Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (166)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=СМІРНОВА$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Смірнова О.Л. 
Анодні процеси на золоті в галогенідно-сульфатних розчинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.Л. Смірнова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження процесів, які мають місце на золоті за відсутності та в контакті з міддю та нікелем. Розроблено ефективну технологію електрохімічного рафінування, вилуження золота, переробки дорогоцінного металу з вторинної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К344.17
Шифр НБУВ: РА313853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Смірнова О.В. 
Вплив природи адсорбата та розчинника на взаємодію феноксикарбонових кислот з поверхнею нанодисперсного кремнезему: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / О.В. Смірнова ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості впливу природи розчинника та модифікування поверхні кремнезему (гексаметилдисілазаном) на адсорбцію оксикарбонових кислот. За допомогою квантово-хімічних розрахунків встановлено кореляцію між сорбційними та сольватаційними ефектами. Вперше показано, що полярність розчинника та його електронодонорна здатність визначають величини вільної енергії Гібса адсобції карбонових кислот. Проведено порівняльне дослідження величин адсорбції та десорбції оксикарбонових кислот і встановлено їх залежність від ступеня модифікування поверхні кремнезему. Запропоновано механізм адсорбції оксикарбонових кислот на поверхні кремнезему. З'ясовано, що з поверхневими центрами карбонові кислоти реагують за гідрофільним і гідрофобним механізмами. Вперше встановлено залежність адсорбції оксикоричних кислот і пирокатехіну від pKa на метильованій поверхні кремнезему. Описано структури адсорбційних комплексів на поверхні кремнезему для асоційованих кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.641-2 + Г583.22,0
Шифр НБУВ: РА372526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
3.

Смірнова Т.М. 
Голографічний запис на фотополімерах: механізми і режими запису, дифракційні властивості голографічних граток: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Т.М. Смірнова ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Вивчено закономірності голографічного запису на фотополімерних композиціях (ФПК), які забезпечують формування голограм у процесі запису. Встановлено механізми запису об'ємних і рельєфних граток та роль фазового розділення композиції у формуванні стабільних структур. Визначено залежності голографічних властивостей ФПК від термодинамічної спорідненості компонент і кінетичних параметрів полімеризаційного та дифузійного процесів, які зумовлюють запис. Досліджено вплив на параметри граток різного типу особливостей механізму запису та розвитку динамічних ефектів, що супроводжують запис у подібних середовищах. Розглянуто методи оптимізації складу композицій, умови забезпечення максимальної ефективності та швидкості запису. Розроблено нові фотополімерні матеріали, виготовлено та випробувано дослідні зразки голографічних дифракційних граток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з973-045.4
Шифр НБУВ: РА312650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Смірнова Т.І. 
Дослідження закономірностей синтезу алмазів з ростових систем, що містять нетрадиційні розчинники вуглецю на основі цинку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Т.І. Смірнова ; НАН України. Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено синтез алмазу в системах Zn-C і Zn-Mg-C. Вперше побудовано діаграму плавкості системи Zn-C і вивчено фазові рівноваги в системі Zn-Mg-C за тиском 7,7 ГПа. Досліджено залежність кута змочування в системі цинк-графіт від температури за тиском 7,7 ГПа (тривалість нагріву 30 с.). У системі Zn-C і в сплавах Zn-Mg-C (багатих цинком) кристалізуються алмази, в основному, октаедричного габітусу, у сплавах Zn-Mg-C (багатих магнієм) - кубічного. Встановлено вплив концентрації цинку в ростовій системі Zn-Mg-C на електроопір кристалів: із зростанням вмісту цинку в системі їх електроопір збільшується. Досліджено закономірності синтезу алмазу з ростових систем Zn-C і Zn-Mg-C та розроблено рекомендації з управління ступенем перетворення графіту в алмаз, електропровідністю та габітусом кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.8
Шифр НБУВ: РА313922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Смірнова В.О. 
Інтегрований підхід до структурування змісту правових знань у професійно-педагогічному коледжі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.О. Смірнова ; Ін-т пед. освіти і освіти доросл. АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано структуру змісту правових знань для студентів професійно-педагогічного коледжу як основу для їх інтеграції, організаційно-медичні умови реалізації інтегрованого підходу до структурування змісту даних знань у процесі професійної підготовки у даному коледжі (інтеграцію змісту теоретичних знань, знань про способи діяльності, знань, які регулюють правову поведінку за технологіями реалізації інтегрованих знань за умов, наближених до реальних професійних ситуацій; використання інтерактивних форм і методів навчання правових дисциплін; формування у майбутніх фахівців мотивації учіння). Визначено критерії ефективності реалізації інтегрованого підходу до структурування змісту правових знань за умов професійно-педагогічного коледжу. Розроблено методичні рекомендації щодо реалізації даного підходу до структурування правових знань для професійної підготовки майбутніх фахівців за зазначених умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.514(4УКР)711 + Х8р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА362084

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Смірнова О. О. 
Методика формування художньо-педагогічної компетентності майбутніх учителів образотворчого мистецтва в процесі навчання декоративно-прикладного мистецтва: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. О. Смірнова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми формування художньо-педагогічної компетентності майбутніх учителів образотворчого мистецтва. Доведено, що педагогічний потенціал декоративно-прикладного мистецтва забезпечує формування всіх компонентів художньо-педагогічної компетентності вчителів образотворчого мистецтва. Апробовано систему критеріїв сформованості художньо-педагогічної компетентності майбутніх учителів образотворчого мистецтва, виявлено три рівня його функціонування (творчий, реконструктивний, репродуктивний). Розроблено методику формування художньо-педагогічної компетентності майбутніх учителів образотворчого мистецтва в процесі навчання декоративно-прикладного мистецтва, яка реалізується шляхом цілеспрямованого впливу системи музейно-екскурсійної роботи за календарним циклом українських народних свят, мультимедійного забезпечення як фактора оптимізації переносу теоретичних знань на рівень практичних умінь, опанування студентами символізму візуальних знаків декоративно-прикладного мистецтва та методу художньо-педагогічних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ12 р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА375917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Смірнова О. О. 
Науково-прикладні засади розвитку регіональної інноваційної системи: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. О. Смірнова ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто питання поширення науково-прикладних засад розвитку регіональної інноваційної системи (РІС) з урахуванням впливу факторів соціально-економічного середовища. Розроблено підхід до оцінки рівня її розвитку, який передбачає діагностику соціального, екологічного й економічного розвитку регіону, визначення конкурентних переваг, виявлення особливостей інноваційного розвитку та регіональних і локальних точок економічного зростання, а також розробку стратегічних напрямів розвитку РІС. Вдосконалено понятійно-категоріальний апарат, конкретизовано сутність поняття "регіональна інноваційна система", запропоновано її структурну модель. Систематизовано класифікацію факторів, що впливають на формування та розвиток РІС, яка дозволила конкретизувати особливості загальноекономічних факторів і факторів, що детермінують використання знань і комерціалізацію інновацій. Розроблено підхід до виявлення інноваційних кластерів, який передбачає визначення потенціалу кластеризації видів економічної діяльності економіки регіону, а також виявлення інноваційно активних галузей, відповідно до яких формуються інноваційні кластери. Запропоновано механізм регулювання розвитку РІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)0-55
Шифр НБУВ: РА382566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Смірнова Н.В. 
Облік в ресторанному господарстві: організація і методика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.В. Смірнова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано методологічні засади та розроблено варіативні методики обліку з урахуванням організаційної та технологічної специфіки діяльності підприємств і підрозділів ресторанного господарства різного типу. Уточнено типізацію підприємств галузі з метою розробки методології формування фінансових результатів. Досліджено умови функціонування ресторанного господарства та визначено їх вплив на побудову системи обліку. Доведено, що побудова обліку для некомерційного ресторанного господарства обумовлена наявністю та співвідношенням функцій харчування: технологічно-обслуговуючої, виробничо-обслуговуючої та соціально-обслуговуючої. З метою розробки методичного забезпечення обліку діяльності підрозділів харчування у бюджетній сфері виокремлено наступні організаційні засади їх фінансування: виключно за рахунок бюджету, змішаний варіант (за рахунок бюджету та власних надходжень), передача структурного підрозділу на умовах оренди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.414-21 +
Шифр НБУВ: РА346904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Смірнова І.В. 
Облік та розподіл витрат незавершеного виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Смірнова ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 199 арк.+ дод. — укp.

Досліджено сутність і зміст категорії "незавершене виробництво", її місце та роль в сучасній обліковій системі, систематизовано існуючі визначення незавершеного виробництва. Проаналізовано діючі методичні підходи щодо обліку незавершеного виробництва на промислових підприємствах регіону, зокрема, до визначення залишків незавершеного виробництва в натуральному вираженні, їх грошової оцінки та розподілу поточних витрат між собівартістю незавершеного виробництва та готової продукції. Наведено облікові процедури, що оптимізують облік незавершеного виробництва. Розроблено методику обліку та розподілу його витрат відповідно до вимог національних облікових стандартів, запропоновано систему заходів щодо забезпечення формування комплектних залишків незавершеного виробництва в оптимальному розмірі. Сформовано інформаційну базу для визначення цінової політики підприємства. Розроблено автоматизований комплекс розв'язання завдання "Оцінка незавершеного виробництва".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-148.616
Шифр НБУВ: РА315960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Смірнова О.М. 
Оптимізація карт градієнтів сучасних вертикальних рухів земної поверхні гірських систем Східної Європи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / О.М. Смірнова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Зроблено ретроспективний аналіз історії вивчення, методів дослідження та картографічного представлення вертикальних рухів земної поверхні за результатами повторного нівелювання, яка враховує геоморфологічну стійкість реперів та геометрію тектонічних блоків. За цією методикою складено карти градієнтів швидкостей вертикальних рухів земної поверхні Кримського та Карпатського регіонів. З метою оптимізації картографічних зображень вертикальних рухів земної поверхні встановлено аналітичну залежність для визначення оптимального ступеня фільтрації баз даних за результатами їх статистичного аналізу. На підставі статистичного аналізу баз даних складено карти градієнтів швидкостей вертикальних рухів земної поверхні Криму та Карпат та швидкостей вертикальних рухів земної поверхні рівнинної частини Східної Європи, Кавказу та Динарід максимальної інформативності. За складеною картою Карпатського регіону встановлено взаємозв'язок поля градієнтів вертикальних рухів земної поверхні з неотектонікою, розломною тектонікою, деформаційними процесами, а також з сейсмічною активністю регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д392.2
Шифр НБУВ: РА321006

Рубрики:

      
11.

Смірнова П.В. 
Оцінка ліквідності та платоспроможності підприємств роздрібної торгівлі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / П.В. Смірнова ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено методичний інструментарій, які забезпечують адекватну та системну оцінку ліквідності та платоспроможності підприємств роздрібної торгівлі. Розкрито економічну суть понять ліквідності та платоспроможності підприємств. Визначено механізм і систематизовано основні фактори, які впливають на рівень ліквідності та платоспроможності підприємств торгівлі. Обгрунтовано зміст і систематизовано методичні підходи до оцінювання ліквідності та платоспроможності підприємств. Визначено інформаційні можливості офіційних форм фінансової звітності. Обгрунтовано та доповнено систему показників, які дозволяють адекватно оцінювати стан і динаміку ліквідності та платоспроможності підприємств роздрібної торгвлі з урахуванням припустимого рівня ризику, необхідного рівня прибутковості та фінансової стійкості. Запропоновано методичний інструментарій комплексного й інтегрального оцінювання рівня поточної та майбутньої ліквідності та платоспроможності підприємств роздрібної торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20-93 +
Шифр НБУВ: РА361978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Смірнова Г.Я. 
Прикладна мінералогія сульфідів залізорудної товщі Інгулецького родовища (Криворізький басейн): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / Г.Я. Смірнова ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості мінералогічної зональності залізистих і сланцевих горизонтів саксаганської світи Інгулецького родовища і розподілу сульфідів (піриту та піротину) в їх розрізах. Показано роль седиментації, динамотермального метаморфізму, натрієвого метасоматозу та гіпергенезу в перерозподілі сульфідів у межах продуктивної товщі родовища. З використанням експериментальних мінералого-технологічних даних визначено особливості поведінки піриту та піротину в процесі подрібнення та збагачення бідних магнетитових руд (залізистих кварцитів). Визначено мінеральні різновиди руд, наявність яких у мінеральній масі спричиняє підвищення вмісту сірки у магнетитовому концентраті Інгулецького гірничозбагачувального комбінату. Розроблено мінералогічні рекомендації щодо підвищення якості концентрату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.3(45УКР) + Д59(45УКР)33
Шифр НБУВ: РА314890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Смірнова Н.П. 
Проблеми становлення української фольклористики в періодиці першої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Н.П. Смірнова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено етапи становлення української фольклористики на матеріалі періодичних видань першої половини ХІХ ст. Наведено критерії, що зумовили появу наукового інтересу до усної народної творчості в Україні. Проаналізовано теоретико-методологічні питання, що виникли у процесі розвитку науки. Установлено, що опубліковані на сторінках періодики записи уснопоетичного матеріалу, примітки та коментарі до них, загальнотеоретичні статті розкривають рівень розвитку фольклористичної думки у даний період. Приділено увагу діяльності маловідомих дослідників усної народної творчості у першій половині ХІХст. Охарактеризовано публікації усної словесності на сторінках часописів, визначено їх місце та роль для укладачів майбутніх збірок. У творах тогочасних українських письменників простежено фольклорні джерела, розглянуто їх значення для становлення науки про усну словесність. Зазначено різні способи використання перекладу іншомовного фолькльору та уснопоетичних джерел літераторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4УКР)5 + Ч612.3(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА324928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Смірнова Л.М. 
Прогнозування ресурсу робочих коліс турбокомпресорів з урахуванням випадковості розладу та навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Л.М. Смірнова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено нові математичні моделі робочих коліс, що враховують випадковий характер малих їх відхилень від циклічної симетрії. Уперше для коліс ТРК і відцентрових компресорів агрегатів, що перекачують газ запропоновано математичні моделі зовнішнього навантаження на основі вирішення задач про просторову стаціонарну течію газу у міжлопаткових каналах коліс та аналізу даних про випадкові складові навантаження. Удосконалено підходи щодо аналізу впливу щільності спектра на ступінь розшарування власних частот і спотворення власних форм у разі розладу та аналізу небезпечних резонансних режимів для коліс турбін ТРК із розладом з випадковим навантаженням. Виявлено закономірності формування спектрів власних частот, нових резонансних режимів, спектральних щільностей максимальних еквівалентних напружень у процесі врахування випадкового характеру зовнішнього навантаження та розладу. Розглянуто підходи до вирішення задачі надійності робочих коліс турбокомпресорів з урахуванням випадковості параметрів і навантаження. Наведено методику прогнозування надійності та ресурсу робочих коліс на основі аналізу діючих газодинамічних навантажень і відхилень від циклічної симетрії за рахунок технологічних особливостей виготовлення коліс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.22-042 +
Шифр НБУВ: РА324957

Рубрики:

      
15.

Смірнова Л.Л. 
Соціокультурна компетентність у структурі підготовки учителів іноземної мови в Польщі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Л.Л. Смірнова ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто зовнішні та внутрішні передумови розвитку соціокультурної компетентності польського фахівця. Визначено концептуальні основи соціокультурної компетентності польського вчителя іноземної мови. Досліджено теоретичні засади, зміст, форми та методи організації процесу формування соціокультурної компетентності польського вчителя іноземної мови. Виявлено особливості формування соціокультурної компетентності в процесі підготовки сучасного польського вчителя іноземної мови. Визначено можливості використання позитивного польського досвіду для підвищення ефективності професійної підготовки вчителів іноземної мови в Україні Болонського процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4ПОЛ)64 + Ш12-913
Шифр НБУВ: РА372057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Смірнова Т.В. 
Стилістичні проблеми творчості Томаса Гейнсборо: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Т.В. Смірнова ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження творчого методу видатного англійського художника Гейнсборо на основі аналізу культурно-історичної і національної самобутності англійського суспільства XVIII ст. На основі економічних, політичних, соціальних, культурних, релігійних, національних особливостей англійського етносу XVIII ст. окреслено витоки художньої своєрідності творів майстра, критично переосмислено найважливіші ідеї та відкриття європейських художніх шкіл. Здійснено стилістичний аналіз творчості, на підставі якого визначено своєрідність та унікальність стилю Гейнсборо. Висвітлено нові напрями в живописі, оптичні експерименти з моделювання "імпресіоністичних" ефектів, які здійснив Гейнсборо. Досліджено маловивчені твори в графіці, мариністиці. Розкрито місце і значення творчості Гейнсборо у розвитку англійського та європейського мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4Вел)4-8ГейнсбороТ.
Шифр НБУВ: РА320073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Смірнова К.В. 
Удосконалення економічних методів управління природоохоронною діяльністю на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / К.В. Смірнова ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення економічних методів і інструментів управління з метою проведення ефективної природоохоронної діяльності. Проаналізовано існуючі в Україні економічні інструменти економічного механізму природокористування і природоохоронної діяльності, виявлено їх недоліки. Розкрито проблеми фінансування природоохоронних заходів. Наведено пропозиції та рекомендації по удосконаленню методичних підходів до розрахунку зборів і збитків за забруднення навколишнього середовища. Висвітлено питання формування позабюджетних екологічних фондів і екологічних банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)281-21 +
Шифр НБУВ: РА352145

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Смірнова Є.П. 
Управління маркетингом некомерційних суб'єктів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Є.П. Смірнова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано методичний підхід щодо формування механізму управління маркетинговою діяльністю освітніх установ. Розкрито соціально-економічну природу та умови виникнення некомерційних організацій, показано можливості управління їх маркетингом. Запропоновано новий підхід щодо формування класифікації некомерційних організацій, охарактеризовано існуючі форми переходу класичного маркетингу в маркетинг некомерційних суб'єктів і напрямки його розвитку - маркетинг освіти та маркетинг навчальних закладів. Обгрунтовано методику аналізу та вибору напрямів розвитку системи освіти в Україні. Розроблено методи розрахунку сукупної ефективності діяльності ВНЗ та системи управління його маркетингом. Обгрунтовано необхідність створення спеціалізованого підрозділу маркетингу в структурі управління вищим навчальним закладом. Встановлено критерії оцінки соціальної та економічної ефективності управління маркетингом некомерційних суб'єктів. Запропоновано методичний підхід щодо розробки стратегій управління маркетингом некомерційних суб'єктів на прикладі вищих навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)490-211.1-21 +
Шифр НБУВ: РА345349

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Смірнова Т.О. 
Управління ризиками інвестиційної діяльності машинобудівних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.О. Смірнова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 24 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та методико-прикладні рекомендації щодо удосконалення управління ризиками інвестиційної діяльності машинобудівних підприємств. Розкрито сутність поняття "ризики інвестиційної діяльності", запропоновано класифікацію інвестицій. Обгрунтовано принципи управління ризиками інвестиційної діяльності, визначено фактори, які впливають на даний процес. Запропновано модель планування й організації заходів щодо впливу на ризики інвестиційної діяльності машинобудівного підприємства. Розроблено систему контролю та регулювання реалізації заходів щодо впливу на ризики інвестиційної діяльності підприємства. Обгрунтовано методичні рекомендації щодо оцінювання ризиків інвестиційної діяльності машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-56-99-21 +
Шифр НБУВ: РА368519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Смірнова Я. О. 
Створення основ технологій виготовлення шаруватих метало-керамічних композиційних матеріалів з підвищеними фізико-механічними характеристиками / Я. О. Смірнова. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної проблеми, а саме розробленню та дослідженню технологічних параметрів виготовлення шаруватих композиційних матеріалів Ті(Ті-ТіВ)/Al з підвищеними фізико-механічними характеристиками рідкофазним методом.Представлено технологічні основи виготовлення шаруватих Ti/Al композиційних матеріалів рідкофазним формуванням з використанням флюсу евтектичного сплаву KF-AlF3, що забезпечує рівномірне просочення алюмінієвого розплаву між пластинами на основі титану. Встановлено, що на границі розподілу між твердим титаном марки ВТ1-0 та рідким алюмінієм утворюється перехідний шар, товщина якого залишається стабільною за температур розплаву від 700 до 800 °С, ширини зазору між титановими пластинами від 0,5 до 1,5 мм та часу витримування 900 с. За фазовим складом перехідний шар відповідає твердим розчинам титану в алюмінії та алюмінію в титані. Визначено, що мінімального часу витримування достатньо для взаємодії титану та алюмінію. Утворення рівномірного перехідного шару забезпечує витримування у розплаві після просочення протягом 300 с. Збільшення ширини зазору між титановими пластинами від 0,5 до 1,5 мм призводить до збільшення швидкості підйому розплаву між ними від 1,6±0,12 до 2,9±0,20 мм/с.Товщина утвореного перехідного шару залишається стабільною для всіх досліджених значень ширини зазору між пластинами на основі титану у системах ВТ1-0/Al, ВТ6/Al і Ті-ТіВ/Al та у середньому складає 2,8, 3,8-4,2 і 6,3-6,5 мкм відповідно. Потовщення шару за умови зміни вихідних пластин обумовлене їх хімічним складом та структурою. Для досліджених систем представлено механізми міжфазної взаємодії між твердим титаном або його сплавом та рідким алюмінієм. За представленими у дисертаційній роботі технологічними параметрами отримано не лише тришарові, а й пʼяти- та семишарові матеріали систем ВТ1-0/Al та ВТ6/Al. Збільшення кількості шарів у матеріалі не призводить до зміни мікроструктури зони взаємодії.У результаті проведених досліджень на трьохточковий згин встановлено, що тришарові композиційні матеріали системи ВТ1-0/Al не руйнуються. Під час досягнення кута вигину зразків у діапазоні 130-120° на границі розподілу відбувається утворення тріщин, максимальним розміром до 20 мкм, які не призводять до розшаровування та відокремлення титанових пластин від алюмінієвого шару.Під час випробувань на розтяг три- та пʼятишарові матеріали системи ВТ1-0/Al демонструють пластичну поведінку, а максимальні значення міцності досягаються за умови мінімальної ширини зазору 0,5 мм і сягають 305±16 МПа за деформації 32,1±3,0 %. Тришарові композити системи ВТ6/Al демонструють аналогічну поведінку під час випробувань, а максимальна міцність на розтяг складає 602±15 МПа за деформації 15,3±2,4 %. На відміну від попередніх, матеріали системи Ті-ТіВ/Al демонструють крихку поведінку під час руйнування. Міцність на розтяг тришарового матеріалу за умови ширини зазору між пластинами 1,5 мм у середньому становить 479±18 МПа, а деформація – 14,96±1,7 %.Експериментально встановлено, що величина міцності на розтяг шаруватих композиційних матеріалів задовільно узгоджується зі значеннями, розрахованими за правилом сумішей, враховуючи обʼємну частку, кількість та фізико-механічні властивості титанових і алюмінієвих шарів, що дозволяє прогнозувати механічні властивості шаруватих Ті /Al композитів.Встановлено, що у результаті прокатування у атмосфері повітря без попереднього нагрівання рідкофазно сформовані тришарові матеріали системи ВТ1-0/Al зберігають цілісність границі розподілу. Ступінь обтискання оброблених тиском матеріалів складав від 0,27 до 0,45. Перехідний шар, утворений у результаті взаємодії вихідних металів, фрагментується та переходить у алюмінієву частину. Міцність прокатаних композитів проти вихідних збільшується до 401-491 МПа залежно від ширини зазору та ступеня обтискання. Анізотропія міцності на розтяг у досліджених матеріалах практично не проявляється і не залежить від напрямку розтягу досліджуваних зразків відносно напрямку прокатування.У результаті прокатування тришарових композиційних матеріалів системи Ti-TiB/Al у вакуумі з попереднім нагріванням було досягнуто максимального ступеня обтискання 0,36. Збільшення температури прокатування композиту призводить до потовщення утвореного на границі розподілу перехідного шару. Міцність матеріалу зі ступенем обтискання 0,2 у середньому складає 725±20 МПа, а пластична деформація – 0,98±0,12 %, що вказує на збільшення міцності та зменшення пластичності у порівнянні з вихідним непрокатаним матеріалом.За допомогою графіків Ешбі показано, що за питомими механічними характеристиками шаруваті Ti/Al композити, отримані рідкофазним формуванням перевищують відомі титанові та алюмінієві сплави.^UThe dissertation work is devoted to the solution of an actual problem, namely the development and research of technological parameters for the manufacturing of layered Ti(Ti-TiB)/Al composite materials with increased physical and mechanical characteristics by the liquid-phase method.The technological bases of layered Ti/Al composite materials liquid-phase manufacturing are presented. Using the KF-AlF3 eutectic alloy flux ensures uniform impregnation of the aluminum melt between the titanium based plates. It was established that transition layer at the interface between solid titanium grade VT1-0 and liquid aluminum is formed. Thickness of transition layer remains stable at melt temperatures from 700 to 800 °C, the width of the gap between the titanium plates from 0,5 to 1,5 mm, and holding time 900 s. The phase composition of the transition layer corresponds to solid solutions of titanium in aluminum and aluminum in titanium. It was determined that the minimum holding time is sufficient for the interaction of titanium and aluminum. 300 seconds holding in the melt after infiltration ensures formation of a uniform transition layer. An increase of the width of the gap between the titanium plates from 0,5 to 1,5 mm leads to rising of melt lifting speed between them from 1,6±0,12 to 2,9±0,20 mm/s.The thickness of the formed transition layer remains stable for all investigated values of the width of the gap between the titanium-based plates in VT1-0/Al, VT6/Al, and Ti-TiB/Al systems, and on average, is 2,8, 3,8-4,2 and 6,3-6,5 μm, respectively. The layer thickening as a result of changing the original plates is due to their chemical composition and structure. Mechanisms of interphase interaction between solid titanium or its alloy and liquid aluminum are presented for the studied systems. According to the presented in the dissertation technological parameters, not only three-layer but also five- and seven-layer materials of the VT1-0/Al and VT6/Al systems were manufactured. An increasing in the number of layers in the material does not lead to a change in the microstructure of the interaction zone.As a result of the three-point bending test, it was found that the three-layer composite materials of the VT1-0/Al system don’t destroy. When the bending angle of the samples in the range of 130-120 ° is reached, cracks with a maximum size of up to 20 μm are formed at the interface. It doesn’t lead to delamination and separation of the titanium plates from the aluminum layer.During tensile tests, the three- and five-layer materials of the VT1-0/Al system demonstrate plastic behavior. Maximum strength values were achieved with a minimum width of the gap of 0,5 mm and reached 305±16 MPa at a total strain of 32,1±3,0 %. Three-layer composites of the VT6/Al system demonstrate similar behavior during tests. The maximum tensile strength is 602±15 MPa with a total strain of 15,3±2,4%. Unlike the previous ones, materials of the Ti-TiB/Al system demonstrate brittle behavior during destruction. The tensile strength of the three-layer material with the width of the gap between plates of 1,5 mm, is 479±18 MPa on average, and the deformation is 14,96±1,7 %.It was experimentally established that the value of the tensile strength of layered composite materials satisfactorily agrees with the values calculated by the rule of mixtures, taking into account the volume fraction, number, physical and mechanical properties of titanium and aluminum layers. It makes it possible to predict the mechanical properties of layered Ti/Al composites.As a result of rolling in an air atmosphere without preheating, the liquid-phase formed three-layer materials of the VT1-0/Al system retain the integrity of the interface. Materials with a reduction ratio of 0,27-0,45 were obtained by plastic deformation. The transition layer, formed as a result of the interaction of the original metals, fragments and passes into the aluminum layer. The strength of the rolled composites increases to 401-491 MPa compared to the original ones. Anisotropy of tensile strength in the studied materials is practically not occur and doesn't depend on the direction of tension of the studied samples relative to the direction of rolling.As a result of three-layer composite materials of the Ti-TiB/Al system vacuum rolling with preheating, a maximum reduction ratio of 0.36 was achieved. Increasing of the composite rolling temperature leads to a thickening of the transition layer, which formed at the interface. The strength of the material with a reduction ratio of 0,2 is on average 725±20 MPa, and the plastic deformation is 0,98±0,12%. It indicates an increase in strength and a decrease in plasticity compared to the original material.Ashby graphs showed that in terms of specific mechanical characteristics, the layered Ti/Al composites manufactured by liquid-phase method exceed the known titanium and aluminum alloys.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського