Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (175)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=СМОЛЯК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Смоляк О.С. 
Весняна обрядовість Західного Поділля в контексті української культури: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / О.С. Смоляк ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Досліджено весняну обрядовість Західного Поділля як одного з етнографічних регіонів України, в якому збереглася календарна ритуалістика до нашого часу. Визначено етнографічні кордони західноподільського регіону, виявлено основні ідеї святкування весняних свят у контексті річної обрядовості. Розглянуто етимологію терміну "гаївка" та його синонімічних відмін. Зроблено детальний аналіз основних композиційних елементів гаївкового обряду, а також висвітлено питання щодо участі у ньому західноподільської молоді. Вивчено тематику гаївок, історію становлення та розвитку їх ритмічних і народномузичних форм, силабомелодичних моделей, ладозвукорядних парадигм. Здійснено типологізацію рухових малюнків у гаївках дослідженого регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)0-414.1 + Т595.241 +
Шифр НБУВ: РА341105

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Смоляков О.В. 
Вплив лазерної обробки на структурний стан аморфних сплавів на основі заліза та кобальту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / О.В. Смоляков ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси релаксації та кристалізації в амфорних металевих сплавах системи перехідний метал - металоїд на основі заліза та кобальту під час дії лазерних нагрівів. Наведено нові результати, стосовно встановлення фізичних закономірностей структуроутворення у амфорних металевих сплавах відповідно до кінетичних факторів термічного впливу. Розглянуто структурні зміни в амфорних сплавах під впливом лазерних обробок у докристалізаційних режимах, а також зміну типу кристалізації в амфорних сплавах за швидкісних нагрівів. Встановлено, що лазерна обробка у докристалізаційних режимах, призводить до підвищення термічної стабільності аморфних сплавів системи Fe - B. На основі побудови експериментальної та модельної функції радіального розподілу атомів запропоновано пояснення даного ефекту. Результати можна використати у процесі розробки технологій термообробки, що призводять до оптимізації механічних, магнітних та інших фізичних властивостей аморфних сплавів промислового використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043
Шифр НБУВ: РА308712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Смоляков 
Вплив лазерної обробки на структурний стан аморфних сплавів на основі заліза та кобальту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Олександр Васильович Смоляков ; Запорізький держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К297.043
Шифр НБУВ: РА308712

Рубрики:

      
4.

Смоляк 
Зимова обрядовість Західного Поділля: давні традиції і сучасний стан: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Павло Олегович Смоляк ; НАН України; Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича, Інститут народознавства. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(23=УКР74ЧРН)-524.1
Шифр НБУВ: РА359268

Рубрики:

      
5.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Смоляк В.В. 
Морфофункціональний статус імунокомпетентних структур новонароджених телят при різному ступені внутрішньоутробного росту і розвитку: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / В.В. Смоляк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проведено комплексні дослідження на органному та макро-мікроскопічному рівнях. Визначено структурно-функціональні особливості імнокомпетентних органів неонатальних телят за різного ступеня внутрішньоутробного росту і розвитку. Встановлено тканинні взаємовідношення в кісткових і лімфоїдних органах неонатальних телят. Виявлено вміст хрящової та кісткової тканин, а також кісткового мозку в досліджуваних кісткових органах, вміст кіркової та мозкової речовин у тимусі, білої пульпи в селезінці, кіркової і мозкової речовин в лімфатичних вузлах. Виявлено корелятивні взаємозв'язки між тканинними компонентами імунокомпетентних структур, а також між масою і живою масою даних телят. Визначено морфофункціональний статус неонатальних телят за тестовими показниками і встановлено ступінь їх внутрішньоутробної недорозвиненості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.1*60*334.2,022 + П836.325,022
Шифр НБУВ: РА310365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Смолякова В. В. 
Удосконалення технологій і обладнання процесу гарячої прокатки кутових профілів в чистових робочих клітях сортопрокатних станів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.05 / В. В. Смолякова ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2011. — 19 с. — укp.

На основі чисельних і регресійних підходів уточнені та розширені математичні моделі з розрахунку локальних та інтегральних показників напружено-деформованого стану металу, показників точності геометричних характеристик гарячекатаних кутових профілів різного типорозміру. Достатній ступінь вірогідності одержаних теоретичних рішень підтверджений експериментально. На основі результатів аналізу впливу розв'язано задачі з автоматизованого проектування технологічних режимів і обладнання процесу гарячої прокатки рівно- та нерівнополичних кутових профілів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.300.3-64
Шифр НБУВ: РА379309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Смолякова І.Д. 
Формування здорового способу життя студентів у системі фізичного виховання вищого технічного навчального закладу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І.Д. Смолякова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше визначено структуру та зміст компонентів здорового способу життя студентів, які навчаються у технічних ВНЗ. Із використанням кореляційного та факторного аналізу встановлено кількісний зв'язок між окремими компонентами здорового способу життя та показниками дієздатності студентів. Визначено ступінь реального використання студентами технічних спеціальностей основних компонентів здорового способу життя (раціональна праця, харчування, рухова активність, загартовування, особиста гігієна, добовий режим, психогігієна, відмова від шкідливих звичок). Обгрунтовано принципи та методику формування мотивації до ведення здорового способу життя у межах базового курсу фізичного виховання, обгрунтовано умови її ефективного впровадження, розкрито можливості використання комп'ютерних засобів у даному процесі. Розроблено методики формування умінь і навичок програмування раціональної рухової активності, профілактики розумової та фізичної втоми та перевтоми. Доведено суттєву роль активних занять фізичною культурою та спортом у формуванні мотивації студентів до ведення здорового способу життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 + Ч511.143
Шифр НБУВ: РА372525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Смоляк В.В. 
Формування народного житлового будівництва Східного Поділля в ХХ ст.: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.В. Смоляк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості та принципи формування народного зодчества Східного Поділля з початку XX ст. до сучасного періоду. Встановлено залежність розвитку архітектури народного житла краю від соціально-економічних, політичних і деяких інших факторів, розроблено періодизацію даного процесу. Виявлено чинники, які впливають на органічну єдність утилітарних, конструктивних і мистецьких факторів у народному зодчестві Вінниччини. Встановлено специфічні об'ємно-планувальні, конструктивні, мистецькі й інші ознаки, що надають подільській архітектурі особливої привабливості та самобутності. Виявлено тенденції та напрямки розвитку сучасного сільського будівництва регіону, розкрито роль традицій у формуванні архітектури народного житла, наведено рекомендації щодо їх застосування у даній сфері. Досліджено архітектурно-мистецькі прийоми, що широко застосовувалися в народному житловому зодчестві Східного Поділля, показано їх нерозривний зв'язок з іншими факторами, що формують образ подільського житла. Проаналізовано пластичну переробку фасадів, колористичне та конструктивне вирішення сільських житлових будівель. Досліджено особливості організації селянської садиби, встановлено залежність її планування, форми, кількості та складу будівель від соціально-економічних, природно-кліматичних та інших чинників. Виявлено, що до традиційних незамкнених в плані дворів останнім часом приєднався замкнений з трьох сторін двір, обумовлений специфікою ведення господарства в окремих південних районах Вінниччини. Досліджено особливості малих архітектурних форм і господарських будівель, які є органічними складовими селянського житла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-9ПОД)0 +
Шифр НБУВ: РА360325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Субін-Кожевнікова А. С. 
Розвиток архітектури м. Вінниці наприкінці XIX – у першій половині XX ст. / А. С. Субін-Кожевнікова. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційному дослідженні визначено основні етапи та розкрито характерні особливості процесу розвитку розпланувальної структури та архітектури м. Вінниці наприкінці ХІХ – у першій половині ХХ ст.Проаналізовано історіографію та систематизовано джерельну базу. Опрацьовано методику комплексного аналізу об'ємно-просторових змін архітектури м. Вінниці окресленого періоду. Встановлено передумови та визначено головні фактори впливу в архітектурно-містобудівному розвитку Вінниці. Визначено етапи розвитку Вінниці наприкінці XIX – у першій половині XX ст., зокрема розпланувальної структури міста. Визначено основні типологічні групи і стильові спрямування в архітектурі, розкрито їхні особливості. Охарактеризовано стан і визначено проблеми збереження архітектурно-містобудівної спадщини Вінниці кінця XIX – першої половини XX ст.^UThe dissertation research defines the main stages and reveals the characteristic features of the development process of the planning structure and architecture of Vinnytsia at the end of the 19th and first half of the 20th centuries.It was analyzed historiography and systematized the source base. The method of complex analysis of space changes in architecture of Vinnytsia have been studied according the outlined period. It was established the preconditions and the main influence factors in the architectural and town-planning development of Vinnytsia. The stages of development of Vinnytsia in the late 19th – first half of the 20th century have been determined, in particular the city planning structure. It was identified the main typological groups and stylistic trends in architecture and their features were revealed. It was characterized the state and was defined the preservation problems of architectural and town-planning heritage of Vinnytsia in the late 19th – first half of the 20th century have been.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Хороша О. І. 
Архітектура класицистичних палацово-паркових комплексів Вінниччини кінця XVIII початку XX століття / О. І. Хороша. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проаналізовано вплив стилю класицизму на головні архітектурні вирішення палацово-паркових комплексів на Вінниччині в контексті загальноєвропейського впливу. Визначено історичні передумови та основні чинники формування класицистичних палацово-паркових комплексів у регіоні. Доповнено загальноприйняті етапи розвитку архітектури класицистичних палацово-паркових комплексів Вінниччини від кінця XVIII до початку ХХ століття. Охарактеризовано функціональне зонування та принципи композиційно-просторової організації території класицистичних палацово-паркових комплексів. Розроблено типологію класицистичних палаців регіону за функціональними, планувальними, композиційними, стильовими характеристиками. Надано рекомендації для їх подальшого збереження, відновлення та функціональної адаптації.^UThe dissertation analyzes the influence of the classicism style on the main architectural solutions of palace and park complexes in the Vinnytsia region in the context of European influence. The historical preconditions and main factors of formation of classicist palace and park complexes in the region are determined. The generally accepted stages of development of the architecture of the classicist palace and park complexes of the Vinnytsia region from the end of the 18th to the early of the 20th century have been supplemented. Functional zoning and principles of compositional and spatial organization of the territory of classicist palace and park complexes are characterized. The typology of classicist palaces of the region according to functional, planning, compositional, stylistic characteristics is developed. Recommendations for their further preservation, restoration and functional adaptation are given.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Смоляков О. В. 
Формування аморфно-кристалічного та квазікристалічного станів у металевих сплавах при лазерних нагрівах / О. В. Смоляков. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – процеси формування метастабільних аморфно-кристалічних, кристалічних та квазікристалічних станів в умовах швидкого поверхневого нагріву металевих сплавів.Мета – вивчення впливу швидкості нагріву та охолодження при імпульсній лазерній обробці аморфних сплавів або імпульсному лазерному легуванні металів на процеси формування аморфно-кристалічного та квазікристалічного станів. Методи – рентгеноструктурний фазовий аналіз, металографічний, визначення мікротвердості, резистометричний, магнітометричний, растрова електронна мікроскопія. розрахунково-теоретичний аналіз процесів кристалізації. Встановлено, що при імпульсному лазерному нагріві аморфних сплавів типу Fe-B може відбуватись кристалізація за вибуховим механізмом. Запропоновано емпіричний критерій перебігу кристалізації аморфних сплавів за таким механізмом. Показано, що підвищення швидкості нагріву при термічному впливі на аморфні сплави знижує ймовірність формування можливих у таких сплавах метастабільних фаз. Встановлено, що імпульсна лазерна обробка аморфних металевих сплавів на основі заліза в зовнішньому магнітному полі приводить до незворотного, по відношенню до повторних лазерних нагрівів, наведення магнітної анізотропії внаслідок виникнення переважної орієнтації атомних пар. Показано, що імпульсне лазерне легування алюмінію сумішами порошків міді і заліза, міді й кобальту та кобальту і нікелю приводить до формування термічно стійкої дисперсної гетерофазної структури в зоні лазерного легування, одним з компонентів якої є стабільна квазікристалічна фаза. Запропоновано новий спосіб моделювання квазіперіодичних структур на базі алгоритму, який є геометричною інтерпретацією послідовностей типу послідовності Фібоначчі. Встановлено, що для опису дифракційних максимумів від поліквазікристалів з осями симетрії 10-го, 8-го та 12-го порядку достатнім є використання лише трьох індексів (NML). Сфера - навчальний процес, дослідження в галузі нерівноважних фазових перетворень, машинобудування.^UThe object is the formation of metastable amorphous-crystalline, crystalline and quasicrystalline states in conditions of rapid surface heating of metal alloys. The purpose is the study of the influence of heating rate and cooling rate during pulsed laser treatment of amorphous alloys or pulsed laser alloying of metals on formation processes of amorphous-crystalline and quasicrystalline states. Methods - X-ray structure phase analysis, metallographic, microhardness determination, resistometric, magnetometric, scanning electron microscopy. calculate -theoretical analysis of crystallization processes. It is established that crystallization of amorphous alloys of Fe-B system during pulsed laser heating can occur under the explosive mechanism. An empirical criterion for the crystallization of amorphous alloys by such a mechanism is proposed. It was found that increasing in heating rate during thermal action on amorphous alloys reduced the probability of metastable phases formation in such alloys. It is established that pulsed laser treatment of iron-based amorphous alloys in external magnetic field leads to irreversible laser repetition of magnetic induction anisotropy due to the anisotropy of atomic pairs, It is established that laser alloying of aluminum with powders mixtures of copper and iron, copper and cobalt and also cobalt and nickel leads to the formation of dispersed heterophasic structure in laser alloying zone, and one of its components is stable quasicrystalline phase. New method for modeling the quasi-periodic structures is proposed, which are related to Fibonacci sequence type.It is established the sufficiency of using only three indices (NML) for describing powder diffraction patterns from quasicrystals with symmetry axes of the 10th, 8th and 12th order. Sphere - educational process, research in the field of non-equilibrium phase transformations, mechanical engineering.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Смоляк П. О. 
Формування соціальних навичок студентів аграрних закладів вищої освіти / П. О. Смоляк. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне обґрунтування та експериментально перевірено методику формування соціальних навичок студентів аграрних закладів вищої освіти.Реконструйовано еволюцію ідей формування соціальних навичок особистості, у результаті чого виділено вісім етапів, у межах який фіксуються особливі інтерпретації і шляхи вирішення сформульованої педагогічної проблеми. Розкрито сутність і структуру поняття «соціальні навички студентів аграрних закладів вищої освіти»; згруповано і сконструйовано кластер, соціальних навичок а саме: комунікативні навички; лідерські; керування емоціями; навички особистісного розвитку; валео-екологічні навички. У дисертаційному дослідженні структура соціальних навичок студентів аграрних закладів вищої освіти включає: когнітивний, емотивний та конативний компоненти. Відповідно до цього розроблено систему критеріїв і показників методики їх діагностики. Здійснено узагальнення вітчизняного і зарубіжного досвіду, встановлено, основні шляхи формування соціальних навичок студентів аграрних закладів вищої освіти. Здійснено відбір педагогічних умов формування соціальних навичок студентів аграрних закладів вищої освіти, обґрунтовано і показано шляхи їх реалізації. Застосовано метод моделювання, представлено та експериментально перевірено модель формування соціальних навичок студентів аграрних закладів вищої освіти, яка соціально зумовлена, включає педагогічні умови, характеризується системністю і послідовним розгортання у просторі і часі (етапність), охоплює усі компоненти освітнього процесу (зміст, методологічні основи, методи, форми, засоби, діагностику, кінцевий результат та можливість його корекції).Узагальнені дані сформованості соціальних навичок студентів аграрних закладів вищої освіти контрольних та експериментальних груп свідчать про те, що впроваджувана методика дала позитивну динаміку формування соціальних навичок, а саме: у контрольних групах суттєвих змін у рівні сформованості м'яких навичок не зафіксовано, у той час як відсоток студентів експериментальних груп із високим рівнем зріс.^UIn the dissertation "Formation of social skills of students of agricultural institutions of higher education" the theoretical substantiation is carried out and the technique of formation of social skills of students of agricultural institutions of higher education is experimentally checked.The evolution of ideas of formation of social skills of the person is reconstructed, as a result of which eight stages within which special interpretations and ways of the decision of the formulated pedagogical problem are fixed are allocated. The essence and structure of the concept "social skills of students of agricultural institutions of higher education" are revealed; grouped and constructed a cluster of social skills, namely: communication skills; leadership; emotion management; personal development skills; valeo-ecological skills. In the dissertation research the structure of social skills of students of agricultural institutions of higher education includes: cognitive, emotional and conative components. Accordingly, a system of criteria and indicators of methods of their diagnosis has been developed. The generalization of domestic and foreign experience is carried out, the main ways of formation of social skills of students of agrarian institutions of higher education are established. The selection of pedagogical conditions for the formation of social skills of students of agricultural institutions of higher education, substantiated and shown ways to implement them. The method of modeling is applied, the model of formation of social skills of students of agrarian institutions of higher education is presented and experimentally checked. methods, forms, means, diagnostics, final result and possibility of its correction).Generalized data on the formation of social skills of students of agricultural higher education institutions of control and experimental groups indicate that the implemented method gave a positive dynamics of social skills, namely: in control groups significant changes in the level of soft skills are not recorded, while the percentage of students in experimental groups with a high level has increased.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського