Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>U=П063$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рижук С.М. 
Агроекологічні особливості високоефективного використання осушуваних торфових грунтів Полісся і Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.М. Рижук ; Ін-т землероб. УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив сільськогосподарського використання на трансформацію органогенних грунтів, їх родючість, здатність накопичувати важкі метали та радіонукліди, екологічне становище, а також вплив структури посівних площ з різним поєднанням лучного та польового періодів і системи мінерального удобрення на продуктивність сівозмін, урожай, а також його якість. Встановлено, що для підтримки на осушуваних торфовищах позитивного балансу органічної маси, збільшення термінів його спрацювання та уповільнення вимивання поживних речовин у грунті води з одночасним забезпеченням високої продуктивності агроценозу необхідно запроваджувати травопільні сівозміни з однією просапною культурою та лучним періодом не менше 5 - 6 років. Водночас належить вносити фосфорно-калійні добрива під однорічні культури та багаторічні трави першого-другого років вирощування, а починаючи з третього, - повне мінеральне добриво у дозах, розрахованих на заплановану врожайність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Серілко 
Вдосконалення технологічного процесу осушення сільськогосподарських угідь за допомогою об'ємних дренажних фільтрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Леонід Степанович Серілко ; Луцький держ. технічний ун-т. — Луцьк, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.363.11,022
Шифр НБУВ: РА306618

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Матвійчук Л. А. 
Екологічна оцінка осушених біогеоценозів Західного Полісся України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л. А. Матвійчук ; НАН України, Ін-т агроекол. і економіки природокористування. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше в регіоні Західного Полісся України проведено комплексне екологічне обстеженя постмеліорованих природних біогеоценозів і агрокомплексів. Встановлено процеси деградації в структурі біогеоценозів, зміни складу й продуктивності рослинних угруповань регіону. Досліджено типи деградації грунтів на осушених територіях, у т.ч. переосушення, декальцинація, дегуміфікація, окарбоначення, озалізнення, вторинне заболочення, радіаційне забруднення, ерозія. Аналіз росту деревних порід засвідчив різке зниження приростів головних лісотвірних порід та виникнення малопродуктивних похідних угруповань на осушених площах. Доведено, що осушення р.Прип'ять негативно вплинуло на Шацький національний природний парк. Встановлено закономірності виникнення та поширення деградаційних процесів на осушених площах. Запропоновано нові методи оцінювання стану деградації та забрудненості агрокомплексів, що є науковою основою проведення моніторингу постмеліоративних територій. Установлено взаємозв'язок між показниками деградації грунтів і продуктивністю сільськогосподарських культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.3(4УКР) + П063(4УКР3) + П00(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА380620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рибак В. В. 
Екологічний аудит осушуваних сільськогосподарських земель: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. В. Рибак ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методичні підходи до екологічного аудиту (ЕА) осушуваних сільськогосподарських земель (ОСГЗ), які дозволяють комплексно систематизувати та змоделювати наукову інформацію про стан і тенденції їх сталого використання. Удосконалено методичні аспекти оцінювання екологічної безпеки ОСГЗ завдяки процедурі ЕА, що узагальнюють положення щодо агрохімічного стану грунтів, даних еколого-меліоративного моніторингу, стану водних об'єктів на меліоративних системах. Запропоновано методичні підходи до оцінки вартості збитків, заподіяних земельним ділянкам з використанням середніх балів їх бонітету, які доповнені розрахунками результатів аналітичних досліджень процедури ЕА на основі картографічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063 + П035.8
Шифр НБУВ: РА383821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Крученюк В.Д. 
Інтенсифікація роботи дренажних свердловин з ерліфтною системою водовідбору для захисту населених пунктів від підтоплення (на прикладі Кам'янка-Дніпровської протифільтраційної завіси): Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / В.Д. Крученюк ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано рішення актуального науково-технічного завдання захисту від підтоплення територій населених пунктів і земельних угідь грунтовими водами зі штучних водосховищ. На прикладі роботи Кам'янка-Дніпровської протифільтраційної завіси з ерліфтною системою водовідбору виконано ретроспективний аналіз фактичного технічного стану гідротехнічних споруд, а також гідрогеологічного стану території захисту, досліджено гідрохімічний склад грунтових вод. Розроблено вимоги до конструкції фільтрів високодебітних дренажних свердловин, з урахуванням яких запропоновано та впроваджено їх удосконалений варіант. Здійснено практичну реалізацію технічних розробок на дренажних свердловинах існуючих протифільтраційних завіс на Каховському водосховищі та підтверджено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1 +
Шифр НБУВ: РА345561

Рубрики:

      
6.

Сидорчук Б.П. 
Математичне моделювання нелінійних процесів фільтрації з урахуванням суфозійних явищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Б.П. Сидорчук ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Тернопіль, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням математичного моделювання взаємовпливу коефіцієнта фільтрації у пористих середовищах. Проведено модифікацію існуючих базових моделей та розроблено методику досліджень процесів фільтрації у деформівних середовищах, розв'язано нові нелінійні задачі з післядією руху води до дрени та із зволожувача у грунт. У рамках моделей, що враховують суфозійно-кольматаційні явища, отримано аналітичні вирази з метою знаходження напорів, їх градієнтів та фільтраційної витрати. Встановлено співвідношення між характеристиками недеформованого середовища та середовища, що деформується у залежності від фільтраційного потоку та конструктивних параметрів дренажу. Наведено рекомендації та залежності щодо розрахунку витрати та стоку до дрени з урахуванням фільтраційних деформацій придренного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.327,022 + П063.353.1,022 + Н778.7-022.812
Шифр НБУВ: РА310625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Каштан С.С. 
Математичне моделювання фільтраційних деформацій в грунтах з урахуванням взаємовпливу характеристик середовища та процесу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / С.С. Каштан ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження фільтраційних деформацій у пористих середовищах - криволінійних чотирикутних складної геометрії областях, обмежених лініями течії та еквіпотенціальними лініями, з урахуванням взаємовпливу характеристик середовища та процесу. Використовуючи ідею поетапної параметризації даних характеристик, розроблено нові ефективні алгоритми розв'язування відповідних крайових задач на конформні та квазіконформні відображення криволінійних чотирикутників на прямокутники, що описують процеси зворотного впливу градієнтів квазіпотенціалу (більших за їх критичні значення) на фільтраційні характеристики середовища. На основі побудованих розв'язків нелінійних задач, за яких коефіцієнт та компоненти тензора фільтрації залежать від координат її фізичної області, пошукових функцій течії, потенціалу та його градієнта досліджено характер формування збурених зон середовища. Одержано модельні співвідношення між характеристиками недеформованого середовища та середовища, що деформується під впливом гідродинамічної дії фільтраційного потоку. Встановлено, що врахування властивостей пористого середовища та впливу градієнтів потенціалу на процес фільтрації принципово змінює базові положення методики оцінки фільтраційних характеристик грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1,0 + П032.2 в1 + П063.353.1
Шифр НБУВ: РА330633

Рубрики:

      
8.

Мошинський В.С. 
Методи управління продуктивністю та екологічною стійкістю осушуваних земель за даними моніторингу: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.02 / В.С. Мошинський ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Наведено результати теоретичного узагальнення та нового вирішення наукової проблеми управління продуктивністю та екологічною стійкістю осушуваних земель (ОЗ) за даними моніторингових спостережень, спрямованого на підвищення їх продуктивності, істотне зниження споживання водних і матеріальних ресурсів, підвищення екологічної безпеки землеробства на них, ефективне використання даних еколого-меліоративного моніторингу (ЕММ). Зазначено, що одержані наукові результати розвивають теорії оцінки стану природно-техногенних систем, програмування та прогнозування врожаїв на ОЗ, а також стійкості природно-техногенних систем. Запропоновано нові методи оцінки, прогнозування та управління екологічною стійкістю ОЗ на базі вперше створених, теоретично та експериментально обгрунтованих імітаційних математичних моделей, сумісних з даними ЕММ та інших підсистем екологічного моніторингу. Дані розробки з достатнім рівнем ефективності використано для раціонального керування ОЗ сільськогосподарського призначення, а також оцінки еколого-меліоративного стану, прогнозування врожаїв, бонітування грунтів, оцінки та прогнозування екологічної стійкості ОЗ і річкових басейнів, у навчальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063(4УКР) + П034.307(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325390

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ткачук М.М. 
Наукові основи створення дренажно-модульних систем в гумідній зоні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 06.01.02 / М.М. Ткачук ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2005. — 35 с.: рис. — укp.

Вивчено існуючі системи та способи регулювання водного режиму грунтів та проаналізовано сучасний стан розвитку гідромеліоративних систем. Здійснено дослідження: аналітичні, на моделях та за натурних умов. Розроблено більш досконалі способи регулювання водного режиму грунтів дренажно-модульними системами. Розвинуто наукові принципи створення дренажно-модульних і дренажних екранно-модульних систем, теоретично й експериментально обгрунтовано їх параметри, які є атрибутами процесів акумулювання, регулювання, витрат і перерозподілу грунтової води у кореневмісному шарі протягом вегетаційного періоду, що сприяє створенню придатних водних, повітряних умов сільськогосподарським культурам. Розроблено нові методи та способи досліджень на моделях і за натурних умов дренажних і дренажно-екранних модулів. Одержано теоретично-експериментальні дані дії дренажно-модульних систем. Розроблено математичні моделі та методи розрахунків з метою обгрунтування параметрів дренажних і дренажно-екранних модулів, які враховують нові технологічні та технічні рішення й особливості дренажно-модульних систем. Розроблено, а також теоретично, технічно та технологічно обгрунтовано виробничі процеси, що відбуваються під час їх будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1 +
Шифр НБУВ: РА335957

Рубрики:

      
10.

Шалай С.В. 
Обгрунтування ефективної врожайності сільськогосподарських культур на осушуваних землях за довготерміновим прогнозом: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.В. Шалай ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Вперше запропоновано розглядати та визначати врожайність за довготерміновим прогнозом на рівні проекту як середньозважену за змінними природними й меліоративними умовами в часі та просторі величину. Удосконалено принципи побудови та реалізації загальної моделі врожайності на осушуваних землях шляхом уточнення основних категорій від потенційно можливої до технологічно одержуваної та представлення її за умов довготермінового прогнозу у вигляді моделі мультиплікативного типу. Уточнено методи довготермінового агрометеорологічного прогнозу щодо встановлення строків сівби й розвитку культур, а також емпіричних залежностей зв'язку між фотосинтетичноактивною радіацією (ФАР) та температурою повітря, які, на відміну від існуючих, можуть бути використані для визначення як потенційно можливої, так і технологічно одержуваної врожайності в структурі загальної моделі. Удосконалено загальноприйняті методи програмування врожаю щодо ККД ФАР для сільськогосподарських культур проектної сівозміни, за якими, на відміну від наявних підходів, потенційно можливий ККД ФАР визначається покроковою ітерацією за умови, якщо агротехнічно забезпечена врожайність не перевищує відповідну кліматично забезпечену. Розроблено методи програмування врожаю щодо оптимальних норм добрив, які на відміну від існуючих, полягають у коригуванні рекомендованих зональних норм добрив на осушуваних землях залежно від потенційної родючості грунтів реального об'єкта. Уточнено методи обгрунтування дольових часток впливу визначальних факторів на врожайність вирощуваних культур, що грунтуються на поєднанні довготермінового прогнозу з загальноприйнятими балансовим і статистичним методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.32 + П146.3 +
Шифр НБУВ: РА345562

Рубрики:

      
11.

Федченко В.І. 
Обгрунтування модернізації та реконструкції меліоративних систем у гумідній зоні на основі даних еколого-меліоративного моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / В.І. Федченко ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2004. — 17 с.: табл. — укp.

Науково обгрунтовано нові підходи до реалізації даних еколого-меліоративного моніторингу щодо прийняття рішень з реконструкції й модернізації осушувальних систем. Обгрунтовано вибір репрезентативних об'єктів спостережень на основі наукового аналізу природно-меліоративних умов регіону, технічної досконалості і ефективності водорегулювальної дії меліоративних систем. Проаналізовано еколого-меліоративний стан осушуваних земель, проведено їх ранжування за пріоритетністю, доцільністю і ефективністю впровадження технічних заходів з реконструкції та модернізації осушувальних систем. За даними експериментальних досліджень на типовій дослідно-виробничій ділянці запропоновано для широкого впровадження оптимальні локальні схеми регулювання водного режиму тимчасово перезволожених земель, що сприяють заощадженню і ефективному використанню ресурсів місцевого стоку для забезпечення оптимальної вологості осушуваних грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.3 +
Шифр НБУВ: РА329738

Рубрики:

      
12.

Рокочинський А.М. 
Оптимізація проектних технічних і технологічних рішень з водорегулювання осушуваних земель: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 06.01.02 / А.М. Рокочинський ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Висвітлено питання обгрунтування на сучасних еколого-економічних засадах раціональних технічних і технологічних рішень з водорегулювання осушуваних земель в проектах будівництва, реконструкції та експлуатації меліоративних систем (МС). Описано загальну теорію оптимізації гідромеліорацій, за системним принципом розроблено нові підходи до створення та реалізації єдиного модельного комплексу з оптимізації та прогнозної оцінки загальної еколого-економічної ефективності водорегулювання осушуваних земель на довготерміновій основі з урахуванням кліматологічної стратегії управління МС як складними природно-технічними системами відповідно до рівнів прийняття рішень в часі (проект, планова експлуатація МС).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063 + П060.2
Шифр НБУВ: РА319471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шимель В.В. 
Особливості вуглецевого режиму дренованих мінеральних грунтів Полісся та прийоми його регулювання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.В. Шимель ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Для стабілізації вуглецевого режиму в осушуваних мінеральних грунтах, поліпшення процесу накопичення органічних речовин рекомендовано спосіб локального внесення органічних і мінеральних добрив в орний та підорний шари грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1
Шифр НБУВ: РА316922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мардімасова 
Особливості еколого-меліоративного стану осушуваних земель Київської області за різних умов їх використання: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Олена Олександрівна Мардімасова ; УААН; Інститут гідротехніки і меліорації. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.6(4УКР-4КИЇ)
Шифр НБУВ: РА365759

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
15.

Федотов М. М. 
Особливості трансформації природно-заповідних територій під впливом осушувальних меліорацій: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / М. М. Федотов ; НААН України, Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз формування еколого-меліоративного стану осушуваних територій в межах природно-заповідної території з урахуванням потреб її господарського використання й охорони. Подано основні напрями територіальної трансформації ландшафтних комплексів межиріччя Західного Бугу та Прип'яті під впливом осушувальних меліорацій. Запропоновано методику оцінювання просторових змін меліоративних природно-технічних систем на основі кластерного аналізу та графоаналітичних методів обробки інформації. Надано основні напрями вдосконалення територіальної організації природно-заповідної території для сільськогосподарського виробництва й охорони природи на меліорованих землях. Встановлено модель оптимізації територіального планування меліорованих агроландшафтів за сучасних умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063 + У9(4УКР)451.512
Шифр НБУВ: РА379541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Турчина К.П. 
Оцінка агромеліоративного стану осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів Західного Полісся України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / К.П. Турчина ; УААН, Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методики оцінювання агромеліоративного стану осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів. Для оцінювання впливу опадів і сум активних температур на продуктивність сільськогосподарських культур проведено регресійний аналіз даних за опадами та продуктивності сільськогосподарських культур. На підставі дослідження режиму РГВ і вологості осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів встановлено, що на режим вологості даних грунтів суттєво впливають рівень грунтових вод і метеорологічні умови. Виявлено, що продуктивність сільськогосподарських культур залежить від показників, які характеризують родючість грунту, зокрема, вмісту гумусу, гранулометричного складу, рівноважної щільності, вмісту макро- та мікроелементів. Розроблено методику інтегрованого оцінювання агромеліоративного стану осушуваних дерново-глейових карбонатних грунтів Західного Полісся, в якій враховано метеорологічні та меліоративні умови формування урожаю, екологічну стійкість, рівень родючості грунту та деградаційні процеси. Проаналізовано результати регресійного аналізу даних за врожайністю кукурудзи на силос і вмісту в осушуваному дерново-глейовому карбонатному грунті обмінного та необмінного калію, встановлено залежність між даними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.133-2(4УКР) + П063.6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363533

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Герасімов Є.Г. 
Підвищення надійності та вдосконалення закритої зрошувальної мережі з водоповітряними резервуарами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.05 / Є.Г. Герасімов ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування закритих зрошувальних мереж (ЗЗМ) з водоповітряними резервуарами (ВПР). Розроблено нову комбіновану модель перехідних процесів в водогонах з ВПР на базі "жорсткого" гідравлічного удару, яка враховує пружну ємність водогону. На основі математичного моделювання одержані графіки критеріальних залежностей (діаграми) і розроблено графоаналітичний метод оптимізації параметрів ВПР. Математичне моделювання та експериментальні дослідження поодинокої та групової роботи ВПР підтвердили ефективність використання ВПР з диференційним гідравлічним опором вузла приєднання його до водогону. Розроблена методика оптимізації параметрів ВПР при їх груповій роботі на ЗЗМ за мінімумом приведених затрат в залежності від показника надійності водогону. Розроблено пристрої для поповнення ВПР повітрям. Надано методику графоаналітичного визначення параметрів ВПР та програма розрахунку на ЕОМ перехідних процесів в водогонах з ВПР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.711-022.84 + П063.353,022

Рубрики:

      
18.

Кузьмич Л.В. 
Підвищення надійності та удосконалення елементів закритої мережі осушувальної системи (в умовах Західного Полісся України): Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / Л.В. Кузьмич ; Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання забезпечення та підвищення надійності закритої мережі осушувальної системи, наведено класифікації причин аварійних ситуацій та відмов елементів даних систем, а також факторів, що впливають на їх надійність. Визначено типи теоретичних законів розподілу надійності в часі для елементів закритої осушувальної мережі, розроблено метод розрахунку їх надійності на основі аналітичних, польових та лабораторних досліджень, гідравлічних, математичних та імовірнісно-фізичних розрахунків. Описано нові конструкції дренажних колодязів та гирлових споруд, обгрунтовано терміни проведення капітальних ремонтів для даних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343045

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Романенко А.І. 
Підвищення продуктивності меліорованих земель Лівобережного Лісостепу із застосуванням ресурсозберігаючих технологій водорегулювання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / А.І. Романенко ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2005. — 18 с. — укp.

З урахуванням сучасних вимог землекористування розроблено й експериментально апробовано на дослідно-виробничих ділянках ресурсозберігаючі технології та методи меліорації перезволожених земель. На підставі одержаних результатів обгрунтовано доцільність здійснення меліорації мінеральних надмірно зволожених грунтів за допомогою спеціально розробленої технології дренування без застосування матеріального дренажу. Розроблено оптимальний енергозберігаючий режим зволоження земель малими зрошувальними та поливними нормами. Встановлено економічну ефективність запропонованих методів меліорації, технологій водорегулювання та агротехнічних прийомів і наведено рекомендації щодо їх застосування за умов гумідної зони Лівобережного Лісостепу з урахуванням умов реформуванння земельних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063 +
Шифр НБУВ: РА335790

Рубрики:

      
20.

Хлапук М.М. 
Теоретичні основи фільтрації в середовищах, що деформуються, та їх застосування в області дренажу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.16 / М.М. Хлапук ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням теоретичного опису сумісного процесу фільтрації у зернистому середовищі та суфозійних явищ, які виникають під дією сил з боку фільтраційного потоку. Розроблено математичну модель, яка описує фільтрацію в усьому грунтовому масиві і деформації (суфозію, кольматаж) у зоні дії градієнтів напору, вищих за критичні, на основі якої поставлено крайові задачі нелінійної фільтрації. Отримано аналітичні розв'язки задач фільтрації під час стабілізації суфозійних процесів, які можна безпосередньо використати у вирішенні актуальних практичних проблем. Лабораторними дослідженнями деформаційних процесів у грунті довкола дренажних конструкцій та зволожувачів визначено адекватність теоретичних розв'язків дослідним даним. Запропоновано залежності для фільтраційного розрахунку дренажних конструкцій із урахуванням механічної суфозії та кольматажу, які виникають у грунті придренної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1в641.0,022 + Н778.712.7-022.812
Шифр НБУВ: РА307615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського