Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=СОКУРЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ДМИТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сокуренко О. М. 
Кримінальна відповідальність за ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. М. Сокуренко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історію розвитку законодавства з даного питання, проведено порівняльний аналіз вітчизняного та зарубіжного законодавства з проблем кримінальної відповідальності за ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі, проаналізовано принципи, що зумовлюють її криміналізацію. Визначено об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 390 КК України, виявлено недоліки чинного законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128
Шифр НБУВ: РА377420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Сокуренко В.А. 
Обгрунтування параметрів конструкційних елементів розосереджених зарядів для підвищення якості підготовки гірської маси в кар'єрах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.09 / В.А. Сокуренко ; Кременчуц. держ. політехн. ун-т ім. М.Остроградського. — Кременчук, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено підвищення якості гірської маси в кар'єрах під час вибухового руйнування порід розосередженими свердловинними зарядами вибухових речовин (ВР). Висвітлено раціональні параметри конструкційних елементів суцільних комбінованих і розосереджених свердловинних зарядів. Розроблено новий спосіб визначення раціонального розташування ініціаторів (проміжних детенаторів) у свердловинних зарядах за дво- та багатоточкового ініціювання. Встановлено, що багатоступеневе імпульсне навантаження в нижній частині уступу формується у разі використання в розосереджених зарядах ВР нових конструкційних елементів, що поєднують повітряні та породні проміжки (корки), причому довжина породного корка пропорційна довжині повітряного проміжку та зменшується під час використання ВР з більш високими енергетичними характеристиками. Досліджено вплив конструкційних параметрів окремих елементів заряду (довжини повітряного проміжку, співвідношення мас окремих частин заряду ВР) на інтенсивність дроблення гірських порід, що руйнуються. У результаті проведених промислових досліджень встановлено, що за використання розосереджених зарядів ВР з комбінованими інертними проміжками на рівні підошви уступу на 7 - 8 % зменшуються обсяги буріння свердловин і на 10 - 12 % маса використаних ВР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА368695

Рубрики:

      
5.

Сокуренко 
Оптимізаційний параметричний синтез оптичних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.07 / Олег Михайлович Сокуренко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З94-512-042
Шифр НБУВ: РА326650сл

Рубрики:

      
6.

Сокуренко О.Д. 
Правосуб'єктність України: історико-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Д. Сокуренко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено формування та розвиток України як суб'єкта міжнародних відносин з найдавніших часів до сьогодення. Проаналізовано правосуб'єктність Київської Русі та Галицько-Волинського князівства, право- та дієздатність України в добу Гетьманщини, формування загальної правосуб'єктності Української Народної Республіки, правосуб'єктність Української РСР, становлення України як суверенного суб'єкта міжнародних відносин на початку 1990-х рр., розвиток її право- та дієздатності, а також зміцнення Украни як суб'єкта міжнародних відносин на сучасному етапі її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.14 г(4УКР) + Х2(4УКР),0 +
Шифр НБУВ: РА362999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сокуренко Л.М. 
Регенерація периферійного нерва в умовах нейропластики, проведеної в різні терміни після пошкодження, та стимуляції мієліногенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / Л.М. Сокуренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено відновлення нервового стовбура за всією довжиною за умов мікрохірургічної алонейропластики залежно від часу після пошкодження, а також стан нервових волокон, що проростають у периферійний відрізок нервового стовбура та їх мієлінізацію під впливом ліпіну. За результатами одержаних даних з'ясовано закономірності процесів регенерації та мієлінізації нервових волокон залежно від терміну оперативного втручання та впливу препарату "Ліпін", кореляцію між змінами в трансплантаті та в нейральних анастомозах і змінами в периферійному відділі пошкодженого нерва. Створено передумови удосконалення методики лікування травм нервових стовбурів у людини, а також надано теоретичне обгрунтування для розробки рекомендацій щодо вибору тактики операційних втручань і реабілітаційних засобів за тяжких форм пошкодженого нерва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5-2 +
Шифр НБУВ: РА326029

Рубрики:

      
8.

Сокуренко І.А. 
Розробка складу та технології комбінованих лікарських засобів у вигляді таблеток на основі сублімованого меду: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.А. Сокуренко ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження по створенню таблеток спіруліни й обніжжя бджолиного на основі біологічно активної субстанції - сублімованого меду, для застосування як актопротекторного засобу. Розроблено склад і технологію таблеток "Спірумел" і "Полемелін", вивчені фізико-хімічні властивості препаратів, стабільність у процесі зберігання. Біологічними дослідженнями встановлено виражена актопротекторна та мембраностабілізуюча дія таблеток "Спірумел". Нешкідливість препарату підтверджена результатами вивчення алергізуючої дії, гострої та хронічної токсичності на лабораторних тваринах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794-6

Рубрики:

      
9.

Сокуренко В.В. 
Роль соціальної справедливості в розбудові правової соціальної держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.В. Сокуренко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Науково досліджено зміст поняття соціальної справедливості, яка за сучасних умов є визначальним чинником демократизації та стабілізації суспільного розвитку, подолання наслідків тоталітарного режиму, зародження цивілізованих засад розбудови української державності. Соціальну справедливість розглянуто як юридичну категорію, в якій критерій розподілу матеріальних і соціальних благ має гуманістичний характер та відповідає вимогам природного права людини. Обгрунтовано концепцію правової соціальної держави, діяльність якої спрямована на соціальний захист населення, забезпечення соціально-економічних прав людини. Розкрито особливості законодавчого забезпечення оптимального співвідношення економічної ефективності та соціальної справедливості у процесі створення соціально орієнтованої ринкової економіки в Україні. Аргументовано значення принципів соціальної справедливості у діяльності міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х819(4Укр)15
Шифр НБУВ: РА318652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сокуренко Л.М. 
Структурні зміни органів нервової системи за умов мікромеркуріалізму: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.09 / Л.М. Сокуренко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.442-2 + Р64-3
Шифр НБУВ: РА375165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сокуренко О.О. 
Формування світорозуміння у дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.О. Сокуренко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування світорозуміння дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності. Здійснено філософський та психолого-педагогічний аналіз цієї проблеми. Визначено суть феноменів "світорозуміння", "світорозуміння дитини шестирічного віку", "формування світорозуміння в дітей". Обгрунтовано структурні компоненти, критерії, показники та рівні сформованості світорозуміння першокласників. Висвітлено особливості ігрової діяльності як засобу його формування. Проаналізовано стан дослідженої проблеми у практиці роботи початкових шкіл Миколаївщини. Теоретично обгрунтовано, експериментально перевірено педагогічні умови та модель формування світорозуміння в дітей шестирічного віку засобами ігрової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350 + Ч421.260.11 +
Шифр НБУВ: РА351058

Рубрики:

      
13.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Сокуренко І. А. 
Прийняття управлінських рішень на стадії зростання підприємств малого бізнесу. / І. А. Сокуренко. — Б.м., 2021 — укp.

Встановлено найбільш вживані ознаки класифікації методів прийняття управлінських рішень. Обґрунтовано недоречність використання ієрархічної класифікації методів прийняття управлінських рішень. З використанням логічного методу сформовано фасетну класифікацію методів прийняття управлінських рішень. Обґрунтовано принцип побудови фасетної класифікації.Проведено аналіз розвитку в Україні малого бізнесу. За результатами РЕSТ-аналізу доведено, що левова частка факторів зовнішнього середовища негативно впливають на розвиток малого підприємництва. Оцінено за показником СРІ бюрократизацію та рівень корупції в Україні. Встановлено підвищений ступінь ризику для малого бізнесу, пов'язаний з неформальними витратами, що стримує вітчизняних та іноземних інвесторів від вкладання коштів в його розвиток. Виявлено головний важіль державного регулювання малого бізнесу через податкове законодавство, зміни якого неоднозначно впливають на розвиток підприємництва. Доведено, що не реалізується у повній мірі задекларована урядом державна підтримка малого підприємництва. Визначено специфічні риси діяльності малих підприємств, які становлять перешкоди у застосуванні типових технологій стратегічного управління. Виокремлено операції стратегічного управління, для яких має бути використана процедура прийняття рішень.З урахуванням творчого характеру процесу формування місії та з використанням принципів KJ-методу формалізовано його процедуру для підприємств малого бізнесу на стадії зростання. Її представлено як логічну модель процесу, що має критерії перевірки, надає можливість систематизувати дані щодо складових місії за ознакою спорідненості та стимулювати творчість й залучати весь персонал до формування місії.Виходячи з особливостей малого бізнесу обґрунтовано достатність проведення стратегічного аналізу за сегментами бізнес-ландшафту як об'єкту стратегічного аналізу. Запропоновано технологію аналізу бізнес-ландшафту та прийняття рішень щодо виокремлення найбільш вагомих факторів на розвиток малого бізнесу на підставі комплексного використання EFAS та QUEST аналізів. Технологію представлено у вигляді логічної схеми і табличної моделі EFAS-аналізу.Для прийняття рішення щодо вибору стратегічної альтернативи розвитку малого підприємства, обґрунтовано параметри оцінювання перспективи його росту та прибутковість. Рішення формалізовано у вигляді логічної схеми та двохсекторної моделі. Обґрунтовано доцільність використання матричних методів для процедури прийняття рішення щодо визначення стратегічного партнера малого підприємства.Відокремлено типові найбільш вагомі бізнес-процеси малих підприємств та їх операції. Проведено систематизацію витрат за операціями виділених бізнес-процесів. Обґрунтовано доцільність використання як критеріїв прийняття поточних управлінських рішень релевантних витрат та сум покриття першого й другого рівнів.Визначено головні складові діагностики об'єктивності та якості процесу прийняття управлінських рішень. Розроблено модель дерева логічного виводу діагностики якості управлінського рішення.^UThis study develops theoretical, methodological, methodical and applied principles of the technology for making managerial decisions at small enterprises at the stage of growth. Аcademic approaches to understanding the essence of the ‘decision' and ‘managerial decision' concepts are analyzed. The necessity of differentiating the above-mentioned concepts is substantiated. The main distinctive features of a managerial decision are elucidated. Proposed to expand the classification categories of managerial decisions with the ‘stage of the life cycle' feature. The main approaches to defining the ‘business life cycle' concept are highlighted. The possibility of a single enterprise going through several life cycles and the possibility to change the sequence of the stages is substantiated. Drawing on the analysis of the elements of the internal environment of an organization and systems theory, elucidated the comprehensive characteristics of the life cycle stages of a small enterprise, which are the basis for separating one stage from another. Argue that rational choice theory is the most widespread classical economic theory. Highlighted academic approaches within the framework of classical scientific rationality: axiomatic, informational, operations research, classical game theory.The main stages of the managerial decision-making process are highlighted. Substantiated the expediency of introducing a diagnostic stage into the model. The most common categories of classification of methods of making managerial decisions are elucidated: the subject of decision-making; the way of implementation; the method of forming the decision rule of optimization; the quantity and quality of information available. Substantiated inappropriateness of the use of the hierarchical classification of methods of making managerial decisions. Development of small business in Ukraine is analyzed. Using the results of the PEST analysis, argue that the vast majority of environmental factors, including political and social ones, negatively affect the development of small business. Assessed bureaucratization and the level of corruption in Ukraine using the CPI indicator. Thus, observed an increased degree of risk for small business associated with informal spending, which hinders domestic and foreign investors from investing in its development. The main lever of state regulation of small business through tax legislation, changes in which ambiguously affect the development of entrepreneurship is identified. Assert that the state support of small enterprises, declared by the government, is not being fully implemented. Revealed that social factors negatively affect the provision of entrepreneurship with qualified personnel. Assert that, in the process of developing and making managerial decisions, owners and managers of small enterprises are guided mainly by their experience, intuition, and a number of other subjective factors. Highlighted the operations of strategic management, for which the decision-making procedure should be used. Taking into account the creative nature of the mission formation process and using the principles of the KJ method, formalized its procedure for small enterprises at the growth stage. It is presented as a logical process model with validation criteria. Proceeding from the unique features of small businesses, substantiated the sufficiency of strategic analysis of segments of the business landscape as an object of strategic analysis. Offered the technology of analyzing the business landscape and making decisions on the identifying of the most significant factors of influence on the development of small business. Regarding decision-making on the choice of a strategic alternative for the development of a small enterprise, substantiated the assessment parameters growth and profitability. The decision was formalized in the form of a logical scheme and a two-sector model. Substantiated the expediency of using matrix methods for the decision-making procedure on determining the strategic partner of a small enterprise. Developed a corresponding procedure consisting of four stages, a matrix model of potential business partners, a description of the matrix fields and possible options for making decisions on a partnership. Highlighted the most significant typical business processes of small enterprises and their operations. Systemized expenses for operations of the highlighted business processes. Formalized the procedure for making the above-mentioned decisions in the form of graphical calculation models, which provide an opportunity to highlight certain organizational patterns and delegate authority to subordinates. The main components of the diagnostics of objectivity and quality of the managerial decision-making process are identified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського