Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (196)Книжкові видання та компакт-диски (220)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=РУМЯНЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Румянцев В.В. 
Взаємодія електромагнітного випромінювання та легких частинок з неідеальними кристалічними середовищами: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Румянцев ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377 в641.0,022 + В315.7 в641.0,22 +
Шифр НБУВ: РА354322

Рубрики:

      
2.

Румянцев К.Є. 
Діагностика і лікування спонтанних внутрішніх біліарних нориць: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / К.Є. Румянцев ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі узагальнення результатів хірургічного лікування 96 хворих проаналізовано симптоми жовчнокам'яної хвороби на тлі спонтанних внутрішніх біліарних нориць. Вперше описано результати інструментальних методів обстеження хворих, а також симптоми "мікроцисти" (жовчний міхур менше 3 см у найдовшому вимірі), аеробілію, контрастування через норицевий хід певного відділу травного тракту. Встановлено, що діагностична цінність інструментальних методів у виявленні спонтанних внутрішніх біліарних нориць для ультразвукового дослідження становить 88,7 %, для комп'ютерної томографії - 77 %, ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографії - 70 %, рентгеноскопії або рентгенографії органів черевної порожнини - 5,2 %, фіброезофагогастродуоденоскопії - 1,7 %. Визначено, що основними технічними моментами операції у разі біліарних нориць є лапаротомний доступ, холецистектомія "від дна", зондування гепатикохоледоха, виконання пластичних операцій на гепатикохоледосі під час його залучення у норицю, ретельна ревізія кишки для пошуку можливих жовчних конкрементів-безоарів, відновлення цілості кишки через зашивання дефекту від нориці або шляхом резекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465,520.51
Шифр НБУВ: РА318027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Румянцева Г.І. 
Ефективність інвестиційної діяльності суб'єктів господарювання територій пріоритетного розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Г.І. Румянцева ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто розвиток наукових поглядів на особливості створення територій зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності (ІД). Проаналізовано існуючі методологічні підходи до дослідження суті інвестицій та ІД суб'єктів господарювання. Запропоновано методичні підходи до оцінювання ефективності ІД за умов територій пріоритетного розвитку (ТПР) на прикладі Волинської області. Проведено оцінку соціально-економічних ефектів від запровадження спеціального режиму ІД на даній території. Розроблено екометричну модель для оцінки економічної ефективності інвестиційних проектів суб'єктів господарювання ТПР з застосуванням принципу компаудингу та матрицю оцінювання цільової ефективності інвестиційних проектів з урахуванням мети та завдань створення ТПР. Обгрунтовано систему інформаційного забезпечення функціонування ТПР і запропоновано комплекс заходів з удосконалення інституційного забезпечення інвестиційних процесів за умов функціонуючої ТПР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ)60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56
Шифр НБУВ: РА374982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Румянцева С.С. 
Мовне питання в діяльності національної інтелігенції Наддніпрянської України (1900 - 1917рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.С. Румянцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі широкого кола джерел визначено місце мовного питання в діяльності українських політичних партій на початку XX ст. Проаналізовано мовні дискусії в роботі I - IV Державних Дум Росії. Досліджено шляхи вирішення українською інтелігенцією проблеми створення національної системи освіти. Встановлено, що найважливішою ознакою боротьби інтелігенції за українську мову означеного періоду було поєднання культурних та політичних засобів боротьби. Питання розширення сфери використання української мови на території Наддніпрянщини було невід'ємною складовою частиною розробки загального питання національно-державного будівництва України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР) + Т3(4Укр)52-293
Шифр НБУВ: РА320899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Румянцев М.В. 
Моделі промислової логістики в системі контролінгу підприємства: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.02 / М.В. Румянцев ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 35 с. — укp.

Запропновано нові методи підвищення ефективності управління складними економічними системами за умов нестабільності (випадковості) попиту на продукцію, що випускається підприємствами України шляхом використання принципів і методів теорії логістики та контролінгу. Розроблено моделі, що дозволяють збільшувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, за рахунок зниження виробничих витрат і збільшення прибутку як чинників забезпечення організаційно-економічної стійкості підприємства. Дані моделі створено на базі теорії керованих систем масового обслуговування з обмеженим ресурсом і переналагодженням. Зазначено, що використання розроблених моделей дозволяє визначати рівень гнучкості устаткування, оптимальні розміри запасу та моменти застосування резервних виробничих потужностей. Розроблено концепцію моделювання поведінки гнучких виробничо-логістичних систем. Визначено тип інформації про систему, яку необхідно використовувати для формування контролінгу на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4уКР)301-210.301 +
Шифр НБУВ: РА334430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Румянцева З. С. 
Профілактика, діагностика і лікування пухлиноподібних процесів і пухлин яєчників у дівчаток та підлітків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / З. С. Румянцева ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше детально вивчено та проаналізовано поширеність утворень яєчників у дівчаток і підлітків і чинники, які впливають на їх поширення. Визначено частоту, клініку різних морфологічних типів утворень яєчників. Узагальнено оцінки гормонального фону у дівчаток і підлітків і цінність його для діагностики утворень яєчників. Розроблено способи контролю ефективності лікування, прогнозу захворювання у дітей та підлітків. Встановлено, що правильно підібрана стіопатогенетична терапія сприяє регресу 27 % пухлиноподібних процесів і повному виліковуванню 68 % дівчаток і підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569 715.2-5
Шифр НБУВ: РА374621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Румянцев В.Р. 
Процес та обладнання для очищення відходних газів від фенолу електрофізичним способом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / В.Р. Румянцев ; Укр. держ. хім.-техн. ун-т. — Д., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено порівняльні дослідження використання різних газових електророзрядів для знешкодження викидів фенолу. Встановлено доцільність застосування стримерного розряду для вирішення даної проблеми, визначено параметри, що забезпечують максимальний ступінь очищення. Одержано математичну модель процесу нейтралізації викидів фенолу в стримерному розряді. Досліджено вплив технологічних параметрів газового потоку на ефективність очищення викидів фенолу. Розроблено конструкцію модернізованого електрофільтра для сумісного знешкодження викидів фенолу та пилу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.52-51 +
Шифр НБУВ: РА329635

Рубрики:

      
8.

Румянцев О. П. 
Адміністративно-правове регулювання трансплантації в Україні / О. П. Румянцев. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню змісту й особливостей адміністративно-правового регулювання трансплантації в Україні. Сформульовано авторські визначення понять «адміністративно-правове регулювання трансплантації», «засоби адміністративно-правового регулювання трансплантації», «принципи адміністративно-правового регулювання трансплантації анатомічних матеріалів людини», «донорство анатомічних матеріалів» та ін. Розкрито основні ознаки донорства і трансплантації як об'єкта адміністративно-правового регулювання. Здійснено класифікацію принципів і суб'єктів адміністративно-правового регулювання трансплантації. До основних засобів адміністративно-правового регулювання трансплантації в Україні віднесено: ліцензування медичної діяльності, пов'язаної з трансплантацією анатомічних матеріалів; акредитацію медичних закладів, що надають послуги з трансплантації; стандартизацію медичних послуг із вилучення анатомічних матеріалів, тканин і клітин; атестацію медичних працівників, які здійснюють такі послуги. Здійснено класифікацію дій/бездіяльності, що мають характер адміністративних правопорушень у сфері трансплантації анатомічних матеріалів. Обґрунтовано необхідність доповнення глави 5 «Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці і здоров'я населення» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Проаналізовано зарубіжний досвід правового регулювання трансплантації. Виокремлено основні напрями вдосконалення адміністративно-правового регулювання трансплантації в Україні. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства в досліджуваній сфері.^UThe dissertation is focused on studying the content and peculiarities of administrative and legal regulation of transplantation in Ukraine. The author has formulated own definition of the concepts of “administrative and legal regulation of transplantation”, “means of administrative and legal regulation of transplantation”, “principles of administrative and legal regulation of transplantation of human anatomical materials”, “forms of administrative and legal regulation of organs transplantation”, “donarship of anatomical materials”. The author has revealed the main features of donarship and transplantation as an object of administrative and legal regulation: public and legal nature (the interests of the state and private persons – donors, recipients are provided and taken into account); the dominant nature of imperative regulation compared to dispositive; special subjects, objects and content of legal relations that characterize legal relations as having an administrative and legal nature; availability of administrative and legal means of influencing the subjects of legal relations related to transplantation.The author has substantiated the expediency to classify the principles of administrative and legal regulation of transplantation of human anatomical materials into: 1) generally legal principles of law; 2) sectoral principles (principles of administrative law); 3) special principles that are unique to transplantology. The author has accomplished the classification of subjects of administrative and legal regulation of transplantation according to the criterion of interest in participating in relations on transplantation. The author has determined 5 groups of such subjects. The author has substantiated the expediency of forming an advisory body within the Cabinet of Ministers of Ukraine – the Interdepartmental Coordination Committee on Transplantation. It has been offered to endow this Committee with control, coordination, analytical functions. The systematization of powers of the Ministry of Health has been improved depending on the goals they are aimed at: rule-making; organizational and functional; constituent; analytical; educational; protection and basic ethical approaches to the problem of organs, tissues and cells transplantation. The expediency of developing the Regulations on the Ethics Committee of the Public Council of the Ministry of Health of Ukraine has been substantiated. It has been offered to endow the Ethics Committee with analytical, educational, rule-making and coordination powers.The main means of administrative and legal regulation of transplantation in Ukraine include: licensing of medical activities related to the transplantation of anatomical materials; accreditation of medical institutions that provide transplantation services; standardization of medical services for the removal of anatomical materials, tissues, cells; certification of medical employees who perform such services. The types of administrative penalties applied to the subjects of administrative offenses in the field of transplantation have been determined. The author has carried out classification of actions / omission that have the nature of administrative offenses in the field of transplantation of anatomical materials. The author has distinguished 4 groups of offenses. The necessity of supplementing Chapter 5 “Administrative Offenses in the Field of Labor Protection and Public Health” of the Code of Ukraine on Administrative Offenses has been substantiated.It has been established that the peculiarity of administrative liability for the violation of the procedure of organization and provision of medical care by the transplantation method is manifested in the fact that: legal entities in addition to individuals may also be held administratively liable; the actions / omission of subjects who provide medical care by transplantation methods are offenses (violation of the procedure of organization and implementation of transplantation, removal, storage, transportation of anatomical materials), but have no features of crimes under the Articles 143-144 of the Criminal Code of Ukraine.International experience of legal regulation of transplantation has been analyzed. The author has singled out the main directions for improving administrative and legal regulation of transplantation in Ukraine: normative and legal; organizational and legal; financial and legal; subjective; protective; coordination. Propositions for improving the legislation in the researched area have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Румянцева Ю. Ю. 
Розробка зносостійких композиційних матеріалів на основі cBN, армованих мікроволокнами тугоплавких сполук, для різального інструменту / Ю. Ю. Румянцева. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена встановленню закономірностей впливу хімічного складу, морфології добавок та технології отримання на структуроутворення та властивості різальних матеріалів із низьким вмістом cBN. В роботі було розглянуто науково-технічні засади формування композитів на основі кубічного нітриду бору групи BL як робочих елементів зносостійкого різального інструменту для високошвидкісної обробки високолегованих сплавів на основі заліза. Розглянуто взаємодії компонентів при спіканні під високим тиском композитів на основі сBN та структурні особливості полікристалічних матеріалів на основі сBN (PсBN). Показано переваги нових зв'язок (TaN, NbN) порівняно з традиційно застосованими для виготовлення матеріалів інструментального призначення на основі сBN групи BL (TiC, TiN). Проаналізовано основні механізми зношування інструментів на основі кубічного нітриду бору та показано, що в умовах високошвидкісного точіння переважає хімічний та окисний знос різального інструменту. Показано вплив хімічної природи мікроволокон на фазовий склад та властивості композитів. Показано, що за умови оптимізації параметрів спікання додавання мікроволокон до зразків зі зв'язкою TaN призводить до підвищення як твердості (з 20–25 ГПа для неармованого до 25–40 ГПа для армованого), так і тріщиностійкості (з 2,0–2,2 до 3,6–4,0 МПа•м1/2 за навантаження на індентор 24,5 Н). Уперше встановлено наявність механізмів самоармування в системах cBN–TaN–Al–SiCw та cBN–TaN–Al–Si3N4w. Вперше показано вплив морфології добавок на стійкість до окиснення, електропропровідність та працездатність різального інструменту на основі cBN зі зв'язкою NbN, спеченого за оптимальної температури спікання (2000 °C), та розкрито їх взаємозв'язок. Показано, що, враховуючи високі значення твердості, тріщиностійкості, модуля пружності (E= 587 – 670 ГПа, HV = 23 – 28 ГПа, K1C = 5,56 – 7,05 МПа•м1/2 ) , величину та характер провідності зразків на основі cBN зі зв'язкою NbN, отримані керамоматричні композити можуть бути перспективними в таких галузях, як ядерна фізика та атомна промисловість. Композити, виготовлені в рамках дисертаційної роботи, пройшли науково-дослідну перевірку на підприємстві «Івченко-ПРОГРЕС», зразки композитів систем cBN–NbN–Al–Al2O3w та cBN–NbN–Al–SiCw отримали позитивну оцінку для подальшого впровадження при обробці сплавів на основі заліза.^UThe dissertation is devoted to the establishment of regularities of influence of chemical composition, morphology of additives and production technology on structure formation and properties of cutting materials with low cBN content. The paper considers the scientific and technical principles of cBN-based composites formation (BL group) as working elements of a wear-resistant cutting tool for high-speed processing of high-alloy iron-based alloys. The interactions of components during sintering under high pressure of composites based on cBN and structural features of polycrystalline materials based on cBN (PsBN) are considered. The advantages of new connections (TaN, NbN) in comparison with those traditionally used for the production of instrumental materials based on cBN of the BL group (TiC, TiN) was showed. The main mechanisms of tool wear based on cubic boron nitride analyzed and it showed that chemical and oxidative wear of the cutting tool prevails in the conditions of high-speed turning. The influence of the whisker's chemical nature on the phase composition and composites properties showed. It is shown that if the sintering parameters are optimized, the addition of microfibers to samples with TaN bond leads to an increase in both hardness (from 20–25 GPa for non-reinforced to 25–40 GPa for reinforced) and crack resistance (from 2.0–2, 2 to 3.6–4.0 MPa • m1/2 for an indenter load of 24.5 N). For the first time, the presence of self-reinforcement mechanisms in the cBN – TaN – Al – SiCw and cBN – TaN – Al – Si3N4w systems was established. For the first time, the influence of additive morphology on oxidation resistance, electrical conductivity and efficiency of a cBN-based cutting tool with NbN bond sintered at the optimal sintering temperature (2000 ° C) shown, and their relationship was revealed. It is shown that obtained cBN-based samples with NbN binder have high values of hardness, crack resistance, modulus of elasticity (E = 587 - 670 GPa, HV = 23 - 28 GPa, K1C = 5.56 - 7.05 MPa • m1/2) in combination with the magnitude and nature of the conductivity. These facts point, that the obtained ceramic matrix composites can be promising in industries such as nuclear physics and the nuclear industry. The obtained composites tested at the enterprise "Ivchenko-PROGRESS", samples of composites of cBN-NbN-Al-Al2O3w and cBN-NbN-Al-SiCw systems received a positive assessment for further implementation in the iron-based alloys processing


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського