Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (260)Книжкові видання та компакт-диски (235)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=СОЛОГУБ$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Любовець О.М. 
Ідейно-політичні процеси в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.М. Любовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Здійснено дослідження ідейно-політичних процесів в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби 1917 - 1920 рр. З'ясовано причини й особливості міжпартійної та внутрішньопартійної боротьби щодо вибору шляхів суспільно-політичного розвитку України. Базуючись на архівних матеріалах, тогочасній пресі, історіографічних джерелах систематизовано весь наявний політичний спектр доби революції - від лівих до правих партій (не лише на загальнопартійному рівні, а й на рівні фракцій, течій, груп). Здійснено критичний аналіз політичних доктрин українських партій. Визначено їх соціальну базу, регіональну розгалуженість і чисельність. Висвітлено діяльність партій у державних і опозиційних структурах. З'ясовано особливості формування багатопартійності в Україні на різних етапах революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА345051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сологуб Ю.І. 
Міське розселення Столичного району: суспільно-географічне дослідження: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Ю.І. Сологуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні аспекти розвитку міського розселення Столичного району та розроблено методичні засади його дослідження. Висвітлено інтегральні фактори статистичних індикаторів функціонування та розвитку міського розселення Столичного району. Виявлено критерії та показники, що характеризують демографічний, соціально-економічний, екологічний потенціал адміністративно-територіальних одиниць району та є визначальними у функціонуванні міського розселення. Проаналізовано регіональні відмінності й особливості функціонування та розвитку сучасного стану міського розселення Столичного району, проведено кластеризацію його адміністративних складових за рівнем розвитку міського розселення. Обгрунтовано основні напрямки регулювання розвитку міського розселення Столичного району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-2К)22 +
Шифр НБУВ: РА367409

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сологуб О.М. 
Продуктивність сої залежно від рівня інтенсифікації технологій вирощування в правобережному Лісостепу України: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Сологуб ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше за умов правобережного Лісостепу України на чорноземах звичайних встановлено особливості формування врожаю та якості насіння сортів сої різних груп стиглості, які залежать від інтенсифікації технологій їх вирощування. Розроблено прийоми управління формуванням їх продуктивності на основі застосування рекомендованих доз мінеральних добрив, інокуляції насіння ризоторфіном, позакореневого підживлення та сеникації. Визначено енергетичну та біоенергетичну ефективність запропонованих технологій вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328207

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
4.

Любовецька І.Й. 
Психологічна організація взаємин учителів із обдарованими учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Й. Любовецька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що соціальні уявлення про цінність "обдарованості" визначають діяльність педагога й учнівську поведінку. На підставі результатів спостережень і опитувань педагогів у всіх колективах були "обдаровані" учні, однак реалізація діяльності таких дітей була істотно відмінною. Це засвідчило загальність поняття "обдарованість" і його визначеність структурно-ієрархічними характеристиками класного колективу та соціокультурними експектаціями педагогів і учнів. З'ясовано, що педагогічний процес, у якому не враховано необхідність прояву "обдарованості" учня, взаємопов'язаний з конфліктами. Одним з конфліктогенних чинників є суперечність між загальними вимогами організації педагогічного процесу й уявленнями про необхідність проявлення обдарованості в освітньому процесі. Зазначено, що школа вимагає "обдарованості", однак вона створює умови, які блокують цю особистісну якість. Таким чином, соціальні експектації виявляються фрустрованими. Констатовано: учні, щодо яких висуваються вимоги виявляти "обдарованість", стикаються з істотним тиском. Вимоги й очікування педагогів і класних колективів ніколи не бувають реалізованими, що зумовлює дезадаптацію обдарованих дітей. З'ясовано, що творча діяльність є адекватною формою відносин між учителями й обдарованими учнями, оскільки уможливлює розкриття здібностей і проявлення особистісних рис обдарованих учнів. Експериментально доведено, що тренінг творчого потенціалу вчителя позитивно позначається на роботі з обдарованими дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю959.0-994 + Ч421.430 +
Шифр НБУВ: РА346081

Рубрики:

      
5.

Любович О.А. 
Становлення і розвиток підприємництва в аграрному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Любович ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти підприємницької діяльності в аграрному виробництві стосовно ринку, що розвивається на Україні. На підставі результатів вивчення існуючих підходів уточнено категорії "підприємець" і "підприємницво", проведено класифікацію підприємництва за наявністю власності на засоби виробництва, виділено функції підприємця та фактори, які суттєво впливають на господарювання в землеробстві, оцінено ефективність аграрного підприємництва регіону. Розвинуто питання визначення виробничої структури та спеціалізації за умов організації та розвитку приватного підприємства в сільському господарстві регіону. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо удосконалення цінової політики держави, формування цільових, заставних, мінімальних, порогових, лімітних "плаваючих", "інтервенційних", дотаційних та інших цін. Визначено напрями зниження диспаритету цін. Обгрунтовано пропозиції щодо кредитного забезпечення сільськогосподарських підприємств, більш широкого проведення лізингових операцій за умов державної допомоги, а також формування державних субвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА327698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сологуб С.М. 
Стратегія розвитку підприємств у післяприватизаційний період: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.М. Сологуб ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади формування стратегічної поведінки пострадянських підприємств у післяприватизаційному періоді. З застосуванням адекватного методологічного інструментарію для відображення процесів функціонування та відтворення підприємства за умов сучасних економічних трансформацій обгрунтовано інтегральну версію теорії підприємства як господарського феномену. Визначено взаємозв'язок між адаптаційною поведінкою підприємств та характером впровадження в Україні економіко-інституціальних перетворень. Виявлено причини реструктуризації прав власності в національних економіках, де процеси приватизації розглянуто як механізми їх розподілу. Досліджено взаємозв'язок між реалізованою в Україні технологією "сертифікатної" мікроприватизації та напрямами оптимізації стратегії розвитку підприємств у післяприватизаційному періоді. Доведено пріоритетність застосування за умов перехідного періоду положень теорії конкурентних переваг як основи стратегічного розвитку вітчизняних підприємств. Обгрунтовано напрями реалізації товарної стратегії підприємств, спрямовані на забезпечення їх конкурентоздатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА322429

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сологуб О.П. 
Теоретико-методологічні основи продуктивності економіки України: регіональні аспекти: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / О.П. Сологуб ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Розкрито теоретичний зміст категорії ринкової економіки - продуктивність, сутність, методологію визначення, систему показників обчислення на макроекономічному та регіональному рівнях. Визначено фактори та обгрунтовано їх класифікацію. Продуктивність економіки України розглянуто у зв'язку з загальносистемними змінами, соціально-економічним реформуванням. Дослідження продуктивності економіки базується на теорії рівняння факторів, їх граничної продуктивності та носіїв доходоутворюючої функції. Проаналізовано формування і використання ресурсного потенціалу України та її регіонів (демотрудового, капіталу, природно-ресурсного тощо). Вперше висвітлено динаміку продуктивності перехідної економіки України і регіонів (праці, капіталу, природно-ресурсного потенціалу тощо). Аналіз продуктивності факторів-ресурсів виконано у взаємозв'язку з використанням робочих місць. Продуктивність економіки досліджено в прогнозному часі, обгрунтовано пріоритетні напрями інвестиційної та інноваційної політики, запропоновано механізм управління продуктивністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-451
Шифр НБУВ: РА307558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Любович О. Є. 
Особливості окиснювальних процесів та стану протеїназо-інгібіторної системи щурів із гіпофункцією щитоподібної залози в динаміці іммобілізаційного стресу. / О. Є. Любович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена з'ясуванню особливостей окиснювальних процесів, стану протеїназо-інгібіторної, імунної систем, ендогенної інтоксикації у тварин з іммобілізаційним стресом, що перебігає на тлі мерказоліл-індукованого гіпотиреозу. Встановлено особливості процесів вільнорадикального, енергозабезпечу-вального, мікросомального окиснення, стану антиоксидантної, протеїназо-інгібіторної та імунної систем, цитокінового профілю, ендогенної інтоксикації у щурів залежно від стадії розвитку іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу.^UThe dissertation is devoted to the clarification of the peculiarities of oxidative processes, the state of proteinazo-inhibitor, immune systems, endogenous intoxication in animals with immobilization stress that runs on the background of Mercazolil-induced hypothyroidism.The peculiarities of free radical, energy-supplying, microsomal oxidation, antioxidant, proteinase inhibitor and immune systems, cytokine profile, endogenous intoxication in rats, depending on the stage of development of immobilization stress against hypothyroidism, are established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Сологуб О. С. 
Розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності методистів регіональних служб у процесі підвищення кваліфікації / О. С. Сологуб. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми розвитку інформаційно-комунікаційної компетентності методистів регіональних служб у процесі підвищення кваліфікації. Розроблено та експериментально перевірено модель розвитку інформаційно-комунікаційної компетентності педагогічних працівників регіональних методичних служб у процесі підвищення кваліфікації та технологію її впровадження. Розроблено рамкову структуру інформаційно-комунікаційної компетентності методистів регіональних служб як систему компонентів (мотиваційно-ціннісного, когнітивного, операційно-діяльнісного, дослідницько-рефлексивного), рівнів (базового, поглибленого, професійного, експертного) та індикаторів з урахуванням виокремлених та описаних аспектів використання ІКТ методистами. Розроблено методичні рекомендації щодо розвитку інформаційно-комунікаційної компетентності педагогічних працівників регіональних методичних служб у процесі підвищення кваліфікації.^UThe research is devoted to the development of information and communication competence of methodologists of regional services in the process of in-service training. Scientific approaches to determine the structure of information and communication competence of methodologists of regional services are generalized and systematized. Motivational-value, cognitive, operational-activity and research-reflexive components of competence and four levels of formation: basic, advanced, professional, expert are highlighted and substantiated. A framework structure of information and communication competence of methodologists of regional services has been developed as a system of components, levels and indicators. A model for the development of information and communication competence of methodologists of regional services in the process of in-service training has been scientifically substantiated and a technology for its implementation has been developed. The model consists of components: motivational-target, theoretical-methodological, content-technological and diagnostic-effective. We define the technology for the implementation of the model for the development of information and communication competence of methodologists of regional services as a unity and procedure for the functioning of the educational process, taking into account human, organizational, scientific and methodological, material and technical resources and their relationship, ensuring the achievement of systemic and continuous development of information and communication competence of methodologists in the process of in-service training. To describe the technology, we have identified its components: target, conceptual, substantive, procedural, and evaluative-reflective. The practical significance of the results obtained lies in the introduction of a model for the development of information and communication competence of methodologists of regional services in the process of in-service training; in the development of diagnostic tools for measuring the levels of formation of information and communication competence; in the development of methodological recommendations for the development of information and communication competence of methodologists of regional services in the process of in-service training; in the development and implementation of a special course «Development of Information and Communication Competence of a Methodologist»; in the conducting author's prolonged distance trainings according to the special course programme; in the creation of an author's You Tube channel with educational video content on the use of digital technologies in the professional activities of methodologists of regional services; in the creation and development of a Facebook group that brings together methodologists. Also, an educational and methodological complex «Development of Information and Communication Competence of a Methodologist» was created.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Сологуб І. М. 
Формування продуктивності гібридів кукурудзи різних груп стиглості залежно від регуляторів росту в умовах підзони Північного Степу України: автореферат дис. ... д.філософ : 201 / І. М. Сологуб. — Б.м., 2024 — укp.

Сологуб І.М. Формування продуктивності гібридів кукурудзи різних груп стиглості залежно від регуляторів росту в умовах підзони Північного Степу України. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 201 – Агрономія. – Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Дніпро, 2023.У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуального наукового завдання, що полягає в удосконаленні агротехнічних заходів вирощування кукурудзи з урахуванням погодних умов, морфобіологічних особливостей різностиглих гібридів кукурудзи, їхньої реакції на застосування стимуляторів та регуляторів росту, рістрегулюючих препаратів, біологічно активних речовин, мікродобрив з метою підвищення продуктивності цієї зернової культури та стабілізації валових зборів зерна в Північному Степу. Вперше в умовах підзони Північного Степу України зроблено оцінку ефективності та виявлено найбільш ефективні та раціональні регулятори росту рослин, досліджено особливості динаміки росту, розвитку рослин, формування елементів структури врожаю та фітосанітарного стану гібридів кукурудзи різних груп стиглості.У дисертації вперше в умовах підзони Північного Степу України дана оцінка ефективності найбільш ефективних та раціональних регуляторів росту рослин, дослідженні особливості динаміки росту, розвитку рослин, формування елементів структури урожаю та фітосанітарного стану гібридів кукурудзи різних груп стиглості.Удосконалено існуючі елементи технології вирощування гібридів кукурудзи різних груп стиглості в умовах Північного Степу України шляхом використання найоптимальніших стимуляторів росту рослин, що дає можливість скоротити застосування мінеральних добрив та знизити виробничі витрати.Набули подальшого розвитку наукові підходи щодо обґрунтування елементів технології вирощування кукурудзи в умовах Північного Степу, а також економічний аналіз доцільності їх впровадження. Для виконання роботи застосовували загальнонаукові методи досліджень, серед яких: польовий – для дослідження взаємодії гібридів кукурудзи різних груп стиглості та регуляторів росту з біологічними й абіотичними факторами; лабораторний – аналіз рослин та зерна з метою вивчення взаємодії між рослиною та умовами навколишнього середовища; вимірювально-ваговий – для встановлення динаміки росту, біометричних вимірювань, умісту хлорофілу, визначення елементів структури врожаю та врожайності зернової культури; розрахунково-порівняльний – оцінка економічної ефективності; методи математичної статистики: дисперсійний, кореляційний аналіз та графічне зображення даних досліджень. Для наукового обґрунтування мети й реалізації поставлених завдань, узагальнення результатів експериментів поряд з поширеними методами використовували деякі спеціальні, а саме: діалектичний, гіпотеза, синтез, індукція, статистика, спостереження тощо.Завдяки здобутим експериментальним даним для господарств різних форм власності на землю за різного фінансово-матеріального та технічного забезпечення удосконалено існуючі та розроблено нові елементи технологій вирощування кукурудзи.Результати експериментів апробовані та перевірені у виробничих умовах і впроваджені в господарствах Північного Степу (ФГ «Зоря» Новомосковського району Дніпропетровської області – 35 га; ТОВ «Авангард» Синельниківського району Дніпропетровської області – 35 га; С(Ф)Г «Атлант» Синельниківського району Дніпропетровської області – 45 га) на загальній площі 115 га. При цьому було забезпечене щорічне зростання врожайності зерна та високий економічний ефект.Дисертація складається зі вступу, п’яти розділів, висновків, рекомендацій виробництву, списку використаних джерел та додатків.Ключові слова: кукурудза, стимулятори росту рослин, мікродобрива, хлорофіл, одиниці SPAD, урожайність зерна, економічна ефективність.^UI.M. Sologub Formation of productivity of corn hybrids of different maturity groups depending on growth regulators in the conditions of the subzone of the Northern Steppe of Ukraine. – Qualifying scientific work on manuscript rights.Dissertation for obtaining the scientific degree of Doctor of Philosophy in specialty 201 - Agronomy. – Dnipro State Agrarian and Economic University, Dnipro, 2023.The dissertation provides a theoretical generalization and a new solution to an actual scientific task, which consists in improving agrotechnical measures for growing corn, taking into account weather conditions, morphobiological features of corn hybrids of varying maturity, their reaction to the use of stimulants and growth regulators, growth-regulating drugs, biologically active substances, microfertilizers with with the aim of increasing the productivity of this grain crop and stabilizing gross grain harvests in the Northern Steppe. For the first time, in the conditions of the subzone of the Northern Steppe of Ukraine, an efficiency assessment was made and the most effective and rational plant growth regulators were identified, the peculiarities of the dynamics of growth, plant development, the formation of elements of the crop structure and the phytosanitary status of corn hybrids of different maturity groups were investigated.In the dissertation, for the first time in the conditions of the subzone of the Northern Steppe of Ukraine, an assessment of the effectiveness of the most effective and rational plant growth regulators, a study of the peculiarities of growth dynamics, plant development, the formation of elements of the crop structure and the phytosanitary state of corn hybrids of different maturity groups is given.The existing elements of the technology for growing corn hybrids of different maturity groups in the conditions of the Northern Steppe of Ukraine have been improved by using the most optimal plant growth stimulants, which makes it possible to reduce the use of mineral fertilizers and reduce production costs.Scientific approaches to the substantiation of the elements of corn cultivation technology in the conditions of the Northern Steppe, as well as the economic analysis of the feasibility of their implementation, have gained further development.To perform the work, general scientific methods of research were used, including: field - to study the interaction of corn hybrids of different maturity groups and growth regulators with biological and abiotic factors; laboratory - analysis of plants and grain in order to study the interaction between the plant and environmental conditions; measuring-weighing - for establishing growth dynamics, biometric measurements, chlorophyll content, determination of elements of crop structure and yield of grain crops; calculation-comparative - assessment of economic efficiency; methods of mathematical statistics: dispersion, correlation analysis and graphic representation of research data. For the scientific substantiation of the goal and implementation of the set tasks, generalization of the results of experiments, along with common methods, some special methods were used, namely: dialectical, hypothesis, synthesis, induction, statistics, observation, etc.Thanks to the obtained experimental data for farms of different forms of land ownership with different financial, material and technical support, existing elements of corn cultivation technologies were improved and new elements were developed.The results of the experiments were tested and verified in production conditions and implemented in the farms of the Northern Steppe (FG "Zorya" of Novomoskovskiy district of Dnipropetrovsk region - 35 ha; LLC "Avangard" of Synelnykovskiy district of Dnipropetrovsk region - 35 ha; S(F)G "Atlant" of Synelnykovskiy district of Dnipropetrovsk region oblast - 45 hectares) on a total area of 115 hectares. At the same time, an annual increase in grain yield and a high economic effect were ensured.The dissertation consists of an introduction, five chapters, conclusions, recommendations for production, a list of used sources and appendices.Key words: corn, plant growth stimulants, microfertilizers, chlorophyll, SPAD units, grain yield, economic efficiency.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського