Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАРШИКОВ$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Паршиков В.О. 
Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості похідних 1-R-4-метил-2- оксо-1,2-дигідрохінолін-3-карбонових кислот: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / В.О. Паршиков ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Виділено нові біологічно активні речовини діуретичної дії в ряду амідованих похідних 1-R-4-метил-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-3-карбонових кислот. Вивчено особливості перебігу взаємодії естерів 4-хлор-2-оксохінолін-3-карбонових кислот з метиленактивними сполуками (ціанооцтовим естером, малононітрилом) і розроблено новий метод заміни хлору на метильну групу. Запропоновано найбільш оптимальні схеми одержання алкіламідів, анілідів і гетериламідів 4-метил-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-3-карбонової кислоти та здійснено їх синтез. Для підтвердження будови синтезованих речовин використано елементний аналіз, спектроскопію ЯМР (з включенням методики COSY, HMQC і HMBC), мас- і хроматомас-спектрометрію, метод тонкошарової хроматографії, а також рентгеноструктурний аналіз. Вивчено діуретичну активність всіх синтезованих амідованих похідних 4-метил-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-3-карбонових кислот, що дозволяє виявити певні закономірності взаємозв'язку структура - діуретична дія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-1 + Г263.236 +
Шифр НБУВ: РА362910

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Паршикова Т.В. 
Структурно-функціональні маркери адаптації мікроводоростей при дії поверхнево-активних речовин: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / Т.В. Паршикова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Вивчено закономірності взаємодії клітин мікроводоростей за різним типом фоточутливих систем з речовинами природного та синтетичного походження - поверхнево-активними речовинами (ПАР), що у великих об'ємах попадають у водні екосистеми та внаслідок високої поверхневої активності негативно впливають на фотосинтезувальні організми. Як об'єкт дослідження використано популяції водоростей та цінні для промислового вирощування культури (представники родин Cyanophyta, Chlorophyta, Bacillariophyta, Rhodophyta), представлені активнорухливими формами та організмами фітопланктону, що пасивно зависають у воді. Досліджено зміни під впливом ПАР структури (зміни цитоплазматичних мембран, стан хлоропластів, ядер, мітохондрій, вакуолей) та фізіології клітин (інтенсивності росту та розмноження, швидкості руху, енергетичного потенціалу його здійснення, зміни об'ємів та площі поверхні поверхні внаслідок надходження води), особливості фотосинтезу, водного обміну та стійкості (динаміки вмісту хлорофілу a, потенційної фотосиснтетичної активності, зміни стану води та гідратації внітрішньоклітинних структур, процесів фотовицвітання хлорофілу у разі опромінення світлом, адаптаційного пристосування клітин до виживання за умов контакту з ПАР). Вперше розшифровано основні механізми впливу на клітини мікроводоростей 9-ти видів ПАР різної хімічної природи (катіон-, аніонактивних, неіоногенних та природних). Одержано стійкі до катіонактивних ПАР мутанти Anabaena РСС 7120 й доведено перспективу мутагенезу у виживанні організмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*801 +
Шифр НБУВ: РА322661

Рубрики:

      
3.

Паршикова О. О. 
Теоретичні основи навчання іноземної мови учнів початкової загальноосвітньої школи: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.02 / О. О. Паршикова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2010. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано прийнятний для навчання іноземної мови (ІМ) учнів початкової загальноосвітньої школи (ПЗШ) особистісно-діяльнісний підхід і його провідні принципи: природовідповідного, розвиваючого та культуротворчого навчання. Охарактеризовано вихідні вікові можливості молодших школярів як суб'єктів навчання ІМ і динаміку розвитку пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, діяльнішої та мотиваційної сфер їх життя. Конкретизовано стадії, способи та механізми засвоєння ІМ молодшими школярами. Встановлено етапи навчання ІМ у ПЗШ: адаптаційний з підстепами фонетичної та лексико-семантичної адаптації та реорганізаційний з підставами синтаксичної та морфологічної реорганізації. Розроблено схеми мовленнєвих дій учнів щодо засвоєння ІМ, визначено умови їх реалізації на кожному етапі навчання. У контексті загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти встановлено проміжні рівні елементарної іншомовної комунікативної компетенції на рівні А1ІКК А1 (ІКК). Визначено й охарактеризовано відповідні типи елементарного іншомовного спілкування: квазі-, прото-, пара- та метаспілкування, як об'єкти навчання ІМ у ПЗШ. Конкретизовано цілі, завдання, зміст навчання на кожному етапі. Відібрано і класифіковано комунікативно-ігрові прийоми, продемонстровано методику їх застосування, розроблено систему навчання ІМ у ПЗШ, ефективність якої підтверджена у розвідувальному експерименті та дослідному навчанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-911
Шифр НБУВ: РА376324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського