Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (187)Книжкові видання та компакт-диски (87)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРЕДЕНК$<.>+<.>A=СТАНИСЛАВ$<.>+<.>A=ГРИГОРЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Середенко А.М. 
Камерно-інструментальна творчість К.Шимановського (до проблеми індивідуального стилю композитора): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / А.М. Середенко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано провідні художньо-естетичні тенденціїпершої третини XX ст, що стали важливим стилеутворювальними фактором творчих пошуків Шимановського, виявлено особливе місце камерно-інструментальних жанрів у його творчому доробку. Стиль композитора "акумулював" різні традиції, пошуки та варіанти стилістики. Хоча кожен з періодів творчості Шимановського має власну специфіку, завжди зберігаються стабільні риси стилю творів автора. Досліджено твори для скрипки і фортепіано, а також два квартети, які відображають головні етапи творчої еволюції композитора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4ПОЛ)6-81Шимановський К. + Щ315.23-0
Шифр НБУВ: РА314408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Середенко Р.Ф. 
Модифікована модель динамічної високороздільної рентгенівської дифрактометрії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Р.Ф. Середенко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Створено модифіковану динамічну дифракційну модель високороздільної рентгенівської дифрактометрії, в якій враховано ефекти асиметрії інтенсивності дифузного розсіяння (ДР) від мікродефектів з розкидом і розмірами, інтенсивність теплового ДР, а також вплив скінченної величини приймальної апертури детектора й інших інструментальних факторів на відбивну здатність кристала. Вперше для трикристального дифрактомера, створеного з використанням розробленої моделі, показано суттєвий вплив ефектів асиметрії ДР від мікродефектів у монохроматорі на форму вимірюваних дифракційних профілів. Доведено, що даний ефект є причиною різкого асиметричного перепаду висоти псевдопіка у порівнянні з висотою головного піка за наявності протилежних відхилень досліджуваного кристала, природа якого не була відомою. Встановлено природу чутливості кривих дифракційного відбиття до типу дефектів навіть з однаковими або близькими розмірами (преципітатів і дислокаційних петель), обумовлену спільним урахуванням у модифікованій дифракційній моделі дифузного розсіяння Хуана - Кривоглаза і Стокса - Вільсона, а також ефектів асиметрії. Обгрунтовано можливість використання розробленої моделі для визначення кількісних характеристик складної дефектної структури монокристалів кремнію, вирощених методами зонної плавки та Чохральського, а також перевірки існуючих теоретичних моделей кінетики дефектоутворення в кристалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 + В379.222,022 +
Шифр НБУВ: РА359523

Рубрики:

      
3.

Середенко О. В. 
Перфузійна спіральна комп'ютерна томографія у комплексній променевій діагностиці ішемічного інсульту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.23 / О. В. Середенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено оптимальну методику проведення кількісного й якісного аналізу перфузійної спіральної комп'ютерної томографії (ПСКТ). Вперше на клінічному матеріалі, верифікованому клініко-лабораторними, інструментальними методами, даними неврологічного дослідження й автопсій, розроблено показники церебральної гемодинаміки у практично здорових осіб та у хворих з ішемічним інсультом (ІІ) в гострому періоді за даними ПСКТ, розроблено критерії діагностики II за даними ПСКТ. Здійснено науково-обгрунтований алгоритм використання комплексу сучасних променевих методів дослідження у діагностиці II, що базується на обліку ефективності методів у діагностиці II в гострому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-436.1
Шифр НБУВ: РА373647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Станиславський О.О. 
Субординація стохастичних процесів у фізиці і астрофізиці: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.О. Станиславський ; Ін-т фізики конденс. систем НАН України. — Л., 2009. — 28 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз явищ аномальної дифузії надповільної релаксації та переносу у сильнонерівноважних системах, які описуються за допомогою дробової похідної у часі. Побудовано лінійну теорію субдифузії у середовищах з пастками, одне з застосувань якої присвячене випадковим блуканням магнітних яскравих цяток у фотосфері Сонця. Запропоновано ймовірнісну інтерпретацію дробової похідної у часі. Показано, що часова субординація початкового, експоненціально спадаючого стану встановлює зв'язок з емпіричними законами надповільної релаксації. Введено та досліджено дробові коливання та їх опис дробовими рівняннями. Створено основи теорії нелінійних дробових систем у хаотичному стані. Встановлено, що дискретний аналог дробового рівняння може бути застосовано до опису часового ряду рентгенівського випромінювання Сонця під час високої сонячної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 + В63 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА366530

Рубрики:

      
5.

Середенко Ю.В. 
Творча спадщина А.В.Ніковського як джерело дослідження громадсько-політичного та культурного життя України першої третини ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ю.В. Середенко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне джерелознавче дослідження творчої спадщини А.Ніковського - відомого українського громадсько-політичного діяча, публіциста, літературного критика та мовознавця першої третини XX ст. Здійснено атрибуцію, систематизацію та видову класифікацію наукового доробку ученого як цілісного джерельного комплексу. Висвітлено життєвий і творчий шлях А.Ніковського, визначено джерельну цінність його публікації для дослідження історії українського національного руху, розвитку літературного процесу та мовних дискусій першої третини XX ст. Розкрито значення епістолярної спадщини А.Ніковського як самостійного компонента джерельного комплексу, в якому зафіксовано відомості про події громадсько-політичного та культурно-мистецького життя України, просопографічні сюжети, що дозволяють відтворити біографії та риси характеру науковців і громадських діячів України початку XX ст. Наведено біографічні довідки про адресатів і кореспондентів А.Ніковського, складено повну бібліографію його творів (807 одиниць).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-8 Ніковський + Т3(4УКР)61-8 + Т211(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА356488

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Середенко О.В. 
Формування литої структури металевих сплавів монотектичних систем при електромагнітній дії на розплав: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / О.В. Середенко ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування литих структур металевих сплавів монотектичних систем під дією постійних та змінних електромагнітних полів на розплав. Вивчено закономірності електромагнітних впливів на розміри, кількість та розподіл рідких дисперсних металевих включень, які виникають в області двофазного стану розплаву. Визначено параметри електромагнітних впливів на розплав, які забезпечують формування дрібнодисперсного однорідного емульгованого стану розплаву за температур, близьких до монотектичної. Розглянуто теплофізичні, гідродинамічні та магнітогідродинамічні умови під час заливки та охолодження емульгованого розплаву у ливарних формах, що забезпечують формування у виливках однорідної структури замороженої емульсії. Розроблено енергоощадний технологічний процес отримання виливків з мідних сплавів, зміцнених дисперсними включеннями хромистого чавуну (структура замороженої емульсії) з підвищеними експлуатаційними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К203 + К616.3
Шифр НБУВ: РА317328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Паренюк О. А. 
Одержання спеціальних мідних сплавів, зміцнених ультрадисперсними вкрапленнями на основі FeCrC, сформованими в розплаві під дією змінного електромагнітного поля / О. А. Паренюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуального науково-технічного завдання з розробки технології виплавки спеціального мідного сплаву з добавкою FeCrC у мікроемульсованому стані на базі розвитку теорії, зокрема, встановлення особливостей дії змінного електромагнітного поля на розплав із врахуванням уявлень про виникнення МГД-течій навколо добавки, внаслідок відмінностей електромагнітних властивостей лігатури та основи сплаву в індукційній тигельній печі. Експериментально підтверджено, що за рахунок структурної неоднорідності добавки відбувається перерозподіл електричного струму, який генерується в розплаві змінним електромагнітним полем, що викликає локальну концентрацію щільності електроструму у більш електропровідній фазі лігатури, підвищення тепловиділення у ній, та сприяє виникненню каналів по яким проникає матричний розплав та розклинює добавку, внаслідок чого прискорюється її диспергування. Встановлено, умови диспергування добавки до мікронних розмірів, на початковому етапі її сплавлення з мідною основою, що включають формування в тиглі індукційної печі локальної зони високої щільності електроструму і утримання легуючої добавки в цій зоні, що суттєво інтенсифікує процес її розчинення. Визначено вплив концентрації добавки на розмір включень та встановлені раціональні режими формування в литій структурі замороженої мікроемульсії при охолодженні і твердненні сплаву. На основі встановлених залежностей створено нову МГД технологію, що дозволяє зафіксувати у твердому стані включення ультрадисперсних розмірів (≤1 мкм) при високій щільності їх однорідного розподілу та знизити витрати електроенергії на 3 кВт∙год/кг при виплавці дисперснозміцненого мідного сплаву. Виготовлені, з такого матеріалу, струмоз'ємні контактні вставки пантографів електровозів постійного струму мають ефективно збалансовані показники властивостей (відносна питома електропровідність вставки і контактного дроту 0,9 та співвідношення твердості робочого шару вставки і контактного дроту 0,8), що забезпечує збільшення ресурсу пробігу дослідних вставок пантографів у вантажному та пасажирському русі порівняно з серійними вставками типу ПКД на 25%.^UThe dissertation work is devoted to the solution of the actual scientific and technical task: development of the melting technology in the micro-emulsion state special copper alloy with FeCrC addition on the theoretical basis, particularly, determination of the peculiarities of the effect of variable electromagnetic field on the melt, taking into account the ideas about the appearance of magnetohydrodynamic micro-currents around the additive, due to different electromagnetic properties of the ligature and the basis of the alloy in an induction crucible furnace. It is experimentally confirmed that due to the structural heterogeneity of the additive, the electric current generated in the melt by an alternating electromagnetic field is redistributed, which causes a local concentration of the electric current density in the more electrically conductive phase of the additive, increases the heat emission in it, and contributes to the appearance of channels through which the matrix melt penetrates and wedges the additive, thus accelerating its dispersion. The conditions of dispersion of the additive to micron sizes at the initial stage of its smelting with the copper base, including the formation of an induction furnace in the crucible of a local area of high electrical current density and the retention of an alloying additive in this area, which significantly intensifies the process of its dissolution, are determined. The influence of the additive concentration on the size of inclusions is determined and rational modes of formation of frozen microemulsion in the cast structure of the alloy cooling and hardening are established. On the basis of the established dependencies, a new MGD technology was created, which allows to fix in a solid-state the inclusion of ultra-disperse dimensions (≤1 micron) at a high density of their homogeneous distribution and to reduce electricity consumption by 3 kW∙h/kg during the melting of the dispersion hardened copper alloy. The current collector pantograph inserts of DC electric locomotives are made of such a material have effectively balanced properties (relative specific electrical conductivity of the insert and the contact wire is 0,9 and the ratio of the hardness of the working layer of the insert and the contact wire is 0,8), which provides an increase in the mileage of research pantograph inserts in freight and passenger traffic as compared to the serial inserts of the PCD type by 25%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського