Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Панасенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Панасенко О.В. 
Економіко-організаційний механізм державного регулювання розвитку банківської системи: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичне обгрунтування та наведено методичні рекомендації щодо формування та підвищення ефективності економіко-організаційного механізму державного регулювання розвитку банківської системи. Розкрито сутність поняття та функціональну специфіку банків, досліджено структуризацію елементів банківської системи як невід'ємної складової національного господарства. Висвітлено еволюційний розвиток, розкрито особливості становлення банківської системи України. Проаналізовано механізми державного регулювання банківської системи у країнах з розвиненою економікою. Показано недоліки відсоткової політики як інструменту державного регулювання банківської системи. Проаналізовано структурні зміни у банківській системі, визначено потенціал ресурсної бази національних банків. Досліджено чинники кредитування реальної економіки, запропоновано засоби виявлення та мінімізації банківських ризиків. Побудовано макроекономічну модель стійкості функціонування національної економіки у взаємозв'язку з банківською системою. Розроблено механізм державного регулювання стійкості банківської системи та запропоновано заходи щодо вирівнювання кон'юнктурних коливань. Обгрунтовано координуючий механізм взаємозв'язку банківської системи з реальним сектором економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21,01 + У9(4УКР)262.10-21,01
Шифр НБУВ: РА369280

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Панасенко О.С. 
Ешерихіоз перепелів (біологічні властивості збудника, діагностика та профілактика): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.С. Панасенко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клін. вет. медицини". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено перебіг ешерихіозу перепелів, бактеріальну контамінацію пташників, зв'язок E. coli та її кількості у повітрі перепелятників з ензоотіями ешерихіозу перепелів. Вивчено біологічні властивості E. coli, сприйнятливість перепелів до природного та штучного інфікування, чутливість до антибіотиків з метою використання кращих для лікування та профілактики ешерихіозу препелів. Встановлено ступінь розповсюдження ешерихіозу на п'яти фермах різних областей України та питому вагу кількості ешерихій у разі ензоотій хвороби, досліджено перебіг, динаміку загибелі перепелів від ешерихіозу. Показано можливість використання одержаних результатів для вчасного діагностування хвороби. Виявлено, що ізольований від перпелів збудник E. coli має характерні біологічні властивості для даного виду, найчутливіший до байтрилу, енроксилу, тетрацикліну. Запропоновано використання найефективніших антибіотиків (байтрилу та енроксилу), визначених на підставі вивчення чутливості, для лікувально-профілактичних заходів у разі ешерихіозу перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.42-961 +
Шифр НБУВ: РА356619

Рубрики:

      
3.

Панасенко О. В. 
Інституційні засади релігійної освіти в Україні (на прикладі православ'я): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / О. В. Панасенко ; НАПН України, Ін-т вищої освіти. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Доведено тезу про те, що як філософсько-світоглядні засади дослідження релігійної освіти має виступати філософія освіти. Розкрито інституційні засади релігійної освіти як специфічного різновиду освіти, який спирається не лише на авторитет науки, але й церкви, хоча за змістом переважна більшість інституційних засад релігійної освіти збігається з відповідними засадами інших різновидів освіти - державно-політичні, економічні, моральні, правові тощо. Визначено перспективи інституційного забезпечення релігійної освіти за сучасних умов модернізації освіти в Україні, як залежні передусім від потенціалу розвитку наявних духовних ВНЗ (більшість яких функціонує в структурі православної церкви), а також від розвитку релігійної освіти в межах світських ВНЗ. Зазначено, що релігійна освіта має тенденцію стати обов'язковою складовою в усіх ВНЗ системи вищої освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в:Ю2 + Э372.09(4УКР)-36-021.733
Шифр НБУВ: РА385189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Панасенко О.В. 
Моделі оцінки і аналізу схильності підприємства до банкрутства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.В. Панасенко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено економіко-математичну модель оцінки схильності підприємства до банкрутства, яка на відміну від існуючих побудована з використанням методів нечітких нейронних мереж і дозволяє визначити імовірність виникнення кризової ситуації у поточному та наступному періоді, що дає змогу підприємству своєчасно виявляти та попереджувати загрозу банкрутства. Розроблено модель оцінки ефективності санації за допомогою методів нечітких множин, яка об'єднує якісні та кількісні критерії санаційної спроможності підприємства та визначає з певною імовірністю ефективність санаційних заходів, що дає змогу виявити та впровадити найбільш ефективний комплекс антикризових заходів. Удосконалено систему показників фінансового стану підприємства на основі методу виділення діагностичних ознак, за допомогою якого визначено найбільш інформативні фінансові коефіцієнти, що характеризують різні аспекти діяльності підприємства. Розроблено адаптивні моделі прогнозування показників фінансового стану підприємства на основі поліномінальних моделей експоненційного згладжування, що дозволяють спрогнозувати значення фінансових коефіцієнтів та за їх допомогою визначити загрозу банкрутства підприємства в майбутньому з метою його своєчасного попередження. Удосконалено механізм розробки, вибору та прийняття антикризових управлінських рішень залежно від глибини фінансової кризи, що прискорює розробку антикризової програми на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1 в611 +
Шифр НБУВ: РА353703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Панасенко О.І. 
Синтез, перетворення, фізико-хімічні та біологічні властивості аміно- і тіопохідних 1,2,4-триазолу: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / О.І. Панасенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 46 с. — укp.

Здійснено синтезування нових високоефективних і малотоксичних сполук з потенційною протимікробною, протигрибковою, противірусною, депримуючою, діуретичною, протизапальною, анаболічною, токолітичною, аналептичною, ранозагойною та антиішемічною активністю серед похідних 1,2,4-триазол-5-іліонів та 4H-4-аміно-1,2,4-триазолу. Встановлено закономірності зв'язку між їх хімічною будовою і біологічною дією. Розроблено та впроваджено у практику нові ефективні лікарські речовини на основі похідних 1,2,4-триазолу. Запропоновано ефективні методи одержання 5-алкілтіо-, 5-гетерилтіо-, 5-ацилалкілтіо-, 5-карбоксиалкілтіо-, 5-алкоксикарбонілметилтіо-, 5-гідразинокарбонілметилтіо-, 5-бензиліденгідразинокарбонілметилтіо-1,2,4-триазолів, а також похідних тіазоло-(3,2-в)-1,2,4-триазолу та тіазоло-(2,3-с)-1,2,4-триазолу. Встановлено, що дані методи мають препаративне значення. Будову синтезованих сполук підтверджено елементним аналізом, методами УФ-, ІЧ-, ПМР-спектроскопії, мас-спектрометрії, рентгеноструктурним аналізом та зустрічним синтезом. Розроблено для подання до фармакологічного центру МОЗ України аналітично-нормативну документацію на субстанцію морфоліній 3-піридин-4-іл-1,2,4-триазол-5-ілтіоацетат та 1 %-й розчин в ампулах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 триазол +
Шифр НБУВ: РА336802

Рубрики:

      
6.

Панасенко О.Т. 
Удосконалення індукторів-струмопроводів на основі аналізу імпульсних електродинамічних зусиль: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / О.Т. Панасенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику розрахунку імпульсного електромагнітного поля й електродинамічних зусиль у системі індуктор - струмопровід - пластина на базі використання властивостей імпульсної та перехідної провідності. Для системи з одновитковим індуктором одержано аналітичне розв'язання інтегродиференціального рівняння щільності струму шляхом застосування зображень за Лапласом та формули Шмідта. Установлено та вивчено можливість формування заданого просторового розподілу зусиль у пластині за допомогою складеного індуктора-струмопроводу, окремі шини якого виконано з матеріалів з різною електропровідністю. За результатами дослідження розподілу електродинамічних зусиль, що створюються у пластині, показано можливість збільшення поверхневої щільності повної сили в 2,5 рази за рахунок використання індуктора, виконаного з шин П-подібного перерізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.1 +
Шифр НБУВ: РА327451

Рубрики:

      
7.

Панасенко О.Б. 
Фрактальні властивості графіків деяких класів неперервних ніде не диференційовних функцій: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.Б. Панасенко ; НАН України, Ін-т математики. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Обчислено фрактальну клітинкову розмірність графіків неперервних канторівських проекторів. Знайдено розмірність Хаусдорфа - Безиковича графіків неперервних канторівських проекторів специфічного виду. Досліджено диференціальні властивості одного узагальнення неперервних канторівських проекторів та обчислено клітинкову розмірність їх графіків. Описано диференціальні властивості певного класу неперервних функцій, аргумент та значення яких мають одне і те ж зображення у різних фіксованих системах числення. Визначено умови, за яких досліджувані функції є ніде недиференційовними, недиференційовними майже скрізь і диференційовними майже скрізь. Знайдено фрактальну клітинкову розмірність їх графіків. Визначено умови недиференційовності функцій типу Такагі-Ван дер Вардена у двійково-раціональних точках. Доведено, що ці функції відображають раціональні точки у раціональні. Досліджено властивості множин глобальних максимумів і мінімумів функцій типу Такагі-Ван дер Вардена. З'ясовано, що ці множини є або одно- або двохелементними, або самоподібними множинами канторівського типу. Визначено умови, за яких має місце кожен з цих випадків. Знайдено клітинкову розмірність і розмірність Хаусдорфа - Безиковича графіків функцій типу Такагі-Ван дер Вардена, що відповідають послідовностям, які зростають не швидше, ніж експонента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.46,0 +
Шифр НБУВ: РА370794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Глазунова Т. В. 
Дослідження синтетичних, фізико-хімічних і біологічних властивостей 4-аміно-5-R-1,2,4-триазол-3-тіолу / Т. В. Глазунова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена пошуку нових ефективних безпечних сполук серед похідних 4-аміно-5-метил-4Н-1,2,4-триазол-3-тіолів з потенційною протимікробною, протигрибковою, актопротекторною, антипіретичною активністю; встановленню певних залежностей «хімічна структура – біологічна дія» та рекомендаціям стосовно подальших досліджень для сполук-лідерів вищевказаного ряду. Синтез 4-(ариліденаміно)-5-метил-4Н-1,2,4-триазол-5-тіолів взаємодією тіолів з ароматичними альдегідами в середовищі ацетатної кислоти. Встановлено, що при додаванні подвійної кількості натрію борогідриду проходить відновлення іміно-групи до вторинного аміну. Синтезовані відповідні основи Шифа, Маніха. Синтез 5-метил-3-алкіллтіо-N-(4-нітробензіліденаміно)-4Н-1,2,4-триазол-4-аміни та проведені квантово-хімічні розрахунки направленості термодинамічного вигідного утворення продукту. В подальшому вивчалась реакція алкілування з галогеналканами, при цьому синтезовано ряд S-алкілпохідних та ряд біс-похідних. Синтезовані також 2-((ариліденаміно)-3-метил-4-H-1,2,4-триазол-3-іл)тіо)ацетатні кислоти, визначені константи іонізації (pKa), в подальшому була вивчена гетероциклізація у присутності надлишку оксид-трихлориду фосфору. Будову синтезованих сполук встановлено за допомогою сучасних інструментальних методів аналізу (ІЧ- та 1H-ЯМР-спектроскопія, елементний аналіз, мас-спектрометрія). За результатами PASS Online була встановлена можлива ймовірність прояву у нових синтезованих речовин протимікробної, протигрибкової, рістстимулюючої, актопротекторної та антиоксидантної дії. Встановлено, що за класифікацією К. К. Сидорова сполуки належать до IV класу токсичності (малотоксичні речовини). Протимікробна дія найбільш виражена у бензиліденгідразидів 4-аміно-3-(4-трет-бутилфеніл)-1Н-1,2,4-тріазол-5-тіону, які мають в бензиліденовому фрагменті молекули такі замісники, як флуор, хлор та нітрогрупу, або залишок 5-нітрофурану. «Сполука-лідер» 4-((4-метоксибензиліден)аміно)-5-метил-4Н-1,2,4-триазол-3-тіол, яка проявляє актопротекторну та рістстимулюючу дію, є малотоксичною, добре розчиняється в воді та має просту методику одержання, рекомендована для подальших досліджень. Для даної субстанції розроблено та затверджено проект МКЯ.^UThe dissertation is devoted to the search for new effective safe compounds among derivatives of 4-amino-5-methyl-4H- 1,2,4-triazole-3-thiols with potential antimicrobial, antifungal, actoprotective, antipyretic activity; establishing certain dependencies "chemical structure biological activity" and recommendations for further research for compounds-leader of the above series. Synthesis of 4-(arylidenamino)-5-methyl-4H-1,2,4-triazole-5-thiols by the interaction of thiols with aromatic aldehydes in acetic acid. It was found that the addition of twice the amount of sodium borohydride reduces the imino group to the secondary amine. The corresponding bases of Schiff and Manich were synthesized. Synthesis of 5-methyl-3-alkylthio-N-(4-nitrobenzylideneamino)-4H-1,2,4-triazol-4-amines and quantum chemical calculations of the direction of thermodynamically advantageous product formation were performed. Subsequently, the alkylation reaction with haloalkanes was studied, and a few S-alkyl derivatives and a few bis-derivatives were synthesized. Also synthesized 2-((arylidenamino)-3-methyl-4-H-1,2,4-triazol-3-yl)thio)acetic acid, determined ionization constants (pKa), subsequently studied heterocyclization in the presence of excess oxide-phosphorus trichloride. The structure of the synthesized compounds was established using modern instrumental methods of analysis (IR and 1H-NMR spectroscopy, elemental analysis, mass spectrometry). According to the results of PASS Online, the possible probability of antimicrobial, antifungal, growth-stimulating, actoprotective and antioxidant effects in the newly synthesized substances was established. It is established that according to K. Sidorov's classification compounds belong to the IV class of toxicity (low-toxic substances). The antimicrobial effect is most pronounced in benzylidene hydrazides of 4-amino-3-(4-tert-butylphenyl) -1H-1,2,4-triazole-5-thione, which have in the benzylidene fragment of the molecule such substituents as fluorine, chlorine and nitro group, or a residue of 5-nitrofuran. "Lead compound" 4-((4-methoxybenzylidene)amino)-5-methyl-4H-1,2,4-triazole-3-thiol, which has an actoprotective and growth-promoting effect, is low-toxic, soluble in water and has a simple method of obtaining, recommended for further research. A MCY project has been developed and approved for this substance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського