Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (406)Книжкові видання та компакт-диски (309)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Сербенюк В.О. 
Вплив плантажної оранки та удобрення на родючість осушуваних торфово-глейових грунтів і продуктивність багаторічної травосуміші у лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.О. Сербенюк ; Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано технологію структурування староорних осушуваних торфовищ. Створено органо-мінеральний грунт й одержано високоякісний корм багаторічних трав за умов їх тривалого вирощування на одному місці та використання потенціальної родючості органогенних грунтів. Доведено, що структурування органогенного горизонту підстилаючою породою забезпечує значне покращання водно-фізичних властивостей, поживного режиму та зменшення мінералізації органічної маси новоствореного органо-мінерального грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.172 + П034.13-2 +
Шифр НБУВ: РА364963

Рубрики:

      
2.

Сербін О.О. 
Історія, сучасний стан та перспективи розвитку бібліотечно-бібліографічних класифікацій в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.О. Сербін ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено історію створення та впровадження бібліотечно-бібліографічних класифікаційних систем в Україні та світі, визначено основні тенденції їх розвитку. Зроблено огляд базових концепцій створення класифікаційних систем ("Класифікація наук Сен-Симона - Конта", "Десяткова класифікація" М.Дьюі, "Розтяжна класифікація" Ч.Кеттера, "Класифікація Бібліотеки Конгресу США", "Класифікація двокрапкою" Ш.Р.Ранганатана). Проаналізовано структуру та склад "Міжнародної децимальної бібліографічної класифікації" - першої класифікаційної системи, виданої в Україні національною мовою. Визначено й охарактеризовано основні етапи видання бібліотечних класифікацій українською мовою з десятковим принципом побудови (1919 - 1938 рр.; 1938 - 1961 рр.; 1961 - 1971 рр.; 1971 - кінець 1970-х рр.). Висвітлено історію створення та видання "Бібліотечно-бібліографічної класифікації", досліджено процес її впровадження в Україні та визначено роль у подальшому розвитку українських бібліотечних класифікаційних систем. Охарактеризовано сучасний стан розвитку класифікаційних механізмів в Україні. Виділено дві основні класифікаційні системи, що використовуються у бібліотечній галузі (серія видань "Рубрикатор НБУВ" та "Універсальна десяткова класифікація", видана українською мовою в 2000 р.), розроблено типологію інформаційно-пошукових мов. Створено концептуальну модель Індексаційного конгломерату як інструментального механізму здійснення процесів каталогізації в бібліотечно-інформаційних установах України в сучасний період. Визначено перспективи впровадження онлайнових каталогізаційних і систематизаційних технологій у практику їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.213 +
Шифр НБУВ: РА357080

      
3.

Сербій Є.К. 
Обгрунтування конструктивних та технологічних параметрів висівного апарату овочевої сівалки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Є.К. Сербій ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено та змодельовано процес функціонування механічного комірчасто-дискового висівного апарата для поліпшення агротехнологічних показників його роботи. Процес функціонування висівного апарата розмежовано на підпроцеси: рух активного шару насіння у насінницькій камері, западання насінини у комірку, формування однонасіннєвого заповнення комірок, подача насіння у борозну та перерозподіл у борозні, для яких побудовано математичні моделі. З метою об'єднання моделей підпроцесів розроблено моделювальний алгоритм, за яким написано програму мовою Maple, яка імітує елементарні явища процесу функціонування висівного апарата. Обгрунтовано параметри механічного комірчасто-дискового висівного апарата. Експериментально визначено певні властивості насіння, залежність швидкості його активного шару, залежність перерозподілу насіння у борозні. Проведено польові випробування експериментального висівного апарата та перевірено адекватність моделі. Розраховано очікуваний річний економічний ефект його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.419.241-12 +
Шифр НБУВ: РА356954

      
4.

Сербенюк Г.А. 
Особливості формування врожайності гібридів кукурудзи залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Г.А. Сербенюк ; ННЦ "Ін-т землеробства УААН". — К., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено особливості формування елементів продуктивності гібридів кукурудзи вітчизняної та зарубіжної селекцій залежно від грунтово-кліматичних умов і технологічних прийомів вирощування. Розроблено ефективні методи захисту посівів кукурудзи від бур'янів за умов внесення гербіцидів: грунтового - Люмакс 537,5 SE та суміші страхових гербіцидів Мілагро 040 SC + Калісто 480 SC. Визначено вплив технологічних прийомів вирощування кукурудзи на функціонування асиміляційного апарату, накопичення вегетативної маси та сухої речовини, водний і поживний режими грунту. Вперше за умов Лісостепу визначено морфофізіологічні та біологічні особливості формування елементів продуктивності за етапами органогенезу у гібридів Случ СВ і Мучо та встановлено для них дози мінеральних добрив, які забезпечують максимальну реалізацію генетичного потенціалу продуктивності у господарській врожайності. Проведено економічне й енергетичне оцінювання кращих технологічних прийомів вирощування кукурудзи на зерно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4
Шифр НБУВ: РА371553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сербина О. Г. 
Податковий механізм регулювання банківської діяльності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. Г. Сербина ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і структура податкового механізму регулювання банківської діяльності. З'ясовано особливості та механізми інституційного впливу оподаткування на дохідність та напрямки розвитку банківської діяльності. Проаналізовано особливості та суперечності податкового регулювання банківської діяльності в Україні. Досліджено механізми та процедури адміністрування податкових зобов'язань банку. Розглянуто особливості організації податкового контролю за банківською діяльністю та визначено шляхи підвищення його ефективності. Описано механізм стимулювальної функції податкового регулювання банківської діяльності. Запропоновано напрями й елементи формування системи податкової безпеки банку. Проаналізовано зарубіжний досвід застосування податкового інструментарію регулювання діяльності банків і перспективи його використання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА380490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сербин Р.А. 
Правова культура - важливий фактор розбудови правової держави: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.12 / Р.А. Сербин ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 15 с. — укp.

На основі авторського визначення правової культури, що грунтується на принципах природного права, її людиноцентричного змісту, орієнтованого на загальнолюдські цінності, проаналізовано стан розбудови української держави в перехідний період її розвитку за умов подолання кризи і започаткування стабілізаційного стану в суспілстві та у контексті європейського вибору. Особливу увагу приділено питанням правового забезпечення теорії та практики демократичних перетворень, поглиблення політичної та правової реформ, що сприяють розбудові правової соціальної держави. Доведено, що правова культура - це засіб та міра гуманізації суспільства, критерій правової оцінки правопорядку, правоохоронної діяльності, умова існування правової держави та знаряддя її розбудови та вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х001.012 +
Шифр НБУВ: РА328096

Рубрики:

      
7.

Сербін М.М. 
Розслідування злочинів, вчинених у місцях позбавлення волі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.М. Сербін ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз діяльності кримінально-виконавчої системи. Визначено соціально-економічні, правові й організаційно-режимні особливості виконання покарань. Проаналізовано криміногенну ситуацію у місцях позбавлення волі. Досліджено проблеми дізнання на досудовому слідстві, яке передбачає аналіз типових для виправних колоній (ВК), що найбільш суттєво впливають на процеси виникнення доказів у разі вчинення злочинів засудженими, а також форми і способи діяльності органів дізнання та досудового слідства, суттю якої є виявлення таких злочинів і збирання доказів, визначення на цій підставі припустимості й умов ефективності використання у типових для ВК ситуаціях тактико-криміналістичних і кримінально-процесуальних рекомендацій, які стосуються відповідної діяльності зазначених органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128 + Х894.3(4УКР)312.8 +
Шифр НБУВ: РА346406

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сербіна І.М. 
Роль порушень обміну кальцію та вторинних посередників у патогенезі обмеженої склеродермії та методи їх кореції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / І.М. Сербіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості кальційового обміну, стан системи вторинних посередників (кальмодуліну, циклічних нуклеотидів). Розроблено метод лікування біохімічних розладів у хворих на обмежену склеродермію (ОСД). У 74,3 % хворих виявлено порушення кальційового гомеостазу, що проявлялися у збільшенні рівня іонізованого кальцію, зниженні зв'язаного кальцію на фоні нормального рівня кальцію загального, накопиченням катіона в еритроцитах і підвищенням вмісту кальмодуліну в крові. Розлади в системі циклічних нуклеотидів, визначені у 61,1 % хворих на ОСД, характеризувалися пониженням цАМФ, збільшенням цГМФ і, відповідно, зменшенням індексу цАМФ/цГМФ. Основне значення в електролітному дисбалансі, виявленого у 69,2 % хворих, мали гіпомагніємія та порушення перерозподілу натрію та калію між плазмою та еритроцитами. Ступінь змін кальційового обміну, кальмодуліну, циклазної системи, електролітного балансу залежав від клінічних проявів дерматозу. Призначення у разі ОСД цинаризину та магне-В6 дозволило досягти позитивного клінічного ефекту у 89,5 % хворих, подовжити ремісію втричі зменшити кількість рецидивів в 3,3 рази на відміну від традиційних методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.52-43
Шифр НБУВ: РА314667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Сербул О.М. 
Система комп'ютерної ідентифікації та регулювання розрідження пульпи в млинах першої стадії подрібнення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.М. Сербул ; Кіровоград. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2007. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-практичні завдання щодо теоретичних і методичних засад створення системи комп'ютерної ідентифікації та регулювання розрідження пульпи у млинах першої стадії подрібнення. Обгрунтовано математичну модель кулькового млина за каналом розрідження пульпи, оцінено його як регулювальний об'єкт зі змінними параметрами. Узагальнено підходи до поняття вихідних комунікацій кульового млина. Удосконалено їх організацію. Обгрунтовано алгоритм ідентфікації співвідношення руда/вода на вході кульового млина за параметрами вхідних комунікацій з забезпеченням неповної інваріантності за похибкою вимірювання витрати пульпи у пісковому жолобі класифікатора. Розроблено систему комп'ютерної ідентифіації та регулювання розрідження пульпи у млинах першої стадії подрібнення, застосування якої дозволяє підвищувати продуктивність подрібнення руди, забезпечити економію витрати електричної енергії, куль і футерівки. На підставі результатів експериментальних досліджень доведено доцільність використання розробленої системи у першій стадії подрібнення вихідної руди на збагачувальних фабриках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5 +
Шифр НБУВ: РА348808

Рубрики:

      
10.

Сербинська Т.О. 
Системнорівневий аналіз і моделювання суб'єктної складової державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Т.О. Сербинська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми моделювання суб'єкта державного управління з використанням системнорівневого підходу для його цілеорієнтованого формування за умов реформування системи державного управління в Україні. Здійснено теоретико-методологічний аналіз історичного формування поняття "суб'єкт державного управління" та узагальнено наявні підходи до його сучасного розуміння. З метою підвищення ефективності діяльності суб'єкта державного управління запропоновано системнорівневі моделі для цілеорієнтованого планування та підсумовування результатів його діяльності, методик колективної стратегії, неперервного навчання. Проведено аналіз системних властивостей і методів системного моделювання суб'єкта державного управління. Показано багаторівневу структуру такого суб'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-8 +
Шифр НБУВ: РА352662

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сербін А.В. 
Статистика поля в зоні Френеля круглої сфокусованої апертури: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / А.В. Сербін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено статистичну теорію антен (СТА) для зони Френеля круглої сфокусованої та несфокусованої апертури. Визначено середню інтенсивність поля у зоні Френеля круглої апертури для довільних відстаней факусування та довільних значень статистичних параметрів флуктуацій (дисперсій і радіусів кореляції). Знайдено аналітичні вирази для параметрів, що характеризують поздовжній розподіл середньої інтенсивності: поздовжнього розміру фокальної плями; величини та координати головного максимуму; значення її зміщення відносно фокуса; положення та рівня побічних максимумів. Досліджено особливості поздовжнього розподілу середньої інтенсивності елетромагнітного поля у зоні Френеля сфокусованих і несфокусованих круглих апертур за наявності флуктуацій фази джерел різного походження. Встановлено основні відмінності від характеру розподілу середньої інтенсивності лінійних випромінювальних систем. Досліджено флуктуації амплітуди та фази поля в зоні Френеля круглої сфокусованої апертури, а також флуктуації координат точки максимальної інтенсивності поля за наявності випадкових фазових помилок. Одержано вирази для дисперсій флуктуацій зазначених величин на фокальній сфері й уздовж фокальної осі для малих помилок і довільних значень їх радіуса кореляції та відстаней фокусування. Сформульовано вирази для елементів кореляційної матриці флуктуацій поля у зоні Френеля. Досліджено особливості кореляційних властивостей поля в зоні Френеля. Для ряду окремих випадків (малих помилок і радіусів кореляції) одержано в явному вигляді прості вирази для кореляційних і взаємних кореляційних флуктуацій уявного та дійсного компонентів, а також амплітуди та фази поля. Проведено оцінювання впливу випадкових фазових помилок в амлітудно-фазовому розподілі передавальної антени на ефективність тракту безпроводової передачі енергії. Виявлено статистичні ефекти, що обумовлюють найбільше зниження к.к.д. тракту, встановлено вимоги щодо допусків на точність виготовлення профілю дзеркала передавальної антени, вибору її розміру та приймальної антени-ректени, а також відстані між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.4-01 +
Шифр НБУВ: РА358309

Рубрики:

      
12.

Сербул М.М. 
Удосконалення тактики мініінвазивних хірургічних втручань при ускладнених формах жовчекам'яної хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.М. Сербул ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено алгоритм діагностики та вибору оптимальної хірургічної тактики у разі холелітіазу. Показано, що одномоментна холедохолітоекстракція доцільна у випадках великих розмірів конкрементів і неефективності ендоскопічної папілосфінктеротомії. Найбільш технічно складним варіантом у разі лапароскопічної холецистектомії у хворих з ускладненими формами холелітіазу є перивезікальний інфільтрат і абсцес. Застосування лапароскопічних способів операцій у разі холедохолітіазу характеризується більш низьким ступенем травматичності порівняно з відкритими операціями. Доведено, що використання мініінвазивних хірургічних методик у лікуванні хворих на холедохолітіаз дозволяє знизити кількість післяопераційних ускладнень з 10,4 % до 4,8 % та скоротити період післяопераційної реабілітації та підвищити показники якості життя порівняно з групою хворих після відкритих операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43 +
Шифр НБУВ: РА361358

Рубрики:

      
13.

Сербіненко Н.В. 
Формування інвестиційної привабливості аграрного сектора економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.В. Сербіненко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методологічні засади формування інвестиційної привабливості аграрного сектору економіки. Досліджено особливості інвестиційної діяльності як системи відтворення капіталу в даному секторі економіки. Визначено регіональні особливості формування його інвестиційної привабливості. Проаналізовано розвиток регіональних інвестиційних систем. Обгрунтовано економічну суть інвестиційної привабливості аграрного сектору економіки. Запропоновано шляхи підвищення ефективності залучення інвестиційних коштів до зазначеного сектору та удосконалено відповідні інвестиційні механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 +
Шифр НБУВ: РА336653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Притолюк Н. М. 
Адміністративно-правове регулювання реалізації спеціальних заходів з попередження насильства в сім’ї. / Н. М. Притолюк. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації на основі комплексного аналізу теорії адміністративного права, норм спеціалізованого законодавства та практики діяльності суб'єктів запобігання та протидії домашньому насильству, розкрито правові засади, визначено сучасні особливості та сформовано новітні тенденції адміністративно-правового регулювання реалізації спеціальних заходів з попередження насильства в сім’ї. Розкрито, що насильство в сім’ї – це підвид насильства, що виділяється сферою вчинення (у конкретній сім’ї) та полягає у завданні психологічного, фізичного та/або сексуального болю, страждань, травм, впливу, загрожуючи таким чином здоров’ю та життю постраждалої особи, що в цілому, як негативне явище, дискредитує сім’ю як соціальний інститут.^UThe dissertation, based on a comprehensive analysis of the theory of administrative law, the norms of specialized legislation and the practice of the subjects of prevention and countermeasures against domestic violence, revealed the legal principles, defined modern features and formed the latest trends in the administrative and legal regulation of the implementation of special measures for the prevention of domestic violence.It was revealed that violence in the family is a subtype of violence that is distinguished by the scope of the commission (in a specific family) and consists in inflicting psychological, physical and/or sexual pain, suffering, injuries, impact, thus threatening health and life of the affected person, which in general, as a negative phenomenon, discredits the family as a social institution.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Діасамідзе Б. Т. 
Підвищення ефективності двопаливних камер згоряння газотурбінних двигунів використанням плазмохімічних елементів / Б. Т. Діасамідзе. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено питанню підвищення ефективності двопаливних газотурбінних камер згоряння наземного та морського призначення використанням низькотемпературної повітряної плазми для поліпшення енергетичних і екологічних параметрів установок. У дисертаційній роботі сформульовано та розв’язано актуальну науково-технічна задачу підвищення ефективності двопаливних низькоемісійних камер згоряння ГТД за рахунок використання низькотемпературної повітряної плазми для активації паливно-повітряних сумішей. Науково-практичні результати роботи у вигляді математичних моделей і рекомендацій з вибору параметрів теплових двигунів використовуються при аналізі схемних рішень перспективних суднових енергетичних установок та виконанні проєктних розробок концептуальних суден з високоефективними та низькоемісійними енергетичними установками. Результати дисертаційного дослідження представляють теоретичний і практичний інтерес та можуть бути використані при проєктуванні перспективних суднових енергетичних газотурбінних та комбінованих установок з низькими викидами шкідливих компонентів.^UThe dissertation is devoted to the issue of increasing the efficiency of dual-fuel gas turbine combustion chambers for land and sea use with the help of low-temperature air plasma to improve the energy and environmental parameters of power plants. The thesis formulated and solved the actual scientific and technical problem of increasing the efficiency of dual-fuel low-emission combustion chambers of gas turbines due to the use of low-temperature air plasma for the activation of fuel-air mixtures. The scientific and practical results of the work in the form of mathematical models and recommendations for the selection of parameters of heat engines are used in the analysis of design solutions of promising marine power plants and the implementation of project development of conceptual ships with highly efficient and low-emission power plants. The results of the dissertation study are of theoretical and practical interest and can be used in the design of prospective shipboard energy gas turbine and combined plants with low emissions of harmful components.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського