Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (133)Книжкові видання та компакт-диски (102)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=СОКОЛЬСЬК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЛЕОНІДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Сокольський В.Е. 
Будова розплавів багатокомпонентних оксидних систем: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / В.Е. Сокольський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Проведено рентгенографічне дослідження та аналіз локальної структури розплавів багатокомпонентних оксидних систем, що використовуються під час зварювання. Запропоновано оригінальні методичні розробки отримання експериментальних кривих інтенсивності та їх обробки для багатокомпонентних оксидних систем. Здійснено моделювання структури розплавів та стекол з використанням власних та запозичених з мережі ІНТЕРНЕТ-програм. Виявлено певні закономірності будови багатокомпонентних оксидних розплавів зварювального призначення: перший максимум кривих радіального розподілу атомів формується внесками від кислих, а другий - від основних оксидів. Висвітлено оригінальні методики оцінки кількісного внеску оксидів різного типу (кислих та основних) в криву радіального розподілу атомів та розрахунку основності багатокомпонентних оксидних розплавів у великому температурному інтервалі, що базуються на експериментальних даних. Визначено критерії придатності розплавів багатокомпонентних оксидних систем до зварювальних технологій. Запропоновано модель будови розплавів на основі щільного пакування атомів кисню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.4
Шифр НБУВ: РА319426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
4.

Сокольська Р.Б. 
Моделювання та розробка комплексної системи фінансового контролю на промисловому підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Р.Б. Сокольська ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 21 с. — укp.

Проаналізовано елементи систем фінансового контролю, визначено його поняття, принципи, основні функції. Обгрунтовано критерії якості інформації та створено математичну модель оптимізації періодичності її надходження. Розроблено деталізовану методику проведення внутрішньої фінансової перевірки. Удосконалено методику аналізу фінансового стану підприємства. Висвітлено організаційне та інформаційне забезпечення системи фінансового контролю на підприємстві. Запропоновано методику оцінки її економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.852.9
Шифр НБУВ: РА312234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сокольський О.Л. 
Розроблення плоскощілинних головок для екструзійного формування листових та плівкових виробів із полімерних композицій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / О.Л. Сокольський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено ефективні методи розрахунку та конструювання плоскощілинних екструзійних головок для формування листових і плівкових виробів з полімерних матеріалів та термонестабільних композицій на їх основі. Створено алгоритм розрахунку головки, який поєднує наближену математичну модель з уточенням методом скінченних елементів і враховує залежність реологічних властивостей композицій від основних параметрів процесу формування. Проведено експериментальні та числові дослідження впливу технологічних параметрів процесу та рецептури композицій на профіль каналів. Розроблено конструкцію плоскощілинної головки, яка дозволяє змінювати переріз каналів за шириною формуючої щілини. Розроблено склад композиції для формування мікропористих матеріалів і визначено її реологічні та технологічні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.514-52-02 +
Шифр НБУВ: РА336340

Рубрики:

      
6.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Сокольська О.С. 
Формування рекреаційного середовища для молоді: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.С. Сокольська ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей формування системи об'єктів рекреації для молоді в міському середовищі. Визначені структура і номенклатура, виявлені рівні рекреаційного середовища. Досліджені особливості, виявлена структура та предметний зміст рекреаційної діяльності молоді. Розроблені теоретичні принципи та запропонована модель формування рекреаційного середовища з урахуванням комплексу визначних факторів і соціально-педагогічних завдань, розроблені рекомендації по проектуванню молодіжних рекреаційних об'єктів з високою соціальною ефективністю в нових соціально-економічних умовах суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н824

Рубрики:

      
8.

Сокольська Т.В. 
Якісна складова конкурентоспроможності продукції агросфери: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Т.В. Сокольська ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення щодо підвищення конкурентоспроможності продукції агросфери за якісними показниками. Обгрунтовано теоретичні засади побудови комплексної системи управління якістю агропродовольчої продукції. Розкрито зміст категорій "якість" і "конкурентоспроможність продукції", розглянуто основні етапи їх наукового інтерпретування. Проаналізовано існуючі методичні підходи щодо оцінювання конкурентоспроможності агропродукції за якісними показниками. Розглянуто чинну систему нормативно-правового регулювання якості продукції агросфери в Україні та світі. Проведено системний аналіз конкурентного середовища аграрного ринку, визначено основні чинники впливу на якість і конкурентоспроможність агропродовольчої продукції. Доведено необхідність об'єднання усіх органів, які контролюють безпечність харчових продуктів, в єдину інтегровану систему та створення національної системи управління якістю агропродовольчої продукції як багаторівневого комплексу взаємопов'язаних нормативно-правових, технічних, організаційних, економічних і соціальних заходів, спрямованих на встановлення, забезпечення та дотримання необхідного рівня якості та безпечності агропродовольчої продукції на етапах її виготовлення, переробки, реалізації та споживання, що досягається шляхом безперервного державного контролю за якістю та безпечністю, зокрема, цілеспрямованого впливу на чинники, що їх формують. Показано ключову роль людського фактора у формуванні якісних характеристик агропродовольчої продукції, доведено необхідність створення кооперативів та об'єднань фермерських господарств як єдиної можливості для дрібних сільськогосподарських товаровиробників забезпечити необхідний рівень якості своєї продукції та конкурентних позицій на ринку. Зроблено висновок про необхідність зміщення акцентів державної політики щодо підтримки сільськогосподарського виробництва на сучасному етапі у напрямі стимулювання інноваційного розвитку галузі, здійснення доплат за високу якість продукції й ефективність виробництва. Нарощування конкурентних переваг продукції вітчизняної агросфери рекомендовано здійснювати за такою схемою: витрати - якість - ціна - інновації - швидкість реагування на споживчий попит, що може забезпечити Державна агенція з агромаркетингу шляхом впровадження системи швидкого оповіщення учасників ринку у режимі "on-line" про обсяги, стан якості та безпечності харчових продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-823.2 +
Шифр НБУВ: РА368526

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сокольський О. Л. 
Наукові засади розроблення обладнання і процесів перероблення полімерних матеріалів методом екструзії / О. Л. Сокольський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню особливостей обладнання та процесів для підготовки, змішування розплавів композицій та формування продукції за умов урахування нелінійної поведінки матеріалів, теплообміну, фазових переходів та інших особливостей технологічних процесів.Розроблено принципово нові фізичні й математичні моделі плавлення полімеру в робочому каналі екструдера, які дають змогу виконувати аналіз процесів формування полімерних матеріалів і здійснювати розрахунки міцності й деформацій конструкцій під час дії термосилових навантажень. Створено математичну модель, яка дозволяє моделювати процеси гомогені-зації, змішування в'язких рідин з іншими компонентами та між собою. Досліджено закономірності розподілу концентрації барвника в змішувальних зонах. Розроблено математичну модель течії нелінійно в'язких рідин з урахуванням пружної деформації конструктивних елементів каналів технологічного обладнання.Запропоновано методику моделювання та проєктування екструзійних головок, яка дає змогу визначати потрібну конфігурацію екструзійної головки для забезпечення заданої форми перерізу екструдату. Розроблено й запатентовано конструктивно-технологічні рішення перероб-лення полімерних матеріалів методом екструзії, а також методики їх проєктування.^UAlgorithms and methods of numerical calculations are proposed, which make it possible to analyze the flow distribution of polymeric materials in the molding channels of polymeric equipment with deformable walls. The obtained data allow us to predict the magnitude and nature of deformation of the molding elements and to take into account its effect on the equality of the formed product. Conducted refined numerical experiments allowed us to formulate recommendations for developers of equipment.A method of modeling and design of extrusion dies, which allows to determine the necessary configuration of the extrusion die and in particular its outlet to achieve the desired shape of the section of the extrudate after its stabilization is offered. The distribution of technological stresses along the length of the pipe under different modes of the cooling process was obtained. The result of the calculations made it possible to establish that the highest stresses occur under the conditions of bilateral cooling of water, which can lead to a deterioration of the quality of the pipe. Methods of experimental investigations of the regularities of the processes of feeding the extruder with a granular polymer, melting, extending the extrudate after its exit from the forming tool have been developed. Experimental settings have been created. Studies have been carried out to determine the physical properties of different polymeric materials at different stages of the extrusion process.The developed and patented installations for the study of the coefficients of friction and lateral pressure of granular materials, the main structural elements of the extruders, design proposals for the improvement of the structures of the extrusion dies and methods of their design are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Зудіна Л. В. 
ДОПОВАНІ Fe2+, Co2+, NH4+ ПРОДУКТИ ЕЛЕКТРОКРИСТАЛІЗАЦІЇ ОКСИДНОЇ СИСТЕМИ Mn(IV) З ФЛУОРОВМІСНИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ: СКЛАД – СТРУКТУРА –ВЛАСТИВОСТІ / Л. В. Зудіна. — Б.м., 2021 — укp.

АНОТАЦІЯЗудіна Л.В. Доповані Fe2+, Co2+, NH4+ продукти електрокристалізації оксидної системи Mn(IV) з флуоровмісних електролітів: склад – структура – властивості.– Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 102 «Хімія». — Національний авіаційний університет, Спеціалізована вчена рада Національного авіаційного університету МОН України. – Київ, 2021. – 215 с.В роботі розглянута тріада склад — структура — функціональна властивість манган(IV) оксидів, допованих M(I, II) зарядними катіонами у складі флуоридного електроліту електрокристалізації. Систему катіонів M(I) = NH4+; M(II) = Co2+, Fe2+ досліджували для скринінгу електрокаталітичної активності продуктів електрокристалізації в реакції відновлення кисню в 0,3М КОН. Індукована допуванням комбінація фазових станів та додаткова дефектність структури мали вплив на функціональність. Встановлено, що катіон амонію є темплатом голандитної фазової компоненти в присутності М(ІІ), а Со2+, Fe2+/3+ здатні до ізоморфного гетеровалентного заміщення в структурі рамсделіту. Методом ЦВА показано наявність додаткового повільного процесу окиснення, ймовірно, твердофазного, що зумовлює шлях топохімічної трансформації у голандитну фазу у присутності катіону NH4+. Проведено характеризацію оксидів методами SEM, XRD, FTIR, EPR, Mossbauer спектроскопії, потенціометричного титрування. Встановлено деякі аспекти кінетики електрокаталітичного відновлення та вивільнення кисню на досліджуваних допованих композитних оксидних електрокаталізаторах. В тому числі, струми обміну, перенапруга тощо. Вивчено кореляції функціональності з вмістом допант-іонів, кількістю поверхневих ОН-груп, вмістом катіонних вакансій, дефектами структурного вростання.3Ключові слова: оксидні матеріали Мангану(ІV), електролітичне допування, анодне електроосадження, електрокаталізатор, реакція електровідновлення кисню, реакція вивільнення кисню.^UABSTRACTZudina L.V. Doped Fe2+, Co2+, NH4+ products of electrocrystallization of the Mn (IV) system from fluorine-containing electrolytes: composition - structure –properties. – Qualifying scientific work on the rights of the manuscript.The dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of chemical sciences (doctor of philosophy) on a specialty 102 "Chemistry". – National Aviation University, Specialized Academic Council of the National Aviation University of the Ministry of Education and Science of Ukraine. – Kyiv, 2021. – 202 p.The triad composition - structure - functional property of manganese(IV) oxides doped with M(I, II) charging cations in the composition of the fluoride electrolyte of electrocrystallization is considered in the work. System of cations M(I) = NH4+; M(II) = Co2 +, Fe2 + was investigated to screen the electrocatalytic activity of electrocrystallization products in the oxygen reduction reaction in 0.3M KOH. The doping-induced combination of phase states and additional structural defects affected the functionality. It was found that the ammonium cation is a template of the golandite phase component in the presence of M(II), and Co2+, Fe2+ / 3+ are capable of isomorphic heterovalent substitution in the structure of ramsdellite. The CVA method showed the presence of an additional slow oxidation process, probably solid-phase, which determines the path of topochemical transformation into the golandite phase in the presence of the NH4+cation. The oxides are characterized by SEM, XRD, FTIR, EPR, Mossbauer spectroscopy, potentiometric titration. Some aspects of the kinetics of electrocatalytic reduction and oxygen release on the investigated doped composite oxide electrocatalysts have been established. Including, exchange currents, overvoltage, etc. The correlations of functionality with the content of dopant ions, the 4 number of surface OH- -groups, the content of cationic vacancies, structural ingrowth defects were studied.Key words: manganese(IV) oxide materials, electrolytic doping, anodic electrodeposition, electrocatalyst, oxygen reduction reaction, oxygen evolution reaction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського