Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (198)Книжкові видання та компакт-диски (147)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=СВИРИДОВ$<.>+<.>A=НАТАЛ$<.>+<.>A=ДМИТРИЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Будівництво   
1.

Свиридов С.О. 
Інформаційно-управляючі технології раціонального аварійного управління інженерною мережею шляхом оптимального розміщення запірного обладнання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / С.О. Свиридов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз існуючих моделей та алгоритмів побудови інформаційно-керувальних систем управління потокорозподілом систем подачі та розподілу води (СПРВ). Розроблено змістову та математичну моделі задачі аварійного управління СПРВ шляхом доаварійного вибору оптимального розміщення запірного обладнання. Запропоновано метод обчислення відносної економічної вартості "покриття" графу мережі запірною арматурою для пошуку її оптимального розміщення з використанням елементів гіперкомпонентного аналізу графу з'єднань. Запропоновано трирівневий метод розв'язання задачі аварійного керування СПРВ з урахуванням розташування запірного обладнання. Розроблено метод прийняття рішень і вибору раціональної стратегії аварійного управління СПРВ для особи, яка приймає рішення. Запропоновано метод побудови векторного критерію з використанням методу когнітивних карт. Обгрунтовано розв'язок задач локалізації аварії відповідно до топології мережі з урахуванням особливостей розташування запірного обладнання та впливу розташування аварійної зони (окремої ділянки) на зміну стану мережі. Розроблено модель прийняття рішень в аварійній ситуації з визначенням критерію вибору найкращого зі способів локалізації й усунення аварії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103-05
Шифр НБУВ: РА371555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Свиридова В. В. 
Медико-психологічна реабілітація жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / В. В. Свиридова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 36 с.: рис. — укp.

Вперше з позицій системного підходу досліджено проблеми медико-психологічної реабілітації жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах. Встановлено, що актуальний психологічний стан жінок у перед- і ранньому післяопераційному періоді характеризується наявністю синдрому психоемоційної напруги з різним клінічним наповненням і соціально-психологічним аранжуванням залежно від стану подружніх стосунків. Описано клінічні прояви порушень сексуального здоров'я жінок та їх чоловіків до і після оперативного втручання. Встановлено, що сексуальні порушення спостерігаються практично у всіх жінок як до-, так і післяопераційному періоді, проте їх клінічний зміст, ступінь вираженості та соціально-психологічне аранжування залежить від стану подружніх стосунків. Виділено клінічні варіанти та форми сексуальної дезадаптації подружньої пари, в якій дружина перенесла операцію на внутрішніх геніталіях. Доведено, що психічний стан жінок після перенесенного оперативного втручання на внутрішніх статевих органах пов'язаний з об'ємом операції, а також зі станом їх подружніх стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-82 + Ю949.241 + Р715.76
Шифр НБУВ: РА383396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Свиридова І.О. 
Параметричний синтез системи регулювання автономної енергоустановки на основі множинної лінійної апроксимації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.О. Свиридова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто задачу параметричного синтезу системи регулювання частоти та напруги електроенергії, виробленої автономною енергоустановкою малої потужності. Розроблено новий підхід до вибору параметрів ПІ-регулятора нелінійного об'єкта управління, що базується на апроксимації вихідної системи ансамблем лінійних систем, отриманих в результаті лінеаризації відносно множини можливих положень рівноваг. Запропоновано критерії оцінки якості ансамблю перехідних процесів, обумовленого множиною припустимих відхилень від положення рівноваги. Задачу параметричного синтезу зведено до проблеми прийняття рішень за умов невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621.5-016.22
Шифр НБУВ: РА316493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Свиридова Г. Г. 
Розвиток ідеї взаємозв'язку морального та естетичного виховання учнівської молоді в історії педагогічної думки України (20 - 80-ті рр. XX ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Г. Г. Свиридова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Відтворено комплексно в широких хронологічних межах історію розвитку ідеї взаємозв'язку морального й естетичного виховання учнівської молоді в Україні. Досліджено витоки становлення та подальшого розвитку зазначеної ідеї. Визначено етапи розвитку ідеї взаємозв'язку морального й естетичного виховання школярів у досліджуваний період. Охарактеризовано напрями та форми здійснення означеного феномену у шкільній практиці України 1920 - 1980-х pp. Узагальнено шляхи та форми взаємодії школи, сім'ї, громадськості та позашкільних закладів у морально-естетичному вихованні учнівської молоді. Накреслено перспективи творчого використання педагогічно цінного досвіду з питань морально-естетичного виховання підростаючого покоління за сучасних умов розвитку української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6 + Ч421.352 + Ч421.355
Шифр НБУВ: РА386408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Наталіна Н.О. 
Стратегії політичної конвертації суспільних капіталів у пострадянських державах: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.О. Наталіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему трансформації політичного поля пострадянських країн через групові й індивідуальні стратегії нагромадження та конвертації капіталів політичних акторів. З'ясовано особливості застосування концепції конвертації суспільних капіталів як методології дослідження політичних еліт у трансформаційних соціумах. Визначено специфіку економічного, соціального, політичного, символічного, культурного та гендерного капіталів у контексті системної трансформації за трьома рівнями аналізу: індивідуальним, груповим і соціоетальним. Виявлено вплив конвертаційних стратегій опозиційної еліти як групових політичних акторів на динаміку політичного поля України, Грузії, Молдови та Литви на початку XXI ст. Показано, що основною конвертаційною стратегією індивідуальних політичних акторів у політичному полі сучасної України є взаємоконвертація політичного й економічного капіталів. Як case study індвідуальних конвертаційних стратегій проаналізовано модель життєвого циклу політика Ю. Тимошенко та доведено, що домінувальною формою для неї є символічний капітал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 +
Шифр НБУВ: РА363664

Рубрики:

      
6.

Свиридова Л. А. 
Формування продуктивності гібридів сорго зернового залежно від норм висіву та способу сівби у Східному Лісостепу України / Л. А. Свиридова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню важливої наукової проблеми з розробки та вдосконалення агротехнічних основ (способу сівби та норм висіву) оптимізації росту і розвитку рослин, формування продуктивності та врожайності сучасних гібридів сорго зернового в умовах Східного Лісостепу України. Наведено порівняльний аналіз закономірностей тривалості фенологічних фаз, польової схожості і збереженості рослин, основних біометричних показників, формування показників структури врожаю, врожайності та якості зерна за різних норм висіву та способу сівби сорго зернового.За роки досліджень найвищий фотосинтетичний потенціал посівів (ФПП) у середньому за гібридами та способами сівби – 3474,9 тис. м2•діб/га – був на варіанті норми висіву насіння 240 тис. шт./га. Чиста продуктивність фотосинтезу (ЧПФ) у середньому за вегетацію більших змін зазнавала за впливу норм висіву насіння. Зокрема, за її впливу ЧПФ варіювала в межах від 2,48 до 3,73 г/м2, за впливу способу сівби – від 3,02 до 3,23 г/м2 і за впливу гібрида – від 3,00 до 3,17 г/м2. Максимальний показник ЧПФ у середньому за вегетацію – 4,26 г/м2 – був на посівах гібрида Даш Е з міжряддями 45 см і нормою висіву 240 тис. шт./га.Установлено вплив досліджуваних чинників на варіабельность структурних елементів урожаю, урожайності та якості зерна гібридів сорго. Визначено ступінь зв'язків та кореляційні плеяди зв'язків між урожайністю зерна і його структурними показниками. Найтісніший ступінь зв'язків норми висіву насіння з кількістю рослин і волотей сорго на одиниці площі був на посівах гібрида сорго зернового Спринт W. Тісний прямий зв'язок на посівах усіх досліджуваних гібридів сорго існував між урожайністю зерна та індексом листової поверхні рослин у фазі трубкування і дозрівання зерна. Дослідженнями встановлено, що до вибору норм висіву насіння потрібно підходити диференційовано, ураховуючи погодні умови року та спосіб сівби. Беззаперечну перевагу має широкорядний спосіб сівби із шириною міжрядь 45 см у поєднанні з нормою висіву насіння 200 тис. шт./га. Серед гібридів сорго досліджуваної групи найбільшу врожайність зерна (6,33 т/га) в середньому за нормами висіву та способом сівби мав гібрид сорго Даш Е.^UThe thesis is devoted to solving the important scientific problem concerning developing and improving agricultural practices (method and rates of sowing) of optimizing the parameters of plants growth and development, forming the productivity of modern grain sorghum hybrids in the conditions of the Eastern Forest Steppe of Ukraine. The comparative analysis of phenology stages duration, field's sprouting, preserving the crops density, the main biometric indices, forming the structure indices, the crop productivity and quality of grain under different methods and rates of sowing.During the years of research the highest photosynthetic potential of crops according to the hybrids and methods of sowing on the average (3474,9 thousand m2. 24 hours/ha) was about the rate of sowing seeds 240 000 items/hectare. Net productivity of photosynthesis on the average during the vegetation suffered greater changes under the rates of seeds sowing influence. Thus under its influence the net productivity of photosynthesis changed within 2,48 –3,73 gr/m2, under the influence of sowing method – within 3,02-3,23 gr/m2, and under the hybrid influence – within 3,00-3,17 gr/m2. The maximum index of net productivity of photosynthesis on the average was 4,26 gr/m2, on sown areas of Dash E hybrid with interrows of 45 cm and sowing rates of 240 000 items/hectare.The part of influence of investigated factors in the variability of indices of biological productivity , crop productivity and sorghum hybrid grain quality was determined. The level of ties and correlation sets of ties between grain yield and its structural indices were defined. The ties level of rates of seeds sowing with the quantity of plants and sorghum panicles on the unit of area was the closest in the sowings of grain hybrid sorghum Sprint W. The close and direct ties in the sowings of all investigated sorghum hybrids existed between grain crop productivity and the index of leaf surface at the phase of plants tubing and maturing.It was defined that it is necessary to have the differentiated approach as to the rates of seeds sowing taking into account the weather conditions and sowing method. A wide row method of sowing with the width of interrows of 45 cm under the rate of sowing 200 000 items/ha prevailed. The highest crop productivity (6,33 t/ha) among all hybrids of the studied group was observed in the sorghum hybrid Dash E.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Петренко М. С. 
Клініко-нейровізуалізаційні кореляції у хворих на гіпертензивну та атеросклеротичну енцефалопатію / М. С. Петренко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню нейровізуалізаційних маркерів дисциркуляторної енцефалопатії (хронічної ішемії мозку) із переважним ураженням малих судин (хвороба малих судин). Найбільша увага приділялася депонуванню заліза в базальних гангліях та фракційній анізотропії провідних шляхів головного мозку, що визначалися за допомогою SWI та DTI МРТ послідовностей. У даному дослідженні було виявлено, що зазначені маркери пов'язані із когнітивними та руховими порушеннями а також із показниками церебральної гемодинаміки та біохімічними показниками венозної крові. Метою даної роботи було поглибити розуміння патогенезу розвитку когнітивних та рухових порушень у пацієнтів із маркерів дисциркуляторною енцефалопатією та доповнити методики діагностики на основі нейровізуалізаційних методів дослідженя, таких як МРТ у режимах DTI та SWI.^UThe dissertation is devoted to the study of neurovisualization markers of discirculatory encephalopathy (chronic brain ischemia) with predominant damage to small vessels (small vessels disease). The most attention was paid to the iron deposition in the basal ganglia and brain pathways fractional anisotropy changes, that were determined by SWI and DTI MRI sequences. In this study, it was found that these markers are associated with cognitive impairment and movement disorders, as well as cerebral hemodynamics and biochemical indicators of venous blood. The purpose of this work was to deepen understanding of the pathogenesis of cognitive impairment and movement disorders development in patients with dyscirculatory encephalopathy and to supplement the methods of diagnosis based on neurovisualization research methods, such as DTI and SWI MRI sequences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Свиридов Ю. В. 
Комплексна оцінка та прогнозування якості води української частини річки Дунай з використанням геоінформаційноїтехнології / Ю. В. Свиридов. — Б.м., 2022 — укp.

Геоінформаційна модель, яка пропонується у роботі, спрямована на вирішення таких задач екологічного моніторингу як комплексна оцінка та прогнозування якості річкової води, виявлення тенденцій динаміки гідрохімічних та альгологічних показників, оцінка впливу джерел забруднення на стан річкової води.Розроблена геоінформаційна модель програмно реалізована у вигляді геоінформаційної системи екологічного моніторингу української частини дельти Дунаю. Геоінформаційна модель включає наступні додаткові функції аналізу даних:– виявлення тенденцій змін у часі і короткострокове прогнозуваннязначень показників стану річкових вод;– комплексної оцінки якості річкових вод;– оцінки впливу точкових джерел забруднення на якість річкових вод в локальному і великомасштабному аспектах.Реалізація запропонованої геоінформаційної моделі була здійснена, базуючись на платформі ArcGIS (версія 10.7), у вигляді ГІС моніторингу якості води української частини дельти Дунаю. Аналіз результатів щодо зміни значень індексу Шеннона фітопланктону за чисельністю і біомасою, співпадає із зростанням концентрації марганцю в поверхневих водах. Вплив концентрації марганцю на різноманітність фітопланктону для української частини дельти ріки Дунай був виявлений вперше.Представляється доцільним застосування запропонованої геоінформаційної моделі масиву поверхневих вод під час розробки регіональних ГІС моніторингу якості поверхневих вод, а також для покращення аналітичних можливостей міжнародної спеціалізованої ГІС екологічного моніторингу басейну Дунаю - DanubeGIS.^UThe geoinformation model proposed in the paper is aimed at solving such environmental monitoring tasks as comprehensive assessment and forecasting of river water quality, identification of trends in the dynamics of hydrochemical and algological indicators, assessment of the impact of pollution sources on river water.The developed geoinformation model is programmatically implemented in the form of a geoinformation system of ecological monitoring of the Ukrainian part of the Danube Delta. The geoinformation model includes the following additional data analysis functions:- detection of trends over time and short-term forecastingvalues ​​of river water indicators;- comprehensive assessment of river water quality;- assessment of the impact of point sources of pollution on the quality of river waters in local and large-scale aspects.The implementation of the proposed geoinformation model was carried out based on the ArcGIS platform (version 10.7), in the form of GIS water quality monitoring of the Ukrainian part of the Danube Delta. Analysis of the results of changes in the Shannon index of phytoplankton in number and biomass coincides with an increase in the concentration of manganese in surface waters. The influence of manganese concentration on phytoplankton diversity for the Ukrainian part of the Danube Delta was discovered for the first time.It seems expedient to use the proposed geoinformation model of the surface water massif during the development of regional GIS for surface water quality monitoring, as well as to improve the analytical capabilities of the international specialized GIS for environmental monitoring of the Danube basin - DanubeGIS.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського