Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (703)Книжкові видання та компакт-диски (471)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=РОМАНОВСЬК$<.>+<.>A=ГЕОРГІЙ$<.>+<.>A=ФЕДОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романовська І. І. 
Біотехнологічні аспекти створення іммобілізованих на полімерних носіях біологічно активних білкових речовин: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / І. І. Романовська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 39 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено наукові основи створення іммобілізованих білкових біологічно активних речовин шляхом регулювання складу, активності, стабільності та пролонгування їх комплексів з розчинними та нерозчинними полімерними матеріалами за рахунок міжмолекулярних нековалентних взаємодій, механічного включення, ковалентного зв'язування. Запропоновано концепцію поведінки білкових макромолекул у розчинах полімерів за іммобілізації методом нековалентного зв'язування. Встановлено характеристики фракційно-білкового складу й активності ферментних препаратів і комерційних препаратів алергенів. Визначено підходи до стабілізації та пролонгування комерційних білкових алергенів шляхом їх іммобілізації в ПВК, ПВС, аеросил. Виявлено субстратне інгібування реакції гідролізу казеїну, що каталізується вільними й іммобілізованими папаїном, лужною протеазою, трипсином у разі визначення протеолітичної активності ферментів. Розроблено принципи сумісної іммобілізації біологічно активних речовин, використання яких дозволяє одержувати полімерні матеріали комбінованої дії зі збільшеною літичною активністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.02 + Л987
Шифр НБУВ: РА383967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Федорович А.О. 
Діагностична та прогностична цінність системи оксиду азоту при хірургічному лікуванні різних форм гострого панкреатиту (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.О. Федорович ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено прогностичну та діагностичну значущість системи оксиду азоту під час хірургічного лікування різних форм гострого панкреатиту (ГП). Уперше визначено рівень кореляції між показником стану системи NO і ступенем морфологічних змін у тканині підшлункової залози (ПЗ) експериментальних тварин, вмістом продуктів перекисного окиснення ліпідів і факторів антиоксидантної системи. Досліджено особливості впливу інгібітора синтази NO на вираженість морфологічних змін у тканині ПЗ і стан прооксидантно-антиоксидантної взаємодії у щурів. Проаналізовано динаміку експресії системи NO у хворих на гострий панкреатит (ГП) залежно від його фази та тяжкості перебігу. Розроблено критерії застосування у хірургічній практиці показника стану системи NO для діагностики та прогнозування перебігу ГП. Проаналізовано результати його використання у разі хірургічного лікування таких хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 +
Шифр НБУВ: РА343356

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Романовський О.О. 
Ідея смисложиттєвих цінностей в філософсько-релігійній думці російської еміграції (на матеріалах часопису "Путь" початкового періоду): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / О.О. Романовський ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено розуміння смисложиттєвих цінностей, виробленого авторами журналу "Путь" і яке може бути критерієм у визначенні Добра та Зла. Дослідження грунтується на ціннісних орієнтаціях християнства. Відзначено, що етичний монізм християнства надає протилежні ціннісні значення створенню та руйнації, не приділяє належної уваги єдності цих протилежностей. Стверджено, що абсолютна досконалість актуально існує в Бога. Тому акцент у діяльності людини переноситься з творчості на консервацію. Бердяєв, навпаки, онтологізує свободу, вважає, що в свободі міститься джерело величі й нікчемності людини. Обгрунтовано, що одним з напрямків пошуку шляху від Зла до Добра є "софійний" християнський соціалізм, який намагався протистояти російському марксизму як головній небезпеці для Росії на межі XIX ст. - XX ст. Виступаючи проти марксизму, релігійні мислителі обирають шлях свободи та недопущення злочину. Вони вважають, що тільки особиста, суб'єктивна свобода є основою творчості, творення (в тому числі - смисложиттєвих цінностей). Розглянуто національний аспект творчості як природне дарування людиниогієнка. Підкреслено, що питання свободи й творчості мають значення у вирішенні проблеми сенсу життя, яке суб'єктивно усвідомлюється людиною як вища цінність. Але тільки у реалізації надособистої цінності (Вища Реальність) людина може усвідомити себе як істоту, яка потребує розумного, осмисленого життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-103.3 + Ю3(4Рос)6
Шифр НБУВ: РА320201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Романовська Л.І. 
Когнітивний стиль особистості як чинник процесу розуміння тексту: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Л.І. Романовська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив когнітивно-стильових особливостей на процес розуміння тексту. Виявлено залежність процесу та результативності від когнітивно-стильових детермінант. З'ясовано, що розуміння тексту не може бути досягнуте за домінування одного з когнітивних стилів, оскільки кожна з когнітивних функцій забезпечує певний аспект цього процесу. Показано, що роль когнітивних особливостей у процесі розуміння є різною. Доведено, що процес розуміння тексту розгортається як послідовна реалізація певних когнітивних функцій, а саме: складнісно-простої - прийняття або неприйняття інформації; аналітико-синтезової та конкретно-абстракційної - розшарування текстової інформації, які взаємопов'язані та присутні протягом усього процесу розуміння; глобалізаційно-специфікаційної - інформація розкривається для суб'єкта як значима загалом, ціннісна для культури особистості; імпульсивно-рефлективна - переживання сутнісних елементів тексту. Проаналізовано послідовність застосування когнітивних функцій у даному процесі. Зазначено щодо нерівномірності розвитку епістомологічних можливостей особи. Зауважено, що глобалізаційно-специфікаційна функція, необхідна для повноти розуміння, опосередковується не усіма дослідженими, проте вихідні функції, наприклад, аналітичність - синтезованість, мають щонайширше застосування. Виявлений порядок їх застосування у процесі розуміння тексту відображає послідовність постання в онтогенезі. Наголошено, що найповніше розвинені когнітивні функції, які забезпечують загальне сприйняття тексту як причетного чи не причетного суб'єкта (складність - простота) та функції, що забезпечують повсякчасний розгляд тестів (аналітичність - синтетичність, конкретність - абстрактність, полезалежність - поленезалежність), а також інтроспективна функція (імпульсивність - рефлексивність). Відзначено, що найменш розвиненою є глобалізаційно-специфікаційна функція, яка має розкрити соціокультурну феноменологію тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-232 + Ю937.2 +
Шифр НБУВ: РА336684

Рубрики:

      
5.

Романовський Я.Я. 
Культурно-виховна робота в Збройних Силах України (1991 - 2005 рр.): історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Я.Я. Романовський ; Нац. акад. оборони України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу великої кількості різноманітних архівних матеріалів, чинних нормативно-правових документів і статистичних даних проведено комплексне дослідження культурно-виховної роботи (КВР) в Збройних Силах (ЗС) України у 1991 - 2005 рр. Розкрито основні фактори, які обумовили особливості становлення КВР у ЗС України, насамперед, - це соціально-політичні процеси, що відбувались в Україні у 1991 - 1992 рр. та відповідні їм політико-правові акти, наявні матеріально-технічні, організаційно-управлінські, кадрові та наукові чинники. Установлено об'єктивний взаємозв'язок між становленням і розвитком КВР у ЗС України та формуванням її нормативно-правової бази й управлінських структур, на підставі якого здійснено обгрунтування періодизації цього процесу. Висвітлено особливості організації КВР у ЗС України, а саме: практичну діяльність військових установ і підрозділів культури. З'ясовано напрями підготовки кадрів КВР, фінансування програми "Культурно-виховна робота з особовим складом і членами сімей військовослужбовців ЗС України, стан забезпечення технічними засобами пропаганди військ. Визначено чинники та шляхи підвищення ефективності КВР за умов застосування миротворчих контингентів ЗС України - застосування нових і збагачення традиційних форм і методів роботи на підготовчому етапі, оновлення матеріально-технічної бази, активізація роботи щодо задоволення релігійних запитів особового складу. Виявлено позитивні та негативні тенденції КВР у ЗС України у 1991 - 2005 рр. Визначено напрями вдосконалення КВР у ЗС України на сучасному етапі військового будівництва - управлінський, структурний, економічний та змістовий. Розвинуто науково-теоретичні засади КВР як системного процесу культурологічного впливу. Аргументовано визначення поняття "культурно-виховна робота в ЗС України". Виявлено нові функції, принципи, завдання, форми та методи цієї роботи та здійснено їх уточнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)425.0 +
Шифр НБУВ: РА348438

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Романовський В.І. 
Методи та інформаційна технологія вибору ефективних режимів роботи систем з регульованим електроприводом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.І. Романовський ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію та проблемно-орієнтований інструментарій вибору ефективних режимів роботи складних систем управління, до складу яких входить регульований електроприлад. Сформульовано вимоги до моделей систем управління, введення яких дозволяє автоматизувати процес діагностики й оптимізації параметрів таких систем за допомогою інформаційних технологій. Наведено узагальнену інфомаційну модель автоматизованого комп'ютерного процесу дослідження систем управління, яка дає змогу підвищити точність та швидкодію процесу вибору параметрів систем управління. Розроблено метод комп'ютерного дослідження складних систем управління з метою здійснення комп'ютерного дослідження таких об'єктів за межових режимів роботи. Створено інформаційну технологію, яка дозволяє проводити комп'ютерне дослідження автоматизованих систем управління з урахуванням їх особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-01 с116 + К621.4-52-043-05 +
Шифр НБУВ: РА338087

Рубрики:

      
7.

Федорович І. В. 
Організаційно-економічне забезпечення процесу відтворення лінійної частини магістральних газопроводів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. В. Федорович ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні положення щодо сутності поняття "відтворення", досліджено вплив чинників на процес відтворення лінійної частини магістральних газопроводів (ЛЧ МГ) і виникнення відмов та аварій на газопроводах, вдосконалено методичний підхід щодо оцінювання готовності ЛЧ МГ до транспортування природного газу. Розроблено методичний підхід до розрахунку фінансових втрат, які несуть газотранспортні підприємства в результаті виникнення аварійних ситуацій на газопроводах. Запропоновано алгоритм оптимізації процесу планування капітальних ремонтів на газопроводах. Проведено оцінювання ефективності застосування інноваційно-модифікованого протикорозійного покриття для захисту газопроводів. Реструктуризовано функції управління процесом відтворення ЛЧ МГ на рівні управлінь магістральних газопроводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.6-571.1-96
Шифр НБУВ: РА382730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Федорович П.П. 
Організаційно-економічний механізм розвитку венчурного бізнесу в промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / П.П. Федорович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено організаційні й економічні передумови розвитку й активізації венчурної інноваційної діяльності у промисловості України. Досліджено організаційні форми венчурної діяльності й основні підходи до організації діяльності підприємств інноваційного типу. Проаналізовано світовий досвід фінансування венчурної інноваційної діяльності та встановлено перспективи його використання в Україні. Розроблено методику та практичні рекомендації щодо створення венчурних фондів як джерела фінансування інноваційної діяльності. Запропоновано модель аналізу інвестиційною компанією інноваційних проектів. Здійснено аналіз ризиків венчурного бізнесу та запропоновано методи формування збалансованого інвестиційного портфелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)293.3 + У9(4УКР)301-55-96 +
Шифр НБУВ: РА346661

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Романовська О. О. 
Організаційно-педагогічні умови підготовки конкурентноздатного фахівця в інженерно-педагогічних навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. О. Романовська ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано організаційно-педагогічні умови, які сприяють підготовці конкурентноздатного фахівця в інженерно-педагогічному навчальному закладі (розвиток мотивації оволодіння професією на базі системи професійно-орієнтованих знань, уключення у професійно орієнтовану діяльність з метою розвитку професійних якостей і умінь, організація педагогічної рефлексії з метою формування конкурентноздатності майбутніх інженерів-педагогів). Виділено компоненти конкурентноздатності інженера-педагога: мотаваційно-когнітивний, особистісно-діяльнісний і рефлексивно-оцінний. Розкрито поняття "інженерно-педагогічна підготовка", "конкурентноздатність", критерії (мотиваційний, функціональний, рефлексивний) і показники рівнів (високий, середній, низький) готовності конкурентноздатності фахівця до професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ж. р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА381552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Федорович А.В. 
Підготовка вчителів праці у вищих педагогічних навчальних закладах України (друга половина XX ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / А.В. Федорович ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз проблеми підготовки вчителів праці у педагогічних ВНЗ України впродовж другої половини XX ст. Виокремлено етапи та тенденції їх діяльності стосовно підготовки такого вчителя. Відзначено поступовий еволюційний розвиток її змісту, форм і методів у досліджений період. Розглянуто питання стосовно організації начально-виховного процесу підготовки учителів праці. Визначено можливості творчої реалізації ідей історичного досвіду стосовно такої підготовки вчителів праці у контексті європейського освітнього простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч421.266 +
Шифр НБУВ: РА357125

Рубрики:

      
11.

Федорович Л.О. 
Підготовка дітей до школи в умовах навчально-виховного комплексу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Л.О. Федорович ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано дидактичне забезпечення підготовки дітей до школи за умов навчально-виховного комплексу на основі історико-педагогічного аналізу проблеми у науці та практиці. Підготовку дітей до школи за умов даного комплексу розглянуто як цілісну систему становлення особистості у процесі функціонування поетапної педагогічної взаємодії сім'ї, дошкільної установи та школи. Спираючись на сучасне розуміння самоцінності дитини, її дошкільного періоду життя, розроблено та доведено до практичної реалізації організаційно-функціональну модель підготовки дітей до школи на основі взаємодії суб'єктів навчально-виховного комплексу. Виявлено основні педагогічні умови науково-методичного забезпечення її ефективності, а саме: функціонування суб'єкт-суб'єктної взаємодії, наступності у змісті педагогічної взаємодії, педагогічне діагностування. Ефективність запропонованої моделі доведено на основі узагальнення результатів експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.389 +
Шифр НБУВ: РА324258

Рубрики:

      
12.

Романовський В.С. 
Розвиток пам'яткознавства на Харківщині в XIX - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.С. Романовський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження процесу розвитку пам'яткознавства на Харківщині в XIX - на початку XX ст. Встановлено вплив просвітницьких ідей та романтичних настроїв у культурному житті на процес зародження наукового пам'яткознавства та пробудження суспільної уваги до пам'ятки. Проаналізовано суспільні умови розвитку пам'яткознавства. Узагальнено діяльність владних структур, громадських, церковних, наукових організацій та окремих дослідників з охорони, використання, вивчення та популяризації нерухомих пам'яток історії та культури та пов'язаних з ними рухомих предметів, територій, природних або створених людиною об'єктів. Визначено причини неефективності заходів державної влади з охорони старожитностей. Доведено вплив тенденцій державної політики щодо використання й охорони пам'яток на діяльність офіційної православної церкви у даній сфері. Розглянуто форми сприяння органів місцевого самоврядування пам'яткознавчій роботі. Досліджено роботу науковців та освіченої громадськості з виявлення, вивчення й популяризації пам'яток історії та культури, висвітлено практичне значення пам'яткознавчих досліджень. Детально проаналізовано пам'яткознавчу діяльність Харківського губернського статистичного комітету, Харківського історико-філологічного товариства, Харківського єпатріального церковно-археологічного товариства, Українського архітектурно-мистецького відділу Харківського літературно-художнього гуртка. Показано значення археологічних з'їздів для розвитку пам'яткознавства на Харківщині. Встановлено причини нерівномірного розвитку наукового, громадського та практичного напрямів пам'яткознавства в XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)л60 + Т3(4УКР-4ХАР)52-7 +
Шифр НБУВ: РА351227

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федорович В.О. 
Розробка наукових основ та способів практичної реалізації управління пристосовуваністю при алмазному шліфуванні надтвердих матеріалів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / В.О. Федорович ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 33 с. — укp.

Наведено методологію та розроблено систематику складового процесу пристосовуваності за умов алмазного шліфування надтвердих матеріалів. На базі комплексного теоретико-експериментального вивчення 3D топографії оброблюваної поверхні та робочої поверхні шліфувального круга з використанням методу лазерного сканування, моделювання 3D напружено-деформованого стану єдиної системи оброблюваний матеріал - робоча поверхня абразивно-алмазного круга і динаміки зносу її елементів розроблено експертну систему процесу шліфування, що дозволяє прогнозувати й оптимізувати процес бездефектної обробки існуючих і створюваних надтвердих матеріалів. Запропоновано технічні рішення та рекомендації для практичного застосування, що дозволяє на їх основі створювати високоефективні робочі процеси виготовлення прецизійних ріжучих інструментів з надтвердих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-1 + Л463.063.6
Шифр НБУВ: РА320660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Федорович Є.І. 
Селекційно-генетичні та біологічні особливості тварин західного внутрішньопородного типу української чорно-рябої молочної породи: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / Є.І. Федорович ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К. ; с. Чубинське, 2004. — 38 с. — укp.

Уперше комплексно вивчено вікову динаміку росту й розвитку та лінійного росту тварин, їх екстер'єрно-конструкційні особливості, формування м'ясної та молочної продуктивності. З'ясовано вплив матерів, батьків, інтенсивності росту й розвитку, віку першого осіменіння та першого отелення на формування молочної продуктивності корів. Установлено роль тривалості сухостійного, сервіс- і міжотельного періодів на молочну продуктивність і характер лактаційної кривої високопродуктивних корів. Вивчено динаміку кількісних та якісних показників молочної продуктивності, біохімічні показники крові та показники природної резистентності, газообмін та енергетичні процеси, генетичний поліморфізм ферментів і білків крові та молока й еритроцитарні антигени крові тварин та племінну якість бугаїв-плідників. Установлено значення генотипу, матерів і батьків стосовно формування продуктивності й тривалості життя тварин. Виявлено вплив генотипу та батьків на ріст і розвиток тварин. Вивчено енергетичні процеси та розпад речовин в організмі телиць, динаміку якісних показників молока протягом лактації, взаємозв'язок гомо- та гетерозиготності за поліморфними системами білків і ферментів крові та білків молока з продуктивністю й відтворювальною здатністю корів. Визначено оптимальні параметри росту й розвитку тварин за їх живою масою та лінійними промірами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9-3 чорно-ряба + П603.9-2 чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА332573

Рубрики:

      
15.

Романовський О.Г. 
Теоретичні і методичні основи підготовки інженера у вищому навчальному закладі до майбутньої управлінської діяльності: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / О.Г. Романовський ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Розглянуто методологічні засади педагогічної системи підготовки управлінських кадрів, обгрунтовано її концепцію з урахуванням результатів аналізу структури та соціально-психологічних особливостей професійної діяльності сучасного інженера-керівника. Визначено й експериментально підтверджено цілі, принципи й умови ефективного функціонування педагогічної системи. Створено комплекс методичного забезпечення навчально-виховного процесу управлінської підготовки інженерів на основі діяльнісно-особистісного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА315872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Романовський О.О. 
Теорія і практика підприємницької освіти в розвинутих зарубіжних країнах: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / О.О. Романовський ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Доведено, що підприємництво є базою національної економіки, а ефективна підприємницька освіта - фундаментом економічного розвитку демократичного суспільства. Проаналізовано особливості формування підходів щодо підприємницької освіти в економічно розвинутих країнах світу. Доведено соціально-орієнтовану сутність підприємницької освіти як складової економічного потенціалу суспільства. Розкрито феномен підприємництва та термінологічні ознаки, що відрізняють його від інших видів сучасної економічної діяльності. Визначено та обгрунтовано вимоги стосовно особистісних якостей підприємця, запропоновано типологію сучасних підприємців, а також визначено умови формування особистості з високим рівнем підприємницької культури. Виявлено особливості та умови набуття підприємницької освіти у промислово розвинутих країнах світу та можливості використання зарубіжного досвіду в Україні, а також розроблено модель даної освіти та шляхи її реалізації за умов вищої освіти в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р(0) + У.р(0) + У.р(0)
Шифр НБУВ: РА323388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Федорович Н.В. 
Українська народна астрономія: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Н.В. Федорович ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнографії ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено астрономічні знання та уявлення українського народу та їх відображення у фольклорі, обрядовості та матеріальній культурі. Висвітлено розвиток української народної астрономії з найдавніших часів до сьогодення. З'ясовано вплив раціональних астрономічних часів до сьогодення. З'ясовано вплив раціональних астрономічних знань українського народу на господарську діяльність. Розглянуто систему традиційних календарних уявлень українців. На підставі фольклорно-етнографічних джерел і матеріалів етнографічних, археологічних і мистецтвознавчих досліджень проаналізовано міфологічні космогонічні та космологічні уявлення українців. Розглянуто астральну символіку у народній творчості й обрядовості. Народні астрономічні знання й уявлення досліджено у їх проявах, а саме: господарській діяльності, міфології та символіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.14 + Т52(23=УКР)-714 +
Шифр НБУВ: РА363702

Рубрики:

      
18.

Федорович В.В. 
Формування відтворювальної здатності у бугаїв-плідників західного внутрішньопородного типу української чорно-рябої молочної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.В. Федорович ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.; Чубинське, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено ріст і розвиток організму, морфологічну структуру сім'яників, придатків сім'яників, придаткових статевих залоз у бугаїв західного внутрішньопородного типу української чорно-рябої молочної породи. Досліджено вікову динаміку спермопродукції бугаїв-плідників різних ліній і різної племінної цінності. Одержано нові дані стосовно показників дихання та виживаності сперміїв, активності ферментів, вмісту глюкози, фруктози, суми цукрів, ДНК, РНК, загального білка та загальної кількості імуноглобулінів у спермі бугаїв-плідників. Вивчено взаємозв'язки між кількісними та якісними показниками спермопродукції та біохімічними показниками сперми. З'ясовано вплив певних факторів на біохімічні показники сперми. Вивчено на бугайцях західного внутрішньопородного типу у період їх статевого дозрівання показники легеневого газообміну, використання та розпад речовин в організмі, морфологічні та біохімічні показники крові та показники природної резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33 + П603.9 українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА349123

Рубрики:

      
19.

Романовська Ю.А. 
Формування організаційно-економічного механізму створення стратегічного потенціалу підприємств легкої промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.А. Романовська ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито суть поняття потенціалу та досліджено його види. Визначено місце та роль стратегічного потенціалу. Обгрунтовано необхідність створення стратегічного потенціалу підприємства та проаналізовано інструменти його побудови, зокрема організаційно-економічний механізм. Досліджено особливості стратегічного потенціалу підприємств легкої промисловості та з'ясовано їх вплив на формування організаційно-економічного механізму. Проведено аналіз чинників, що впливають на формування такого механізму створення стратегічного потенціалу підприємств легкої промисловості. Розроблено вимоги до його побудови та висвітлено принципові підходи щодо формування даного потенціалу. Обгрунтовано необхідність постійного моніторингу цього механізму. Запропоновано здійснювати оцінку організаційно-економічного механізму створення стратегічного потенціалу підприємства шляхом аналізу показників рентабельності. Проаналізовано вплив дії дослідженого механізму на результати діяльності підприємства, показано переваги його дії на підприємствах легкої промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11-21,0 +
Шифр НБУВ: РА344128

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Федорович О.В. 
Формування свідомої дисципліни учнів 4 - 6-х класів в процесі фізичного виховання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.В. Федорович ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови формування свідомої дисципліни в учнів (забезпечення структурної цілісності формування даної дисципліни, творче використання національних традицій фізичного виховання, врахування інтересів, потреб і мотивів школярів, а також індивідуальних і типологічних особливостей учня, забезпечення активної участі школярів у процесі фізкультурно-масової та спортивної роботи). З'ясовано причини недисциплінованості учнів IV - VI класів: особистісні, соціальні, побутові. Удосконалено структуру процесу формування дисциплінованості учнів у процесі фізичного виховання, що передбачає визначення мети, завдань, принципів, форм, методів та засобів діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч421.352.23 +
Шифр НБУВ: РА337308

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського