Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (479)Книжкові видання та компакт-диски (473)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ПІН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пінькас С. В. 
Вдосконалення управління розвитком сільських територій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. В. Пінькас ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні засади вдосконалення управління сільськими територіями (СТ) у контексті посилення ресурсозбереження, соціальної спрямованості та комплексності їх розвитку. Запропоновано управління СТ здійснювати за ресурсно-сировинною, інноваційно-інвестиційною, соціально-орієнтованою та комплексною стратегіями відповідно до рівня, проблем, тенденцій і пріоритетів їх розвитку. Удосконалено методичні засади соціально-економічної оцінки рівня розвитку СТ з урахуванням у сукупності традиційних показників перцепційних характеристик - привабливості місцевості, вартості житла й іншої нерухомості, доступності до соціально-побутових благ і культурних надбань, престижності сільського способу життя у цілому. Доповнено рівні управління СТ шляхом розподілу змісту політики сільського розвитку й аграрної політики, делегування функцій екологічного та соціального моніторингу, стратегічного аналізу та планування сільським, селищним і районним радам народних депутатів, дорадчим службам. Набув подальшого розвитку фінансово-економічний механізм управління СТ шляхом залучення місцевих позик та облігацій як джерел інвестування їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96-21
Шифр НБУВ: РА383316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Пінченко В.О. 
Вплив експериментально-індукованого діабету і змін позаклітинного рівня pH на низькопорогові потенціакеровані кальцієві канали в первинних сенсорних нейронах щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.О. Пінченко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Детально вивчено вплив змін позаклітинної концентрації протонів і СТЗ-індукованого діабету на біофізичні характеристики низькопорогових кальцієвих каналів. Уперше в сенсорних нейронах щурів малого та середнього діастера соми показано наявність двох типів НПКК з різними кінетичними властивостями та pH-чутливістю, а також зроблено припущення, частково предтверджене результатами експериментальних досліджень, про субодиничний склад цих каналів. Показано переважну експресію НПКК з низькою pH-чутливістю в сомі нейронів малого розміру й експресію каналів з високою pH-чутливістю в сомі нейронів середнього розміру. Зроблено припущення про можливий внесок змін цих двох типів НПКК до розвитку діабетичних нейропатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА350447

Рубрики:

      
3.

Пінчук О.Г. 
Вплив несиметрії напруги живлення на тепловий стан асинхронного двигуна у тривалих та повторно-короткочасних режимах роботи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / О.Г. Пінчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Установлено вплив на локальний нагрів окремих фазних обмоток статора асинхронного двигуна (АД) величин симетричних складових напруги прямої та зворотньої послідовностей, а також зсуву за фазою між ними. Запропоновано метод визначення кута зсуву між напругами даних послідовностей, за якого досягається максимальне значення локальної температури статора за заданого рівня несиметрії напруги живлення. Цей кут може бути визначений за даними Т-подібної схеми заміщення на етапі проектування АД. З використанням методу симетричних складових розроблено метод визначення екстремальних значень температури та струму найбільш навантаженої фазної обмотки статора та функції кута зсуву між симетричними складовими напруги, за допомогою якого показано, що зміна зсуву за фазою між напругами прямої та зворотної послідовностей може призводити до теплових перевантажень окремих фазних обмоток статора асинхроннних двигунів на 5 - 10 % та до дострокового виходу з ладу АД за допустимої згідно ГОСТ 13109 - 97 несиметрії напруги мережі. Установлено найбільш інтенсивне додаткове нагрівання АД внаслідок дії напруги зворотної послідовності у разі тривалого режиму у порівнянні з експлуатацією за умов повторно-короткочасного режиму. Це спричинено меншою тривалістю дії струму зворотної послідовності за повторно-короткочасного режиму. За цього абсолютні величини струмів зворотної послідовності у разі тривалого та повторно-короткочасного режимів мало відрізняються. Відзначено, що під час проектування електродвигунів, призначених для експлуатації за умов тривалих і повторно-короткочасних режимів, тепловий вентиляційний розрахунок у разі несиметрії напруги живлення достатньо виконувати тільки для тривалого режиму роботи. Удосконалено метод оцінювання допустимої несиметрії струмів зворотної послідовності статора залежно від параметрів Т-подібної схеми заміщення АД, який передбачає врахування найбільш сприятливого значення зсуву за фазою між напругами прямої та зворотної послідовностей та може бути використаний під час визначення установлення спрацьовування пристроїв контролю теплового стану АД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632 +
Шифр НБУВ: РА358016

Рубрики:

      
4.

Пінчук І.О. 
Господарсько-політичний механізм як інституціональна модель функціонування національної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.О. Пінчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана".. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено пробеми формування теоретичної концепції функціонування суспільно-економічних систем, придатної для аналізу їх сучасних особливостей. Розроблено типологію сучасних суспільно-економічних систем, проаналізовано світовий досвід їх формування та функціонування. Нову концепцію функціонування суспільно-економічних систем викладено у вигляді господарсько-політичного механізму сучасної ринкової економіки як абстрактної системи взаємодії двох діалектично протилежних регуляторів суспільно-економічної системи: об'єктивних економічних законів і суб'єктивної господарської діяльності. На підставі розробленої концепції проаналізовано сучасну економічну трансформацію й економічну демократію. Зроблено висновок щодо можливостей формування ефективного господарсько-політичного механізму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + У9(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА358826

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Пінчук В. О. 
Еколого-генетичний моніторинг племінних ресурсів конярства України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. О. Пінчук ; НААН України ; Ін-т агроекології і економіки природокористування. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Виявлено тенденцію негативного впливу радіаційного фону на галузь конярства в регіонах України впродовж 2002 - 2008 рр., зокрема, зниження рівня відтворення та резистентності у коней, що є однією з причин скорочення кількості господарств, чисельності та різноманітності порід коней. Встановлено, що поширення та прояв біогеоценотичних патологій - сказу, лептоспірозу та параскарозу у коней України останніми роками пов'язано з порушенням ієрархії тварин в екосистемах, змінами природно-кліматичних умов і забрудненням агробіотичного середовища. Визначено, що загальну пристосованість популяцій даних порід коней до місцевих умов довкілля, відбивають їх екстер'єрно-конституційні особливості з формуванням своєрідних регіональних внутрішньопородних груп. Обгрунтовано використання імуногенетичних маркерів як індикаторів генетичної мінливості коней України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Пінчук І. В. 
Еколого-економічна ефективність зовнішньої торгівлі України в умовах глобалізації світової економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. В. Пінчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Висвітлено основи формування еколого-економічної ефективності зовнішньої торгівлі, особливу увагу приділено виявленню еколого-економічних переваг України у зовнішній торгівлі товарами. Виокремлено й обгрунтовано чинники, від яких безпосередньо залежить еколого-економічна ефективність зовнішньої торгівлі. Проведено аналіз еколого-економічних проблем України, розроблено модель, яка аналізує взаємозв'язок між забрудненням та виробництвом експорту продукції, що полягає у максимізації функції корисності. Систематизовано торгівельні інструменти, дозволені в межах СОТ для регулювання експорту продукції, виробництво якої чинить шкідливий вплив на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА383027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Пінчук Н.В. 
Ефективність обробки насінння цукрових буряків захисно-стимулюючими препаратами проти бурякових блішок, листкової бурякової попелиці і мінуючих мух в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / Н.В. Пінчук ; Нац.аграр. ун-т. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Висвітлено особливості біології розвитку бурякових блішок за умов центрального Лісостепу України, визначено структуру популяцій цих шкідників, їх трофічні зв'язки, шкодочинність. Досліджено біологічну ефективність нових інсектицидів проти бурякових блішок та інших шкідників цукрових буряків. Вперше визначено вплив довгострокового зберігання насіння культури, обробленого новими інсектицидами, на якість посівного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.452(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
8.

Пінчук Ю.Б. 
Зменшення ризиків приватних інвесторів при фінансуванні житлового будівництва через фонди фінансування будівництва (ФФБ): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю.Б. Пінчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено, що прийняття рішення щодо інвестування за застосування фондами фінансування будівництва (ФФБ) повинно складатись з двох стадій, а саме: на першій стадії управляючий обирає інвестиційний проект та його ініціатора та власника - забудовника, на другій стадії вибір об'єкта інвестування проводить інвестор. Визначено принципи вибору та розроблено модель вибору керувачем забудовника, запропоновано принципи, модель і методику вибору інвестором об'єкта інвестування. Розроблено систему контролю за передумовами виникнення інвестиційних ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.20-56-99
Шифр НБУВ: РА371165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пінчук В.А. 
Клініко-діагностичні критерії, патогенетичні особливості та корекція лікворно-дистензійного синдрому при судинних і запальних захворюваннях головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Пінчук ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 22 с. — укp.

На підставі уточнення взаємозв'язку мікроциркуляторного, когауляційного гемостазу з показниками прооксидантно-антиоксидантного статусу та гемодинаміки як основної ланки у формуванні лікворно-дистензійного синдрому у разі запальних та судинних ураженнь головного мозку запропоновано патогенетично зумовлене лікування даного синдрому поліпептидним препаратом "Вермілат". Морфофункціональні дослідження головного мозку в осіб з дисциркуляторною енцефалопатією II ступеня, лікворно-дистензійним синдромом на фоні хронічного легеневого серця виявили наявність периваскулярного та перицелюлярного набряку мозку залежно від ступеня компенсації. Показано високу клінічну ефективність застосування вермілату в порівнянні з традиційним лікуванням за рахунок нормалізації процесів перекисного окиснення ліпідів, мікроциркуляторного та коагуляційного гемостазу, оптимізації церебральної гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА325664

Рубрики:

      
10.

Пінькас В.Г. 
Комп'ютерне моделювання навчального процесу в медичному університеті: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Г. Пінькас ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено умови щодо оптимізації діяльності педагога для реалізації кібернетичного підходу. Обгрунтовано необхідність впровадження імітаційної системи навчального процесу (ІСНП) з метою вирішення завдань щодо оптимізації педагогічної системи. Доведено, що навчальний процес у медичному університеті є квазідетермінованим, запропоновано його математичну модель. Здійснено автоматизований моніторинг роботи студента та викладача в навчальному процесі на підставі кібернетичного підходу. Експериментально перевірено основні принципи роботи ІСНП на модельній задачі, ефективність окремих її модулів показано на задачах робочої програми. Доведено існування шляхів вирішення проблеми адекватного комп'ютерного моделювання навчального процесу у медичному університеті, необхідного для розв'язання задач оптимального управління даним процесом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 с21
Шифр НБУВ: РА315194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Пінчук Д.В. 
Кримінально-процесуальні наслідки фальсифікації доказів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.В. Пінчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне кримінально-процесуальне дослідження наслідків фальсифікації доказів (ФД). Проаналізовано правові норми, що регламентують повноваження начальника органу дізнання, начальника слідчого відділу, прокурора, судді під час здійснення процесуального контролю та суду як органу правосуддя у разі виявлення сфальсифікованих доказів. Встановлено повноваження суб'єктів відомчого контролю під час виявлення ФД. Визначено підстави повернення кримінальних справ на додаткове розслідування. Розглянуто питання реабілітації підсудного (засудженого) у разі встановлення факту ФД. Розроблено та науково обгрунтовано пропозиції та рекомендації, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства та судово-слідчої практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА370023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Пінчук І. Я. 
Медико-соціальне обгрунтування системи надання допомоги населенню похилого віку з вадами психічного здоров'я: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03 / І. Я. Пінчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Визначено основні групи захворювань психічними розладами, з якими особи, старші за працездатний вік, звертаються за допомогою до психіатрів. Виявлено невідповідність існуючих форм надання медико-соціальної допомоги в Україні людям похилого віку з вадами психічного здоров'я сучасним вимогам і реальним потребам користувачів та їх родин. Доведено зменшення показника задоволеності користувачів психіатричної допомоги за існуючої організації надання допомоги. Обгрунтовано якісно нову функціонально-організаційну систему геронтопсихіатричної допомоги на принципах системності та функціональної єдності, з використанням існуючих, частково змінених елементів систем охорони здоров'я та соціального захисту населення України та введення якісно нових елементів, виділення геронтопсихіатрії в окрему спеціальність, введення мультидисциплінарних команд і впровадження системи безперервного підвищення якості медико-соціальної допомоги за вдосконалення професійного рівня персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.1
Шифр НБУВ: РА381563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Пінчук А.С. 
Методичні засади висвітлення історичних постатей у шкільних курсах історії (30 - 80-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.С. Пінчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше на підставі систематичного вивчення шкільних підручників, навчальних планів і програм виявлено соціокультурні та методичні передумови, основні періоди та етапи, зовнішні та внутрішні чинники, а також тенденції розвитку методики висвітлення історичних постатей у шкільних курсах історії в хронологічних межах дослідження. У даному процесі виділено й охарактеризовано два послідовних періоди (1934 - друга половина 1950-х рр., друга половина 1950-х - 1980-ті рр.), для кожного з зазначених етапів визначено характерні особливості вивчення матеріалу про видатних історичних осіб на уроках історії. Сформульовано вимоги щодо висвітлення історичних постатей у шкільних курсах історії, які можна розглядати як певну сукупність критеріїв до даної складової змісту історичної освіти та теоретичну основу для історико-методичного аналізу. Узагальнено методичні підходи щодо відбору та конструювання змісту історичної освіти, викладу навчального матеріалу у підручниках для середньої школи, визначення методів і прийомів навчання. Уточнено зміст понять "історична постать", "висвітлення історичних постатей у шкільних історичних курсах". Систематизовано різні підходи щодо дефініцій досліджуваних методичних категорій. Показано можливості та розроблено рекомендації щодо використання досвіду викладання навчального матеріалу про видатних історичних осіб у сучасній загальноосвітній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348133

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Пінчук Н.М. 
Міцність армоцегляної кладки при місцевому прикладанні стискаючого навантаження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Н.М. Пінчук ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 22 с. — укp.

На базі варіаційного методу теорії пластичності вдосконалено методику розрахунку армоцегляної кладки у разі зминання та розв'язано задачу з визначення межового навантаження армоцегляних елементів за умов центрального та кутового одностороннього місцевого стиснення з урахуванням характеру руйнування, відношення довжини площадки завантаження до висоти елемента, обох міцнісних характеристик сіток за висотою елемента, а також умов на опорних поверхнях. На відміну від норм в армоцегляних елементах запропоновано проводити роздільний облік робочої арматури, розташованої у межах зон відриву та зсуву (у зоні зсуву окрім розтягу передбачається врахування згину). На підставі одержаних теоретичних рішень розмежовано випадки руйнування цегляних і армоцегляних елементів за умов одностороннього зминання залежно від конструктивних факторів та визначено розрахункові залежності для кожного випадку руйнування. Одержано нові експериметальні дані про характер руйнування та межове навантаження цегляних і армоцегляних елементів за одностороннього центрального та кутового прикладання навантаження, деформований стан поздовжньої арматури сіток за висотою елемента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н51-028.4 + Н515-028.4 +
Шифр НБУВ: РА366751

Рубрики:

      
15.

Пінчук Є. А. 
Модернізація української системи освіти як теоретико-філософська і практична проблема: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.10 / Є. А. Пінчук ; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. — К., 2010. — 33 с. — укp.

Обгрунтовано визначення модернізації освіти як специфічної форми перебудови освіти згідно інтересів суспільства як формування творчої людської особистості, здатної породжувати нові знання. Доведено, що ефективність модернізації визначається становленням модернізаційної культури, що базується на поєднанні нових технологій із освітніми традиціями, зокрема українськими. Визначено, що проведення модернізації освіти потребує проліферації суб'єктів освітньої політики, відходу від державоцентризму. Процеси демократизації та розвитку відкритості освіти відповідають і глобальним світовим тенденціям, дозволяючи Україні зайняти гідне місце у процесах світової інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ч30 в05 + Ч34(4УКР)
Шифр НБУВ: РА377190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Пінська О.В. 
Навчання майбутніх учителів професійно спрямованої писемної комунікації англійською мовою як другою іноземною: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Пінська ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання проблеми навчання професійно спрямованої писемної комунікації студентів п'ятого курсу мовного вищого закладу освіти, які вивчають англійську мову як другу іноземну. Теоретично обгрунтовано методику навчання професійно спрямованої англійської писемної комунікації. Визначено мету та зміст навчання. Виділено сфери писемного спілкування вчителя іноземної мови, мовний та мовленнєвий матеріал, який вживається у професійних писемних висловлюваннях. Конкретизовано об'єкти міжмовної інтерференції. Розглянуто навички та вміння професійно спрямованої писемної комунікації. Визначено комунікативні наміри та дії щодо їх реалізації. Теоретично обрунтовано систему вправ для навчання професійно спрямованої писемної комунікації. Розроблено комплекс вправ з навчання написання обгрунтування проекту, ефективність якого перевірено та підтверджено у ході експериментального навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.33
Шифр НБУВ: РА314314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Пінаєва О.Ю. 
Наступність у змісті трудового навчання в школі та професійної підготовки в ПТУ швейного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Ю. Пінаєва ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми наступності у змісті трудового навчання в загальноосвітній середній школі та професійної підготовки учнів ПТУ швейного профілю. Опрацьовано концептуальні засади реалізації наступності у навчанні обслуговуючої праці учнів у загальноосвітній школі та у підготовці фахівців зі швейної справи у профтехучилищах. Визначено сутність, структуру та критерії виявлення наступності за конкретних умов навчального процесу. Теоретично обгрунтовано модель педагогічної діяльності з реалізації наступних взаємозв'язків у навчальному процесі загальноосвітньої школи та професійно-технічного навчального закладу, визначено особливості наступності під час підготовки фахівців для швейної промисловості. Запропоновано дидактичні матеріали для науково-методичного забезпечення процесу трудового та професійного навчання, методичні рекомендації для викладачів і майстрів виробничого навчання ПТУ, вчителів обслуговуючої праці загальноосвітніх шкіл. Проаналізовано діяльність інших навчальних закладів, спрямовану на ефективне втілення у навчальний процес теорії та практики наступності як скоординованої системи навчальних дій учителя, викладача училища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА315045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
18.

Пініч І.П. 
Окличні висловлення в сучасному англомовному діалогічному дискурсі: семантика та функціонування: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.П. Пініч ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено семантичну організацію окличних висловлень (ОВ) і специфіку їх функціонування у сучасному англомовному діалогічному дискурсі. Запропоновано результати лінгвістичного аналізу окличних висловлень з використанням комунікативно-прагматичного та когнітивно-дискурсивного підходів до вивчення процесів їх продукування та функціонування. На підставі критерію співвідношення емоційного та розумового у пропозиційній структурі окличних висловлень виокремлено афективний непропозитивний монопропозитивний і емоційно неінтенсивний поліпропозитивний типи окличних висловлень. Визначено зв'язок кожного з цих типів з психічним станом продуцента висловлення. Досліджено прагмасемантичну структуру окличних висловлень і розроблено іллокутивну таксономію комплексних мовленнєвих актів ОВ. Виявлено й описано комунікативні стратегії, тактики та ходи, спрямовані на модифікацію емоційного фону мовленнєвої взаємодії у бажаному комунікантові напрямі, з'ясовано роль ОВ у динаміці змін його інтенсивності. Проаналізовано конвейційні норми емоційної взаємодії комунікантів і відповідні комунікативні стратегії, які формують емотивну компетенцію мовців англомовного соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-227.4 +
Шифр НБУВ: РА364169

Рубрики:

      
19.

Пінчук Н.М. 
Особливості клінічного перебігу, психоемоційного стану та фармакотерапії у дітей дошкільного віку з бронхіальною астмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.М. Пінчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності комплексного лікування дітей дошкільного віку з бронхіальною астмою шляхом розробки методів ранньої діагностики та патогенетичної терапії порушень церебральної гемодинаміки та психоемоційного стану. Встановлено, що ступінь змін церебральної гемодинаміки вірогідно корелює з важкістю перебігу астми та призводить до психоневрологічних змін. Виявлено, що різноспрямовані прояви змін церебральної гемодинаміки у вигляді вазоспазму, вазодилятації або венозного застою обумовлені перебігом астми та відображаються в психоемоційній сфері хворої дитини, що впливає на взаємовідносини у родині та у соціальному середовищі взагалі у майбутньому. Науково обгрунтовано доцільність використання ультразвукових неінвазивних методів дослідження порушень цереброваскулярної гемодинаміки у дітей, хворих на бронхіальну астму у процесі динамічного спостереження. З урахуванням порушень церебральної гемодинаміки та змін психоемоційного стану, що поглиблюють важкість стану у дітей дошкільного віку, хворих на бронхіальну астму, застосовано алгоритми комплексної патогенетичної терапії з включенням рослинних і гомотоксикологічних препаратів з м'якою психокорегуючою дією та препарати з спазмолітичною та венотонізуючою дією, що підвищило ефективність базисної терапії бронхіальної астми. Обгрунтовано доцільність впровадження запропонованого діагностичного алгоритму та доповненої патогенетичної терапії для проведення індивідуальної базисної терапії та терапії загострень, що підвищить ефективність диспансерного ведення хворих з бронхіальною астмою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5 +
Шифр НБУВ: РА350300

Рубрики:

      
20.

Пінчук О.О. 
Оцінка порушень серцево-судинної системи у дітей з бронхіальною астмою та їх патогенетична терапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Пінчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Представлено результати дослідження стану серцево-судинної системи дітей з бронхіальною астмою (БА) різного ступеня тяжкості. Виявлено певні закономірності розвитку порушень з боку серцево-судинної системи, зокрема вторинну (метаболітну) кардіоміопатію, легеневу та артеріальну гіпертензію, синдром хронічного легеневого серця та серцеву недостатність. Встановлено, що розвиток порушень з боку серцево-судинної системи відображає ступінь тяжкості БА та залежить від дотримання хворими базисної терапії. З'ясовано, що провідним синдромом БА легкого ступеня є функціональні кардіоваскулярні порушення, за середньо-тяжкого - вторинна кардіоміопатія та лабільна легенева гіпертензія, за тяжкого перебігу БА - стабільна легенева гіпертензія, вторинна кардіоміопатія та розвиток синдрому хронічного легеневого серця. Розроблено клінічні критерії формування порушень з боку серцево-судинної системи у дітей з БА. Впроваджено нові діагностичні прийоми та способи визначення порушень, на основі яких сформовано основні критерії ступеня тяжкості БА (доплерехокардіографічні показники та рівень кардіоспецифічних ферментів маркерів креатинінфосфокінази та лактатдегідрогенази. Відповідно до порушень, виявлених з боку серцево-судинної системи, розроблено лікувальні патогенетичні комплекси залежно від ступеня тяжкості БА на основі поєднаного застосування базисної терапії та препаратів метаболічної дії: аурокарду, мілдронату та кверцетину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-52 + Р733.412.202-52 +
Шифр НБУВ: РА340002

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського