Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (91)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (55)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ113(4УКР)6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Будівництво   
1.

Сазонова Ю.Ф. 
Архітектурно-художні принципи формування рекреаційного середовища в індивідуальній малоповерховій житловій забудові (на прикладі котеджних містечок): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Ю.Ф. Сазонова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методику оцінювання та варіантів вибору рішень архітектурного формування об'єктів рекреаційного середовища (РС) індивідуальної житлової забудови. Визначено ієрархічну структуру системи "рекреаційне індивідуальне житло" й основні фактори, що впливають на естетичну організацію РС індивідуальної житлової забудови. Досліджено особливості функціонального й архітектурно-художнього формування структурних елементів РС такої забудови. Розроблено теоретичні положення з формування РС в організованій індивідуальній житловій забудові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н826 + Щ113(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА375638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Крейзер І.І. 
Еволюція пластичної мови стиля Ар Деко у вітчизняній архітектурі кінця 20-х - 50-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.І. Крейзер ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено композиційні принципи щодо пластичності у вітчизняній декоративній архітектурі кінця 1920 - 1950 рр., що зародилась та розвивалась паралельно авангардному напрямку, зокрема, "перехідного періоду", а також стиль "сталінська архітектура". Виявлено основні етапи розвитку уявлень про стиль Ар Деко в архітектурі вітчизняних та західних досліджувачів. На підставі результатів вивчення вітчизняної архітектури даного періоду з трьох позицій - семантики (змістів), морфології (архітектурні форми) та синтаксису (композиційні техніки) показано, що її мова побудована за тими принципами, що і мови західноєвропейського й американського різновидів стилю Ар Деко, а відмінними рисами є ідейність, монументальність, гіперболізація. Виявлено три етапи розвитку пластичної мови у вітчизняній архітектурі у контексті західноєвропейського й американського різновидів стилю Ар Деко. Відзначено, що кожен етап характеризується формуванням особливого типу та називається: конструктивний, ретроспективний і ретроспективно-орнаментальний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6-2 +
Шифр НБУВ: РА333753

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Устінова І.І. 
Еколого-містобудівне обгрунтування сталого розвитку урбанізованих територій України: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.04 / І.І. Устінова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено науково-методичні засади вирішення екологічних проблем у галузі містобудування. Розроблено регіональні еколого-містобудівні нормативи, що регламентують якість середовища та усталеність розвитку урбанізованих територій, розглянутих як основа та елементи еколого-містобудівної системи, що наближається до стану рівноваги. Проаналізовано дію механізму саморегуляції у розвитку урбанізованих територій, розкрито екологічну сутність процесу урбанізації, запропоновано критерій сталого розвитку та систему його показників. Визначено принципи системної оцінки урбанізованих територій, екологічні засади їх врівноваженого функціонування та сталого розвитку й обгрунтовано заходи гармонізації еколого-містобудівного оточення. Розроблено балансово-нормативну модель сталого розвитку та метод екологічного балансу території. Запропоновано методику кількісного аналізу, прогнозу та обгрунтування напрямків, режимів і параметрів сталого розвитку міст та урбанізованих регіонів. Визначено новий тип об'єкту регіонального планування - міжрегіональні зони, у межах яких можливе забезпечення умов екологічної рівноваги та сталий розвиток. Запропоновано концепцію та модель врівноважуючої урбанізації України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.1 + Щ113(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА336996

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Селищева І.І. 
Колористика в системі композиційних засобів архітектури модерну в Україні: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / І.І. Селищева ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліжено проблему колористики у системі композиційних засобів архітектури модерну в Україні. На підставі аналізу зразків архітектури усіх трьох гілок модерну (декоративної, національно-романтичної та раціоналістичної) показано, що фасади будівель мають специфічну колористичну палітру, на формування якої вплинули традиційні етнічні кольорові культури регіонів України та колористичні тенденції архітектури західноєвропейського модерну. Прийоми колористики у системі композиційних засобів реалізувалися на основі контрастних і нюансних гармонійних палітр, які виявляли об'ємно-просторову структуру зразків архітектури трьох гілок модерну в основних регіонах України. Розглянуто проектні функції-цілі колористики у системі композиційних засобів стиля "модерн" в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6-239 + Щ110.541 +
Шифр НБУВ: РА349303

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Франків Р.Б. 
Особливості розвитку української архітектури пострадянського періоду (1991 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Р.Б. Франків ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості розвитку пострадянської архітектури в Україні у період 1991 - 2001 рр. Розроблено систему його наукової оцінки відповідно до специфіки джерел вивчення пострадянської архітектури. З'ясовано визначальні передумови формування феномену пострадянської архітектури й обгрунтовано їх значення для архітектурних процесів 1990-х рр. Досліджено особливості пострадянського розвитку архітектури в Україні за умов фундаментальних суспільних змін. Визначено основні характеристики поняття "пострадянська архітектура" та проаналізовано взаємозв'язок даної категорії з загальною логікою соціокультурної своєрідності середовища розвитку пострадянської архітектури. Сформульовано принципи співставлення архітектурних процесів в Україні у контексті їх світового розвитку. Здійснено теоретичне обгрунтування деяких специфічних явищ в українській архітектурі 1990-х рр. Сформульовано концепцію сприйняття об'єктів пострадянської архітектури в аспекті теорії архітектури та сформульовано принципи його практичного відображення з урахуванням характерних рис суспільства перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА336870

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Трошкіна О.А. 
Особливості семантики у формуванні образу представницької архітектури України: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.А. Трошкіна ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт.. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Представницькою архітектурою визначено групу будівель громадського призначення, зокрема, резиденції, дипломатичні та комерційні представництва, будівлі адміністративно-управлінського призначення тощо, які відображають змістовність певної епохи, підкреслюють яскраво виражений її образ. Показано, що протягом свого історичного розвитку дана архітектура виробила сталі семантичні принципи, за допомогою яких розпізнається її функціональне призначення та втілюються в свідомість людей певні суспільні ідеї. Запропоновано семантичні методи формування образу об'єктів представницької архітектури, які вирізняються з-поміж інших типологічних груп. Розроблено принципи формоутворення будівель представницького призначення. Проаналізовано характерні знаки-символи, що визначають їх образ. Визначено прийоми їх сучасного практичного використання

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6 + Щ110.16 +
Шифр НБУВ: РА344666

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Грицюк Л.С. 
Творча спадщина Євгена Нагірного та її значення для розвитку архітектури України: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Л.С. Грицюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 23 с.: рис. — укp.

Здійснено систематизацію творчої спадщини Є.Нагірного, всебічно проаналізовано творчий доробок архітектора у контексті вимог епохи. Сформульовано методику дослідження на підставі аналізу робіт попередників щодо вивчення діяльності персоналій та визначено особливості архітектурної діяльності Є.Нагірного в об'ємно-планувальному, композиційному та стильовому аспектах. Висвітлено значення його творчого доробку для сьогоднішніх архітектурних процесів в Україні. Відзначено, що напрацьовані Є.Нагірним об'ємно-планувальні вирішення об'єктів сакральної архітектури можуть стати підставою для доповнення нормативної бази щодо даного будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)6-8 Нагірний Є. + Щ117.166(4УКР331)6 +
Шифр НБУВ: РА334358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
8.

Заславець Т.М. 
Типологічні засади архітектурно-планувальної структури соціального та комерційного житла: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Т.М. Заславець ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито актуальні питання створення соціального житлового фонду та розходження архітектурно-планувальної структури соціального та комерційного житла. Обгрунтовано гіпотезу щодо соціальної диференціації населення та забезпечення його відповідним житлом. Визначено базові принципи ахітектурно-планувальних рішень соціального та комерційного житла. Соціальне житло рекомендовано формувати згідно з визначеними принципами, головним з яких є принцип мінімізації, а для комерційного житла - принцип оптимізації. Розроблено номенклатуру житлових будинків двох рівнів комфорту за типологічними ознаками, орієнтацією, поверховістю. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення архітектурно-типологічних ознак соціального та комерційного житла за місцем розташування, характером житлової забудови та розвитку по вертикалі, об'ємно-просторовою структурою. Розроблено пропозиції за формулою заселення квартир для соціального та комерційного житла, визначено розрахункову площу на одну людину для соціального та комерційного житла. Наведено рекомендації щодо формування архітектурно-планувальних рішень соціального та комерційного житла оптимального та підвищеного рівнів комфорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.21-022.5 + Щ113(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА344153

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського