Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (290)Книжкові видання та компакт-диски (333)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=САМОХВАЛ$<.>+<.>A=ГЕОРГИ$<.>+<.>A=ВИКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Самохвалов В.В. 
Законність і справедливість: теоретико-правові проблеми співвідношення та взаємодії: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Самохвалов ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретико-методологічних і практико-прикладних аспектів щодо співвідношення законності та справедливості. Проаналізовано історико-правовий аспект ідей взаємозумовленості та взаємозалежності законності та справедливості у працях вчених античності, середньовіччя, відродження, просвітництва та Нового часу. Висвітлено методологічні проблеми законності. Визначено суть поняття, сфери й аспекти її прояву. Розмежовано принципи та вимоги законності, які характеризують оптимальні напрямки дослідження даного феномену та його співвідношення зі справедливістю. Проведено змістовий аналіз дослідженого співвідношення у сфері юридичної діяльності. Визначено взаємодію моральності, справедливості та законності у процесі правового впливу на суспільство, взаємозалежності та справедливості у процесі правового впливу на суспільство, взаємозалежності та справедливості у процесі реалізації права та характеристики особливостей вияву принципів і вимог законності у правозастосуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х002.4 +
Шифр НБУВ: РА358612

Рубрики:

      
2.

Самохвалов А.В. 
Клініко-психопатологічна характеристика соматоформної вегетативної дисфункції серця та серцево-судинної системи у осіб молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.В. Самохвалов ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного клініко-психопатологічного, клініко-анамнестичного, психодіагностичного, психофізіологічного вивчення та дослідження вегетативного статусу 11-го хворого на соматоформну вегетативну дисфункцію серця та серцево-судинної системи (СВДСтССС), 100-та осіб з поодинокими проявами вегетативної дисфункції на 72-х умовно здорових осіб, катамнестичного дослідження 95-ти хворих на СВДСтССС та 72-х - з поодинокими вегетативними порушеннями. Показано структуру несприятливих психологічних і біологічних чинників, притаманних студентській молоді та їх вплив на формування СВДСтССС у даного контингенту, динаміку розвитку та синдромологічну структуру психопатологічних проявів розладу в осіб молодого віку. Описано співвідношення психопатологічних, вегетативних порушень і психофізіологічних особливостей хворих на СВДСтССС. На підставі одержаних даних розроблено патогенетичну модель розвитку СВДСтССС. Патогенетично обгрунтовано програми її корекції та профілактики. Апробовано запропоновану систему та доведено її високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063 + Р410-2 +
Шифр НБУВ: РА350249

Рубрики:

      
3.

Самохвалов О.Б. 
Психологічні чинники професійної адаптації інспекторів прикордонної служби: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / О.Б. Самохвалов ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше визначено сутність, структуру та психологічні чинники успішної професійної адаптації інспекторів прикордонної служби. Встановлено емпіричну залежність ефективності адаптаційного процесу від особливостей розвитку та структури військово-професійної спрямованості та психологічної підготовленості інспекторів до службової діяльності. Запропоновано психологічні засоби удосконалення процесу професійної адаптації інспекторів прикордонної служби, експериментально визначено їх ефективність. Розкрито зміст понять "професійна адаптація", "професійна адаптованість", "військово-професійна спрямованість", "психологічна підготовленість", "особливі умови діяльності" для інспекторів прикордонної служби. Встановлено критерії та показники професійної адаптованості державних службовців, розроблено методику визначення її рівня. Наведено рекомендації для психологів органів охорони державного кордону щодо психологічного забезпечення процесу професійної адаптації інспекторів Державної прикордонної служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ц6,8(4УКР)1-5:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА350545

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Самохвалов О.С. 
Розробка методів розрахунку теплофізичних процесів під час роздування шлаку та факельного торкретування футерівки конвертера: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.С. Самохвалов ; Дніпродзержин. держ. техн. ун-т. — Дніпродзержинськ, 2006. — 19 с. — укp.

Проведено теоретичні дослідження гідродинамічних і теплофізичних процесів у порожнині конвертера під час роздування шлакової ванни та факельного торкретування футерівки конвертера. За допомогою методів математичного моделювання визначено поля швидкостей газу, рідкого шлаку та шлакових включень, динаміку вільної поверхні поділу газової та рідкошлакової фаз під час роздування шлакової ванни з використанням фурми з одно- та дворівневим розташуванням сопел; товщину та розташування шару гарнісажу на поверхні футерівки конвертера та настилі на стовбурі фурми; поля швидкостей торкрет-маси та поля концентрації її компонентів - палива (коксу) та вогнетриву, а також поля температур і геометричні характеристики торкрет-покриття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.2-51-083 +
Шифр НБУВ: РА348799

Рубрики:

      
5.

Самохвалов Г.В. 
Структура і властивості маловуглецевих низьколегованих сталей, які містять домішки миш'яку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Г.В. Самохвалов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Для перехідних металів установлено кореляційний зв'язок між характеристиками, що відображають рівень сил міжатомних зв'язків (модулем пружності, температурою Дебая, теплотою випаровування, теплотою плавлення, температурним коефіцієнтом лінійного розширення) та температурним коефіцієнтом електронної теплоємності і магнітної сприйнятливості, що характеризують їх електронну будову. що дало змогу встановити безпечний температурний інтервал нагріву під час відпуску сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08 +
Шифр НБУВ: РА338167

Рубрики:

      
6.

Самохвалова В.В. 
Фенотипічні маркери уроджених аномалій судин головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.В. Самохвалова ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено, що у хворих з уродженими аномаліями церебральних судин фенотипічні прояви відмінні від фенотипу, характерного для уродженої генетично детермінованої патології сполучної тканини, за цього спостерігаються множинні малі аномалії розвитку, що мають різну регіонарну представленість (перевага гіперстенічного та нормостенічного типів статури, округлої форми обличчя, низького чола, гіпер- або гіпотелоризму, аномалій розвитку вушних раковин, укорочення шиї та кінцівок, брахідактилії, ознак асиметрії у будові лицевого скелета та грудної клітки). У пацієнтів з артеріальними аневризмами головного мозку виявлено високу частоту артеріальної гіпертензії, порушення ліпідного обміну атерогенного характеру у сполученні з гіпокоагуляцією у системі гемостазу, а також визначено надлишкову деградацію колагену та підвищений катаболізм протеогліканових комплексів міжклітинної речовини сполучної тканини з сечею. У хворих з уродженими аномаліями судин головного мозку неаневризматичної природи виявлено високу частоту артеріальної гіпертензії, порушення ліпідного обміну та гіперкоагуляцію у системі гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-43 +
Шифр НБУВ: РА341992

Рубрики:

      
7.

Самохвал О.О. 
Формування професійних якостей майбутніх менеджерів митної служби у процесі фахової підготовки: автореф. дис... канд. біол. наук: 13.00.04 / О.О. Самохвал ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні наукові підходи щодо тлумачення понять "професійна компетентність" і "професійні якості", запропоновано визначення поняття "професійно важливі якості". Уперше розроблено модель, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови формування професійних якостей майбутніх менеджерів митної служби у процесі фахової підготовки. Встановлено критерії, показники та рівні сформованості професійних якостей майбутніх менеджерів митної служби. Розглянуто основні завдання професійної діяльності працівників митної служби України. Розроблено методичні рекомендації та навчальні матеріали для викладчів і студентів ВНЗ щодо формування професійних якостей майбутніх спеціалістів митної служби у процесі професійної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 р +
Шифр НБУВ: РА369010

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лапицька Н. В. 
Удосконалення технології хліба житньо-пшеничного з використанням шротів зародків зернових культур та плодів шипшини / Н. В. Лапицька. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розробці та науковому обґрунтуванню технології хліба житньо-пшеничного з використанням шротів зародків пшениці, вівса та плодів шипшини, що є побічними продуктами олійного виробництва. відповідних олій шляхом СО2-екстракції. Доведено різний вплив дослідних шротів на структурно-механічні властивості житньо-пшеничного тіста. Показано, що у результаті послаблення клейковини пшеничного борошна та прискорення гідролізу крохмалю під дією активних ферментів шроту зародків пшениці знижуються пружність, в'язкість, еластичність, газоутримувальна здатність тіста. Це призводить до зменшення його об'єму на 9,8…31,7 % та збільшення адгезії. І навпаки, у присутності шротів зародків вівса та плодів шипшини знижується показник розпливання, підвищуються модуль миттєвої пружності та еластичності тіста у результаті покращення стану клейковини пшеничного борошна, особливо за внесення шипшинового шроту. Збільшуються пластична в'язкість під дією високогідрофільних речовин шротів, а також газоутримувальна здатність, знижується адгезія, що приводить до підвищення об'єму тіста на 7,3…21,9 та 8,3…26,8 %. Для максимального використання технологічного і фізіологічного потенціалу дослідних шротів та забезпечення високої якості продукції рекомендовано сумісно застосовувати шрот зародків пшениці або вівса із шротом плодів шипшини. З використанням математичних методів планування повного факторного експерименту та оптимізації технологічних процесів визначено оптимальні рецептурні дозування шротів зародків пшениці і вівса сумісно з шротом плодів шипшини, які становлять 10,0 та 4,8% і 16,0 та 4,2%, а вологість тіста при цьому має складати 48,3% і 48,7% відповідно. За цих параметрів показники пористості, питомого об'єму і формостійкості хліба з сумісним внесенням ШЗП та ШПШ наближаються до таких у контрольного зразка, а ШЗВ та ШПШ – перевищують їх, а м'якушка хліба набуває приємного коричневого кольору. Розроблено рецептури та технологічну схему виробництва житньо-пшеничного хліба «Чернігівський» із сумісним використанням шротів зародків пшениці та плодів шипшини, а також «Дарунок природи» за сумісного додавання шротів зародків вівса та плодів шипшини, на які затверджено технологічну документацію на ТОВ «Добродія Фудз». Здійснено апробацію та впровадження розроблених технологій у виробництво на ФО-П Крітікова О.В. пекарня «Пекарефф», ТОВ «Наша булочка», ТОВ «Добродія Фудз».^UThe dissertation is devoted to the development and scientific rationale of the rye-wheat bread technology with the use of meal of wheat germ, oat germ and rosehips, which are by-products of oil production of the corresponding oils done by CO2 - extraction. The different influence of experimental meal on the structural and mechanical properties of rye-wheat dough is proved. It is shown that as a result of weakening of gluten of wheat flour and acceleration of hydrolysis of starch under the action of active enzymes of wheat germ meal, resiliency, viscosity, elasticity, gas-holding capacity of dough decreases. This leads to a decrease in its volume by 9.8…31.7% and an increase in adhesion. And vice versa, in the presence of oat germ and rosehip meal rate of spreading is reduced, modulus of resiliency and elasticity of the dough is increased as a result of the improvement of gluten wheat flour state, especially by adding rosehip meal. Plastic viscosity is increasing under the action of highly hydrophilic substances of meal, as well as gas holding capacity, adhesion is decreasing, which leads to an increase in dough volume by 7.3…21.9 and 8.3…26.8%. For maximum usage of technological and physiological potential of the meal under research and provision of high quality products, it is recommended to use wheat or oat germ meal together with rosehips meal. Using mathematical methods of planning a complete factorial experiment and optimization of technological processes, the optimal prescription dosages of wheat and oat germ meal together with rosehip meal were determined, which are 10.0 and 4.8% and 16.0 and 4.2%, and the dough moisture should be 48,3% and 48.7%, respectively. In these settings porosity, specific volume and shape stability of bread with compatible addition of WGM and RM close to those of the control sample and OGM and RM - exceed them and crumb of bread gets a nice brown color. Recipes and technological scheme of rye-wheat bread «Chernihiv» with compatible use of wheat germ meal and rosehips were developed, as well as bread «Gift of Nature» with co-adding of oat germ meal and rosehips, which have approved technological documentation on Ltd «Dobrodiya Foods». Approbation and implementation of the developed technologies are carried out in production at Kritikova's O.V. individual entrepreneur company «Pekareff», Ltd «Nasha Bulochka», Ltd «Dobrodiya Foods».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Самохвалова І. Ю. 
Акмеологічні засади розвитку рухових якостей студенток закладів вищої освіти в умовах професійної підготовки / І. Ю. Самохвалова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене розкриттю та урахуванню акмеологічних засад розвитку рухових якостей студенток закладів вищої освіти в умовах професійної підготовки. На підставі експертного оцінювання встановлено, що на розвиток рухових якостей студенток ЗВО в умовах професійної підготовки впливають не лише сутнісні характеристики професійної підготовки, а й навички самоосвіти та подальшого самовдосконалення, що обумовлює досягнення власних вершин: професійного й особистісного акме. У роботі уперше: теоретично обґрунтовано структуру та зміст програми розвитку рухових якостей студенток ЗВО в умовах професійної підготовки на акмеологічних засадах; систематизовано форми, засоби та методи фізичного виховання студенток ЗВО в умовах професійної підготовки з урахуванням акмеологічних засад розвитку в них рухових якостей; розроблено інформаційну систему «Рух – це життя» для розвитку рухових якостей студенток ЗВО в умовах професійної підготовки на акмеологічних засадах. Підтверджено:недостатність рівня рухової активності студенток; тренд погіршення показників фізичного стану молодих жінок; позитивний вплив занять фізичною культурою і спортом на фізичні підготовленість, працездатність, функції серцево-судинної та дихальної систем людського організму; необхідність врахування біологічної циклічності функцій жіночого організму та стану здоров'я при плануванні системи фізичного виховання студенток закладу вищої освіти у процесі їх професійної підготовки на акмеологічних засадах; особливості використання різних форм, методів та засобів фізичного виховання для розвитку рухових якостей студенток закладів вищої освіти в умовах їх професійної підготовки; показники загального фізичного стану студенток при оцінці ефективності програм з фізичного виховання студентської молоді. Доповнено і розширено: результати практичного досвіду розвитку рухових якостей студенток ЗВО в умовах професійної підготовки; матеріали про особливості динаміки загального фізичного стану студенток ЗВО та його окремих компонентів; результати наукових розвідок про важливість урахування фаз ОМЦ (біологічної циклічності функцій жіночого організму) при плануванні фізичних навантажень у фізкультурно-оздоровчому процесі; експериментальний матеріал щодо наявності сприятливих та несприятливих фаз ОМЦ жінок під час інтенсивної рухової активності; методики організації та проведення занять у відповідності до фізичної підготовленості студенток, їхніх морфофункціональних та індивідуально-психологічних можливостей; матеріали про форми, методи й засоби фізичного виховання щодо розвитку рухових якостей, поліпшення стану фізичного здоров'я, забезпечення гармонійного розвитку особистості на засадах акмеологічного підходу.^UThe dissertation research is devoted to the disclosure and consideration of acmeological bases of development of motor qualities of students of higher education institutions in the conditions of professional training. On the basis of expert assessment it is established that the development of motor skills of freelance students in terms of training is influenced by the essential characteristics of training. Thus development of motor qualities of students of university is caused not only by educational process in university, but also by skills of self-education and the further self-improvement that causes achievement of own tops: professional and personal akme. Confirmed: insufficiency of the level of motor activity of female students; the trend of deteriorating indicators of the physical condition of young women; the positive impact of physical culture and sports on physical fitness, efficiency, functions of the cardiovascular and respiratory systems of the human body; the need to take into account the biological cyclicity of the functions of the female body and health in planning the system of physical education of students of higher education in the process of their professional training on an acmeological basis; features of the use of various forms, methods and means of physical education for the development of motor skills of students of higher education institutions in terms of their professional training; indicators of the general physical condition of female students in assessing the effectiveness of physical education programs for student youth. Added and expanded: results of practical experience of development of motor qualities of students of university in the conditions of professional training; materials on the peculiarities of the dynamics of the general physical condition of the students of the Free Economic Zone and its separate components; the results of scientific research on the importance of taking into account the phases of the CMC (biological cyclicity of the functions of the female body) in the planning of physical activity in the physical culture and health process; experimental material on the presence of favorable and unfavorable phases of CMC in women during intense motor activity; methods of organizing and conducting classes in accordance with the physical fitness of students, their morphofunctional and individual psychological capabilities; materials on the forms, methods and means of physical education for the development of motor skills, improving physical health, ensuring the harmonious development of personality on the basis of acmeological approach


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського