Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (1171)Книжкові видання та компакт-диски (813)Журнали та продовжувані видання (60)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЕТРУШ$<.>+<.>A=АНДРІЙ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрійко О.Ф. 
Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / О.Ф. Андрійко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Досліджуються проблеми формування і розвитку системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади України в умовах побудови демократичної правової держави. Подаються висновки, пропозиції і рекомендації щодо вирішення організаційно-правових проблем побудови системи органів державного контролю у сфері виконавчої влади, координації їх діяльності та правового забезпечення здійснення державного контролю. Обгрунтовується необхідність створення центрального органу виконавчої влади - Комітету державного контролю - зі спеціальним статусом. Основні результати дослідження знайшли відображення у Концепції адміністративної реформи в Україні, Концепції реформи адміністративного права України, проекті Кодексу основних правил поведінки державного службовця, Концепції Закону України про державний контроль за органами виконавчої влади та їх посадовими особами, при роботі над проектом Кодексу адміністративних процедур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Андрійчук Є.І. 
Енергозберігаюча електротехнологія і обладнання НВЧ сушіння вовни у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Є.І. Андрійчук ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 21 с. — укp.

Містяться дослідження в галузі застосування електромагнітних полів надвисокочастотного діапазону (НВЧ) в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва. Метою роботи є вирішення теоретичних і експериментальних проблем по створенню нової енергозберігаючої та екологічно чистої електротехнології і пристроїв сушіння вовни на основі електромагнітних полів НВЧ діапазону. Створено математичну модель процесу сушіння вовни, яка описується системою диференційних рівнянь і дозволяє встановити потужність джерел НВЧ енергії, режим роботи, тривалість сушіння та конструктивні параметри камери сушіння. Розроблено метод розрахунку і принципи побудови автоматизованого пристрою для вимірювання діелектричних параметрів системи "вовна-вода". Вперше визначено діелектричні параметри вологої вовни у діапазоні змін температур від 25 C до 95 C. Вперше встановлено, що при сушінні вовни НВЧ енергією її міцність та розривне навантаження збільшується на 30-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.106

Рубрики:

      
3.

Андрійчук Л.О. 
Фізіолого-гігієнічне обгрунтування критеріїв регламентації та оцінки шуму побутових електричних машин і приладів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.О. Андрійчук ; АМН України. Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Вперше на базі соціолого-гігієнічного опитування виявлено особливості режиму користування побутовими електричними машинами та приладами (ПЕМП) в побуті. Встановлено залежність оцінки ПЕМП як джерел шуму від характеру діяльності та відпочинку в житлі, віку, статі, стану самопочуття, умов мешкання людини. Вперше визначено добове дозоване акустичне навантаження на користувача від ПЕМП за типових умов експлуатації, еквівалентні рівні звуку від ПЕМП, що впливають на людину в помешканні. Доведено закономірності формування експозиційних рівнів шуму в житловому середовищі. Надано всебічну гігієнічну оцінку ПЕМП як джерелам шуму. Створено акустичну модель шуму середньостатистичного набору ПЕМП для експериментальних досліджень. Удосконалено принципи експериментального дослідження шумових ефектів на організм людини. Простежено закономірності формування біоефектів шуму низької та середньої інтенсивності. Вперше виявлено особливості впливу на організм людини акустичного навантаження від ПЕМП. З використанням системного підходу на базі фізіолого-гігієнічного дослідження, опитування, акустичного та математичного моделювання встановлено пороговий рівень та дозу шуму ПЕМП. Удосконалено психофізіологічні критерії з метою оцінки шуму низької та середньої інтенсивності на організм людини. Проаналізовано принципи, критерії оцінки та регламентації шуму ПЕМП у житловому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.88
Шифр НБУВ: РА311183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Петрушанко Т.О. 
Інтегральний індивідуальний підхід у профілактиці захворювань пародонта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Т.О. Петрушанко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Обгрунтувано системний індивідуальний підхід в проведенні профілактично-реабілітаційних заходів щодо захворювань тканин пародонта на базі аналізу ролі психосоматичних співвідношень для запобігання їх виникненню та розвитку. За результатами клініко-експериментальних досліджень удосконалено схему методів і заходів профілактики захворювань пародонта, доведено необхідність інтегрального індивідуального підходу до їх проведення з урахуванням загального стану здоров'я, психофізіологічних особливостей, типу реагування особистості, сезонної та вікової біоритмології, індексів астенізації інтенсивності каріозного процесу, флюорозу, стану прикусу, тканин пародонта, гігієни порожнини рота, наявності шкідливих звичок, а також умов проживання, навчання та побуту. Визначено високу організаційну та медичну ефективність запропонованих і впроваджених профілактичних заходів у лікуванні підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА313232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Андрійчук Ю.А. 
Менеджмент фінансових потоків підприємств енергетичних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Ю.А. Андрійчук ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено та сформульовано галузеві особливості та чинники становлення фінансових відносин. Розроблено технологію менеджменту фінансових потоків. На підставі аналізу й оцінки існуючого стану електроенергетики та обленерго запропоновано основні засади та шляхи використання резервів підприємств енергетичних систем на базі побудованої регресійної моделі. Розроблено дворівневий механізм здійснення розрахунків, запропоновано методичний підхід адаптації підприємств енергетичних систем до ринкових умов функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7-93-21
Шифр НБУВ: РА313888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Петруша І.А. 
Фазові та структурні перетворення піролітичних матеріалів нітриду бору при високих тисках: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / І.А. Петруша ; НАН України. Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2002. — 36 с. — укp.

Досліджено закономірності фазових і структурних перетворень щільних піролітичних матеріалів BN за високих тисків, одержано полікристалічні матеріали cBN з підвищеною міцністю та розроблено різальні матеріали на їх основі. Розвинено ідею використання піролітичних матеріалів на основі графітоподібних модифікацій BN для одержання високоміцних полікристалічних матеріалів cBN шляхом твердофазних перетворень, які мають місце за достатньо високих тисків і температур. Обгрунтовано, що полікристалічна структура cBN, що утворюється за даних умов, є структурою рекристалізаційного походження та характеризується довершеними міжзерновими границями, високим рівнем міжзернової когезії та підвищеною міцністю. Вивчено структурні механізми та закономірності утворення cBN залежно від характеристик реальної структури піронітриду (упорядкованості, фазового складу, текстури, щільності). Обгрунтовано високу ефективність різального матеріалу, розвинено традиційні підходи одержання керамічних і композиційних матеріалів на основі cBN шляхом спікання "готової" фази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.4
Шифр НБУВ: РА318412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Петрушин В.С. 
Проектний синтез високоефективних регульованих асинхронних двигунів потужністю до 400 кВт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / В.С. Петрушин ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 36 с. — укp.

Визначено основні принципи та методологію побудови проектних математичних моделей (ММ) і організації проектного синтезу регульованих асинхронних двигунів (РАД) на основі системного підходу та методів системного аналізу. Розроблено ММ для аналізу електромагнітних, електромеханічних і теплових процесів в усталених і перехідних режимах роботи двигуна. Вдосконалено методики на наведено ММ для розрахунків додаткових магнітних втрат, механічних та віброакустичних показників. Систематизовано проектні критерії РАД. Запропоновано ММ проектних критеріїв і функціональних показників. Розроблено програмні комплекси для автоматизованого синтезу, аналізу й оптимізації РАД у системах електроприладу "напівпровідниковий перетворювач напруги - асинхронний двигун" і "напівпровідниковий перетворювач частоти з автономним інвертором напруги - асинхронний двигун".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-02-05
Шифр НБУВ: РА318155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Петрушенко В.В. 
Холелітіаз після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці (фактори ризику, особливості патогенезу, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Петрушенко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2002. — 22 с.: рис. — укp.

На підставі результатів комплексного обстеження визначено співвідношення постваготомічних та пострезекційних ускладнень, пов'язаних з ураженням жовчовивідної системи. Розглянуто характер моторно-евакуаторних змін жовчного міхура та встановлено чіткий кореляційний взаємозв'язок між гіпотонічно-гіпокінетичними розладами, ступенем вираженості запальних, дегенеративно-дистрофічних та атрофічних процесів у слизовій оболонці шлунку і дванадцятипалої кишки та розвитком холелітіазу. Досліджено основні біохімічні зміни жовчі у хворих після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці, що призводить до пігментного холелітіазу. Визначено, що морфофункціональні зміни печінки у хворих з післяоперативним холелітіазом мають ознаки неспецифічного реактивного гепатиту. Встановлено фактори ризику та особливості патогенезу пігментного холелітіазу після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43
Шифр НБУВ: РА321624

Рубрики:

      
9.

Андрійчук В.І. 
Алгебраїчні многовиди та поля алгебраїчних функцій над псевдоскінченними полями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / В.І. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.44,022 + В181.213,022
Шифр НБУВ: РА319165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Андрійчук О.М. 
Біологічна характеристика фагів фітопатогенних бактерій родів Pseudomonas та Xanthomonas, виділених із агроценозів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.М. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості ізоляторів фагів, поширених в агроценозах України. Встановлено динаміку чисельності конкуруючих бактеріофагів у природному агроценозі, а також динаміку декількох популяцій фагів антагоністичних до різних бактерій, що одночасно зустрічаються в оточуючому середовищі. У складі білків фагів виявлено загальні антигенні детермінанти, досліджено їх поліпептидний склад. Встановлено, що геноми фагів представлені двонитковою ДНК, яка характеризується відсутністю фрагментованості в структурі. Запропоновано модифікований метод виділення ДНК, який дозволяє швидко та ефективно з отриманих ізоляторів виділяти нуклеїнові кислоти одночасно для великої кількості проб без застосування фенолу. Створено лабораторну колекцію ізоляторів фагів (понад 400 зразків), виділених з агроценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е324.1 +
Шифр НБУВ: РА328463

Рубрики:

      
11.

Андрійчук О.Я. 
Виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Я. Андрійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження виховання гуманності студентів медичного коледжу, розвитку їх позитивних загальнолюдських якостей, яка проходить складний шлях теоретичного переосмислення та удосконалення методичних рекомендацій. Висвітлено актуальність вирішення проблеми професійної підготовки студентів медичного коледжу, що реалізується через якісне формування їх гуманістичного світогляду та громадського становлення особистості, яке здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності, реалізацію самовиховання та врахування особливостей інтелектуального розвитку. Розкрито гуманістичні умови оптимізації процесу виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки, зокрема, формування гуманістичних знань, свідоме виконання правил поведінки, гуманного ставлення до оточуючих. Наведено критерії виховання гуманності бакалаврів: пізнавальний, емоційно-ціннісний та практично-діяльний, а також рівні їх патріотичного розвитку - внутрішня та зовнішня ситуативна вихованість. Розроблено методи навчально-пізнавальної діяльності, які забезпечують ефективне засвоєння гуманістичних знань, необхідних у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-34 +
Шифр НБУВ: РА328118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Андрійчук В.А. 
Науково-технічні основи підвищення ефективності опромінювальних установок для світлокультури рослин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.07 / В.А. Андрійчук ; Харк. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-технічні основи побудови засобів створення змінних світлових полів, виготовлено та апробовано за виробничих умов їх експериментальні зразки. Запропоновано метод визначення ефективності джерел випромінювання для світлокультури рослин і створено автоматизовану технічну систему для його реалізації. Наведено математичні моделі опромінювальних пристроїв змінного опромінення з круглосиметричним і несиметричним світловим розподілом, на основі яких розроблено аналітичний метод світлотехнічного розрахунку опромінювальних установок. Визначено раціональні режими роботи та запропоновано систему керування установкою змінного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.2 +
Шифр НБУВ: РА324279

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Петрушин О.Г. 
Зрушення та деформації земної поверхні при підробці тектонічних порушень пологими вугільними пластами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / О.Г. Петрушин ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено характер впливу розривних тектонічних порушень за умов їх підробки пологими вугільними пластами на розподіл деформацій за площею мульди зрушення з метою встановлення основних закономірностей просторового деформування земної поверхні та підвищення надійності охорони об'єктів, що на ній знаходяться, від шкідливого впливу гірничих робіт. Визначено залежності приблизно в межах виробленого простору для перетинів, розташованих навхрест простягання порушення, характер розподілу зрушень та деформацій подібний розподілу в головному перетині мульди зрушення. Установлено, що порушення змінює величини деформацій у перетинах, орієнтованих уздовж змішувача: в активному крилі збільшує, а в пасивному зменшує в 1,5 - 3 рази у порівнянні з непорушеним масивом. Біля виходу тектонічного порушення під наноси розташовані зони підвищеного скошування земної поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11,1
Шифр НБУВ: РА326972

Рубрики:

      
14.

Петрушенко В.Л. 
Знання як форма зв'язку свідомості і буття: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.02 / В.Л. Петрушенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 36 с. — укp.

Подано філософську концепцію знання як цілісної інтелектуальної форми, що репрезентує буття для свідомості. Аргументовано необхідність розвитку епістемології як філософської теорії знання на відміну від західних епістемологічних студій, що подають епістемологію як метатеорію наукового знання, тобто як інструментальну науку. Детально проаналізовано знання в аспектах: екзистенціальних особливостей становища людини в світі; соціального відношення; структури образу як вихідної одиниці людини в світі та базової одиниці знання; вихідних компонентів знання в його зв'язках з пізнавальними процесами. Розглянуто знання у трикомпонентній будові (наданості, конструктивності, смисловому компоненті) та як форму і результат активної конструктивної діяльності людської свідомості стосовно видобування універсуму людського бачення дійсності, в якому провідну роль грають смислові орієнтири, іманентні природі свідомості та фундаментальні за значущістю. Через них знання постає органічно вписаним до культурно-історичного процесу. Висвітлено аспекти зв'язку епістемології з культурними та історико-філософськими традиціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 в61 + Ю22 +
Шифр НБУВ: РА326186

Рубрики:

      
15.

Петрушак В.С. 
Розробка фазочастотного методу та засобу для підвищення точності ротаційного віскозиметра: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.С. Петрушак ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано цифровий метод вимірювання реологічних характеристик в ротаційному віскозиметрі (РВ), що полягає у визначенні повного фазового зсуву за час вимірювання та перетворенні його в значення реологічної характеристики. За цим методом є можливість проведення вимірювання значення фазового зсуву в межах фазового циклу з застосуванням неперервного контролю частот сигналів, які надходять з індуктивних сенсорів, та за умови досягнення їх рівності. Після чого здійснюють додавання результатів обох вимірювань, що дозволило одночасно розширити в 5 - 8 разів динамічний діапазон і зменшити в 2 - 3 рази похибку вимірювання реологічних характеристик на одному і тому ж торсіоні. Розроблено екстрематор, принцип роботи якого полягає в пошуку максимального значення фазового зсуву шляхом порівняння виміряного значення фазового зсуву з попереднім його значенням. Відзначено, що екстрематор дає змогу за один оберт торсіону знайти максимальне значення та автоматизувати РВ шляхом пошуку екстремального та встановленого значення напруження зсуву за допомогою ПЕОМ, що робить можливим використання розробленого РВ для автоматизованого контролю речовин, в яких відсутній ефект релаксації та післядії. На базі програмного та апаратного забезпечення МАХ + PLUS II" фірми "Altera" здійснено комп'ютерне моделювання та практична реалізація 32-розрядної схеми фазочастотного перетворювача для підвищення точності ротаційного віскозиметра у програмованих логічних інтегральних схемах. Зазначено, що розпізнавальна здатність щодо вимірювання кута закручення торсіону розробленого фазочастотного перетворювача на ІМС фірми "Altera" складає 0,0065 град.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.7-5-02
Шифр НБУВ: РА326885

Рубрики:

      
16.

Андрійчук І.П. 
Формування позитивної Я-концепції особистості майбутніх практичних психологів у процесі професійної підготовки: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.П. Андрійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито значення Я-концепції особистості у контексті підготовки майбутнього фахівця у галузі практичної психології. Виявлено показники й особливості Я-концепції особистості студентів у процесі навчання у вузі. Обгрунтовано можливість гармонізації Я-концепції особистості на основі активізації у студентів процесів самопізнання, самоаналізу та саморегуляції. Сформульовано теоретичні положення, що лежать в основі формування позитивної Я-концепції особистості майбутніх практичних психологів, а саме: орієнтація на цінність особистісного досвіду як важливого компонента змісту освіти, активізація суб'єктності як умова становлення зрілої особистості, стимуляція осмисленого учіння у навчальній діяльності, реалізація суб'єкт-суб'єктної взаємодії викладачів і студентів у навчально-виховному процесі. Створено та апробовано концептуальну психолого-педагогічну модель особистісної підготовки майбутніх практичних психологів, яка включає систему організації роботи щодо гармонізації Я-концепції особистості майбутніх практичних психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.29 + Ю952.2 +
Шифр НБУВ: РА324261

Рубрики:

      
17.

Петрушов А.В. 
Оптимізація лікування хворих на виразкову хворобу в поєднанні з ішемічною хворобою серця в умовах надлишку фторидів в оточувальному середовищі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Петрушов ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-біохімічні особливості перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХДК) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) за умов надлишку фторидів в оточуючому середовищі, визначено їх вплив на показники стану мікроциркуляції, в'язкості крові, перекисного окиснення ліпідів й антиоксидантного захисту у зазначених хворих. Виявлено фторзалежні особливості порушень морфологічної картини слизової оболонки гастродуоденальної зони та доведено обтяження клінічних проявів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки за наявності супутньої ІХС за умов надлишку фторидів. Надано патофізіологічне обгрунтування доцільності використання мілдронату та антиоксидантного вітамінного комплексу "Тріовіт" у терапії ВХДП у поєднанні з ІХС за даних умов на етапі після ерадикації Helicobacter pylori.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-37 + Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА338392

Рубрики:

      
18.

Андрійцьо В.Д. 
Примусове виконання обов'язку в натурі як спосіб захисту цивільних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Д. Андрійцьо ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)06 + З839(4УКР)206 +
Шифр НБУВ: РА330271

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Андрійчук М.Д. 
Підвищення ефективності теплогенеруючих установок в умовах екологічного моніторингу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / М.Д. Андрійчук ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2004. — 32 с.: рис., табл. — укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень динаміки діючих об'єктів теплогенеруючих установок (ТГУ) потужністю 4 - 12 МВт уперше показано, що під час навантаження та розвантаження об'єкта його постійні часу різні. Це дало змогу обгрунтувати необхідність побудови спеціалізованих систем забезпечення теплових режимів для комплексного підвищення економічності та екологічності ТГУ. Одержано передатні функції теплогенеруючого об'єкта за різних режимів його роботи у зосереджених параметрах і у розподілених, показано сфери їх застосування. Розв'язок математичної моделі здійснено з використанням апроксимаційних виразів функцій Бесселя, що істотно полегшує розрахунок процесу нестаціонарного теплообміну. Запропоновано критерії оцінки значущості членів математичної моделі ТГУ, що базуються на її динамічній декомпозиції та дають змогу спростити математичну модель без внесення істотних погрішностей у кінцевий результат. Розвинуто теорію систем забезпечення теплових режимів ТГУ з питань ідентифікації об'єктів регулювання, побудови математичних моделей об'єктів, що дало змогу визначити закони регулювання, які підвищують економічність та екологічність ТГУ. Обгрунтовано доцільність використання регуляторів на елементах нечіткої логіки у системах забезпечення теплових режимів, що дозволяє підвищити ефективність ТГУ. Адаптовано до умов ТГУ математичну модель процесу поширення викидів у навколишнє середовище, запропоновано методику розрахунку характеристик викидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-5 +
Шифр НБУВ: РА334357

Рубрики:

      
20.

Петрушевська В.В. 
Механізми державного регулювання і стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності в матеріальному виробництві: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Петрушевська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс науково-методичних положень і рекомендацій, спрямованих на активізацію інноваційно-інвестиційної діяльності суб'єктів господарювання шляхом удосконалення механізмів державного регулювання, стимулювання та ринкових методів прийняття управлінських рішень. Обгрунтовано, що державна інноваційна політика може бути ефективною за умови створення адекватного організаційно-економічого механізму регулювання та стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності. За цього серцевиною такого механізму повинне стати створення організаційних структур управління інноваційним процесом на макро-, мезо- і мікрорівні. Запропоновано методи розрахунку величини сукупного державного ефекту для визначення державних пільг і гарантій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + У9(4УКР)0-55-56-21,01 +
Шифр НБУВ: РА340645

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського