Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (36)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>A=Петрова Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Транспорт   
1.

Петрова Ю.В. 
Методологія початкового відбору операторів шляхом знімання візуальної стохастичної інформації (за моделями динаміки "зорового каналу" та критеріальними параметрами людини при її роботі на статичному тренажері): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.14 / Ю.В. Петрова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання атестації здібності людини до операторської діяльності на підставі структурної ідентифікації моделей динаміки "зорового каналу" оператора в комплексах напівнатурального моделювання. Розроблено методику контролю та досліджено динамічні характеристики "зорових каналів" кандидатів в оператори щодо процесів сприйняття з моніторів і відтворення стохастичної візуальної інформації. Визначено фактори, що суттєво впливають на динамічні характеристики людини-оператора та проведено аналіз впливу цих факторів на зміну структури та параметри "зорових каналів". Побудовано рейтингові таблиці груп операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344688

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Петрова Ю.І. 
Поліреактивні антитіла як регулятори адгезивних взаємодій клітин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ю.І. Петрова ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто поліреактивну природу моноклональних антитіл клону 2С3 та можливість зв'язування цими антитілами антигенів нормальних фібробластів людини та злоякісних клітин. Визначено, що поліреактивні антитіла здатні модулювати адгезію клітин. Цей вплив здійснюється головним чином на етапі формування адгезивних комплексів і призводить до зниження сили адгезивної взаємодії клітини з субстратом. Встановлено, що часткове пригнічення антитілами клону 2С3 адгезивної взаємодії клітин із субстратом призводить до вираженого зростання міграційної активності клітин, дія поліреактивних антитіл клону 2С3 на адгезію та міграцію клітин відрізняється від ефектів специфічних антиінтегринових антитіл, тромбоцитарного фактора росту та активатора плазміногену урокіназного типу. Зроблено припущення, що механізмом реалізації впливу поліреактивних антитіл є створення стеричних перешкод ангрегації та кластеризації інтегринів на етапі формування адгезивних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*74*72
Шифр НБУВ: РА320242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Петрова Ю.І. 
Фонологічна та морфологічна системи єгипетського діалекту арабської мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / Ю.І. Петрова ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено фонологічний, морфологічний і морфонологічний аналіз іменного та дієслівного словотвору єгипетського діалекту (ЄД) у синхронії. Виявлено спільні з арабською літературною мовою (АЛМ) закономірності та відмінності від її фонологічної та морфологічної систем. Наведено класифікацію приголосних і голосних фонем з їх алофонам. Визначено фонетичні та екстралінгвістичні умови їх реалізації. Здійснено аналіз підходів до інтерпретації діалектної фонологічної системи. Розглянуто основні питання дієслівної системи ЄД як основної складової морфології арабської мови. Розроблено детальну класифікацію непохідних і похідних дієслівних форм у системі триконсонантного та чотириконсонантного дієслів. Систематизовано морфологічні закономірності. Наведено порівняльну класифікацію афіксів ЄД і АЛМ. Досліджено взаємозв'язок плану змісту та плану вираження морфологічних моделей. Надано чіткі квантитативні дані, які дозволяють визначити ступінь продуктивності словотвірних типів і афіксів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш161.131-67 + Ш161.2-67 +
Шифр НБУВ: РА350162

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського