Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (333)Книжкові видання та компакт-диски (296)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=РОМАНОВСЬК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ГЕОРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Романовська І. І. 
Біотехнологічні аспекти створення іммобілізованих на полімерних носіях біологічно активних білкових речовин: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / І. І. Романовська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 39 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено наукові основи створення іммобілізованих білкових біологічно активних речовин шляхом регулювання складу, активності, стабільності та пролонгування їх комплексів з розчинними та нерозчинними полімерними матеріалами за рахунок міжмолекулярних нековалентних взаємодій, механічного включення, ковалентного зв'язування. Запропоновано концепцію поведінки білкових макромолекул у розчинах полімерів за іммобілізації методом нековалентного зв'язування. Встановлено характеристики фракційно-білкового складу й активності ферментних препаратів і комерційних препаратів алергенів. Визначено підходи до стабілізації та пролонгування комерційних білкових алергенів шляхом їх іммобілізації в ПВК, ПВС, аеросил. Виявлено субстратне інгібування реакції гідролізу казеїну, що каталізується вільними й іммобілізованими папаїном, лужною протеазою, трипсином у разі визначення протеолітичної активності ферментів. Розроблено принципи сумісної іммобілізації біологічно активних речовин, використання яких дозволяє одержувати полімерні матеріали комбінованої дії зі збільшеною літичною активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.02 + Л987
Шифр НБУВ: РА383967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
2.

Романовський О.О. 
Ідея смисложиттєвих цінностей в філософсько-релігійній думці російської еміграції (на матеріалах часопису "Путь" початкового періоду): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / О.О. Романовський ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено розуміння смисложиттєвих цінностей, виробленого авторами журналу "Путь" і яке може бути критерієм у визначенні Добра та Зла. Дослідження грунтується на ціннісних орієнтаціях християнства. Відзначено, що етичний монізм християнства надає протилежні ціннісні значення створенню та руйнації, не приділяє належної уваги єдності цих протилежностей. Стверджено, що абсолютна досконалість актуально існує в Бога. Тому акцент у діяльності людини переноситься з творчості на консервацію. Бердяєв, навпаки, онтологізує свободу, вважає, що в свободі міститься джерело величі й нікчемності людини. Обгрунтовано, що одним з напрямків пошуку шляху від Зла до Добра є "софійний" християнський соціалізм, який намагався протистояти російському марксизму як головній небезпеці для Росії на межі XIX ст. - XX ст. Виступаючи проти марксизму, релігійні мислителі обирають шлях свободи та недопущення злочину. Вони вважають, що тільки особиста, суб'єктивна свобода є основою творчості, творення (в тому числі - смисложиттєвих цінностей). Розглянуто національний аспект творчості як природне дарування людиниогієнка. Підкреслено, що питання свободи й творчості мають значення у вирішенні проблеми сенсу життя, яке суб'єктивно усвідомлюється людиною як вища цінність. Але тільки у реалізації надособистої цінності (Вища Реальність) людина може усвідомити себе як істоту, яка потребує розумного, осмисленого життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.3 + Ю3(4Рос)6
Шифр НБУВ: РА320201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Романовська Л.І. 
Когнітивний стиль особистості як чинник процесу розуміння тексту: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Л.І. Романовська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив когнітивно-стильових особливостей на процес розуміння тексту. Виявлено залежність процесу та результативності від когнітивно-стильових детермінант. З'ясовано, що розуміння тексту не може бути досягнуте за домінування одного з когнітивних стилів, оскільки кожна з когнітивних функцій забезпечує певний аспект цього процесу. Показано, що роль когнітивних особливостей у процесі розуміння є різною. Доведено, що процес розуміння тексту розгортається як послідовна реалізація певних когнітивних функцій, а саме: складнісно-простої - прийняття або неприйняття інформації; аналітико-синтезової та конкретно-абстракційної - розшарування текстової інформації, які взаємопов'язані та присутні протягом усього процесу розуміння; глобалізаційно-специфікаційної - інформація розкривається для суб'єкта як значима загалом, ціннісна для культури особистості; імпульсивно-рефлективна - переживання сутнісних елементів тексту. Проаналізовано послідовність застосування когнітивних функцій у даному процесі. Зазначено щодо нерівномірності розвитку епістомологічних можливостей особи. Зауважено, що глобалізаційно-специфікаційна функція, необхідна для повноти розуміння, опосередковується не усіма дослідженими, проте вихідні функції, наприклад, аналітичність - синтезованість, мають щонайширше застосування. Виявлений порядок їх застосування у процесі розуміння тексту відображає послідовність постання в онтогенезі. Наголошено, що найповніше розвинені когнітивні функції, які забезпечують загальне сприйняття тексту як причетного чи не причетного суб'єкта (складність - простота) та функції, що забезпечують повсякчасний розгляд тестів (аналітичність - синтетичність, конкретність - абстрактність, полезалежність - поленезалежність), а також інтроспективна функція (імпульсивність - рефлексивність). Відзначено, що найменш розвиненою є глобалізаційно-специфікаційна функція, яка має розкрити соціокультурну феноменологію тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-232 + Ю937.2 +
Шифр НБУВ: РА336684

Рубрики:

      
4.

Романовський Я.Я. 
Культурно-виховна робота в Збройних Силах України (1991 - 2005 рр.): історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Я.Я. Романовський ; Нац. акад. оборони України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу великої кількості різноманітних архівних матеріалів, чинних нормативно-правових документів і статистичних даних проведено комплексне дослідження культурно-виховної роботи (КВР) в Збройних Силах (ЗС) України у 1991 - 2005 рр. Розкрито основні фактори, які обумовили особливості становлення КВР у ЗС України, насамперед, - це соціально-політичні процеси, що відбувались в Україні у 1991 - 1992 рр. та відповідні їм політико-правові акти, наявні матеріально-технічні, організаційно-управлінські, кадрові та наукові чинники. Установлено об'єктивний взаємозв'язок між становленням і розвитком КВР у ЗС України та формуванням її нормативно-правової бази й управлінських структур, на підставі якого здійснено обгрунтування періодизації цього процесу. Висвітлено особливості організації КВР у ЗС України, а саме: практичну діяльність військових установ і підрозділів культури. З'ясовано напрями підготовки кадрів КВР, фінансування програми "Культурно-виховна робота з особовим складом і членами сімей військовослужбовців ЗС України, стан забезпечення технічними засобами пропаганди військ. Визначено чинники та шляхи підвищення ефективності КВР за умов застосування миротворчих контингентів ЗС України - застосування нових і збагачення традиційних форм і методів роботи на підготовчому етапі, оновлення матеріально-технічної бази, активізація роботи щодо задоволення релігійних запитів особового складу. Виявлено позитивні та негативні тенденції КВР у ЗС України у 1991 - 2005 рр. Визначено напрями вдосконалення КВР у ЗС України на сучасному етапі військового будівництва - управлінський, структурний, економічний та змістовий. Розвинуто науково-теоретичні засади КВР як системного процесу культурологічного впливу. Аргументовано визначення поняття "культурно-виховна робота в ЗС України". Виявлено нові функції, принципи, завдання, форми та методи цієї роботи та здійснено їх уточнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)425.0 +
Шифр НБУВ: РА348438

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Романовський В.І. 
Методи та інформаційна технологія вибору ефективних режимів роботи систем з регульованим електроприводом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.І. Романовський ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію та проблемно-орієнтований інструментарій вибору ефективних режимів роботи складних систем управління, до складу яких входить регульований електроприлад. Сформульовано вимоги до моделей систем управління, введення яких дозволяє автоматизувати процес діагностики й оптимізації параметрів таких систем за допомогою інформаційних технологій. Наведено узагальнену інфомаційну модель автоматизованого комп'ютерного процесу дослідження систем управління, яка дає змогу підвищити точність та швидкодію процесу вибору параметрів систем управління. Розроблено метод комп'ютерного дослідження складних систем управління з метою здійснення комп'ютерного дослідження таких об'єктів за межових режимів роботи. Створено інформаційну технологію, яка дозволяє проводити комп'ютерне дослідження автоматизованих систем управління з урахуванням їх особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 с116 + К621.4-52-043-05 +
Шифр НБУВ: РА338087

Рубрики:

      
6.

Романовська О. О. 
Організаційно-педагогічні умови підготовки конкурентноздатного фахівця в інженерно-педагогічних навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. О. Романовська ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано організаційно-педагогічні умови, які сприяють підготовці конкурентноздатного фахівця в інженерно-педагогічному навчальному закладі (розвиток мотивації оволодіння професією на базі системи професійно-орієнтованих знань, уключення у професійно орієнтовану діяльність з метою розвитку професійних якостей і умінь, організація педагогічної рефлексії з метою формування конкурентноздатності майбутніх інженерів-педагогів). Виділено компоненти конкурентноздатності інженера-педагога: мотаваційно-когнітивний, особистісно-діяльнісний і рефлексивно-оцінний. Розкрито поняття "інженерно-педагогічна підготовка", "конкурентноздатність", критерії (мотиваційний, функціональний, рефлексивний) і показники рівнів (високий, середній, низький) готовності конкурентноздатності фахівця до професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж. р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА381552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Романовський В.С. 
Розвиток пам'яткознавства на Харківщині в XIX - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.С. Романовський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження процесу розвитку пам'яткознавства на Харківщині в XIX - на початку XX ст. Встановлено вплив просвітницьких ідей та романтичних настроїв у культурному житті на процес зародження наукового пам'яткознавства та пробудження суспільної уваги до пам'ятки. Проаналізовано суспільні умови розвитку пам'яткознавства. Узагальнено діяльність владних структур, громадських, церковних, наукових організацій та окремих дослідників з охорони, використання, вивчення та популяризації нерухомих пам'яток історії та культури та пов'язаних з ними рухомих предметів, територій, природних або створених людиною об'єктів. Визначено причини неефективності заходів державної влади з охорони старожитностей. Доведено вплив тенденцій державної політики щодо використання й охорони пам'яток на діяльність офіційної православної церкви у даній сфері. Розглянуто форми сприяння органів місцевого самоврядування пам'яткознавчій роботі. Досліджено роботу науковців та освіченої громадськості з виявлення, вивчення й популяризації пам'яток історії та культури, висвітлено практичне значення пам'яткознавчих досліджень. Детально проаналізовано пам'яткознавчу діяльність Харківського губернського статистичного комітету, Харківського історико-філологічного товариства, Харківського єпатріального церковно-археологічного товариства, Українського архітектурно-мистецького відділу Харківського літературно-художнього гуртка. Показано значення археологічних з'їздів для розвитку пам'яткознавства на Харківщині. Встановлено причини нерівномірного розвитку наукового, громадського та практичного напрямів пам'яткознавства в XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)л60 + Т3(4УКР-4ХАР)52-7 +
Шифр НБУВ: РА351227

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Романовський О.Г. 
Теоретичні і методичні основи підготовки інженера у вищому навчальному закладі до майбутньої управлінської діяльності: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / О.Г. Романовський ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Розглянуто методологічні засади педагогічної системи підготовки управлінських кадрів, обгрунтовано її концепцію з урахуванням результатів аналізу структури та соціально-психологічних особливостей професійної діяльності сучасного інженера-керівника. Визначено й експериментально підтверджено цілі, принципи й умови ефективного функціонування педагогічної системи. Створено комплекс методичного забезпечення навчально-виховного процесу управлінської підготовки інженерів на основі діяльнісно-особистісного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА315872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Романовський О.О. 
Теорія і практика підприємницької освіти в розвинутих зарубіжних країнах: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.О. Романовський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Доведено, що підприємництво є базою національної економіки, а ефективна підприємницька освіта - фундаментом економічного розвитку демократичного суспільства. Проаналізовано особливості формування підходів щодо підприємницької освіти в економічно розвинутих країнах світу. Доведено соціально-орієнтовану сутність підприємницької освіти як складової економічного потенціалу суспільства. Розкрито феномен підприємництва та термінологічні ознаки, що відрізняють його від інших видів сучасної економічної діяльності. Визначено та обгрунтовано вимоги стосовно особистісних якостей підприємця, запропоновано типологію сучасних підприємців, а також визначено умови формування особистості з високим рівнем підприємницької культури. Виявлено особливості та умови набуття підприємницької освіти у промислово розвинутих країнах світу та можливості використання зарубіжного досвіду в Україні, а також розроблено модель даної освіти та шляхи її реалізації за умов вищої освіти в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р(0) + У.р(0) + У.р(0)
Шифр НБУВ: РА323388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Романовська Ю.А. 
Формування організаційно-економічного механізму створення стратегічного потенціалу підприємств легкої промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.А. Романовська ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито суть поняття потенціалу та досліджено його види. Визначено місце та роль стратегічного потенціалу. Обгрунтовано необхідність створення стратегічного потенціалу підприємства та проаналізовано інструменти його побудови, зокрема організаційно-економічний механізм. Досліджено особливості стратегічного потенціалу підприємств легкої промисловості та з'ясовано їх вплив на формування організаційно-економічного механізму. Проведено аналіз чинників, що впливають на формування такого механізму створення стратегічного потенціалу підприємств легкої промисловості. Розроблено вимоги до його побудови та висвітлено принципові підходи щодо формування даного потенціалу. Обгрунтовано необхідність постійного моніторингу цього механізму. Запропоновано здійснювати оцінку організаційно-економічного механізму створення стратегічного потенціалу підприємства шляхом аналізу показників рентабельності. Проаналізовано вплив дії дослідженого механізму на результати діяльності підприємства, показано переваги його дії на підприємствах легкої промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11-21,0 +
Шифр НБУВ: РА344128

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Романовська О.О. 
Фостерна сім'я Великої Британії як соціально-педагогічне середовище підтримки особистості дитини: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / О.О. Романовська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості фостерної сім'ї як соціально-педагогічного мікросередовища, виявлено й обгрунтовано умови ефективного виховного впливу фостерної сім'ї: бажання дитини бути у прийомній сім'ї, доброзичливе ставлення фостерних батьків та їх рідних дітей до прийомної дитини, професійність соціальних педагогів дитини та прийомної сім'ї. Розкрито особливості підготовки та практичного навчання фостерних батьків для роботи з дітьми та доведено ефективність даного процесу. Вивчено теорію та історію розвитку фостерних сімей Великої Британії як соціально-педагогічного середовища підтримки особистості дитини. Проведено емпіричні дослідження взаємодії прийомної дитини, фостерної сім'ї, соціальних педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(4Вел) + Ч491.05
Шифр НБУВ: РА317533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Кіщук В. М. 
Педагогічні умови наступності професійної підготовки майбутніх фармацевтів у системі коледж – медична академія / В. М. Кіщук. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – професійна підготовка майбутніх фармацевтів у системі «коледж – медична академія».Мета дослідження – теоретично обґрунтувати концептуальні положення та експериментально перевірити педагогічні умоив і структурно-функціональну модель наступності професійної підготовки майбутніх фармацевтів у системі «коледж – медична академія» на засадах компетентнісного й акмеологічного підходів.Методи дослідження: багатокритеріальний аналіз, синтез, індукція, дедукція, узагальнення, порівняння, педагогічне спостереження, бесіди, анкетування, опитування, тестування, самооцінювання, прогнозування, експертні оцінювання, педагогічне моделювання, методи математичної статистики, педагогічний експеримент.Вперше визначено педагогічні умови наступності професійної підготовки майбутніх фармацевтів у системі «коледж – медична академія» (підвищення пізнавальної активності майбутніх фармацевтів; використання комплексу активних форм і методів навчання, спрямованих на поглиблення та систематизацію знань у сфері фармації; створення практико-орієнтованого середовища для вдосконалення практичних умінь і навичок; стимулювання майбутніх фармацевтів до особистісного та професійного саморозвитку); розроблено структурно-функціональну модель такого процесу, яка охоплює цільовий, теоретико-методологічний, змістово-процесуальний та контрольно-оцінювальний блоки.Удосконалено зміст і структуру готовності майбутніх фармацевтів до професійної діяльності на засадах акмеологічного і компетентнісного підходів, представлену мотиваційно-ціннісним, когнітивно-знаннєвим, конативно-діяльнісним, особистісно-рефлексивним компонентами, визначено критерії (мотиваційний, когнітивний, діяльнісний та особистісно-розвивальний), показники та рівні (низький, середній, достатній, високий) її сформованості.Уточнено зміст поняття «наступність професійної підготовки майбутніх фармацевтів» та встановлено її зміст в системі «коледж – медична академія».Набули подальшого розвитку теоретичні, методичні та практичні засади впровадження ідей акмеологічного і компетентнісного підходів у процес організації наступності професійної підготовки майбутніх фармацевтів у систему «коледж – медична академія».^UThe professional training of future pharmacists in the system "college - medical academy" is the research object. The research aim is to theoretically substantiate the conceptual theses and experimentally test the pedagogical conditions, structural and functional model of the continuity of future pharmacists training in the system "college - medical academy" on the basis of competence and acmeological approaches.The research methods: multicriteria analysis, synthesis, induction, deduction, generalization, comparison, pedagogical observation, interviews, questionnaires, surveys, testing, self-assessment, forecasting, expert assessments, pedagogical modeling, methods of mathematical statistics, pedagogical experiment.For the first time the pedagogical conditions of continuity of professional training of future pharmacists in the system "college - medical academy" (increase of cognitive activity of future pharmacists; use of a complex of active forms and methods of training directed on deepening and systematization of knowledge in the field of pharmacy; the development of practice-oriented environment for practical skills improvement; stimulation of future pharmacists personal and professional development); the structural and functional model of this process, which covers the target, theoretical-methodological, content-procedural and control-evaluation blocks has been developed. The essence and structure of future pharmasists' readiness for professional activity on the basis of acmeological and competence approaches, represented by motivational-value, cognitive-cognitive, conative-activity, personality-reflexive components are improved, criteria (motivational, cognitive-developmental, activity) and levels (low, medium, sufficient, high) of its formation are defined.The content of the concept "continuity of professional training of future pharmacists" is specified and its content in the system "college - medical academy" is established.Theoretical, methodical and practical theses of ideas of acmeological and competence approaches introduction into the process of future pharmacists professional training continuity in system "college - medical academy" organization have received further development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Келемен А. В. 
Формування педагогічної культури майбутніх соціальних працівників на засадах акмеологічного підходу в закладах вищої освіти. / А. В. Келемен. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – процес підготовки майбутніх соціальних працівників у закладах вищої освіти.Мета дослідження – визначити, теоретично обґрунтувати й експериментально перевірити організаційно-педагогічні умови формування педагогічної культури майбутніх соціальних працівників, шляхом впровадження акмеологічного підходу в освітній процес.Методи дослідження: системно-структурний аналіз, моделювання, аналіз, узагальнення, проектування, абстрагування, класифікація, спостереження, вивчення передового педагогічного досвіду, опитування, тестування, анкетування бесіди, колективні обговорення, порівняння, педагогічний експеримент, методи математичної статистики.Вперше визначено організаційно-педагогічні умови формування педагогічної культури майбутніх соціальних працівників на засадах акмеологічного підходу (вдосконалення суб'єктності як засобу саморозвитку майбутнього соціального працівника; активне використання інтерактивних методів навчання в освітньому процесі; спонукання до самопізнання та самовдосконалення шляхом використання творчих завдань та педагогічних ситуацій; розвиток особистісних якостей та педагогічної рефлексії, шляхом впровадження тренінгових технологій); розроблено структурну модель, яка охоплює цільово-концептуальний (соціальне замовлення, мета, завдання); теоретико-методологічний (професіограма, підходи, принципи); змістово-технологічний (етапи й освітні технології); процесуально-організаційний (організаційно-педагогічні умови, методи, форми, засоби; оцінювально-результативний (компоненти, критерії, рівні та результат) блоки. Удосконалено зміст і структуру педагогічної культури майбутніх соціальних працівників на засадах акмеологічного підходу, представлену мотиваційно-ціннісним, когнітивно-аксіологічним, конативно-діяльнісним, рефлексивно-особистісним компонентами, визначено критерії, показники та рівні (низький, середній, високий) її сформованості.Уточнено зміст поняття «педагогічна культура майбутніх соціальних працівників»; встановлено особливості її формування на засадах акмеологічного підходу.Набули подальшого розвитку теоретичні та практичні засади впровадження акмеологічного підходу у професійну підготовку майбутніх соціальних працівників.^UThe process of training future social workers in higher education institutions is the research object. The research aim is to determine, theoretically substantiate and experimentally test the organizational and pedagogical conditions for the formation of pedagogical culture of future social workers, by introducing an acmeological approach to the educational process.The research methods: system-structural analysis, modeling, analysis, generalization, design, abstraction, classification, observation, study of advanced pedagogical experience, surveys, testing, questionnaires, group discussions, comparisons, pedagogical experiment, methods of mathematical statistics.For the first time the organizational and pedagogical conditions of formation of pedagogical culture of future social workers on the basis of acmeological approach (improvement of subjectivity as a means of self-development of future social worker; active use of interactive teaching methods in education; self-improvement through the use of creative tasks and pedagogical situations; development of personal qualities and pedagogical reflection, through the introduction of training technologies); developed a structural model that covers the target-conceptual (social order, purpose, task); theoretical and methodological (professiogram, approaches, principles); content-technological (stages and educational technologies); procedural-organizational (organizational-pedagogical conditions, methods, forms, means; evaluation-effective (components, criteria, levels and result) blocks.The content and structure of pedagogical culture of future social workers on the basis of acmeological approach, represented by motivational-value, cognitive-axiological, conative-activity, reflexive-personal components are improved, criteria, indicators and levels (low, average, high) of its form are defined.The content of the concept "pedagogical culture of future social workers" is specified; the peculiarities of its formation on the basis of the acmeological approach are established.Theoretical and practical bases of introduction of the acmeological approach in professional training of future social workers have been further developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Романовський С. К. 
Оптичні методи контролю радіаційно-технологічних процесів на прискорювачах електронів / С. К. Романовський. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – оптичне випромінювання, що супроводжує дію на оброблювані об'єкти пучком електронів в умовах радіаційних технологій та випробувань. Мета – визначення фізичної природи і закономірностей оптичного випромінювання, що супроводжує дію прискореними електронами на технічні матеріали, а також теплового випромінювання зразків матеріалів у процесі їх радіаційних випробувань. Методи – математичної фізики, геометричної оптики, цифрової обробки зображень. Результати – отримано аналітичні вирази для опису механізмів випромінювання та умов застосування сигналу катодолюмінісценції для діагностики режиму радіаційної обробки технічних діелектричних матеріалів; розроблено метод on-line контролю розподілу щільності потоку високоенергетичних електронів і потужності поглинутої дози на поверхні оброблюваного об'єкта.^UThe object is optical radiation that accompanies the action on the processed objects by an electron beam during radiation processes and tests. The goal is to determine the physical nature and patterns of optical radiation that accompanies the action of accelerated electrons on technical materials, as well as thermal radiation of material samples in the process of their radiation tests. Methods: mathematical physics, geometric optics, digital image processing. Results: analytical expressions are obtained to describe the mechanisms of radiation, as well as the conditions of application of the cathodoluminescent signal for the diagnosis of radiation treatment mode of technical dielectric materials; on-line control method of the flux density distribution of the of high-energy electrons and absorbed dose rate on the surface of the treated object has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

РОМАНОВСЬКА О. І. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльностіорганів державної виконавчої служби України / О. І. РОМАНОВСЬКА. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне обґрунтування та оновлене розв'язаннянаукових завдань щодо адміністративно-правового забезпечення діяльностіорганів державної виконавчої служби.Встановлено, що адміністративно-правове забезпечення діяльностіорганів державної виконавчої служби як предмет дослідження є безперервноюпрофесійною діяльністю органів державної виконавчої служби, яка спрямованих на створення належних умов для ефективного примусовоговиконання рішень суду та рішень інших органів, гарантуючи захист прав,свобод і законних інтересів усіх суб'єктів виконавчого провадження.Визначено адміністративно-правовий статус органів державної виконавчоїслужби. Сформульовано та класифіковано принципи адміністративно-правового забезпечення органів державної виконавчої служби. Зазначено,що механізм адміністративно-правового забезпечення діяльності органівдержавної виконавчої служби – це сукупність адміністративно-правовихзаходів, способів і методів, за допомогою яких здійснюється організуючийвплив на суспільні відносини щодо примусового виконання рішень,які забезпечують результативну діяльність уповноважених суб'єктів уконкретному спрямуванні.Розкрито нормативно-правове забезпечення діяльності органів державноївиконавчої служби. Визначено види адміністративно-правових засобівзабезпечення органів державної виконавчої служби.Доведено необхідність створення Єдиного рейтингу державних виконавців.^UThe dissertation is focused on the systematic research of scientific and practicalproblems of administrative and legal protection of tax relations. Based on acomprehensive analysis of doctrinal research in the field of administrative law,national legislation, the practice of its application and international experience, the19 author has formulated new scientifically grounded conclusions, propositions andrecommendations for improving the activities of authorized entities in the field ofresearch.It has been established that the subject matter of administrative and legalprotection can be powerfully organizational part of tax relations, where the meansof administrative law in their structure provide: the emergence and developmenton the basis of proper and lawful legal facts, in the object – and its part related toactivities of a taxpayer, in the content – the procedure for fulfilling their obligationsby the participants of tax legal relations, including the compliance with the termsfor registration, the obligation to declare the amount of taxes and fees, and the timeliness of filing declarations, performance of duties and proper exercise of theirrights by tax authorities.Administrative and legal protection of tax legal relations has been studied asactivities of authorized entities regulated by law, which consists in the implementationof administrative and legal measures of service, control and coercive nature,in order to prevent the commission of offenses in the field of taxation, abuse oftax officials, detection of violations of current tax legislation, bringing violatorsto administrative liability, ensuring compliance with tax obligations and restoringviolated rights of taxpayers. The content, objective, tasks, functions, methods andforms of administrative and legal protection of tax relations have been revealed.The author has found out a number of problems in the legal provision ofadministrative and legal protection of tax relations, in particular: the provisions ofinternational regulatory acts on administrative assistance in tax matters need to bedetailed in national acts in terms of procedures for taking measures provided by them;significant gaps and conflicts are inherent in the block of regulatory acts regulatingthe application of administrative coercion, information and analytical provision oftax control, including the procedure for entering its results into information andanalytical systems and electronic registers, their changes and exclusion of relevantinformation in the connection with the court's cancellation of the decisions of the taxauthorities; the organization of the activity of tax agencies in general has receivedthe proper normative consolidation, except for the cases when the forms of theirinteraction with other public institutions are enshrined in by-laws adopted by otheragencies of public administration. Directions of their solution have been suggested.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Романовська Н. І. 
Одержання, будова і фотокаталітичні властивості наноструктур ТіО2, допованих C, N, F, S / Н. І. Романовська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню впливу співвідношення (Х) концентрацій пре-курсорів неметалевих допантів (C, N, F, S) та титану (Ti(BuO)4) в реакційній суміші, що містить оцтову кислоту, і з якої одержували спочатку золі наноструктур НМ-ТіО2, які піддавали гідротермальній обробці, та температури кальцинування (ТК) на фізико-хімічні властивості одержаних (Х)НМ-ТіО2(ТГТО/ТК) наноструктур, зокрема, фазовий та хімічний склад, будову, морфологію, адсорбційні властивості, а також дослідженню впливу Х і ТК на фотокаталітичну активність цих наноструктур при опроміненні світлом ультрафіолетового (ФКАUV) та видимого діапазонів (ФКАVIS), а також сонячним світлом, в рідкофазних процесах фотодеградації доксицикліну (DC), тетрацикліну(TC), цефтазидиму(CFT), метиленового блакитного (MB), метилоранжу (МО) й газофазних про-цесах фотоокиснення СО, фотовідновлення СО2. В роботі синтезовано доповані (С) та кодоповані (C,F; C,N,F; C,S) неметалами (Х)НМ-ТіО2(ТГТО/ТК) наноструктури із морфологією нанолистів, наносфер, які складаються з нанолистів або сферичних нанокристалів з різною щільністю пакування, або близьких до сферичних частинок різного хімічного складу в залежності від природи прекурсора НМ, Х, ТК. З використанням сукупності незалежних фізико-хімічних методів досліджено фазовий та хімічний склад, особливості текструри, які зазнають істоних змін в залежності від природи прекурсора НМ, Х, ТК. Показано наявність в (Х)НМ-ТіО2(ТГТО/ТК) міжвузлових допантів (C або/та S та/або N), які забезпечують їх здатність поглинати світло видимого діапазону і високу ФКАVIS. Виявлено експоненційні залежності змін вмісту анатазу (А, %), SБЕТ і ФКАUV/VIS як від Х, так і ТК, екстремальні за-лежності змін А %, SБЕТ, загального адсорбційного об'єму, об'єму елементарної комірки, ФКАUV/VIS від ТК та змін ФКАUV/VIS від Х. Показано, що в ряді випадків ФКАUV/VIS змінються симбатно із змінами вмісту анатазу, SБЕТ, об'єму елементарної комірки при збільшенні Х. Визначено оптимальні умови одержання наноструктур з оптимальним балансом їх фізико-хмічних характеристик, які забезпечують їх високу ФКАUV/VIS. Запропоновано нові способи контрольованого гідротермального золь-гель синтезу допованих наноструктур з високою ФКАUV/VIS, які захищено патентами України. Встановлено, що ФКАUV/VIS одержаних наноструктур в досліджених процесах фотодеградації антибіотиків та барвників в рази є більшою, порівняно з стандарним фотокаталізатором ТіО2 Evonik P-25, а ФКАUV в процесах фотоокиснення СО і фотовідновлення СО2 є вищою, ніж для багатьох відомих фотокаталізаторів. Найактивніші серед досліджених зразків протестовано в процесі фотодеградації DC при опроміненні сонячним світлом і показано, що для деяких з них конверсія за 30 хв. досягає 85%.^UThe dissertation is devoted to the research of the influence of the ratio (X) of the concentrations of precursors of non-metallic dopants (C, N, F, S) and titanium (Ti (BuO)4) in the sol-gel reaction mixture containing acetic acid, and from which first obtained ash nanostructures NM-TiO2, which were subjected to hydrothermal treatment, and calcination temperature on the physicochemical properties of the obtained (X) NM-TiO2 nanostructures, in particular, phase and chemical composition, morphology, adsorption properties, as well as the study of the influence of X and TC on the photocatalytic activity of these nanostructures under ultraviolet (PCAUV) and visible (PCAVIS) light irradiation, as well as sunlight, in the photodegradation processes of doxycycline (DC), tetracycline (TC), ceftazidime (CFT), methylene blue (MB), methyl orange (MO) and gas-phase processes of CO photooxidation, CO2 photoreduction. In this work C-doped and codoped (C, F; C, N, F; C, S) with nonmetals (X) NM-TiO2 (TНТТ/TC) nanostructures nanosheets, nanospheres consisting of nanolines or spherical nanocrystals with different packing densities, or close to spherical particles of different chemical composition depending on the nature of the precursor NM, X, TC were obtained. Using a set of independent physicochemical methods, the structure, phase and chemical composition were studied, the features of the structure, which undergo significant changes depending on the nature of the precursor NM, X, TC. The presence of interstitial dopants (C or / and S and/or N) in (X) NM-TiO2 (THTT/TC) is shown, which provide their ability to absorb light in the visible range and high FCAVIS. Exponential dependences of changes in the content of anatase (A, %), SBET and PCAUV/VIS from both X and TC, extreme dependences of changes in A, %, SBET, total adsorption volume, unit cell volume, PCAUV/VIS from TC and changes of PCAUV/VIS from X. It is shown that in some cases PCAUV/VIS will change sympathetically with changes of A, %, SBET. The optimal conditions for obtaining nanostructures with the optimal balance of their physico-chemical characteristics, which provide their high PСAUV/VIS, are determined. New methods of controlled hydrothermal sol-gel synthesis of doped nanostructures with high PСAUV/VIS, which are protected by patents of Ukraine, are proposed. It was found that PСAUV/VIS of the obtained nanostructures in the studied processes of photodegradation of antibiotics and dyes is many times higher than the standard photocatalyst TiO2 Evonik P-25, and PCAUV in the processes of photooxidation of CO and photoreduction of CO2 is higher than for many known photocatalysts. The most active among the studied samples were tested in the process of DC photodegradation under sunlight irradiation and it was shown that for some of them the conversion in 30 minutes reaches 85%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Кобець В. М. 
Формування готовності майбутніх менеджерів до професійної діяльності в процесі навчання у вищому навчальному закладі / В. М. Кобець. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено проблему формування готовності майбутніх менеджерів до професійної діяльності в процесі навчання у вищому навчальному закладі й запропоновано новий підхід до її вирішення, що полягає у впровадженні педагогічних умов формування зазначеної готовності.Досліджено теоретичні засади формування та обґрунтовано сутність, структуру і критерії готовності майбутніх менеджерів до професійної діяльності в процесі навчання у закладі вищої освіти. Теоретично обґрунтовано та експериментально визначено доцільність таких педагогічних умов готовності майбутніх менеджерів до професійної діяльності в процесі навчання у вищому навчальному закладі: реалізація моделі формування готовності майбутнього менеджера до професійної діяльності; активізація навчально-пізнавальної діяльності майбутніх менеджерів на засадах контекстного підходу; діалогізація відносин викладачів та студентів в освітньому процесі ЗВО. Розроблено авторські спеціальні курси „Переговори в професійній діяльності менеджераˮ, „Лідерство і командоутворенняˮ, „Самоменеджмент в професійній діяльності менеджераˮ, банк навчально-методичних матеріалів для викладачів закладів вищої освіти щодо формування готовності майбутніх менеджерів до професійної діяльності.^UIn the thesis work, the problem of the formation of readiness of future managers for professional activities in the educational process in a higher education institution is investigated, and the new approach to its decision consists of an introduction of pedagogical conditions of the formation of the specified competence is offered.Theoretical bases of formation of readiness of future managers for professional activities in a process of studying in a higher education institution are investigated and the essence, structure and criteria of the specified readiness are substantiated.The author's definition of the concept „readiness of the future manager for professional activity” as a complex, integrative, dynamic personality formation, containing creative acquisition of theoretical knowledge and practical skills of management activities and focus on its successful implementation; activation of one's own personal potential in the process of development and self-development, a set of knowledge, skills, and abilities of effective interaction with other people and management of them.The components of the future manager's readiness for professional activity are highlighted: the value-motivational component is a set of stable values, motives, goals, and beliefs that determine their focus on successful professional activities; the cognitive-activity component characterizes the integration of professional, economic, mathematical, legal, socio-humanitarian and psychological knowledge and their creative application in practice; the personality component characterizes the presence of professionally important qualities, leadership potential, emotional intelligence, and their self-improvement through self-control, self-regulation, and self-development; the communicative component is a set of knowledge, skills, and abilities of role interaction in the process of managerial relations. It is also the development of communicative and organizational tendencies and ability to effectively communicate with other people and manage them.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Романовська Ю. А. 
Соціально-економічна безпека міста: автореферат дис. ... д. е. н. : 08.00.05 / Ю. А. Романовська. — Б.м., 2023 — укp.

Романовська Ю. А. Соціально-економічна безпека міста. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил та регіональна економіка. – Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету. – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. – Київ, 2023.Дисертацію присвячено розробленню теоретичних, методологічних та науково-прикладних основ зміцнення соціально-економічної безпеки міста.Сформовано предметне поле дослідження соціально-економічної безпеки міста. Уточнено понятійно-категоріальний апарат дослідження. Проведено аналіз характерних рис соціально-економічної безпеки міста. Удосконалено оцінювання фінансової спроможності міста. Проаналізовано вплив демографічного чинника на соціально-економічну безпеку міста. Розроблено методологічні засади оцінювання впливу «сірої» тіньової економіки на бюджет міста, які операціоналізовано у вигляді оцінних правил, прийомів, процедур та операцій. Розроблено концептуальні засади аналізу розвитку загроз соціально-економічній системі «місто», які операціоналізовано у вигляді сукупності методичних і технічних прийомів та операцій аналізу. Проаналізовано підходи до оцінювання об’єктів економічної безпекології, доведено доцільність використання в оцінюванні моделювання. Розроблено модель оцінювання соціально-економічної безпеки міста з використанням методів векторної алгебри, наданих передумов, висунутих вимог до моделювання оцінювання та інформаційних інтересів користувачів оцінок. Сформульовано вимоги, правила й інструментарій інтерпретації результатів оцінювання соціально-економічної безпеки міста, отриманих з використанням розробленої оцінної моделі. Розроблену модель оцінювання соціально-економічної безпеки міста апробовано з використанням даних 6-х міст з різним адміністративним статусом. Обґрунтовано вибір сценарного підходу до організації зміцнення соціально-економічної безпеки міста, розкрито зміст сценарію зміцнення. Розроблено технологію підготовки сценарію зміцнення соціально-економічної безпеки міста. Розроблено послідовність аналізу ресурсного забезпечення сценаріїв зміцнення соціально-економічної безпеки міста. Сформовано фреймову модель імплементації сценарного підходу до зміцнення соціально-економічної безпеки міста до діяльності міської влади. Визначено склад потенційних стейкхолдерів зміцнення соціально-економічної безпеки міста, виділено їхні групи, описано у загальному вигляді інтереси та можливості стейкхолдерів у виконанні сценарію зміцнення, встановлено орієнтири в організації комунікацій міської влади зі стейкхолдерами кожної з виділених груп та запропоновано форми їхнього залучення до участі у виконанні сценарію зміцнення.Ключові слова: соціально-економічна система «місто», соціально-економічна безпека міста, захисний підхід, загроза, оцінна модель, сценарний підхід, зміцнення соціально-економічної безпеки міста.^UUsing the imperative concepts of protective and harmonization approaches, the content of the category «socio-economic security of the city». For the study of the city as an object of socio-economic security, the current study determined the content of the category «city». Using the concepts of the theoretical basis of research, I formed the subject field of the study of the socio-economic security of the city. It also determined the components of the subject field of research of the socio-economic security of the city, and the imperatives that designate them are objectified in the form of a set of problems of economic security that need to be solved according to the established vectors of research of the socio-economic security of the city. The study analyzed the characteristic features of the socio-economic security of the city, in the aggregate of which not only its immanent (internal) essence is reflected, but also the system of connections and relations in which this phenomenon is formed and developed. Using the indexes of the formed set of indicators and data of several cities of Ukraine, I assessed their financial capacity (the ability of the city authorities to provide their own revenues to the revenue part of the city budget determined by law and timely financing of its expenses), which is an important condition for ensuring the socio-economic security of the city. To sort and formalize the impact of labor migration on the socio-economic security of the city, this study developed a cognitive map of labor emigration and labor immigration. The given study developed methodological bases for assessing the impact of the «gray» shadow economy on the city budget in which the operationalization of concepts, principles and assumptions of assessment in the form of evaluation rules, techniques and procedures made it possible to develop a sequence of operations for assessing the amount of non-receipts to the city budget. The conceptual foundations of the analysis of the development of threats to the socio-economic system «city». Based on the results of operationalization of the constructs of the conceptual foundations of the analysis of the development of threats to the socio-economic system «city». The study tested developed tools for analyzing the development of the threat to the socio-economic system «city», and the results of testing confirmed its validity, practical orientation and usability. Analysis of the approaches to the evaluation of objects of economic security revealed their advantages and limitations. The results of the analysis demostrated the suitability of using modeling in assessing the socio-economic security of the city, due to which it becomes possible to sufficiently take into account the peculiarities of the socio-economic system «city», their performance in evaluation, as well as the postulates of the protective approach on which the given study is based.Methods of vector algebra, given prerequisites, requirements made for modeling assessment and information interests of users of assessments using three vectors-matrices in linear space (vector of threat assessment by their development, vector of threat assessment by their connectivity and vector of threat assessment by their paired intensity) were utilized to develop a model for assessing the socio-economic security of the city, which allows to obtain quantitative estimates for each vector of assessment using the proposed dependencies, and operations with vectors-matrices of the model – the resulting assessment of the socio-economic security of the city. To interpret the results of the evaluation of the socio-economic security of the city, obtained using the developed evaluation model, the requirements, rules and tools of interpretation (indicators, the procedure for their calculation and limit. Using data from 6 cities with different administrative status, the developed model for assessing the socio-economic security of the city was tested.The study confirmed the efficiency of using the scenario approach in solving the problem of strengthening the socio-economic security of the city. The study suggested the technology for developing a scenario for strengthening the socio-economic security of the city. The interpretation of the content of strengthening the socio-economic security of the city, the technology for developing scenarios for strengthening the socio-economic security of the city and the sequence of analysis of the resource provision of scenarios created the prerequisites for the implementation of the scenario approach to the securi


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського