Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (294)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕТРИШИН$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Петришина В.А. 
Агроекологічне обгрунтування фіторемедіаційної спроможності дикорослих видів рослин: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.А. Петришина ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Показано, що рослинні покриття з толерантних до пестицидного навантаження видів природної флори є ефективним способом ремедіації грунтів земель сільськогосподарського призначення з високою фітотоксичністю, спричиненою полікомпонентним забрудненням пестицидами. Створено нейромережеву математичну модель, яка дозволяє спростити та прискорити виявлення у структурі природних рослинних угруповань види, стійкі до токсичного впливу пестицидів. Показано, що адаптовані до високого пестицидного навантаження дикорослі види рослин здатні зменшувати рівень забруднення грунту ДДТ та його метаболітами шляхом фітоекстракції та ризодеградації токсикантів. Розроблено алгоритм проведення фіторемедіації грунтів з полікомпонентним забрудненням пестицидами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П067.7 +
Шифр НБУВ: РА364066

Рубрики:

      
2.

Петришин О. А. 
Естетичні покриття вестибулярних поверхонь фронтальної групи зубів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. А. Петришин ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Набуло подальшого розвитку дослідження ультраструктури мікроретенційної поверхні емалі зубів, створеної концентрацією протравлювача (КП) зони контакту емалі зуба та естетичних покриттів з композиційних матеріалів (КМ), виготовлених за прямою та непрямою методиками. Одержано нові дані про особливості протравлювання різних топографічних ділянок вестибулярної поверхні фронтальних зубів, доведено залежність рельєфу мікроретенційної поверхні емалі від КП. Вперше наведено ультраструктуру мікроретенційної поверхні емалі, створеної піскоструменевим опрацюванням, та обгрунтовано доцільність застосування даного методу, особливо у топографічних ділянках, непіддатливих до КП. Одержано нові дані про зміни в структурі гідроксиапатиту після КП під час сукупного застосування растрової електронної мікроскопії та досліджень інфрачернової спектроскопії. Вперше доведено переваги непрямих естетичних покриттів з КМ з огляду на вміст залишкового мономеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5
Шифр НБУВ: РА380288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Петришина О.І. 
Мова проповідей Йосифа Сліпого: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.І. Петришина ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

У контексті досвіду українського мовознавства та гомілетики зроблено системний опис мови церковної проповіді як окремого підстилю релігійного стилю сучасної української мови. Розглянуто інтра- й екстралінгвальні чинники становлення та розвитку релігійного стилю, визначено основні напрями його дослідження на сучасному етапі. На підставі вивчення фактичного матеріалу (близько 6 800-ти мовних одиниць) проаналізовано специфіку та стилістичний потенціал релігійної лексики, розкрито особливості поетичного синтаксису проповідницької спадщини Йосиф Сліпого. Основну увагу приділено вивченню таких тропів і фігур, як епітет, порівняння, метафора, перифраз, градація, парцеляція, період, антитеза, інверсія та риторичні запитання, здійснено їх системний аналіз і визначено стилістичні функції у даних текстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 +
Шифр НБУВ: РА356298

      
Категорія: Будівництво   
4.

Петришин І.С. 
Науково-методологічні та технічні засади забезпечення точності вимірювань витрати природного газу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.01 / І.С. Петришин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення точності та достовірності вимірювань об'єму й об'ємної витрати газу в процесі його обліку. Встановлено, що основними чинниками, які обмежують точність обліку, є характерні властивості методів вимірювань (методичні похибки) та засобів вимірювальної техніки (інструментальні похибки). Досліджено вплив кліматичних і географічних чинників на точність вимірювання витрати газу в комунально-побутовій сфері, на базі якого розроблено аналітичні та графічні методи визначення поправкових коефіцієнтів з метою зведення виміряного об'єму газу до стандартних умов. Запропоновано методи й алгоритми ідентифікації законів розподілу похибки вимірювальних каналів державного еталона одиниць об'єму й об'ємної витрати газу, визначення метрологічних і градуювальних характеристик робочих еталонів. Встановлено залежність змін метрологічних характеристик різних типів лічильників газу від фізико-хімічних параметрів вимірювального середовища. Розроблено та впроваджено у метрологічну практику нову схему перевірки, вторинний еталон, еталони передачі, з допомогою яких забезпечено можливість передачі одиниці методом безпосереднього звіряння, а також проведення міжнародних звірень. Запропоновано методи та технічні засоби для реалізації побудинкового обліку, а також механічний коректор та удосконалений лічильник газу з автоматичною корекцією виміряних об'ємів. На підставі розробленої сертифікаційної моделі лічильників газу обгрунтовано концептуальні підходи щодо оцінки надійності та технічного рівня якості вимірювальної техніки, розроблено відповідну нормативну базу. Результати наукового дослідження впроваджено у метрологічну практику для вимірювання об'єму й об'ємної витрати газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.073.1 +
Шифр НБУВ: РА352712

      
5.

Петришин Р.А. 
Науково-педагогічна діяльність української еміграції в країнах Центральної і Західної Європи (1919 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Р.А. Петришин ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження науково-педагогічної діяльності української еміграції у країнах Центральної та Західної Європи (1919 - 1939 р.) та виявлено її особливості. Вивчено організацію освітньо-педагогічної, науково-дослідницької та видавничої діяльності української еміграції в Європі. Характерні риси цього процесу висвітлено у контексті передумов і умов щодо науково-педагогічної діяльності українців у еміграції. Розкрито зміст освіти та виховання молодої генерації українців, розглянуто особливості фахової підготовки в осередках української еміграції, а також здобутки науково-дослідницької та видавничої діяльності українців в еміграції, окреслено можливості творчого використання історичного досвіду за сучасних умов реформування освіти в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4=УК)6 + Ч213(4=411.4) +
Шифр НБУВ: РА350843

Рубрики:

      
6.

Петришина М. О. 
Нормотворча діяльність в органах місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / М. О. Петришина ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми природи та механізму муніципальної нормотворчості, її теоретично-правові засади та ступінь забезпеченості. Визначено систему актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування. Проаналізовано основні стадії й етапи муніципального нормотворчого процесу в Україні та зарубіжних країнах. Сформульовано комплекс пропозицій щодо вдосконалення правового регулювання й організації нормотворчого процесу в органах місцевого самоврядування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-93
Шифр НБУВ: РА375681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Петришин Л.П. 
Платоспроможність населення і ефективність сільськогосподарського виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.П. Петришин ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано напрями підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва на підставі зростання платоспроможності населення й удосконалення соціально-економічного механізму її трансформації в доходи сільськогосподарських підприємств. Розкрито теоретичні засади платоспроможності населення, її взаємозв'язок з економічною ефективністю сільськогосподарського виробництва. На підставі вивчення наукових джерел узагальнено й уточнено методологічні засади дослідження даного виду взаємозв'язку. Із використанням даних аналізу грошових доходів і видатків населення, цін на продовольчі товари визначено рівень і динаміку платоспроможності міського та сільського населення щодо їх придбання. Виявлено основні чинники, які визначають економічну ефективність виробництва в сільськогосподарських підприємствах. Встановлено ступінь взаємозв'язку між показниками платоспроможності населення й економічної ефективності сільськогосподарського виробництва. Розроблено пропозиції щодо підвищення рівня грошових доходів населення й удосконалення соціально-економічного механізму трансформації доходів населення у доходи сільськогосподарських підприємств. Визначено перспективні параметри доходів населення, необхідні для формування споживчо-інвестиційної моделі розвитку національної економіки. Розглянуто перспективи розвитку виробництва в сільськогосподарських підприємствах за умов зростання платоспроможності населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-361 +
Шифр НБУВ: РА348209

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Петришин О.В. 
Правовий режим державної служби: питання загальної теорії: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Петришин ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі державної служби з точки зору закономірностей виникнення, функціонування та розвитку держави та права. Сутність державної служби виводиться із соціального призначення держави в умовах правової демократичної організації суспільства, яка повинна йому служити та відповідати перед ним за свою діяльність, утверджувати та забезпечувати права людини. Розглядаються історико-теоретичні передумови становлення вчення про державну службу, здійснюється порівняльно-правовий аналіз інституту державної служби, формулюються основні поняття концепції - державної служби та службовця, пропонується розгорнута їх видова класифікація. Правовий режим державної служби, ядром якого вважається статус державного службовця, висвітлюється через призму публічно-правових ознак, характеристику його структурних елементів - повноважень, прав, обов'язків, обмежень та гарантій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Петришин М.Й. 
Семантичне поле прикметників розміру у старогрецькій мові (на матеріалі гомерівського епосу): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.14 / М.Й. Петришин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано семантичне поле прикметників зі значенням розміру у гомерівському епосі як окремого фрагменту старогрецької мовної картини світу. Визначено місце цих прикметників у мовній картині світу, внутрішню структуру семантичного поля, описано частотні характеристики, подано картину лексичної сполучуваності прикметників, установлено синтагматичні зв'язки досліджених ад'єктивів, лексико-семантичні особливості, взаємозв'язки між семемами всередині поля та з іншими тематичними групами. Проаналізовано структурно-граматичні особливості лексем на позначення розміру, їх дериваційний потенціал, а також з'ясовано стилістичні функції, виражально-зображальний потенціал цієї категорії номінацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш145.1-212.2 + Ш5(О)33 Гомер 457 +
Шифр НБУВ: РА338730

Рубрики:

      
10.

Петришин Н.Я. 
Технології стратегічного планування діяльності машинобудівних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.Я. Петришин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 25 с. — укp.

Розглянуто категорійний апарат у сфері стратегічного планування: визначено категорію "технологія стратегічного планування" як послідовність етапів розробки стратегічних планів підприємства, що передбачає деталізацію операцій кожного етапу та його ресурсне забезпечення; уточнено зміст понять стратегічне планування, стратегічне управління, стратегічний менеджмент, визначено відмінності між ними. Описано класифікації технологій стратегічного планування та факторів, що визначають їх вибір з метою виокремлення, дослідження і вивчення усього спектру їх різновидів. Удосконалено послідовність типових технологій стратегічного планування, що дозволило уніфікувати цей процес та визначити тривалість перебігу кожного з його етапів, а також систему показників ефективності досягнення стратегій на машинобудівних підприємствах, що дало змогу кількісно оцінити результативність досягнення стратегій з метою прийняття управлінських рішень. Наведено методичні рекомендації з обгрунтування вибору виробничих стратегій для машинобудівних підприємств на засадах ідентифікації пріоритетних критеріїв вибору та формування системи потенційно можливих виробничих стратегій, а також рекомендації щодо аналізу діючих на вітчизняних машинобудівних підприємствах технологій стратегічного планування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-23
Шифр НБУВ: РА370709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Петришина Н.В. 
Трансформація економічної ролі та управлінсько-регуляторних функцій держави в ринковій системі України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.В. Петришина ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес трансформації економічної ролі й управлінсько-регуляторних функцій держави у ринковій системі України. Простежено еволюцію поглядів різних економічних шкіл і напрямів економічної науки щодо економічної ролі та функцій держави. Розкрито зміст економічних функцій держави й особливості їх трансформації за умов адміністративно-командної та ринкової економік. Узагальнено досвід окремих західних країн з кризового реформування економіки за умов світової фінансово-економічної кризи на початку XXI ст. Розглянуто співвідношення таких термінів, як "товарне виробництво", "ринкова економіка", "національне господарство" та визначено модулі їх функціонування. Уточнено сутність понятття "державний сектор економіки". Визначено склад, структуру й організаційно-регуляторні засади функціонування державного сектору в ринковій економіці України. Досліджено організаційно-правові форми діяльності державних підприємств в Україні та визначено їх роль у національному господарстві. Проаналізовано розвиток державного сектору економіки у розвинутих країнах. Виявлено його основні тенденції та найбільш ефективні моделі у сучасних ринкових системах. Визначено основні завдання та функції державного підприємництва у процесі ринкових перетворень. Проаналізовано інноваційний характер державного підприємництва та визначено основні напрямки його застосування у національному господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.444.4 + У9(4УКР)210 +
Шифр НБУВ: РА362499

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Петришин Я.Р. 
Усереднення багатоточкових задач для нелінійних коливних систем з повільно змінними частотами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Я.Р. Петришин ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Використано метод усереднення для вивчення розв'язності крайових задач для деяких класів нелінійних систем звичайних диференціальних рівнянь з повільними та швидкими рухами. Показано, що такого типу системи застосуються в математичній теорії багаточастотних систем і в теорії нелінійних коливань. Розв'язано багатоточкові задачі для коливних систем з майже періодичними за швидкими змінними правими частинами і залежними від повільних змінних частотами. Встановлено кількісну залежність похибки методу усереднення від величини малого параметра. Доведено нові теореми існування та єдиності розв'язків крайових задач з параметрами і багатоточковими та інтегральними крайовими умовами для коливних систем, частоти яких залежать від "повільного часу". Подано оцінки частинних похідних за початковими даними і параметрами різниці розв'язків задачі Коші для вихідних та усереднених коливних систем з імпульсним впливом. Знайдені оцінки використано для розв'язання крайових задач з параметрами та без них для імпульсних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.61-3,022
Шифр НБУВ: РА316287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Петришина А. А. 
Шкода сегетальних видів та оптимізація контролю забур'яненості агрофітоценозу гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.13 / А. А. Петришина ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено та впроваджено ефективні комплексні заходи та засоби зниження як потенційної забур'яненості грунту, так і регулювання рівня фактичної забур'яненості посівів гороху та на цій основі підвищення його врожайності. Встановлено шкоду від найпоширеніших видів бур'янів, визначено гербокритичний період конкурентних відносин між культурою та бур'янами. Виявлено протибур'янову ефективність різних систем землеробства й основного обробітку грунту. Розроблено систему захисту посівів гороху від бур'янів. Наведено результати досліджень щодо впливу систем землеробства й основного обробітку грунту на забур'яненість посівів гороху, динаміку появи сходів проблемних видів бур'янів та конкурентну здатність культури. Встановлено насіннєву продуктивність проблемних видів бур'янів різних строків появи сходів і кількість життєздатного насіння, яке надходить у грунт залежно від систем землеробства й основного обробітку грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.13-467
Шифр НБУВ: РА383035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Данилко Н. Я. 
Функціонально-просторовий розвиток водної рекреації у зоні впливу м. Львова / Н. Я. Данилко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню теоретичних основ та методики формування водної рекреації у зоні впливу значнішого міста. Представлено особливості, закономірності та принципи функціонально-просторового розвитку рекреаційних територій водних об'єктів у зонах впливу значніших міст, що базуються на взаємодії природного та антропогенного середовища. Визначено історичні періоди розвитку водної рекреації Львова та особливості кожного з них. Здійснено аналіз існуючих рекреаційних територій водних об'єктів та виявлено основні чинники їх формування. Сформовано функціонально-просторову модель розвитку водної рекреації у зоні впливу значнішого міста та запропоновано концепцію її розвитку у зоні впливу Львов на основі оцінки рекреаційного потенціалу територій.^UThe dissertation research is aimed at the definition of theoretical foundations and methods of formation of water recreation in the zone of influence of a significant city. Formed peculiarities, normality, principles of functional and spatial development of recreational territories of water objects in zones of influence of significant cities, which are based on the interaction of natural and anthropogenic environment. Historical periods of development of water recreation of Lviv and features of each of them are established. Based on the analysis of existing recreational territories of water objects, the main factors of their formation are revealed. Formed a model of functional and spatial development of water recreation in the zone of influence of a significant city. The concept of its development is proposed for the zone of influence of Lviv, based on the assessment of the recreational potential of the territories.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ганець С. В. 
Принципи формування житлових утворень на постпромислових територіях (на прикладі Львова) / С. В. Ганець. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційне дослідження спрямоване на визначення теоретичних основ та методики пристосування постпромислових територій до сучасних потреб міста та функціонально-просторових прийомів формування якісного житлового середовища на даних територіях. Виявлено чинники взаємовпливу новостворених житлових утворень на постпромислових територіях та оточуючого їх середовища, а також специфіку пристосування постпромислових територій під житлові утворення в контексті збереження духу місця та локальної ідентичності. Визначено функціонально-просторові прийоми якісної містобудівної організації житлових утворень на постпромислових територіях, що сприяють швидкій їх соціалізації без створення навантаження на сформовану міську структуру. Сформульовано принципи формування житлових утворень на постпромислових територіях. Розроблено методичні рекомендації щодо етапності виконання проектів пристосування постпромислових територій під нові функції, зокрема під житло.^UDissertation research aims to determine theoretical foundations and methods of adapting post-industrial brownfield sites of the city to its actual needs and approaches of creating qualitative living environment in these areas. The thesis defines main approaches of qualitative residential environment formation on these territories. The specifics of brownfields adaptation for residential formations in the context of preserving the spirit of place and local identity were determined. Functional and spatial methods of high-quality urban planning of residential buildings on postindustrial territories which promote their rapid socialization without creating inconsequent pressure on the formed urban structure are revealed. Main principles of creating housing complexes on brownfield sites are formulated. The methodical recommendations for implementation phasing consuming adaptation of postindustrial sites for new city functions, in particular for housing, have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ізмайлов А. В. 
Методи та засоби трійкових симетричних перетворень для цифрової обробки інформації / А. В. Ізмайлов. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі поставлена та вирішена актуальна задача зменшення обсягу пам'яті для зберігання корельованих даних шляхом розробки методів та засобів цифрової обробки інформації на основі трійкових симетричних перетворень. Проаналізовано галузі застосування ортогональних і вейвлет-перетворень, переваги та недоліки існуючих базисів таких перетворень і відповідних засобів цифрової обробки інформації. Запропоновано систему ортогоналізованих добутків трійкових симетричних функцій та трійкове симетричне ортогональне перетворення на її основі. Для запропонованого перетворення розроблено швидкий алгоритм. Запропоновано трійковий симетричний материнський вейвлет та неперервне трійкове симетричне вейвлет-перетворення на його основі. Запропоновано застосування допоміжного трійкового симетричного материнського вейвлета для реалізації дискретного трійкового симетричного вейвлет-перетворення та його фільтрової форми. Розроблено та здійснено моделювання спеціалізованого процесора для трійкового симетричного ортогонального перетворення на основі ПЛІС. Розроблено та здійснено апаратну реалізацію спеціалізованого процесора для дискретного трійкового симетричного вейвлет-перетворення на основі мікроконтролера. Доведено, що застосування запропонованих методів та засобів цифрової обробки інформації забезпечило зменшення обсягу пам'яті, необхідного для зберігання корельованих даних, у комп'ютеризованих технічних системах.^UIn this thesis, an actual task of reducing the amount of memory for storage of the correlated data by developing methods and devices of digital information processing based on symmetric ternary transforms was presented and solved. Application areas of orthogonal and wavelet transforms with advantages and disadvantages of existing bases of such transforms and corresponding devices of digital information processing are analyzed. System of orthogonalized products of symmetric ternary functions and discrete symmetric ternary orthogonal transform on its basis are proposed. Fast algorithm is developed for the introduced transform. Symmetric ternary mother wavelet and continuous symmetric ternary wavelet transform on its basis are proposed. The use of an auxiliary symmetric ternary mother wavelet is proposed for synthesis of the discrete symmetric ternary wavelet transform and its filter form. Device of the symmetric ternary orthogonal transform based on the FPGA is developed and simulated. Device of the discrete symmetric ternary wavelet transform based on the microcontroller is developed and implemented. It is proved that application of the introduced methods and devices for digital information processing provides reduction of memory required for storage of the correlated data in computerized technical systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Петришин С. В. 
Обґрунтування шляхів удосконалення діагностики та ортопедичного лікування патологічної стертості твердих тканин зубів, поєднаної з дефектами зубних рядів та зубощелепними деформаціями / С. В. Петришин. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вивченню проблеми застосування сучасних методів діагностики та удосконалення ортопедичного лікування патологічної стертості твердих тканин зубів, поєднаної з дефектами зубних рядів та зубощелепними деформаціями. Було обстежено 125 пацієнтів, з яких 35 проведено запропоноване ортопедичне лікування із застосуванням набору шин-капп. Аналіз клінічних результатів, кондилографічного дослідження, пародонтальних індексів вказує на переваги застосування запропонованого ортопедичного лікування патологічної стертості твердих тканин зубів із дефектами зубних рядів та зубощелепними деформаціями, який включає використання набору шин-капп для поступового підняття висоти прикусу.^UThe dissertation is devoted to the study of the clinical reasoning of improved diagnostic methods and orthopedic treatment of patients with pathological tooth wear and co-existent denture and dentition deformaties. 125 patients were examined, of which 35 underwent the proposed orthopedic treatment using a set of splints. Analysis of clinical results, condylographic examination, periodontal indices indicates the advantages of the proposed orthopedic treatment of pathological abrasion of the hard tissues of the teeth with dentition defects and dental deformities, which includes the use of a set of splints to gradually raise the height of the bite.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Щегольська С. І. 
Ущільнення забудови території історично сформованих міст (на прикладі Львова) / С. І. Щегольська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі досягнуто мети дослідження, встановлено особливості впливу процесу ущільнення забудови території міст на якість міського середовища. Розглянуто теоретичні підходи, концепції та рекомендації щодо формування процесу ущільнення забудови міст. Зазначено важливість комплексного підходу до питання формування міського середовища на основі нормативного та оптимізаційного підходів, що базується на кількісних та якісних показниках міського середовища. Досліджено методику розрахунку показників щільності у світовій та українській теоретичній та нормативній літературі. Проаналізовано досвід ущільнення забудови європейських міст та зокрема України. Виявлено низку кількісних та якісних показників щільності забудови. Досліджено характер ущільнення забудови міста Львова та вплив даного процесу на якість міського середовища протягом розвитку міста. Визначено, що основним інструментом ущільнення забудови є житлове будівництво, що реалізується у рамках проектів нового будівництва та реконструкції. Досліджено функціонально-планувальні, архітектурно-просторові, соціально-психологічні характеристики міського середовища у ході трансформації ущільнення забудови, та їх зв'язок з кількісними та якісними показниками. Представлено прийоми ущільнення забудови територій різного функціонального призначення. Виявлено, що застосування прийомів ущільнення забудови на основі різного поєднання кількісних та якісних показників можна сформувати різні нові цінності та якості міського середовища та внести зміни на локальному та загальноміському рівнях. Для регулювання та контролю процесу ущільнення забудови запропоновано авторську методику з метою підвищення якості міського середовища та покращення рівня комфортності для людей. Ключові слова: міська щільність, щільність забудови, міська забудова, інтенсифікація, квартал забудови, житловий квартал, міське середовище.^UIn the dissertation work the purpose of research is reached, influence features of densification of the built-up terrains of cities on quality of the urban environment are established. Іnvestigates building density in the theoretical concepts of urban planning. Іndicates the importance of an integrated approach to the formation of the urban environment, based on regulatory and optimization strategies based on quantitative and qualitative indicators of the urban environment. The calculation method of density indicators in the international and Ukrainian theoretical and normative literature is investigated. Analyzes the experience of building consolidation in European cities and, in particular, Ukraine. Qualitative characteristics of the urban environment are analyzed in comparison with quantitative indicators of building density. Examines the nature of buildings consolidation in the city of Lviv and the impact of this process on the quality of the urban environment during the development of the city. It is determined that the primary tool for building densification are residential neighborhoods, which are implemented due to new construction and reconstruction projects. Examines the functional-planning, architectural-spatial, socio-psychological characteristics of the urban environment, during the densification, and their alliance with quantitative and qualitative indicators. Іnvestigates the nature of compaction of buildings of different functional purposes. Reveals that the appliance of densification methods based on different combinations of quantitative and qualitative indicators, enables the formation of different new values and qualities of the urban environment and changing at local and city levels. To regulate and control the process of densification, the author's method is proposed in order to improve the quality of the urban environment and improve the level of comfort for people. Key words: densification, urban density, building density, building development, intensification, building quarter, residential quarter, urban environment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Присяжнюк Л. О. 
Вдосконалення методів та засобів вимірювання енергетичних характеристик природного газу / Л. О. Присяжнюк. — Б.м., 2022 — укp.

В роботі виконаний аналіз сучасного стану наукового, нормативного і технічного забезпечення вимірювання енергетичних характеристик природного газу. За результатами аналізу визначено показники кращих зразків техніки щодо вимірюваних параметрів, точності та експлуатаційних характеристик, встановлено шляхи можливого розвитку засобів вимірювання енергетичних характеристик природного газу, від високоточних калориметрів до засобів експрес-контролю теплоти згоряння природного газу за місцем його споживання.На основі проведеного аналізу обґрунтовано шляхи вдосконалення методів і створення нових засобів для вимірювання теплоти згоряння природного газу та числа Воббе. Сформульовано проблеми, які потребують вирішення, і визначено напрямки дисертаційних досліджень. Розроблено теоретичну основу створення газового калориметра. Проаналізовано кінетику реакцій горіння вуглеводнів. Досліджено методи та засоби контролю якісних показників продуктів згоряння. Проведено теоретичне обґрунтування параметрів та режиму роботи газового калориметра.Проведено теоретичні дослідження процесу вимірювання теплоти згоряння природного газу в ізоперіболічному калориметрі. Досліджено фактори, які найбільше впливають на точність вимірювання, та визначено їх числове значення для прототипу приладу. Найбільш впливовим визначеним фактором є діапазон зміни температури в калориметричній ємності. Визначено обмеження, які не дозволяють збільшувати верхню температуру в ємності вище 30°С. Запропоновано дві структурні схеми інформаційно-вимірювальних систем визначення числа Воббе.Отримано математичну модель залежності похибки визначення теплотворної здатності від діапазону зміни температури калориметричної ємності ізоперіболічного калориметра з активним керуванням теплообміном калориметричної ємності. Запропоновано метод підвищення точності калориметра шляхом збільшення діапазону зміни температури через введення в конструкцію засобів переохолодження калориметричної рідини до значення, нижчого від температури навколишнього середовища. Сформульовано недоліки, які перешкоджають використанню ізоперіболічних калориметрів як приладів найвищої точності для експрес-контролю енергетичних характеристик газу. Найбільшою перешкодою для створення портативних ізоперіболічних калориметрів є значна теплова інерційність, внаслідок якої наступне вимірювання можна проводити лише через 20-24 години від попереднього. Запропоновано та проаналізовано два методи усунення цього недоліку. Для скорочення часу між послідовними вимірюваннями запропоновано ввести в конструкцію засоби керування теплопровідністю між калориметричною ємністю та термостатованою оболонкою, які забезпечують низьку теплопровідність в процесі вимірювання та високу теплопровідність під час підготовки. Розроблено конструктив калориметра прямого згоряння, який забезпечує можливість створення технологічних у виготовленні приладів.Розроблено та виготовлено мікропроцесорний блок керування термостатом на елементах Пельтьє та сам модуль елементів Пельтьє і випробувано їх у складі прототипу калориметра. Проаналізовано хімічний склад та шляхи контролю продуктів згоряння і запропонована система регулювання стехіометричного складу паливо-повітряної суміші з давачем залишкового кисню на основі ZrO2 та давачем вмісту СО. Додатковий давач вмісту СО дозволяє контролювати повноту згоряння і отримувати цінні дані щодо рівня токсичності продуктів згоряння в оптимальному режимі горіння, який встановлюється за показами давача залишкового кисню. Проаналізовано фізичні ефекти, які безпосередньо корелюють з густиною газу та запропоновано проводити вимірювання густини з застосуванням явища резонансу газового середовища в замкненому об'ємі. Практичною реалізацією цього явища є застосування резонатора Гельмгольца, принцип якого полягає у виникненні резонансних коливань газу з частотою, яка залежить від геометричних параметрів заповненої газом ємності, та його густини. Знайдено залежності показника адіабати природного газу від вмісту окремих його компонентів як основного джерела методичної похибки. Виконано метрологічний аналіз розробленого аналізатора та густиноміра.Сформульовано алгоритм роботи інформаційно-вимірювальної системи. Розроблено та виготовлено інформаційно-вимірювальну систему визначення енергетичних характеристик газу на основі мікроконтролера Atmel, обладнану текстовим дисплеєм для відображення результатів вимірювання. Всі окремо розроблені елементи інтегровано в комплексний прилад – аналізатор енергетичних характеристик газу.Розроблено комплект технічних засобів для відбору та зберігання проб газу, який складається з циліндра-дозатора з пневматичним приводом, блока керування з автономним живленням та балонів середнього тиску з наскрізним продуванням. Розроблено алгоритм проведення відбору проби газу з використанням запропонованого комплекту технічних засобів та алгоритм регулювання числа Воббе.^UThe analysis of the current state of scientific, normative and technical support for measuring the energy characteristics of natural gas is performed in the work. According to the results of the analysis, the indicators of the best samples of equipment in terms of measured parameters, accuracy and performance characteristics, ways of possible development of means of measuring energy performance of natural gas, from high-precision calorimeters to means of express control of natural gas combustion at the place of consumption. On the basis of the conducted analysis the ways of improvement of methods and creation of new means for measurement of heat of combustion of natural gas are substantiated. The problems that need to be solved are formulated and the directions of dissertation research are determined. The theoretical basis of gas calorimeter creation is developed. The kinetics of hydrocarbon combustion reactions are analyzed. Methods and means of quality control of combustion products are investigated. Theoretical substantiation of parameters and mode of operation of gas calorimeter is carried out. Theoretical studies of the process of measuring the heat of combustion of natural gas in an isoperibolic calorimeter have been carried out. The factors that most affect the accuracy of measurement are investigated, and their numerical value for the prototype of the device is determined. The most influential determinant is the range of temperature changes in the calorimetric tank. Restrictions are determined that do not allow to increase the upper temperature in the tank above 30 °C. Two structural schemes of information-measuring systems for determining the Wobbe number are proposed. A mathematical model of the dependence of the error of determining the calorific value on the range of temperature change of the calorimetric capacity of an isoperibolic calorimeter with active control of heat exchange of the calorimetric tank is obtained. A method of increasing the accuracy of the calorimeter by increasing the range of temperature change due to the introduction into the design of means for supercooling the calorimetric liquid to a value lower than the ambient temperature. Disadvantages have been formulated that prevent the use of isoperibolic calorimeters as devices of the highest accuracy for rapid control of the energy characteristics of the gas. The biggest obstacle to the creation of portable isoperibolic calorimeters is the significant thermal inertia, as a result of which the next measurement can be performed only tens of hours from the previous one. Two methods of eliminating this shortcoming have been proposed and analyzed. To reduce the time between successive measurements, it is proposed to introduce into the design means for controlling the thermal conductivity between the calorimetric tank and the thermostated shell, which provide low thermal conductivity during the measurement and high thermal conductivity during preparation. The design of a direct combustion calorimeter has been developed, which provides the possibility of creating technological devices in the manufacture. A microprocessor thermostat control unit on Peltier elements and a module of Peltier elements were developed and tested and tested as part of a calorimeter prototype. The chemical composition and ways of control of combustion products are analyzed and the system of regulation of the stoichiometric composition of the fuel-air mixture with the residual oxygen sensor based on ZrO2 and the CO content sensor is proposed. The additional CO content sensor allows to control the completeness of combustion and to obtain valuable data on the level of toxicity of combustion products in the optimal combustion mode, which is set according to the readings of the residual oxygen sensor. The physical effects that directly correlate with the density of the gas are analyzed and it is proposed to measure the density using the phenomenon of resonance of the gaseous medium in a closed volume. A practical implementation of this phenomenon is the use of the Helmholtz resonator, the principle of which is the occurrence of resonant oscillations of the gas with a frequency that depends on the geometric parameters of the gas-filled container and its density. The dependences of the natural gas adiabatic index on the content of its individual components as the main source of methodological error are found. Metrological analysis of the developed analyzer and densitometer was performed.The algorithm of operation of the information-measuring system is formulated. An information and measurement system for determining the energy characteristics of gas.All separately developed elements are integrated into a complex device - an analyzer of energy characteristics of gas.A method of gas sampling using the proposed set of technical means and a method of measuring the Wobbe number have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Петришин Н. Я. 
Комплексний підхід до підготовки ендометрія та стану порожнини матки в програмах допоміжних репродуктивних технологій у жінок із безпліддям та невдалими спробами екстракорпорального запліднення в анамнезі: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Н. Я. Петришин. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено і по-новому вирішено наукове завдання, що полягає у підвищенні ефективності лікування безпліддя у циклах екстракорпорального запліднення за рахунок оптимізації прегравідарної терапії. За даними клініко-анамнестичної картини пацієнток із безпліддям на тлі лейоміоми матки та хронічного ендометриту встановлені характерні особливості стану репродуктивної системи, виявлені зміни лабораторних показників та стану порожнини матки, на основі чого доведено результативність застосування модифікованої схеми лікування хронічного ендометриту та прегравідарної терапії і покращення основних параметрів протоколів стимуляції суперовуляції в циклах ЕКЗ та клінічних результатів кріопротоколів підготовки до ембріотрансферу. Встановлено, що у безплідних пацієнток з поєднаним перебігом лейоміоми матки та хронічного ендометриту нижча концентрація АМГ і підвищений рівень ФСГ пов’язані із стійким впливом хронічного запалення, що в подальшому чинить вплив на результати стимуляції суперовуляції, а саме обґрунтовує потребу у вищих старовій та сумарній дозах рФСГ зі збільшенням тривалості контрольованої овуляторної стимуляції і пояснює отримання меншої кількості ооцитів з нижчими якісно-морфологічними параметрами у даної когорти пацієнток. Доведено, що застосування інозитолу та альфа-ліпоєвої кислоти в якості прегравідарної терапії перед протоколом КОС знижує концентрацію ФСГ і суттєво підвищує загальний вихід ооцитів та ембріонів кращої якості. Доведено ефективність пропонованих лікувальних заходів в процесі лікування безпліддя, в тому числі комплексного застосування прегравідарної терапії із модифікованою схемою лікування хронічного ендометриту на результати циклів екстракорпорального запліднення та стан ендометрія і порожнини матки, в тому числі за рахунок підвищення частоти настання клінічних вагітностей, зменшення частоти перерваних вагітностей та зростання відсотка термінових пологів.^UThe dissertation summarizes and proposes an innovative solution to the research question of increasing the effectiveness of infertility treatment in women comorbidity of uterine leiomyoma and chronic endometritis. According to the comparative analysis of clinical and anamnestic data of patients with infertility on the background of uterine leiomyoma and chronic endometritis, the characteristic features of the reproductive system were detected. Due to the changes in laboratory parameters and the state of the uterine cavity the effectiveness of the modified treatment regimen for chronic endometritis and pregravid therapy was proved with the improvement of the main COS protocols parameters in IVF cycles and better clinical results of cryoprotocols for embryo transfer. It was found that in infertile patients with combined uterine leiomyoma and chronic endometritis, lower AMH concentration and elevated FSH levels are associated with the persistent effects of chronic inflammation, which further negatively effects the results of superovulation stimulation. Respectively, it justifies the need for higher initial and total doses of recombinant FSH with an increase in the duration of controlled ovulatory stimulation and explains the lower oocytes retrieval with lower qualitative and morphological parameters in this cohort of patients. It was established that the use of inositol and alpha-lipoic acid supplements as pregravid therapy before the COS protocol reduce FSH concentration and significantly increase the overall yield of oocytes and embryos of better quality. The effectiveness of the proposed modified algorithm in the infertility treatment, including the complex use of pregravid therapy with a modified treatment scheme for chronic endometritis during in vitro fertilization cycles, has been proven; in particular, the proper endometrium and uterine cavity conditions resulted in increasing the frequency of clinical pregnancies, reducing the frequency of abortion and increasing the percentage of term births.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського