Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (484)Книжкові видання та компакт-диски (446)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=РУДИК$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бурденюк С. В. 
Накопичувальне пенсійне страхування, перспективи його розвитку в Україні. / С. В. Бурденюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню теоретичних і методичних положень та виробленню практичних рекомендацій щодо розвитку накопичувального пенсійного страхування. Узагальнено наукові підходи до визначення накопичувального пенсійного страхування, його сутності, запропоновано функції, доповнено характерні ознаки, визначено місце та роль у системі пенсійного страхування. Досліджено нормативно-правову базу функціювання накопичувального пенсійного страхування у національній пенсійній системі України. Здійснено характеристику методичних підходів до використання цього виду страхування в національних пенсійних системах інших країн. Здійснено оцінку стану системи недержавного пенсійного забезпечення, яка функціює на принципах накопичувального пенсійного страхування. Наголошено на необхідності запровадження загальнодержавного обов'язкового накопичувального пенсійного страхування, що дасть можливість практичного застосування другого рівня національної пенсійної системи. Проведено характеристику і розроблено методичні підходи щодо формування інвестиційних пенсійних портфелів.^UThe thesis is devoted to the deepening of theoretical and methodological provisions and practical recommendations for the development of funded pension insurance. Scientific approaches to the definition of accumulative pension insurance and its essence are generalized, the functions, characteristic features are considered and specified, the place and role in the pension insurance system are determined. The legal framework of functioning of accumulative pension insurance in the national pension system of Ukraine is investigated. The methodical approaches to the use of this type of insurance in the national pension systems of other countries are characterized. An assessment of the state of the private pension system, which operates on the principles of funded pension insurance, is made. The necessity of introducing national mandatory funded pension insurance, which will enable the practical application of the second level of the national pension system is emphasized. The characteristic and methodical approaches concerning formation of investment pension portfolios are carried out and developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Михайлович В. В. 
Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Михайлович. — Б.м., 2023 — укp.

Михайлович В.В. Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія». – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, Чернівці, 2023.Сьогодні діелектричні матеріали відіграють ключову роль у передових електронних пристроях, таких як, конденсатори, суперконденсатори, сенсори, транзистори, тощо. В контексті нинішньої тенденції до мінімізації розмірів, підготовка та функціоналізація нанорозмірних діелектричних матеріалів є одним із пріоритетних напрямків дослідження. Серед широкого спектру діелектриків одним із найцікавіших є матеріали з високою діелектричною сталою, так звані матеріали з високою константою діелектричної проникності (high-k). Одними з найбільш яскравих представників висококонстантних матеріалів є оксидні діелектрики, до яких можна віднести перовскіти барію титанату та шпінелі на основі хромітів. Ці два типи сполук викликають зростаючий інтерес, оскільки вони володіють високою діелектричною сталою, фероелектричною, п'єзоелектричною, піроелектричною та іншими властивостями, що робить їх ідеальними кандидатами для застосування в мікро- та наноелектроніці.В цьому контексті, дана дисертація зосереджується на підготовці, функціоналізації та інтеграції нанорозмірних перовскітів типу BaTiO3 та шпінелей типу ZnCr2O4 у плоскі конденсатори з високим значенням константи діелектричної проникності. Дисертація організована наступним чином;У вступі обґрунтовано вибір теми та актуальність дисертаційного дослідження, вказано його зв’язок з науковими програмами та темами, сформульовано мету та завдання дисертації, вказане її наукове та практичне значення, наведено інформацію про публікації й особистий внесок здобувача, апробацію результатів роботи, її структуру й обсяг.Розділ 1 складається з чотирьох основних частин: (i) сучасний стан досліджень, (ii) властивості нанорозмірних діелектричних оксидних частинок, (iii) методи наноструктурування та організації діелектричних наночастинок у вигляді тонких плівок та (iv) інтеграція діелектричних наночастинок в електронні пристрої в якості активних компонентів. Розділ закінчується висновками. У розділі 2 описано основні методи, що використовувалися для характеристики діелектричних оксидних наноматеріалів. Розділ 3 присвячено синтезу та характеристиці діелектричних наночастинок типу перовскіту. Зокрема, експериментальним шляхом було отримано ряд систем наночастинок титанату барію з контрольованою морфологією та розміром: кубічні наночастинки (середній розмір близько 15 нм), усічені кубоїдальні наночастинки (середній розмір близько 100 нм) та усічених ромбододекаедричних наночастинок (середній розмір близько 110 нм). Слід зазначити, що наночастинки з усіченою ромбододекаедричною та усіченою кубоїдальною морфологією BaTiO3 були отримані та описані вперше. Досліджено вплив морфології частинок на діелектричні властивості наночастинок на основі титанату барію. У розділі 4 описано методику варіювання морфологією систем типу шпінелі та її вплив на діелектричні властивості. Результати експерименту свідчать, що на розмір, ширину забороненої зони та діелектричні властивості отриманих наночастинок шпінелі впливають декілька факторів, зокрема час горіння гелю, температура горіння та ентальпія горіння твердого хелатно-звязуючого агента. Розділ 5 ілюструє, інтеграцію наночастинок типу шпінелі та перовскіту в електронні пристрої. Першим кроком на цьому шляху була функціоналізація поверхні наночастинок з метою отримання стабільних суспензій, які будуть використовуватися для осадження тонких плівок. Для виготовлення тонких плівок були використані два методи, а саме: діелектрофорез та “drop casting”. Незважаючи на те, що метод діелектрофорезу дозволяють отримувати тонкі плівки з високим ступенем впорядкованості наночастинок, цей методи обмежений неперервністю тонких шарів на великих поверхнях. Цю проблему було подолано за допомогою методу “drop casting”. Для наноматеріалів перовскіту та шпінелі товщина отриманих тонких плівок варіюється від 400 нм до 4300 нм. Якість поверхні та елементний склад плівок було досліджено за допомогою скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійного X-проминевого аналізу. Наступним кроком після визначення характеристик тонких плівок було виготовлення конденсаторів. Ефективність виготовлених конденсаторів було досліджено методом імпеданс спектроскопії. Таким чином, ми отримали наступні значення електричної ємності: 1 нФ для конденсатора на основі ZnCr2O4, 200 нФ для конденсаторів на основі усічених кубоїдальних наночастинок BaTiO3 і 2 нФ для конденсаторів на основі усічених ромбододекаедричних наночастинок BaTiO3.^UMykhailovych V. V. Design and production of oxide dielectric materials at the nanometric scale for electronic devices.Thesis on search for the Doctor of Philosophy degree in specialty 104 «Physics and Astronomy». - Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernivtsi, 2023.Nowadays, dielectric materials play a key role in main electronic devices, like for example capacitors, supercapacitors, sensors, field effect transistors, etc. Towards the minimalization trend, the preparation and functionalization of nanoscale dielectric materials are of primary interest. Among a wide range of dielectrics, one of the most interesting are the materials with high dielectric constant (high-k). One of the brightest representatives of high-k materials are oxide-based dielectrics, from which barium titanate perovskites and metal chromite spinels can be figured out. These two types of compounds show a growing interest as they possess high dielectric, ferroelectric, piezoelectric, pyroelectric and other properties, which makes them a perfect candidate for application in micro- and nano-electronics. In this context, the present thesis focusses on preparation, functionalization and integration of nanoscale perovskite-type BaTiO3 and spinel-type ZnCr2O4 in planar high-k capacitors. The thesis is organized as following;The Іntroduction justifies the relevance of the topic of the dissertation research, indicates its connection with scientific programs, plans and topics, formulates the purpose and tasks of the dissertation, emphasizes its scientific and practical significance, presents information about the publications and personal contribution of the recipient, approves the project results, their structure and amount.Chapter 1 is structured in four main sections which consist of (i) state of the art, (ii) properties of nanosized dielectric oxide particles; (iii) nanostructuration and organization methods of dielectric nanoparticles as thin films and (iv) integration of dielectric nanoparticles in electronic devices as active elements. The chapter ends with partial conclusions. Chapter 2 describes the main techniques used for dielectric oxide nanomaterials characterization. Chapter 3 is devoted to synthesis and characterization of perovskite-type dielectric nanoparticle systems. Thus, a series of barium titanate nanoparticles systems have been obtained, with controlled morphology and size: cubic nanoparticles (with the mean size of about 15 nm), edge-truncated cuboidal nanoparticles (with a size about 100 nm) and truncated rhombic dodecahedron (with a size about 110 nm). It has to be mentioned here that the truncated rhombic dodecahedron and cuboidal edge-truncated morphologies for BaTiO3 has been obtained and described for the first time. Chapter 4 describes the methodology of morphology tailoring in spinel type systems and its impact on the dielectric properties. The experimental results strongly suggest that several factors, including the burning time of gel, the combustion temperature, and the enthalpy of combustion of the solid chelating/fuel agents, influence the size, band gap and dielectric properties of the obtained spinel nanoparticles. Chapter 5 is dedicated to the integration of the spinel and perovskites nanoparticles in electronic devices. First step on this road was the surface functionalization of the nanoparticles in order to obtain a stable ink suspensions which will be used for the thin films deposition. Various methods were used for the thin film fabrication, namely drop casting, dielectrophoresis and spin coating. Despite the dielectrophoresis and spin coating methods allowed as to obtain thin films with a high order degree of the nanoparticles, these techniques are limited by the continuity of the thin layers on large surfaces. This issue has been overcome by using drop casting method. For both, perovskite and spinel nanomaterials the thickness of the prepared thin films vary from 400 nm to 4300 nm. The surface quality and elemental composition of the films has been investigated by Field-emission Scanning Electron Microscopy, and EDX analyses. As a next step, after elaboration of characterization of thin films the planar capacitors have been fabricated by deposition of silver electrodes onto the both sides of the dielectric films. The performance of the fabricated planar capacitors was studied by Broadband Dielectric Spectroscopy. Thus, we obtained the following values for the electrical capacitance: 1 nF for ZnCr2O4 based capacitor, 200 nF for cuboidal BaTiO3 based capacitors and 2 nF for the truncated rhombic dodecahedron BaTiO3 based capacitors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Рудик В.А. 
Юридичні гарантії права людини на соціальний захист в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.А. Рудик ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст ключових терміно-понять системи соціального захисту та визначено їх співвідношення на основі аналізу чинного національного та міжнародного законодавства в сфері соціального захисту. Досліджено юридичну природу права людини на соціальний захист, його зміст, обсяг та межі. Описано систему юридичних гарантій права людини на соціальний захист. Визначено види та рівні юридичного гарантування права людини на соціальний захист. Висвітлено озноки ефективності даних гарантій права людини на соціальний захист та засоби їх впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА352765

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Рудик В.П. 
Прояв модифікації комплексів іонів перехідних металів в оптико-фізичних властивостях фероїків з алкіламонієвим катіоном: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.П. Рудик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив модифікації комплексів іонів перехідних металів у разі ізоморфного аніонного заміщення, а також під впливом радіаційних і розмірних ефектів, на оптико-фізичні властивості аніонних комплексів, зокрема, з частковим заміщенням іона-комплексоутворювача або ліганду. З використанням методів резонансного КРС і вимірювання температурних приростів оптичного двозаломлення визначено особливості просторової модуляції у твердих розчинах DMACCC в області температур 290 - 330 К. Виявлено, що у низько- та високотемпературній фазах твердого розчину співіснують аніони тетраедричної й октаедричної форми. Одержано нанокомпозити на основі кристалів TEACCCB, інкорпорованих у полімерну матрицю, досліджено їх оптико-фізичні властивості. Проаналізовано специфічні прояви розмірних ефектів, пов'язані з впливом напружень, які виникають на поверхні нанокристалів, та супроводжуються розщепленням смуг внутрішньоіонного поглинання. У композитах на основі нанокристалів TEACCB, інкорпорованих в PMMA матрицю, вперше виявлено характерну частотну залежність діелектричної проникності, пов'язану з п'єзоелектричним резонансом, частота якого визначається розмірами окремих нанокристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В372.236,022 +
Шифр НБУВ: РА363548

Рубрики:

      
8.

Рудик Г.Б. 
Культурологічно-естетичні параметри українського нефігуративного живопису (90-ті роки ХХ століття): Автореф. дис... канд. філос. наук: 17.00.01 / Г.Б. Рудик ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто нефігурований живопис України 1990-х рр. у контексті естетико-культурної традиції абстракціонізму та філософсько-теоретичного дискурсу сучасного мистецтва. Досліджено світоглядно-естетичні програми п'ятнадцяти художників-нефігуративістів. Визначено ключові культорологічні та естетичні параметри українського нефігуративу 1990-х рр. у світлі системного уявлення про теоретичну традицію абстракціонізму. Здійснено порівняльно-культурологічний аналіз даного явища з феноменом американського експресіонізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.451.4 + Щ143 (4Укр)64-239
Шифр НБУВ: РА316118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Рудик Л.В. 
Підвищення показників якості локальних систем і пристроїв управління мережами телекомунікацій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Л.В. Рудик ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано вирішення науково-технічних завдань з підвищення основних показників якості локальних систем і пристроїв управління мережами та послугами телекомунікацій. Показано, що основним завданням управління у даній сфері є забезпечення тривалої та якісної роботи засобів і мереж телекомунікацій у процесі їх постійного удосконалення та розвитку за умов різноманітних змінних впливів. Визначено, що всі види управління взаємопов'язані, реалізацію яких забезпечить лише комплексна система керування. Розроблено концепцію мережі управління телекомунікаціями TMN (Telecommunication Management Network). Запропоновано використання локальних систем управління мережами зв'язку на рівні TMN. Створено методику синтезу коригуючих пристроїв замкненого контуру локальних систем управління мережами зв'язку з принципом управління щодо відхилення з умови підвищення точності в усталених режимах. Запропоновано розробку структури та проведено синтез локальних систем управління мережами зв'язку з умови підвищення точності в усталених режимах за допомогою диференціальних зв'язків за детермінованих збурень у класі систем з управлінням щодо відхилення та врахування умов фізичної реалізації диференціальних зв'язків. Обгрунтовано структуру та методику синтезу локальних систем управління мережами зв'язку з умови підвищення швидкодії шляхом компенсації повільно загасаючих компонентів перехідної складової похибки за допомогою диференціювання зв'язків щодо збурення з урахуванням умов фізичної їх реалізації. Розроблено методику синтезу локальних систем управління мережами зв'язку з умови підвищення швидкодії шляхом мінімізації квадратичних інтегральних оцінок за допомогою диференціальних зв'язків щодо збурення. Розроблено методику синтезу локальних систем управління мережами зв'язку з умови підвищення точності шляхом мінімізації серденьоквадратичної похибки (СКП) за випадкових збурень за допомогою диференціальних зв'язків щодо збурення з урахуванням умов їх фізичної реалізації. Проведено синтез систем управління з інваріантними характеристиками завадостійкості. Досліджено реальне використання адаптивної системи передачі інформації: з адаптацією в безперервному та дискретному каналах (на рівнях модема та кодека).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01 +
Шифр НБУВ: РА342316

Рубрики:

      
10.

Рудик М.В. 
Незаконний збут, розповсюдження комп'ютерної інформації з обмеженим доступом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Рудик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено суспільно-небезпечні дії, пов'язані з незаконним збутом і розповсюдженням комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Розроблено термінологічний апарат окремих видів таємниць, проаналізовано відповідні склади злочинів, що посягають на інформацію з обмеженим доступом, скоєних за допомогою засобів комп'ютерної техніки. Обгрунтовано єдиний підхід до застосування норм кримінального права щодо захисту комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Розглянуто актуальні питання кваліфікації злочинних посягань на інформацію з обмеженим доступом. Розроблено рекомендації щодо удосконалення чиннного кримінального законодавства та правозастосовчої практики. Проаналізовано законодавче регулювання різних видів таємниць, що закріплені в національному й іноземному законодавствах. Здійснено системний і порівняльний аналіз складів злочинів, які передбачають відповідальність за посягання на таємницю приватного життя, комерційну, банківську, державну. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у сфері кримінально-правової охорони комп'ютерної інформації з обмеженим доступом. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати у процесі вдосконалення норм Кримінального кодексу України та практичній діяльності підрозділів ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)042 + Х881.9(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА352544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Рудик Н.І. 
Формування ефективного ринку сільськогосподарської продукції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.І. Рудик ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні засади ринкових відносин, розроблено рекомендації щодо удосконалення інфраструктури та механізму функціонування ефективного ринку сільськогосподарської продукції відповідно до умов Світової організації торгівлі (СОТ). Визначено сутність ринку сільськогосподарської продукції, обгрунтовано об'єктивну необхідність його розвитку та розширення інфраструктури з метою забезпечення ефективного функціонування. Висвітлено методичні основи дослідження ринкових товарних відносин. Проаналізовано стан формування та функціонування інфраструктури ринку сільськогосподарської продукції, визначено потенційні можливості її пропозиції на ринку. Проведено дослідження збалансованості й ефективності ринку за умов існуючого попиту на сільськогосподарську продукцію. Розглянуто складові елементи формування повноцінної інфраструктури та механізму функціонування ринку сільськогосподарської продукції. Визначено параметри формування конкурентоспроможного ринку сільськогосподарської продукції відповідно до умов СОТ. Розроблено механізм раціонального поєднання державного й економічного регулювання ринку сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51 +
Шифр НБУВ: РА361180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Рудик О.Р. 
Антикризове управління фінансовою стійкістю суб'єктів господарювання в економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О.Р. Рудик ; Львів. нац. унів. ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи та практичні рекомендації, спрямовані на формування механізму антикризового управління фінансовою стійкістю суб'єктів господарювання в економіці України. Досліджено суть і сформульовано функції кризи, визначено сутність і обгрунтовано економічний зміст фінансової стійкості суб'єкта господарювання, вдосконалено класифікацію управління фінансовою стійкістю, проведено аналіз часової та просторової структури кризи. Доведено існування зв'язку між рівнем мінливості фінансових коефіцієнтів і рівнем їх інформаційної цінності як індикаторів кризи. Удосконалено організаційну модель антикризового управління фінансовою стійкістю суб'єкта господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-97-21
Шифр НБУВ: РА374254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рудик Р.І. 
Врожай та якість продукції льону-довгунцю залежно від доз і строків застосування вуглеамонійних солей та стимулятора росту триман: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Р.І. Рудик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-434(4УКР1),022 + П216.1-468.5(4Укр1),022
Шифр НБУВ: РА311740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Рудик С.Я. 
Переселення українських біженців і переміщених осіб до США та Канади після Другої світової війни: причини, особливості, наслідки (1945 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.Я. Рудик ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

З використанням комплексних і системних підходів на прикладі української етнічної групи показано взаємозв'язок між причинами, що обумовили її виникнення, різними підходами країн-переможиць щодо даної проблеми та процесом переселення біженців і переміщених осіб до неєвропейських країн. Зроблено спробу проаналізувати заключний етап переселення українців до країн Північної Америки з погляду самих емігратів, визначено деякі особливості цього процесу, роль в ньому "старої" української міграції, абсорбативні можливості країн, передбачуваної імміграції. До наукового обігу введено ряд архівних документів і матеріалів, зокрема, з колишнього архіву ЦК КПРС та КПУ, архіву зовнішньої політики СРСР та інших, в яких міститься інформація, яка ще не отримала належної оцінки вчених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-299 + Т3(9=УКР)623 +
Шифр НБУВ: РА325975

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Рудик Ю.І. 
Удосконалення нормативної бази для забезпечення якості електромереж низької напруги: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Ю.І. Рудик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено нормативну базу існуючих методів оцінки показників якості ділянок електромереж низької напруги, які впливають на рівень пожежної безпеки під час експлуатації. Запропоновано розв'язання наукової задачі забезпечення адекватності методик оцінки стану пожежної безпеки електромереж низької напруги залежно від рівня їх якості та практичного впровадження методу контролю показників якості для зниження ризику виникнення пожежі та загибелі людей. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено вплив факторів, умов і критеріїв експлуатації електромереж низької напруги на рівень безпеки й якості в цілому. Удосконалено метод вимірювання опору та метод випробування кабелів і проводів у складі електричної мережі, застосування яких дозволяє збільшити ефективніть виявлення пожежонебезпечних ділянок мережі та виробів. Розроблено алгоритм визначення місць зростання перехідних опорів контактних з'єднань, з використанням якого удосконалено метод випробувань ділянок електромереж низької напруги під час експлуатації. Створено універсальний точний аналізатор опору двопровідних електричних мереж з можливістю легкої видозміни його структури для реалізації необхідних функціональних і сервісних властивостей шляхом включення до її складу відповідних вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.2 н6 +
Шифр НБУВ: РА352548

Рубрики:

      
16.

Рудик Ю.С. 
Роль бактеріальної і вірусної інфекції в маніфестації та прогресуванні атеросклерозу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Ю.С. Рудик ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 40 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності лікування ішемічної хвороби серця (ІХС) на підставі вивчення патогенетичної ролі Chlamydia pneumoniae, Helicobacter pylori і цитомегаловірусної (ЦМВ) інфекції у клінічних проявах і ускладненнях захворювання. Досліджено зв'язок хламідійної, хелікобактерної і ЦМВ інфекцій з традиційними факторами ризику атеросклерозу та ІХС. Визначено роль імунозапальних механізмів у розвитку ендотеліальної дисфункції у разі коронарного атеросклерозу. Розроблено нові диференційно-діагностичні і прогностичні критерії оцінки перебігу ІХС, що базуються на показниках C.pneumoniae, H.pylori і ЦМВ інфікованості пацієнтів, можливому впливі синергізму мікроорганізмів у формуванні клінічних форм захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-3 +
Шифр НБУВ: РА327098

Рубрики:

      
17.

Рудик Я.М. 
Організаційні форми надання вищими навчальними закладами додаткових освітніх послуг обдарованим студентам: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Я.М. Рудик ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми навчання обдарованих студентів у вищих навчальних закладах України за сучасних умов, зокрема надання їм додаткових освітніх послуг з метою підвищення їх навчальних досягнень та якості фахової підготовки. Проаналізовано існуючі організаційні форми надання додаткових освітніх послуг, здійснено їх класифікацію. Розроблено організаційну модель надання вищим навчальним закладам додаткових освітніх послуг обдарованим студентам, основним елементом якої є ідентифікаційно-консультаційний центр. Експериментально встановлено ефективність й обгрунтовано умови впровадження запропонованої моделі у навчально-виховний процес ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.220 +
Шифр НБУВ: РА345717

Рубрики:

      
18.

Рудик 
Комунікативно- прагматичні типи висловлювань зі значенням згоди/незгоди в сучасній англійській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ірина Миколаївна Рудик ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711.2
Шифр НБУВ: РА310866

Рубрики:

      
19.

Рудик А. О. 
Трансформація інституту монархії в сучасному світі. / А. О. Рудик. — Б.м., 2021 — укp.

Збереження монархічної форми державного правління в умовахглобалізації та загальної демократизації світу є специфічним явищем. Трохибільше п'ятої частини від усіх нині існуючих країн складають саме монархії.Причому деякі з них відіграють важливу політичну та економічну роль насвітовій арені. Це зумовлює не лише наукову, а й практичну зацікавленість вдослідженні трансформації інституту монархії та перспектив його збереженняу світі в контексті оцінки політичної стабільності таких впливових монархійяк, наприклад, Катар, Саудівська Аравія та Японія. Україна не є монархією іне межує з жодною з них, однак має тісні зв'язки з деякими з них, зокрема,Велика Британія, Іспанія та Нідерланди є значними економічними партнерамиУкраїни, нарощуються контакти з Катаром та ОАЕ^UPreservation of the monarchical form of government in the context ofglobalization and overall democratization of the world is a unique phenomenon.Slightly more than a fifth of all existing countries are monarchies. And some of themplay an important political and economic role on the world stage. Accordingly, thisleads not only to scientific but also practical interest in studying the transformationof the monarchy's institution and the prospects for its preservation in the context ofassessing the political stability of such influential monarchies as Qatar, SaudiArabia, and Japan. Ukraine is not a monarchy and does not border on any of them,but it has close ties with some of them. For example, Great Britain, Spain and theNetherlands are significant economic partners of Ukraine. Also, our country built upcontacts with Qatar and the UAE


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Рудик Б. П. 
Структурні, оптичні та морфологічні властивості низьковимірних сполук ZnO та ZnS, отриманих електролітичним методом / Б. П. Рудик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці методики отримання порошкоподібних нанорозмірних кристалів ZnO та ZnS методом електролітичного синтезу та дослідженню їх властивостей. Продемонстровано, що розроблений метод дозволяє отримувати низьковимірні напівпровідникові структури різного хімічного складу та морфології без використання складного обладнання та дорогих матеріалів. В роботі досліджено структурні, оптичні та морфологічні властивості нанокристалів (НК) ZnO та ZnS при варіюванні технологічних параметрів синтезу. Детально вивчено вплив на отримані матеріали температури синтезу при варіюванні останньої від кімнатної до 100С, концентрацій електроліту і густини струму в процесі їх синтезу. Методами рентгеноструктурного аналізу встановлено структуру отриманих НК, визначено їх розміри, проведено оцінки наявних в них механічних напружень. На основі досліджень синтезованих НК методом скануючої електронної мікроскопії (СЕМ) вивчено їх форму та встановлено розміри, що дозволило провести порівняння зі значеннями, отриманими іншими (непрямими) методами. СЕМ дослідження дозволили виявити кореляцію між морфологією НК та технологічними параметрами синтезу. Проведено оптичні дослідження колоїдних розчинів із НЧ ZnO та ZnS, зокрема отримано спектри поглинання, на основі яких, розраховано значення ширин забороненої зони (Eg). Отримані розміри НЧ, що визначалися за величиною їх Eg, корелюють з даними рентгеноструктурного аналізу. Встановлено вплив збільшення концентрації кисню в електроліті на спектри ФЛ синтезованих НК ZnO, зокрема ріст інтенсивності смуги ФЛ з максимумом  440 нм, який пояснено збільшенням кількості дефектів пов'язаних з оксигеном та утворенням гідроцинкіту. Продемонстровано, що відпал синтезованих НК ZnO приводить до зростання на порядок інтенсивності ФЛ внаслідок термічного розпаду гідроцинкіту до ZnO з розвинутою поверхнею, причому ширина УФ смуги ФЛ зменшується та відбувається її зміщення до характерних значень для ZnO – 392-395 нм. Методом диференціально-термічного аналізу визначені зміни фазового складу отриманого матеріалу, зареєстровано розклад гідроцинкіту на ZnO, вуглекислий газ та воду. Отримано та проаналізовано спектри синтезованих НК методом раманівського розсіяння світла, який підтвердив формування ZnO НК та їх високу кристалічну досконалість після додаткового термічного відпалу при 550° С.^UThe dissertation is devoted to the development of the method of obtaining powdered nanosized ZnO and ZnS crystals by the method of electrolytic synthesis and the study of their structural, optical, and morphological properties. The influence of the synthesis temperature on the obtained materials from the room temperature up to 100 °C, electrolyte concentrations, and current density in the process of their synthesis was studied in detail.X-ray diffraction study has confirmed that the developed electrolytic method produces highly dispersed semiconductor material of ZnO, ZnS, and hydrozincite. Based on X-ray diffraction analysis (XRD), it was found that the synthesized ZnO has a hexagonal structure of wurtzite, ZnS is in cubic structure of sphalerite and a monoclinic structure was determined for hydrozincite.Scanning electron microscopy (SEM) analysis of ZnO nanoparticle (NP) formed at different technological parameters confirmed the influence of synthesis parameters on NP morphology and size. In particular, it is shown that depending on the synthesis conditions the NPs can acquire the form of hexagonal prisms, needles, tetrapods, star-shaped (flower-like) structures. Decreasing the temperature of NPsynthesis leads to a decrease in NP size while increasing the growth temperature results in the prevalence of one of the forms of NP, in particular hexagonal prisms.It was established by the Williamson – Hall method that tensile mechanical stresses with an average value of ~ 3 • 108 Pa are characteristic of ZnO NPs, and compressive stresses with an average value of ~ 3.5 • 108 Pa are characteristic of ZnS. From the absorption spectra of the colloidal solution of the synthesized zinc sulfide NPs, the value of the optical band gap was determined to be 3.72 eV. Based on this value the average NP size of ~ 4.6 nm was determined. The obtained value correlates with the sizes of ZnS NPs obtained from the analysis of XRD reflexes methods of Scherrer (D ~ 1.2 nm) and Williamson – Hall (D ~ 2.1 nm).The effect of increasing the oxygen concentration in the electrolyte on the photoluminescence (PL) spectra of ZnO NCs is established. In particular, the intensity increase for the PL band with a maximum of about 440 nm is observed, which is explained by the increase in the number of oxygen-related defects and hydrozincite formation. It is shown that annealing of synthesized NC ZnO at 550 C leads to an increase of the PL intensity by order of magnitude, which is attributed due to thermal decomposition of hydrozincite into ZnO with a well-developed (porous) surface, as well as to narrowing of the UV PL band and its shift to values characteristic for ZnO, ~ 392-395 nm. The method of differential thermal analysis confirmed the changes in the phase composition of the obtained material during thermal annealing, in particular, the decomposition of hydrozincite into ZnO, carbon dioxide, and water was registered.X-ray diffraction method showed that the use of sodium sulfide solution as an electrolyte in the process of electrolytic synthesis leads to the formation of a mixture of sulfide and zinc oxide with average sizes of 8.9 and 24.1 nm for ZnS and ZnO NPs, respectively. It was found that annealing of the powder with formed NPs leads to an increase in the size of the ZnS NPs to 20.9 nm, while the size of ZnO NPs decreases to 15.3 nm. Such changes are explained by the relaxation of mechanical compressive and tensile stresses in the initial ZnS and ZnO, respectively.The Raman scattering spectra of synthesized NCs were analyzed, which also confirmed the formation of ZnO NCs and their high crystalline perfection after additional thermal annealing at 550° C.As for the practical use of the results obtained in the dissertation, we can summarize the following. It is shown that the intensity of both UV and visible components of PL in ZnO NC can be significantly tuned by controlling the concentration of defects associated with oxygen. For this purpose, it is necessary to vary the intensity of air (oxygen) flux through the electrolyte in the course of synthesis. The correlations between the technological parameters of the synthesis and the physical properties of the formed NPs have been established, which can be used by technologists in the synthesis of materials with the required properties. A phosphor-based on ZnO NPs was obtained, the PL range of which covers almost the entire optical range


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського