Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (129)Реферативна база даних (4037)Книжкові видання та компакт-диски (3418)Журнали та продовжувані видання (189)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОПОВ$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 221
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андреєв А. А. 
223віапівапаівпвіап: автореферат дис. ... д.філософ : 172 / А. А. Андреєв. — Б.м., 2023 — укp.

івапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваап^Uівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваапівапівапівпівапівпаівпіваап


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Поповська Т.М. 
Імунологічний контроль променевого і комбінованого лікування онкологічних хворих: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / Т.М. Поповська ; АНН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 44 с. — укp.

Вирішено проблему науково-обгрунтованого застосування імунотерапії з метою профілактики та лікування променевих реакцій і ранніх променевих ушкоджень за результатами розробки методології імунологічного контролю протягом всіх етапів комбінованого й променевого лікування. Встановлено, що під впливом променевої терапії формуються різні варіанти змін імунологічних показників, частота зустрічаємості яких визначається функціональними особливостями органа, в якому локалізована пухлина. Вперше встановлено значення особливостей імунологічного фону для розвитку променевих реакцій і ранніх променевих ушкоджень у процесі проведення комбінованої та променевої терапії. Обгрунтовано можливість зниження частоти розвитку променевих реакцій та ранніх променевих ушкоджень шляхом проведення імунокорегувальної терапії на підставі результатів імунологічного дослідження. Визначено наявність асоціативних зв'язків антигенів I класу Головного комплексу гістосумісності зі значеннями показників імунограми здорових осіб, а також діапазони коливань значень імунологічних показників залежно від експресії HLA I класу в здорових людей. Виявлено відмінності в експресії HLA I класу в здорових людей та онкологічних хворих. З використанням результатів клініко-імунологічних досліджень розроблено імунотерапевтичні підходи до лікування променевих реакцій та ранніх променевих ушкоджень у процесі комбінованого й променевого лікування. Створено для клінічної практики експертну систему, яка не має міжнародних аналогів, за допомогою якої здійснюється надійний імунологічний моніторинг онкологічних хворих на всіх етапах променевої та комбінованої терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-5
Шифр НБУВ: РА320281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Попович С.В. 
Інволютивні алгебри, їх зображення та застосування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / С.В. Попович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено зв'язок алгебричних властивостей інволютивних алгебр з теорією їх зображень обмеженими та необмеженими операторами у гільбертових просторах. Доведено критерії існування точного зображення інволютивної алгебри обмеженими операторами у гільбертовому просторі у термінах, що узагальнюють поняття додатності еволюції. Наведено достатні умови додатності інволюції для інволютивних алгебр, заданих твірними та визначальними співвідношеннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.55*-алгебри,022
Шифр НБУВ: РА311748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Попова Ю. М. 
Інституціональне забезпечення державного прогнозування соціально-економічного розвитку територій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Ю. М. Попова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи інституціональної теорії та визначено роль інститутів, їх вплив на розвиток національної економіки. Проведено аналіз соціально-економічних показників розвитку територій. Вдосконалено процес державного прогнозування соціально-економічного розвитку інституціональної одиниці за рахунок впровадження комплексної моделі визначення конкурентоспроможності на підставі ранжування її потенціалу. Обгрунтовано необхідність застосування інституту соціального партнерства в практику регіональних органів управління. Розроблено динамічну модель прогнозування соціально-економічного розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)230.38
Шифр НБУВ: РА373295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Попов О.Ф. 
Інтенсифікація вирощування садивного матеріалу сосни звичайної на півдні Лівобережного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / О.Ф. Попов ; Укр. ордена "Знак Пошани" НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідів стосовно вдосконалення технології вирощування садивного матеріалу сосни звичайної у теплицях. Доведено, що для вирощування сіянців даної рослини у теплицях на зв'язано-піщаній грунтовій суміші ефективним є суцільне внесення біогумусу (вермикомпосту) під перекопування грунту та локальне його внесення в борозни. Відзначено, що доцільно використовувати для загортання насіння та мальчування сходів свіжу соснову тирсу, а застосування регуляторів росту рослин, а саме: агростимуліну, триману-1, фумару, емістиму-С, параамінобензойної кислоти для передвисівного намочування насіння й обприскування сходів сприяє підвищенню виходу високоякісного стандартного садивного матеріалу. У процесі вирощування сіянців у теплицях високу ефективність виявлено за умов комплексного застосування біогумусу та регуляторів росту рослин, ретарданту "Атлет", біопрепарату "Байкал ЕМ-1-У". Виявлено, що обробка коріяння сіянців сосни звичайної полімерною плівкотвірною композицією екзополіакриламіду з додаванням регуляторів росту рослин, суперабсорбентів "Теравет-100" і "Аквасорб 3005КМ" сприяє збільшенню приживлюваності сіянців і темпів росту культур у висоту та за діаметром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-46 +
Шифр НБУВ: РА361727

Рубрики:

      
6.

Попова Н.В. 
Інтенсифікація процесу періодичного екстрагування за допомогою низькочастотних механічних коливань при виробництві екстрактів із рослинної сировини: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Н.В. Попова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив низькочастотних механічних коливань як джерела утворення пульсуючих вібротурбулізувальних знакозмінних потоків у системі тверде тіло - рідина, на інтенсифікацію масообміну в процесі періодичного ектрагування з рослинної сировини. Визначено найбільш ефективні конструкції віброперемішувальних пристроїв, на базі яких створено нові віброекстрактори для раціональної переробки рослинної сировини або її відходів. Встановлено вплив режимних і технологічних параметрів на зовнішній масообмін у процесі періодичного віброекстрагування. Запропоновано нову методику оцінювання зовнішнього масообміну за твердофазного екстрагування. Одержано математичні моделі, які дозволяють прогнозувати якісні характеристики екстрактів й оптимізувати періодичне віброекстрагування цільових компонентів із рослинної сировини. Розроблено нові конструкції екстракторів періодичної дії з віброперемішувальними пристроями, які здатні створювати у робочому середовищі апарата ефективні гідродинамічні умови перебігу процесу за рахунок вібротурбулізувальних знакозмінних струменів. Обгрунтовано переспективи використання нових конструкцій екстракторів періодичної дії з віброперемішувальними пристроями у харчовій, фармацевтичній та інших галузях промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.4-51 +
Шифр НБУВ: РА357825

Рубрики:

      
7.

Попов 
Автоматичне управління багатозв'язними технологічними процесами вуглепереробних і хіміко- технологічних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Владислав Олександрович Попов ; Донецький держ. технічний ун-т. — Донецьк, 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л11-5-05 + Л52-5-05
Шифр НБУВ: РА310750

Рубрики:

      
8.

Попов С.В. 
Адаптивні методи обробки стохастичних полів спостережень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / С.В. Попов ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто задачу адаптивної обробки (фільтрації, згладжування, прогнозування) широкого класу стохастичних полів спостережень за умов невизначеності у реальному часі. Запропоновано адаптивний метод зі скалярним коефіцієнтом підсилення для оцінювання параметрів 2-D-моделей полів спостережень. Доведено його збіжність. Отримано адаптивний метод полігармонійного розкладання полів, що не потребує апріорної інформації про їх структуру та параметри, дозволяє виконувати багатокрокове прогнозування, згладжування та фільтрацію на базі отриманих оцінок. Синтезовано архітектуру спрощеної штучної нейронної мережі для полігармонійного аналізу сигналів, яка дозволяє робити однокрокове прогнозування оброблювальної послідовності та має підвищену швидкодію. Розв'язано задачу адаптивної обробки послідовностей полів спостережень на базі спрощеної матричної моделі. Висвітлено багатокроковий метод настроювання параметрів спрощеної матричної моделі типу рекурентного методу найменших квадратів. Викладено спрощену структуру матричного аналога рівняння авторегресії. Розроблено нову архітектуру штучних нейронних мереж для адаптивної обробки стохастичних полів спостережень. Проведено імітаційне моделювання розроблених методів із застосуванням тестових та реальних даних, що довело працездатність отриманих теоретичних результатів та їх істотну перевагу за різними показниками якості над відомими підходами. Розв'язано актуальні практичні задачі, пов'язані з прогнозуванням та згладжуванням стохастичних полів спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.6-01
Шифр НБУВ: РА314287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Маліков С. К. 
Адміністративно-правові засади здійснення контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності / С. К. Маліков. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у сфері містобудівної діяльності. Мета: на підставі узагальнення наукових праць учених, аналізу чинного законодавства та практики його реалізації визначити сутність та особливості адміністративно-правових засад здійснення контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності та окреслити напрямки вдосконалення відповідного адміністративного законодавства. Методи: загальнонаукові та спеціально-юридичні методи пізнання, зокрема, діалектичний, системно-структурний, порівняльно-правовий, логіко-семантичний, формально-логічний, історичний, соціологічний, статистичний методи, метод моделювання тощо. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: обґрунтовано доцільність уніфікації на законодавчому рівні питання здійснення нагляду і контролю у сфері містобудівної діяльності та чіткого визначення їх видів, окреслення кола суб'єктів реалізації, меж та специфіки нагляду та контролю у рамках єдиного нормативно-правового документа; запропоновано під предметом контролю та нагляду у сфері містобудування розуміти сукупність правових, організаційних та інших явищ, що виникають у процесі містобудівної діяльності, та на які спрямована контрольно-наглядова діяльність уповноважених суб'єктів у досліджуваній сфері; встановлено значення адміністративних процедур контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності, важливість дотримання яких полягає в тому, що контрольно-наглядові суб'єкти здійснюють свою діяльність більш послідовно, якісно та оперативно й виключно у межах своєї компетенції, а для підконтрольного об'єкта дотримання таких процедур є важливим превентивним заходом для попередження порушення їх прав. Практичне значення: положення, отримані в результаті проведеного в дисертації дослідження, можуть бути використані у: науково-дослідній сфері, як основа для подальших досліджень адміністративно-правових засад здійснення контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності; у правотворчості, в ході уточнення та доповнення чинних законодавчих та підзаконних актів, що регулюють питання здійснення контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності; у правозастосовній діяльності з метою підвищення ефективності здійснення контролю та нагляду у сфері містобудівної діяльності. Сфера використання: у освітньому процесі під час підготовки підручників та навчальних посібників з дисциплін «Адміністративне право», «Адміністративна діяльність», «Суд та правоохоронні органи»; вони вже використовуються в ході проведення занять із зазначених дисциплін у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Їх враховано також у навчально-методичних розробках, підготовлених автором.^UThe object of the study is the social relations that arise in the field of urban development. Purpose: to define, on the basis of generalization of scientific works of scientists, analysis of current legislation and practice of its implementation, the nature and features of administrative and legal bases of control and supervision in the field of town-planning activity and to outline directions of improvement of the relevant administrative legislation. Methods: general scientific and special legal methods of cognition, in particular, dialectical, systemic-structural, comparative-legal, logical-semantic, formal-logical, historical, sociological, statistical methods, modeling method, etc. Theoretical and practical results, scientific novelty: the expediency of unification at the legislative level of the issue of supervision and control in the field of urban development activities and a clear definition of their types, delineation of the circle of subjects of implementation, boundaries and specifics of supervision and control within the framework of a single regulatory document; proposed under the subject of control and supervision in the field of urban planning to understand the totality of legal, organizational and other phenomena arising in the process of urban development activities, which are directed control and supervisory activities of authorized entities in the research area; the importance of administrative procedures of control and supervision in the field of urban development activity is established, the importance of compliance of which is that control and supervisory entities carry out their activities more consistently, qualitatively and quickly and exclusively within their competence, and for the controlled object of compliance with such procedures are an important preventative measure to prevent the violation of their rights. Practical significance: the provisions obtained from the research carried out in the dissertation can be used in: research area, as a basis for further research of administrative and legal principles of control and supervision in the field of urban development; in law-making, in the course of clarifying and supplementing the existing legislative and regulatory acts regulating the issues of control and supervision in the field of urban development; in law enforcement activities to increase the effectiveness of control and supervision in urban development. Scope: in the educational process during the preparation of textbooks and manuals in the disciplines "Administrative Law", "Administrative Activities", "Court and Law Enforcement Agencies"; they are already used in the course of these subjects at Kharkiv National University of Internal Affairs. They are also taken into account in the educational and methodological developments prepared by the author.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Попов Ю.К. 
Артистична спадщина С.Рахманінова та її вплив на фортепіанне мистецтво ХХ століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ю.К. Попов ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження феномену артистичної індивідуальності С.Рахманінова та його вплив на розвиток фортепіанного мистецтва XX ст. Розглянуто формування особистості С.Рахманінова-артиста, театральність його гри, що наділяє музичний процес дієвістю та сценічністю. Еволюція артистизму С.Рахманінова полягає у підвищенні ступеня зрілості його інтерпретацій. Розглянуто лінію спадкоємності від піанізму Ф.Ліста та М.Рубінштейна, синтез російської та західноєвропейської традицій у грі великого артиста. Проведено паралелі між С.Рахманіновим і його видатними сучасниками: Й.Гофманом, Й.Левіним, Л.Годовським, Ф.Бузоні, В.Горовцем, Ар.Рубінштейном. Наголошено на надзвичайній силі гри великого артиста та зазначено його виняткову виконавську енергетику. З метою з'ясування цілісної характеристики рахманіновської артистичної індивідуальності досліджено особливості складно організованої психіки митця, якому були притаманні демонстративність темпераменту, екзальтованість ефектів, емотивність. Розглянуто відображення піаністичних традицій С.Рахманінова на прикладах виконавських стилів музикантів, які чули його особисто (К.Ігумнов, В.Горовиця, Ар.Рубінштейна, О.Гольденвейзера) та через вплив усної традиції, породженої інтонуванням С.Рахманінова, на піаністів наступних поколінь (В.Софроницького, Л.Оборіна, П.Серебрякова, Г.Нейгауза, С.Ріхтера, Е.Гілельса, Є.Кісіна, М.Луганського).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(4РОС)6-83 Рахманінов С. +
Шифр НБУВ: РА358339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Попович О.В. 
Асимптотична поведінка та біфуркації розв'язків ланцюгів зв'язаних осциляторів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.В. Попович ; НАН України. Ін-т математики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації досліджено стійкість періодичних розв'язків ланцюгів зв'язаних осциляторів у випадку, коли базовим осцилятором є одновимірне нелінійне відображення відрізку в себе. Запропоновано і обгрунтовано метод дослідження трансверсальних біфуркацій симетричних циклів, які належать синхронізуючому многовиду. Одержано умови для сильної та слабкої часткової хаотичної синхронізації, які застосовано при дослідженні часткової синхронізації в конкретних системах із симетричним і несиметричним зв'язком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.617,022

Рубрики:

      
12.

Попович С.І. 
Асимптотична поведінка та стійкість розв'язків деяких класів кусково-лінійних різницевих рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / С.І. Попович ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Доведено теореми стійкості для систем нелінійно зв'язаних унімодальних бімодальних кусково-лінійних одновимірних відображень. Для синхронізуючої хаотичної множини у просторі параметрів знайдено області асимптотичної стійкості за Ляпуновим, стійкості за Мілнором, нестійкості за Мілнором і сильної нестійкості. Досліджено біфуркації розрідження, розширення та переходу до хаотичного сідла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.921 + В317.26
Шифр НБУВ: РА311753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Попович І.Ю. 
Біофізичні основи реставрації коронок девітальних фронтальних зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Попович ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано біофізичний підхід до обгрунтування реставраційної конструкції для відновлення коронки девітальних різців. Досліджено токсикологічні, подразнювальні, сенсибілізувальні, санітарно-хімічні властивості вітчизняних склопластикових штифтів "ПАСС" і композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" ("Еста", Україна). Уперше проведено порівняльне вивчення адгезивних властивостей склопластикових штифтів "ПАСС" і скловолоконних штифтів фірми "J-dental" (США). Уперше здійснено порівняльний аналіз адгезивних властивостей до поверхні дентину та склопластикових і скловолоконних штифтів нового силеру "ЦАПО" та цементів "Цемион Ф" ("ВладМиВа", Росія), "Fuji PLUS" ("CS", Японія), "FIXALAT ("Стома-технологія", Україна), "Calibra" ("Dentsply", Велика Британія). Уперше проведено розрахунок адегзивної міцності зв'язку фотополімерних матеріалів "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна) та "Esthet X" ("Dentsply", Велика Британія) із тканинами девіталізованого зуба та поверхнею склопластикових штифтів. Уперше математично розраховано конструкції відновлених девітальних різців з урахування біомеханічних якостей тканини зубів, пародонта, філерів і пломбувальних матеріалів. Уперше проаналізовано напружено-деформований стан реставраційних констукцій, виконаних безштифтовим способом та із застосуванням склопластикового штифта, зануреного на різну глибину у кореневий канал. Упереше розроблено й апробовано новий алгоритм прямого способу реставрації девітальних різців із застосуванням склопластикових штифтів "ПАСС", композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" та фотоплолімерного матеріалу "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна), визначено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 + Р668.62.03 +
Шифр НБУВ: РА368266

Рубрики:

      
14.

Зейтуллаєва Е. З. 
Багаторівневе врядування процесами адаптації внутрішньо переміщених осіб в Україні. / Е. З. Зейтуллаєва. — Б.м., 2022 — укp.

Встановлено, що однією з найбільш відчутних проблем публічного управління в сучасній Україні за наслідками тимчасової окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та частини Сходу України стала проблема внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що містить як управлінську, так і соціальну, політичну, економічну, демографічну, медичну, психологічну тощо складові. Закономірно, що протягом останніх років (від 2014 р. – дотепер), сформувався особливий напрямок державної політики, пов'язаний із адаптацією ВПО, що координується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (Мінреінтеграції) (назва з 11 березня 2020). Проте ВПО стикаються з низкою адаптаційних проблем, головними з яких є реєстрація в якості ВПО та можливість реалізації громадянських і політичних прав, вирішення питань отримання житла та комунальних послуг, проблем зайнятості та працевлаштування, доступу до соціальних послуг і соціальної допомоги тощо. Зазначене висуває особливі вимоги до ефективності системи публічного управління у сфері адаптації ВПО, формування теоретичної моделі та конкретних практичних заходів державної політики адаптаційної ВПО з урахуванням історичного та міжнародного досвіду на основі світових стандартів.Метою дисертаційного дослідження є визначення теоретичних засад та особливостей функціонування системи багаторівневого врядування процесами адаптації ВПО в Україні та вироблення на цій основі практичних рекомендацій щодо підвищення її ефективності. Відповідно до зазначеної мети в дисертації поставлені і розв'язані такі наукові завдання: – розкрити теоретико-методологічні основи формування та дослідження концепту багаторівневого врядування у міждисциплінарному дискурсі;– визначити проблеми ВПО в Україні та визначити специфіку правового статусу ВПО як окремої соціальної групи українських громадян; – узагальнити вітчизняний та міжнародний досвід адаптації ВПО (в умовах протистояння агресії та соціально-політичних змін);– проаналізувати роль міжнародних інституцій у вирішенні проблем ВПО в Україні на основі міжнародних стандартів;– визначити ефективність урядового та неурядового секторів у національній системі адаптації ВПО;– розробити рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування системи багаторівневого врядування процесами адаптації ВПО в Україні. У результаті проведеного дослідження отримано нові наукові й практичні результати:Впершедоведено, що ефективність адаптації концепту багаторівневого врядування до проблематики ВПО в Україні безпосередньо залежить від ефективності різних його секторів – урядового, громадського, підприємницького: в процесах адаптації ВПО відслідковується взаємовплив та взаємозалежність дій секторів на різних щаблях врядування (наднаціональному, національному, регіональному та місцевому), що надає можливість виробити пропозиції щодо забезпечення синергетичного ефекту системної взаємодії структур багаторівневого врядування у вирішенні проблем внутрішнього переміщення в Україні;на підставі аналізу процесів внутрішнього переміщення та відповідних механізмів публічного управління щодо адаптації ВПО на регіональному рівні концептуалізовано поняття «регіональний режим адаптації ВПО», що дозволило охарактеризувати його ознаки та, відповідно, типізувати регіони;удосконаленозмістовні характеристики правового статусу ВПО в Україні як окремої соціальної групи, що володіє спеціальними правами, обов'язками та гарантіями, обумовленими обставинами їх вимушеного внутрішнього переміщення та відповідними потребами: на цій основі обґрунтовано специфіку механізмів публічного управління процесами адаптації ВПО від конкретних суміжних соціальних груп, пов'язаних із тимчасовою окупацією частини території України, зокрема, ветеранів АТО, учасників ООС, членів їх сімей, а також із суміжною групою біженців;підходи до формування та систематизації міжнародних стандартів щодо адаптації ВПО, що дозволило на основі компаративного аналізу порівняти їх із нормами вітчизняного законодавства та визначити найбільш дієві напрями їх удосконалення;набули подальшого розвиткуінтерпретація джерел формування концепту багаторівневого врядування, зокрема в контексті основ та практик мережевої теорії, доктрини врядування та новітньої парадигми глобального врядування;методологія ситуаційного аналізу процесів, що відбуваються у середовищі ВПО, завдяки чому аргументовано шляхи підвищення ефективності функціонування громадського сектору адаптації ВПО.^UIt is revealed that as a result of the temporary occupation of the Autonomous Republic of Crimea and part of eastern Ukraine by the Russian Federation, the problem of internally displaced persons (IDPs) is one of the most significant problems of modern Ukraine and includes administrative, social, political, economic, demographic, medical, psychological problems. As a result, a special direction of state policy has been formed since 2014, related to the adaptation of IDPs, coordinated by the Ministry for Reintegration of the Temporary Occupied Territories. However, IDPs face a number of adaptation problems, the main of which are housing and utilities, employment problems, access to social services and social assistance, registration as IDPs, the execution of political rights, and so on. This makes special demands on the effectiveness of the public administration system in the field of adaptation of IDPs, the development of a theoretical model and specific measures in adaptation policy, taking into account international standards, historical and foreign experience.The purpose of the dissertation research is to determine the theoretical principles and to study the functioning of the system of multilevel governance by IDP adaptation and to develop practical recommendations for improving the efficiency of the current IDP adaptation system in Ukraine. According to the specified purpose the following scientific tasks are set and solved in the dissertation:- to analyze the theoretical and methodological foundations of the concept of multilevel governance;- to analyze the problems of IDPs in Ukraine and the peculiarities of the status of IDPs as a separate social group of citizens of Ukraine;- to study domestic and foreign experience of IDP adaptation;- to analyze the role of international institutions in solving the problems of IDPs in Ukraine and to study the relevant international standards in the field of internal movement;- to determine the effectiveness of the governmental and non-governmental sectors in the national IDP adaptation system;- to develop recommendations for strengthening the efficiency of the multilevel governance system through the adaptation of IDPs in Ukraine.As a result of the conducted research new scientific and practical results are received:for the first timethe concept of multilevel governance was adapted to the issues of IDPs in Ukraine, which allowed to identify and determine the effectiveness of different sectors of government (governmental, civic, business) in the adaptation of IDPs, to analyze the interaction of government sectors at different levels of governance (supranational, national, regional, local) and make proposals to strengthen the systemic unity of multilevel governance to address internal displacement in Ukraine;bsed on the analysis of internal displacement processes and relevant mechanisms for IDPs adaptation at the regional level, the concept of “regional regime for IDPs adaptation” was conceptualized, which allowed to determine its features and criteria for selecting the relevant types of regions.improvedsubstantive characteristics of the status of IDPs in Ukraine as a separate social group, which has additional (special) rights, responsibilities and guarantees due to the circumstances of their forced internal displacement and relevant needs, which allowed to separate management mechanisms for IDPs from related social groups with the temporary occupation of the parts of Ukraine territory within the anti-terrorist operation - veterans, members of the mission, members of their families, as well as with a related group of refugees;systematization and general characteristics of international standards and approaches to the adaptation of IDPs, which allowed to compare them with the norms of domestic legislation and to identify the areas for improvement;acquired further developmentstudy of the sources of formation of the concept of multilevel governance, which allowed to determine its ties with network theory, doctrine of governance, the paradigm of global governance;methods of situational analysis of the processes taking place in the environment of IDPs, due to which the effectiveness of the functioning of the public sector on adaptation of IDPs is proved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Попова Н.В. 
Банківське інвестиційне кредитування: стан і перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.В. Попова ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть, функції, принципи й особливості банківського інвестиційного кредитування. Проаналізовано його сучасний стан в Україні, розглянуто основні проблеми, які перешкоджають активізації діяльності банків у цій сфері. Проаналізовано напрямки розвитку діяльності банків у сфері інвестиційного кредитування, зокрема шляхом розвитку системи рефінансування Національним банком України завдяки її доповненню системою споживчого кредитування. Під час реалізації інвестиційних проектів банківськими установами запропоновано використовувати різні гарантійні схеми, що забезпечує розподіл ризику між потенційними учасниками. Обгрунтовано необхідність врахування "ефекту масштабу", тобто впливу масштабу банківських операцій, зокрема обсягів банківського кредитування на величину середніх витрат банків, і як наслідок - на рівень відсоткових ставок за кредит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА330517

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
16.

Попов В.А. 
Безреактивне згладжування пульсацій у мережевих перетворювачах електричної енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / В.А. Попов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено способи безреактивного згладжування пульсацій шляхом формування квазіпостійної вихідної напруги і створено на даній основі схеми мережевих перетворювачів з покращеними масогабаритними показниками. Запропоновано спосіб безреактивного згладжування пульсацій на базі алгоритмів формування квазіпостійної напруги кусково-синусоїдальної форми, який дозволив досягти зменшення кількості реактивних елементів у 2 - 10 разів. Теоретично визначено якісні характеристики вихідної напруги та мережевого струму, запропоновано шляхи їх поліпшення. Отримано аналітичні співвідношення для розрахунку основних електричних параметрів перетворювачів, надано рекомендації стосовно їх проектування. Встановлено особливості режиму роботи елементів і вузлів цих пристроїв та розроблено засоби підвищення ефективності їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з264.5-01
Шифр НБУВ: РА313240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Попов В.О. 
Безфундаментні башти-атракціони з високоточним стовбуром: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.О. Попов ; Відкрит. акціонер. т-во Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

За результатами математичного моделювання визначено раціональну конструктивну схему та геометричну форму опорної платформи безфундаментної башти-атракціону як конструкцію на флюгерах і жорсткому осерді. Виведено трансцендентне рівняння, що дозволяє визначити раціональний кут нахилу прямолінійних флюгерів опорної платформи башти-атракціону з використанням критерію мінімального діючого у небезпечних перерізах моменту. Одержано наближену математичну модель технологічного нелінійного навантаження, що діє на стовбур башти, яка дає змогу оцінити зусилля, що виникають у елементах башти внаслідок дії цього технологічного динамічного впливу. Розроблено нову оригінальну конструкцію вузлового з'єднання на втулці та запірному штифті. На базі теорії опори пружних матеріалів виведено геометричне співвідношення між елементами запропонованого з'єднання для раціонального конструювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н549.57 +
Шифр НБУВ: РА348683

Рубрики:

      
18.

Віліжінський В. М. 
Відтворення національних традицій врядування в системі місцевого самоврядування України / В. М. Віліжінський. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації обґрунтовано науково-теоретичні засади відтворення національних традицій врядування в Україні. Здійснено аналіз витоків управлінських особливостей та визначено їх поняття. У процесі дослідження встановлено існування звичаєвої пам'яті в управлінській практиці владних інститутів давньої української громади та суспільства загалом. Визначено розвиток національних традицій врядування у двох територіальних площинах: Західноукраїнські землі – втрачена традиція та Наддніпрянська Україна – відновлена традиція.Проаналізовано сучасний стан місцевого самоврядування в Україні крізь призму його вітчизняних проблем і досвіду європейських країн як спільного історичного та сучасного підґрунтя розвитку національного врядування. Зокрема іноземний досвід показав, що врахування національних традицій врядування дає змогу розбудувати ефективну та дієву систему публічної влади.Здійснено вивчення громади як автентичного середовища творення національних традицій врядування і досліджено підходи щодо її територіального формування та визначено сутнісні характеристики.Проведено аналіз проблем упровадження нових моделей місцевого самоврядування в контексті сучасних перетворень та визначено теоретико-методологічні аспекти забезпечення моделювання системи місцевого самоврядування в Україні.У дисертаційному дослідженні з урахуванням національних традицій врядування, їх територіальної специфіки, розроблено Галицьку та Січову моделі місцевого самоврядування, що можуть бути впроваджені в окремих регіонах України.Ключові слова: традиція, архетип, національні традиції врядування, регіональні традиції врядування, урядування, місцеве самоврядування, моделі місцевого самоврядування.^UIn the dissertation thesis the scientific and theoretical foundations of the reproduction of national traditions of governance in Ukraine are revealed.Being based on the analysis of the natural-geographical conditions and features of the national character of the Ukrainian people, the origins of the traditions of governance are researched; legal traditions of the formation of local self-government in an independent Ukraine are analyzed.It is revealed that the probability of effective transformations of local self-government in Ukraine on the basis of national traditions of governance is confirmed by the success of the formation of municipal systems in the above mentioned European countries.An analysis of communities as an authentic environment for the creation of national traditions of governance in the territorial and socio-psychological spheres is provided. The approaches to the territorial formation of communities are investigated and its essential characteristics in the form of basic components are determined.By means of the method of comparative analysis, the archetypes of national traditions of governance as the primary source of historically acquired managerial experience, which manifested itself in the ordinary memory of the power institutions of the ancient Ukrainian society, are singled out.According to the results of the second stage of the comparative analysis, the peculiarities of the national traditions of governance of Western Ukraine and the Dnieper regions as the basis for new models of the system of local self-government in Ukraine are determined.It has been specified that the lack of national memory in the traditions of authentic governance resulted in a weak communicative link between the community population and local self-government bodies.The imperfection of legislative and organizational systems has led to the development of the problems in the skilled personnel shortages that caused the problems of a functional nature. Due to shortcomings in the field of legal and functional provision, the problems of the resources appeared.It is proved that the current process of amalgamation of local communities is rather slow because of the lack of experience accounting in the traditions of governance and their territorial features during the current transformations.It is determined that the introduction of new models of local self-government requires the introduction of a number of relevant changes into the regulatory acts.It is proved that while determining the centers of future amalgamated local communities (ALC), two aspects should be chosen as the basis: the capability of the ALC and the historical location of a separate settlement to which the other settlements adjoined in the past or tend to adjoin nowadays due to certain industrial, spiritual, commercial or economic ties.Galicia and Sichova models of local self-government have been developed aimed to give the ALC and their councils the right to arrange organizational and legal forms of activity independently, depending on the peculiarities of local development.It is revealed that the administrative-territorial basis of ALC in both models is a verv (village, township, city/town, district in the city). The verv does not have its own budget. An institution of a starosta, which is a structural division of the ALC Board, operates on its territory. The issues that do not fall within the competence of the institute of a starosta are transmitted to the ALC Executive Committee. The provision of authorities is carried out in two ways: alternative elections and invitation to the post. In order to obtain proper knowledge on the governance and training of future staff, the married residents of ALC should be at the meetings of the Board of Governors.It is shown that at the level of a land, the head (the public authority) supervises the activities of the council of a land (a local self-government body) and leads its executive committee, and the distribution of powers at the level of a land is appropriate for both models.Key words: tradition, archetype, national traditions of governance, regional traditions of governance, governance, government, local self-government, models of local self-government.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Попов В.М. 
Відтворення трудового потенціалу аграрного сектора економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.М. Попов ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методичні засади формування та використання трудового потенціалу сільськогосподарського виробницва. Розкрито сутнісний зміст трудового потенціалу та його співвідношення з іншими категоріями, що опосередковують відтворення людських ресурсів. Досліджено умови та фактори формування та використання трудового потенціалу аграрної сфери. Розроблено визначальні положення формування активної демографічної політики у сільській місцевості. Визначено напрями покращення соціальної інфраструктури села як основи формування сприятливого життєвого середовища для людей, що мешкають у даній місцевості. Обгрунтовано механізми активізації соціально-економічних і виробничих чинників відтворення трудового потенціалу аграрного виробництва, а також засоби забезпечення його ефективної реалізації у сфері зайнятості населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640 +
Шифр НБУВ: РА337026

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Попова О.О. 
Вакцинопрофілактика краснухи та удосконалення епідеміологічного нагляду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.О. Попова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено детальний аналіз захворюваності на краснуху в різні роки в різних вікових групах. Визначено найбільш вразливі до хвороби вікові групи дітей та професійні категорії дорослого населення, а також стратегічні напрямки вакцинопрофілактики краснухи. Доведено необхідність щеплення для дівчат віком 15 - 16 років з детальним вивченням анамнезу щодо захворювання на краснуху. Вперше в Україні встановлено безпечність та імунологічну ефективність вакцинації проти краснухи серед різних вікових груп населення з використанням моновакцин і комбінованої вакцини проти кору, краснухи та епідемічного паротиту. Запропоновано заходи щодо удосконалення епідеміологічного нагляду за хворими на краснуху та з випадками вродженої краснухи за рахунок збільшення параметрів статистичної звітності та забезпечення проведення лабораторної диференціальної діагностики випадків вродженої краснухи, організації серологічного обстеження у разі необхідності вагітних жінок з метою запобігання виникненню випадків вродженої краснухи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.26-395
Шифр НБУВ: РА314410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського