Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (279)Книжкові видання та компакт-диски (199)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОЗНЯК$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Позняков С.П. 
Адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.П. Позняков ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Вперше досліджено правові проблеми формування й функціонування адміністративно-правового режиму детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу й обгрунтовано шляхи його удосконалення. Розкрито зміст понять "адміністративно-правовий режим детінізації відносин у сфері погашення податкового боргу", "сфера погашення податкового боргу", "адміністрування податкового боргу", "контроль за погашенням податкового боргу", "стягнення податкового боргу платників податків", "тінізація відносин у сфері погашення податкового боргу", "фактори відтворення тіньових відносин у сфері погашення податкового боргу", "детінізація відносин у сфері погашення податкового боргу", які найбільш повно й адекватно визначають зміст досліджуваних правовідносин. Проаналізовано сучасний стан організаційної та функціональної структури органів ДПС України щодо реалізації функцій забезпечення погашення податквого боргу; адміністративно-правового регулювання відносин у предметній сфері. Визначено структуру та зміст тіньових відносин. Наведено рекомендації щодо формування економічних, організаційних і правових передумов детінізації відносин у досліджуваній сфері. Обгрунтовано шляхи удосконалення адміністративно-правового режиму запобігання виникненню податкового боргу платників податків і забезпечення своєчасного його погашення, превентивної протидії адміністративним і фінансовим порушенням, пов'язаним з тіньовими проявами податкових боржників. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень у нормативно-правові акти з проблематики дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА350544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Позняк О.Р. 
Багатокомпонентні цементи з механо-хімічною активацією для жаростійких матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.Р. Позняк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено принципи композиційної побудови модифікованих багатокомпонентних в'яжучих для жаростійких матеріалів, одержаних за допомогою механіко-хімічної активації портландцементів з мінеральними компонентами та комплексними хімічними додатками поліфункціональної дії. Визначено оптимальні склади модифікованих багатокомпонентних цементів для зазначених матеріалів, а також показано їх ефективність у процесі виготовлення блоків, футерування вагонеток, випалу керамічних виробів. Досліджено особливості процесів гідратації та дегідратації модифікованих багатокомпонентних цементів, що вирішує проблему одержання жаростійких матеріалів з підвищеними термомеханічними характеристиками завдяки направленому формуванню мікроструктури цементного каменю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456.4
Шифр НБУВ: РА320820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Позняк Л.А. 
Диференційований підхід до епідеміології, клініки і лікування сифілісу у працівників водного транспорту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Л.А. Позняк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни, які відбулися в епідеміології та клініці сифілісу у працівників водного транспорту за 1989 - 1999 рр. Розглянуто особливості клінічного перебігу хвороби, його епідеміологію, виявлення осіб з "груп підвищеного ризику". Визначено показники клітинного та гуморального імунітету. Обгрунтовано та впроваджено у практику комплексний метод лікування працівників водного транспорту, хворих на різні форми сифілісу, з застосуванням скорочених термінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р591-3
Шифр НБУВ: РА315518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Позняков 
Зварюваність високоміцних сталей при ремонті конструкцій тривалого терміну експлуатації: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.06 / Валерій Дмитрович Позняков ; НАН України; Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2009. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + Ж830.515
Шифр НБУВ: РА365894

Рубрики:

      
5.

Позняк С.В. 
Маркетинговий аналіз конкурентних позицій підприємств України (на прикладі харчової промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / С.В. Позняк ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі результатів аналізу конкурентної ситуації в одній із базових галузей - харчовій промисловості розкрито сутність конкурентних позицій та переваг в оцінці конкурентоспроможності вітчизняних підприємств даної галузі. Досліджено та адаптовано до вітчизняних умов методи маркетингового аналізу, які можуть застосовуватись для оцінки та формування суб'єктів підприємства, з метою підвищення ефективності функціонування суб'єктів господарювання. Доведено, що в Україні характерною особливістю сучасної системи господарювання є досягнення ефективних результатів застосування методів маркетингового аналізу. Виявлено та розкрито взаємозв'язок між конкурентними перевагами та позиціями підприємства та протиріччя, які виникають у процесі їх розвитку, а також розроблено моделі головних стратегій конкурентної поведінки, спрямованих на формування та покращення конкурентних позицій підприємств на ринку. Запропоновано механізм оцінки ефективності конкурентних стратегій на наведено практичні рекомендації щодо застосування методів маркетингового аналізу для оцінки конкурентних позицій підприємств харчової промисловості України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-211.1 +
Шифр НБУВ: РА323253

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Позняковська Н.М. 
Облік і звітність доходів і видатків місцевих бюджетів: організація та методика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.М. Позняковська ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уточнено економічний зміст понять "доходи" і "видатки місцевих бюджетів". Встановлено шляхи удосконалення їх бухгалтерського обліку, доповнено існуючу класифікацію, ознаки кодування та аналітичні параметри балансових рахунків з обліку коштів, доходів та видатків бюджетів і результатів їх виконання. Запропоновано порядок обліку активів і зобов'язань, доходів і видатків, а також капіталу сільських, селищних, міських (міст районного значення) бюджетів та бюджетних установ. Удосконалено зміст та структуру фінансових звітів про виконання місцевих бюджетів, розроблено методику контролю їх доходів і видатків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.13 +
Шифр НБУВ: РА329425

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Позняк І.В. 
Одержання стабілізованої полімерної сірки із натрію тіосульфату як відходу промислових виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / І.В. Позняк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено теоретичні та технологічні засади одержання полімерної сірки з натрію тіосульфату - відходу промислового виробництва. Виявлено технологічні закономірності процесів одержання полімерної сірки. З'ясовано, що полімерна сірка, одержана з відхідних розчинів натрію тіосульфату за фізико-хімічними характеристиками не поступається полімерній сірці торгівельної марки "Krystex". Встановлено, що полімеризований хінгідрон, який знаходиться у відхідному розчні, за кислотного розкладу натрію тіосульфату стабілізує макромолекули полімерної сірки, що позитивно впливає на її якість. Виявлено вплив компонентів розчинів хінгідронного та содо-миш'якового методів очистки, а також температури, співвідношення реагентів на якість та вихід полімерної сірки. Встановлено, що натрій тіоцианат, який міститься у відхідних тіосульфатних розчинах, за кислотного розкладу утворює з нітратною та хлоридною кислотами сполуки, які в подальшому відділити від полімерної сірки практично неможливо, що обумовлює необхідність проведення його попереднього відділення. Виявлено, що найбільш ефективним методом розділення є кристалізаційний. Встановлено, що в процесі вулканізації каучуку полімерною сіркою, одержаною кислотним розкладом тіосульфатних розчинів, які містять полімеризований хінгідрон, утворююється високоякісна гума. Визначено технологічні режими процесів одержання полімерної сірки кислотним розкладом відхідних тіосульфатних розчниів промислового виробництва нітратною та хлоридною кислотами. Розроблено технологічні схеми даних процесів, показано їх економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.09 +
Шифр НБУВ: РА352796

Рубрики:

      
8.

Познякова С.І. 
Особливості формування лісового середовища в культурах дуба лівобережного лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / С.І. Познякова ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

На підставі результатів аналізу динаміки модальних дубових насаджень Лівобережного Лісостепу, встановлено, що ефективність використання лісорослинного потенціалу місцезростань модальними дубовими деревостанами є недостатньою. Зазначено, що природні поростеві насадження потребують переформування на більш продуктивні. Вивчено динаміку замкнутості крон культур дуба різного віку та ефективність використання ними площі живлення. Досліджено динаміку світлового, температурного режимів, вологості повітря та грунту. Доведено, що вікова динаміка деревостану обумовлює зменшення освітленості під його наметом, зниження температури повітря та грунту, але у разі цього збільшуються вологість повітря та верхнього шару грунту. Всебічно розглянуто видовий склад трав'янистої рослинності у культурах дуба різного віку та складу лісотвірних порід у сухій та свіжій кленово-липовій дібровах. Проаналізовано за допомогою фітоіндикаційних методів Д.М.Циганова особливості формування лісового середовища у культурах дуба. Вперше встановлено, що із збільшенням віку насадження змінюються показники, які характеризують континентальність клімату, кріокліматичні умови, а також освітленість і вологість верхнього шару грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-4 +
Шифр НБУВ: РА323409

Рубрики:

      
9.

Позняк Е.В. 
Правові аспекти здійснення громадської екологічної експертизи в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Е.В. Позняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу та механізм правового забезпечення здійснення громадської екологічної експертизи. Проведено періодизацію розвитку еколого-правової думки у даному аспекті. Виявлено основні правові ознаки громадської екологічної експертизи. Сформульовано її поняття та принципи. Розглянуто особливості реалізації громадянами права на участь у проведені громадської екологічної експертизи. Визначено етапи (стадії) організації та проведення зазначеного дослідження, його економічного забезпечення. Запропоновано розглядати висновок громадської екологічної експертизи як юридично значимого документа. Наведено характеристику заходів юридичної відповідальності за правопорушення у даній сфері. Обгрунтовано необхідність розробки законопроекту про внесення змін до законів України. Наведено пропозиції стосовно розробки та прийняття на рівні Кабінету Міністрів України Положення про громадську екологічну експертизу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.1 +
Шифр НБУВ: РА341144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Позняк Д.В. 
Рефлексивні механізми свідомості виборців як суб'єктів політичної взаємодії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Д.В. Позняк ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено оцінні конструкти та рефлексивні механізми свідомості виборців на інтер- і метаіндивідному рівнях рефлексії. Вивчено взаємозв'язок між системами атрибутивних та експектаційних оцінних конструктів і відповідних рефлексивних механізмів. Визначено смислові образи провідних учасників політичної взаємодії та відображені виборцями "Я-образи", що існують у свідомості цих учасників. Відтворено семантичні простори політичної свідомості виборців. Розроблено модель "розгортання" рефлексивних механізмів, визначено їх психологічний зміст і функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955 + Ф051 + Ф083 +
Шифр НБУВ: РА330019

Рубрики:

      
11.

Позняков 
Українська військова преса як складова інформаційного простору в реалізації ідеї державності (1917-1921 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Олексій Павлович Позняков ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА320566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Позняк О. В. 
Управління логістичними витратами авіакомпанії: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Позняк ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Висвітлено концептуальні положення системної взаємодії логістики та стратегії формування інвестиційного потенціалу авіапідприємств, що дозволяє шляхом оптимізації логістичних витрат, за рахунок пошуку компромісів витрат і зменшення втрат на стиках процесів, значно збільшити ефективність діяльності та доходи авіакомпанії з метою створення власного інвестиційного капіталу та залучення зовнішніх інвестицій завдяки зростанню інвестиційної привабливості компанії. Охарактеризовано динаміку стану ринку авіаційних перевезень в Україні та світі, проведено порівняльний аналіз сучасних бізнес-моделей авіакомпанії на предмет визначення потенціалів скорочення логістичних і загальних витрат авіакомпанії й управління ними в процесі проведення авіаційних перевезень. Запропоновано до використання методичні положення щодо формування логістичних витрат авіакомпанії та їх виміру, а також розроблено практичні рекомендації щодо управління логістичними витратами авіакомпанії в процесі формування та використання її інвестиційного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-862-21
Шифр НБУВ: РА383024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Позняк О.В. 
Функціонування фінансів неприбуткових організацій в умовах ринкових перетворень: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.В. Позняк ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему розв'язання завдань з підвищення ефективності функціонування фінансів неприбуткових організацій. Досліджено теоретико-методичні та практичні аспекти їх фінансової діяльності за умов ринкових перетворень, вивчено зарубіжний досвід її організації. Виявлено напрями удосконалення системи фінансів неприбуткових організацій, запропоновано зміни до законодавчих актів, що регулюють їх фінансову діяльність. Систематизовано та поглиблено теорію фінансів зазначених організацій. Проведено аналіз і оцінку тенденцій розвитку фінансових відносин неприбуткових організацій з різними суб'єктами ринку, уточнено зміст і порядок регулювання основних фінансових механізмів соціального партнерства. Обгрунтовано необхідність і порядок змін у структурі фінансових ресурсів неприбуткових організацій. Запропоновано напрями реформування системи оподаткування даних організацій і збалансування податкового навантаження на їх фінанси. З використанням методів економіко-математичного моделювання здійснено прогнозування фінансових надходжень неприбуткових організацій і удосконалення їх фінансових потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)490-93 +
Шифр НБУВ: РА346023

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Познякова М. Є. 
Ультразвуковий метод та засіб для виявлення внутрішніх дефектів залізничних осей / М. Є. Познякова. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційній роботі вирішено актуальну науково-практичну задачу – розробку нового методу та засобів для забезпечення ультразвукового імерсійного контролю залізничних осей з підвищеною чутливістю щодо виявлення внутрішніх дефектів мінімального розміру за рахунок використання пакетів імпульсів заданої частоти та тривалості. Виконано аналітичний огляд та аналіз сучасних засобів і методів неруйнівного контролю та діагностики залізничних осей та їх заготовок. Розроблено фізико-математичну модель контролю та виконано теоретичний розрахунок ультразвукового тракту. Встановлено однозначний зв'язок між розміром дефекту і частотою ультразвукових коливань.Теоретично і експериментально доказано, що чутливість ультразвукового імерсійного контролю залізничних осей можливо підвищити за рахунок живлення ПЕП пакетними імпульсами струму з заданими частотою заповнення і часовою тривалістю.Встановлено, що для забезпечення достатньої чутливості ультразвукового імерсійного контролю залізничних осей (виявлення внутрішніх дефектів з ефективним розміром, що відповідає плоскодонному відбивачу діаметром 1 мм), частоту УЗК необхідно встановлювати в інтервалі 4,2…4,5 МГц, а часову тривалість імпульсу – 6…8 періодів заповнення вказаної частоти.Розроблено метод ультразвукового імерсійного контролю, який включає розміщення контрольного зразка з моделлю дефекту заданого розміру в імерсійній рідині, опромінення одним ПЕП дефекту в зразку ультразвуковим імпульсом, що складається з кількох періодів високої частоти, прийом другим ПЕП імпульсу, відбитого дефектом, корегування частоти і тривалості ультразвукового опромінюючого імпульсу до отримання максимальної амплітуди імпульсу, відбитого дефектом, і проведення дефектоскопії з встановленими параметрами опромінюючого імпульсу.^UIn the dissertation work, a relevant scientific and practical problem was solved - the development of a new method and means for providing ultrasonic immersion testing of railway axles with increased internal defects of a minimum size detection sensitivity through the use of pulse packets of given frequency and duration.An analytical review and analysis of modern means and methods of non-destructive testing and diagnostics of railway axles and their blanks has been carried out.A physical and mathematical model of testing has been developed and a theoretical calculation of the ultrasound path has been performed. An unambiguous relationship has been established between the size of the defect and the frequency of ultrasonic oscillations.It has been theoretically and experimentally proven that the sensitivity of ultrasonic immersion control of railway axles can be increased by feeding the piezoelectric transducer (probe) with packet current pulses of a given filling frequency and temporal duration.It was found that in order to ensure sufficient sensitivity of ultrasonic immersion testing of railway axles (detection of internal defects of effective size that corresponds to a 1 mm diameter flat-bottomed reflector), the ultrasonic testing frequency must be set in the interval 4.2 ... 4.5 MHz, and the pulse temporal duration to 6 ... 8 filling periods of the specified frequency.A method of ultrasonic immersion testing has been developed, which includes immersing a control sample with a model of a defect of a given size into immersion liquid, irradiating a defect in the sample using a singular probe and a singular ultrasonic pulse, which consists of several high-frequency periods, receiving a pulse reflected by the defect with a second probe, adjusting the frequency and duration of the irradiating ultrasonic pulse until obtaining the maximum amplitude of the pulse reflected by the defect, and conducting defectoscopy with the specified parameters of the irradiating pulse.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Познякова О. І. 
Економічне оцінювання та державне планування трансформацій власності / О. І. Познякова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є процеси економічного оцінювання і державного планування трансформацій власності. Метою дослідження є розроблення теоретичних положень та обґрунтування методико-прикладних рекомендацій щодо економічного оцінювання і державного планування трансформацій власності. Автором використано методи: порівняльного аналізу, систематизування та узагальнення; групування; емпіричного дослідження; статистичного аналізу; математичного аналізу; матричний метод; індексний метод. Теоретична цінність результатів дисертаційної роботи полягає у дослідженні теоретичних засад щодо економічного оцінювання і державного планування трансформацій власності. Наукова новизна одержаних результатів: запропоновано ввести ознаки володіння, користування та розпорядження власністю у матричну модель оцінювання трансформацій власності; удосконалено засади трактування трансформацій власності, що відбуваються в умовах циклічності; удосконалено систему оцінювання наслідків попередніх трансформацій власності; удосконалено систему індикаторів попередження та планування трансформацій власності; розвинуто якісний підхід до визначення процесу трансформування власності з метою його оцінювання та планування; розвинуто класифікацію видів трансформації власності. Предметом дослідження є науково-методичні та прикладні положення з економічного оцінювання і державного планування трансформацій власності. Рекомендації автора застосовуються щодо економічного оцінювання і державного планування трансформацій власності. Сферою використання авторських рекомендацій є підприємства, органи державної та місцевої влади.^UThe object of the study is the processes of economic evaluation and state planning of property transformations. The research aims to the development of theoretical provisions and substantiation of methodological and applied recommendations for the economic evaluation and state planning of property transformations. The author used such methods as: comparative analysis, systematization and generalization; grouping; empirical research; statistical analysis; mathematical analysis; matrix method; index method. The theoretical value of the thesis refers to the study of the theoretical principles of economic evaluation and state planning of property transformations. Scientific novelty of the results: the author has proposed introduce signs of ownership, use and disposal of property in the matrix model of evaluation of property transformations; has improved the principles of interpretation of property transformations that occur in a cyclical environment; has improved the system for assessing the consequences of previous property transformations; has improved the system of indicators of prevention and planning of property transformations; has developed a qualitative approach to determining the process of property transformation for the purpose of its evaluation and planning; has developed classification of types of property transformation. The subject of research are scientific-methodical and applied provisions on the economic evaluation and state planning of property transformations. Author's recommendations are used during the economic evaluation and state planning of property transformations. The scope of use of the author's recommendations is enterprises, state and local authorities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Позняк В. М. 
Здійснення та захист корпоративних прав подружжя / В. М. Позняк. — Б.м., 2022 — укp.

У першому розділі «Загальна характеристика корпоративних прав подружжя» аргументовано позицію, згідно з якою суб'єктивне корпоративне право за своєю внутрішньою сутністю зводиться до універсальної єдності немайнових та майнових прав учасника підприємницького товариства, які у всій свої сукупності виникають внаслідок майнової участі в статутному капіталі підприємницького товариства і реалізуються учасниками через сукупність правомочностей у спосіб, визначений законом та установчими документами. Крім того, корпоративні права, як об'єкт цивільного обороту, є самостійним об'єктом цивільних прав, що є персоніфікованим, неподільним, наповненим майновим змістом, економічною цінністю, може вільно відчужуватися та належить суб'єкту права у правовій формі, визначеній законом. При аналізі питання про первісне набуття корпоративних прав подружжя доведено, що внесення вкладів до статутного капіталу юридичної особи корпоративного типу за рахунок майна, що є спільною сумісною власністю подружжя, має здійснюватися одним із подружжя в інтересах сім'ї за згодою іншого з подружжя, оскільки обоє з подружжя мають рівні права на їх спільне майно. Аргументовано, що вклад є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя до моменту державної реєстрації юридичної особи корпоративного типу, після чого вклад трансформується у корпоративну власність юридичної особи. У другому розділі «Здійснення корпоративних прав подружжя» розглянуто межі та способи здійснення корпоративних прав подружжя. Встановлено, що здійснюючи суб'єктивне корпоративне право, учасник юридичної особи корпоративного має вибір форм та способів реалізації корпоративних прав за допомогою різноманітних фактичних дій, що проявляється у безпосередній реалізації змісту суб'єктивного корпоративного права у порядку, визначеному нормою права. Доведено, що здійснення корпоративних прав подружжя шляхом реалізація фактичних дій щодо змісту суб'єктивного корпоративного права відбувається тільки одним із подружжя – учасником юридичної особи корпоративного типу, а інший з подружжя – не учасник – такого права не має. Межами здійснення суб'єктивного корпоративного права є загальні засади приватного права і акти законодавчого, локального та індивідуального регулювання, спрямовані на визначення способів здійснення корпоративних прав, що проявляються у вчиненні фактичних і юридичних дій чи бездіяльності учасника юридичної особи корпоративного типу.Досліджуючи питання про правовий режим акцій як об'єкта спільної сумісної власності подружжя визначено, що хоча акція є неподільною за змістом право спільної сумісної власності на акцію може виникати в обох з подружжя за умови, що реалізувати корпоративні права може тільки той з подружжя, щодо якого чоловік та жінка дійшли згоди, або їх спільний представник. Аналогічно, при поділі корпоративних прав, що випливають з акцій, необхідно враховувати характер правовідносин подружжя з акціонерним товариством. Щодо похідних способів відчуження корпоративних прав подружжя в інших організаційно-правових формах юридичних осіб корпоративного типу, то аргументовано, що при відчуженні корпоративних прав та при виході з юридичної особи одним із подружжя – учасником юридичної особи корпоративного типу згода на припинення корпоративних відносин між учасником і юридичною особою іншого з подружжя не потрібна.У третьому розділі «Захист корпоративних прав подружжя» встановлено, що подружжя має право на одному рівні з іншими учасниками цивільних правовідносин використовувати як юрисдикційну, так і неюрисдикційну форму захисту корпоративних прав. Визначено, що нотаріальна форма захисту корпоративних прав подружжя проявляється у можливості звернення до нотаріуса про вчинення виконавчого напису у випадках, визначених шлюбним договором, рішенням загальних зборів учасників юридичної особи корпоративного типу та іншими документами, якщо інше прямо не заборонено законом. Обґрунтовано, що захист корпоративних прав здійснюється способами захисту, що визначені законом, локальними актами чи договором, вибір яких визначається з позицій належного та ефективного захисту з урахуванням змісту суб'єктивного корпоративного права та характеру його порушення, невизнання чи оспорення. Доведено, що у разі порушення корпоративних прав та/або позбавлення правого статусу учасника юридичної особи корпоративного типу одного з подружжя – учасника юридичної особи ефективними речово-правовими способами захисту корпоративних прав є витребування корпоративних прав з чужого незаконного володіння та відновлення становища, що існувало до порушення, що реалізується через визначення розміру статутного капіталу товариства та розмірів часток учасників товариства.^UThe first part General Characteristics of Corporate Rights of Spouses argues that the subjective corporate law in its internal essence is reduced to the universal unity of non-property and property rights of a participant in a business partnership. Such rights in their entirety arise from property participation in the company's share capital and are implemented by the participants through a set of powers in the manner prescribed by law and the constituent documents. In addition, corporate rights, as an object of civil turnover, is an independent object of civil rights, which is personalized, indivisible, full of property, economic value, can be freely alienated and belongs to the subject of law in the legal form prescribed by law. After analyzing the issue of initial acquisition of corporate rights of spouses, it is proved that contributions to the authorized capital of a corporate legal entity at the expense of property jointly owned by the spouses must be made by one spouse in the interests of the family with the consent of the other spouse. Both spouses have equal rights to their joint property. It is argued that the contribution is the object of the right of joint ownership of the spouses until the state registration of the legal entity of the corporate type. After that the contribution is transformed into the corporate property of the legal entity. The second part Exercise of Corporate Rights of Spouses discusses the limits and methods of exercising corporate rights of spouses. It is established that exercising subjective corporate law a participant of a corporate legal entity has a choice of forms and methods of exercising corporate rights through various factual actions. They are manifested in the direct implementation of the content of subjective corporate law in the manner prescribed by law. It is proved that the exercise of corporate rights of spouses through the implementation of actual actions on the content of subjective corporate law is only one of the spouses – a member of a legal entity of corporate type, and the other spouse (who is not a participant) does not have such a right. The limits of the exercise of subjective corporate law are the general principles of private law and acts of legislative, local and individual regulation, aimed at determining the ways of exercising corporate rights, manifested in actual and legal actions or inaction of a corporate legal entity.Examining the legal regime of shares as an object of joint ownership of spouses, it was determined that although the share is indivisible in content, the right of joint ownership of shares may arise in both spouses. Corporate rights can be exercised only by the agreed spouse, or their joint representative. Similarly, in the division of corporate rights for shares, it is necessary to take into account the nature of the legal relationship of the spouses with the joint stock company.Regarding derivative methods of alienation of corporate rights of spouses in other organizational and legal forms of legal entities of corporate type, it is substantiated that consent to terminate corporate relations between participant and legal person of the other spouse is not required when alienating corporate rights and leaving a legal entity by one of the spouses – a member of a legal entity of corporate type.The third part Protection of Corporate Rights of Spouses states that spouses have the right on an equal footing with other participants in civil relations to use both jurisdictional and non-jurisdictional form of protection of corporate rights. It is determined that the notarial form of protection of corporate rights of spouses is manifested in the possibility of applying to a notary for a writ of execution in cases specified in the marriage contract, decision of the general meeting of corporate legal entities and other documents, unless otherwise expressly prohibited by law. It is substantiated that the protection of corporate rights is carried out by means of protection determined by law, local acts or contract. The form of protection is determined from the standpoint of proper and effective protection taking into account the content of subjective corporate law and the nature of its violation, non-recognition or challenge. It is proved that in case of violation of corporate rights and / or deprivation of the legal status of a member of a legal entity of corporate type of one of the spouses – participant of a legal entity, effective property rights to protect corporate rights are, which is realized through the determination of the size of the authorized capital of the company and the size of the shares of the company's participants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Позняк О. С. 
Організаційно-методичні засади створення інклюзивного освітнього середовища в закладі загальної середньої освіти: автореферат дис. ... д.філософ : 016 / О. С. Позняк. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню організаційно-методичних засад створення інклюзивного освітнього середовища в умовах закладу загальної середньої освіти через теоретичне обґрунтування та експериментальну перевірку розробленої моделі з урахуванням законодавчо-нормативних документів і реалій сьогодення, які розглядаються як такі, що склали потенційно широкий простір для розбудови інклюзивної освіти в Україні. Установлено, що теоретичною основою дослідження стали філософські засади розвитку теорії та практики загальної й спеціальної освіти в Україні, психологічні теорії розвитку особистості як суб’єкта діяльності в єдності раціонального й емоційного компонентів, психолого-педагогічні концепції корекційної спрямованості освітнього процесу дітей з порушеннями розвитку, теоретико-дослідницькі й методичні праці в галузі загальної та спеціальної освіти щодо формування освітнього середовища, його впливу на організацію інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітніх закладів. Визначено, що методологічною основою роботи є сукупність способів наукового пізнання, загальнонаукових і спеціальних методів проведення досліджень. Розглянуто теоретико-методологічні й нормативно-правові засади особливостей створення та функціонування інклюзивного освітнього середовища на сучасному етапі розвитку системи загальної середньої освіти, серед яких особливу увага звернено на методологічні основи. Виявлено, що організаційно-методичні засади сучасного процесу створення інклюзивного освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти ґрунтуються на цивілізаційному, синергетичному, наративному, системному, парадигмальному, амбівалентному, акмеологічному підходах, що підтверджено низкою наукових досліджень щодо ефективності організації будь-якого освітнього середовища (зокрема інклюзивного). Відповідно до аналізу наукових розвідок удосконалено теоретичну структуру інклюзивного освітнього середовища шляхом виділення трьох рівнів: управління створенням ІОС; професійна готовність керівництва та педагогічних працівників ЗЗСО до створення ІОС; дотримання наступності щодо створення ІОС між рівнями освіти. В організації інклюзивного освітнього середовища акцентовано увагу на визначальній ролі керівника закладу загальної середньої освіти як головного менеджера з конкретизацією його діяльності при здійсненні процесу управління плануванням і реалізацією організаційних та організаційно-методичних засад створення інклюзивного освітнього середовища у відповідності до загальних управлінських функцій та аспектів керівництва. Визначено діагностичний інструментарій для виявлення проблем практики організації інклюзивного освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти в м. Суми та Сумському регіоні. Означені проблеми організаційно-методичних засад створення інклюзивного освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти підлягають вирішенню на формувальному етапі дослідження, метою якого стала розробка, обґрунтування та перевірка ефективності моделі організаційно-методичних засад створення інклюзивного освітнього середовища в закладі загальної середньої освіти. Установлено, що шляхами посилення організаційно-методичних засад створення інклюзивного освітнього середовища в закладі загальної середньої освіти визначається використання інформаційного менеджменту в управлінській та освітній діяльності закладу загальної середньої освіти; керівництво реалізацією процесом наступності між дошкільною та початковою рівнями освіти; реалізація ідей Нової української школи в управлінській і освітній діяльності; безперервне підвищення кваліфікаційно-професійного рівня педагогічними працівниками закладів освіти у сфері інклюзивної освіти. За результатами контрольного етапу експериментального дослідження виявлено динаміку позитивний бік в експериментальній групі порівняно з контрольною.^UThe dissertation is devoted to a comprehensive study of the organizational and methodological foundations of creating an inclusive educational environment in the conditions of a general secondary education institution through theoretical substantiation and experimental verification of the developed model, taking into account the legislative documents and the realities of today, which are considered as potentially wide space for the development of inclusive education in Ukraine. It was established that the theoretical basis of the study was the philosophical foundations of development of the theory and practice of general and special education in Ukraine, psychological theories of personality development as a subject of activity in the unity of rational and emotional components, psychological and pedagogical concepts of the corrective orientation of the educational process of children with developmental disorders, theoretical research and methodological works in the field of general and special education regarding the formation of the educational environment, its influence on the organization of inclusive education of children with special educational needs in the conditions of general education institutions. The theoretical-methodological and normative-legal foundations of the peculiarities of creation and functioning of an inclusive educational environment at the current stage of the general secondary education system development are considered, among which special attention is paid to the methodological foundations. According to the analysis of scientific works, the theoretical structure of the inclusive educational environment was improved by distinguishing three levels: management of IEE creation; professional readiness of the management and teaching staff of GSEI for the creation of IEE; maintaining continuity regarding the creation of IEE between the levels of education. A diagnostic toolkit has been defined to identify problems in the practice of organizing an inclusive educational environment in general secondary education institutions in the city of Sumy and the Sumy region. Significant problems of organizational and methodological foundations in the aspect of creating an inclusive educational environment in general secondary education institutions have been identified, relating to the tendentious attitude of the administration and teaching staff of the institutions to the idea of implementing inclusive education, their low professional readiness for the organization of an inclusive educational environment and, accordingly, insufficient formation of knowledge and skills of practical activity in this process, lack of consideration of the principle of continuity in the organization of inclusive education of children with special educational needs between levels of education, which actualizes finding ways to solve the specified problem. The identified problems of the organizational and methodological foundations of creating an inclusive educational environment in general secondary education institutions had to be solved at the molding stage of research. The structure of the experimental model includes four blocks: target (goal, tasks), theoretical-methodological (approaches, principles, organizational and pedagogical conditions), content-procedural (management of planning and implementation of the organizational and methodological foundations of creating an inclusive educational environment in an institution of general secondary education, ways of strengthening the organizational and methodological foundations of creating an inclusive educational environment in a general secondary education institution), evaluation-resultative (criteria, indicators, result), which includes into its methodological basis the systemic, axiological, environmental, team, personality-centered, conductive approaches and is based on the principles of inclusive and special education (pedagogical optimism, social-adaptive orientation of the IEE organization; activity approach in the organization of IEE; a differentiated and individual approach; the need for special pedagogical guidance in the creation of IEE), taking into account the general organizational and pedagogical conditions (scientific-methodological, normative-legal; organizational-methodological; managerial; resource). According to the results of the control stage of the experimental study, positive dynamics was revealed in the experimental group compared to the control group.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського