Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (80)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф083$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Богайчук В.Ж. 
Визначення орієнтирів воєнно-політичного розвитку України в програмних документах політичних партій (історико-політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.Ж. Богайчук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне історико-політологічне дослідження питань воєнної політики у програмних документах українських політичних партій. Показано зростання їх ролі у сучасному суспільному розвитку, розкрито засади та пріоритетні напрямки воєнної політики України. Розроблено методику аналізу воєнно-політичних орієнтирів у зазначених програмних документах. Вивчено історичний досвід воєнної політики українських політичних партій за умов державотворення 1917 - 1920 рр. Головну увагу приділено аналізу та систематизації воєнно-політичних орієнтирів у програмних документах партій різного ідеологічного спрямування суверенної України. Розглянуто проблеми військової реформи, нової Воєнної доктрини, розвитку оборонно-промислового комплексу, основні параметри майбутніх Збройних Сил, питання соціального забезпечення та військового виховання особового складу збройних формувань України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф69(4УКР) + Ф022.2 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА345132

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Смолянюк В.Ф. 
Військова могутність сучасної Української держави (політологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / В.Ф. Смолянюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз сутності, змісту, структури, механізмів формування та напрямів практичної реалізації військової могутності сучасної Української держави. Розглянуто військову могутність як складне багатопотенціальне соціально-політичне утворення, що визначає характер адаптації незалежної України до регіональних і світових геополітичних реалій, а також впливає на кількісно-якісні характеристики подальшого становлення національної воєнної організації. Систематизовано й оновлено понятійно-категоріальний апарат теорії та практики забезпечення військової могутності держави. Розкрито взаємозв'язок між військовою могутністю сучасної держави та її воєнною безпекою і обороноздатністю. Визначено сукупність державних механізмів, призначених для формування військової могутності України. Досліджено шляхи підвищення ефективності їх функціонування. Висвітлено взаємовплив військової політики Української держави та її військової могутності на прикладі взаємодії України з Російською Федерацією та НАТО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Ф083
Шифр НБУВ: РА315567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Панасюк В. В. 
Військово-політичні аспекти інтеграції України з НАТО: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. В. Панасюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості військово-політичної інтеграції в сучасному світі в контексті необхідності колективного подолання динамічних викликів і загроз національній та міжнародній безпеці. Розглянуто розвиток євроатлантичної співпраці України в контексті зміцнення її національної та міжнародної безпеки. Розкрито військово-політичні аспекти миротворчої діяльності України в зоні відповідальності НАТО. Показано об'єктивний та несуперечливий характер військово-політичної інтеграції України з НАТО з урахуванням становлення нової архітектури регіональної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Ф083 + Ф4(4УКР)64 в2:Ц
Шифр НБУВ: РА373140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ковальчук С.М. 
Військово-політичні союзи як інструмент зовнішньої політики малих та середніх держав: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.М. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено військово-політичні союзи як інструмент зовнішньої політики малих і середніх держав, з використанням якого держави гарантують взаємну допомогу у вигляді значного ресурсного внеску у разі необхідності. Проаналізовано особливості ієрархії сучасної системи міжнародних відносин. Визначено мотиви та цілі середніх і малих держав. Розглянуто процес формування їх зовнішньополітичної стратегії. На підставі аналізу теоретичних і практичних аспектів військово-політичних союзів доведено, що дані союзи сприяють збільшенню рівня безпеки держав та її структурної сили, зменшенню ступеня автономності держави. Проаналізовано особливості участі малих і середніх держави у дво- і багатосторонніх союзах у аспекті реалізації зовнішньополітичних інтересів держави. Визначено, що структура союзу та механізм прийняття рішень визначають здобутки держави від участі у союзі. Розглянуто переваги та недоліки участі України у міжародних союзах. Доведено доцільність євроатлантичної інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4/8)64 + Ф083 +
Шифр НБУВ: РА363048

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Целуйко В.О. 
Деетатизація воєнної сфери недержавними збройними формуваннями в сучасному світі: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Целуйко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено деетатизацію воєнної сфери. Доведено об'єктивність даного процесу як суспільної відповіді на неадекватність державної політики вимогам та очікуванням суспільства. Встановлено наявність можливості у певних соціальних груп захищати свої інтереси збройним шляхом. Запропоновано визначення поняття "недержавні збройні формування" як суб'єкта деетатизації воєнної сфери. Досліджено генезу зміни рівня державного впливу у воєнній сфері у світі та в Україні. На підставі вивчення специфічних рис різних видів недержавних збройних формувань запропоновано їх типологізацію. Виділено ключові фактори, які обумовлюють розвиток недержавної військової сили в сучасний період. Проаналізовано умови діяльності недержавних збройних формувань в Україні і зроблено висновок про їх сприятливість. Наведено рекомендації щодо залучення українського суспільства до воєнної сфери під державним контролем у межах територіальної оборони з метою підтримки Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 +
Шифр НБУВ: РА335212

Рубрики:

      
6.

Полтораков О.Ю. 
Європейська політична інтеграція в сучасній цивілізаційній системі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.Ю. Полтораков ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Встановлено можливості та межі застосування цивілізаційної теорії щодо процесів політичної інтеграції у Європі. Вперше досліджено роль і місце цивілізаційних факторів у європейських інтеграційних процесах, починаючи з 1990-х рр., встановлено вплив парадигм "європейської ідентичності" та "європейських цінностей" на політику країн-членів Євросоюзу з урахуванням унікальності даних феноменів. На підставі сучасного цивілізаційного підходу проаналізовано соціально-політичні та воєнно-політичні процеси. Аргументовано існування практичного співвідношення цивілізаційної ідентичності з діяльністю міжнародних регіональних організацій (НАТО та ЄС), що виявляється у зовнішньополітичних відносинах країн Європи у межах даних міжнародних організацій, а також з країнами, які не входять до складу НАТО та ЄС (США, Туреччиною, Росією та Україною).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА332261

Рубрики:

      
7.

Єрмоленко А.Б. 
Збройні Сили України як елемент воєнної організації держави: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.Б. Єрмоленко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему функціонування та розвитку Збройних Сил (ЗС) України як елемента системи Воєнної організації держави. Проаналізовано інноваційні видозміни якісних характеристик воєнно-політичного протиборства сучасності як основної детермінанти еволюції воєнної сфери держави. Розкрито суть, змістові характеристики та побудову національної моделі Воєнної організації держави. Визначено місце та роль ЗС України у структурі зазначеної організації. Здійснено аналіз процесів функціонування та розвитку як елемента складної функціональної системи. З'ясовано проблеми та протиріччя політичного характеру, що формувалися під час військового будівництва України. Проаналізовано основні фактори, які обумовлюють динаміку розвитку вітчизняних ЗС, а також вихідні умови обмеження цього процесу. Обгрунтовано рекомендації щодо підвищення ефективності процесу національного військового будівництва у форматі оптимізації Воєнної організації держави на середньострокову перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 +
Шифр НБУВ: РА348404

Рубрики:

      
8.

Сивак О.І. 
Кадрова політика та її роль у реформуванні Збройних сил України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Сивак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено вплив кадрової політики у Збройних силах (ЗС) України на вирішення завдань їх реформування, підготовки та формування професійно досконалого, національно свідомого офіцерського корпусу. Обгрунтовано висновок, що прискореному реформуванню ЗС України за вирішальної ролі державної нормативно-правової та фінансово-матеріальної підтримки сприяла вдосконалена кадрова політика. На підставі аналізу заходів реформування та розвитку ЗС зроблено висновок, що кадрова політика у ЗС України є своєрідним концентрованим відображенням, показником динаміки політичних процесів, які здійснюються у державі. Проаналізовано процес реформування системи військової освіти та визначено шляхи вдосконалення системи навчання з урахуванням досвіду підготовки офіцерських кадрів у провідних країнах світу. Досліджено вплив гуманітарного, соціального забезпечення, рівня соціально-правового захисту на стабільність, морально-психологічний стан офіцерських колективів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(4УКР)23 + Ц4,8(4УКР)243.1 +
Шифр НБУВ: РА355015

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Пархомчук О.С. 
Конверсія в контексті системної еволюції міжнародних відносин: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / О.С. Пархомчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Уперше в українській політичній науці комплексно досліджено конверсію як багатопланове системне явище у трьох вимірах - просторовому, часовому та змістовному. Визначено властиві їм структуру, функції та закономірності залежно від системної еволюції міжнародних відносин для конкретних політичних систем. Розроблено класифікацію конверсії. Висвітлено типи, моделі, функції та форми її реалізації. Структуровано її глобальну, регіональну та національну специфіку. З'ясовано рівні та форми залежності історично відомих видів конверсії від характеру міжнародної системи на базі визначення сутнісних закономірностей й особливостей проведення конверсії на певному етапі еволюції міжнародної системи, структурних характеристик системи, особливостей ієрархії її елементів і взаємозв'язків між ними. Узагальнено позитивний і негативний досвід здійснення конверсії у межах Версальсько-Вашингтонської, Ялтинсько-Потсдамської та сучасної системи міжнародних відносин. Надано рекомендації щодо формування та реалізації "конверсійного курсу" України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф083 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА341580

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Вакуленко М.В. 
Конверсія як соціально-політична проблема трансформації українського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.В. Вакуленко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Показано, що економічні та політичні цілі конверсії різноманітні та являють собою систему взаємопов'язаних, але різних за характером і складністю завдань, серед яких перехід підприємств Воєнно-промислового комплексу (ВПК) на випуск цивільної продукції не завжди є пріоритетним. Проаналізовано теорію та практику здійснення конверсії у країнах Заходу, в СРСР, Росії, Україні, на основі чого розроблено моделі механізмів її здійснення ("перманентна", "адміністративна", "ринкова"), визначено їх характерні риси та політичні наслідки. Запропоновано комплексну модель транформаційної конверсії, більш адекватної для здійснення за конкретних умов України у період якісних змін суспільства, зокрема, політичних. Обгрунтовано висновок про істотну відмінність конверсії ВПК в індустріальному та постіндустріальному суспільствах. Доведено необхідність формування нового, інноваційного та гнучкого, ВПК, адекватного проблемам та екологічним можливостям України, а також новим політичним умовам. Встановлено, що конверсія є одним із засобів формування демократичної політичної системи та громадянського суспільства, механізмом створення та використання різних форм представництва інтересів ВПК (територіальних, електоральних, функціональних і корпоративних), їх інституціалізації та легітимізації, формулювання та маніфестування суб'єктами конверсії своїх цілей, завдань та інтересів, а також їх реалізації шляхом взаємних поступок і досягнення консенсусу. Доведено, що одним із механізмів здійснення конверсії, найбільш адекватним конкретно-історичним умовам України, є формування соціополісів на базі підприємств ВПК як форми випереджаючого соціального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф024 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА323943

Рубрики:

      
11.

Біла К.О. 
Особливе партнерство Україна - НАТО як проблема національної та європейської безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Біла ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено відносини України з Організацією Північноатлантичного Договору в рамках Хартії про Особливе Партнерство Україна - НАТО. Проаналізовано етапи розвитку та сучасний стан відносин нашої держави з Північноатлантичним Альянсом, зокрема, їх вплив на формування нової системи безпеки в регіоні. Розглянуто співробітництво України з НАТО в контексті радикальної зміни геостратегічного середовища в Європі після оновлення воєнно-політичної доктрини НАТО таа затвердження нової стратегії Росії. Зокрема, здійснено аналітичну обробку документів, прийнятих під час Ювілейного Вашингтонського самміту НАТО, а також нової Концепції національної безпеки та Воєнної Доктрини Російської Федерації з урахуванням інтересів безпеки України. Окреслено альтернативні схеми підтримки національного курсу нашої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(4УКР)64 + Х915.232.3 + Х915.22(4)1
Шифр НБУВ: РА321702

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Іжнін І.І. 
Особливості застосування воєнної сили у збройних конфліктах 90-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.І. Іжнін ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто сучасний стан проблеми застосування воєнної сили у розв'язанні міжнародних конфліктів. З'ясовано суть поняття "воєнна сила" як категорії, що передбачає єдність засобів з застосування насильства та політичної волі. Досліджено сучасні особливості застосування воєнної сили у міжнародних конфліктах. Визначено чинники, які впливають на ефективність цього застосування, а саме: наявність чи відсутність публічних інституцій чи політичних структур, проти яких можна застосовувати воєнну силу; ступінь розвиненості інфраструктури, яка обмежує можливості силового впливу; готовність населення до збройної боротьби; глобалізаційні процеси; інформаційне забезпечення воєнних кампаній. Розглянуто роль і місце воєнної сили як методу вирішення збройних міжнародних конфліктів. Проаналізовано механізми прийняття рішень щодо застосування воєнної сили у даних конфліктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф043.2 + Ц35(0)64 + Ц851 +
Шифр НБУВ: РА333560

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
13.

Ільницька У.В. 
Паблік рилейшнз Збройних сил як фактор демократизації та оптимізації цивільно-військових відносин: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / У.В. Ільницька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано визначальну роль Public relations (PR) у процесі демократизації й оптимізації цивільно-військових відносин. PR розглянуто як ефективний засіб регулювання взаємодії силової структури та громадськості, як механізм налагодження двосторонніх комунікацій і важливий чинник створення нової моделі зв'язків української армії з населенням. Аргументовано доведено доцільність застосування PR-технологій для формування системи демократичного цивільного контролю над Збройними Силами (ЗС) України. Висвітлено роль інформаційно-комунікативних підрозділів ЗС у реалізації PR-стратегії, налагодженні взаємодії з засобами масової інформації та формуванні позитивного політичного іміджу структури. Значну увагу приділено комплексному дослідженню іміджу армії, який є елементом моделі комунікації силової структури з масовою свідомістю. Обгрунтовано тезу, що фахово створений позитивний імідж ЗС є одним з факторів легітимації функціонування силової структури. Запропоновано стратегічну модель іміджу Української армії та розроблено іміджеву стратегію ЗС. Досліджено та систематизовано PR-технології, які є основою тактичного забезпечення реалізації іміджевої стратегії ЗС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф083 + С5*333.4 +
Шифр НБУВ: РА345254

Рубрики:

      
14.

Чередніченко В.В. 
Політика України в галузі експорту озброєнь в 90-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.В. Чередніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив внутрішніх та зовнішніх чинників на процес формування політики України в сфері міжнародних передач товарів військового та спеціального призначення, а також на вироблення механізмів підвищення її ефективності. Розкрито системний характер національного експорту озброєнь та світового ринку військової продукції, обгрунтовано необхідність їх регулювання шляхом відповідної державної політики. Визначено та охарактеризовано основні етапи політики України з реалізації збройного потенціалу та створення системи експортного контролю в 1990-і рр. XX ст. На підставі комплексного аналізу запропоновано концептуальні засади формування та стратегічні напрямки реалізації державної політики України щодо збройного експорту за умов забезпечення національних інтересів, регіональної та глобальної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083
Шифр НБУВ: РА320258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Томашевич О. 
Програми партнерства НАТО наприкінці XX - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О. Томашевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено принципи, функції, загальні та специфічні ознаки програм партнерства НАТО у системі пріоритетів альянсу в процесі еволюції системи євроатлантичної безпеки наприкінці XX - початку XXI ст. Проведено аналіз програм партнерства НАТО на підставі виявлених моделей співробітництва НАТО з країнами, які не є членами альянсу - моделі "Рада Північноатлантичного співробітництва / Рада Євроатлантичного партнерства", програми "Партнерство заради миру", Середземноморський діалог. Висвітлено роль програм партнерства НАТО у процесі становлення та розвитку відносин НАТО та Росії, а також відносин НАТО - Україна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(4УКР)64 + Ф4(0)64 +
Шифр НБУВ: РА329712

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Позняк Д.В. 
Рефлексивні механізми свідомості виборців як суб'єктів політичної взаємодії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Д.В. Позняк ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено оцінні конструкти та рефлексивні механізми свідомості виборців на інтер- і метаіндивідному рівнях рефлексії. Вивчено взаємозв'язок між системами атрибутивних та експектаційних оцінних конструктів і відповідних рефлексивних механізмів. Визначено смислові образи провідних учасників політичної взаємодії та відображені виборцями "Я-образи", що існують у свідомості цих учасників. Відтворено семантичні простори політичної свідомості виборців. Розроблено модель "розгортання" рефлексивних механізмів, визначено їх психологічний зміст і функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955 + Ф051 + Ф083 +
Шифр НБУВ: РА330019

Рубрики:

      
17.

Полторацький О.С. 
Роль НАТО у формуванні сучасної системи міжнародної безпеки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.С. Полторацький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз формування системи міжнародної безпеки, визначено крізь призму її середовища основні фактори, загрози і виклики, що обумовлюють функціонування даної системи на сучасному етапі. Оцінено доцільність її подальшої розбудови навколо Північноатлантичного Альянсу з урахуванням набутого нею потенціалу та досвіду як високорозвинутої військово-політичної структури безпеки. Розглянуто питання трансформації НАТО в контексті її стратегічних концепцій 1991 і 1999-го рр. і конкретного внеску цієї структури в розбудову міжнародного миру та безпеки. Проаналізовано миротворчу діяльність організації, її роль у боротьбі з міжнародним тероризмом і здобутки України в результаті розвитку відносин Україна - НАТО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф015.24 + Ф083 +
Шифр НБУВ: РА325075

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Драган П.І. 
Трансформація японсько-американського військово-політичного союзу в постбіполярний період: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / П.І. Драган ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Установлено особливості процесу трансформації, напрямів еволюції японсько-американського військово-політичного союзу, характеру зв'язків з національними союзницькими політиками. З'ясовано зміни, яких зазнало японське оборонне законодавство після закінчення холодної війни. Охарактеризовано адаптацію до нових постбіполярних реалій нормативного забезпечення, на якому грунтується військово-політичне співробітництво союзників. Досліджено особливості еволюції японської та американської стратегій використання союзу. Систематизовано та проаналізовано підходи японського уряду до функціонування союзу. Висвітлено шляхи впровадження альтернативних форм військово-політичного співробітництва з метою протистояння новітнім загрозам постбіполярного часу. Досліджено розвиток і втілення в життя найсучаснішої ініціативи військово-технічної співпраці - Західнотихоокеанської системи протиракетної оборони театру воєнних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(5ЯПО)64-(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА364341

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Храбан І.А. 
Цивільний контроль над збройними силами в демократичній державі (досвід США і проблеми України): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.А. Храбан ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу тенденцій розвитку основних форм і способів цивільного контролю над збройними силами демократичної держави. З одного боку, основним взірцем такого контролю була взята модель цивільного контролю над армією США. З іншого - проаналізовано стан та шляхи вирішення цієї проблеми в Збройних Силах України. Встановлено, що цей процес в Україні розпочався і вже досягнуто певних успіхів, але він є довготривалим. На сьогодні Українська держава знаходиться тільки на його початковому етапі. У результаті дослідження іноземного досвіду та перших спроб України вирішити це питання надано практичні рекомендації з напрямків розвитку основних форм і способів демократичного цивільного контролю над армією України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083

Рубрики:

      
20.

Лозовицький О.С. 
Чинник глобального лідерства США у формуванні військово-політичної та оборонної стратегії Франції: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.С. Лозовицький ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено еволюцію франко-американських стратегічних відносин, а також політику та стратегію США у процесі формування та розвитку оборонної стратегії Франції. Ця взаємодія була основою інтеграційних процесів, що відбувались у межах євроатлантичного співтовариства у другій половині XX ст. Розглянуто різноманітні аспекти впливу та військово-політичної взаємодії Франції та США. Еволюцію франко-американських стратегічних взаємовідносин розглянуто у контексті розвитку та реалізації політико-ідеологічних течій, що визначали стратегії США та Франції у міжнародному середовищі у 1960 - 90-х рр. Особливу увагу приділено дослідженню рольових особливостей Франції та США у процесах двосторонньої та багатосторонньої взаємодії, що призвели до мінімального політико-ідеологічного та військово-стратегічного консенсусу в збереженні гомогенності євроатлантичної спільноти. Зроблено узагальнюючий висновок, що чинник глобального лідерства США був загальним силовим фоном, який визначав формування французької військово-політичної стратегії у повоєнний період, яка мала адаптаційну мету, що вимагало від США ставлення до неї як до союзного, проте альтернативного фактору впливу та міжнародної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-6 + Т3(4ФРА)63-6 + Ф083
Шифр НБУВ: РА313839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського