Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ПІДГОРНА$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ЄВГЕНІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Підгорна А.Б. 
Лінгвальні засоби актуалізації авторських моделей світу в романах сестер Бронте: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.Б. Підгорна ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено лінгвальні параметри світовідбиття у текстах творів Шарлоти, Емілі та Енн Бронте. Тексти проаналізовано як результат авторської інтерпретації світу, відтвореної засобами мови, притаманних автору як представнику певної мовної спільноти. Запропоновано тезу, що текст втілює авторську модель світу, яка, на відміну від індивідуальної картини світу будь-якої особистості, зумовлена авторським задумом, тобто становить "свідому" лінгвальну інтерпретацію дійсності. У тексті як продукті мислення автора відтворюються основні особливості лінгвальної картини світу, розгляд якої передбачає застосування методів концептуального аналізу. Основу авторських моделей світу сестер Бронте складають гіперконцепти "NATURE" та "MAN" ("PERSON"). Подібність схеми конструювання зазначених гіперконцептів, збіг функцій, виконуваних їх конституентами та спільність стилістичних прийомів, у формуванні яких задіяно концепти, доводить про відносний збіг концептуальних матриць у всіх трьох сестер Бронте. Це зумовлено спільністю екстралінгвальних і парадигмальних умов їх творчості. Різниця у кількісному співвідношенні активності вербалізації тематичних концептополів у творах письменниць та індивідуально-авторські особливості стилю доводять про суб'єктивність світосприйняття у кожній індивідуальній картині світу, похідною від якої є авторські моделі світу, представлені у художніх текстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Бронте 534 +
Шифр НБУВ: РА355496

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Підгорна О.В. 
Особливості каріотипу подружніх пар з репродуктивними розладами різного походження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.В. Підгорна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

Охарактеризовано особливості змін каріотипу подружніх пар з репродуктивними розладами різного походження серед населення Київського регіону, виявлено 3,8 % хромосомних аномалій та 19,5 % випадків варіантів хромосом. Результати дослідження систематизовано за етіологією репродуктивних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3 + Р698.024-3
Шифр НБУВ: РА330601

Рубрики:

      
3.

Підгорна Н.О. 
Підвищення ефективності плазмових технологій за рахунок поліпшення енергетичних характеристик плазмотронів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / Н.О. Підгорна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано спосіб підвищення ресурсу роботи й ефективності порожнього "холодного" катоду у плазмотронах для різання й напилювання з використанням примусового розподілу катодної прив'язки дуги за довжиною розрядного каналу. За струму дуги 800 А питома ерозія порожнього катоду мала значення <$E10 sup -9 symbol Ь 10 sup -10 ~ roman {кг"/"Кл}>, що на порядок нижче за відомі дані. Наведено спосіб підвищення ресурсу роботи й ефективності порожнього "гарячого" катоду у плазмотронах для різання й нагрівання завдяки примусовому розподілу катодної прив'язки дуги за термоемісійними катодними вставками, захисту їх аргоном низького тиску та утворенню дифузійної прив'язки. З'ясовано, що електричні, теплові й ерозійні характеристики "холодних" і "гарячих" порожніх катодів залежать від принципу примусового розщеплення катодної плазми дуги та характеру течії газу (робочого або захисного) у розрядному каналі катода. Одержано наближене розв'язання рівняння нестаціонарної теплопровідності порожніх "холодних" катодів. Зазначено, що аналітичні залежності дають змогу розрахувати температуру робочої поверхні катоду та час їх нагрівання до температури плавлення, що у разі проектування порожнього "холодного" катоду є основою розрахунку його геометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З292.6-06 +
Шифр НБУВ: РА336934

Рубрики:

      
4.

Підгорна Л.М. 
Фольклористична діяльність Миколи Костомарова (методологічний аспект): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Л.М. Підгорна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне вивчення методологічних засад фольклористичної діяльності М.Костомарова. Розглянуто романтичну, культурно-історичну, міфологічну та генолого-генеалогічну концепції вченого. Висвітлено процес формування концептуальної парадигми романтизму та застосування і розвиток її у фольклористичній спадщині М.Костомарова. Обгрунтовано й узагальнено науково-методичні принципи збирання та записування творів усної словесності в інтерпретації вченого. Розкрито процес становлення на засадах позитивізму української культурно-історичної школи та участі, ролі і значення И.Костомарова у розробці її методологічних принципів. Показано наукову цінність і новизну генологічної концепції усної словесності вченого. З'ясовано його роль і значення в утвердженні цих концепцій в українській фольклористиці та внесок до світової фольклористики. Зазначено, що М.Костромаров, на відміну від багатьох своїх сучасників, з переходом на нові методологічні принципи не відмовлявся від попередніх, а вибір певного підходу залежав від матеріалу дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2 г(4УКР)5 д Костомаров, М. +
Шифр НБУВ: РА345601

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського