Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (76)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРГЕЄВА$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Сергеєва Н.Г. 
Зональний розподіл мейобентосу та його найважливішого компонента - вільноіснуючих нематод у Чорному морі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Н.Г. Сергеєва ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2001. — 34 с.: рис. — укp.

Вперше досліджено мейобентос шельфу, материковий схил та улоговини Чорного моря. На підставі власних багаторічних даних про видову різноманітність і вертикальний розподіл мейобентосу сформульовано нову концепцію про зональний розподіл життя в Чорному морі. Залежно від зустрічальності різних розмірно-екологічних угруповань донних тварин у Чорному морі виділено два пояси (яруси). Перший - від урізу води до глибини 120-150 м, населений організмами макро-, мейо- та мікробентосу, другий - від 120-150 м і до максимальних глибин, де мешкає тільки мейо- та мікробентос. Бентос анаеробної зони представлений гідробіонтами різних угруповань. Одні з них включають звичайні для шельфу Чорного моря види, які невідомими шляхами потрапляють у батіаль, інші - складаються з ендемічних форм глибинної сірководневої зони. У вертикальному розподілі мейобентосу виявлено зональність, зумовлену трьома природними зонами Чорного моря. Кожній із зон (аеробній, проміжній та анаеробній) відповідають специфічні мейобентосні угруповання, утворені сукупністю незалежних популяцій. На підставі виявлених специфічних аномалій у розвитку нематод автор вважає за доцільне використання уніфікованого показника морфологічної мінливості даної групи організмів для оцінки стану прибережної акваторії Чорного моря у разі техногенного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.1(4УКР) + Е0*820*801.633:У6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сергеєва Н.В. 
Об'єкти медіа-дизайну в контексті формування громадського середовища міста: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / Н.В. Сергеєва ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми формоутворення та функціонування інформаційних об'єктів у громадському міському середовищі. Запропоновано визначення нового поняття "медіа-дизайн" як синтетичної художньо-проектної діяьності щодо різних інформаційних повідомлень (об'єктів), незалежно від виду їх медіа-носія. Проаналізовано передумови й етапи становлення медіа-дизайну, окреслено соціокультурні особливості його сучасної практики. Зроблено класифікацію об'єктів медіа-дизайну громадського середовища міста, систематизовано фактори, що впливають на їх формоутворення. Розглянуто перспективи подальшого розвитку медіа-дизайну в Україні у контексті формування сучасної проектної культури та співвіднесення з прикладами суспільної інформаційно-середовищної політики країн Європи та США.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ127.4 +
Шифр НБУВ: РА358664

Рубрики:

      
3.

Сергеєва Т.П. 
Оптимізація вимірювань астронегативів при створенні великих астрометричних каталогів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.19 / Т.П. Сергеєва ; НАН України, Головна астрономічна обсерваторія. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В613.3,022

Рубрики:

      
4.

Сергеєва Т.А. 
Специфічна імунодіагностика в системі епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.А. Сергеєва ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ролі сучасних методів специфічної лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу в інформаційному забезпеченні епідеміологічного нагляду, і визначенню стратегії і тактики їх застосування в залежності від конкретної епідемічної ситуації. Показано, що для адекватної епідеміологічної оцінки результатів серологічного скринінгу головну роль відіграє вибір стратегії імунодіагностики у відповідності до рівня розповсюдження ВІЛ-інфекції в конкретному регіоні або серед певних груп населення та мети обстеження. Розроблені наукові підходи до застосування цих стратегій в Україні. Вдосконалена інформаційна підсистема епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-46

Рубрики:

      
5.

Сергеєва О.Ю. 
Створення та дослідження гомеопатичного комплексного засобу протиалергійної дії у формі гранул: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.Ю. Сергеєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Розроблено алгоритм створення ефективного та безпечного застосування комплексного гомеопатичного лікарського препарату. Вперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад такого препарату протиалергійноі дії "Алергін". Грунтуючись на результатах проведених експериментальних досліджень, розроблено та впроваджено у виробництво технологію його виробництва. На підставі даних, одержаних завдяки здійсненим фізичним, фізико-хімічним і фармако-технологічним дослідженням розроблено методики стандартизації запропонованого препарату, вивчено його стабільність і встановлено термін придатності. Розроблено аналітичну нормативну документацію на технологічний регламент і комплексний гомеопатичний препарат "Алергін". В експерименті на лабораторних тваринах in vitro доведено біологічну нешкідливість і специфічну активність розробленого препарату. Розроблено структуру та створено проект "Української номенклатури монокомпонентних гомеопатичних лікарських засобів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9"Алергін" + Р281.72 + Л663.350.82 +
Шифр НБУВ: РА365065

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Сергеєва Т.А. 
Створення та дослідження полімерів-біоміметиків для сенсорної технології та твердофазової екстракції: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.20 / Т.А. Сергеєва ; Ін-т молекуляр. біології і генетики НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено нові принципи й універсальні методи синтезу аналогів рецепторних і каталітичних сайтів біомакромолекул у структурі полімерних мембран і тонких плівок. Створено лабораторні прототипи електрохімічних та оптичних біосенсорних пристроїв на основі молекулярно імпринтованих полімерних (МІП) мембран і тонких плівок як з рецепторними, так і каталітичними властивостями для визначення забруднювачів довкілля та харчових токсинів. Показано, що вони забезпечують високоселективне та високочутливе визначення відповідних аналітів (межі визначення 1 - 100 нМ), за цього стабільність одержаних полімерів-біоміметиків істотно перевищує стабільність природних макромолекул. Передбачено й оптимізовано структуру рецепторних сайтів зв'язування токсичних молекул у МІП мембранах за допомогою методів комп'ютерного моделювання та у порівнянні зі структурою їх природних аналогів. Проаналізовано підходи до підвищення чутливості створених біосенсорних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е. с5 + Е0*551.7*71 + Л719.9
Шифр НБУВ: РА374992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сергеєва Л.М. 
Формування управлінських навичок в учнів вищих професійних училищ невиробничої сфери: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.М. Сергеєва ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано сутність, структуру та зміст управлінських навичок, необхідних молодшим спеціалістам з метою успішного виконання управлінських дій на підприємствах торгівлі та громадського харчування. Визначено обсяг управлінських навичок молодшого спеціаліста. Розроблено методику їх формування у процесі теоретичного навчання, індивідуального виробничого навчання, технологічної практики, а також у позааудиторній роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.203 + Л99р(4УКР)2 + У9(4УКР)420-21р2
Шифр НБУВ: РА310620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Сергеєва Т.А. 
Характеристика епідемічного процесу гепатитів В і С в сучасних умовах і система епідеміологічного нагляду: автореф. дис... канд. д-ра мед. наук: 14.02.02 / Т.А. Сергеєва ; АМН України. Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського". — К., 2008. — 35 с. — укp.

Вивчено закономірності розвитку епідемічного процесу гепатитів B і C в Україні за сучасних умов, досліджено вплив соціальних факторів на його кількісні та якісні параметри й удосконалено структуру та систему епідеміологічного нагляду за даними інфекціями. Встановлено динаміку, дійсну інтенсивність, прояви епідемічного процесу, виявлено основні шляхи та фактори передачі збудників і групи підвищеного ризику інфікування. Досліджено вплив соціальних факторів на рушійні сили епідемічного процесу гепатитів B і C. Визначено критерії оцінки регіонів України за ступенем ризику розвитку хронічних уражень печінки. Одержано нові наукові дані про особливості поширення гепатитів B і C серед різних соціально-поведінкових груп населення. Доведено, що матеріальною основою епідемічного неблагополуччя щодо гепатитів B і C є їх широке розповсюдження у групах підвищеного ризику інфікування (споживачів ін'єкційних наркотиків, робітників комерційного сексу, ВІЛ-інфікованих, хворих на туберкульоз, спецконтингентів установ пенітенціарної системи, хворих на інфекції, що передаються статевим шляхом). Встановлено епідеміологічний синергізм між гепатитами B, C і ВІЛ-інфекцією, туберкульозом, венеричними хворобами, наркоманією. Обгрунтовано шляхи оптимізації системи епідеміологічного нагляду за гепатитами B і C в Україні, визначено зміст її підсистем й адаптовано протиепідемічні та профілактичні заходи щодо змін соціальних факторів, що впливають на епідемічний процес за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16 + Р514.16 +
Шифр НБУВ: РА357223

Рубрики:

      
9.

Докторович В. М. 
Управління інноваційною діяльністю закладу професійної (професійно-технічної) освіти / В. М. Докторович. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми управління інноваційною діяльністю закладу професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О). На основі аналізу проблеми управління інноваційною діяльністю професійної (професійно-технічної) освіти доведено необхідність оновлення структури, змісту і форм системи професійної (професійно-технічної) освіти за допомогою механізмів управління освітою. Узагальнено та систематизовано наукові підходи щодо визначення структури управління інноваційною діяльністю закладу професійної (професійно-технічної) освіти, виокремлено та обґрунтовано педагогічні умови активізації інноваційної діяльності викладачів/майстрів виробничого навчання у ЗП(ПТ)О як один з найважливіших напрямів, що сприяє ефективному управлінню інноваційною діяльністю в ЗП(ПТ)О, розроблено концептуальні засади управління інноваційною діяльністю ЗП(ПТ)О, методичні рекомендації «Інноваційні засади впровадження елементів дуальної форми професійного навчання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Проаналізовано останні дослідження та публікації науковців із різних галузей знань з проблем управління інноваційною діяльністю в ЗП(ПТ)О, а також обґрунтування дослідниками загальних основ педагогічної інноватики, що надало можливість визначити особливості управління та уточнити поняття «управління інноваційною діяльністю закладу професійної (професійно- технічної) освіти», під яким будемо розуміти планомірне, прогнозоване і технологічно забезпечене управління інноваційною діяльністю, спрямоване на створення оптико-мінімальних умов для необхідного рівня якісної професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників. Здійснено обґрунтування моделі управління інноваційною діяльністю ЗП(ПТ)О, а також розроблено технологію її впровадження. У моделі виокремлено методичний, змістовно-процесуальний, критеріально- діагностичний, контрольно-діагностичний блоки. У мотиваційно-цільовому блоці окреслено мету і завдання дослідження. У методичному блоці обґрунтовано освітні парадигми, принципи і підходи.^UThe dissertation is a theoretical and experimental study of the problem of managing the innovative activities of the institution of professional (vocational) education. Based on the analysis of the problem of management of innovative activity of vocational (vocational) education, the necessity of updating the structure, content and forms of the system of vocational (vocational) education with the help of education management mechanisms is proved. Generalized and systematized scientific approaches to determining the management structure of innovative activities of vocational (technical) education, identified and substantiated pedagogical conditions for intensifying innovative activities of teachers / masters of industrial training in vocational (technical) education as one of the most important areas that contributes effective management of innovative activity in the institution of professional (vocational) education, conceptual principles of management of innovative activity of the institution of professional (vocational) education are developed, methodical recommendations "Innovative principles of introduction of elements of the dual form of vocational training in institutions of vocational (vocational) education. The latest research and publications of scientists from different fields of knowledge on the problems of innovation management in the institution of vocational (technical) education, as well as the substantiation of the general foundations of pedagogical innovation, which provided an opportunity to identify features of management and clarify the concept of «innovation management". vocational and technical) education», which will be understood as a planned, predictable and technologically sound management of innovation, aimed at creating optical-minimum conditions for the required level of quality training of future skilled workers. The substantiation of the model of management of innovative activity of the institution of professional (vocational and technical) education is carried out, and also the technology of its introduction is developed. The methodical, content-procedural, criterion-diagnostic, control-diagnostic blocks are distinguished in the model. The motivational-target block outlines the purpose and objectives of the study. Educational paradigms, principles and approaches are substantiated in the methodical block.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Яринка Д. В. 
Оптичні біосенсорні системи на основі полімерів-біоміметиків та смартфонів для виявлення харчових мікотоксинів: афлатоксину в1 та зеараленонуОптичні біосенсорні системи на основі полімерів-біоміметиків та смартфонів для виявлення харчових мікотоксинів: афлатоксину в1 та зеараленону: автореферат дис. ... д.філософ : 091 / Д. В. Яринка. — Б.м., 2024 — укp.

Яринка Д.В. Оптичні біосенсорні системи на основі полімерів-біоміметиків та смартфонів для виявлення харчових мікотоксинів: афлатоксину В1 та зеараленону. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеню доктора філософії за спеціальністю 091 Біологія. – Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, Київ, 2023. Щорічно у світі виявляють понаднормові рівні забруднення харчових продуктів мікотоксинами. Крім значних економічних збитків, пов’язаних з втратою врожаю (щорічно через забруднення мікотоксинами втрачається до 25% врожаїв зернових), мікотоксини небезпечні для здоров’я людей та тварин. Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) до найнебезпечніших мікотоксинів належать, серед інших, афлатоксин В1 (АФВ1) та зеараленон (ЗОН). Тому, розробка нових підходів для моніторингу та контролю цих мікотоксинів в продуктах харчування – дуже актуальна. Зважаючи на це, мета дисертаційної роботи – створення оптичних біосенсорних систем на основі смартфонів та полімерів-біоміметиків у формі молекулярно-імпринтованих полімерних мембран для виявлення поширених харчових токсинів (афлатоксину В1 та зеараленону) у продуктах харчування та тваринних кормах. Полімери-біоміметики у формі молекулярно-імпринтованих полімерних (МІП) мембран запропоновано використати як чутливі елементи біосенсорних систем для визначення АФВ1 та ЗОН. Присутній у аналізованому зразку токсин, який зв’язався з поверхнею МІП мембрани за рахунок утворених в її структурі селективних рецепторних сайтів, можна виявляти після опромінення мембран ультрафіолетовим світлом з певною довжиною хвилі. Це, у свою чергу, ініціюватиме природну флуоресценцію мікотоксинів, інтенсивність якої буде пропорційною концентрації токсинів у зразку. Флуоресцентні біосенсорні сигнали, які генеруються полімерами-біоміметиками у формі мембран, можна реєструвати як за допомогою стандартного лабораторного спектрофлуориметра, так і за допомогою камери смартфона з подальшим аналізом за використання комерційно-доступних програм аналізу цифрових зображень (зокрема програми Spotxel® Reader, 2.1.5 для операційної системи Android 6+). Використання смартфона у ролі реєстратора та аналізатора оптичних сенсорних сигналів дозволить скоротити та спростити процедуру визначення аналіту та може успішно замінити високовартісне лабораторне обладнання. На першому етапі роботи, було синтезовано високостабільні чутливі елементи майбутніх біосенсорних систем на основі МІП мембран, які було отримано методом радикальної полімеризації in situ, з штучними рецепторними сайтами розпізнавання АФВ1 та ЗОН в їхній структурі та оптимізовано їхній склад. Найкраще розпізнавання АФВ1 виявляли для МІП мембран, синтезованих з використанням акриламіду (АА) як функціонального мономеру, з мономерної суміші із співвідношенням псевдоматриця : АА 1:2. Встановлено, що МІП мембрани, синтезовані із використанням функціональних мономерів 1-аллілпіперазину (1-АЛП) та етиленглікольметакритфосфату (ЕГМФ), з мономерної суміші із співвідношенням псевдоматриця : ФМ 1:4 та 1:2, відповідно, демонстрували найкращі розпізнавальні властивості щодо ЗОН. Крім того, було досліджено вплив складу аналізованого розчину на здатність синтезованих МІП мембран розпізнавати цільові мікотоксини та визначено оптимальні умови зв’язування аналітів з мікотоксин-селективними рецепторними сайтами. Вперше створено лабораторні прототипи оптичних біосенсорних систем на основі полімерів-біоміметиків та смартфонів для визначення мікотоксинів та досліджено їхні робочі характеристики. Крім того, розроблено підходи до покращення робочих характеристик створених біосенсорних систем для високочутливого визначення згаданих мікотоксинів за рахунок використання флуоресцентного маркеру у конкурентному варіанті аналізу, а також наночастинок срібла та явища плазмонного підсилення флуоресценції. Розроблені в дисертаційній роботі прототипи біосенсорних систем були успішно апробовані для визначення АФВ1 та ЗОН у реальних зразках пшеничного, кукурудзяного борошна та мелених зразках зернових культур, спільно з ДП «Укрметртестстандарт» проведено метрологічні дослідження розроблених сенсорних систем та затверджено запропоновані методики визначення мікотоксинів.^UYarynka D.V. Optical biosensor systems based on biomimetic polymers and smartphones for food mycotoxins (aflatoxin B1 and zearalenone) detection. – The manuscript. A dissertation submitted in fulfillment of the requirements for the degree of Doctor of Philosophy (091 Biology). – Institute of Molecular Biology and Genetics of the National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv, 2023. Annually excessive levels of mycotoxins in food products are detected worldwide. In addition to the significant economic losses associated with crop loss (about 25% of food products are lost every year due to mycotoxins contamination), mycotoxins are dangerous for human and animal health. According to the Food and Agricultural Organization of the United Nations (FAO), the most dangerous mycotoxins are, among others, aflatoxin B1 (AFB1) and zearalenone (ZON). Therefore, developing new approaches for monitoring and controlling these mycotoxins in food products is very important. Thus, the dissertation aims to create optical biosensor systems based on smartphones and biomimetic polymers in the form of molecularly imprinted polymer membranes to detect worldwide food toxins (AFB1 and ZON) in food products and animal feed. Biomimetic polymers in the form of molecularly imprinted polymer (MIP) membranes are proposed as sensitive elements of biosensor systems to determine AFB1 and ZON. The toxin from analysed sample, bound with the selective receptor sites formed in the MIPs' structure, can be detected after irradiation of the membranes with ultraviolet (UV) light of a specific wavelength. It will initiate the fluorescence of mycotoxins, the intensity of which will be proportional to the concentration of toxins in the sample. Fluorescent sensor signals generated by the biomimetic polymers in the form of membranes can be registered both with a standard laboratory fluorimeter and with smartphone camera using commercially available digital image analysis programs for smartphones (in particular, the Spotxel program for the Android 6+ operating system) for further analysis. Using a smartphone as an analyser will simplify the analyte determination procedure and can successfully replace expensive laboratory equipment outside laboratories. Thus, this method can be used outside the laboratory.Firstly, highly stable sensitive elements based on MIP membranes with artificial receptor sites for AFB1 and ZON recognition in MIPs’ structure were synthesised by the in situ radical polymerisation method and optimised. The best recognition of AFB1 was found for MIP membranes synthesised using acrylamide (AA) as a functional monomer from a monomer mixture with a 1:2 “dummy” template: AA ratio. It was established that the MIP membranes synthesised using the functional monomers 1-allylpiperazine (1-ALP) and ethylene glycol methacrylate phosphate (EGMF), with 1:4 and 1:2 “dummy” template: functional monomer ratio, respectively, demonstrated the best recognition properties in response to adding ZON. Also, the influence of the analysed sample conditions on the ability of the synthesised MIP membranes to recognise the target mycotoxins was investigated and optimised. For the first time, laboratory prototypes of biosensor systems based on biomimetic polymers and smartphones for the mycotoxins analysis were created, and their analytical characteristics were investigated. In addition, to improve the working characteristics of proposed biosensor systems for highly sensitive mycotoxins analysis, new approaches were developed based on the use of a fluorescent marker in competitive analysis, as well as silver nanoparticles and plasmon-enhanced fluorescence. Prototypes of fluorescent biosensor systems based on smartphones and MIP membranes were successfully tested to determine AFB1 and ZON in wheat and corn real flour samples. In cooperation with the SE “Ukrmetrteststandard” the metrological studies of the developed sensor systems were carried out and the proposed methods for the mycotoxins analysis were approved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського