Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (673)Книжкові видання та компакт-диски (572)Журнали та продовжувані видання (59)
Пошуковий запит: (<.>A=РАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ракшанова Г.Ф. 
Система дериваційних засобів сучасної науково-технічної термінології (когнітивно-номінативний аспект): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.Ф. Ракшанова ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено когнітивно-номінативний аспект термодериватів науково-технічної термінології, що базуються на принципі пріоритетності поняттєво-концептуального та предметно-практичного складника термінологічної деривації. Здійснено системне й цілісне дослідження дериваційних процесів у сучасній природничій і технічній терміносистемах. Виявлено специфіку термінологічної деривації у науково-технічній сфері, зокрема з'ясовано когнітивно-інформаційну природу терміна. Доведено роль словотвору в оптимізації професійного спілкування, показано роль дериватології у розвиткові інформаційно-мовної культури суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Б/Ж + Б в3,022 + Ж в4 +
Шифр НБУВ: РА333204

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Ракша С.В. 
Зв'язна втрата стійкості і вагова оптимізація тонкостінних стержнів відкритого профілю: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.23.17 / С.В. Ракша ; Придніпр. держ. акад. буд-ва й архіт.. — Д., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Досліджено стійкість тонкостінних стержнів відкритого поперечного перерізу з урахуванням нелінійної взаємодії загальних і локальних форм випучування під час кінцевих переміщень (зв'язана втрата стійкості). Розв'язано задачі оптимального проектування тонкостінних стержнів з обмеженнями за стійкістю за різних умов навантаження (стискання, згинання, їхні комбінації). Розроблено два істотно різні підходи до розрахунку граничних навантажень зв'язаної втрати стійкості, що використовують концепцію ефективної площі поперечного перерізу і асимптотичний метод Койтера, які зорієнтовані на два класи тонкостінних стержнів: стержні з попереднім локальним випучуванням елементів; стержні, близькі до рівностійких за загальними і локальними формами. Виконано параметричний аналіз впливу геометрії поперечного перерізу і амплітуд початкової недосконалості на несучу здатність. Задачу вагової оптимізації досліджено на основі уточнених розв'язків лінійної задачі стійкості у випадку різного формулювання обмежень за стійкістю, у тому числі з урахуванням взаємодії форм випучування. На основі теорії багатокритеріальної оптимізації конструкцій сформульовано і розв'язано задачу оптимального проектування тонкостінних стержнів відкритого поперечного перерізу, що сприймають стискання і згинання у різній, заздалегідь невідомій комбінації. Надано рекомендації щодо норм розрахунку стійкості тонкостінних елементів металоконструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.05 + Н112.6 +
Шифр НБУВ: РА328013

Рубрики:

      
3.

Ракша О. В. 
Розпад гідропероксидів, каталізований бромідами тетраалкіламонію: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / О. В. Ракша ; Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Показано вплив структури тетраалкіламонієвого катіона на каталітичну активність бромідів тетраалкіламонію у реакції розпаду гідропероксидів. Встановлено симбатність зміни енергії активації в реакції термічного та каталітичного у присутності броміду тетраетиламонію розпаду гідропероксидів. Розпад зв'язаних у комплекс гідропероксидів відбувається з меншим активаційним бар'єром порівняно з реакцією їх термічного розпаду. Запропоновано структурну модель комплексу, яка включає молекулу гідропероксиду, катіон та аніон солі, а також молекулу розчинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.155-27 + Г224.2
Шифр НБУВ: РА373475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ракша Н.С. 
Адміністративно-правове забезпечення права громадян на освіту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.С. Ракша ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано питання адміністративно-правового забезпечення права громадян на освіту. Визначено суть і систему адміністративно-правових засобів його забезпечення. Досліджено проблеми імплементації міжнародно-правових норм щодо права людини на освіту до правової системи України. З'ясовано поняття, принципи та систему освіти в Україні. Визначено адміністративно-правовий статус органів управління освітою, його форми та методи, а також особливості управління навчальними закладами системи Міністерства внутрішніх справ і шляхи його вдосконалення. Охарактеризовано адміністративно-примусові заходи з метою запобігання та припинення порушень права громадян на освіту; суть, особливості, правові засади, підстави та процедури адміністративної відповідальності у сфері забезпечення даного права. Визначено напрямки вдосконалення адімністративного законодавства у сфері забезпечення права громадян на освіту. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + У819(4УКР)132 +
Шифр НБУВ: РА349366

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ракша Н.В. 
Організаційно-економічний механізм підвищення конкурентоспроможності малих підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н.В. Ракша ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та методичні питання підвищення конкурентоспроможності малих підприємств за умов змішаного зовнішнього середовища. Проаналізовано сукупність конкурентних переваг для різних груп малих підприємств, що впливають на рівень їх конкурентоспроможності. Визначено організаційно-економічний механізм підвищення рівня конкурентоспроможності малих підприємств, що сприяє ефективності управління суб'єктами господарювання за умов змінного зовнішнього середовища та жорсткого конкурентного тиску. Розроблено модель вибору стратегії розвитку малого підприємства з урахуванням специфіки його діяльності та рівня конкурентоспроможності, що відповідає сучасному стану економіки України та сприяє підвищенню рівня конкурентоспроможності малих підприємств. Обгрунтовано необхідність оцінювання ефективності маркетингового управління малими підприємствами з метою подальшого покращення діяльності суб'єктів господарювання та підвищення їх конкурентоспроможності. Обгрунтовано методичні підходи до оцінювання рівня конкурентоспроможності малих підприємств і ступеня володіння ними конкурентними перевагами з урахуванням специфіки їх діяльності суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-13
Шифр НБУВ: РА371761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Ракша Л.В. 
Лужні бетони з підвищеними демпфуючими властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Л.В. Ракша ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В роботі теоретично обгрунтована та практично підтверджена можливість одержання матеріалів з підвищеними демпфуючими властивостями за рахунок направленого синтезу як низькоосновних гідросилікатів кальцію, так і цеолітоподібних новоутворень групи фожазиту, які відрізняються великим вмістом води в порах та грають роль демпферів внутрішніх напружень. Визначено оптимальні склади та досліджено фізико-механічні і спеціальні властивості комбінованих в'яжучих та бетонів на їх основі з підвищеними демпфуючими властивостями та вібровитривалістю. Розроблені основи технології одержання запропонованих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.64

Рубрики:

      
7.

Ракша В.М. 
Генерація та детектування НВЧ коливань ланцюжком джозефсонівських контактів ВТНП: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / В.М. Ракша ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано нову електродинамічну систему збудження бікристалічних високотемпературних (ВТ) джозефсонівських контактів (ДК) у прямокутному хвилеводі міліметрового діапазону довжин хвиль, в якій спостерігається розрідження спектра коливань резонатора поверхневої хвилі (РПХ). Експериментально визначено оптимальні умови збудження основною модою H10 прямокутного хвилеводу напівхвильового та чвертьхвильового РПХ, розташованого у позамежному хвилеводі. Досліджено статичні та динамічні вольт-амперні характеристики (ВАХ) лінійного ланцюжка з бікристалічними ДК, що включений у напівхвильовий або чвертьхвильовий РПХ, розміщений у позамежному хвилеводі. Досліджено вплив зовнішнього електромагнітного сигналу на ВАХ окремого ДК та ланцюжка ДК, інтегрованих у РПХ. Експериментально вивчено явище детектування надвисокочастотного сигналу лінійним ланцюжком (ЛЛ) ДК, інтегрованих у РПХ у регулярному та позамежному хвилеводах восьмиміліметрового діапазону довжин хвиль. Одержано джозефсонівську генерацію з ЛЛ ВТ ДК, інтегрованих у РПХ, визначено її параметри. Знайдено оптимальні умови для одержання максимальних за амплітудою сходинок Шапіро на ВАХ окремого ДК та ЛЛ джозефсонівських контактів з різним ступенем їх інтеграції у резонаторі поверхневої хвилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + З845.7-01 +
Шифр НБУВ: РА336961

Рубрики:

      
8.

Ракунова І.М. 
Нові композиторські технології (на прикладі творчості Алли Загайкевич): автореф. дис... канд. митецтвознав.: 17.00.03 / І.М. Ракунова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження нових композиторських технологій електронної музики, які активно використовуються українськими композиторами. Висвітлено історичну перспективу розвитку даного пласта сучасної музики, розглянуто основні етапи його формування та теоретичні положення трьох найважливіших технологій електронної музики - алгоритмічної композиції, технологій синтезу звуку й обробки звучання в реальному часі. Досліджено різні види алгоритмічної композиції, серед яких композиція за допомогою комп'ютера, спектральна та фрактальна. Розглянуто різні види синтезу звуку, способи обробки звучання у реальному часі. Розкрито сутність поняття інтерактивної композиції та різні види контролерів, що використовуються в інтерактивній композиції. Проаналізовано електронні твори сучасного українського композитора А. Загайкевич, що дозволяє вписати їх до контексту існуючих нових технологій. На прикладі "Повітряної механіки" розглянуто особливості технології алгоритмічної композиції; на матеріалі "Геронеї" - технологію синтезу звуку; на прикладі "Пагода" - технологію обробки звучання в реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.3 + Щ310.6 + Щ313(4УКР)6-81 Загайкевич А. +
Шифр НБУВ: РА359537

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Ракул О.Ю. 
Передопераційна діагностика некрозу кишки при гострій кишковій непрохідності за допомогою лазерної кореляційної спектроскопії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Ю. Ракул ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено можливості передопераційної діагностики некрозу кишки у хворих з гострою кишковою непрохідністю (ГКН). Доведено відсутність достовірних патогномоничних передопераційних симптомів виявлення некрозу кишки у хворих з ГКН. За допомогою аналізу клінічних симптомів і результатів обстеження 100 хворих різними етіопатогенетичними варіантами ГКН висвітлено відсутність достовірного підвищення частоти виявлення більшості клінічних симптомів гострої кишкової непрохідності у хворих з гангреною кишки у порівнянні з хворими з життєздатною кишкою. Вивчено можливості лазерної кореляційної спектроскопії плазми крові (ЛКС) у передопераційній неінвазивній діагностиці некрозу кишки. Основну групу досліджених склали 100 хворих з різними етіопатогенетичними варіантами ГКН, контрольною групою були 50 здорових донорів. Результатом обстеження плазми крові є індивідуальні гістограми, з сукупності котрих ПЕОМ формує усереднену гістограму групи. Проведено зіставлення усереднених ЛКС-гістограм донорів, хворих з різними етіопатогенетичними варіантами ГКН без деструкції кишки та з деструкцією, за допомогою якого виявлено суттєву відмінність, що підвищується з наростанням патологічних змін гомеостазу у випадку гангрени кишки. У процесі проведення класифікаційного аналізу порівняння груп гістограм хворих з деструкцією та без деструкції кишки за допомогою програми ПЕОМ "Багатомірний класифікатор" отримано достовірну різницю у розподілі зон дисперсії варіантів. Виявлено можливість діагностики некрозу кишки за методом ЛКС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6-38
Шифр НБУВ: РА313370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ракул О. В. 
Теоретичні засади удосконалення діяльності державного апарату України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Ракул ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Визначено такі поняття, як механізм держави, державний апарат, принципи діяльності державного апарату. Аргументовано позицію щодо необхідності розгляду методологічних питань під час дослідженні проблем діяльності державного апарату. Визначено науковий алгоритм дослідження державного апарату, відповідно до якого послідовно проаналізовано вимоги, що поставлені до державного апарату, систему ознак, що описують державний апарат як систему, структурно-функціональну характеристику сучасного державного апарату, принципи його діяльності й основні напрями підвищення функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 в
Шифр НБУВ: РА376346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Раку Ю. Г. 
Експортна діяльність самоврядних селянських організацій УСРР в роки непу: історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. Г. Раку ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше висвітлено різнобічну роботу самоврядних селянських організацій з налагодження та здійснення заготівлі продукції сільського господарства. Розкрито шляхи покращення якості українських продуктів і забезпечення раціонального експорту. Розглянуто масштаби та характер експортних операцій, особливості їх здійснення, заходи щодо вдосконалення переробки сировини, збереження та транспортування готової продукції. Зроблено висновок, що експортна діяльність має позитивний вплив на економіку держави та на соціально-економічне становище селян, оскільки вони, виробляючи продукцію на експорт, прагнуть покращувати її якість та одержують на закордонному ринку вищі прибутки, ніж на внутрішньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4?УКР)613-2,2
Шифр НБУВ: РА374531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ракочі В. О. 
Інструментальний концерт XVII–XVIII століть: ґенеза,класифікація, оркестр / В. О. Ракочі. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено процесам еволюції жанру інструментального кон- церту XVII–XVIII століть, яку висвітлено у взаємодії з процесами трансформа- цій оркестру. Понад три століття інструментальний концерт зберігає статус од- ного з провідних жанрів європейського музичного мистецтва, віддзеркалюючи зростаючі потреби суспільства у комунікації і запит на яскраву творчу особис- тість — соліста — у його суперництві та взаємодії з оркестром. У роботі увагу зосереджено на нерозривності зв'язків між концертом як жанром, у якому кон- секвентно втілювалась ідея незалежного від сценічної дії композиторського за- думу, та оркестром — музичною інституцією, що уможливила реалізацію кон- церту на практиці. Обидва процеси постійно корелювали між собою і стали по- тужними перманентними каталізаторами взаємозумовлених трансформацій. У дисертації обґрунтовано безперервність і багаторівневість їх взаємовпливів, про- стежено етапність змін, втілену в основних моделях інструментального концерту XVII–XVIII століть. Здійснено класифікацію різновидів жанру концерту з позиції відношень між солістом (солістами) та оркестром, термінологічні визначення концертів пов'язано зі стильовою добою, уведено в науковий обіг понад 300 праць зарубіжних дослідників і кілька десятків інструментальних концертів менш ві- домих композиторів, які, однак, справили значний вплив на еволюцію жанру.Наголошено на тому, що висвітлення процесу формування і розвитку оркестру спричинило переосмис- лення ґенези, еволюції та підходів до класифікації інструментального концерту XVII–XVIIІ століття. Пов'язаність етапів перевтілення концертності з проце- сами модифікацій оркестру, їх багаторівневий і безперервний взаємовплив та ак- центування важливості оркестру для розвитку культури і мистецтва дали змогу сформулювати теорію кореляції еволюційної співдії інструментального концерту й оркестру: Еволюція інструментального концерту корелюється із становленням і розвитком оркестру, обидва процеси є потужними перманентними каталізато- рами взаємних трансформацій.^UThe dissertation is devoted to the evolution of the seventeenth- and eighteenth- century instrumental concerto which is considered in its interaction with the processes of transformation of the orchestra. For more than three centuries, the instrumental con- certo has the status of one of the leading genres in European music, reflecting the growing needs of society to communicate and the demand for a bright creative personality (the soloist) in rivalry and cooperation with the orchestra. Emphasis in the dissertation is placed on the continuity link between the concerto, a genre that consistently embodied the idea of a stage action independent of the composer's idea, and the orchestra, a musical institution that allowed the implementation of a concerto in essence. Both processes are constantly correlated with each other and have become powerful permanent cata- lysts for each other's transformations. The continuity and multilevel nature of their mutual influences and the stage-by-stage changes (which are embodied in the main models of the instrumental concerto of the seventeenth and eighteenth centuries) have been examined in the dissertation. The concerto is classified from the standpoint of the relationship between a soloist (or several soloists) and the orchestra, and terminological definitions of concertos have been linked with the stylistic era. More than 300 works of foreign researchers and dozens of concertos by lesser-known composers who have significantly influenced the genre have been introduced into the discussion.Consideration of the pro- cess of formation and development of the orchestra made it possible to rethink the genesis, evolution and approaches to the classification of the seventeenth and eight- eenth-century instrumental concerto. The interconnection of the concerto's stages of transformation on the one side, and the process of modifying the orchestration on the other side, their multi-level and continuous interaction, and emphasis on the orchestra in the development of culture and art allowed to offer the theory of the evolutionary cooperation of the instrumental concerto and the orchestra: the evolution of the instru- mental concerto stands together with the formation and development of the orchestra, and the both processes are powerful permanent catalysts for mutual transformations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Раковська Ю. В. 
Соціально-правова природа та детермінація торгівлі людьми: кримінологічне дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. В. Раковська ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено кримінологічну характеристику торгівлі людьми й осіб, які вчиняють такі злочини, а також віктимологічний аналіз жертв торгівлі людьми. Запропоновано адаптовану класифікацію жертв торгівлі людьми на підставі їх поведінки, що передувала вербуванню. Визначено передумови криміналізації рабства та сучасної його форми - торгівлі людьми - на міжнародному й національному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 + Х883.9(4УКР)311.34
Шифр НБУВ: РА381554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Раковська Н.І. 
Сучасна комплексна оцінка системи мати - плацента - плід: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Раковська ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше на сучасному рівні комплексно досліджено стан системи мати - плацента - плід з урахуванням рівня гормонів, специфічних білків вагітності, ферментів та даних апаратних методів дослідження. Уточнено специфічність та чутливість сучасних методів діагностики плацентарної недостатності (ПН). Встановлено взаємозв'язок між даними ІФА та апаратних методів дослідження за фізіологічного перебігу вагітності та ПН, що дозволяє здійснювати поетапне прогнозування можливих ускладнень плацентарної дисфункції протягом всієї вагітності. Обгрунтовано необхідність впровадження скринінгового дослідження комплексних діагностичних критеріїв стану системи мати - плацента - плід для груп ризику розвитку ПН на відповдних термінах вагітності в практику охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.222 +
Шифр НБУВ: РА331924

Рубрики:

      
15.

Раковська Л.О. 
Ендотелійзалежні фактори патогенезу гломерулонефриту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.О. Раковська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Установлено наявність підвищених рівнів ендотеліну-1 (ЕТ-1) та оксиду азоту (NO) з порушенням співвідношень між ними в усіх дітей з гострим гломерулонефритом (ГН) та за умов загострення гематуричної форми хронічного ГН. Найбільш значний дисбаланс виявлено в дітей, хворих на гострий ГН (ГГН) з нефротичним синдромом та нефротичним синдромом з гематурією та гіпертензією. Виявлено взаємозв'язки вмісту ендотелійзалежних медіаторів з основними клініко-лабораторними проявами ГН. Показано, що ЕТ-1 може бути використаним як маркер хронізації та прогресування ГН у дітей. Виявлено наявність функціонального зв'язку активності NO та ЕТ-1 з показниками специфічного та неспецифічного захисту у разі ГН у дітей зі ступенем порушень ліпідного та фосфоліпідного обмінів, що дає змогу розглядати ці медіатори як неімунні механізми розвитку та прогресування ГН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-1
Шифр НБУВ: РА326521

Рубрики:

      
16.

Ракович О. І. 
Формування підприємницького потенціалу сільських територій / О. І. Ракович. — Б.м., 2021 — укp.

Мета: розробка і обґрунтування теоретико-методологічних та науково-практичних засад формування підприємницького потенціалу сільських територій за умов глобалізації, інформатизації та інтелектуалізації бізнесового простору. Об'єкт: процес формування підприємницького потенціалу сільських територій за умов соціально-економічних трансформацій локальних просторових агломерацій. Методи дослідження: статистико-економічний, економічних групувань, соціологічне опитування, інтегральне оцінювання, кластерний аналіз, регресійний аналіз. Теоретичні результати: створено основу для подальшого збагачення теоретико-методичних засад та практичних рекомендацій щодо формування підприємницького потенціалу сільських територій. Практичні результати: розроблено інструменти управління формуванням підприємницького потенціалу сільських територій, зорієнтованих на активізацію підприємницької ініціативи. Наукова новизна: розроблено теоретико-методичні положення діджиталізації в управлінні розвитком підприємницького потенціалу сільських територій, що передбачає формування спеціалізованих контентів, інформаційне наповнення яких здійснюється з використанням геоінформаційних систем і технологій та дозволяє відображувати результати інтегрального оцінювання економічної, екологічної й соціальної складових стану сільських територій в режимі реального часу. Ступінь впровадження: Департамент агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації; Тетерівська сільська рада ОТГ; Приватна агрофірма «Єрчики» Попільнянського р-ну Житомирської обл.; Поліський університет. Ефективність: результати дослідження сприяють формуванню й розвитку підприємницького потенціалу сільських територій. Сфера використання: підприємницькі формування, ОСГ, територіальні громади, Міністерство аграрної політики та продовольства України, наукові установи НААН України, заклади вищої освіти економічного профілю.^UPurpose: to develop and substantiate theoretical and methodological, as well as scientific and practical foundations for the formation of entrepreneurial potential in rural areas against the backdrop of globalization, informatization and intellectualization of business environment. Object: process of the formation of entrepreneurial potential in rural areas in the context of socioeconomic transformations of local special agglomerations. Methods of research: statistical and economic, method of economic grouping, sociological survey, integrated assessment, cluster analysis, regression analysis. Theoretical results: the basis for further development of theoretical and methodological foundations as well as practical recommendations for the formation of entrepreneurial potential in rural areas has been created. Practical results: tools for the management of the formation of entrepreneurial potential in rural areas have been formed; they are aimed at intensification of entrepreneurial initiative. Scientific novelty: the theoretical and methodological provisions of digitalization in management of the development of entrepreneurial potential in rural areas have been developed; they provide for the formation of specialized content, the scope of which is selected using geoinformation systems and technologies; it also makes it possible to reflect the results of integrated assessment of economic, environmental and social components of the state of rural areas in real time. The degree of implementation: the Administration of Agricultural Development and Economic Policy of Zhytomyr Regional State Administration; Teteriv Village Council of the amalgamated community; Private Agricultural Enterprise “Yerchyky” in Popilnia raion of Zhytomyr oblast; Polissia University. Efficiency: the results of the research contribute to the formation and development of entrepreneurial potential in rural areas. Sphere of use: entrepreneurial entities, rural amalgamated communities, territorial communities, Ministry of Agrarian Policy and Food of Ukraine, scientific institutions of National Academy of Science of Ukraine, higher educational establishments specializing in economics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Раковець О. Ю. 
Електрофізіологічні характеристики активності кори головного мозку людини пов'язані з особливостями соціальної поведінки / О. Ю. Раковець. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене вивченню характерних психофізіологічних та нейрофізіологічних особливостей біопотенціалів мозку та різниці у прояві роботи кори головного мозку при різних поведінкових ситуаціях. Було встановлено, що в егоїстично спрямованих осіб переважали процеси синхронізації, а в альтруїстично спрямованих осіб – процеси десинхронізації. В альтруїстично спрямованих осіб виявлено активацію на стимули різного значення у фронтальних відведеннях, а локалізація джерел збудження кори головного мозку в егоїстично спрямованих осіб знаходилася в ділянці задньої та передньої поясної звивини та острівцевій частці. Визначено, що в осіб із егоїстичним та альтруїстичним соціотипом був різний час прийняття рішення залежно від типу стимулу. Особи із альтруїстичним соціотипом затрачали більше часу для переробки інформації та прийняття рішення.^UThe dissertation is devoted to the study of differences in the manifestation of the work of the brain of people with different social orientation by recording the electrical activity of the cerebral cortex. The analysis of literary sources has shown that the issues of social interaction are broadly defined in the context of different approaches. Most researchers have considered that decision-making is determined by the work of relatively independent systems in the brain, while the interaction of "cognitive" and "emotional" decision-making mechanisms determines the degree of rationality of human behavior. We analyzed that selfish social behavior arises at the initial stage of early emotions, which are related to the activity of the first system, whereas altruistic social behavior is reflected in the involvement of mechanisms of the second system and is associated with a conscious emotional assessment of its actions.Individuals with selfish sociotype spent more time choosing an altruistic stimulus, while individuals with an altruistic sociotype spent more time choosing selfish stimuli. Surveyed with a predominance of altruistic type of social behavior, they generally spent more time choosing incentives than those with a predominance of selfish type.The synchronization and desynchronization response in the subjects surveyed was most pronounced in the alpha and beta range. In general, in selfishly oriented individuals, the reactions of synchronization prevailed, and in selfishly directed individuals, the reactions of desynchronization. While in altruistic-directed individuals the activation of the stimulus of different values prevailed in the frontal leads, and the localization of activation sites in selfishly directed individuals was in the region of the posterior and anterior lumbar gyrus and islet lobe.The obtained neurophysiological and behavioral data indicate the different nature of the subjective response to stimuli, by their type opposite to the sociotype of the study. Persons with selfish sociotype are better expressed synchronization processes, and individuals with an altruistic sociotype, on the contrary, are better expressed desynchronization processes. These effects are manifested in the EEG alpha and beta ranges for stimuli, which by their type are opposite to the sociotype of the subjects.Methodological techniques used in the work can be used during psychophysiological diagnosis of persons with different types of social behavior. With knowledge of the spectral characteristics of the electrical activity of the cerebral cortex in individuals with different sociotype, biologic feedback training can be used to improve social interactions. The research results were introduced into the educational process of the Department of Human and Animal Physiology of the Eastern European National University during the teaching of the courses "Human and Animal Physiology", "Psychophysiology", "Electrophysiology", "Physiology of Higher Nervous Activity"; Lutsk Pedagogical College in the preparation and teaching of lectures on the courses "Human Physiology", "General Physiology", "Anatomy and Physiology of Children with Fundamentals of Genetics and Fundamentals of Medical Knowledge and Health"; Specialized School І-ІІІ degrees №1 in teaching discipline "Biology" and social-psychological service in the assessment and characterization of social interactions of high school students. The results of the study are used to prepare specialists in the biological and psychophysiological profile in other educational institutions of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ракова І.О. 
Вплив мозкового інсульту на стан серцевої діяльності в залежності від його характеру та перебігу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.О. Ракова ; Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в гострий період інсульту розвиваються зміни електрокардіографічних показників у вигляді порушень серцевого ритму, провідності та реполяризації, частота яких залежить від характеру та локалізації інсульту. Визначено особливості пошкодження центральних вегетативних механізмів регуляції, які полягають в загальній тенденції до пригнічення варіабельності серцевого ритму та зростанні симпатичної активації. Виявлено міжпівкульну асиметрію та зв'язок цих змін з тяжкістю інсульту. Зазначено, що зміни на електрокардіограмі супроводжуються появою в сироватці крові маркера некрозу міокарда тропоніну І, що був статистично значуще вище за геморагічного інсульту та субарахноїдального крововиливу, ніж за ішемічного інсульту та зростає залежно від тяжкості інсульту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 + Р410.1-37 +
Шифр НБУВ: РА368366

Рубрики:

      
19.

Раков С.А. 
Формування математичних компетентностей учителя математики на основі дослідницького підходу в навчанні з використанням інформаційних технологій: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 / С.А. Раков ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — Х., 2005. — 44 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади комп'ютерно-орієнтованої методичної системи підготовки вчителів математики, орієнтованої на формування їх математичних компетентностей на базі впровадження дослідницьких підходів у навчанні з використанням інформаційних технологій. Розкрито зміст поняття "математичні компетентності вчителя математики" як усвідомлення та вміння використовувати на практиці основні складники дослідницької та прикладної діяльності у галузі математики на базі застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Визначено сутність дослідницького підходу у навчанні математики як основи комп'ютерно-орієнтованої методичної системи формування математичних компетентностей учителя. Розроблено методологічні та методичні вимоги щодо програмного забезпечення для його ефективного застосування під час проведення навчальних досліджень з використанням сучасних інформаційних технологій. Визначено напрямки удосконалення існуючого програмного забезпечення. Обгрунтовано доцільність використання пакетів комп'ютерної алгебри (Computer Algebra System) та динамічної геометрії (Dynamic Geometry System) з метою підвищення ефективності дослідницького підходу у навчанні математики. Запропоновано концепцію комп'ютерних тестів дослідницького характеру (К-тестів) для оцінки рівня набуття студентами математичних компетентностей у навчальних курсах. Теоретично й експериментально обгрунтовано доцільність та ефективність запропонованої комп'ютерно-орієнтованої методичної системи формування математичних компетентностей учителів математики на основі дослідницького підходу у навчанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21-353 +
Шифр НБУВ: РА340676

Рубрики:

      
20.

Ракоїд О.О. 
Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.О. Ракоїд ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку агроекологічного стану земель сільськогосподарського призначення й обгрунтовано систему ефективних заходів щодо його покращання на прикладі Київської області. Наукове дослідження проведено на базі використання фондових і статистичних матеріалів. Комплексну оцінку здійснено шляхом інтегрування ряду показників, що прямо або опосередковано характеризують агроекологічний стан земель сільськогосподарського призначення та до яких належать: еколого-агрохімічний стан ріллі, ступінь порушення рівноваги у співвідношенні угідь в агроландшафтах, територіальне поширення та інтенсивність прояву грунтових деградаційних процесів. За показниками структури агроландшафтів визначено їх екологічний стан і стійскість до деградації. Наведено бальну оцінку еколого-агрохімічного стану орних земель і деградованості грунтового покриву. Визначено ступінь порушення екологічної рівноваги у біотичному кругообігу речовин. За комплексом показників проведено агроекологічну оцінку земель сільськогосподарського призначення. На базі одержаних результатів здійснено прогнозування їх агроекологічного стану за різних систем землекористування й обгрунтовано основні природоохоронні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348843

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського