Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (55)Реферативна база даних (1081)Книжкові видання та компакт-диски (993)Журнали та продовжувані видання (61)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРУС$<.>+<.>A=ДМИТРИ$<.>+<.>A=ЭДУАРДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Прус М.П. 
Бабезіоз собак (епізоотологія, патогенез та заходи боротьби): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / М.П. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Викладено матеріали щодо розповсюдження бабезіозу собак в Україні. Наведено дані динаміки захворювання цих тварин протягом року та їх сприйнятливості до збудника залежно від віку, статі та породи. Проведено морфологічні та біохімічні дослідження крові собак як у випадку спонтанного, так і експериментального бабезіозу, а також дослідження сечі хворих тварин. Доведено наявність морфофункціональних змін у печінці, підшлунковій залозі, нирках. З'ясовано, що порушення мінерального обміну в організмі тварин проявляються гіпонатріє-, каліє-, магніє- хлоремією. Показано, що у хворих на бабезіоз собак в перший період гострої фази хвороби розвивається імунодефіцитний стан як клітинної, так і гуморальної ланок імунітету. Вивчено білковий обмін у хворих на бабезіоз собак, що свідчить про розвиток диспротеїнемії та фоні гіпоальбумінемії. На базі патолого-морфологічних досліджень виявлено ураження серця, печінки, підшлункової залози, нирок. Доведено, що терапевтично ефективною та безпечною для тварин дозою диміназен ацетурату є 1,75 мг/кг маси тіла в 3,5 % водному розчині. Запропоновано спосіб комплексного лікування бабезіозу собак. Розроблено методику одержання гіперімунної протибабезіозної сироватки крові та доведено, що її профілактичне застосування запобігає розвитку гострого перебігу хвороби у собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-953 +
Шифр НБУВ: РА344284

Рубрики:

      
2.

Прус О.М. 
Бенчмаркінг у підвищенні конкурентоспроможності молокопереробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості застосування бенчмаркінгу для вдосконалення діяльності підприємств на ринку молочної продукції, зокрема підвищення їх конкурентоспроможності. Розкрито зміст і розглянуто еволюцію поняття "бенчмаркінг", а також принципи та методи його здійснення та взаємозв'язок з іншими інструментами вдосконалення діяльності. Визначено структуру процесу бенчмаркінгу. Здійснено детальний аналіз кон'юнктури ринку молочної продукції України. Проведено бенчмаркінгове оцінювання конкурентоспроможності певних підприємств. Визначено основні тенденції розвитку світового ринку даної продукції. Наведено досвід Польщі щодо реформування молочного сектору у контексті її приєднання до ЄС. Удосконалено методичні підходи до здійснення бенчмаркінгу. Запропоновано використання DEA-моделі та методу побудови радару конкурентоспроможності з метою визначення підприємств-партнерів з бенчмаркінгу. Розроблено концептуальну модель організації процесу бенчмаркінгу на молокопереробних підприємствах. Визначено й обгрунтовано стратегічні напрямки подальшого розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу. Запропоновано використання інтегрованих систем управління якістю та безпечністю молочної продукції з включенням до їх складу процесу бенчмаркінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА360637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дмитришин М.І. 
Вектори експоненціального типу операторів із дискретним спектром над банаховими просторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.І. Дмитришин ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації для операторів із дискретним спектром встановлено ізоморфізм між просторами кореневих векторів і векторів експоненціального типу. Побудовано функціональне числення в інтерполяційних класах символів для повних операторів із дискретним спектром, зокрема, для генераторів аналітичних півгруп. Наведено застосування до теорії еліптичних диференціальних операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022

Рубрики:

      
4.

Дмитриченко Л.І. 
Державне регулювання економіки (соціально-економічний аспект): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Л.І. Дмитриченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 36 с. — укp.

Проведено комплексно-економічне дослідження природи, суті та системи державного управління економіки, особливостей його еволюції та оптимізації механізму за умов ринкової трансформації в Україні. Систематизовано методологію етимологічного дефінування та сутнісного аналізу основних понять теорії державного регулювання економіки. Розкрито структурно-функціональні зв'язки елементів механізму макроекономічного регулювання, внаслідок чого представлено авторську структурно-функціональну концептуальну модель державного регулювання трансформаційної економіки України, що грунтується на науковій методології дослідження основного та вихідного рішень трансформаційного періоду, а також аналізі суперечностей господарської системи даного періоду й економічних функцій держави. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення базових і пріоритетних напрямків державної економічної політики. Обгрунтовано доцільність використання трисекторної математичної моделі ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА318906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Прус В.З. 
Джерела права Лівобережної України першої половини XVIII століття: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.З. Прус ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено джерела права Лівобережної України першої половини XVIII ст. на основі аналізу правових актів та матеріалів адміністративної та судової практики. Проаналізовано джерела права, що були чинними на вказаній території та сферу їх застосування для регулювання суспільних відносин. В основу дослідження покладено правові акти гетьманської влади, Генеральної військової старшини, договірні статті гетьманів з російськими царями, процес поширення в систему права Лівобережної України актів законодавства російського царату, Малоросійського приказу та I Малоросійської колегії, а також процес систематизації українського права вказаного періоду. З'ясовано юридичну природу та зміст договірних статей гетьманів з російськими царями, а також їх вплив на процес поширення російського законодавства. Проаналізовано теоретичний аспект основних форм закону імперської Росії, а також на підставі конкретних юридичних фактів визначено напрямки його поширення в українську систему права. Доведено, що за умов обмеження влади гетьмана та Генеральної військової канцелярії, а також їх тимчасової відсутності чи взаємозаміни українська система права, маючи великі традиції, продовжувала функціонувати та розвиватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)46-3 +
Шифр НБУВ: РА366964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дмитришин Ю.Б. 
Динамічні крайові задачі без початкових умов для еволюційних рівнянь та включень : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.02 / Ю.Б. Дмитришин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 24 с. — укp.

Вивчено динамічні крайові задачі (ДКЗ) без початкових умов для еволюційних рівнянь і включень. Встановлено умови коректності ДКЗ без початкових умов для сильно нелінійних еліптичних рівнянь з крайовою умовою у вигляді еволюційного рівняння або еволюційної варіаційної нерівності. Вивчено коректність задачі без початкових умов для абстрактних неявних еволюційних вироджених рівнянь. Встановлено умови існування та єдності розв'язку ДКЗ без початкових умов для лінійних і майже лінійних еліптико-параболічних рівнянь. Досліджено коректність ДКЗ без початкових умов для сильно нелінійних еліптико-параболічних рівнянь. Встановлено умови існування та єдності розв'язку задачі без початкових умов для абстрактних неявних еволюційних субдиференціальних включень. Досліджено умови існування єдиності розв'язку ДКЗ без початкових умов для сильно нелінійних параболічних включень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.62-3
Шифр НБУВ: РА370569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Прус В.В. 
Діагностика електротехнічної сталі статорів та паспортизація асинхронних двигунів в процесі ремонту: Автореф. дис... канд. геол. наук: 05.09.01 / В.В. Прус ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

З'ясовано механізм закономірності й уточнено механізм старіння електротехнічної сталі (ЕТС) пакетів статерів асинхронних двигунів (АД) за умов капітального ремонту, що полягає в зниженні в ній індукції насичення й у зростанні втрат у сталі внаслідок посилення впливу вихрових струмів через загальне порушення міжлистової ізоляції пакетів в процесі випалювання, а також внаслідок додаткового виникнення значної кількості закорочених ділянок ЕТС у верхній частині зубців пакетів у результаті його механічних ушкоджень в ході ремонту. З метою визначення реального стану пакетів сталі статорів АД в місцях найбільш пошкодженої під час ремонту верхньої частини зубцевої зони, нового методу локального тестування, що дає змогу досліджувати ЕТС з урахуванням можливого її насичення, в режимах, які відповідають робочим режимам АД за інтенсивністю та направленістю магнітного потоку в зубцях статора, а також розроблено нові критерії діагностики, які суттєво підвищують вірогідність вказаного способу. Обгрунтовано технологію підвищення надійності АД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-041-082.05
Шифр НБУВ: РА326936

Рубрики:

      
8.

Дмитриков В.П. 
Екологічний моніторинг мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / В.П. Дмитриков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 34 с. — укp.

На практичному рівні запропоновано вирішення важливої проблеми розширення можливостей екологічного моніторнигу поліциклічних сполук, які виявлють токсичні властивості, в повітряному середовищі шляхом підвищення достовірності аналітичного контролю забруднювачів на основі виявлення нових закономірностей і залежностей. Запропоновано методи удосконалення системи еколого-аналітичного контролю як головної складової екологічного моніторингу поліциклічних сполук шляхом розвитку високочутливих комп'ютерно-хроматографічних систем. Обгрунтовано доцільність спільного використання розрахованих хроматографічних індексів і фізико-хімічних характеристик для виявлення поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів методами високоефективної рідинної та газорідинної хроматографії високого ступеня розподілу речовин. З метою підвищення рівня надійності результатів визначень мікродомішок забруднювачів розроблено системи пригнічення перешкод сигналу детектора. Обгрунтовано способи корекції амплітудно-частотної характеристики фільтра сигналу детектора. Розглянуто склад поліциклічних ароматичних вуглеводнів, що містяться у повітряному середовищі підприємств металургійного комплексу. Показано можливість використання принципів хромато-спектрального аналізу забруднювачів повітряного середовища за відсутності еталонів для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук, а також дослідження компонентного складу хімічних продуктів термічної переробки кам'яного вугілля як потенційних забруднювачів. Розроблено й апробовано методику флуоресцентного визначення бенз[а]пірену у повітряному середовищі, що базується на комп'ютерно-хроматографічній системі. Відзначено універсальний характер запропонованої методики, яку рекомендовано використовувати для проведення еколого-аналітичного контролю інших стійких органічних забруднювачів у природних середовищах. Обгрунтовано комплексний підхід щодо створення структури експертної системи екологічного моніторнигу для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 +
Шифр НБУВ: РА345641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дмитрик О.О. 
Зміст та класифікація фінансових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Дмитрик ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суттєві та несуттєві ознаки фінансових правовідносин, розкрито зміст даних правових зв'язків. Визначено напрямки та зміст фінансової діяльності держави. Запропоновано визначення централізованих і децентралізованих фондів як об'єктів фінансових правовідносин. Розроблено пропозиції щодо конкретних змін нормативно-правових актів, зокрема, варіанти статей Бюджетного кодексу України, які закріплюють правовий режим функціонування фондів держави. Наведено обгрунтовану класифікацію фінансових правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)-4 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА324554

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дмитришин Л.Я. 
Метафоричні структури у творчості поетів Празької школи: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.Я. Дмитришин ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Описано семантику та структуру метафор, використаних у творах О.Лятуринської, Є.Маланюка, О.Ольжича, О.Стефановича, О.Теліги. Аналіз лексико-асоціативного поля ключових у творчості "пражан" образів показано, що метафори з базовим компонентом "вогонь" пронизані націєтворчим пафосом, вольові імперативи втілюють метафоричні перенесення ознак зброї, металу, каменю на емоційний та інтелектуальний стан людини, образи сонця, місяця, зір, осені представлені амбівалентно - відповідно до народних уявлень вони є елементом гармонійно створеного світу та супроводжуються конотаціями замилування або ж, навпаки, ототожнюються з потворою, звіром і характеризуються базовими компонентами "кров, пожежа". Ці типові особливості метафор об'єднують ідіостилі "пражан" в ідіолект. Аналіз формально-синтаксичної структури метафор "пражан" виявив поширеність у їх поезії двочленних і тричленних конструкцій, метафоричних ланцюжків, ускладнених конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(УК=4ЧЕХ)-335
Шифр НБУВ: РА345785

Рубрики:

      
11.

Дмитришин Д.В. 
Методи робастного аналізу лінійних систем керування з післядією: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / Д.В. Дмитришин ; НАН України. Нац. косм. агентство України, Ін-т косм. дослідж. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Удосконалено методи дослідження стійкості систем автоматичного керування з параметричною невизначенністю, зокрема в запізненнях. Розроблено алогоритм побудови множин, цілком розміщених в області стійкості простору запізнень характеристичного квазіполінома, на базі якого одержано достатні умови стійкості деяких класів систем керування з параметричною невизначеністю в запізнювальних компонентах. Вперше введено у науковий обіг новий клас сімейств квазіполіномів з непараметричною невизначеністю для моделювання не повністю ідентифікованих систем. Розроблено методику одержання достатніх умов стійкості систем керування з декількома запізнювальними непараметрично невизначеними компонентами зворотного зв'язку. Досліджено випадки, за яких необхідно використовувати дані умови. Вперше розроблено алгоритми дослідження стійкості систем з однією не повністю ідентифікованою запізнювальною складовою зворотного зв'язку з відомими степеневими моментами перехідної функції. Введено поняття міри робастої стійкості сімейства систем керування та створено алгоритми обчислення даної величини. Розроблено нові методи одержання достатніх умов робастої стійкості деяких класів систем, заданих у просторі станів диференціально-різницевими рівняннями, у термінах коефіцієнтів і запізнень. Удосконалено методику визначення точних оцінок показників якості сімейств систем керування з післядією: критичного запізнення, часу перехідного процесу та коефіцієнта підсилення. Одержані результати рекомендовано використовувати для розв'язання задач робастного аналізу, а також синтезу та моделювання деяких класів систем різної природи за умов неповної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-16.4 +
Шифр НБУВ: РА337196

Рубрики:

      
12.

Прусс Д.М. 
Мотивація персоналу торговельних підприємств в умовах трансформації ринкових відносин: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Д.М. Прусс ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено проблеми теоретичних, методичних і практичних аспектів мотивації персоналу (МП) торговельних підприємств (ТП). Розкрито сутність та особливості сучасних теорій мотивації робітників, наукові підходи до формування системи МП ТП за умов трансформації ринкових відносин. Проведено моніторинг мотиваційних впливів на розвиток персоналу ТП, дослідження їх мотивації, оцінку ефективності МП в ТП, удосконалено стратегію їх розвитку. Розроблено та обгрунтовано стратегічні зміни управління МП ТП, проведено стратегічний контроль в області МП в ТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20-645
Шифр НБУВ: РА370287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дмитришин В.С. 
Набуття та передання авторських прав на комп'ютерні програми: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.С. Дмитришин ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено законодавство у сфері авторського права з метою одержання науково обгрунтованих і вірогідних результатів та рекомендацій щодо способів, форм, порядку й особливостей набуття та передання фізичними та юридичними особами немайнових і майнових прав на комп'ютерні програми. Установлено, що нормативно-правова база у цій сфері потребує вдосконалення в частині, що регулює правовідносини у сфері набуття та передавання прав на комп'ютерні програми. Наведено визначення поняття "комп'ютерна програма". Запропоновано розширити підстави набуття прав на твори та коло суб'єктів права інтелектуальної власності. Наголошено на необхідності посилити захист прав інвестора (роботодавця, замовника) на службові комп'ютерні програми, створені на замовлення. Уточнено зміст поняття ліцензії, передбачено можливість укладання письмового або електронного документа, зокрема, шляхом прийняття однією стороною умов, встановлених іншою. Наведено визначення понять "використання твору" та "вичерпання прав" за першого продажу чи іншого передання права власності на примірник твору. Наведено рекомендації щодо загальних положень і специфічних умов, які доцільно відображати в ліцензійних договорах на використання комп'ютерних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331:З970 +
Шифр НБУВ: РА359749

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Дмитришина Н. М. 
Національне виховання в освітньо-виховних закладах українського чернецтва Галичини (кінець XIX - 30-ті роки XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н. М. Дмитришина ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено огляд системи національного виховання, з'ясовано його мету, завдання, засоби та шляхи реалізації. Розглянуто суспільно-політичну ситуацію на західноукраїнських землях, що стимулювала процес створення системи приватних навчально-виховних закладів греко-католицького чернецтва. Виявлено й охарактеризовано періоди становлення системи національного виховання у цих закладах, досліджено основні цілі, зміст, форми та методи педагогічної діяльності, з'ясовано їх ефективність у процесі формування національної свідомості та патріотизму молоді. Досліджено позитивний вплив молодіжних організацій на процес національного виховання учнів чернечих освітніх закладів. Обгрунтовано значущість педагогічного досвіду українського чернецтва та визначено перспективи його застосування у сучасній системі національного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч33(4УКР3)5/6 + Э377.109(4УКР-9ГАЛ)-681
Шифр НБУВ: РА380510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Прусак В.Ф. 
Організаційно-педагогічні засади підготовки майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.Ф. Прусак ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2006. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано педагогічні засади готовності дизайнера до професійної діяльності. У загальній схемі підготовки дизайнера використано основні принципи дидактики, а саме: принципи фундаменталізації, інтегративності, неперервності та варіативності змісту знань, які має засвоїти майбутній дизайнер, поєднуючи напрями - загальнотеоретичний, загальнохудожній, професійно орієнтований, інженерно-технічний і технологічний, а також організаційно-технічний. Виділено етапи підготовки майбутніх дизайнерів у вищих навчальних закладах. Завдяки організації та формуванню змісту їх підготовки з використанням запропонованих кваліфікаційних характеристик, а також освітньо-професійних програм, спостережено позитивну динаміку розвитку рівнів професійних умінь студентів експериментальної та контрольної груп, поліпшення успішності студентів, зросла динаміка сформованості творчого ставлення до професійних знань і ефективність підготовки за видами діяльності (проектна, виконавська та науково-дослідна), підвищився рівень готовності до виконання функціональних обов'язків дизайнера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.05 р(4УКР)3-3 + Ж182 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА346174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пруський О.С. 
Організація діяльності комерційних банків на валютному ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.С. Пруський ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади функціонування комерційних банків на валютному ринку та визначено шляхи удосконалення банківської діяльності у сфері валютних операцій. Розкрито теоретичні аспекти організації валютного ринку в економіці відкритого типу. Сформовано основні підходи до визначення валюти, валютних відносин та їх особливостей за умов перехідного періоду. Проаналізовано роль валютного ринку та описано функції у сучасній системі економічних відносин. Наведено класифікацію валютних ринків та висвітлено специфіку окремих сегментів, зокрема, валютних операцій, проведено їх розподіл на дві базові категорії. Досліджено роль та місце комерційних банків у системі інституційних засад функціонування валютного ринку, сформульовано функції комерційного банку як головного інституту валютного ринку. Розглянуто регулятивний механізм впливу центрального банку на діяльність комерційних банків у процесі організації валютних відносин, виділено основні функції на валютному ринку. Викладено практичні рекомендації щодо вдосконалення діяльності банків у сфері валютних операцій, напрями розширення їх спектра, а також шляхи удосконалення управління валютним ризиком комерційного банку та процесу державного регулювання операцій банків на валютному ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 +
Шифр НБУВ: РА343025

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Дмитрик І.С. 
Основи проектування та синтезу тонкошарових склопокрить з використанням розчинової технології: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.С. Дмитрик ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесу синтезу тонкошарових скловидних покрить (ТСП) за розчиновою технологією на поверхні скла з метою надання поверхні заданих властивостей. Розроблено склади ТСП у різних системах, досліджено основні їх властивості. Розглянуто процеси склоутворення з водорозчинних сполук у тонкому шарі. Розраховано парціальні коефіцієнти для розрахунку температури синтезу ТСП заданого складу та його властивостей. Здійснено промислове впровадження забарвлення скла кольоровими ТСП, проведено розрахунок економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л430.67
Шифр НБУВ: РА307839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дмитришин Б.Я. 
Особливості перебігу та лікування харчової алергії у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Б.Я. Дмитришин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі комплексного дослідження з використанням специфічних алергологічних, імунологічних, бактеріологічних методик отримано нові дані про особливості розвитку та проявів харчової алергії у дітей віком від місяця до 3-х років. Визначено значимі алергени й основні клінічні еквіваленти даного захворювання. Доведено залежність важкості та гостроти проявів даної патології від дисбіотичних зсувів. Вперше створено математичну модель індивідуального прогнозування харчової алергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.020-3
Шифр НБУВ: РА315846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Дмитрик П.М. 
Особливості технології вирощування фенхеля звичайного в умовах Передкарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / П.М. Дмитрик ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2007. — 22 с. — укp.

Визначено структуру, якісні та кількісні показники насіння. Охарактеризовано його схожість за лабораторних і польових умов. За балансом насіння та рослин теоретично обгрунтовано доцільність зниження норми висіву з 8 - 12 кг/га до 5 кг/га. Досліджено оптимальні умови для одержання повноцінного насіння. Проаналізовано фенологію, ріст і розвиток рослин. Значну увагу приділено біометричним показникам фотосинтетичного потенціалу та чистої продуктивності фотосинтезу як факторам, які визначають урожайність і якість зернової продукції. Досліджено врожайність і якість плодів фенхеля звичайного за різних строків, способів і глибини загортання насіння в грунт та його передпосівної підготовки. Запропоновано формулу врожайності. Розглянуто графічні моделі процесів формування продуктивності рослин. Виявлено основні варіанти програмування врожаю. У економічному аспекті найбільш доцільним шляхом удосконалення технології вирощування насіння фенхеля звичайного є сівба стратифікованим насінням (5 кг/га) у першій декаді квітня). Стратифікація забезпечує прибуток 4,32 тис. грн/га, а рання сівба - 2,45 тис. грн/га. За умов Передкарпаття фенхель звичайний необхідно сіяти у першій половині квітня широкорядним способом з міжряддям 45 см. За цих агротехнічних параметрів грунтово-кліматичні умови зони дозволяють мати стабільну врожайність насіння фенхеля на рівні 16 ц/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П219.3-4 фенхель +
Шифр НБУВ: РА354072

Рубрики:

      
20.

Прус А.В. 
Прикладна спрямованість шкільного курсу стереометрії: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.В. Прус ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На базі розробленої концептуальної моделі наведено та науково обгрунтовано методику реалізації прикладної спрямованості шкільного курсу стереометрії. Методика передбачає створення умов формування в учнів умінь побудови, дослідження математичних моделей. Чинниками прикладної спрямованості визначено мотиваційний фактор і системно-структурний розподіл навчального матеріалу. Важливими засобами впровадження запропонованої методики є використання матеріалів з прикладною інформацією, моделей геометричних тіл, розв'язування прикладних стереометричних задач складеної системи та створення прикладних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181 р21-31 +
Шифр НБУВ: РА349088

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського