Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (195)Книжкові видання та компакт-диски (210)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=РЄЗНІК$<.>+<.>A=ВЯЧЕСЛАВ$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Рєзнікова В.В. 
Двошарові склоемалеві покриття одноразового випалу для шлікерного нанесенння на сталь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / В.В. Рєзнікова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52,27
Шифр НБУВ: РА319288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Рєзнік В.В. 
Державницькі теорії Д.Донцова і В.Липинського, порівняльний аналіз: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.В. Рєзнік ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз поглядів на державотворення відомих українських політологів, громадських діячів і філософів Д.Донцова та В.Липинського. Досліджено відмінні позиції учених у питанні про взаємозумовленість національних і соціальних основоположних чинників державотворення. Розглянуто теоретичні й ідеологічні джерела формування політичної філософії Д.Донцова та В.Липинського - "інтегрального націоналізму" та національного консерватизму. Простежено еволюцію у поглядах учених на сутність політико-державного устрою майбутньої самостійної України та роль народних мас в історії. Показано відмінність поглядів Д.Донцова та В.Липинського у питані про зовнішньополітичні чинники українського державотворення. Проаналізовано вплив учених на розвиток політичної думки та політичні події. Обгрунтовано можливість використання їх основних ідей у сучасному процесі державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 Липинський, В. + Ф1(4УКР)608 Донцов, Д. +
Шифр НБУВ: РА357062

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вячеславова О.А. 
Естетика міфу в сучасному образотворчому мистецтві України: Автореф. дис... канд. філософ наук: 09.00.08 / О.А. Вячеславова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено естетичну змістовність категорії "міф" у сучасній українській образотворчості. Розкрито можливості поняття міфу як посткласичного теоретичного засобу дослідження мистецтва, окреслено генетичні засади художньо-міфологічної свідомості й типологічні ознаки неоміфологізму в українському мистецтві за змістовою ознакою та на засадах міжсистемного буття символу. Досліджено поетику міфу у мистецтві (архетипу; цитації; точки зору; мовних кодів; відчуження; карнавалізації; притчі). Визначено роль неоміфологізму у сучасному українському художньому процесі як антиредукційного символотворчого механізму, засобу протистояння крайнощам культурних формалізацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.291 +
Шифр НБУВ: РА350096

Рубрики:

      
5.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Рєзнік С. О. 
Малозначність правопорушення як підстава звільнення від адміністративної відповідальності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. О. Рєзнік ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено наукові підходи щодо змісту інституту малозначності адміністративного правопорушення, іноземний досвід його правового регулювання, розроблено алгоритм застосування цього інституту як підстави звільнення від адміністративної відповідальності. Напрацьовано основні шляхи визначення критерії малозначності окремих груп правопорушень. Надано відповідні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8
Шифр НБУВ: РА378912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
8.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
9.

Рєзнікова В.В. 
Правове регулювання спільної господарської діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.В. Рєзнікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання правового регулювання спільної господарської діяльності в Україні, розкрито її економіко-правову сутність, основні ознаки як специфічного економіко-правового явища, зміст і особливості, правові форми здійснення даного виду діяльності. Проаналізовано правову основу, ознаки та види договорів про спільну господарську діяльність, правове регулювання їх укладання і припинення, проблемні аспекти виконання. Визначено особливості правового регулювання договорів про спільну господарську діяльність за участю іноземного інвестора, описано правові основи, функції їх державної реєстрації. Досліджено особливості та перспективи правового регулювання іноземних інвестицій як внесків до спільної господарської діяльності, правові форми її здійснення за участю іноземного інвестора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.301 + Х916.10 +
Шифр НБУВ: РА342690

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Рєзнік В.І. 
Розвиток високоточних авіаційних засобів ураження у другій половині ХХ - на початку XXI століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.І. Рєзнік ; Нац. акад. оборони України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих документів і наукової літератури досліджено процеси зародження, становлення та подальшого розвитку високоточних авіаційних засобів ураження, призначених для виконання завдання ударів по наземних і надводних цілях, у другій половині XX - на початку XXI ст. Головну увагу приділено факторам, які вплинули на розвиток даного різновиду авіаційного озброєння. Розкрито характерні риси, тенденції та закономірності розвитку конкретних класів авіаційних високоточних засобів ураження. Розроблено рекомендації щодо оснащення авіації Збройних сил України сучасними високоточними авіаційними засобами ураження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц80(0)6 + Ц651.315 +
Шифр НБУВ: РА354564

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Рєзнікова В. В. 
Теоретичні проблеми регулювання посередництва у сфері господарювання України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.04 / В. В. Рєзнікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 28 с. — укp.

Проаналізовано існуючі в економіко-правовій науці концепції, теоретично їх узагальнено, а також запропоновано нове бачення посередництва як специфічного економіко-правового явища, проведено аналіз правової природи посередництва. Розглянуто поняття посередництва, передусім, з точки зору його економіко-правової сутності, виділено його основні ознаки як специфічного економіко-правового явища. Висвітлено правову природу посередництва. Здійснено розмежування посередництва та представництва як суміжних правових категорій, висвітлено проблеми їх співвідношення. Визначено питання державного регулювання посередницької діяльності в Україні, проаналізовано посередницьку послугу як економіко-правову категорію. Розкрито поняття, досліджено правову природу, особливості та структуру посередницьких правовідносин. Висвітлено особливості правового регулювання посередництва на окремих ринках України. Визначено економічну сутність і правову природу посередництва як специфічного господарсько-правового інституту, його місце в ринковій системі та значення в механізмі господарсько-правового регулювання ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.305.3
Шифр НБУВ: РА383931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Рєзніков В.Л. 
Фармако-біофізична характеристика потенціалкерованих іонних струмів гладеньком'язових клітин хвостової артерії щура: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.Л. Рєзніков ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

З використанням методу фіксації потенціалу досліджено фармако-біофізичні властивості трансмембранних іонних струмів гладеньком'язових клітин хвостової артерії щура. Виявлено, що інтегральний трансмембранний іонний струм складається з вхідного та вихідного компонентів. Вихідний компонент має складну кінетику завдяки присутності у ньому фазного та стаціонарного компонентів. Встановлено, що фазний компонент обумовлений активацією кальційзалежних калієвих каналів великої провідності, а стаціонарний - потенціалкерованих калієвих каналів. Вхідний компонент трансмембранного іонного струму переносився через потенціалкеровані кальцієві канали.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3 Cae *692.131*738.821-641.9
Шифр НБУВ: РА313666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Рєзнік О. М. 
Проектування автомобільних доріг на ділянках з підвищеним рівнем небезпеки аквапланування / О. М. Рєзнік. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота та автореферат на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наукДисертація присвячена проектуванню автомобільних доріг на ділянках з підвищеним рівнем небезпеки аквапланування. Розроблений склад пористої асфальтобетонної суміші для улаштування верхнього шару покриття із пористого асфальтобетону, експериментально підтверджена оптимальність її складу та визначені фізико-механічні властивості. Проведені дослідження щодо визначення транспортно-експлуатаційних показників на ділянках автомобільних доріг з підвищеним рівнем небезпеки аквапланування – міцності, рівності та коефіцієнта зчеплення. Удосконалена конструкція дорожнього одягу з улаштуванням верхнього шару покриття із пористого асфальтобетону та базальтового суцільного полотна марки ПСБ-Д (просочене) між шарами. Набула подальшого розвитку математична модель попередження виникнення явища аквапланування на ділянках доріг з асфальтобетонним покриттям з урахуванням факторів та фізичних процесів, що відбуваються на покритті при наявності шару води з визначенням критичної швидкості автомобіля по мокрій поверхні. Удосконалена математична модель для оцінки впливу нерівностей покриття дороги на швидкість аквапланування з визначенням залежностей відстані і часу спливання коліс від стану покриття. Отримані нові експериментальні залежності критичної швидкості руху, при якій відбувається виникнення явища аквапланування, від критичної товщини шару води.^UThe dissertation is devoted to the design of highways in areas with an increased risk of aquaplaning. The composition of the porous asphalt concrete mixture for the arrangement of the upper layer of the coating from porous asphalt concrete has been developed, the optimality of its composition and the determined physical and mechanical properties have been experimentally confirmed. Carried out researches on determination of transport and operational indicators on sections of highways with an increased level of aquaplaning hazard - strength, equality and coefficient of clutch. The design of road clothing with the arrangement of the upper layer of the coating from porous asphalt concrete and the basalt continuous sheet of the CSB-R (soaked) layer between the layers has been improved. The mathematical model for preventing the occurrence of aquaplaning in road sections with asphalt concrete coatings taking into account the factors and physical processes occurring on the coating in the presence of a water layer with the definition of the critical speed of the car on a wet surface has become further developed. At the same time, in the mathematical model, the following values are taken into account: the speed of vehicles, in which the occurrence of the phenomenon of aquaplaning may occur; the critical thickness of the liquid layer, which will give rise to the aquaplaning phenomenon; angle of the wheel of a car. An improved mathematical model for estimating the influence of road surface irregularities on the speed of aquaplaning with the determination of the dependence of the distance and time of throwing wheels from the coating state. It was investigated that the physicomechanical properties of CSB-R solid basalt canvas fully comply with the requirements of normative documents. This made it possible to use this material to remove excess water from the road structure and to reinforce the top layer of the coating from porous asphalt concrete. According to the results of calculating the effectiveness of reinforcing a road construction with a coating of porous asphalt concrete with a basalt solid sheet of the mark CSB-R (soaked) revealed that the reinforced road construction increases its durability and reliability by 2.5 times. On the research site of the Lviv-Ternopil motorway (km 60 + 500 - km 62 + 700), the leveling depth measurements of the water layer depth on the coating and measurements of the speeds of different types of vehicles have been carried out. It is confirmed that the actual water distribution curve on the coating is subject to the law of normal distribution. New experimental dependences of the critical speed of motion, in which the occurrence of the aquaplaning phenomenon occurs, is obtained from the critical thickness of the water layer


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ачкевич В. І. 
Обґрунтування параметрів удосконаленого доїльного апарата для установок з верхнім молокопроводом / В. І. Ачкевич. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності процесу машинного доїння шляхом покращення режиму транспортування молока за допомогою використання двокамерного колектора доїльного апарата з порційним впуском повітря в молоко збірну камеру в такті стиснення. Узагальнено конструкційно-технологічні рішення доїльних апаратів та теоретично встановлено взаємозв'язок між параметрами та режимами роботи і обґрунтовано раціональні конструкційні параметри удосконаленого колектора доїльного апарата. Отримана математична модель зміни вакуумметричного тиску в тактах ссання та стиснення, яка описує взаємозв'язок діаметра молокопровідного шланга та діаметра дросельного отвору і фактичної інтенсивності молоковіддачі. Розроблено конструкційну схему, виготовлено дослідний зразок та проведено експериментальні дослідження, які визначають, що раціональним діаметром буде молокопровідний шланг 12 мм та дросельний отвір 2 мм. Застосування розробленого двокамерного колектора в молокопровідній лінії доїльного апарата з порційним впуском повітря, під час такту стиснення, дозволяє стабілізувати вакуумметричний тиск в такті ссання та отримати глибшу різницю тисків в такті стиснення, внаслідок чого отримати молоко вищої якості. Розрахунковий річний економічний ефект від впровадження двокамерного колектора доїльного апарата на тваринницькій фермі з поголів'ям 100 корів завдяки збільшенню повноти видоювання на 1,56 % та збереження якості молока становить 69615 грн. Ключові слова: механізація доїння, доїльний апарат, вакуумметричний тиск, молокопровідний шланг, дросельний отвір, двокамерний колектор.^UThe dissertation is devoted to increasing the efficiency of the process of machine milking by improving the milk transport regime by using a two-chamber collector of a milking machine with a portion intake of air into the milk of a prefabricated chamber in a compression phase.Despite the high level of development of equipment for the mechanization of milking cows, the issue is raised not only to improve cow productivity and to improve the quality of milk, but also to maintain its quality during machine milking.The removal of milk from the udder occurs due to vacuum pressure, the pressure difference in the udder and in the collector of the milking machine. In order to transport milk from the collector to the milk line, a pressure gradient is required, which is created by the constant inlet of air into the collector of the milking device through the throttling hole. In this case, the milk-air mixture is formed, and the ratio between the amount of milk and air changes during the milking time. The discrepancy between the operating modes and the design of the milking machine leads to a decrease in the productivity of the cows, the risk of the disease of cows to mastitis increases, and the transfer of pathogens from one to another. The main problem is the instability of the vacuum pressure in the sucking phase and the inadequate pressure gradient in the compression phase. It has been established that the systematic vibrations of the vacuum pressure reduce the usefulness to 14%, and unstable conditions of transportation cause milk foaming, dispersion and stratification of fatty balls which are subsequently deposited on the walls of the milk pipeline and, as a result, impair the quality of milk. The fat content of milk in the length of the milk pipeline can range from 0.1 to 0.45%.The scientific and technical task is solved by connecting the collector chamber of the collector and the chamber of the pulsator with a throttle opening, which will enable to stabilize the vacuum pressure at the sucking rate and carry out qualitative transport in the compression stroke.The constructional and technological solutions of milking machines are generalized and the nature of the influence of the regime-construction parameters of the oily apparatus on the stability and vibrations of the vacuum-vibrational pressure in the collector is established. Improved classification of lines by way of milk transportation and substantiated the design and technological scheme of the milking machine with the improved mode of operation.The mathematical model of pressure variation in the sucking cycle, which describes the relationship between the diameter of the ducting hose and the diameter of the throttle and the actual intensity of milk yield, is obtained. The obtained model shows that the biggest influence on the pressure change is the diameter of the milk-pipe hose. Thus, with an increase in the diameter of the ducting hose from 10 mm to 14 mm, the drop in pressure decreases to 4-5 kPa, with a diameter of the milk hose 10 mm, the pressure drop reaches 10 to 12 kPa.It has been experimentally proved that the stability of vacuum gauge pressure in the sucking cycle, within the limits of zootechnical requirements, will be when using the diameter of the throttle dot from 2 to 3 mm, and with an increase in the diameter of the ducting hose more than 12 mm. The use of the same dairy hose ds = 10 mm in combination with the small diameter of the throttling hole gives the oscillation Pxs from 15 to 17 kPa. This indicates an insufficient amount of air to raise a portion of milk into the milk pipeline. Dependence analysis shows that sufficient volatility of vacuum pressure and, therefore, the transport of milk and air mixture will be better when using the diameter of the milk hose 12 mm. The drop in vacuum pressure will be in the range of 18 to 11 kPa. When using a diameter of a milk-hose 14 mm, the drop in vacuum pressure will be in the range of 38 to 27 kPa, which is not enough to transport the milk-air mixture. When using the diameter of the ducting hose ds = 10 mm, the drop in pressure has critical limits of 10 to 7 kPa. Application of the developed two-chamber collector in the milk line of the milking machine with portion air inlet, during the compression cycle, allows to stabilize the vacuum pressure in the suction stroke and to obtain a deeper pressure difference in the compression stroke, resulting in higher quality milk.The estimated annual economic effect from the introduction of a two-chamber milking machine collector on a livestock farm with a livestock of 100 cows due to an increase in the completeness of extrusion by 1.56% and the preservation of milk quality is 69615 UAH.Key words: milking mechanization, milking unit, vacuum pressure, milking hose, tootle hole, two-chamber milking cluster.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Андрійченко Н. С. 
Адміністративно-правові засади оцінювання ефективності діяльності правоохоронних органів як суб`єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України / Н. С. Андрійченко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню адміністративно-правових засад оцінювання ефективності діяльності правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України, визначенню напрямків їх удосконалення. У роботі набула подальшого розвитку характеристика правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України. Розглядаються результати соціологічного дослідження щодо оцінювання виконання зазначеними суб'єктами своїх завдань. Надається авторське визначення понять «оцінювання діяльності правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України» та «ефективність діяльності правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України». З'ясовано мету оцінювання ефективності діяльності правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України, зміст існуючих критеріїв оцінювання ефективності діяльності правоохоронних органів загалом.Запропоновано адміністративно-правове регулювання оцінювання ефективності діяльності правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України розуміти як здійснюваний за допомогою закріпленої на законодавчому рівні сукупності адміністративноправових норм владний вплив держави на суспільні відносини у сфері визначення відповідності діяльності правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України їх призначенню, раціональному співвідношенню досягнутих ними результатів з обсягами використаних ресурсів та подальшого прийняття управлінських рішень, спрямованих на вдосконалення виконання ними своїх завдань і функцій. Класифіковано джерела адміністративно-правового регулювання оцінювання ефективності діяльності зазначених правоохоронних органів. З'ясовуються зміст і види адміністративно-правових форм оцінювання ефективності діяльності правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України. Виділено внутрішні, зовнішні та змішані форми оцінювання ефективності діяльності правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України. Акцентовано увагу на підвищенні відкритості правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України до громадськості, обґрунтовано доцільність зобов'язати органи державної влади, яким подаються звіти про діяльність цих правоохоронних органів, оприлюднювати висновок після їх вивчення. Пропонується передбачити разом зі звітом про результати проведення оцінки рівня довіри громадян до правоохоронних органів підготовку плану заходів для підвищення довіри громадян і звіту про результати їх здійснення. Підтримано норми законопроекту «Про Бюро фінансових розслідувань», який пропонує звільняти керівника бюро у разі висновку комісії зовнішнього контролю про неефективність діяльності бюро або неналежне виконання його керівником своїх обов'язків. Запропоновано удосконалити внутрішню оцінку корупційних ризиківчерез доповнення її контролем за виконанням звіту про оцінку корупційних ризиків у діяльності правоохоронного органу, конкретизацію норм Закону України «Про запобігання корупції» про персональну відповідальність керівника правоохоронного органу за забезпечення реалізації державної програми з виконання Антикорупційної стратегії. Узагальнено досвід США, Північної Ірландії, Великої Британії (крімШотландії), Франції, Японії, Австрії, Італії у сфері оцінювання ефективності діяльності правоохоронних органів. З метою вдосконалення адміністративно-правових засад оцінювання ефективності діяльності правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України визначено критерії оцінювання ефективності діяльності зазначених правоохоронних органів і запропонованостворити спеціальну службу за прикладом Північної Ірландії та Великої Британії для систематичного оцінювання їх діяльності. Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що представлена наукова праця є одним із перших у вітчизняній юридичній науці адміністративного права комплексним правовим дослідженням адміністративно-правових засад оцінювання ефективності діяльності правоохоронних органів як суб'єктів забезпечення фінансово-економічної безпеки України та визначення напрямків їх удосконалення. У результаті дослідження сформульовані нові висновки і положення, запропонованіособисто здобувачем. Ключові слова: оцінювання, ефективність діяльності, правоохоронні органи, фінансово-економічна безпека, адміністративно-правові засади.^UThe dissertation deals with the research of administrative and legal framework for evaluating the efficiency of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine, areas for theirenhancement. The research further developed the characteristics of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine. It considers the results of a sociological survey that evaluated the efficiency of these subjects in performing their tasks. The author defines the concepts of "evaluation of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine" and"efficiency of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine". The purpose of evaluating the activity of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine are considered and content of existing criteria for evaluating the efficiency of law enforcement agencies in general are revealed. It is proposed to define the administrative and legal regulation of the evaluation of the efficiency of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine as the influence of the state, exercised by means of a set of administrative rules enshrined at the legislative level, on public relations in the sphere of determining the compliance of the activities of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine with their purpose, a rational correlation of the results they achieved with the resources used and the subsequent management decisions aimed at improving the performance of their tasks and functions. The author classifies the sources of administrative and legal regulation of the evaluation of the efficiency of the abovementioned law enforcement agencies. The dissertation clarifies the essence and types of administrative and legal forms of evaluating the efficiency of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine. The internal, external and mixed forms of evaluating the effectiveness of law enforcement agencies as subjects that ensure financial and economic security of Ukraine are highlighted. Attention is paid to the urgency of increasing the openness of the activity of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine to the public, and therefore it is reasonable to oblige public authorities, which receive reports on the activities of such law enforcement agencies, to publish the conclusion after their examination. The author proposes to include, together with the report on the results of assessing the level of public confidence in law enforcement agencies, preparation a plan of measures in order to increase public confidence and a report on the results of their implementation. In addition, the thesis supports the Bill on the Bureau of Financial Investigations, which proposes to dismiss the head of the bureau if the external control commission concludes on the ineffectiveness of the bureau's activity or improper performance of duties by the head. It is proposed to improve the internal assessment of corruption risks by supplementing the process by monitoring the mplementation of the report on assessment of corruption risks in the activities of law enforcement agencies, specification the norms of the Law of Ukraine On Prevention of Corruption on the Personal Responsibility of the Head of the law enforcement agency of Ukraine for ensuring the implementation of the state program within the Anti-Corruption Strategy. The experience of the USA, Northern Ireland, Great Britain (except Scotland), France, Japan, Austria, Italy in evaluating the effectiveness of law enforcement agencies is generalized. In order to improve the mechanism for evaluating the efficiency of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine, the criteria for evaluating the efficiency of such law enforcement agencies is defined and it is suggested to create a special service by the example of Northern Ireland and Great Britain for systematic evaluation of their activities. The scientific novelty of the obtained results is that the presented scientific work is one of the first complex legal studies in the national legal science of administrative law dealing with administrative and legal principles of evaluating the efficiency of law enforcement agencies as subjects that ensure the financial and economic security of Ukraine and identifying areas for their improvement. The conducted research suggests new conclusions, provisions proposed by the author.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Стеблянко А. В. 
Адміністративно–правові засади взаємодії правоохоронних органів з фінансовими установами щодо протидії легалізації злочинних доходів / А. В. Стеблянко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню адміністративно-правових засад взаємодії правоохоронних органів з фінансовими установами щодо протидії легалізації злочинних доходів, визначенню напрямків їх удосконалення. Формулюється авторське розуміння поняття «взаємодія правоохоронних органів з фінансовими установами щодо протидії легалізації злочинних доходів» та визначаються основні особливості такої взаємодії.^UThe dissertation deals with studying the administrative and legal framework for the interaction of law enforcement agencies with financial institutions to combat money laundering and determining the areas for their improvement. The author's understanding of the concept “interaction of law enforcement agencies with financial institutions in combating money laundering” is formulated, and the main features of such interaction are determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Рєзнік О. С. 
Становлення й розвиток виробництва баянно-акордеонного інструментарію в Україні у ХХ столітті (органологічний аспект). / О. С. Рєзнік. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації наведено результати теоретичного узагальнення конструкторсько-органологічних характеристик і досягнень українського гармоніко-баянно-акордеонного виробництва в контексті ретроспективи його розвитку в ХХ столітті.Актуальність дослідження зумовлена необхідністю вивчення надбань української системи виробництва язичкових інструментів, яка на початку нового тисячоліття фактично перестала існувати, але її тривалий практичний досвід, творчі досягнення й результати діяльності становлять реальний соціокультурний феномен, який і сьогодні продовжує відігравати важливу роль у культурно-духовному розвитку українського суспільства. Саме українська музична промисловість язичкових пневмо-клавішних інструментів, яка в 1930-40-х роках була збудована переважно на засадах кустарно-артільної діяльності українських майстрів, надала матеріальне підґрунтя для динамічного поступу українського баянно-акордеонного мистецтва в ХХ столітті та змогла повністю забезпечити якісними інструментами вітчизняну музичну галузь на всіх її ланках – від аматорсько-самодіяльної та навчально-виховної до професійно-філармонічної й академічної.Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що в українському музикознавстві вперше процес розвитку гармоніко-баянно-акордеонного виробництва в Україні в ХХ столітті став предметом спеціального й комплексного дослідження, завдяки чому досліджено становлення та розвиток української системи промислового виробництва баянно-акордеонного інструментарію в 30-90-ті рр. ХХ століття; представлено авторську періодизацію розвитку й функціонування українського виробництва язичкових пневмо-клавішних інструментів у ХХ столітті; запропоновано авторську класифікацію українського гармоніко-баянно-акордеонного інструментарію; висвітлено й охарактеризовано основні конструктивні типи гармоніко-баянно-акордеонного інструментарію, виробленого українськими музичними фабриками в ХХ столітті; здійснено аналіз конструкторської будови баяна «Кремінне 55х100-ІІ» і комплекту оркестрових гармонік «Кремінне» та досліджено їх конструкторські й органологічні особливості; охарактеризовано специфіку органології концертного багатотембрового готово-виборного баяна «Україна» як вінця творіння інструмента для концертної професійно-академічної сфери.Уточнено інформацію щодо процесу появи ручної гармоніки та основних етапів її конструктивної еволюції на початковій стадії розвитку (ХІХ – початок ХХ ст.), а також принципи і специфіку звуко-, темброутворення баянно-акордеонного інструментарію вітчизняного виробництва в контексті його загальної конструктивно-органологічної характеристики. Набули подальшого розвитку ідеї щодо особливостей поширення та функціонування гармоніки в музичній культурі України в період ХІХ – початку ХХ століття як чинника започаткування й становлення гармонікового виробництва. Запропоновано новий погляд на процес зародження і функціонування кустарного виробництва гармонік і баянів в Україні наприкінці ХІХ та в перші десятиліття ХХ століть у контексті соціально-історичних змін окресленого часу.Практична цінність дослідження полягає в можливості використання його матеріалів у лекційних та практичних курсах мистецьких вищих навчальних закладів, зокрема: «Історія та теорія виконавського мистецтва на народних інструментах», «Методика викладання гри на народних інструментах», «Спеціальний інструмент (баян, акордеон)», «Основний інструмент (баян, акордеон)». Матеріали дослідження можуть також стати основою запропонованого автором дисертації спецкурсу «Історія баянно-акордеонної органології (теорія і практика українського промислового виробництва)». Представлена робота може також істотно розширити уявлення українських професійних музикантів про музично-промислову баянно-акордеонну інфраструктуру, що існувала в Україні у ХХ столітті.^UThe dissertation presents the results of theoretical generalization of design and organological characteristics and achievements of the Ukrainian harmonic-bayan-accordion production in the context of the retrospective of its development in the XXth century.The urgency of the study is due to the need to study the achievements of the Ukrainian system of the production of reed instruments, which at the beginning of the new millennium actually ceased to exist, but its long practical experience, creative achievements and results of activity constitute a real socio-cultural phenomenon, which today continues to play an important role in the cultural and spiritual development of Ukrainian society. It is the Ukrainian musical industry of reed pneumatic keyboard instruments, which in the 1930s and 1940s was mainly based on the principles of artisanal activity of Ukrainian craftsmen, provided the material basis for the dynamic development of Ukrainian bayan-accordion art in the XXth century and was able to fully provide high-quality instruments the domestic musical industry at all its links − from amateur-amateur and educational and to professional-philharmonic and academic ones.The scientific novelty of the obtained results is that in the Ukrainian musicology for the first time the process of development of harmonic-bayan-accordion production in Ukraine in the XXth century was the subject of a special and comprehensive research, due to which the formation and the development of the Ukrainian system of industrial production of bayan-accordion instrumentation in the 30s and 90s of the XXth century were studied; the author's periodization of the development and functioning of the Ukrainian production of reed pneumatic and keyboard instruments in the XXth century was introduced; the author's classification of the Ukrainian harmonic-bayan-accordion instruments was proposed.; the main constructive types of harmonic-bayan-accordion instrumentation, produced by Ukrainian musical factories in the XXth century, are described and characterized; the construction of the bayan «Kreminne 55x100-II» and the set of orchestral harmonics «Kreminne» were analyzed and their design and organological features were researched; the specification of organology of the concert and multi-timed ready-made bayan «Ukraine» as a crown of the instrument creation for the concert professionally academic sphere was characterized.The information on the process of the appearance of manual harmonic and the main stages of its constructive evolution at the initial stage of development (XIXth − early XXth centuries), as well as the principles and specifics of sound, timbre formation of accordion instrumentation of domestic production in the context of its overall design and organological characteristics were specified. Further development of the idea about the peculiarities of the distribution and functioning of harmonic in the musical culture of Ukraine during the period of the XIXth − the beginning of the XXth centuries as a factor in the initiation and formation of harmonic production became known. A new view on the process of the origin and functioning of the artisanal production of harmonics and bayans in Ukraine in the late XIXth and first decades of the XXth centuries was proposed in the context of socio-historical changes of the specified time.The practical value of the study is the possibility of using its materials in lecture and practical courses of artistic higher educational establishments, in particular: «History and theory of performing arts on folk instruments», «Method of teaching games on folk instruments», «Special instrument (bayan, accordion)» , «The main instrument (bayan, accordion)», as well as to become the basis proposed by the author of the dissertation «History of bayan-accordion organology (theory and practice of the Ukrainian industrial production)». Materials of the dissertation can also significantly expand the representation of Ukrainian professional musicians about the musical-industrial bayan-accordion infrastructure that existed in Ukraine in the XXth century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Димидюк К. Д. 
Адміністративно-правові засади реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності в Україні: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.07 / К. Д. Димидюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню сутності та особливостей адміністративно-правових засад реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності в Україні, а також виробленню пропозицій та рекомендацій щодо вдосконалення норм чинного адміністративного законодавства у зазначеній сфері.Визначаються методологічні засади реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності в Україні. Характеризується адміністративно-правовий механізм реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності в Україні. Визначаються напрями вдосконалення адміністративно-правових засад реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності в Україні.^UThe thesis is devoted to defining the essence and disclosing the peculiarities of the administrative and legal framework for implementing the State policy in the field of entrepreneurial activity in Ukraine, as well as to developing conceptual foundations, proposals and recommendations aimed at improving the provisions of current administrative legislation in the relevant area.The methodological foundations of the implementation of the state policy in the field of entrepreneurial activity in Ukraine are determined. The concept and peculiarities of entrepreneurial activity as an object of administrative and legal regulation are studied. The essence and content of the state policy in the sphere of entrepreneurial activity in Ukraine are clarified. The legal basis for the implementation of the state policy in the field of entrepreneurial activity is analysed, and the place of administrative and legal regulation among them is clarified.The author characterises the administrative and legal mechanism of implementation of the State policy in the sphere of entrepreneurial activity in Ukraine. The system of subjects of implementation of the state policy in the sphere of entrepreneurial activity and their administrative powers is determined. The subject matter and limits of implementation of the State policy in the field of entrepreneurial activity are revealed. The author analyses and classifies administrative and legal forms and methods of implementation of the State policy in the field of entrepreneurial activity.It determines directions of improvement of administrative and legal principles of realisation of the State policy in the sphere of entrepreneurial activity in Ukraine. The author studies promising directions of improvement of administrative legislation regulating the implementation of the State policy in the field of entrepreneurial activity in Ukraine; analyses foreign experience of implementation of the State policy in the field of entrepreneurial activity and possibilities of its use in Ukraine; outlines measures to improve the organisational framework for implementation of the State policy in the field of entrepreneurial activity in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського