Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (215)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (43)
Пошуковий запит: (<.>U=П035$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ракоїд О.О. 
Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.О. Ракоїд ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку агроекологічного стану земель сільськогосподарського призначення й обгрунтовано систему ефективних заходів щодо його покращання на прикладі Київської області. Наукове дослідження проведено на базі використання фондових і статистичних матеріалів. Комплексну оцінку здійснено шляхом інтегрування ряду показників, що прямо або опосередковано характеризують агроекологічний стан земель сільськогосподарського призначення та до яких належать: еколого-агрохімічний стан ріллі, ступінь порушення рівноваги у співвідношенні угідь в агроландшафтах, територіальне поширення та інтенсивність прояву грунтових деградаційних процесів. За показниками структури агроландшафтів визначено їх екологічний стан і стійскість до деградації. Наведено бальну оцінку еколого-агрохімічного стану орних земель і деградованості грунтового покриву. Визначено ступінь порушення екологічної рівноваги у біотичному кругообігу речовин. За комплексом показників проведено агроекологічну оцінку земель сільськогосподарського призначення. На базі одержаних результатів здійснено прогнозування їх агроекологічного стану за різних систем землекористування й обгрунтовано основні природоохоронні заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Таріка О.Г. 
Агроекологічне обгрунтування освоєння і використання лесоподібного суглинку при рекультивації земель в Нікопольському марганцеворудному басейні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.Г. Таріка ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано технологію створення продуктивних кормових угідь безпосередньо на спланованих лесоподібних суглинках без покриття їх родючим шаром зонального грунту за умов південного Степу України. Встановлено вплив тривалого сільськогосподарського освоєння едафотопів з лесоподібних суглинків на їх фізичні, водно-фізичні та агрохімічні властивості. Показано ефективність сумісного вирощування багаторічних бобових і злакових трав на едафотопах, представлених лесоподібними суглинками. Визначено оптимальне співвідношення компонентів фітоценозів, що забезпечує найвищу урожайність, збір кормових одиниць та азотовмісних сполук на лесоподібному суглинку за роками їх життя та за весь період вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29 + П035.8 +
Шифр НБУВ: РА345187

      
3.

Огар Т. В. 
Важкі метали в зоні аерації Українського Полісся: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / Т. В. Огар ; НАН України, Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М. П. Семененка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено закономірності розподілу важких металів у зоні аерації лісових, лугових та антропогенних ландшафтів і на різних типах грунтів Українського Полісся. Визначено вміст і форми міграції токсичних елементів у даній зоні аерації за розробленою методикою постадійних витяжок. Встановлено показники рухомості хімічних елементів у грунтах Українського Полісся та Київського мегаполісу. Розроблено методику екогеохімічного моніторингу сезонних нагромаджень важких металів у грунтах зони аерації Київського мегаполісу з використанням сорбентів як геохімічних бар'єрів. Показано ефективність застосування штучних сорбентів для виявлення ореолів розсіювання глибоко занурених рудних тіл. Досліджено інтенсивність біологічного поглинання мікроелементів рослинністю, виявлено екогеохімічні критерії стійкості ландшафтів Українського Полісся до забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П035.8
Шифр НБУВ: РА383746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бідолах Д.І. 
Геоінформаційне картографування грунтів неконтактними методами на прикладі лівобережної низинної провінції Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Д.І. Бідолах ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання використання неконтактних методів, інтегрованих у геоінформаційних схемах, для картографування грунтового покриву. Запропоновано використовувати матеріали дистанційного зондування за матеріалами космічної зйомки для одержання континуальної інформації про стан грунтової поверхні та цифрової фотокамери для визначення вмісту гумусу в грунті та картографування територій, вкритих на момент зйомки рослинністю. За результатами геоінформаційного картографування створено грунтову картограму для території дослідного полігону та виконано її порівняльне вивчення з архівною грунтовою картою. Проведено розрахунок економічної ефективності використання цифрової фотокамери для визначення вмісту гумусу в грунті. Наведено пропозиції щодо удосконалення алгоритму геоінформаційного картографування грунтів з використанням неконтактних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355845

Географічні рубрики:

      
5.

Величко В.А. 
Грунтовий покрив Українського Полісся як зонально обумовлений природний комплекс, його діагностика та класифікація: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.А. Величко ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню грунтового покриву Українського Полісся, уточненню його діагностики і класифікації. Обгрунтовано специфіку гідротермічних умов Полісся, визначено їх показники та параметри й уточнені територіальні межі зони. Встановлено три основні типи грунтоутворення: дерново-підзолистий, дерновий опідзолений і дерново-глейовий. Визначено нормативні градації типів грунтів за ступенем зволоження. Показано особливості впливу материнських порід на морфогенез поліських грунтів і доведено відсутність їх впливу на характер грунтоутворення за домінуючої ролі гранулометричного складу. Запропоновано новий підхід до проблеми класифікації грунтів, який полягає в ієрархічному ранжуванні важливих чинників грунтоутворення на його типові і параметричні особливості, які визначають його якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9(2УКР3),022

      
6.

Сич В.А. 
Грунтово-географічні основи екологічної експертизи земель (на прикладі Задністров'я України): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / В.А. Сич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено просторово-часові закономірності та масштаби деградації грунтів і антропогенного забруднення земель Задністров'я України. Розроблено й обгрунтовано методику грунтово-екологічної експертизи земель різного використання, а також критерії оцінки ступеня деградації грунтів та їх антропогенного забруднення за бальною системою. Запропоновано автоматизовану картографічну інформаційну систему з метою виявлення, оцінки та організації моніторингу кризових зон. Апробовано методику грунтово-екологічної експертизи на основній ділянці дослідженого регіону з використанням технологій, яких передбачає географічна інформаційна система. На підставі інтеграційної оцінки деградації виявлено незадовільний стан незрошуваних земель щодо забруднення грунтів, а щодо зрошуваних - відзначено їх кризовий стан. З'ясовано, що домінуючими типами деградації є фізична (землеробська), агровиснаження та осолонцювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Савосько В.М. 
Екологічна роль геохімічних бар'єрів в розподілі та міграції важких металів в грунтах територій, що межують з залізорудними гірничозбагачувальними комбінатами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.М. Савосько ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено закономірності розподілу рухомих форм важких металів у чорноземах звичайних і південних. Встановлено, що в грунти щорічно надходить важких металів аерогенним шляхом 0,11 - 66 кг на 1 га та гідротехногенним 0,14 - 126 кг на 1 га. Визначено діапазони грунтових властивостей, що обумовлюють перехід металів з рухомого стану в фіксований. Розроблено спосіб оптимізації вмісту важких металів у грунтах шляхом створення штучних геохімічних бар'єрів міграції в грунті та підтримання показників буферних властивостей грунту в оптимальних межах, що забезпечує перехід забруднювачів з рухомих у фіксовані форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.8 + П032.342.9 + Е0*80-641.1
Шифр НБУВ: РА314670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гавриляк М.Я. 
Екологічне обгрунтування фіторемедіації породних відвалів вугільних шахт: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / М.Я. Гавриляк ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито теоретико-методичні й екологічні підходи до фіторемедіації породних відвалів вугільних шахт у процесі вирощування рослин олійних культур із використанням мінеральних добрив. Запропоновано використання нового виду капсульованих добрив на основі природних сорбентів і лігніну для підживлення рослин-фіторемедіантів. Показано, що адаптація рослин ріпаку до умов середовища, забрудненого важкими металами, забезпечується зміною ряду морфолого-анатомічних і фізіолого-біохімічних перебудов, а саме: показників росту, пігментів фотосинтезу та вуглеводів, зміною вмісту мінеральних елементів тощо. Обгрунтовано використання технічних олійних культур для фіторекультивації природних відвалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29 + П035.8 + П067.7
Шифр НБУВ: РА375381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Рибак В. В. 
Екологічний аудит осушуваних сільськогосподарських земель: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. В. Рибак ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методичні підходи до екологічного аудиту (ЕА) осушуваних сільськогосподарських земель (ОСГЗ), які дозволяють комплексно систематизувати та змоделювати наукову інформацію про стан і тенденції їх сталого використання. Удосконалено методичні аспекти оцінювання екологічної безпеки ОСГЗ завдяки процедурі ЕА, що узагальнюють положення щодо агрохімічного стану грунтів, даних еколого-меліоративного моніторингу, стану водних об'єктів на меліоративних системах. Запропоновано методичні підходи до оцінки вартості збитків, заподіяних земельним ділянкам з використанням середніх балів їх бонітету, які доповнені розрахунками результатів аналітичних досліджень процедури ЕА на основі картографічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063 + П035.8
Шифр НБУВ: РА383821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кіптач Ф.Я. 
Екологічний стан агроландшафтів Подільського Побужжя та шляхи його оптимізації: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Ф.Я. Кіптач ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Зроблено оцінку екологічного стану агроландшафтів лісостепових височин Подільського Побужжя та оптимізацію структури земельних угідь. Розроблено алгоритм, визначено та систематизовано критерії оцінки екологічного стану агроландшафтів відповідно до наслідків антропогенного навантаження. Обгрунтовано п'ять рівнів екологічного стану: сприятливий, задовільний, передкризовий, кризовий та катастрофічний. На підставі аналізу даних польових і камеральних досліджень структури земельних угідь, грунтового покриву й агроландшафтних систем визначено пріоритетні чинники формування екологічного стану агроландшафтів лісостепових височин Подільського Побужжя. Завдяки проаеденому аналізу оцінено екологічний стан агроландшафтів дослідних ділянок, які є типовими для лісостепу Подільського Побужжя. З метою поступової стабілізації та покращання екологічного стану агроландшафтів рекомендовано оптимізовану картографічну модель розміщення земельних угідь, що відповідає природно-ландшафтній структурі території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Скопецька О.В. 
Еколого-фізіологічна оцінка свинцевого навантаження в системі "грунт - рослина" та прогнозування ступеня забруднення агроценозів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Скопецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено міграційну здатність свинцю в системі "грунт - рослина", фітотоксичну дію важкого металу на озиму пшеницю, адаптивні механізми системи "грунт - рослина". Змодельовано міграцію токсиканту для отримання прогнозних оцінок ступеня забруднення агроценозів важкими металами. Встановлено закономірне природно-техногенне розсіювання свинцю в темно-сірих опідзолених грунтах Київського Полісся. Виявлено, що поряд з традиційно прийнятим накопиченням важкого металу в орному гумусовому горизонті грунту на глибині 0 - 20 см можлива його акумуляція в ілювіальному горизонті на глибині 0,7 - 0,8 м. Проаналізовано різні джерела надходження свинцю в органи рослин і визначено, що адсорбція важких металів з повітря є пріоритетним джерелом забруднення пшениці свинцем. Досліджено фітотоксичну дію іонів свинцю на ріст, розвиток і фізіолого-біохімічні показники озимої пшениці з урахуванням рівня нагромадження важкого металу в органах рослин. Ріст рослин визначено інтегральним параметром стресового стану рослин, який використаний під час створення математичної моделі міграції свинцю в системі "грунт - коренева система - надземна частина рослини". У процесі побудови моделі міграції важкого металу в системі "грунт - рослина" змодельовано та досліджено динаміку росту кореневої та надземної частини озимої пшениці, поглинання водорозчинних форм свинцю коренями, міграцію та накопичення важкого металу в органах рослин, що дозволило отримати прогнозні оцінки ступеня забруднення агроценозів важкими металами, а також надати ефективні науково обгрунтовані рекомендації щодо проведення агротехнічних заходів для вирощування зернових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.8 + Е50*801.1-658.7-641.9:Г124.33
Шифр НБУВ: РА314983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гуцуляк Ю.Г. 
Економічна та еколого-ландшафтна типологія земель в Україні: теорія і практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.06 / Ю.Г. Гуцуляк ; НАН України; Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні підходи до оптимізації ландшафтів і природного середовища, розроблено класифікацію природно-територіальних комплексів. Проаналізовано основні екологічні проблеми землекористування в Україні та запропоновано шляхи їх вирішення. Поглиблено поняття "територія", "структура грунтового покриву", "елементарний грунтовий ареал" тощо, що стало основою для обгрунтування ландшафтно-екологічної концепції землекористування. Висвітлено засади еколого-економічної типології земель сільськогосподарського призначення, розкрито складові агроекологічної й агроекономічної оцінки земель. Запропоновано підходи до вдосконалення якісної, бонітетної й економічної оцінки сільськогосподарських земель. Здійснено ландшафтно-екологічне районування регіонів України та розроблено економіко-математичну модель управління сільськогосподарським землекористуванням в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51 + П035.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368415

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Кіщак Т.С. 
Екотоксикологічна оцінка поведінки важких металів у ланці зерно-просапної сівозміни на дерново-підзолистому грунті Полісся: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.С. Кіщак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено та описано за допомогою математичної функції сезонну динаміку рухомих форм важких металів в орному шарі дерново-підзолистого грунту з двома максимумами їх вмісту протягом вегетаційного періоду (травні та серпні - вересні). За результатами екотоксикологічної оцінки поведінки важких металів встановлено, що забруднення орного шару дерново-підзолистого грунту цинком, міддю, свинцем та кадмієм є малонебезпечним, а їх вертикальна міграція - мало- та помірно небезпечна. Підтверджено, що тривале застосування органічних та мінеральних добрив у ланці зерно-просапної сівозміни призводить до збільшення вмісту рухомих форм цинку, міді, свинцю та кадмію в дерново-підзолистому грунті та рослинах сівозміни, перевищення їх допустимих рівнів не виявлено. Виявлено нерівномірність поглинання та накопичення важких металів кукурудзою, вівсом та озимим житом протягом вегетаційного періоду, що обумовлено біологічними особливостями, фазами росту та розвитку рослин. Розраховано коефіцієнти переходу важких металів у системі "грунт - рослина" до фітомаси та репродуктивних органів культур сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-641.1 важкі метали + П035.8 +
Шифр НБУВ: РА353923

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Козьякова Н.О. 
Екотоксичний вплив важких металів (Cd, Pb, Cu, Zn) на систему "грунт - рослина" в умовах Полісся та Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.О. Козьякова ; УААН. Ін-т агроекол. і біотехнології. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Оцінено характер і динаміку міграції важких металів в агроценозі за імпактного забрудення. Визначено порівняльну оцінку токсичності Cd, Pb, Cu, Zn за їх впливом на фітопродуктивність ярого ячменю та інтенсивністю міграції полютанів у системі грунт - рослина. На підставі застосування кінетичних моделей встановлено закономірності вертикальної міграції Cd, Pb, Cu, Zn за грунтовим профілем. Визначено вплив важких металів на активність поліфенолоксидази та пероксидази грунту, а також фітопродукційний процес тест-культури ярого ячменю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*80-641.1важких + П035.8
Шифр НБУВ: РА317040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кулик В.Б. 
Картографічне забезпечення передумов розвитку фермерства (на прикладі Вінницької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / В.Б. Кулик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та розроблено науково-методичні засади картографічного забезпечення передумов розвитку фермерства в Україні. До наукового обігу введено поняття "картографічний твір для розвитку фермерства". Створено ряд структурно-географічних моделей, на базі яких систематизовано наукові уявлення про фермерство та фермерські господарства як об'єкти картографування. Обгрунтовано принципи створення атласу розвитку фермерства, визначено його структуру, зміст та встановлено вимоги щодо оформлення. Удосконалено методику картографічного дослідження сільського господарства та стану земельних ресурсів. Запропоновано методологію розробки картографічних творів за технологією геоінформаційного картографування. Досліджено питання картографування деградованих земель та їх консервації. Проаналізовано досвід сільськогосподарського картографування та картографічного вивчення земельних ресурсів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9 + У9(4УКР-4ВІН)321.4 + Д174.275 +
Шифр НБУВ: РА351975

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Даценко Л.М. 
Картографічне моделювання на базі ГІС-технологій в екологічних дослідженнях грунтів: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / Л.М. Даценко ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки теоретико-методичних основ еколого-географічного картографування з використанням сучасних технічних засобів та ГІС-технологій (на прикладі Київщини), створення автоматизованої картографічної інформаційної системи з можливістю картографічного відображення екологічної ситуації. Розроблено методику класифікації, збирання, упорядкування, періодичного оновлення та аналізу різнорідних за формою та змістом даних відповідно до створеної структури формування геоінформаційної бази даних, а також методику створення технологічної схеми автоматизованої картографо-інформаційної системи для екологічних досліджень та апробовано її на прикладі еколого-географічних досліджень грунтів Київщини. За результатами картографічного модельного експерименту розроблено карти поширення зон найбільшого ризику та можливих зон накопичення забруднюючих елементів та їх сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174(45Укр1-4Киї)25 + П035.8(4Укр-4Киї)в751,022
Шифр НБУВ: РА308583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Лозовицька 
Міграційні та екотоксикологічні властивості свинцю і камдію в системі "грунт-рослина" в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 03.00.16 / Тетяна Миколаївна Лозовицька ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.8 + Е50*801.1-658.7-641.9:Г124
Шифр НБУВ: РА346980

Рубрики:

      
18.

Ситіна О. М. 
Міграція важких металів у системі грунт - рослина техногенних ландшафтів (на прикладі м. Луганська): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.18 / О. М. Ситіна ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено закономірності надходження важких металів (ВМ) у грунти та рослини Луганська та доведено необхідність контролю за станом грунтів і рослин за умов техногенного забруднення промислових міст. Обгрунтовано критерії для комплексної грунтово-екологічного оцінювання техногенного ландшафту на підставі показників концентрацій ВМ у грунтах, рослинах і атмотехногенних випадіннях. Проведено районування території Луганська за вмістом валових і рухомих форм важких металів у грунтах і наведено картосхеми поширення ВМ, які дозволили диференціювати рівні просторового забруднення грунтів і трав'янистої рослинності. Доведено, що чорноземи звичайні техногенного ландшафту завдяки середній і підвищеній буферності здатні регулювати міграцію важких металів до рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.8(4УКР-4ЛУГ-2Л) + Е50*801.1-658.7-641.1(4УКР-4ЛУГ-2Л)
Шифр НБУВ: РА375557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гічка М.М. 
Наукове обгрунтування використання методів дистанційного зондування в моніторингу грунтів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / М.М. Гічка ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано використання методів дистанційного зондування моніторингу грунтів. Доведено придатність радіолокаційної зйомки до дистанційного визначення певних фізичних показників грунтів. Виявлено, що як засіб врахування структурного стану та вологості за дистанційного визначення вмісту гумусу у грунтах можна використовувати матеріали радіолокаційної зйомки. Обгрунтовано доцільність проведення сумісної дистанційної зйомки в оптичному та мікрохвильовому діапазонах. Показано можливості георадарної зйомки щодо визначення глибини гумусованого профілю грунтів. Виявлено й охарактеризовано переваги та обмеження методів дистанційного зондування у моніторингу грунтів. Розглянуто сучасний стан і потенційні можливості розвитку методів дистанційного зондування у моніторингу окремих грунтових показників процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.4 с1 + П035.9 в +
Шифр НБУВ: РА350459

Рубрики:

      
20.

Кривов В.М. 
Науково-методичне обгрунтування екологічно-безпечних землекористувань: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / В.М. Кривов ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та прикладні проблеми вдосконалення організації науковоутворених агроформувань. Досліджено проблеми оптимізації структури угідь у господарствах, удосконалення використання й охорони земель за умов формування нових агроформувань на засадах сталого розвитку землекористувань. Комплексно досліджено наукові основи формування системи землекористування за ринкових умов. Розвинуто теоретико-методологічні засади охорони земель від деградованих процесів за наявності процесу переходу до ринкових умов господарювання. Обгрунтовано теоретичні основи стосовно суті та методології кризових екологічних явищ у землекористуванні. Розроблено комплексний методологічний підхід щодо суті та ролі консервації деградованих і малопродуктивних грунтів орних земель у формуванні землекористування за ринкових умов і створенні стійких екологічно збалансовних агроландшафтів. Поглиблено теоретичні основи стосовно суті землекористування за ринкових умов. Обгрунтовано методологічні підходи до організації землекористування на засадах сталого розвитку й охорони земель новостворених агроформувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П038 + П035.8 +
Шифр НБУВ: РА361780

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського