Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (107)Книжкові видання та компакт-диски (121)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=РАДЧУК$<.>+<.>A=ЗОЯ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Радчук О. М. 
Вплив мультипробіотиків на стан слизової оболонки товстої кишки щурів за умов тривалої гіпергастринемії: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / О. М. Радчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено роль мультипробіотиків як засобів профілактики розвитку гіперпластичних змін у слизовій оболонці товстої кишки щурів, а також висунуто можливе обгрунтування механізму їх дії. Виявлено розвиток змін у мікробіоценозі товстої кишки за наявності тривалої гіпергастринемії. Вперше показано зміни розподілу вуглеводних рецепторів поверхні клітин, які виявляються за допомогою лектину виноградного слимака, арахісу, золотого дощу звичайного, зародків пшениці, бузини чорної, насіння сої та рицини звичайної у слизовій оболонці товстої кишки за наявності гіпоацидності та введення мультипробіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-29
Шифр НБУВ: РА379835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Радчук В.В. 
Генетична трансформація хрестоцвітних генами біосинтезу лантибіотику нізину з метою їх ефективного комбінування у трансгенних рослинах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.В. Радчук ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено методи отримання трансгенних рослин у родині хрестоцвітих, а також досліджено взаємодію перенесених генів у трансформованих лініях. Оптимізовано методику генетичної трансформації за допомогою агробактерії трьох сортів рапсу і трьох сортів білоголовкової капусти. Запропоновано методику прямого переносу генів у мезофільні протопласти цвітної капусти з наступною регенерацією трансгенних рослин. За допомогою полімеразної ланцюгової реакції, саузерн-, нозерн-, вестерн-гібридизацій встановлено наявність і експресію сторонніх генів у трансформованих рослинах. Апробовано метод одночасного переносу кількох генів у геном арабідопсису шляхом трансформації in planta.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4,022
Шифр НБУВ: РА311313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Зоярнюк О.С. 
Застосування мезодіенцефальної електромодуляції на санаторно-курортному етапі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.С. Зоярнюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Наведено клініко-патогенетичне обгрунтування доцільності використання методу мезодіенцефальної електромодуляції (МДМ) у процесі санаторно-курортного лікування під час реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт. Доведено, що використання даного методу лікування сприяє позитивним змінам у клінічній картині захворювання, покращанню рухової та побутової активності хворих, зменшенню обсягу медикаментозної терапії. Встановлено значну пато- та саногенетичну спрямованість методу МДМ, застосування якого покращує стан мозкового кровообігу, біоелектрогенез головного мозку, ліпідний обмін, реологічні властивості крові та імунної системи. Виявлено особливості патогенетичних механізмів дії методу МДМ у ранньому та пізньому відновлювальних періодах. Розроблено методики проведення процедур МДМ у хворих залежно від тривалості захворювання та наявності супутньої патології. Зазначено, що використання нового фізіотерапевтичного методу у реабілітаційному комплексі сприяє підвищенню ефективності відновлювального лікування хворих, які перенесли ішемічний інсульт, підвищує якість життя та рівень їх працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-54 +
Шифр НБУВ: РА333870

Рубрики:

      
4.

Радчук З.В. 
Морфофункціональні особливості лейкоцитарної ланки гемопоезу в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений період: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / З.В. Радчук ; Київ. НДІ гематології та переливання крові МОЗ України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Представлено результати вивчення елементів лейкопоезу в периферичній крові та кістковому мозкові за допомогою морфологічних, цитохімічних, електронно-мікроскопічних методів дослідження в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з дозою опромінення від 0,05 до 1 Гр, які мають стабільні відхилення в гемограмі. Через 10 років після аварії виявлені суттєві кількісні, якісні та функціональні зміни лейкоцитів, котрі свідчать про глибоке ураження кровотворної системи і високий ризик розвитку онкогематологічної патології у даного контингенту осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0

Рубрики:

      
5.

Радчук В.М. 
Психологічні детермінанти конфліктної поведінки особистості: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.М. Радчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Теоретично та експериментально проаналізовано проблеми психологічної детермінації конфліктної поведінки особистості. Визначено основні підходи до проблеми конфлікту. Систематизовано напрямки виділення причин виникнення міжособистісних конфліктів. На даній основі розроблено модель психологічної детермінації конфліктної поведінки особистості, яка містить у собі такі рівноцінні взаємопов'язані структурні компоненти: організаційні, ситуативні та особистісні чинники. Відповідно до запропонованої моделі на теоретичному і емпіричному рівні досліджено психологічну детермінацію конфліктної поведінки особистості, підібрано комплекс психодіагностичних методик, індикаторів та критеріїв вивчення психологічної детермінації конфліктної поведінки особистості. Показано, що вплив психологічних (суб'єктивних) детермінант на конфліктну поведінку особистості опосередкований об'єктивними чинниками: характером суперечностей, мірою значущості об'єкта конфлікту для його учасників, рівнем розвитку міжособистісних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю937-953.6
Шифр НБУВ: РА308348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Радчук Г. К. 
Психологія аксіогенезу особистості у контексті вищої професійної освіти: автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.07 / Г. К. Радчук ; НААН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка . — К., 2011. — 41 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні основи професійно-особистісного аксіогенезу майбутнього фахівця як неперервного процесу ціннісно-цільового трасцендування в контексті цілісного життєздійснення. Розроблено функціонально-динамічну модель аксіогенезу особистості. Виокремлено смислове переживання як екзистенційно-феноменологічну основу професійно-особистісного аксіогенезу в освітньому середовищі ВНЗ. Емпірично виявлено структурно-динамічні особливості аксіогенезу особистості студентів у процесі здобуття вищої професійної освіти. Розроблено психолого-педагогічну програму гармонізації аксіогенезу майбутніх фахівців, основою якої виступив освітній діалог як смислонасичена процесуально-цілісна форма активного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Ч484(4УКР)01
Шифр НБУВ: РА379318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Радчук О.В. 
Реалізація суб'єктивної модальності в портретних та інтер'єрних описових контекстах (на матеріалі поеми М.В. Гоголя "Мертві душі": автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / О.В. Радчук ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано мовні засоби реалізації суб'єктивної модальності у портретних та інтер'єрних описових контекстах у поемі М.В. Гоголя "Мертві душі". Визначено специфіку текстової категорії модальності у комічному описовому контексті. З'ясовано, що суб'єктивна модальність як складова образу автора відіграє важливу роль у формуванні портрета інтер'єра, взаємодія яких впливає на створення художнього образу. Проаналізовано мовні засоби різних рівнів (фонетичні, граматичні) та художньо-зображальні засоби, а також елементи тексту, використані для вираження суб'єктивної модальності у художньо-образній конкретизації. Увагу приділено комплексній художньо-образній конкретизації, зміст якої визначає характерну особливість художньо-мовленнєвого стилю М.В. Гоголя. Здійснено спробу представити комплекс засобів вираження суб'єктивної модальності у комічних описових контекстах у поемі М.В. Гоголя "Мертві душі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(4РОС)5-4 Гоголь М.В.534 +
Шифр НБУВ: РА365192

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Радчук О.В. 
Розробка методу комплексної оцінки виробничої технологічності структури виробу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / О.В. Радчук ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто метод комплексної оцінки виробничої технологічності структури виробу, що дозволяє вибрати раціональний за собівартістю варіант структури виробу з урахуванням складального, механооброблюючого і заготівельного етапів. Розроблено алгоритм вибору раціонального варіанта структури виробу на етапі складання, а також математичну модель структури виробу на етапах механічної обробки та заготівельного виробництва. Наведено алгоритми розрахунку комплексного показника технологічності - собівартість, на етапах складання, механічної обробки і заготівельного виробництва. Відпрацьовано технологічність структури насосу Ш-8-16 за методом комплексної оцінки виробничої технологічності структури виробу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-6
Шифр НБУВ: РА308395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Радчук В. В. 
Структура та властивості радіаційно-активованих центрів в кварці та емалі зубів у зв'язку з ретроспективною дозиметрією людини та довкілля: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.20 / В. В. Радчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 43 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані з радіаційною мінералогією, з мінімізацією негативних наслідків антропогенного радіаційного втручання в геологічне середовище та з розробкою нових підходів у ретроспективній дозиметрії місцевості та людини. Описано механізми формування, властивості та місця локалізації основних радіаційно-стимульованих центрів у кварці, що можуть бути використані для реконструкції дозових навантажень місцевості. Визначено дозові залежності, температурну стабільність і радіоспектроскопічні характеристики центрів, пов'язаних з ізоморфним заміщенням кремнію на іони алюмінію та титану, а також з вакансіями кисню. Описано механізми формування, місця локалізації та температурну стабільність радіаційно-стимульованих парамагнітних центрів, а також негативних (нерадіаційних) радикалів у емалі зубів. Вперше розроблено методику кількісного визначення ступеня текстурування емалі, яка грунтується на анізотропії сигналів електронного парамагнітного резонансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.9 + Р661.21-1
Шифр НБУВ: РА385034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Радчук О. В. 
Семантика засобів вираження поняття «відсутність» у російській мові: лінгвокогнітивний аспект / О. В. Радчук. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження становить дискурсивне відтворення поняття «відсутність» у знакових одиницях системи російської мови.Мета дисертації полягає в теоретичному узагальненні та описі семантики засобів репрезентації поняття «відсутність» у системі російської мови з урахуванням лінгвокультурних і ментальних особливостей реалізації цього поняття, а також у поясненні з когнітивних позицій механізмів його формування.Методи дослідження мають витоки із загальної методологійної бази та сприяють виконанню поставлених у роботі завдань: традиційні лінгвістичні методи (описовий, порівняльний, компонентного аналізу, експериментальний), так і інноваційний метод (об'єднання методів прототипного опису та етимологічного аналізу).Наукова новизна дослідження полягає в розробленні нового теоретичного погляду на асиметрію мовної системи, можливість пояснення якої можна проводити з опертям на теорію опозицій і, зокрема, на протиставлення «наявність» vs «відсутність», де провідну роль відіграє марковане поняття «відсутність». У дисертації аргументовано теоретичні положення про те, що мовна семантика зумовлена граматикою, а лексико-дериваційні трансформації відбуваються на основі, яку підготувала граматика. Уперше розглянуто лінгвокогнітивні моделі формування семантики поняття «відсутність» на основі прототипів нет і без.Теоретичне значення дисертації полягає у визначенні теоретичних основ вивчення абстрактних понять, що мають фундаментальне значення для когнітології як міждисциплінарного напряму. Теоретичний внесок у мовознавчу науку пов'язаний з поглибленням учення про апперцепцію, про внутрішню форму слова, про потребу і змогу поєднання в когнітивних розвідках методологійних підходів для інтерпретації мовного матеріалу. Доведена теоретична важливість вивчення поняття «відсутність» як стрижневого в системі мови.Практичну цінність виконаної праці визначає те, що обґрунтовані в ній засади вможливлюють їхнє використання в практиці викладання в закладах вищої освіти теоретичних курсів «Вступ до мовознавства», «Загальне мовознавство», «Історія лінгвістичних учень», теоретико-практичних дисциплін «Лексикологія», «Словотвір», «Морфологія», що вивчають сучасний стан російської мови, а також дисциплін, які студіюють мову в історичному розвиткові, як-от: «Історична граматика російської мови», «Історія російської літературної мови».Висновки, зроблені в дисертаційній роботі, сприятимуть дослідженню парадигмального характеру системи російської мови в когнітивному аспекті, доповнять і поглиблять розуміння привативного характеру мовної системи через поняття «відсутність», що є значущим для функціонування мови в конкретному соціумі, у цьому разі в соціокультурному середовищі носіїв російської мови. Підсумкові положення про формування лексико-семантичної і дериваційної експлікації поняття «відсутність» доповнюють словотвірну теорію новим підходом до розгляду дериваційних засобів і способів, на основі яких розроблено семантико-дериваційну класифікацію мовних референтів поняття «відсутність». Важливими постають систематизація та узагальнення ідей розуміння граматичного явища суплетивізму.^UThe object of research is discourse representation of the notion of absence in the signs of the Russian language system. The aim of the thesis is theoretical grounding and describing the semantics of the means representing the notion of absence in the Russian language system taking into account linguocultural and mental specifics of the notion as well as explaining the mechanisms of its developing within the cognitive framework. The research methods originate from the general methodological basis and contribute to performing the set objectives: both traditional linguistic methods (descriptive, comparative, componential analysis, experimental) and the innovative method (combining the methods of prototype description and etymological analysis). The scientific novelty of the research is defined by developing new theoretical view on the language system asymmetry that can be explained based on the theory of oppositions, namely opposition of presence (availability) vs absence (lack) where the marked notion of absence is in the leading position. The thesis substantiates the theoretical statement that language semantics is predetermined by grammar while lexical and derivational transformations are based on some grammatical foundation. Linguocognitive patterns of developing the semantics of the notion of absence based on the prototypes of nyet and bez are examined for the first time. The theoretical value of the thesis is in defining theoretical grounds for examining abstract notions that are fundamental for cognitive science in interdisciplinary studies. The theoretical contribution to linguistics is connected with intensifying the apperception theory, the theory on word inner form, and on the necessity and possibility of combining methodological approaches in cognitive researches to interpret some language material. The thesis proves the theoretical significance of the notion of absence as fundamental in the language system. The practical value of the research is predetermined by the fact that it contains well-grounded fundamentals which made it possible to apply them in the process of teaching several theoretical courses at institutions of higher learning, namely Introduction to Linguistics, General Linguistics, Historical Outline of Linguistic Studies, theoretical and practical subjects such as Lexicology, Word-building, Morphology that examine the current state of the Russian language as well as the courses exploring the language diachronically: Historical Grammar of the Russian language and History of the Russian literary Language. The thesis conclusions will facilitate exploring the paradigmal character of the Russian language system within the cognitive framework, will complete and specify understanding of the privative character of the language system through the notion of absence which is vital for the language functioning in a certain society, in this case in the sociocultural community of Russian speakers. Concluding statements about lexical, semantic and derivational explication of the notion of absence contribute to the word-building theory by a new approach to examining derivational ways and means, which serve as the basis for semantic and derivational classification of the language representations of the notion of absence. Systematization and generalization of the views on the nature and essence of the grammatical phenomenon of suppletivity are important.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Радчук Т. М. 
Механізми публічного управління інноваційним розвитком економіки / Т. М. Радчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена теоретико-практичному вирішенню наукового завдання щодо удосконалення механізмів публічного управління інноваційним розвитком економіки України. У роботі сформовано понятійно-категоріальний апарат наукового дослідження шляхом визначення понять, як «інновації», «інноваційний розвиток», «механізми публічного управління інноваційним розвитком економіки». Розкрито теоретичні засади формування механізмів публічного управління інноваційним розвитком економіки та обґрунтовано практичні рекомендації його удосконалення. Систематизація принципів інноваційного розвитку економіки дозволила визначити функції та практичні завдання суб'єктів механізмів публічного управління. Представлено систему класифікації механізмів публічного управління інноваційним розвитком економіки та детально описано організаційний, економічний, правовий, інформаційний та соціальний механізми, які регулюють напрямки діяльності їх суб'єктів. Визначено вектори забезпечення державної підтримки інноваційної активності вітчизняних суб'єктів господарювання в сучасних умовах формування економіки знань і глобалізації.Проаналізовано кількісні показники та динаміку інноваційного розвитку економіки України. В дослідженні визначено, що ключовими напрямками фінансового забезпечення державної інноваційної політики в більшості держав є бюджетне фінансування та інвестиційні кошти.^UThe dissertation is devoted to the theoretical and practical solution of the scientific problem on improvement of mechanisms of public management of innovative development of economy of Ukraine. The conceptual and categorical apparatus of scientific research is formed in the work by defining concepts such as "innovation", "innovative development", "mechanisms of public management of innovative economic development". Theoretical bases of formation of mechanisms of public management of innovative development of economy are opened and practical recommendations of its improvement are substantiated. Systematization of the principles of innovative economic development allowed to determine the functions and practical tasks of the subjects of public administration mechanisms. The system of classification of mechanisms of public management of innovative development of economy is presented and the organizational, economic, legal, informational and social mechanisms regulating directions of activity of their subjects are described in detail. The vectors of providing state support for innovation activity of domestic economic entities in the modern conditions of knowledge economy formation and globalization are determined. Quantitative indicators and dynamics of innovative development of Ukraine 's economy are analyzed. The study found that the key areas of financial support for public innovation policy in most countries are budget funding and investment funds.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського