Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (289)Книжкові видання та компакт-диски (190)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Онищенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Онищенко В.В. 
Лінійні дискретні ігрові задачі з розмитими множинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / В.В. Онищенко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості операцій геометричної різниці Мінковського, суми, перетину, об'єднання для розмитих за Зале множин і за їх допомогою описано послідовності множин, які надають розв'язок задачі зближення. Установлено необхідні та достатні умови закінчення гри для задач якості на швидкодію. Описано сукупність усіх точок для різних способів завдання динаміки гри (нестаціонарної, систем з пам'яттю та запізненням), із кожної з яких гравець може здійснити попадання об'єкта за один крок на розмиту термінальну множину. Одержано умови закінчення нестаціонарної, з дискретною Вольтеррівською еволюцією, диференціально-різницевої ігрової задачі з розмитими множинами та побудовано функції належності. Одержано розв'язок задачі якості для дискретного аналогу ігрової задачі конфліктно-керованого процесу, еволюція якого визначається інтегральним рівнянням Вольтерра. Для аналітичного опису послідовності розмитих множин побудовано функції належності. У припущенні опуклості, замкненості та обмеженості носіїв розмитих множин використано апарат опорних функцій. Це надало можливість одержати аналітичний опис множин у вигляді лінійних нерівностей. Виділено ситуацію, коли інформованість гравця під час вибору керування суперника не має значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.135 + З965.96 +
Шифр НБУВ: РА325032

Рубрики:

      
2.

Онищенко В. В. 
Метод структурно-лінгвістичного розпізнавання зображень для семантичного перетворення та збору релевантної інформації в комп'ютерних системах і мережах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / В. В. Онищенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

У ході дослідження встановлено, що технологія семантичного пошуку та контекстної обробки графічної інформації повинна спрямовуватися на розробку методів і засобів автоматизованої семантичної обробки множини посилань та пов'язаних з ними зображень з метою формування найбільш повної та релевантної відповіді. На основі математичної моделі семантичного перетворення контурного зображення в структуру концепту розроблено метод структурно-лінгвістичного розпізнавання контурних зображень тривимірних об'єктів, який базується на побудові структурно-лінгвістичних концептів та застосуванні семантичної мережі концептів. Запропоновано спосіб збору релевантної до пошукового запиту графічної інформації в розподілених та телекомунікаційних мережах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4
Шифр НБУВ: РА380631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Онищенко В.П. 
Методика та організація консолідованої фінансової звітності: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.П. Онищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено актуальні питання складання консолідованої фінансової звітності та її практичного використання під час обгрунтування та прийняття управлінських рішень. Запропоновано визначення консолідованої фінансової звітності як обліково-аналітичної категорії. Установлено її роль і місце у системі управління материнського підприємства групи. Проведено порівняльний аналіз існуючих методів консолідації. Розроблено форми внутрішньогрупової звітності, матриці відповідності та робочі консолідаційні таблиці з метою виключення результатів внутрішньогрупових операцій і контроль збалансованості коригувань. Запропоновано методику розподілу внутрішньогрупового прибутку у процесі здійснення консолідуючих коригувань. З використанням методу пропорційної консолідації розроблено методичні рекомендації з організації обліку та складання фінансової звітності учасників спільної діяльності без створення юридичної особи за договором простого товариства. Удосконалено методику аналізу та прогнозування консолідованої фінансової звітності. Наведено рекомендації щодо вдосконалення консолідації на базі використання комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА358218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Онищенко В. М. 
Містобудівні принципи комплексного розвитку приморських міст (в умовах Азово-Чорноморського регіону): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.04 / В. М. Онищенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено та сформовано інтегральну містобудівну типологію приморських територій і міст як основу їх планувального структурування. Встановлено екологічні вимоги до планування приморських міст на засадах їх збалансованого природно-антропогенного розвитку із застосуванням адміністративно-правових, технологічних і містобудівних засобів. Вперше розроблено систему нових диференційованих укрупнених показників пропорційного співвідношення основних функціональних зон, інтегральних показників співвідношення урбанізованих і природоохоронних територій для приморських міст різних типів. Сформульовано нові наукові принципи територіально-просторової організації приморських міст і рекомендовано впроваджувати дані принципи у проектну практику на підставі даних планувальних моделей приморських міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82
Шифр НБУВ: РА373049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Онищенко В.О. 
Основи формування інвестиційної політики регіону: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / В.О. Онищенко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 37 с. — укp.

Розроблено механізм розв'язання проблеми рівноваги інвестиційного ринку регіону з врахуванням руху фінансових потоків у регіоні у формі грошових коштів підприємств, банків, заощаджень населення, чистого експорту, видатків областного бюджету. З використанням мультиплікатора інвестицій доведено функціональну роль інвестицій щодо їх впливу на валовий внутрішній продукт регіону. Визначено оцінку факторів формування ефективної інвестиційної політики в регіоні. Обгрунтовано спрямованість спеціалізації в інвестиційній політиці регіонів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56
Шифр НБУВ: РА317169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Онищенко В.А. 
Рослинність природного заповідника "Медобори": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.А. Онищенко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88е(4УКР)л64А/Я Медобори
Шифр НБУВ: РА309119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Онищенко В.М. 
Стан та продуктивність штучних насаджень сосни звичайної, створених на староорних землях Центрального Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / В.М. Онищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Установлено та науково обгрунтовано особливості росту культур сосни звичайної на землях, які не використовуються в сільському господарстві. Уперше обгрунтовано вплив рубок догляду різної інтенсивності на стан, ріст і розвиток чистих і мішаних культур даної рослини різного віку на даних землях. Установлено особливості впливу зазначених рубок різної інтенсивності щодо показників ураження культур сосни шкідниками та збудниками хвороб. Визначено початкову густоту культур, за якої є можливим створення біологічно стійких насаджень сосни звичайної на землях, які не підлягають користуванню у сільському господарстві. Вивчено вплив умов місцезростання (поля, лісу) на інтенсивність водного режиму та хвої рослин. Досліджено вплив способів доглядів за грунтом на ріст і приживлюваність культур сосни на даних землях. Запропоновано рекомендації щодо способів підготовки грунту, строків проведення посадкових робіт, а також густоти та складу культур, що дає змогу створити біологічно стійкі насадження даних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА332149

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Онищенко В.М. 
Теплообмін та гідродинаміка за подвійним рядом заглиблень різної геометричної форми: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.М. Онищенко ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Виконано експериментальне та теоретичне дослідження теплообміну та гідравлічного опору у разі течії повітря біля поверхні з дворядною системою заглиблень різної форми. Проведено вимірювання гідравлічного опору таких систем, одержано нові дані щодо вихрової структури у заглибленнях різної форми. Показано, що форма заглиблення суттєво впливає на механізм обтікання дворядної системи заглиблень. На підставі вимірювання теплообміну показано, що структура потоку за такою системою відповідає турбулентному режиму. Одержано дані щодо фактора аналогії Рейнольдса за дворядною системою заглиблень. Проаналізовано й узагальнено опубліковану базу даних в одиночному сферичному заглибленні з гострою кромкою та побудовано карту режимів течії. Проведено узагальнення обублікованої бази даних з теплообміну й опору у каналах з багаторядними системами заглиблень. Одержано діаграми, що характеризують фактор аналогії Рейнольдса та теплогідравлічну ефективність цих систем. Розроблено пропозиції стосовно оптимальної конструкції поверхні теплообміну з періодичним розташуванням дворядних заглиблень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З312,022 + В253.320.56,022 +
Шифр НБУВ: РА360852

Рубрики:

      
9.

Онищенко В.М. 
Формування бар'єрних властивостей натуральних оболонок та товарознавча оцінка сардельок з їх використанням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / В.М. Онищенко ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено заходи щодо підвищення бар'єрних властивостей натуральних оболонок з метою їх використання під час виготовлення сардельок. Проведено товарознавчу оцінку таких сардельок. На підставі закономірностей, одержаних внаслідок вивчення впливу додаткової обробки фабрикату свинячих черев водними розчинами метилцелюлози на їх бар'єрні властивості визначено оптимальне співвідношення компонентів захисного складу. Здійснено комплексну товарознавчу оцінку, розрахунок очікуваного економічного ефекту й визначено поліпшення та стабілізацію якісних показників сардельок у натуральних оболонках з захисним покриттям протягом усього їх життєвого циклу та високий рівень економічності розробленої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927.041-33 +
Шифр НБУВ: РА340268

Рубрики:

      
10.

Бондаревська О. М. 
Вплив бюджетної децентралізації на економічну безпеку регіону / О. М. Бондаревська. — Б.м., 2019 — укp.

Мета – поглиблення теоретичних засад, удосконалення методичних підходів та розроблення практичних рекомендацій з підвищення рівня економічної безпеки регіонів України в умовах бюджетної децентралізації. Об'єкт – забезпечення економічної безпеки регіону в умовах бюджетної децентралізації в Україні. Методи – теоретичного узагальнення, наукової абстракції та системного аналізу; економіко-математичного моделювання; інтегрального оцінювання.Новизна та основні результати роботи – розкрито сутність та особливості прояву бюджетної децентралізації у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіону; визначено системні характеристики економічної безпеки на державному й регіональному рівнях; розроблено підходи до ідентифікації впливу бюджетної децентралізації на економічну безпеку регіону; запропоновано науково-методичний підхід до оцінювання економічної безпеки регіону з урахуванням впливу бюджетної децентралізації; визначено вплив бюджетної децентралізації на рівень фінансової складової та інтегральний індекс економічної безпеки регіонів; обґрунтовано напрями поглиблення бюджетної децентралізації у контексті зміцнення економічної безпеки регіону. Галузь – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка.^UThe aim is to deepen the theoretical foundations, improve methodical approaches and develop practical recommendations for raising the level of economic security of Ukraine's regions under conditions of budget decentralization. The object is to support the economic security of the region in conditions of budget decentralization in Ukraine. To achieve these objectives the following methods were used: theoretical generalization, scientific abstraction and system analysis; economic-mathematical modeling; integral evaluation. Novelty and main results of the research consists of essence was revealed and features of the manifestation of budget decentralization in providing of social and economic development of the region; were defined the systemic characteristics of economic security at the state and regional levels; was developed approaches for identifying the impact of fiscal decentralization on economic security of the region; the scientific and methodical approach was proposed to estimate the economic security of the region, taking the impact of the budget decentralization; the influence of budgetary decentralization on the level of financial component and integral index of economic security of regions is determined; directions of deepening budgetary decentralization in the context of strengthening the economic security of the region were justified. Field of knowledge - development of productive forces and regional economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Рамазанов В. А. 
Науково-методичне забезпечення економічної ефективності диверсифікації постачання природного газу в Україну / В. А. Рамазанов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації розкрито особливості забезпечення диверсифікації постачання природного газу в Україну з урахуванням особливостей формування енергетичних ринків; проаналізовано нормативно-правове забезпечення економічної ефективності диверсифікації постачання природного газу в Україну в умовах євроінтеграції; узагальнено та систематизовано європейський та вітчизняний досвід стимулювання диверсифікації постачання природного газу в Україну; удосконалено інструментарій оцінювання економічної ефективності диверсифікації постачання природного газу в Україну. Визначено стан та можливості газотранспортної системи у збалансованості енергетичної системи й енергетичної безпеки через диверсифікацію постачання природного газу в Україну. Сформовано напрями вдосконалення організаційно-економічного забезпечення економічної ефективності диверсифікації постачання природного газу в Україну.^UThe dissertation describes the essence and content of the concept of «ensuring the diversification of natural gas supply in Ukraine»; analyzed the legal and regulatory support for economic efficiency of diversification of natural gas supply in Ukraine in the conditions of European integration; summarized and systematized the European and domestic experience of stimulating the diversification of natural gas supply in Ukraine; the tools for assessing the economic efficiency of diversification of natural gas supply to Ukraine have been improved. The methodological approaches to the operation of energy markets and theoretical studies of energy security and diversification of gas supplies are analyzed. The role and place of the gas transmission system through the mechanism of diversification of natural gas supply to Ukraine in the context of achieving a balanced energy system and ensuring energy security are studied. The prospects of gas supplies to Ukraine from the EU in the reverse direction, the impact of liquefied and compressed gas supplies on the natural gas market of Ukraine and the impact of domestic production on the natural gas market of Ukraine are assessed. The directions of improvement of organizational and economic maintenance of economic efficiency of diversification of natural gas supply in Ukraine are formed.The thesis analyzes methods of evaluating the effectiveness of projects in Ukraine supplying natural gas in liquefied state (LNG) and compressed state (CNG), namely: made monitoring routes and organizational-economic forms of project LNG supply to Ukraine; within the framework of the implementation of the given scientific task the qualitative and quantitative assessment of routes and organizational and legal forms of the LNG delivery project development, as well as the approach to the technical and legal aspects of LNG transportation by methane to Ukraine were improved; the cost of the process of creating a cost-effective infrastructure for the supply of liquefied gas to Ukraine was appreciated.It is proved that the results of the analysis of technical and economic conditions of CNG technology for transportation of natural gas indicate the technical and economic feasibility of practical application of this technology.The study developed a model for the diversification of the natural gas market, which, due to its adaptation to the EU natural gas market by taking into account the existing N-1 gas infrastructure standard in the EU, allows quantitative and qualitative assessment of the level of diversification of the EU natural gas market by its main aspects, so and the overall level of diversification of the EU natural gas market as a whole.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Іванюк Б. М. 
ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ / Б. М. Іванюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробленню теоретичних і методичних засад та практичних рекомендацій формування економічної безпеки бізнесу в Україні. Досліджено еволюцію теорії економічної безпеки бізнесу, розкрито її сутність й надано об'єктно-суб'єктну характеристику. Вивчено передумови та чинники формування економічної безпеки бізнесу в Україні в умовах глобальних викликів і загроз. Виконано порівняльний аналіз бізнес-середовища й визначено основні загрозливі форми інституційних деформацій, що мають прояв в Україні. Розкрито методологічні засади оцінювання економічної безпеки бізнесу та обґрунтовано пропозиції щодо їх удосконалення з урахуванням інституційних деформацій і загроз. Установлено залежність та досліджено чутливість інтегральної оцінки економічної безпеки бізнесу до найбільш небезпечних загроз і здійснено моделювання їх впливу.Обґрунтовано сукупність напрямів підвищення дієвості механізмів подолання ризиків та забезпечення економічної безпеки бізнесу. Запропоновано нові підходи до визначення пріоритетів безпекоорієнтованої державної економічної політики й формування сприятливого бізнес-середовища.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical and methodological principles and practical recommendations for the formation of economic security of business in Ukraine. The evolution of the theory of economic security of business and modern approaches are investigated. The essence of economic security of business is revealed, its place in the general system of business environment and maintenance of economic security of the state is defined. The object-subject characteristic of the system of economic security of business is given. The preconditions and factors of formation of economic security of business in Ukraine taking into account global challenges and threats are investigated. Threats to the formation of economic security of business and institutional distortions in Ukraine are generalized. A comparative analysis of the business environment as a basis for ensuring the economic security of business entities. Incentives and disincentives for ease of doing business in Ukraine in the institutional sphere have been identified. The indicators that determine the criticality of Ukraine's lag behind the world average parameters of the competitiveness of the national economy are generalized and systematized. This made it possible to identify real threats to the economic security of business associated with too low level of financial market development, macroeconomic and financial instability in the country, inefficiency of public administration, low level of social protection, in particular the unsatisfactory state of the health care system. The COVID-19 pandemic is a source of fundamentally new, most dangerous threats to the economic security of business.The main threatening forms of institutional distortions that are manifested in Ukraine (shadow economy, raiding, unproductive outflow of capital, corruption) have been identified. These forms of institutional distortions are the largest in terms of volume, socio-economic consequences and real threats to the economic security of business in modern Ukraine.Methodological approaches to the study of economic security of business are proposed, general and special methods, principles, methods of scientific knowledge are determined. The methodological principles of assessing the economic security of business are revealed, the objective function of which is to assess the real trends of change of the integrated indicator of economic security of business taking into account changes in the external and internal environment. A system of indicators for assessing the economic security of business has been formed, taking into account current threats and institutional distortions in Ukraine. The dependence and sensitivity of business economic security to the most dangerous threats are established and the modeling of their influence is carried out.The set of directions of increase of efficiency of mechanisms of overcoming of risks, taking into account existing features of economic, political and sociocultural situation in Ukraine is substantiated. New approaches to defining the priorities of state economic policy are proposed, which require reassessment of the role and impact of traditional factors on economic security and business environment (economic, political, institutional, infrastructural, socio-cultural and others) and the introduction of new, more effective economic management mechanisms. both at the level of enterprises and the country as a whole, aimed at eliminating barriers, obstacles, risks, threats that change the conditions for realizing the potential of business development in the context of increasing global challenges. A new approach to creating a favorable business environment is proposed, where the state controls the understanding of the need to create conditions for its free development, where institutional factors should act to ensure business security, reduce transaction costs, increase efficiency and favorable business environment. The mechanism of the safety-oriented business environment formation in Ukraine is developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Черв'як А. В. 
Економічна безпека фінансово-кредитних установ / А. В. Черв'як. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота на тему «Економічна безпека фінансово-кредитних установ» присвячена розвитку теоретичних і методичних засад та розробленню практичних рекомендацій щодо забезпечення економічної безпеки фінансово-кредитних установ в Україні. Мета дисертації полягає у розвитку теоретичних положень, науково-методичних підходів щодо забезпечення економічної безпеки фінансово-кредитних установ та надання науково-практичних рекомендацій щодо виявлення та протидії загрозам. Об'єктом дослідження є процес забезпечення економічної безпеки фінансово-кредитних установ. Предмет дослідження - сукупність теоретичних, методичних та практичних аспектів забезпечення та оцінювання економічної безпеки фінансово-кредитних установ України. Теоретична й методологічна основи дослідження базуються на теоріях, концепція, методиках та гіпотезах науковців, дослідження яких присвяченні питанню економічної безпеки фінансово-кредитних установ. Для досягнення мети дисертаційного дослідження в роботі було використано специфічні та загальнонаукові методи, які забезпечили достовірність отриманих результатів: аналіз і синтез, порівняння, класифікації (у формулюванні аспектів визначення економічної безпеки фінансово-кредитних установ); метод теоретичного узагальнення та класифікації (для визначення класифікаційних ознак у ідентифікації загроз); статистичні методи збору та обробки інформації (для здійснення комплексного оцінювання результатів діяльності фінансово-кредитних установ); системний підхід та аналіз (при формулюванні методичних рекомендацій для забезпечення економічної безпеки фінансово-кредитних установ). Представлено авторське бачення складових економічної безпеки фінансово-кредитних установ, ураховуючи складність і багатогранність цього поняття. Обґрунтовано необхідність визначати ці складові стратегічними напрямами забезпечення та підвищення рівня економічної безпеки фінансово-кредитних установ. Запропоновано удосконалений підхід до оцінювання стану економічної безпеки фінансово-кредитних установ на основі скорингового методу, що використовує математичну пропорцію, математичні моделі прогнозування з урахуванням тенденцій змін зовнішнього та внутрішнього середовища. Розроблено концептуальну модель механізму забезпечення економічної безпеки фінансово-кредитних установ, яка враховує: економічні інтереси фінансово-кредитної установи; державне регулювання та контроль; внутрішні методи контролю; інформаційно-аналітичне забезпечення; функції, принципи і методи управління; організаційну структуру; інструменти; критерії оцінювання; важелі й інструменти виявлення і протидії загрозам внутрішнього та зовнішнього середовища. У роботі визначено стратегію економічної безпеки фінансово-кредитної установи як структурну складову бізнес-моделі розвитку, котра має відповідати завданням цієї бізнес-моделі. Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що теоретичні положення, методичні підходи та висновки, які представлено у дисертації, доведені до рівня прикладних рекомендацій, котрі у сукупності створюють обґрунтовану основу до побудови цілісної системи забезпечення економічної безпеки фінансово-кредитних установ. У процесі здійснення дослідження було отримано наукові результати, котрі були використані установами у розробці положень політики забезпечення економічної безпеки.^UThe dissertation «Economic Security of Financial and Credit Institutions» is devoted to the development of theoretical and methodological fundamentals and the development of practical recommendations for ensuring the economic security of financial and credit institutions in Ukraine. The purpose of the dissertation is to develop theoretical provisions, scientific and methodological approaches to ensure the economic security of financial and credit institutions and provide scientific and practical recommendations for identifying and countering threats. The object of the study is the economic security ensuring process of financial and credit institutions. The subject of the study is a set of theoretical, methodological and practical aspects of ensuring and evaluating financial and credit institutions of economic security in Ukraine. The theoretical and methodological foundations of the research are based on theories, concepts, methods and hypotheses of scientists whose research is devoted to the issue of economic security of financial and credit institutions. To achieve the goal of the dissertation research, specific and general scientific methods were used in the work, which ensured the reliability of the obtained results: analysis and synthesis, comparison, classification (in formulation of aspects of determining the economic security of financial and credit institutions); the method of theoretical generalization and classification (to determine classification features in the identification of threats); statistical methods of collecting and processing information (for comprehensive evaluation of the results of the activities of financial and credit institutions); systematic approach and analysis (when formulating methodological recommendations to ensure the economic security of financial and credit institutions). The author's vision of the components of economic security of financial and credit institutions is given, taking into account the complexity and versatility of this concept. The need to define these components as strategic directions for ensuring and increasing the level of economic security of financial and credit institutions is substantiated. An improved approach to assessing the state of economic security of financial and credit institutions is proposed based on the scoring method that uses mathematical proportion, mathematical forecasting models taking into account the trends of changes in the external and internal environment. A conceptual model of the mechanism for ensuring the economic security of financial institutions has been developed, which takes into account: economic interests of the financial institution; state regulation and control; internal control methods; information and analytical support; functions, principles and methods of management; organizational structure; tools; evaluation criteria; leverage and tools for detecting and counteracting threats to the internal and external environment.The work defines the strategy of economic security of a financial and credit institution as a structural component of the business model of development, which should meet the tasks of this business model.The practical significance of the obtained results lies in the fact that the theoretical provisions, methodological approaches and conclusions presented in the dissertation have been brought to the level of applied recommendations, which collectively create a reasonable basis for building an integrated system of ensuring the economic security of financial and credit institutions. In the process of carrying out the research, scientific results were obtained, which were used by institutions in the development of policy provisions for ensuring economic security.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського