Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (306)Книжкові видання та компакт-диски (176)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРЯДК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Прядкін 
Використання скануючої тунельної мікроскопії для вивчення структури поверхні твердих тіл- провідників: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Сергій Леонідович Прядкін ; НАН України, Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.15,022 + В372.5,022
Шифр НБУВ: РА302214

Рубрики:

      
2.

Прядко Н.Г. 
Диференційований підхід до лікування ерозії шийки матки у жінок репродуктивного періоду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Г. Прядко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі сучасної гінекології - діагностиці та лікуванню ерозій шийки матки у жінок репродуктивного періоду. З метою вирішення даної проблеми розглянуто гістологічні та гістохімічні особливості епітелію та підлягаючих ерозії тканин шийки матки до і після запропонованих методів лікування. Подано порівняльну характеристику клініко-лабораторних, морфологічних, гормональних та імунологічних показників результатів лікування. Внаслідок дослідження даних анамнезу і клінічного обстеження виділено групи ризику за розвитком диспластичних процесів шийки матки у підлітків та молодих жінок. На підставі проведених досліджень розроблено і науково обгрунтовано індивідуальний підхід щодо вибору методу комплексного лікування ерозії шийки матки у молодих жінок. Запропонований комплекс лікувально-профілактичних заходів дозволив скоротити термін лікування ерозії шийки матки та знизити кількість ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42-5
Шифр НБУВ: РА307605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Прядко О.В. 
Диференційований підхід до профілактики та лікування залізодефіцитної анемії вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Прядко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання лікування та профілактики залізодефіцитної анемії (ЗДА) на основі вивчення патогенетичної ролі системи імунітету, цитокінового профілю та їх зв'язку з ферокінетичними показниками крові. З'ясовано роль порушень обміну заліза, морфометричних параметрів клітин крові, системи імунітету у патогенезі ускладнень вагітності, патології плода та новонародженого за наявності ЗДА та встановлено їх залежність від перебігу вагітності та тяжкості анемії. Запропоновано комплекс лікувально-профілактичних заходів, диференційований за складом дефіциту заліза та зрушень системи імунітету. Показано ефективність нових методів лікування щодо запобігання розвитку акушерських і перинатальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-52 +
Шифр НБУВ: РА339566

Рубрики:

      
4.

Прядко В.В. 
Економічна ефективність виробництва товарів народного споживання: методологія і практика управління (на прикладі харчової і легкої промисловості): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.01 / В.В. Прядко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2005. — 29 с. — укp.

Запропоновано теоретико-методологічні підходи до визначення економічної ефективності виробництва. Розвинуто інструментарій економічної науки дослідження взаємозв'язку категорій ефективності та продуктивності управління, зовнішніх і внутрішніх факторів прибутковості виробництва. Обгрунтовано доцільність використання системи збалансованих показників ефективності, здійснено оцінку стану розвитку виробництва товарів народного споживання за умов перехідної економіки. З'ясовано роль державного регулювання щодо підвищення ефективності даного виробництва та запропоновано відповідну систему заходів. Розроблено стратегічні альтернативи розвитку галузей у сфері виробницва товарів народного споживання. Створено методику оцінювання його ефективності та методику управління ефективністю виробництва у галузях промисловості, що виробляють товари народного споживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.1-07 + У9(4УКР)306.7-07 +
Шифр НБУВ: РА337339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Прядко Н.А. 
Людина у контексті релігійно-філософської рефлексії І.Гізеля: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Н.А. Прядко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Визначено основні тенденції вивчення творчості І.Гезеля в наукових працях XIX - першої половини XX ст. та проаналізовано теоретико-методологічні засади дослідження його філософії у сучасній літературі. Висвітлено основні положення натурфілософської концепції І.Гезеля у контексті парадигми "Бог - світ - людина" у аспекті гуманістичних і барокових тенденцій, які визначили домінування пантеїстичних і деїстичних елементів у тлумачені співвідношення Бога і природи, людини та Всесвіту. Визначено та систематизовано категорії, на яких базується формування поняття "внутрішня людина" у філософії І.Гізеля, а саме: "істина", "віра", "воля", "свобода", "щастя". Відтворено своєрідне розуміння І.Гізелем людини як "диспозиційного чинника" та "ноуменальної цілісності", згідно якого суть людини розглядається через спонукальність, яка дає змогу досягти єдності душі та тіла та визначає її неповторну духовну індивідуальність. Систематизовано нові тенденції трактування етичних норм християнської моралі у релігійно-філософському вченні І.Гізеля, за якою людина розглядається як індивідуальність, що поєднує духовні цінності, визначені божою мудрістю, та власний розум і волю. Виокремлено концепцію "громадянського гуманізму", що становить оригінальне бачення смислових факторів буття людини І.Гізелем, яке базується на усвідомленні значимості й неповторності людської індивідуальності не лише перед Богом, а й перед суспільством, а це призводить до вдосконалення як окремої особистості, так і суспільства в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)44 + Э37-422.2 +
Шифр НБУВ: РА337513

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Прядко О.М. 
Методика розвитку співацького голосу у майбутніх педагогів-музикантів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Прядко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Розглянуто проблему розвитку співацького голосу майбутніх музикантів. Проаналізовано методичні аспекти процесу їх вокальної підготовки. Охарактеризовано стан процесу розвитку співацького голосу студентів, конкретизовано основні поняття вокального розвитку: "співацький голос" і "розвиток співацького голосу". Визначено й обгрунтовано критерії, показники та рівні вокального розвитку. Розроблено та теоретично обгрунтовано методику розвитку співацького голосу майбутніх педагогів-музикантів, експериментально доведено її ефективність. В основу методики покладено здійснення розвитку співацького голосу за п'ятьма напрямами вокальної підготовки студентів, а саме: мотиваційно-стимулювальним, вокально-технічним, оцінювально-аналітичним, вокально-теоретичним і художньо-виконавським.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.3-7р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА367584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Прядко О.В. 
Митні пільги і тарифні преференції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Прядко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено поняття "митні пільги" та "тарифні пільги (преференції)", закріплені у законодавстві. Запропоновано визначити дефініції, що потребують нормативного врегулювання, а саме: "митні переваги" (у сфері митних правовідносин), "митні привілеї". Досліджено правові засади механізму надання та скасування митних пільг і тарифних преференцій. Запропоновано розподілити між органами державної влади повноваження щодо надання, припинення та контролю за законністю користування митними пільгами та тарифними преференціями. Показано закономірний взаємозв'язок національної та загальної (міжнародної) систем преференцій у зовнішній торгівлі. На підставі результатів детального аналізу стану нормативного регулювання відповідної сфери суспільних відносин сформульовано конкретні пропозиції щодо можливих шляхів оптимізації організаційно-правового механізму митних пільг і тарифних преференцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х916.14 +
Шифр НБУВ: РА359480

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Прядко Л.О. 
Підготовка майбутнього корекційного педагога до роботи з розумово відсталими дітьми в реабілітаційному центрі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.03 / Л.О. Прядко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто готовність майбутнього корекційного педагога до роботи з розумово відсталими дітьми в реабілітаційному центрі як стійке особистісне утворення, яке поєднує цілий комплекс особистісних якостей і фахових знань, умінь і навичок, є важливою передумовою ефективної корекційно-реабілітаційної діяльності та реалізації творчого потенціалу особистості. Визначено компоненти, критерії та показники професійної готовності, виявлено рівні сформованості зазначеної готовності у студентів. Розроблено методику формування готовності майбутнього корекційного педагога до роботи з розумово відсталими дітьми в реабілітаційному центрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.7 + Ч435.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Прядко В.В. 
Проблеми відтворення виробничих процесів у молочній промисловості України на сучасному етапі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.В. Прядко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуті теоретичні проблеми відтворення засобів виробництва (основних фондів та оборотних коштів). Визначені особливості відтворення виробничих фондів на сучасному етапі. Обгрунтована необхідність залучення інвестицій інноваційного типу для оновлення виробничого апарату підприємств. Розроблено основні принципи обрання джерел фінансування процесів відтворення на підприємствах молочної промисловості. Розроблена методика планування елементів оборотних коштів на підприємствах галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-96

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Прядко Н.С. 
Удосконалення топки киплячого шару з метою газодинамічного транспортування матеріалу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Н.С. Прядко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 12 с. — укp.

У киплячому шарі над сопловою та лопатко-щілинною решіткою під час завантаження палива до 10 % експериментально встановлено існування диффузорного ефекту, що призводить до нестійкості КШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.204 +
Шифр НБУВ: РА335141

Рубрики:

      
11.

Прядко Н.О. 
Формування психологічної готовності вчителя до регуляції взаємин між старшокласниками: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.О. Прядко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст психологічної готовності вчителів до регулювання та творення позитивних взаємовідносин між старшокласниками - стійке системне психологічне утворення, що містить взаємопов'язані компоненти, а саме: когнітивний, емоційний, мотиваційний та поведінковий. Визначено рівні психологічної готовності вчителів впливати на зазначені стосунки (низький, достатній, високий). Обгрунтовано критерії оцінки рівнів даної готовності, зокрема, комунікативні й організаторські вміння, демократичні установки щодо спілкування з учнями, афіліація, емпатійні тенденції, інтернальність, креативність. Розроблено й апробовано програму формування психологічної готовності вчителя до регуляції взаємин між учнями, що базується на змінах в особистісній сфері вчителя та набутті комунікативної компетентності. Показано практичну доцільність застосування розробленої системи роботи з підвищення рівня психологічної готовності вчителів регулювати учнівські взаємини, яка може бути використана у процесі підготовки майбутніх педагогів до професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-994 + Ч421.430 +
Шифр НБУВ: РА342008

Рубрики:

      
12.

Прядко О. А. 
Формування споживних властивостей нових твердих сирів типу чедер: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / О. А. Прядко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено доцільність використання природного концентрату мінеральних речовин еламіну (препарату з бурої морської водорості), і С-вітамінної домішки (препарату з перцю червоного солодкого) в процесі виробництва твердих сирів типу чедер. Вивчено вплив мінеральних речовин, які входять у склад домішки на перебіг мікробіологічних, фізико-хімічнмх, біохімічних і реологічних процесів у виробництві, визрівання та зберігання даних сирів. Доведено, що використання у технології сирів типу чедер еламіну і С-вітамінної домішки підвищує їх якість, біологічну цінність і прискорює термін дозрівання на 33 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л958.23
Шифр НБУВ: РА374658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Прядко О. О. 
Давньоруські пам'ятки між Дніпром, Сулою, Супоєм та Оржицею (кінець Х – перша половина ХІІІ ст.) / О. О. Прядко. — Б.м., 2019 — укp.

Робота присвячена комплексному вивченню історичного розвитку пам'яток (кінець Х – перша половина ХІІІ ст.) на території між Дніпром, Сулою, Супоєм та Оржицею, що входила до складу Переяславської землі.Подано детальну характеристику укріплених поселень, їх планування, топографію та типологію. Проаналізовано результати їх досліджень. Визначено їх хронологію та вплив на формування сільських округ. На території дослідження надійно локалізовано шість літописних укріплених поселень: Воїнь (рік першої згадки – 1054), Горошин (1084), Римів (1094), Желні (1116), Пісочен (1170) та Дубниця (1155).Розроблено типологію та класифікацію поселень за площею та топографією. З'ясовано їх взаємозв'язок з укріпленими поселеннями. Визначено поселенські «гнізда» за басейнами річок мікрорегіонів. Систематизовано та проаналізовано знахідки з кочівницьких поховань, які датуються переважно ХІІ-ХІІІ ст. Характеризуються конструктивні особливості житлових, господарських будівель.^UThe dissertation is devoted to the comprehensive study of the historical development of monuments (the end of the X - the first half of the XIII century) on the territory between the Dnieper, Sula, Supiy and Orzhitsa, which was a part of the Principality of Pereyaslav.The detailed description of fortified settlements, their planning, topography and typology is given, the results of their researches are analyzed. Their chronology and influence on the rural districts formation are determined. Six fortified settlements mentioned in the chronicles were alocated on the territory of the study: Voin (first mention - 1054 g.), Goroshyn (1084), Rymiv (1094), Zhelni (1116), Pisochen (1170) and Dubnytsia (1155).On the territory of the research among the fortifications there are "Snake" shafts of two types: classic - in the form of a shaft with a moat, and the escarpment. In the first case, this type of shaft was located in the valley of the left bank of the Dnieper, in the second - on the high right bank of the river Sula. The archaeological inquiries confirmed the interconnection of the "snake" shaft with the settlements. It belongs to the earliest group of monuments and archaeological materials dating from the end of X - the turn of the XI century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Махаринська Н. М. 
Зв'язок продуктивності пшениці озимої з характеристиками фотосинтетичного апарату за умов посухи. / Н. М. Махаринська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційної роботі представлено результати дослідження генотипної варіабельності реакції фотосинтетичного апарату сортів пшениці озимої на дію посухи, а також можливості збільшення толерантності рослин до посухи агротехнічними засобами. З'ясовано, що фізіологічними маркерами посухостійкості можуть слугувати відносні, порівняно з умовами достатнього водозабезпечення, показники інтенсивності фотосинтезу та вмісту хлорофілів. Аналіз кореляційних зв'язків морфологічних показників з зерновою продуктивністю головного пагона та врожаєм показав, що морфометричними маркерами, пов'язаними з посухостійкостю пшениці, можуть слугувати маса сухої речовини стебла та прапорцевого листка головного пагона у фазу цвітіння. З'ясовано, що обробка рослин комплексом мікроелементів, створеним з використанням нанотехнологій, підвищувала показники активності фотосинтетичного апарату до дії посухи, а стимуляторами росту, отриманими з природної сировини – тривалість функціонування роботи фотосинтетичного апарату посіву у репродуктивний період вегетації.^UThe thesis is devoted to the investigation of genotypic variability of the reaction of the photosynthetic apparatus of winter wheat varieties to the drought, as well as the possibility of increasing plant tolerance to drought by agricultural means. A positive relationship between the main shoot stem dry weight at anthesis and main shoot grain yield was found. This is because the greater attractiveness of the stem can prevent of photosynthesis inhibition by an excess of assimilates, which is produced by the most developed in this period assimilation apparatus. A positive relationship between a dry weight of the flag leaf at anthesis with main shoot grain yield, as well as with yield was established. Thus, it was found that the physiological markers associated with drought resistance of wheat can be the main shoot stem dry weight and of flag leaf at anthesis. It was found that the use of environmentally friendly drugs, which are allowed to be used in organic farming, increased the resistance of the photosynthetic apparatus to the drought influence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Музика Л. В. 
Автоматизація процесу керування струминним подрібненням за акустичними сигналами робочих зон млина / Л. В. Музика. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена підвищенню продуктивності струминних млинів та якості продукту подрібнення на основі автоматичного керування ступеня завантаження млина та крупності продукту за параметрами акустичних сигналів робочих зон подрібнення. Дослідженням замкнутого циклу струминного подрібнення виявлено технологічні характеристики, що впливають на продуктивністьпроцесу. Створена нелінійна регресійна модель показала переважний вплив рівня завантаження помольної камери на продуктивність млина в цілому. Розроблена імітаційна модель процесу подрібнення показала, що контроль процесу завантаження млина дозволяє підняти продуктивність млина. Обґрунтовано використання акустичних сигналів робочих зон струминної установки подрібнення для керування режимами процесу. Наведено методику визначення відхилення режиму подрібнення від оптимального за допомогою аналізу параметрівакустичних сигналів робочої зони процесу. Створено новий метод автоматичного керування продуктивністю струминного млина за акустичними сигналамизони подрібнення, що полягає в контролі завантаження млина і якості продуктівподрібнення. Розроблено алгоритми роботи системи автоматичного керуваннязавантаженням млина, програмне та технічне забезпечення її реалізації, імітаційну модель роботи системи керування. Запропонована методика керуванняпродуктивністю струминного млина перевірено в умовах Вільногірського гірничо-металургійного комбінату, що дозволило підвищити продуктивність млина на 10 - 30 % в залежності від крупності продукту.Ключові слова: струминне подрібнення, акустичні сигнали, контроль, автоматичне керування, бункер завантаження^UThe work is devoted to increasing the productivity of jet mills and the quality ofthe grinding product on the basis of automatic control of the degree of loading of themill and the size of the product according to the parameters of the acoustic signals ofthe working zones of grinding. The study of the closed cycle of jet grinding revealedthe technological characteristics that affect the productivity of the process. Thedeveloped nonlinear regression model showed the predominant influence of the levelof grinding chamber loading on the performance of the mill as a whole. Thedeveloped simulation model of the grinding process showed that the control of theprocess of loading the mill allows to increase the productivity of the mill. The use ofacoustic signals of the working zones of the shredding jet installation for control ofprocess modes is substantiated. A method for determining the deviation of the grinding mode from the optimal by analyzing the parameters of the acoustic signals of theworking area of the process. A new method of automatic control of the jet millperformance based on the acoustic signals of the grinding zone has been developed,which consists in controlling the loading of the mill and the quality of the grindingproducts. Algorithms for the operation of the automatic control system for loading themill, software and hardware for its implementation, a simulation model of the controlsystem. The proposed method of controlling the productivity of the jet mill was testedin the conditions of the Vilnohirsk Mining and Metallurgical Plant, which allowedincreasing the productivity of the mill by 10 - 30% depending on the size of the product.Key words: jet grinding, acoustic signals, control, automatic control, loading hopper.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Прядко О. І. 
Підвищення ефективності кондиціювання повітря на вході газотурбінної установки акумуляцією холоду. / О. І. Прядко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню систем кондиціювання повітря на вході газотурбінної установки (ГТУ) шляхом попереднього охолодження зовнішнього повітря за рахунок надлишку холодопродуктивності тепловикористовуючої холодильної машини (ТХМ), що утворюється за знижених теплових навантажень, його акумуляції та використання за підвищених теплових навантажень. Попереднє охолодження зовнішнього повітря при пікових теплових навантаженнях за рахунок закумульованого резерву холоду забезпечує скорочення витрат холодопродуктивності на подальше зниження його температури в ТХМ. Розроблено спосіб раціональної організації процесів роздільного відповідно до температури відведення, акумулювання та використання конденсату у процесах кондиціювання повітря на вході ГТУ за підвищених теплових навантажень як холодоносія ступеня попереднього охолодження повітря на вході ГТУ з використанням резерву холодопродуктивності ТХМ, що забезпечуєзменшення проектного теплового навантаження на базовий повітроохолодник, відповідно і встановленої холодопродуктивності ТХМ на 20…30 %.^UThe dissertation is devoted to the improvement of conditioning systems of the air at the inlet of gas turbine unit (GTU) through ambient air precooling due to the excess of cooling capacities of the waste heat recovery chiller (WHRCh), which is generated at decreased heat loads, with its accumulation and use at high heat loads on the air cooler. Ambient air precooling at peak heat loads due to accumulatedexcess of cooling capacities provides a reduction in cooling consumption for further decreasing the temperature of air in the WHRCh.The method of rational organization of the processes of removal, storage and the use of condensate according to its temperature in the air conditioning processes at the inlet of GTU during increased heat loads as a coolant of the stage for precooling of air at the inlet of GTU with the use of a reserve of cooling capacities of the WHRC, that provides a reduction in the design heat load on the air cooler andaccordingly the design cooling capacity of WHRCh by 20...30%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Прядко А. О. 
Психологічні особливості подолання професійних стереотипів вихователів в умовах реформування дошкільної освіти. / А. О. Прядко. — Б.м., 2022 — укp.

У роботі представлено результати дослідження психологічнихособливостей подолання професійних стереотипів вихователів в умовахреформування дошкільної освіти. Актуальність дослідження обумовлена: по-перше, об'єктивними потребами трансформації системи освіти за сучаснихсоціально-економічних викликів, де основним періодом є дошкільна освіта;по-друге, наукова та практична значущість у даному контексті комплексусоціально-психологічних, психолого-акмеологічних та організаційно-управлінських факторів, що в певній мірі детермінують процесистереотипізації педагогічних працівників, посилюють ризики професійноговигорання, знижують соціальну статусність та цінність професії вихователя;по-третє, недостатнім науково-практичним обґрунтуванням проблемистереотипізації стосовно їх психологічної сутності щодо вихователівдошкільних закладів освіти.В цілому, проблема дослідження полягає у пошуку теоретичногопідґрунтя психологічних особливостей та експериментально-методичногозабезпечення організації супроводу подолання професійних стереотипіввихователів закладів дошкільної освіти.^UThe paper presents research findings on psychological aspects ofovercoming educators' professional stereotypes in the context of reformingpreschool education. The research concerns the following issues: firstly, theobjective requirements for the transformation of the educational system in thecurrent socio-economic environment the main period of which is preschooleducation; secondly, the scientific and practical relevance of socio-psychological,psychological-acmeological, and organizational-managerial factors that to someextent determine the processes of stereotyping teachers, increase the risk of burnout,reduce social status and value of the profession of educator; thirdly, insufficientscientific and practical grounding of stereotyping in regard of its psychologicalimpact on educators of preschool educational institutions.Overall, the purpose of the research is to lay a theoretical foundation to thepsychological aspects of the issue and create experimental and methodologicalsupport for overcoming the professional stereotypes of educators of preschoolinstitutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського