Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (366)Книжкові видання та компакт-диски (479)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=САЗОН$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
2.

Сазонова Ю.Ф. 
Архітектурно-художні принципи формування рекреаційного середовища в індивідуальній малоповерховій житловій забудові (на прикладі котеджних містечок): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Ю.Ф. Сазонова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику оцінювання та варіантів вибору рішень архітектурного формування об'єктів рекреаційного середовища (РС) індивідуальної житлової забудови. Визначено ієрархічну структуру системи "рекреаційне індивідуальне житло" й основні фактори, що впливають на естетичну організацію РС індивідуальної житлової забудови. Досліджено особливості функціонального й архітектурно-художнього формування структурних елементів РС такої забудови. Розроблено теоретичні положення з формування РС в організованій індивідуальній житловій забудові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н826 + Щ113(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА375638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сазонов С.О. 
Диференційована гіпнотерапія в комплексному лікуванні дітей з неорганічним нічним енурезом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / С.О. Сазонов ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано нову типологію неорганічного нічного енурезу (ННЕ), розроблену на підставі визначення особивостей епізоду мимовільного сечовипускання уві сні і застосування критерію пароксизмальності/непароксизмальності з урахуванням результатів клінічних і параклінічних (зокрема, електронейрофізіологічних) даних. Визначено клінічні, анамнестичні та параклінічні особливості ННЕ, на підставі яких розроблено рекомендації щодо диференційованого застосування комплексного режимного, медикаментозного та психотерапевтичного лікування. Створено спеціальну програму обстежень, яка дозволяє більш чітко виділити у генезі енурезу етіологічні та патогенетичні механізми і визначити профіль, обсяг і тактику лікування. Вперше з урахуванням клініко-патологічних особливостей енурезу виявлено найбільш ефективні прийоми лікування пацієнтів з даною патологією та розроблено тактику гіпнотерапії. Наведено пропозиції щодо диференційованого використання в комплексному лікуванні дітей, хворих на ННЕ, нової методики гіпнотерапії й експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.024.11-5 +
Шифр НБУВ: РА358418

      
5.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
6.

Сазонова Ю.В. 
Економічна ефективність експлуатаційної розвідки родовищ залізистих кварцитів України: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.19 / Ю.В. Сазонова ; НАН України. Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено геологічні фактори, що впливають на економічність розробки та розвідки родовищ залізистих кварцитів в Україні. За багатовимірними ознаками природні різновиди залізистих кварцитів об'єднані в групи, що перекриваються між собою. Показано економічну ефективність урахування шаруватості порід і руд під час проведення вибухових робіт та формування бортів кар'єрів. Розроблено методику оперативного економічного оцінювання залізистих кварцитів. Оцінено збитки від похибок оконтурення та витрат на розвідку. Запропоновано заходи для забезпечення точності визначення показників якості руд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У9(4УКР)305.450 +
Шифр НБУВ: РА356933

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сазонов С.І. 
Зниження паливовикористання металургійного комбінату на основі вдосконалення енерготехнологічних режимів роботи доменних печей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / С.І. Сазонов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Подано розв'язок задачі оптимального розподілу дуттьових домішок і продуктивності доменних печей, що враховує технологічні особливості агрегатів на підставі багатофакторних нелінійних енерготехнологічних характеристик доменних печей. Наведено результати дослідження впливу температури доменного дуття, використання коксового газу та інших енергоощадних заходів на споживання різних видів палива у межах металургійного комбінату у разі оптимізації його паливного балансу. Встановлено, що підвищення температури доменного дуття призводить до збільшення споживання природного газу на комбінаті на 20-40 % від економії одержаного коксу. Розроблено новий комплексний показник - коефіцієнт зниження споживання природного газу у разі впровадження енергоощадних заходів, що дозволяє ранжувати цехи та агрегати металургійного комбінату згідно ефективності енергоощадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К32-420.7 +
Шифр НБУВ: РА342729

Рубрики:

      
8.

Сазонова О.І. 
Ізополі-ванадатні, вольфраматні та ванадатовольфраматні аніони у водних розчинах та у складі кристалічних солей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.І. Сазонова ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено залежність складу розчину від концентрації та іонної сили розчину. Розраховано термодинамічні характеристики переходів між аніоними формами залежно від кислотності середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.402.2
Шифр НБУВ: РА316107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
9.

Сазонова О.Ю. 
Методика архітектурного формування загальноміської системи торговельного обслуговування (на прикладі м. Полтава): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.Ю. Сазонова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику архітектурного формування загальноміської системи торговельного обслуговування. На підставі узгодження результатів практичної апробації даної методики у проектуванні підприємств торгівлі Полтави з системним підходом показано її ефективність. Запропоновано ієрархічну структуру загальноміської системи торговельного обслуговування. Визначено основні фактори, які впливають на архітектурне формування даної системи. Розроблено класифікацію та запропоновано типологічний ряд сучасних підприємств торгівлі всіх рівнів ієрархії. На підставі розробленої методики наведено рекомендації щодо оптимізації загальноміської системи торговельного обслуговування Полтави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.7 +
Шифр НБУВ: РА364421

Рубрики:

      
10.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сазонова Т.О. 
Організаційно-економічний механізм формування доходів працівників сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.О. Сазонова ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено організаційно-економічний механізм формування доходів працівників сільськогосподарських підприємств. Встановлено особливості мотивації працівників керівного складу. З'ясовано тенденції та закономірності формування доходів сільськогосподарських працівників Полтавщини. Удосконалено організаційно-економічний механізм формування доходів, систему оплати їх праці з урахуванням доплат за кваліфікацію та компетенцію. Обгрунтовано напрями збільшення доходів власників земельних паїв за рахунок впровадження механізму застави права оренди. Розроблено методику визначення її вартості на підставі показника ціни одиниці гумусу. Запропоновано шляхи підвищення доходів власників особистих селянських господарств на базі з'ясування суті критеріїв їх ефективної діяльності. Проведено заходи щодо вдосконалення соціального партнерства та соціального діалогу в аграрній сфері економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-640-942 +
Шифр НБУВ: РА355603

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сазонов С. Є. 
Підвищення ефективності процесу доводки прецизійних поверхонь маятників акселерометрів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / С. Є. Сазонов ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено та науково обгрунтовано метод одночасної двосторонньої доводки шийок маятників акселерометрів з регулюванням зусилля притиску у відповідності до змін жорсткості заготовки, що дозволяє формувати задані параметри якості поверхневого шару. Розроблено концептуальні положення створення операцій остаточної обробки робочих поверхонь цих маятників, що дозволяють забезпечувати формування, параметри точності й якості оброблюваних поверхонь, фізико-механічні властивості поверхневих шарів, які є оптимальними для заданих умов обробки. Одержано математичні залежності для визначення кількості активних зерен в зоні контакту та розподілу їх по глибині, що дозволяє описати закономірності видалення матеріалу припуску та формування поверхневого шару деталі. Встановлено взаємозв'язки та закономірності формування мікрорельєфу поверхневого шару шийок маятників акселерометрів з врахуванням стохастичної природи процесу доводки, які дозволяють забезпечити гарантовану якість обробки виробів. Надано оцінку зв'язку між складовими сили різання під час доведення шийок маятників акселерометрів і параметрами тонкої кристалічної структури матеріалу, що дозволяє прогнозувати формування структури дефектного шару на поверхні. Встановлено функціональний зв'язок між структурою дефектного поверхневого шару шийок цих маятників після доводки абразивними пастами та працездатністю маятників, яка визначається властивостями оброблюваного матеріалу та параметрами обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К963.13
Шифр НБУВ: РА383009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сазонова Л.І. 
Порівняльний аналіз розвитку будівельного комплексу і суміжних галузей: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / Л.І. Сазонова ; Харків. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено макропоказники економіки України в цілому та її галузей у порівнянні з будівельним комплексом. Для проведення аналізу умов зростання економіки України встановлено взаємозв'язки між будівельним комплексом і суміжними галузями. У науковому дослідженні використано системний підхід, економетричне моделювання та порівняльний аналіз основних макропоказників галузей економіки. Розроблено схему проведення розрахунків за даною методикою. Одержано економетричні моделі залежностей основних макроекономічних показників від факторів. Розраховано величину впливу факторів на показник на базі одержаних коефіцієнтів еластичності, а також коефіцієнта кореляції між факторами й інвестиціями за галузями. Проведено дослідження питомої ваги будівельної галузі за різними макропоказниками економічної діяльності у порівнянні з іншими галузями економіки. Встановлено, що у будівельній галузі зосереджено значно менше основних засобів, а віддача від них дозволяє розвиватися іншим галузям. З'ясовано, що на обсяг інвестицій в основний капітал у будівельній галузі суттєво впливають обсяги інвестицій в основний капітал у таких галузях, як сільське та лісове господарство, транспорт і зв'язок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)31 +
Шифр НБУВ: РА348733

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
14.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:

      
15.

Сазоненко Л.В. 
Удосконалення терапії прееклампсії на основі корекції патогенетичних змін в системі L-аргінін-NO: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Сазоненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження та корекції змін у системі L-аргінін-NO запропоновано використання препаратів донаторів L-аргініну та NO для лікування вагітних з прееклампсією. Вивчено клініко-параклінічні дані, особливості функціонального стану системи L-аргініну-NO, імунної системи, жирнокислотного спектра крові у вагітних із прееклампсією різного ступеня тяжкості. Розроблено схеми комплексного лікування прееклампсії з застосуванням таких препаратів: "Кардікет" - донатора NO та "Цитраргінін" - донатора L-аргініну. На підставі порівняльного аналізу запропонованих схем терапії з традиційним лікуванням визначено більшу ефективність терапії преекламсії з застосуванням препаратів "Кардікет" та "Цитраргінін". Розроблено діагностичні критерії та критерії оцінки ефективності лікування прееклампсії. Показано, що використання кардікету сприяє відновленню стану системи L-аргінін-NO, імунної системи, ліпідного обміну, функції печінки та нирок, має виражений клінічний ефект, особливо щодо гіпертензивного компоненту, сприяє зменшенню частоти передчасних пологів у 2,5 рази, зниженню частоти гіпоксії та гіпотрофії плода в 2,3 рази, ускладенного перебігу пологів в 1,8 рази, зниженню частоти гіпотонічних кровотеч у 5 разів у порівнянні з традиційним лікуванням. Встановлено, що застосування цитраргініну сприяє нормалізації параметрів системи L-аргінін-NO, імунної системи, ліпідного обміну, функції печінки та нирок, має виражений клінічний ефект, особливо на набряковий компонент та/або протеїнурію, дозволяє зменшити частоту передчасних пологів у 5 разів, гіпоксію та гіпотрофію плода у 3 рази, ускладненого перебігу пологів в 2,8 рази, гіпотонічних кровотеч у 5 разів у порівнянні з традиційним лікуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-5 +
Шифр НБУВ: РА350301

Рубрики:

      
16.

Сергійчук Б. В. 
Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Сергійчук ; Дип. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в українській історіографії всебічно досліджено процес здійснення зовнішньополітичного курсу незалежної України в Чорноморському регіоні в першій чверті ХХ ст. на основі аналізу українсько-турецьких відносин. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, в тому числі й іноземні, що поглиблюють інформацію про розвиток українсько-турецьких відносин. Висвітлено діяльність константинопольської філії Союзу Визволення України в роки Першої світової війни, зусиллями якої відновлено контакти між українським і турецьким народами. Розглянуто діяльність Посольства України в Стамбулі в різних аспектах, викликаних тогочасними реаліями, становище українських біженців, які опинилися в таборах військовополонених на теренах колишньої Османської імперії, та ту допомогу, яка надавалася їм українськими дипломатами. Визначено роль, яку відігравала Українська Дипломатична місія в Туреччині щодо визнання автокефалії Української Православної Церкви. Переглянуто характер відносин між УСРР і керівництвом національно-визвольного руху Туреччини у 1921 - 1922 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(5ТУЕ) + Т3(5ТУЕ)61-6
Шифр НБУВ: РА382130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сергійчук С. І. 
Управління продуктивністю праці в машинобудуванні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. І. Сергійчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено соціально-економічну сутність управління продуктивністю праці (ПП). Досліджено чинники зростання ПП відповідно до етапів розвитку національної економіки, проаналізовано науково-методичні підходи щодо її оцінювання та вимірювання. Проведено оцінювання ПП в контексті макроекономічної трансформації національної екеноміки за умов кризи. Досліджено стан ПП у промисловості. Проаналізовано управління нею на підприємствах машинобудування України. Запропоновано формування інноваційної інфраструктури як передумови підвищення рівня ПП та конкурентоспроможності промисловості. Проведено прогнозування ПП в системі макроекономічних показників за умови впровадження антикризових заходів. Визначено напрями удосконалення механізму управління ПП на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-641-21
Шифр НБУВ: РА380014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сазонова А.В. 
Формування первинного економічного досвіду старших дошкільників в ігровій діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / А.В. Сазонова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "первинний економічний досвід", визначено особливості його формування в процесі економічної соціалізації та виховання старших дошкільників. Доведено ефективність моделі реалізації таких педагогічних умов формування первинного економічного досвіду, як забезпечення комплексного підходу до процесу економічного виховання, надання пріоритету ігровій діяльності серед інших засобів його формування, а також поступове впровадження дидактичних, ситуативних, сюжетно-рольових ігор, зокрема ігор-стратегій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.357 + Ч411.375 + Ч411.334 +
Шифр НБУВ: РА352592

Рубрики:

      
19.

Сазонова Я. Ю. 
Феномен страху в текстах жахів: теорія референції та смислотворення. / Я. Ю. Сазонова. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі презентовано лінгвопрагматичний аналіз мовного втілення феномену страху в текстах жахів української й англомовної лінгвокультур. Теоретико-методологічна база дослідження уможливила аналіз вигаданого світу дискурсу жахів, особливостей референції в ньому, взаємодії об'єктів референції у вираженні відтінків базового комунікативного смислу. Теоретично доведено суб'єктність як основу смислотворення й смислосприйняття, що заґрунтовано на широкій гуманітарній і філологічній основі. Цю теорію розгорнуто в напрямі аналізу дискурсивної зумовленості референційного відбиття суб'єктів джерел страху. Обґрунтовано вплив типу референції на смислотворення й успішність комунікації за умови адекватного сприйняття адресатом інтенції автора, закладеної в референції джерела страху. Різновиди референції суб'єктів-джерел страху скласифіковано в 6 типів; встановлено дискурсивно зумовлені різновиди кореференції в текстах жахів. Відповідно до особливостей референції запропоновано розрізняти конвенційні й неконвенційні тексти жахів, які мають різне ослівлення джерела страху.^UThe work contains the linguistic pragmatic analysis of the verbal representation of the phenomenon of fear in horror texts of the Ukrainian and English-speaking lingual cultures. The work concentrates on inquiring into the relevance of subjecthood in sense creation and sense perception on the level of the author and reader's communication in horror discourse.Theoretical aspects of the work base on general scientific visions of phenomenology and hermeneutics. Philosophic-psychological basics of understanding the phenomenon of fear are defined as the main extra-lingual factor that specifies the nature of creating and perceiving the basic fictional communicative sense «fear» and its variations in texts. Linguistic pragmatics as the theoretical-methodological basis of the research allowed this approach to the analysis of the imaginary world of horror discourse, as well as the study of the specificity of reference in it, and the interaction of the objects of reference in the expression of variations of the basic communicative sense.Studies in the field of semiotics allow formulating basic statements of defining the horror discourse and the system of building texts as its examples. Following the idea that horror discourse is a blend of literary and passion discourses, we claim that it can be considered and viewed as a bearer of the communicative fictional sense «fear» in the process of author – reader communication via belles-lettres texts. Reproducibility and universal character of horror texts is the feature of their systemic nature both in the structure and in the content side. Texts of horror discourse reflect an imaginary world with horrible ontology where the subject-source of fear and its recipient are the core of the sense creation, and subject-subject relations are the way of sense creation. We also claim that at this stage of passion discourse development subjects in a horror text are distancing from each other and are identified as a subject-source of fear and a subject-recipient of fear.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Сазонова О. С. 
Асиметричні та континуальні аналоги бімодальних розподілів / О. С. Сазонова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена побудові явних наближених розв'язків нелінійного рівняння Больцмана для моделі твердих куль. Розв'язки будуються у вигляді асиметричних та континуальних аналогів бімодальних розподілів з максвелівськими модами різних типів: глобальними та стаціонарними неоднорідними. Величинами, що характеризують ступінь точності тих чи інших наближених розв'язків, є відхили між лівою та правою частинами рівняння, які обчислюються як рівномірно-інтегральна або чисто-інтегральна норми різниці між ними. Знайдені нові бімодальні розподіли, що мають вигляд лінійної комбінації стаціонарних неоднорідних максвеліанів при деяких припущеннях про зв'язок між кутовими швидкостями та температурами потоків. Запропонований новий підхід до пошуку наближених розв'язків, заснований на припущенні, що масова швидкість глобальних та локальних максвеліанів приймає не фіксовані дискретні значення, а стає довільним параметром, що приймає будь-які значення з простору R3. Побудовано новий клас наближених розв'язків у вигляді континуальних розподілів.^UThe thesis is devoted to construction of explicit approximate solutions of the nonlinear Boltzmann equation for the model of hard spheres. Solutions are constructed in the form of asymmetrical and continual analogues of bimodal distributions with different Maxwellian modes referred to as global and stationary non-homogeneous. A uniform-integral remainder or integral remainder between the sides of the Boltzmann equation are taken for the numerous characteristics of this solution exactness. Novel approximate bimodal solutions are constructed in the form of linear combination of stationary non-homogeneous Maxwellians under some assumptions about the connection between the angular velocities and the flow temperature. A new approach is proposed to the search for explicit approximate solutions under the assumption that the mass velocity of the global and local Maxwellian is a continuous parameter taking any values in R3. Besides, new kinds of approximate solutions in the form of continual distributions is constructed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського