Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (162)Книжкові видання та компакт-диски (183)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=САРАН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Сараненко І.І. 
Вплив важких металів на підсистему "грунт - рослина" в лісових культурбіогеоценозах м. Кременчука: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.І. Сараненко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив важких металів (ВМ) на підсистему "грунт - рослина" лісових культурбіогеоценозів міста Кременчука, визначено морфологічні, фізико-хімічні властивості грунтів з подальшою класифікаційною оцінкою. Виявлено індивідуальні особливості щодо накопичення важких металів грунтом, основними деревними породами, а саме: Aesculus hippocastanum L., Acer platanoides L., Robinia pseudoacia L., а також опадом і підстилкою. Розраховано головні показники міграції кругообігу речовин й окремих елементів у лісових культурбіогеоценозах. Проведено екологічну оцінку забруднення грунтів (з урахуванням їх буферності) й основних деревних порід. Виявлено геохімічні аномалії, спричинені ВМ. Складено картосхему ступеня забруднення грунтів і деревних рослин міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 + П032.62 +
Шифр НБУВ: РА341986

Рубрики:

      
2.

Саранчук І. І. 
Жирнокислотний склад і вміст важких металів у бджолиному обніжжі та тканинах бджіл залежно від екологічних умов довкілля: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / І. І. Саранчук ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено вміст важких металів, неетерифікованої й аніонної форм жирних кислот, а також жирних кислот загальних ліпідів у бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках (язиках), одержаних з вуликів, розміщених на територіях біля вугільних шахт і збагачувальних комбінатів і гірничо-видобувного комбінату та цементного заводу. Визначено концентрацію важких металів у поліфлорних і гречаних медах. Зафіксовано вірогідне зростання вмісту заліза, цинку, міді, нікелю, кадмію та свинцю в бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках, одержаних з вуликів, розміщених на забруднених територіях. За цих умов у бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках (язиках) знижується рівень неетерифікованих форм жирних кислот, але підвищується - аніонних, що призводить до зміни вмісту жирних кислот загальних ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28 + П691-684
Шифр НБУВ: РА381273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Саранчук Г. М. 
Інноваційний розвиток зерновиробництва в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Г. М. Саранчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено наукові пропозиції щодо основних напрямів інноваційного розвитку зерновиробництва в сільськогосподарських підприємствах. Проаналізовано різноманітні теоретичні та практичні підходи вчених-економістів щодо розкриття сутності інновацій, інноваційного розвитку й обгрунтовано його значення за умов посилення тенденцій глобалізації й інтернаціоналізації світогосподарських відносин. Досліджено стан та особливості інноваційного розвитку зерновиробництва, проаналізовано ефективність виробництва та реалізації зерна сільськогосподарськими підприємствами регіону. Здійснено прогнозування обсягів виробництва окремих видів зернових культур на базі економіко-математичного моделювання подальшого розвитку зернового господарства регіону з урахуванням напрямів використання зернопродукції. Наведено пропозиції щодо напрямів ефективного ведення зерновиробництва в сільськогосподарських підприємствах на інноваційній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151.0-55
Шифр НБУВ: РА376128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
6.

Сарана В.В. 
Обгрунтування основних параметрів подрібнювача гілок ущільненого саду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.В. Сарана ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності утилізації зрізаних гілок плодових дерев в ущільнених садах шляхом обгрунтування технологічної схеми та параметрів робочих органів пристрою для їх подрібнення. Теоретично й експериментально визначено раціональні режими його роботи. Визначено залежності якості подрібнення гілок та енергоємності процесу від частоти обертання роторів, питомої маси валка та поступальної швидкості агрегату. Виготовлено макетний зразок подрібнювача. З'ясовано, що у даному випадку затрати питомої роботи на процес подрібнення становлять 10,6 кДж/кг. Показано, що впровадження нової технології утилізації зрізаних гілок у садах ущільненого типу з використанням розробленого подрібнювача деревини сприяє зменшенню витрат праці в 1,4 рази, палива у 2,6 рази, експлуатаційних витрат в 1,9 рази у порівнянні з традиційною технологією спалювання деревини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.235 +
Шифр НБУВ: РА346607

      
7.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сарана С.В. 
Систематизація податкового законодавства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С.В. Сарана ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Визначено ознаки й особливості систематизації податкового законодавства (ПЗ), які підкреслюють її загальноправову природу та специфіку реалізації за умов окремого інституційного фінансово-правового регулювання. Вказано на подвійну природу консолідації ПЗ, яка належить до зовнішньої форми систематизації, що не пов'язана зі змістом правил податкового регулювання, а також виступає більш складною формою ніж інкорпорація та займає перехідне місце між нею та кодифікацією. Визначено принципові ознаки кодифікації ПЗ, що полягають у спільному врахуванні податкового та бюджетного регулювання. Розкрито сутність міжнародного договору як акта, що регулює податкові відносини. Удосконалено характеристику податкового закону як специфічного нормативно-правового акта, що пов'язано з місцем у системі ПЗ, характером суб'єкта, який його ухвалює, податковим законом, яким регулюються найважливіші відносини в галузі оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-31
Шифр НБУВ: РА375170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Саранча Г.В. 
Соціально-політична та культурна адаптація третьої хвилі української еміграції у Сполучених Штатах Америки (40-70 роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г.В. Саранча ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження третьої хвилі української еміграції у Сполучені Штати Америки в 1940 - 1970-х рр. З'ясовано особливості переселення та соціально-політичної адаптації українців в США. Узагальнено відомі та розглянуто нові факти, що дозволють оцінити роль третьої хвилі еміграції як чинника суттєвого впливу на громадсько-політичне та культурне життя української діаспори у США. Досліджено політичні та соціально-економічні причини еміграції українців за океан. Висвітлено малодосліджені аспекти діяльності представників третьої хвилі української еміграції у різних сферах життя української спільноти за кордоном. Показано вплив третьої хвилі еміграції на громадсько-політичне та культурне життя української діаспори в США на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США=9УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА345021

Рубрики:

      
10.

Саранюк В. І. 
Шляхи вдосконалення організації господарського процесу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / В. І. Саранюк ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Дослідженню теоретичні й організаційно-правові питання вдосконалення господарського судочинства в Україні. Встановлено, що реформування судової системи, зокрема, вдосконалення господарського судочинства вкрай необхідно для захисту порушених або оспорюваних прав осіб, які здійснюють господарську діяльність, прав і законних інтересів держави, її органів та органів місцевого самоврядування, забезпечення конституційних основ правопорядку в сфері господарювання. Сформульовано поняття ефективності господарського судочинства, визначено шляхи його вдосконалення, запропоновано посилити роль і значення недержавних форм судочинства, а також використання в Україні міжнародного досвіду - створення модельних господарських судів і запровадження медіації, як способу вирішення господарських спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА383676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського