Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (139)Книжкові видання та компакт-диски (192)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю949.241$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Мартиненко Н.В. 
Дезадаптація безробітних з особистісними, соматоформними і сексуальними розладами та її психокорекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Н.В. Мартиненко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу вивчено специфічні розлади особистості, зокрема, соматоформні відхилення та соціологічні характеристики безробітних чоловіків і жінок. Досліджено особистісні відмінності та міжособистісні взаємини безробітних, охарактеризовано клінічну структуру наявних у них порушень психічного стану та сексуального здоров'я. Встановлено причини, механізми розвитку та прояви дезаадаптації безробітних на різних рівнях взаємодії. Розглянуто різні варіанти та форми дезадаптації, досліджено порушення функціонування сім'ї у разі неможливості одного з її членів влаштуватися на роботу. Розроблено високоефективну систему психотерапевтичної корекції психічних розладів і дезадаптації безробітних на соціальному та мікросоціальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Ю948.4-82 + Ю949.241 +
Шифр НБУВ: РА356368

Рубрики:

      
2.

Свиридова В. В. 
Медико-психологічна реабілітація жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / В. В. Свиридова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 36 с.: рис. — укp.

Вперше з позицій системного підходу досліджено проблеми медико-психологічної реабілітації жінок, які перенесли оперативні втручання на внутрішніх статевих органах. Встановлено, що актуальний психологічний стан жінок у перед- і ранньому післяопераційному періоді характеризується наявністю синдрому психоемоційної напруги з різним клінічним наповненням і соціально-психологічним аранжуванням залежно від стану подружніх стосунків. Описано клінічні прояви порушень сексуального здоров'я жінок та їх чоловіків до і після оперативного втручання. Встановлено, що сексуальні порушення спостерігаються практично у всіх жінок як до-, так і післяопераційному періоді, проте їх клінічний зміст, ступінь вираженості та соціально-психологічне аранжування залежить від стану подружніх стосунків. Виділено клінічні варіанти та форми сексуальної дезадаптації подружньої пари, в якій дружина перенесла операцію на внутрішніх геніталіях. Доведено, що психічний стан жінок після перенесенного оперативного втручання на внутрішніх статевих органах пов'язаний з об'ємом операції, а також зі станом їх подружніх стосунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.1-82 + Ю949.241 + Р715.76
Шифр НБУВ: РА383396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Башук Л. П. 
Мотиваційні чинники працевлаштування особистості юнацького та дорослого віку: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Л. П. Башук ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено нові науково обгрунтовані результати з дослідження особливостей мотиваційної поведінки безробітної молоді. Проведено її оцінку, проаналізовано систему чинників працевлаштування, які визначають вплив на мотиваційну поведінку молодої особистості в ситуації безробіття, що, в свою чергу, доводить необхідність впровадження диференційованої психологічної допомоги безробітним. Розроблено й апробовано програму соціально-психологічного тренінгу "Ефективність працевлаштування", в якій визначено стратегії, завдання, принципи навчання, тактику проведення, цільову аудиторію, можливі обмеження, бажані результати, рекомендації для спеціалістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.1-7 + Ю949.241 с + У9(4УКР)249.202.2
Шифр НБУВ: РА373113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Павлов Ю.О. 
Психологічна допомога безробітним у кризовому стані в умовах професійної перепідготовки: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ю.О. Павлов ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Здійснено аналіз основних причин, змісту та наслідків кризових станів особистості, взаємопов'язаних з втратою роботи. Окреслено психологічний портрет особистості безробітних з кризовими станами. Розроблено концептуальну модель організації психологічної допомоги їм за умов професійної перепідготовки. Запропоновано програму психологічної допомоги безробітним з кризовими станами щодо їх професійної адаптації за сучасних соціально-економічних умов, яка передбачає формування в них психологічної стабільності, стійкості до стресу, адекватного сприйняття ринкових реалій, усвідомлення у цьому контексті особистісних проблем, взаємопов'язаних з набуттям нових знань і вмінь, забезпеченням самостійності у прийнятті професійних рішень, плануванням власного майбутнього, креативністю у здійсненні професійної діяльності. Доведено ефективність реалізації зазначеної програми, що суттєво сприяє конкурентоспроможності особистості на сучасному ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.241 + С5*422.111.1 +
Шифр НБУВ: РА343844

Рубрики:

      
5.

Костюк А. В. 
Психологічні особливості емоційного вигорання оперативних психологів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / А. В. Костюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2011. — 21 с. — укp.

Визначено основні підходи до проблеми емоційного вигорання та визначено місце власного дослідження даного феномену. Модель виникнення емоційного вигорання у оперативних психологів, що працюють в системі ОВС, включає в себе наступні чинники: соціально-демографічний (посада, наявність дітей), стажевий (загальний стаж в ОВС, стаж на основній посаді, стад роботи психологом в ОВС), особистісний, ставлення до роботи та власного Я (задоволення від праці, соціально-орієнтована та індивідуально-орієнтована орієнтація, відчуття безпорадності, нелояльності, аддиктивне подолання тривоги та ін.). Побудовано модель взаємин між чинниками, відповідальними за формування вигорання у психологів, які працюють в ОВС, яка дозволила відзначити роль особистісних чинників як провідних в даному процесі. Меншу відносну вагу мали стажеві чинники, а також особливості відношення психологів до діяльності і до власного Я. Розроблено превентивно-коректувальну комплексну програму, яка дозволяє мобілізувати внутрішній потенціал особистості, розширити коло її можливостей, які визначаються специфікою діяльності оперативного психолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.241 + Ю935.21-69 + Х819(4УКР)112.010.22
Шифр НБУВ: РА377633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Корчевна О.В. 
Психологічні чинники формування активності безробітних на ринку праці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.В. Корчевна ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Проаналізовано складові суб'єктного потенціалу активності безробітних як визначальних психологічних чинників активності людини. Визначено пропріум суб'єктного потенціалу активності, який складається з певних компонентів, зокрема, афективного, ціннісно-рефлексивного, інструментального та саморегуляційного. З урахуванням рівня сформованості компонентів суб'єктивного потенціалу активності виявлено три рівні активності безробітних, а саме: конструктивно-перетворювальний, сублімативно-адаптивний і пасивний. Розроблено програму психологічної підримки безробітних у формуванні їх конструктивної активності на ринку праці. Реалізація цієї програми сприяє формуванню в людини детермінаційного імпульсу активності у процесі пошуку роботи через саморозуміння та самопізнання власного суб'єктного потенціалу активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.22-78 + Ю949.241 + С5*422.111.1 +
Шифр НБУВ: РА344771

Рубрики:

      
7.

Байдарова О.О. 
Рефлексивне забезпечення соціального втручання в соціальній роботі: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.О. Байдарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено структуру професійної рефлексії соціального працівника, що забезпечує здійснення соціального втручання, та закономірності її розгортання. Проаналізовано теоретичні моделі соціального втручання та визначено функціональне місце рефлексії у процесі його реалізації. Доведено, що особливості структури професійної рефлексії фахівця з соціальної роботи зумовлені спрямуванням рефлексивного осмислення на об'єкт професійної ситуації та типом рефлексивного процесу. Визначено, що модель рефлексивного забезпечення соціального втручання містить компоненти: рефлексію спільної з клієнтом діяльності, рефлексію персональних позицій у структуруі взаємодії, рефлексію особистісної компетентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.2 + Ю949.241 с + С40(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362802

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Лесков В.О. 
Соціально-психологічна реабілітація військовослужбовців із районів військових конфліктів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / В.О. Лесков ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему соціально-психологічної реабілітації військовослужбовців після проходження служби в районах військових конфліктів. Здійснено теоретичний аналіз проблеми реабілітації особистості в психології. Визначено зміст і структуру реабілітаційного процесу, розроблено модель соціально-психологічної реабілітації ветеранів бойових дій. Встановлено критерії та показники реабілітованості військовослужбовців. Створено й експериментально перевірено методику діяльності клубу воїнів-інтернаціоналістів як форми соціально-психологічної реабілітації військовослужбовців запасу, які були учасниками бойових дій у районах воєнних конфліктів. Розроблено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності процесу реабілітації військовослужбовців після проходження служби в районах військових конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.241 +
Шифр НБУВ: РА358836

Рубрики:

      
9.

Овсяннікова Я.О. 
Соціально-психологічний тренінг як засіб відновлення психологічної стійкості рятувальників МНС України: автореф. дис. ... канд. психол. наук: 19.00.09 / Я.О. Овсяннікова ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Висвітлено, що відомі різноманітні форми та методи психологічної роботи з надання дієвої психологічної допомоги фахівцям ризиконебезпечних процесій в межах відновлювального періоду мають певні обмеження у використанні, що знижує їх ефективність. Запропоновано використання специфічного відновлюваного соціально-психологічного тренінгу в ході роботи психолога МНС з рятувальниками після їх перебування в надзвичайній ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ю949.241 + Ц9-331 р +
Шифр НБУВ: РА370110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сагань І. А. 
Соціально-психологічні особливості відповідальності особистості в умовах складних життєвих ситуацій: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / І. А. Сагань ; Нац. акад. пед. наук України ; Ін-т психол. ім. Г. С. Костюка . — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше в соціальній психології проблема відповідальності особистості розглянута в контексті складних життєвих ситуацій. Уточнено поняття відповідальності як рефлексивного процесу та копінгресурсу особистості. Виявлено, що поняття відповідальності особистості є визначальним чинником вибору стратегій опанування за умов складних життєвих ситуацій. Розкрито, що свідоме прийняття власної відповідальності на оптимальному для особистості рівні виступає внутрішнім ресурсом опанування та самодопомоги особистості за умов складних життєвих ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.213.1 + Ю949.241
Шифр НБУВ: РА373971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сила Т.І. 
Соціально-психологічні особливості професійної інтеракції у соціальній роботі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Т.І. Сила ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено соціально-психологічний аналіз професійної інтеракції у соціальній роботі в системі соціального захисту населення. Вперше розкрито зміст поняття професійної інтеракції у соціальній роботі, виділено соціально-психологічні особливості й охарактеризовано детермінанти даного феномену. Розроблено соціально-психологічну модель професійної інтеракції у соціальній роботі. Емпірично встановлено, що соціально-психологічні особливості професійної інтеракції у соціальній роботі обумовлюються системою репрезентативних ціннісних уявлень соціальних працівників та клієнтів, мотиваційно-цільовими компонентами взаємодії, рівнем перцептивно-інтерактивної компетентності фахівців. Виділено типи інтеракції у соціальній роботі: технологічний, альтруїстичний, продуктивний, непрофесійний. Розроблено соціально-психологічний треніг професійної інтеракції для соціальних працівників. Науково обгрунтовано необхідність врахування інтерактивного підходу у соціальній роботі під час розробки освітніх стандартів підготовки соціальних працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1 + С40(4УКР) + Ю949.241 +
Шифр НБУВ: РА350474

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського