Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (304)Книжкові видання та компакт-диски (277)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=СКОП$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Скопецька О.В. 
Еколого-фізіологічна оцінка свинцевого навантаження в системі "грунт - рослина" та прогнозування ступеня забруднення агроценозів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Скопецька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено міграційну здатність свинцю в системі "грунт - рослина", фітотоксичну дію важкого металу на озиму пшеницю, адаптивні механізми системи "грунт - рослина". Змодельовано міграцію токсиканту для отримання прогнозних оцінок ступеня забруднення агроценозів важкими металами. Встановлено закономірне природно-техногенне розсіювання свинцю в темно-сірих опідзолених грунтах Київського Полісся. Виявлено, що поряд з традиційно прийнятим накопиченням важкого металу в орному гумусовому горизонті грунту на глибині 0 - 20 см можлива його акумуляція в ілювіальному горизонті на глибині 0,7 - 0,8 м. Проаналізовано різні джерела надходження свинцю в органи рослин і визначено, що адсорбція важких металів з повітря є пріоритетним джерелом забруднення пшениці свинцем. Досліджено фітотоксичну дію іонів свинцю на ріст, розвиток і фізіолого-біохімічні показники озимої пшениці з урахуванням рівня нагромадження важкого металу в органах рослин. Ріст рослин визначено інтегральним параметром стресового стану рослин, який використаний під час створення математичної моделі міграції свинцю в системі "грунт - коренева система - надземна частина рослини". У процесі побудови моделі міграції важкого металу в системі "грунт - рослина" змодельовано та досліджено динаміку росту кореневої та надземної частини озимої пшениці, поглинання водорозчинних форм свинцю коренями, міграцію та накопичення важкого металу в органах рослин, що дозволило отримати прогнозні оцінки ступеня забруднення агроценозів важкими металами, а також надати ефективні науково обгрунтовані рекомендації щодо проведення агротехнічних заходів для вирощування зернових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.8 + Е50*801.1-658.7-641.9:Г124.33
Шифр НБУВ: РА314983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Скопич О. Д. 
Контроль у системі місцевого самоврядування України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / О. Д. Скопич ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено та розвинуто економічну сутність контролю у системі місцевого самоврядування. Узагальнено методичні підходи до функціонування контролю у сфері місцевого самоврядування. Проаналізовано специфіку контролю у системі місцевого самоврядування в Україні та за кордоном. Визначено багатофункціональні залежності та фактори впливу на організацію контролю у системі місцевого самоврядування. Здійснено аналіз особливостей розмежування повноважень органів місцевого самоврядування, які забезпечують контроль бюджетних коштів. Розкрито сучасні аспекти оцінки ефективності контролю в системі місцевого самоврядування України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 + Х819(4УКР)071
Шифр НБУВ: РА376394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
5.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Скопцова О.М. 
Становлення та особливості розвитку народного хорового виконавства в Україні (кінець ХІХ - ХХ століття): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / О.М. Скопцова ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження народного хорового мистецтва у контексті історичних і соціокультурних процесів в Україні. Розкрито особливості та національні стилістичні ознаки народного хорового виконавства, запропоновано його класифікацію за формами і художньо-структурними типами. Розроблено критерії виконавського професіоналізму. Розглянуто характерні ознаки народного хору, ансамблю пісні та танцю, театру пісні та танцю, фольклорного ансамблю. Виявлено особливості народної виконавської манери як важливої складової народного хорового мистецтва. Розкрито суть основних понять і термінів. Виявлено культурно-історичні витоки народного хорового виконавства. Проаналізовано діяльність аматорських народних хорових колективів як передумови становлення професійного народного хорового мистецтва. Узагальнено мистецький досвід ранніх професійних хорових колективів і, зокрема Державного українського народного хору. Визначено роль Г.Верьовки у розвитку професійного народного хорового мистецтва. Здійснено аналіз творчості професійних народних хорових колективів у загальному контексті розвитку української хорової культури та композиторської творчості другої половини XX ст. Виявлено провідні тенденції розвитку даного мистецтва на початку XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА340826

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Скопенко Н.С. 
Теоретико-методичні основи аналізу та врахування господарського ризику в діяльності підприємств (на прикладі хлібопекарської галузі): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.С. Скопенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та практичні засади інтегральної оцінки та врахування господарського ризику у діяльності підприємств хлібопекарської галузі. Розглянуто сукупність ризиків і розроблено універсальні рекомендації щодо їх управління на єдиних методичних засадах. Удосконалено понятійно-категоріальний апарат теорії ризику. Уточнено зміст понять "ризик" і "господарський ризик". Визначено основні напрями ефективного управління господарською діяльності підприємств хлібопекарської галузі. Обгрунтовано класифікацію різновидів господарського ризику, яка дозволяє точно визначити місце конкретного виду у загальній системі та надає можливість ефективного застосування відповідних інструментів управління та методів оцінки. З'ясовано, що комплексна система ризик-менеджменту - це сукупність взаємопов'язаних принципів і організаційно-економічних засобів та елементів ресурсного забезпечення, спрямованих на виявлення, дослідження та регулювання ступеня небезпеки господарських ризиків. З метою ефективного управління господарським ризиком на хлібопекарських підприємствах розроблено інтегральний метод імовірнісної оцінки факторів ризиків і наслідків їх впливу на ефективність господарської діяльності підприємств хлібопекарської галузі. Розроблено алгоритм факторного аналізу господарського ризику хлібопекарських підприємств за умов невизначеності та конфліктності. Здійснено інтегральну оцінку господарського ризику хлібопекарських підприємств на мікро-, мезо- та макрорівнях, виконано узагальнене дослідження ризикованості їх діяльності. Удосконалено методику вибору раціонального рішення ризик-менеджменту залежно від результатів інтегральної оцінки ступеня ризику хлібопекарських підприємств, побудовану на співвідношенні "імовірність виникнення втрат"/"рівень збитків" за обраною суб'єктом господарювання градацією імовірності та величиною збитків на підставі проведених досліджень та експертних оцінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.61-99-21 +
Шифр НБУВ: РА344484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Скопіченко Д.М. 
Хірургічне лікування хвороби Шпренгеля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Д.М. Скопіченко ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Внаслідок вивчення клініко-рентгенологічних ознак захворювання у 81 хворого на хворобу Шпренгеля з одно- і двостороннім ураженням плечового пояса (90 клінічних спостережень), а також у поєднанні з іншими уродженими захворюваннями скелета (синдромом Кліппель-Фейля, уродженим і диспластичним сколіозом, синостозом ребер, клиноподібними хребцями тощо) розроблено анатомо-функціональну класифікацію, що дозволяє здійснювати диференційований підхід у виборі методу лікування відповідно до ступеня тяжкості деформації. Розглянуто найближчі та віддалені результати хірургічного лікування у 3 групах хворих за функціональними і косметичними критеріями. Електроміографічні та гістологічні дослідження м'язів плечового пояса, а також макро- і мікроструктурних змін клінічними і рентгенологічними проявами виявили причинно-наслідкові взаємозв'язки і вирішили деякі питання з етіології та патогенезу хвороби Шпренгеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.4
Шифр НБУВ: РА307639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського