Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (248)Книжкові видання та компакт-диски (211)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРГЄЄВ$<.>+<.>A=ВЯЧЕСЛАВ$<.>+<.>A=СЕРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергєєва Г.А. 
Англомовні запозичення в українській правничій термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.А. Сергєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено англомовні запозичення в українській правничій термінології, їх роль у розвитку терміносистеми права. На основі структурно-типологічного підходу та принципу системності мови висвітлено особливості освоєння та функціонування англомовних термінів-запозичень на всіх системних рівнях української мови - фонологічному, граматичному, словотвірному та лексико-семантичному. Встановлено, що англіцизми зазнають формальних змін - у графічному відтворенні, фонемному складі, морфемній структурі та граматичній формі, а також функціональні зміни на рівні словотворення та семантики. Відзначено, що англомовні правничі терміни, в основному, пристосувалися до системи української мови, проте певна частина запозичень залишається не повністю освоєною. Виявлено фонетичні, морфологічні та семантичні варіанти запозичених з англійської мови термінів та визначено шляхи їх подолання. Запропоновано практичні рекомендації щодо освоєння англомовних запозичень відповідно до норм української мови. Проаналізовано причини запозичення англіцизмів та розглянуто проблеми їх уніфікації в українській правничій термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34 + Х.в4
Шифр НБУВ: РА320293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сергєєва М.Ю. 
Вікові особливості клініки церебрального атеросклерозу та їх комплексна корекція із застосуванням біогенних стимуляторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.Ю. Сергєєва ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі вивчення суб'єктивних і об'єктивних даних, результатів нейропсихологічних і електрофізіологічних досліджень, вегетативного статусу, термотопографії виявлено особливості клінічних проявів церебрального атеросклерозу у хворих різних вікових груп. Запропоновано спосіб лікування церебрального атеросклерозу з застосуванням біогенного стимулятора мареполімієлу. Отримані дані свідчать про позитивний вплив мареполімієлу на стан нервово-психічних функцій у хворих на церебральний атеросклероз різного віку. Встановлено, що застосування мареполімієлу чинить нормалізуючу дію на основні показники ліпідного обміну, показники активності ферментів антиоксидантного захисту - глутатіонредуктази і глутатіонпероксидази. Визначено, що застосування мареполімієлу в комплексному лікуванні супроводжується зниженням кінцевого продукту перекисного окиснення ліпідів - малонового діальдегіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.704.1-3
Шифр НБУВ: РА314419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сергєєв А.Г. 
Вищі симетрії та парасуперсиметрії еволюційних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / А.Г. Сергєєв ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.631,022
Шифр НБУВ: РА309648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сергєєва Ю.А. 
Вплив строків поливів на продуктивність та якість буряку цукрового на півдні України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Ю.А. Сергєєва ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено водоощадні режими зрошення та сорти й гібриди цукрового буряку, залежно від району зони південного Степу України. Виявлено вплив даних факторів на фенологічні та морфологічні показники рослин, динаміку накопичення сирої та сухої маси, фотосинтетичний потенціал і чисту продуктивність фотосинтезу, на ступінь поширення й розвиток хвороб буряку цукрового, поживний режим грунту, поливний режим та інтенсивність споживання вологи рослиною протягом вегетаційного періоду, окупність витрат зрошувальної води прибутком з урожаю, рівень урожайності та якості коренеплодів і вихід цукру. Оцінено економіко-енергетичні витрати щодо вирощування цукрового буряку залежно від сортового складу за водоощадних режимів зрошування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-408(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сергєєва О. Ю. 
Державна мовна політика в Україні: європейський контекст: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. Ю. Сергєєва ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні підходи до адаптації європейського досвіду вирішення мовних питань на регіональному рівні України, зокрема принципу додатковості, відповідно до якого рішення про застосування мови приймаються на рівні місцевого самоврядування в межах чинного законодавства. Обгрунтовано статутність додаткової мови, сутність якої полягає в державній підтримці розвитку мови як засобу комунікації у разі задоволення специфічних етнонаціональних потреб, коли вона не є мовою державних установ, у т.ч. в державних навчальних закладах і засобах масової інформації. Удосконалено підходи до утвердження української мови на державному та регіональному рівнях як інституту державності та засобу міжнаціонального спілкування. Запропоновано форми розширення сфери застосування української мови в регіонах шляхом запровадження сучасних технологій і механізмів реалізації державної мовної політики та вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4) + Ф51(4УКР) в2:Ш + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сергєєва Л.М. 
Державна політика протидії торгівлі жінками: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Сергєєва ; Нац. акад. держ. упр. при президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби, методи та механізми запобігання торгівлі жінками на державному та міждержавному рівнях, розглянуто питання їх удосконалення. Розкрито зміст понять "торгівля жінками", "механізм державного управління процесом запобігання торгівлі жінками". Запропоновано нові підходи щодо визначення сутності феномену торгівлі жінками. Проведено дослідження процесу запобігання торгівлі жінками як об'єкта державного управління. Розглянуто основні управлінські функції - планування, прогнозування, організацію, координацію та контроль у процесі протидії торгівлі жінками. Проаналізовано вітчизняний досвід протидії торгівлі жінками. Визначено мету, цілі та завдання органів державного управління у даній сфері. Класифіковано складові елементи механізму державного управління процесом запобігання торгівлі жінками, якими є система органів державної влади, міжнародні неурядові організації, науково-дослідні інститути, правові норми, що регламентують державне управління у даній сфері, цілі, принципи та методи. Розглянуто можливості використання у процесі формування та реалізації державної політики протидії торгівлі жінками таких управлінських підходів: системного, комплексного, функціонального, ситуаційно-адміністративного, програмно-цільового на основі принципів об'єктивності, законності, демократизму, оптимальності, прозорості. Узагальнено досвід роботи державних органів, громадських і міжнародних неурядових орагнізацій щодо запобігання торгівлі жінками в Україні та за кордоном, запропоновано механізми їх співробітництва. Проаналізовано нормативно-правову базу протидії торгівлі людьми. Розроблено рекомендації щодо удосконалення механізму державного управління відповідними соціальними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 +
Шифр НБУВ: РА346209

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сергєєва І.С. 
Драматургія І.Д.Сургучова: проблематика і поетика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.С. Сергєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено драматургічну спадщину І. Сургучова, репрезетовану етапними для його художньої еволюції п'єсами "Торговельний дім" (1913), "Осінні скрипки" (1915) та "Ріки вавилонські" (1921). На підставі вивчення поетики та семантики цих творів з'ясовано, що І.Сургучов-драматург у своїх новаціях орієнтується на традиції І. Тургенєва, Л. Толстого, А. Чехова, М. Горького, а також концепції вітчизняного та європейського літературного модернізму. Зроблено інтерпретацію п'єс І. Сургучова з урахуванням символізації художньої картини світу, зверенення до біблійних і літературних претекстів, суб'єктивації драматургічних колізій і визначено основні принципи синкретичного типу мислення письменника. Зроблено висновок, що художня свідомість І. Сургучова характеризується відкритістю як до суспільно-історичної реальності, так і до буттєвих проблем існування світу та людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.2)6-4 Сургучов І.Д. 536 +
Шифр НБУВ: РА370933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сергєєв В.В. 
Економічне обгрунтування розвитку виробництва труб в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.01 / В.В. Сергєєв ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 39 с. — укp.

Досліджено принципи та розроблено методи стратегічного планування розвитку виробництва труб в Україні з економічним обгрунтуванням реструктуризації підприємств. Висвітлено методологію формування економічної стратегії діяльності підприємств та принципи інвестування. Створено інформаційну базу системи моніторингу ринку труб. Практично впроваджено нову методологію порівняння економічної ефективності технологій та встановлено межі їх використання. Обгрунтовано шляхи беззбиткового виробництва труб на агрегатах та інвестиційні проекти для впровадження на підприємствах. Досліджено банк нововведень, розроблено нову політику інновацій. Запропоновано основні напрямки реструктуризації підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.52
Шифр НБУВ: РА312917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Вячеславова О.А. 
Естетика міфу в сучасному образотворчому мистецтві України: Автореф. дис... канд. філософ наук: 09.00.08 / О.А. Вячеславова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено естетичну змістовність категорії "міф" у сучасній українській образотворчості. Розкрито можливості поняття міфу як посткласичного теоретичного засобу дослідження мистецтва, окреслено генетичні засади художньо-міфологічної свідомості й типологічні ознаки неоміфологізму в українському мистецтві за змістовою ознакою та на засадах міжсистемного буття символу. Досліджено поетику міфу у мистецтві (архетипу; цитації; точки зору; мовних кодів; відчуження; карнавалізації; притчі). Визначено роль неоміфологізму у сучасному українському художньому процесі як антиредукційного символотворчого механізму, засобу протистояння крайнощам культурних формалізацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.291 +
Шифр НБУВ: РА350096

Рубрики:

      
10.

Сергєєв Р. С. 
Засоби забезпечення раціонального використання і збереження електричної енергії в Україні (адміністративно-правовий аспект): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р. С. Сергєєв ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття засобів забезпечення раціонального використання та збереження електричної енергії, проведено їх класифікацію, основним критерієм якої є поділ даних заходів залежно від характеру функцій, які вони виконують на засоби переконання, засоби заохочування або стимулювання та засоби адміністративного примусу. Висвітлено пріоритетні напрямки стимулювання збереження електричної енергії, розкрито їх зміст і визначено порядок впровадження. Встановлено, що адміністративно-примусові засоби забезпечення раціонального використання та збереження електричної енергії застосовуються з метою запобігання порушенням правил, норм і стандартів щодо вироблення, використання та збереження електричної енергії, припинення порушень в електроенергетичній сфері, покарання осіб, які вчинили такі правопорушення. Запропоновано внести доповнення до Закону України "Про енергозбереження", Закону України "Про електроенергетику", Правил користування електричною енергією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122.1
Шифр НБУВ: РА376337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Сергєєв М.Є. 
Земляні блішки (Coleoptera, Chrysomelidae, Alticinae) Південного сходу України (фауна та екологія): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.24 / М.Є. Сергєєв ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено Acticinae південного сходу України, а саме: їх видовий склад, подібність фаун, ареали, біотопічний розподіл, трофічну спеціалізацію. Фауна блішок південного сходу України нараховує 166 видів та 190 родів. Уперше для фауни регіону зареєстровано 49 видів і 5 родів, з них уперше для фауни України - 5 видів (Altica deserticola Wse., Aphthona kuntzei Roubal., Longitarsus nebulosus (All.), L. brisouti Hktg., L. kushera deserticola Wse., Aphtona kuntzei Roubal., Longitarsus nebulosus (All.), L. brisouti Hktg., L. kutshera (Rye.)), для степової зони України - 7 і для лівобережної України - 10 видів. На підставі аналізу розподілу Alticinae за ботаніко-географічними округами виділено 6 фауністичних угруповань. Проаналізовано Alticinae південного сходу України з чотирма регіональними фаунами у межах східноєвропейської рівнини. Встановлено закономірність зростання кількості видів у степовій зоні з півдня на північ. На підставі результатів проведеного зоогеографічного аналізу виділено 11 ареалів. З'ясовано відсутність ендеміків і вузько ареальних видів, що доводить про відносну молодість регіональної фауни. Основу фауни складають представники мезофільної групи, серед яких переважають мезогігрофіли та мезоксерофіли. Проаналізовано розподіл блішок у біотопах за основними типами рослинних формацій, а також сезонну динаміку видів і виділено п'яти фенологічних груп. Розглянуто трофічні зв'язки Alticinae південного сходу України. Встановлено механізми, які допомагають уникнути імаго блошек трофічної конкуренції, за умов розвитку на загальній кормовій рослині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 Chr +
Шифр НБУВ: РА365452

Рубрики:

      
12.

Сергєєв С.Г. 
Змінність широких емісійних ліній в активних ядрах галактик: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.Г. Сергєєв ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677,022

Рубрики:

      
13.

Сергєєва Д.Б. 
Зняття інформації з каналів зв'язку: кримінально-процесуальні і криміналістичні засади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Б. Сергєєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне кримінально-процесуальне та криміналістичне дослідження наявних проблем зняття інформації з каналів зв'язку як слідчої дії. На підставі аналізу норм кримінально-процесуального законодавства, теоретичного матеріалу, даних анкетування слідчих, проведено дослідження кримінально-процесуального, криміналістичного, організаційно-тактичного, морально-етичного аспектів даної слідчої дії. Визначено та розкрито суть поняття, мету та завдання стосовно зняття інформації з каналів зв'язку як слідчої дії. Проаналізовано правове підгрунтя, а також фактичні й юридичні підстави її проведення. Установлено етапи у структурі технології проведення даної слідчої дії, елементи підготовчого етапу, положення щодо доцільності проведення зняття інформації в автоматичному режимі безперервно шляхом функціонування спеціального пристрою. Визначено й обгрунтовано процесуальні та криміналістичні заходи, дотримання та подальша розробка який має сприяти забезпеченню прав особи під час зняття інформації з каналів зв'язку. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції з метою вдосконалення кримінально-процесуального законодавства, що регламентує проведення зазначеної слідчої дї. Сформульовано практичні рекомендації щодо ефективного провадження зняття інформації з каналів зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х893.9(4УКР)41 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА358327

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лозинська О. І. 
Маркетингова стратегія банку на ринку фінансових послуг в умовах діджиталізації.: автореферат дис. ... д.філософ : 072 / О. І. Лозинська. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено розвитку теоретичних положень, обґрунтуванню методичних підходів та формуванню практичних рекомендацій щодо трансформації маркетингової стратегії банку на ринку фінансових послуг в умовах діджиталізації.Запропонована трьохвимірна модель ринку фінансових послуг відображає три вектори розвитку ринку фінансових послуг, а саме: диверсифікацію ринків (інститутів) фінансових послуг; диверсифікацію FinTech інновацій (фінансових технологій); диверсифікацію та збільшення споживачів фінтехпослуг (що обумовлене зростанням рівня фінансової інклюзії).Досліджено трансформаційні процеси цифровізації ринку фінансових послуг, що викликають його суттєві структурні зміни, підвищуючи рівень складності, змінюючи вимоги законодавства і клієнтів, що дозволило виявити та проаналізувати сучасні тенденції розвитку ринку фінансових послуг в умовах цифрової економіки. Обґрунтовано маркетинговий підхід до трактування сутності поняття фінансової послуги, як соціально-економічної категорії, яка відображає спрямованість на задоволення індивідуальних фінансових потреб споживачів, врахування їх інтересів та пов’язана із систематичним, на постійній основі, виконанням операцій із фінансовими активами, що призводить до отримання споживчої вартості, фінансового продукту, прибутку або соціального ефекту. Запропоновано етапи розробки стратегії цифрового маркетингу в контексті використовуваних методів, інструментів та технологій.Запропоновано підхід до формування системи показників оцінки рівня діджиталізації банків на етапі формування їх маркетингової стратегії в умовах поглиблення процесів цифровізації національної економіки як складової загальної стратегії забезпечення конкурентоспроможності банку на ринку фінансових послуг, яка включає такі показники як: кількість транзакцій, кількість стартапів-проєктів; обсяги їх фінансування; кількість віддалено ідентифікованих клієнтів; зміна кількості платіжних сервісів; спрощення й прискорення платежів; застосування систем штучного інтелекту на етапі попередження шахрайських або ризикових операцій; підвищення рівня автоматизації бізнес-процесів та використання великих баз даних; зменшення рівня ризику, фінансових і інших видів втрат від реалізації своєчасних заходів щодо підвищення рівня кібербезпеки, надійності сервісів, їх токенізації. Застосування кластерного аналізу методом Уорда та евклідової відстані дозволило розподілити банки на 5 кластерів за рівнем конкурентоспроможності (відповідно до визначених фінансових показників) та за рівнем діджиталізації, що, в свою чергу, підтвердило роль діджиталізації як драйвера підвищення конкурентоспроможності в сучасних умовах, який пливає на наявність конкурентних переваг банків, розширює їх клієнтську базу й асортимент послуг. Проведення регрессійного аналізу дозволило визначити залежність конкурентної позиції банків за окремими фінансовими показниками їх діяльності від рівня діджиталізації та встановити, що діджиталізація є суттєвим фактором зростання рівня конкурентоспроможності вітчизняних банків, що підтверджує необхідність спрямування маркетингової стратегіїї банків на підвищення рівня їх діджиталізації з метою покращення фінансових показників їх діяльності.Запропоновано та детально розглянуто інструменти моделі «7Р» (продукт, просування, ціна, місце, люди, процеси, фізичне оточення) в аспекті їх застосування для цифрового банківського маркетингу. З метою ідентифікації основних елементів маркетингової стратегії банків на ринку фінансових послуг проаналізовано ефективність драйверів діджиталізації на ринку фінансових послуг в умовах використання соціально-етичної концепції маркетингу та їх внесок у підвищення конкурентоспроможності банків. Обґрунтувано систему індикаторів оцінки рівня корпоративної соціальної відповідальності банків у ситуації віддаленого обслуговування клієнтів на принципах соціально-етичного маркетингу, запропонувано підхід щодо визначення індикаторів активаторів/дезактиваторів діджиталізації банків. Побудована модель кластеризації банків за рівнем діджиталізації в умовах дистанційного надання фінансових послуг дозволила визначити ефективну компліментарність драйверів діджиталізації банкінгу, забезпечити досягнення необхідного рівня корпоративної соціальної відповідальності. Розроблено систему індикаторів діджиталізації банку, що відображають результати трансформації стратегії цифрового маркетингу на ринку фінансових послуг з метою оцінки напрямів маркетингової стратегії розвитку банківської діяльності в розрізі продуктів та послуг, яка б сприяла підвищенню її рентабельності. Розроблено принципову схему формування маркетингової стратегії банку на ринку фінансових послуг і запропоновано алгоритм моніторингу та контролю фінансових показників банку в процесі реалізації маркетингової стратегії банку в умовах діджиталізації.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical provisions, substantiation of methodological approaches and formation of practical recommendations regarding the transformation of the bank's marketing strategy in the market of financial services in the conditions of digitalization.The proposed three-dimensional model of the financial services market reflects three vectors of the development of the financial services market, namely, the diversification of financial services markets (and institutions); diversification of FinTech innovations (and financial technologies); diversification and increase in consumers of fintech services (due to the increase in the level of financial inclusion).The marketing approach to the interpretation of the essence of the concept of financial service as a socio-economic category, which reflects the focus on satisfying the individual financial needs of consumers, taking into account their interests, and is connected with the systematic, on a permanent basis, the execution of transactions with financial assets, which leads to the receipt of consumer value, financial product, profit or social impact. The stages of digital marketing strategy development in the context of the used methods, tools and technologies are proposed.An approach to the formation of a system of indicators for assessing the level of digitization of banks at the stage of forming their marketing strategy in the context of deepening the processes of digitalization of the national economy as a component of the general strategy for ensuring the bank's competitiveness in the financial services market is proposed, which includes such indicators as: the number of transactions, the number of start-up projects; the amount of their financing; number of remotely identified clients; change in the number of payment services; simplification and acceleration of payments; application of artificial intelligence systems at the stage of prevention of fraudulent or risky operations; increasing the level of automation of business processes and the use of large databases; risk reduction, financial and other types of losses from timely measures to ensure cyber security, reliability of services, their tokenization. The application of cluster analysis using the Ward method and Euclidean distance made it possible to divide banks into 5 clusters according to the level of competitiveness (according to financial indicators) and according to the level of digitalization, which, in turn, confirmed the role of digitalization as a driver of increasing competitiveness in modern conditions, which leads to competitive advantages banks, expands their client base and range of services. Conducting a regression analysis made it possible to determine the dependence of the competitive position of banks based on individual financial indicators of their activity on the level of digitalization and to establish that digitalization is a significant factor in increasing the competitiveness of domestic banks, which confirms the need to direct the marketing strategy of banks to increase the level of their digitalization in order to improve the financial indicators of their activity.The tools of the "7R" model are proposed and discussed in detail in terms of their application for digital banking marketing. In order to identify the main elements of the marketing strategy of banks in the financial services market, the effectiveness of digitization drivers in the financial services market under the conditions of using the socio-ethical concept of marketing and their contribution to increasing the competitiveness of banks was analyzed. The system of indicators for assessing the level of corporate social responsibility of banks in the situation of remote customer service based on the principles of social and ethical marketing is substantiated, and an approach to determining the indicators of activators/deactivators of bank digitalization is proposed. The constructed model of bank clustering by the level of digitalization under the conditions of remote provision of financial services made it possible to determine the effective complementarity of the drivers of banking digitalization, to ensure the achievement of the required level of corporate social responsibility. A system of bank digitization indicators reflecting the results of the transformation of the digital marketing strategy in the financial services market has been developed in order to assess the directions of the marketing strategy for the development of banking activity in terms of products and services, which would contribute to increasing its profitability. The principle scheme of the formation of the bank's marketing strategy in the market of financial services has been developed, and the algorithm for monitoring and controlling the bank's financial indicators in the process of implementing the bank's marketing strategy in the conditions of digitalization has been proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Сергєєв Л.Є. 
Методи та моделі інтегрованої компонентно-орієнтованої технології створення програмного забезпечення автоматизованих систем управління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Л.Є. Сергєєв ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2004. — 17 с.: іл. — укp.

Уперше одержано інтегровану модель розробки програмного забезпечення автоматизованих систем управління (ПЗ АСУ) з застосуванням прогресивної компонентно-орієнтованої технології створення програмних продуктів (ПП) на базі високорівневої моделі виробництва ПЗ. Удосконалено комбінаторні методи теорії перелічення для аналізу множини можливих варіантів побудови архітектури ПЗ. Запропоновано метод багатокритеріальної оптимізації для вибору структурних рішень ПЗ АСУ. Наведено метод розбивки множин для урахування повторного використання програмних компонент і обгрунтування рівнів архітектури ПЗ. Розвинуто системне проектування ПЗ АСУ, що базується на багаторівневому представленні зазначеної архітектури та компонентно-орієнтованій технології створення ПП і програмних систем. Запропоновано метод імовірнісної оцінки впевненості у виборі альтернативних варіантів ПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-018.1 +
Шифр НБУВ: РА329945

Рубрики:

      
16.

Сергєєв Л. А. 
Насіннєва продуктивність пшениці озимої залежно від удобрення та захисту рослин в умовах півдня України / Л. А. Сергєєв. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – процеси росту, розвитку та формування врожаю насіння пшениці озимої залежно від добрив та захисту рослин. Мета – удосконалення технології вирощування насіння пшениці озимої після різних попередників, при використанні добрив і захисту рослин в неполивних умовах Південного Степу України. Методи – польовий – для спостереження за фазами розвитку рослин, визначення їх біометричних показників, насіннєвої продуктивності та проведення обліку врожаю; лабораторний – аналіз рослинних та ґрунтових зразків для визначення вмісту основних елементів живлення, визначення якості насіння та структури врожаю; статистичний – для проведення дисперсійного, кореляційного та регресійного аналізів оцінки результатів досліджень; розрахунково-порівняльний – для встановлення економічної й енергетичної ефективності елементів технології вирощування насіння пшениці озимої. Результати – Визначено та рекомендовано виробництву оптимізовану технологічну систему з застосування добрив і захисту рослин, що дає можливість одержувати в неполивних умовах півдня України, після непарових попередників урожайність насіння пшениці озимої 4-5 т/га, при раціональному використанні ресурсів. Розроблено науково-методичні рекомендації для виробництва. Встановлено, що в неполивних умовах півдня України для отримання врожайності насіння пшениці озимої 4-5 т/га і більше, забезпечення високої його якості, максимальної економічної та енергетичної ефективності необхідно вирощувати культуру за технологією, яка передбачає основне внесення мінеральних добрив у дозі N90Р40 і проведення інтегрованого захисту рослин. Азотні добрива краще вносити у два строки – N30 під передпосівну культивацію, а решту – рано весною до відновлення вегетації. Строки внесення азотних добрив необхідно коригувати залежно від вологості ґрунту восени і системи захисту рослин. Новизна – уперше для умов півдня України науково обґрунтовано технологію вирощування насіння пшениці озимої з оптимізованими системами удобрення та захисту рослин. Встановлено вплив досліджуваних факторів на ріст і розвиток культури, формування кореневої системи та надземної маси після різних попередників. Доведена позитивна дія добрив та засобів захисту рослин на фітосанітарний стан насіннєвих посівів. Наукова цінність – удосконалено елементи технології вирощування культури шляхом встановлення оптимальної схеми застосування мінеральних добрив у взаємодії із захистом рослин. Галузь – сільське господарство.^UObject of study – the elements of the technology of cultivating culture have been improved by establishing an optimal scheme for the application of mineral fertilizers in conjunction with plant protection. Aim – improvement of the technology of growing winter wheat seeds after various predecessors, using fertilizers and protecting plants in non-irrigated conditions of the Southern Steppe of Ukraine. Methods – field – to monitor the phases of plant development, determination of their biometric indices, seed productivity and harvest accounting; laboratory – an analysis of plant and soil samples to determine the content of the main nutrients, the determination of the quality of the seeds and the structure of the crop; statistical – for conducting dispersion, correlation and regression analysis of the evaluation of research results; calculation-comparative – to establish the economic and energy efficiency of elements of the technology of growing winter wheat seeds. Results – The optimized technological system for the application of fertilizers and plant protection has been determined and recommended for production, which, after non-precursor predecessors, yields 4-5 t/ha of wheat seeds at rational use of resources. Scientific and methodical recommendations for production are developed. It is led to as a result of researches, that in the unirrigation terms South Ukraine for the receipt of productivity of seed of wheat of winter over 4-5 t/ha, providing of high his quality, maximal economic and power efficiency it is necessary to rear a culture on technology which foresees basic by bringing of mineral fertilizers in a dose N90R40 and conducting of the integrated protection of plants. It is better to bring in the nitric fertilizers in two terms – N30 under per sowing cultivation, and other – early in spring to renewal of vegetation. The terms of bringing of nitric fertilizers must be corrected depending on humidity soil in autumn and systems of protection of plants. Novelty – for the first time, the technology of cultivating winter wheat seeds with optimized fertilizer and plant protection systems has been scientifically grounded for southern conditions in Ukraine. The influence of the investigated factors on the growth and development of the culture, formation of the root system and aboveground mass after various precursors was established. The positive effect of fertilizers and plant protection products on the phytosanitary condition of seed crops is proved. The scientific value – the elements of the technology of cultivating culture have been improved by establishing an optimal scheme for the application of mineral fertilizers in conjunction with plant protection. Sector – agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Сергєєва С.М. 
Нормативно-правове регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Сергєєва ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано джерела міжнародного приватного права у галузі регулювання міжнародних трудових відносин. Проаналізовано взаємодію та взаємовплив міжнародного приватного та трудового права. Проведено комплексне дослідження протиріч у законах і правових нормах регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом. Розглянуто підстави виникнення та способи розв'язання зазначених колізій. Визначено особливості матеріально-правового регулювання трудових відносин за участю іноземців в Україні. Досліджено співвідношення нормотворчості міжнародних організацій і національного законодавства щодо регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом. З'ясовано значення механізмів міжнародного захисту прав та інтересів трудящих-мігрантів. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства України у сфері регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х937 + Х911.14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334420

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Сергєєва Н. В. 
Обліково-аналітичне забезпечення капітальних інвестицій в сільськогосподарських підприємствах. / Н. В. Сергєєва. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційної робота присвячена обґрунтуванню методичних і практичних положень системи обліково-аналітичного забезпечення капітальних інвестицій та розробці рекомендацій щодо їх впровадження для підвищення прибутковості та інвестиційної привабливості сільськогосподарських підприємств.В першому розділі розглянуто наукові підходи до трактування економічної сутності понять «капітальні інвестиції», «система обліково-аналітичного забезпечення». Проаналізовано вплив інституціонального забезпечення на стан і розвиток інвестиційної діяльності у придбання та модернізацію майнових об'єктів агробізнесу. Визначено порядок формування та принципи відображення вартості капітальних інвестицій у звітності.^UThis academic research is dedicated to development, justification, interpretation of principles, methodologies and practical guidelines in implementation of “accounting procedures and analytical support systems”; contributing to greater profitability levels and elevated investment opportunities for agricultural companies. The First Section interprets the economic essence of “capital investment” concept and substantiates the base for consequent “accounting and analytical support systems”. Effects of institutional support and stimulus on agricultural companies' investment activities related to capital expenditures and/or PPE asset acquisition, modernization have been analysed. Principles, methodology and standard procedures associated with capital investments costing methods have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Сергєєв А.В. 
Організаційно-правові засади діяльності підрозділів місцевої міліції щодо охорони громадського порядку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Сергєєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу, суть та перспективи місцевого самоврядування в Україні, проблеми реалізації функції охорони громадського порядку відповідними органами. Проаналізовано досвід інших держав щодо здійснення зазначеної функції муніципальною (місцевою) поліцією та можливості його використання в Україні. Значну увагу приділено вивченню пріоритетних й оптимальних моделей місцевих органів, а також організаційної та правової основи діяльності місцевої міліції й організації проходження служби в її підрозділах. Досліджено основні форми та методи діяльності даних підрозділів щодо охорони громадського порядку. Проаналізовано засади взаємодії підрозділів місцевої міліції з населенням, державними органами та органами місцевого самоврядування щодо зазначеної проблеми та основних засобів забезпечення законності в діяльності даних підрозділів. Запропоновано основні напрямки удосконалення чинного законодавства щодо організаційно-правових засад діяльності підрозділів місцевої міліції з охорони громадського порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019-9 + Х819(4УКР)112.011.019-9
Шифр НБУВ: РА328683

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сергєєва 
Особливості емоційної регуляції професійної діяльності вчителя в напружених ситуаціях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Інасса Вікторівна Сергєєва ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ю935.21-52
Шифр НБУВ: РА327035

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського