Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (271)Книжкові видання та компакт-диски (209)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=СОБОЛЄВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Соболєв О.В. 
Інтеграція дизайну і маркетингу в сучасній проектній культурі: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 05.01.03 / О.В. Соболєв ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні еволюційні зміни в дизайні, висвітлено специфічні стратегії проектування у дизайн-процесі. На підставі проведеного аналізу даного процесу виявлено особливості інтеграції дизайну та маркетингу, що безпосередньо впливають на створення об'єктів дизайну. Вивчено й введено в теорію та професійну практику дизайну методологічні принципи та форми організації нового напрямку в проектній культурі у межах дослідженого етапу - маркетингові дослідження в дизайні. Проаналізовано роботи українських, російських, а також закордонних дизайнерів і фахівців у сфері маркетингу та реклами кінця XX - на початку XXI ст., визначено характерні риси аналітичної функції маркетингу в дизайні. Відзначено, що інтеграція дизайну та маркетингу, що посилилася на сучасному етапі розвитку у проектній культурі виявляє важливість і актуальність впровадження аналітичної функції маркетингу на дослідному етапі проектно-художньої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 +
Шифр НБУВ: РА332157

Рубрики:

      
3.

Соболєв В.В. 
Боротьба військової юстиції Російської імперії проти суспільно-політичних рухів та кримінальних злочинів на початку ХХ століття (на матеріалах Київського військово-окружного суду): автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.В. Соболєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

На прикладі Київского військово-окружного суду висвітлено особливості діяльності військово-судових установ Російської імперії як органів надзвичайного судочинства. Проаналізовано законодавчий механізм, причини та масштаби передачі справ щодо цивільних осіб на розгляд до даного суду. Розглянуто особливості провадження та вироки за справами, що репрезентували різні форми селянських, робітничих, революційних, національних рухів і кримінальної злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51-629.15 + Ц4,8(4УКР-2К)277.2 г + Т3(4УКР)52-5 +
Шифр НБУВ: РА367101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Соболєва О.В. 
Весільна обрядовість кримських татар у другій половині ХХ - на початку ХХІ століття: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.В. Соболєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто обряди весільного циклу, який складається з трьох головних частин - передвесільної, весільної та післявесільної. Охарактеризовано локальні відмінності у весільному обряді трьох субетнічних груп кримських татар - гірської, південнобережної та степової. Наведено авторську класифікацію предметної та рольової складових у структурі весільного обрядового комплексу, що дало можливість вивчити давню знаково-символічну систему ритуалу. На основі наукового методу ретроспекції проаналізовано процеси трансформації народних традицій, які відбувалися в досліджуваний період під впливом міграційних рухів другої половини ХХ ст. і сучасних етнокультурних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР6А(я)-519.2 +
Шифр НБУВ: РА367508

Рубрики:

      
5.

Соболєва К.Б. 
Диференційоване відновлювальне лікування дітей з бронхіальною астмою з урахуванням показників конденсату видихуваного повітря: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.Б. Соболєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності лікування у відновлювальному періоді дітей, хворих на бронхіальну астму, розроблено диференційовані схеми терапії з урахуванням показників видихуваного повітря. Проаналізовано результати обстеження 105-ти дітей, хворих на бронхіальну астму, віком від 7-ми до 15-ти років, зокрема, вивчено клініко-функціональні особливості та склад конденсату видихуваного повітря. У конденсаті видихуваного повітря виявлено підвищення рівня іонів кальцію, зниження хлоридів, зсув субфракційного складу за даними лазерної кореляційної спектроскопії, дисбаланс у системі перекисне окиснення ліпідів - антиоксидантний захист і взаємозв'язок інтенсивності порушень з характером тригера (інфекційний, неінфекційний). Розроблено й апробовано диференційовані підходи до відновлювальної топічної терапії для лікування дітей, хворих на бронхіальну астму, в якій враховано характер тригера та показники конденсату видихуваного повітря, експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363125

Рубрики:

      
6.

Соболєв О.В. 
Договір кредитування індивідуального житлового будівництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Соболєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу, зміст та істотні ознаки договору кредитування ідивідуального житлового будівництва, визначено його місце серед інших цивільно-правових договорів та у загальній системі зобов'язального права України. Запропоновано визначення поняття договору кредитування індивідуального житлового будівництва. Розглянуто особливості його укладання, змісту, правових засобів забезпечення повернення кредиту, цивільної відповідальності за порушення умов договору та засобів оперативного впливу. Розроблено проекти Закону України "Про кредитування індивідуального житлового будівництва" та Типового договору кредитування індивідуального житлового будівництва. Наведено пропозиції щодо внесення відповідних змін у чинне законодавство України з метою удосконалення правового регулювання відносин за договором кредитування індивідуального житлового будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х839(4УКР)211.121.111 +
Шифр НБУВ: РА331397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Соболєва С. М. 
Екологічна підготовка майбутніх фахівців фінансово-економічного профілю засобами проектних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. М. Соболєва ; Київ. ун-т ім. Б.Грінченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та зміст екологічної підготовки як соціально-педагогічної проблеми. Проведено аналіз сутності та змісту екологічної підготовки студентів засобами проектних технологій. Висвітлено поняття "проектні технології", їх засоби та дидактичні можливості в процесі екологічної підготовки майбутніх фахівців фінансово-економічного профілю. Обгрунтовано основні особливості екологічної підготовки, розроблено й експериментально перевірено структурно-функціональну модель екологічної підготовки майбутніх фахівців даного профілю засобами проектних технологій. Встановлено, що позитивних зрушень зазнають усі показники екологічної підготовки: екологічні знання, уміння та навички, екологічна свідомість й екологічна культура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р(4УКР)3-3,022
Шифр НБУВ: РА373362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Соболєва І.О. 
Знижені (позалітературні) мовні засоби в сучасному публіцистичному дискурсі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / І.О. Соболєва ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальні процеси сучасного мовлення. Досліджено вплив соціальних факторів на формування та розвиток знижених мовних засобів у сучасній російській мові. Удосконалено методику комунікативно-прагматичного, дискурсивного та фреймового різновидів аналізу. Розглянуто мовну та прагматичну варіативність окремих просторічних і жаргонних одиниць у сучасному публічному спілкуванні, встановлено межі семантичного поля знижених лексичних домінант (ключових слів жаргонного походження).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-715
Шифр НБУВ: РА317890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Соболєвська С. О. 
Культуротворча функція українського аматорського театру (кінець ХХ – початок ХХІ століття) / С. О. Соболєвська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної наукової проблеми – культуротворчої функції українського аматорського театру кінця ХХ – початку ХХІ століття. Створено модель українського аматорського театру як неінституціональної театральної форми, що поєднує непрофесійних виконавців, діючих на громадських засадах. Доведено, що, будучи автономною складовою художньої культури з притаманною йому іманентною специфікою та виконанням окремих функцій у соціокультурній практиці, аматорський театр несе у собі загальні особливості певної культури, її цінності та патерни поведінки, у яких проявляється унікальність нації.Розроблено концепт щодо культуротворчої ролі цього феномену в пострадянський період як модератора формування української ідентичності. Проаналізовано механізми його впливу на процес інкультурації та самоідентифікації особистості. Базуючись на парадигмі щодо соціалізації та інкультурації як двох аспектів єдиного процесу входження індивіда у соціокультурну систему, визначено роль сучасного українського аматорського театру як засобу цілеспрямованого конструювання внутрішнього простору творчої особистості, засвоєння та активного відтворення нею соціокультурного досвіду суспільства (соціальних норм, цінностей, зразків поведінки, звичаїв, культурних традицій), акумульованого у театральних формах. Акцентована увага на ролі аматорського театру у реабілітації та релаксації дітей з особливими потребами. Театр для дітей та підлітків виконує культуротворчу функцію через введення їх до вітчизняної та світової культури. Визначено, що у контексті культуротворчої функції репертуар аматорського театру стає засобом і результатом не тільки художньо-творчого, а й виховного процесу, метою якого є засвоєння індивідом соціокультурних зразків, норм, цінностей суспільства. Репертуар виконує роль механізму формування самоідентифікації і соціокультурної ідентифікації особистості та стає інструментом її інкультурації.У межах концепту запропоновано і верифіковано періодизацію розвитку українського аматорського театру радянської-пострадянської доби, в основі якої лежить парадигма щодо зв'язку змісту, форм та функцій театру із соціокультурними реаліями. Здійснено типологію українського аматорського театру за певними критеріями (за видовим принципом, формою виконання сценічного твору, за віком учасників тощо). Аналіз типології українських аматорських театрів дозволяє зробити висновок, що, незважаючи на різну організаційну і змістовну основу, неоднакову сценічну підготовку акторів, відмінні матеріальні та технічні можливості, розміри сцен, йде процес поступового наближення аматорського театру до професійного. Визначено інноваційні форми аматорського театру (вербатім, постмодерністський театр, метафоричний театр, театр книги, театр-музей тощо). Обґрунтована гіпотеза, що у ХХІ столітті межа бінарної опозиції аматорський-професійний театр стає прозорою, взаємопроникаючою.^UThe dissertation is devoted to solving an actual scientific problem – the cultural-creative function of Ukrainian amateur theater of the late XX – early XXI centuries. A model of Ukrainian amateur theater as a non-institutional theatrical form has been created, combining non-professional performers acting on a voluntary basis. It is proved that, being an autonomous component of artistic culture an inherent to him immanent specificity and implementation of certain functions in sociocultural practice, amateur theater has the general features of a culture, its values and patterns of behavior, which manifests the uniqueness of the nation.The concept of the cultural-creative role of this phenomenon in the post-Soviet period as a moderator of the formation of Ukrainian identity has been developed. The mechanisms of its influence on the process of inculturation and self-identification of the individual are analyzed. Based on the paradigm of socialization and inculturation as two aspects of a single process of individual entry into the sociocultural system, the role of modern Ukrainian amateur theater as a means of purposeful construction of the inner space of creative personality, assimilation and active reproduction of sociocultural experience of society (social norms, values, standards of behavior, customs, cultural traditions), accumulated in theatrical forms. Emphasis is placed on the role of amateur theater in the rehabilitation and relaxation of children with identified disabilities. Theater for children and teenagers performs the сulture-creative function through their introduction to national and world culture. It is determined that in the context of the сulture-creative function the repertoire of amateur theater becomes a means and result not only of artistic and creative, but also educational process, the purpose of which is the assimilation of individual socio-cultural patterns, norms and values of society. The repertoire serves as a mechanism for the formation of self-identification and socio-cultural identification of the individual and becomes an instrument of its inculturation.The concept proposes and verifies the periodization of the development of the Ukrainian amateur theater of the Soviet – post-Soviet period, which is based on the paradigm of the connection of the content, forms and functions of the theater with socio-cultural realities. The typology of Ukrainian amateur theater is carried out according to certain criteria (according to the species principle, the form of performance of the stage work, the age of the participants, etc.). Analysis of the typology of Ukrainian amateur theaters allows us to conclude that, despite the different organizational and substantive basis, different stage training of actors, excellent material and technical capabilities, stage sizes, there is a process of gradual approximation of amateur theater to professional. Innovative forms of amateur theater (verbatim, postmodernist theater, metaphorical theater, book theater, theater-museum, etc.) are identified. The hypothesis that in the XXI century the border of binary opposition of amateur-professional theater becomes transparent, interpenetrating is substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Соболєв О.В. 
Матричні перетворювачі в інваріантних системах керування асинхронними двигунами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.В. Соболєв ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше впроваджено геометричний підхід до опису три- та чотириплечових матричних перетворювачів. На підставі запропонованого підходу побудовано модель системи матричний перетворювач - асинхронний двигун та визначено умови інваріантності параметрів двигуна до зовнішніх збурень. Створено інваріантну систему, кількість зворотних зв'язків якої визначається кількістю плечей (стійок) перетворювача. Розроблено алгоритм керування матричним перетворювачем в замкненій системі з асинхронним двигуном з покращенням форми споживаного системою струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-042 +
Шифр НБУВ: РА330382

Рубрики:

      
11.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
12.

Кулівар В. В. 
Обґрунтування параметрів елементів лазерних систем ініціювання вибуху з використанням світлочутливих композитів при руйнуванні гірських порід / В. В. Кулівар. — Б.м., 2021 — укp.

Були проаналізовані роботи, які присвячені проблемам ініціювання вибухових речовин лазерним моноімпульсом, та зроблені висновки, що: чутливість світлочутливих вибухових композитів (СВК) до дії ініціюючого лазерного моноімпульсу в декілька разів вища за чутливість чистих вибухових речовин; зниження порогу ініціювання СВК може бути здійснено збільшенням швидкості введення енергії лазерного випромінювання; при ініціюванні детонації СВК слід враховувати розмірний ефект – залежність порогу ініціювання від геометрії лазерного пучка та довжини хвилі випромінювання;штатні ініціюючі вибухові речовини (ІВР) проявляють високу чутливість до дії лазерного імпульсу при високих тисках пресування (>108 Па), що унеможливлює використання їх як первинних речовин в оптичних детонаторах; роботи, спрямовані на підвищення чутливості штатних первинних ВР до лазерного випромінювання, на відміну від вторинних ВР, проводилися в незначній кількості досліджень; ефективне використання лазерних систем ініціювання зарядів ВР під час масових вибухів можливе при застосуванні світлочутливих вибухових композитів.^UThe works devoted to the problems of initiating explosives by laser monopulse were analyzed, and it was concluded that: the sensitivity of light-sensitive explosive composites (LSEC) to the action of the initiating laser monopulse is several times higher than the sensitivity of pure explosives; lowering the initiation threshold of the LSEC can be done by increasing the rate of energy input of laser radiation; when initiating the detonation of the LSEC should take into account the dimensional effect - the dependence of the initiation threshold on the laser beam geometry and the wavelength radiation; standard initiating explosives (SIE) show a high sensitivity to the action of the laser pulse at high compression pressures (> 108 PA), which makes it impossible to use them as primary substances in optical detonators; work aimed at increasing the sensitivity of regular primary explosives to laser radiation, in contrast to secondary explosives, was carried out in a small number of studies; effective use of laser systems to initiate explosive charges during mass explosions is possible with the use of light-sensitive explosive composites.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Курляк А. В. 
Обґрунтування рецептури та визначення характеристик дослідних зразків патронованих запобіжних емульсійних вибухових речовин IV класу / А. В. Курляк. — Б.м., 2021 — укp.

Проаналізовано результати досліджень державного підприємства «Державний макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості», Державного підприємства «Донбаський науково-дослідний і проектно-конструкторський вугільний інститут», Державного підприємства «Донецький науково-дослідний вугільний інститут», Державного науково-дослідного інституту організації і механізації шахтного будівництва, Державного підприємства «Дондіпровуглемаш», Інституту геотехнічної механікиім. М.С. Полякова Національної академії наук України, у роботах яких наводились причини займання метаноповітряної суміші (МПС) та пилоповітряної суміші (ППС) в шахтах, що небезпечні за газом і пилом. Враховуючи досвід дослідження процесу вигоряння, було встановлено, що запобіжні тротиловмісні ВР мають високу схильність до вигоряння та супроводжуються великим тиском продуктів горіння, а також ЗВР, які застосовуються в Україні, є екологічно небезпечними та мають у своєму складі токсичні речовини – тротил і нітроефіри.Аналіз світового досвіду застосування ЗВР довів, що подальший розвиток та вдосконалення ЗВР в Україні повинно базуватися на ЕВР. Ці вибухові речовини, на відміну від амоніту та угленіту, не містять у своєму складі бризантних ВР (тротил і нітрогліцерин). В Україні накопичено значний досвід створення технологій виробництва ЕВР, що застосовуються на відкритих розробках родовищ корисних копалин, та може бути використаний при створенні запобіжних ЕВР. Україна не має в розпорядженні вітчизняних запобіжних ЕВР, у цьому напрямі роботи знаходяться на етапі наукових досліджень. Для прикладу було розглянуто характеристики запобіжних поремітів виробництва Росії та емулініта виробництва Польщі. Наведені переваги запобіжних ЕВР порівняно з патронованими тротиловмісними ЗВР.Розглянуто досвід досягнення запобіжних властивостей для ВР. Огляд літературних джерел довів, що найбільш якісне забезпечення запобіжних властивостей ВР відбувається при додаванні до складу ВР у ролі полум'ягасника NaCl, який отримано внаслідок проходження іонообмінної хімічної реакції. Враховуючи дослідження щодо використання сенсибілізаторів встановлено, що сенсибілізацію запобіжних ЕВР необхідно проводити за допомогою скляних мікросфер.^USection 1 includes an analysis of the current assortment of permissive explosives (PE) in Ukraine and the prospects for improving the PE composition. It has been established that the PE development and improvement is an important urgent problem aimed at improving safety during blasting process. The disadvantages of regular PE were considered for a better understanding of the PE use issue.This section also presents an analysis of the research results by Makeevka Research Institute for Mining Safety, Donbass Scientific Research and Design Coal Institute, Donetsk Scientific Research Coal Institute, Dondiprovuhlemash Donetsk State Research, Design and Experiment Institute for Complex Mine Mechanization State Enterprise , State Scientific and Research Institute of Organization and Mechanization of Mining, Institute of Geotechnical Mechanics named by N. Poljakov of National Academy of Sciences of Ukraine that described the causes of methane-air mixture (MAM) and dust-air mixture (DAM) ignition in hazardous mine workings. As the resultof the combustion process experience analysis, it was found that permissible TNT-containing explosives have a high tendency to burn out and a high combustion pressure. In addition, PE used in Ukraine, are environmentally hazardous and contain toxic substances such as TNT and nitrate ester.It was found that the further PE development and improvement in Ukraine should be based on the EE experience. Moreover, it is necessary to consider the experience of the PE use in the world. These explosives do not contain brisant explosives (TNT and nitroglycerin), unlike ammonite and carbonite. Ukraine has accumulated considerable experience in the technology development for the production of EE that are used in open-pit mining and that can be used in the permissible EE development. There are no permissible EE available in Ukraine, but work in this direction is at the stage of scientific research. The characteristics of permissible poremite made in Russia and emulinite produced in Poland were given as an example. The advantages of permissible EE comparing with packaged TNT-containing PE are given.The experience of achieving permissible properties for EE was considered. Based on the references, it was found that the best permissible properties of explosives occur when NaCl obtained by ion exchange reaction is added to the composition of explosives as a flame retardant.Considering the research on the use of sensitizers, it is established that sensitization of permissible EE must be conducted using microspheres.The theoretical research on properties and characteristics of spermissible EE is presented in the section 2.The permissible EE of IV class composition was selected in the course of research. The emulsion composition of the was determined as the main component for development of the basic permissible EE. The emulsion consisted of an oxidizing phase (OP) that included ammonium nitrate, sodium nitrate, water and of a combustible phase (СP) that included a mixture of emulsifier and industrial oil. Glass microspheres were selected as sensitizers.Two methods of ion exchange salt injection were used during permissible EE composition calculation. The first method involved injection of NaNO3 and NH4Cl ion10exchange salts into the EE emulsion base. The second method involved injection of NaNO3 and NH4Cl ion exchange salts with the addition of KCl to the EE emulsion base. Thermochemical calculations of two compositions were conducted using the Lethal force program. After comparing the obtained thermochemical parameters (explosion heat, explosion temperature, total gas volume, oxygen balance (OB)) between the two compounds and with similar thermochemical parameters of standard TNT-containing explosives, the proper permissible EE composition was selected. It contains NaNO3 that interacts with NH4Cl to form the required amount of NaCl flame retardant. The explosion heat of the selected formulation of permissible EE composition is 2305 kJ/kg, OB is -0.67% and, according to these indicators, is larger thе TNT-containing PE.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Соболєв Д.В. 
Оптимізація лікування гнійних ран шляхом застосування змінного електромагнітного поля та феропластів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.03 / Д.В. Соболєв ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В. К. Гусака АМН України. — Донецьк, 2010. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано спосіб лікування гнійних ран, в основу якого покладено введення в гнійну рану феропластів з подальшим впливом на рану змінного електромагнітного поля. Зазначено, що під впливом даного способу на 4-ту добу лікування спостерігається скорочення ранової поверхні та об'єму рани, швидка зміна клітинних елементів, прискорюється регіонарний кровотік, знижується мікробна засіяність рани, відновлюються імунологічні показники. Встановлено прискорення завершення першої фази ранового процесу у хворих із гнійними ранами під впливом змінного електромагнітного поля й феропластів, у порівнянні з традиційними способами лікування. Визначено строки накладання вторинних швів на гнійну рану у хворих, які лікувалися традиційними способами, й у хворих, для лікування яких застосовувалося змінне електромагнітне поле й феропласти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10-5
Шифр НБУВ: РА370700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Соболєва Г.Г. 
Організаційні засади реалізації стратегії регіонального розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.05 / Г.Г. Соболєва ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка МОН України. — Полтава, 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст стратегії регіонального розвитку, визначено розбіжності, взаємозв'язок і взаємоузгодженість регіональної політики та стану регіональної економіки. Досліджено основні передумови формування стратегічних орієнтирів соціально-економічного розвитку регіону, а також запропоновано схему узгодження та реалізації системи інтересів суб'єктів у стратегії регіонального розвитку. Запропоновано модель проведення стратегічного аналізу регіональної соціально-економічної системи, визначено ключові функції суб'єктів-носіїв економічних інтересів, що створює методичні основи для розробки комплексної стратегії регіонального розвитку. Розроблено та запропоновано основні організаційні засади реалізації стратегії регіонального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4Хар) 0-96 +
Шифр НБУВ: РА369464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Соболєва С. М. 
Організаційно-економічний механізм взаємодії господарюючих суб'єктів (на прикладі машинобудівних підприємств): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. М. Соболєва ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 22 с. — укp.

Здійснено класифікацію підприємств за критерієм здатності до організації господарської діяльності та забезпечення належної договірної роботи з контрагентами. Розглянуто методи аналізу зовнішнього середовища господарюючого суб'єкта за допомогою процесу сканування. Вдосконалено методи моніторингу взаємодії промислового підприємства з економічними агентами за рахунок використання комплексної кількісної й якісної оцінки, формалізації, кореляційного аналізу. Розвинуто теоретичні основи взаємодії господарюючих суб'єктів за ринкових умов, які враховують види та механізми встановлення господарських зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1
Шифр НБУВ: РА373361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Соболєв В. О. 
Організаційно-економічний механізм розвитку роздрібної торгівлі: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / В. О. Соболєв ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено становлення роздрібної торгівлі та виникнення сучасної парадигми її розвитку, визначено етапи розвитку роздрібної торгівлі та з'ясовано їх ключові характеристики. Проведено аналіз методологічних засад стратегії розвитку, а також теоретичних засад формування організаційно-економічного механізму розвитку роздрібної торгівлі. Досліджено розвиток роздрібної торгівлі за кордоном, визначено стан і перспективи розвитку роздрібної торгівлі в Україні та Донеччині. Виявлено особливості та напрями розвитку торгівлі в інтерактивному середовищі, визначено тенденції у впровадженні інформаційних технологій у галузь роздрібної торгівлі, з'ясовано напрями змін у роздрібній торгівлі, обгрунтовано чинники, що впливають на розвиток торгівлі, досліджено умови та проблеми планування дислокації торговельної мережі. Обгрунтовано критерії та фактори оптимізації процесів роздрібної торгівлі, визначено базові та додаткові економічні показники, проведено оцінку якості торговельного обслуговування, визначено схему формування управляючого впливу на об'єкти роздрібної торгівлі, вироблення компромісного управляючого впливу, досліджено шляхи оптимізації витрат обігу в роздрібній торгівлі. Запропоновано основні принципи підвищення ефективності роздрібної торгівлі, визначено резерви підвищення ефективності, сформульовано принципи організації роздрібної торгівлі, розроблено концептуальну модель системи управління розвитком роздрібної торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20
Шифр НБУВ: РА377416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Соболєв В.О. 
Протимікробна та фармакологічна дія антисептиків - похідних фенолу і четвертинного амонію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.О. Соболєв ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено новий антимікробний лікарський препарат "Антифунгін". Наведено дані щодо антимікробної активності антифунгіну (АНФ), хлорнітрофенолу (НФ), нової синтетичної сполуки нітрону N - арилхінолілазометину (НАХ-4), декаметоксину (ДК), декаміну (ДМ), мірамістину (МР), одержані внаслідок проведених мікробіологічного, фізико-хімічного, фармацевтичного, фізіологічного досліджень на 152-х музейних, свіжевиділених штамах мікроорганізмів. Установлено протимікробний спектр нових антисептичних лікарських засобів. Вивчено особливості формування резистентності до антисептиків у стафілококів, кандид. Формування стійкості у мікроорганізмів до АНФ, ДМ, НАХ-4, ДК, НФ розглянуто як їх універсальний захисний механізм. З'ясовано, що антибіотикорезистентні штами стафілокока зберігають високу чутливість до АНФ та інших антисептиків. За результатами дослідження фізико-хімічної стабільності, протимікробної активності 5-ти серій АНФ показано, що препарат протягом тривалого часу добре зберігає специфічну дію стосовно стафілокока. У дослідах на тваринах не виявлено шкірно-подразнювальну, токсичну дію на організм АНФ, НФ, ДМ. За тривалих дослідів не виявлено змін вмісту гемоглобіну, кількості еритроцитів, лейкоцитів, лейкоцитарної формули периферичної крові, а також патоморфологічних змін шкіри, внутрішніх паренхіматозних органів. Відзначено, що застосування АНФ у 480-ти хворих забезпечило одужання пацієнтів з висівкоподібним лишаєм, епідермофітією, мікроспорією, кандидамікозом, стрептостафілодерміями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813-29 +
Шифр НБУВ: РА340333

Рубрики:

      
20.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського