Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Серватюк Л.В. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів Державної прикордонної служби України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Серватюк ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративно-юрисдикційну діяльність органів Державної прикордонної служби України. Проаналізовано стан виконання покладених на Державну прикордонну службу України повноважень щодо накладання адміністративних стягнень за порушення правил режиму державного контролю. Розкрито сутність поняття "адміністративно-юрисдикційний орган", визначено місце органів охорони державного кордону Державної прикордонної служби України серед інших адміністративно-юрисдикційних органів. Проаналізовано адміністративно-юрисдикційні повноваження орагнів охорони державного кордону Державної прикордонної служби України. Обгрунтовано шляхи удосконалення адміністративно-деліктного законодавства та законодавства, що регулює формування та функціонування системи виконавчої влади. Розроблено пропозиції щодо упорядкування адміністративно-юрисдикційної діяльності органів охорони державного кордону Державної прикордонної служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038-5 +
Шифр НБУВ: РА361322

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сервецький А.К. 
Клініко-психопатологічна характеристика адаптаційних розладів ВІЛ-інфікованих пацієнтів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.К. Сервецький ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 16 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-психопатологічного та патопсихологічного дослідження одержано дані щодо особливостей формування, проявів та перебігу психічної дезадаптації залежно від стадії та тривалості хвороби. Контрольну групу становили 60 практично здорових осіб без ознак психічної патології. Розподілено обстежених ВІЛ-інфікованих хворих за групами психічного здоров'я залежно від стадії та тривалості захворювання. Вивчено клініко-психопатологічну структуру та психопатологічні механізми формування психічної дезадаптації на різних стадіях і за різної тривалості хвороби, а також її вплив на перебіг основного захворювання. Виявлено прогностичну значущість окремих факторів для визначення ймовірності виникнення психічної дезадаптації. Досліджено показники реактивності організму хворих на ВІЛ-інфекцію та виявлено вірогідне зниження даної якості, що має прояв вже на ранніх стадіях захворювання за малої його тривалості та посилюється за умов прогресування хвороби. За цього реактивність організму більшою мірою залежить від її стадії, ніж від тривалості. Установлено залежність психічного здоров'я від реактивності організму хворих, що дозволяє прогнозувати ймовірність виникнення психічної дезадаптації хворих на ВІЛ-інфекцію та своєчасно застосувати засоби її корекції на патогенетичному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-3 + Р64-3 +
Шифр НБУВ: РА356215

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Сервецький С.К. 
Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.К. Сервецький ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено стан стрес-реалізуючих процесів у гіпофізі, гіпоталамусі, наднирниках, плазмі крові самців і самок щурів за умов хронічного стресу в післястресовий період, визначено вплив депривації сну на дані процесу у щурів, одержаних від опромінених попередників. Встановлено, що за умов фізіологічного онтогенезу інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів - антиоксидантної системи, вміст адреналіну, норадреналіну, кортикостерону, альдостерону та активність ацетилхолінестерази в нейроендокринних структурах і плазмі крові піддослідних щурів мають свої характерні особливості на кожному з його етапів. Доведено, що в нейроендокринних структурах і плазмі крові тварин I покоління, одержаного від опромінених щурів, вміст малонового діальдегіду, дієнових кон'югатів і катехоламінів на всіх етапах онтогенезу вищий за рівень одновікового контролю, тоді як активність супероксиддисмутази, каталази, ацетилхолінестерази переважає його тільки протягом перших двох тижнів життя, а потім достовірно знижується. Обгрунтовано вплив депривації сну в статевозрілих щурів, одержаних від опромінених попередників, на швидке виснаження стану стрес-реалізуючих систем, відновлення якого до рівня інтактних тварин не відбувалося до кінця експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-638 + Р361 +
Шифр НБУВ: РА333242

Рубрики:

      
4.

Серветник Р.М. 
Моделювання військово-професійної діяльності фахівців інформаційно-пропагандистського забезпечення у навчальному процесі вищого військового навчального закладу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Р.М. Серветник ; Нац. акад. оборони України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Уперше узагальнено теоретико-методичні засади моделювання військово-професійної діяльності фахівців у навчальному процесі. Здійснено професіографічне дослідження діяльності офіцерів інформаційно-пропагандистського забезпечення та запропоновано моделі їх компетенції та компетентності. Теоретично розроблено й апробовано методику моделювання професійної діяльності фахівців інформаційно-пропагандистського забезпечення у навчальному процесі вищого військового навчального закладу. Уточнено основні компоненти військово-професійної діяльності магістрів військово-соціального управління, змодельовані за допомогою квазіпрофесійних завдань у навчальному процесі вищих військових навчальних закладів. Удосконалено методичні засади практичної підготовки майбутніх фахівців інформаційно-пропагандистського забезпечення на підставі концепції особистісно-орієнтованого навчання та суб'єктивно-діяльнісного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)390.1-31ф. в605 +
Шифр НБУВ: РА346590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Серватко Т. 
Проблеми боротьби з організованою злочинністю в Польщі та в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т. Серватко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання кримінологічного дослідження організованої злочинності та проблем боротьби з нею в Польщі та в Україні. На підставі системного підходу запропоновано визначення поняття організованої злочинності. Дослідження базується на досягненнях сучасної кримінологічної теорії, положеннях кримінального права, аналізі статистичних матеріалів, а також враховує міжнародний досвід боротьби з організованою злочинністю. Висвітлено структуру та відмінні ознаки організованої злочинності, процес її виникнення та закономірності розвитку. Розглянуто основні напрямки діяльності організованих злочинних угруповань та особливості діяльності правоохоронних органів у протистоянні цьому небезпечному соціально-правовому явищу. Обгрунтовано необхідність взаємодії міжнародного співтовариства у боротьбі з організованою злочинністю та проаналізовано шляхи її розвитку. Наведено пропозиції щодо удосконалення правової бази боротьби з організованою злочинністю та практики її застосування, а також шляхи покращання польсько-українського співробітництва з даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4Укр)2 + Х883.9(4ПОЛ)2
Шифр НБУВ: РА320233 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гальона І. І. 
Досудове розслідування злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми та іншою незаконною угодою щодо людини / І. І. Гальона. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексне дослідження правових, теоретичних та організаційно-тактичних засад криміналістичного забезпечення розслідування торгівлі людьми.Розкрито зміст і зв'язки елементів криміналістичної характеристики, зокрема способу та обстановки вчинення злочину, предмета злочинного посягання, осіб, які вчиняють злочини, потерпілих та слідової картини. Досліджено проблемні аспекти виявлення та початку досудового розслідування кримінальних проваджень про торгівлю людьми. Виокремлено типові слідчі ситуації та основні напрями розслідування. Висвітлено особливості тактико-криміналістичного забезпечення проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій під час розслідування таких кримінальних проваджень; проаналізовано форми використання спеціальних знань.^UThe dissertation is devoted to a comprehensive study of the legal, theoretical and organizational and tactical principles of forensic investigation of human trafficking.The content and connections of the elements of the forensic characteristics, in particular the method and circumstances of the crime, the subject of the criminal encroachment, the perpetrators, the victims and the trace picture are examined. Problematic aspects of detection and initiation of pre-trial investigation of criminal proceedings on human trafficking are investigated. Typical investigative situations and main directions of investigation are singled out. The peculiarities of tactical and forensic support of investigative (search) actions and covert investigative (search) actions during the investigation of such criminal proceedings are highlighted; the forms of using special knowledge are analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Серветник В. В. 
Розвиток механізму урядових комунікацій у системі публічного управління як елемент інформаційної безпеки України / В. В. Серветник. — Б.м., 2022 — укp.

У Вступі розкрито стан розробленості поставленої наукової проблеми, обґрунтовано актуальність обраної теми, визначено об'єкт, предмет, мету,концепцію, гіпотезу, задачі, методологічну й теоретичну основи дослідження, методи дослідження, розкрито наукову новизну отриманих результатів, їхнєтеоретичне і практичне значення, визначено особистий внесок здобувача, наведено дані про впровадження та апробацію результатів дослідження.Мета дисертаційної роботи – обґрунтувати шляхи розвитку GRкомунікацій в українському сегменті мережі Інтернет та проаналізувати їхзростаюче значення у публічному просторі для сприяння забезпеченнюінформаційної безпеки.Для досягнення мети поставлені наступні завдання:1) здійснити науковий аналіз урядових комунікацій у вимірі проблем кібербезпеки;2) визначити особливості GR-комунікації як взаємодії із суб'єктами публічної політики;3) дослідити роль публічного простору інтернету в GRкомунікаціях;4) охарактеризувати нормативно-правове забезпечення урядових комунікацій у сучасній Україні;5) з'ясувати технології моделювання ефективних GR-комунікацій з використанням можливостей Інтернет-простору;Об'єкт дослідження – суспільні відносини, що виникають у сфері урядових комунікацій.Предмет дослідження – розвиток механізму урядових комунікацій у системі публічного управління як елементу інформаційної безпеки України.Методологічне підґрунтя дисертації становить сукупність методів і прийомів наукового пізнання, застосування яких об'єктивно обумовленозмістом поставлених завдань. У першому розділі “Концептуальні засади урядових комунікацій у науці публічного управління” наведено теоретико-методологічні основирозвитку урядових комунікацій у системі публічного управління, що полягає у визначені ключових параметрів урядових комунікацій у державно-управлінському науковому дискурсі та визначенні сучасних механізмів публічного управління у сфері розвитку урядових комунікацій в Україні.У другому розділі “Сучасний стан урядових комунікацій в системі публічного управління в Україні” здійснено аналіз нормативно-правової бази інформаційно-комунікаційного забезпечення діяльності органів державної влади та реалізації комунікаційної стратегії владних структур. Це даломожливість зробити висновок про те, що існуюча нормативна база доволі чітко регламентує інформаційні відносини в Україні, висвітлює основніпринципи інформаційної діяльності органів влади, визначає принципові засади та умови для формування інформаційної інфраструктури містУкраїни. Наголошено, що встановлені норми не виконуються повною мірою, відсутні механізми їхньої реалізації через недостатнє фінансуванняінформаційної галузі, повільне впровадження та застосування сучасних інформаційних технологій у діяльності владних інститутів.У третьому розділі “Розбудова урядових комунікацій в сучасному українському інформаційному просторі” виявлено, що cтворення стійкихсистем взаємодії бізнесу і влади та формування баз знань про них, сфокусованих, зокрема, на застосовуваних у цій сфері технологіях, можутьстати одними із каталізаторів, здатних прискорити становлення галузі GR. Розроблено класифікацію технології GR як: технології прямої взаємодіїз органами влади; технології експертизи і залучення експертів; медіарілейшнз; grassroots і комунікативні технології корпоративно соціальноївідповідальності. Проведене дослідження пояснює недоліки існуючих класифікацій – наявність пересічних видів діяльності, їх неповноту інадмірність.У Висновках наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення важливої наукової проблеми, яка полягає у теоретичному обґрунтуваннідержавної політики розвитку механізму урядових комунікацій у системі публічного управління як елементу інформаційної безпеки України тарозробці пропозицій, рекомендацій, спрямованих на вдосконалення цього феномену з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду.Ключові слова: урядові комунікації, державна політика, механізми публічного управління, GR, публічний простір Інтернету^UThe Introduction reveals the state of development of the scientific problem, substantiates the relevance of the chosen topic, defines the object, subject, purpose, concept, hypothesis, tasks, methodological and theoretical foundations of research, research methods, reveals the scientific novelty of the results, their theoretical and practical significance. the personal contribution of the applicant is determined, the data on the implementation and approbation of the research results are given.The purpose of the dissertation is to substantiate the ways of development of GRcommunications in the Ukrainian segment of the Internet and to analyze their growing importance in public space to promote information security.To achieve this goal the following tasks are set:1) carry out a scientific analysis of government communications in measuring cybersecurity issues;2) identify the features of GR-communication as interaction with public policy actors;3) to explore the role of the public space of the Internet in GRcommunications;4) to characterize the regulatory and legal support of government communications in modern Ukraine;5) to find out technologies of modeling of effective GR-communications with use of possibilities of Internet space;The object of study - public relations arising in the field of government communications.The subject of research is the development of the mechanism of government communications in the system of public administration as an element of information security of Ukraine.The methodological basis of the dissertation is a set of methods and techniques of scientific knowledge, the use of which is objectively determined by the content of the tasks.The first section "Conceptual principles of government communications in the science of public administration" provides theoretical and methodological foundations for the development of government communications in public administration, which consists in identifying key parameters of government communications in public administration scientific discourse and defining modern mechanisms of public administration in development. communications in Ukraine.The second section "The current state of government communications in the system of public administration in Ukraine" analyzes the regulatory framework of information and communication support of public authorities and the implementation of the communication strategy of government agencies. This made it possible to conclude that the existing regulatory framework quite clearly regulates information relations in Ukraine, highlights the basic principles of information activities of the authorities, determines the basic principles and conditions for the formation of information infrastructure of Ukrainian cities. It is emphasized that the established norms are not fully implemented, there are no mechanisms for their implementation due to insufficient fundinginformation industry, slow introduction and application of modern information technologies in the activities of government institutions.The third section "Building Government Communications in the Modern Ukrainian Information Space" reveals that creating sustainable systems of interaction between business and government and forming knowledge bases focused on them, in particular, on technologies used in this area, can be one of the catalysts that can accelerate industry GR. The classification of GR technology as: technologies of direct interaction with authorities is developed; technologies of examination and involvement of experts; media relations; grassroots and communication technologies of corporate social responsibility. The study explains the shortcomings of existing classifications - the presence of ordinary activities, their incompleteness and redundancy.The Conclusions provide a theoretical generalization and a new solution to an important scientific problem, which is to theoretically substantiate the state policy of government communication in the public administration system as an element of information security of Ukraine and develop proposals, recommendations to improve this phenomenon taking into account domestic and foreign experience.Keywords: government communications, public policy, mechanisms of public administration, GR, public space of the Internet


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського