Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (224)Книжкові видання та компакт-диски (146)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=СОЛОДК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Солодкий В.Д. 
Екосистемний підхід у веденні лісового господарства Буковинських Карпат і Передкарпаття в аспекті збалансованого розвитку регіону: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.Д. Солодкий ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано та розроблено сучасні методи господарювання в лісових насадженнях Буковинських Карпат і Передкарпаття на засадах екосистемного підходу. Показано, що порушення природоохоронних норм під час використання ресурсного потенціалу регіону призводить до активізації антропогенно-природних екологічних загроз, зниження лісистості, збіднення біорізноманіття. З'ясовано, що для умов Буковини найбільш доцільними є застосування удосконалених двоприйомних рівномірно-поступових рубань головного користування та канатно-підвісної установки для спуску деревини з гір, що мають високу ефективність у збереженні та відновленні лісу, а також розширення природно-заповідного фонду та розвиток екомережі. З метою вдосконалення ведення лісового господарства, підвищення екологічної ролі лісів запропоновано узгоджену програму переходу до збалансованого природокористування й управління природними ресурсами за екосистемним принципом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П34(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА348451

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Солодковський Ю.М. 
Конкурентні моделі розвитку експорту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.М. Солодковський ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку експертної діяльності та її регулювання на мікро- та макроекономічному рівнях з метою розробки рекомендацій щодо забезпечення конкурентоспроможності національного експорту в глобальній торговельній системі. Досліджено підходи щодо трактування експорту з визначенням критеріїв та показників його конкурентоспроможності, наведено порівняльну оцінку сучасних корпоративних та національних моделей управління експортною діяльністю. Визначено умови, чинники та інструменти ефективної торговельної політики, показано її місце у формуванні конкурентоспроможного експорту. З'ясовано, що основною ознакою сучасних регуляторних систем є уніфікація їх принципів, норм і правил у межах Світової організації торгівлі, що разом з тим дозволяє реалізувати форми і методи підтримки/стимулювання національного експорту, узагальнено відповідний зарубіжний досвід. Визначено місце України у світовій торговельній системі, досліджено еволюцію її торговельної політики, інституціональної бази регулювання та стимулювання експорту. Розроблено елементну базу конкурентної моделі розвитку експорту України, обумовлену ключовими закономірностями та особливостями глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-803.4 + У9(4УКР)843-803.4 +
Шифр НБУВ: РА335648

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Солодка Л.І. 
Лексико-семантичні особливості газетних заголовків: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / Л.І. Солодка ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено газетні заголовки періодичних видань кінця XX - початку XXI ст. у лексико-семантичному аспекті. Проаналізовано заголовки з використанням засадничих положень літературознавства, стилістики, журналістики. Обгрунтовано класифікацію заголовків, здійснену різними науковцями. Досліджено роль та призначення газетних заголовків. З'ясовано виідображення у заголовках теми тексту газетної статті. Проаналізовано структуру, семантику, комунікативне й інформативне наповнення газетних назв. Визначено лексико-семантичні групи медіа-заголовків. Запропоновано тематичну модель лексики газетних заголовків видань кінця XX - початку XXI ст. Висвітлено способи та засоби увиразнення даних заголовків, уживання трансформованих фразеологічних одиниць у газетних назвах. На підставі аналізу масиву сучасних публіцистичних текстів виявлено специфіку медіазаголовків до журналістських матеріалів різних жанрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.174.31 + Ш141.4-715 +
Шифр НБУВ: РА359699

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Солодка Л.О. 
Мікрофлора рубця великої рогатої худоби при надходженні $Enothing sup 137 roman Cs з кормами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Л.О. Солодка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в популяціях аміло- та протеолітичних мікроорганізмів рубця збільшується активність багатокомпонентних ферментних комплексів, а в аеротолерантних мікробів різних морфофізіологічних груп - спостерігається синхронізація розмноження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.237-638.3цезій-137
Шифр НБУВ: РА317086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Солодкий С.Й. 
Наукові засади підвищення тріщиностійкості дорожнього цементного бетону: автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.23.05 / С.Й. Солодкий ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 30 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади та технології одержання дорожніх бетонів підвищеної тріщиностійкості шляхом розкриття та реалізації закономірностей розвитку процесів структуроутворення бетонів, що забезпечують найвищі значення енерговитрат на його руйнування. Встановлено закономірності взаємозв'язку структури, міцності та тріщиностійкості з повністю рівноважними діаграмами деформування бетонів із штучно створеною тріщиною, які дозволяють якісно описати процеси руйнування бетонів і кількісно оцінити їх тріщиностійкість за силовими та енергетичними критеріями. Запропоновано поглиблений підхід щодо оцінки та пронозування тріщиностійкості бетону за енергетичним критерієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.46-060.6 +
Шифр НБУВ: РА367241

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Солодка Н.О. 
Несуча здатність та оптимальне проектування балочних конструкцій з урахуванням впливу агресивних середовищ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Н.О. Солодка ; Відкрите АТ Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено нові математичні моделі, які описують процес корозійного руйнування в балках під час сумісної дії згину та розтягу (стиску) та грунтуються на апроксимації змінної форми поперечного перерізу дробово-лінійною та параболічною функцією. Наведено алгоритми реалізації даних математичних моделей та програмне забезпечення для розрахунку довговічності та оптимального проектування стрижнів, які взаємодіють з агресивним середовищем. На базі одержаних математичних моделей запропоновано новий балочний скінченний елемент з наведеною змінною жорсткістю та алгоритм розрахунку довговічності з його використанням. Розглянуто новий балочний скінченний елемент з початковою змінною жорсткістю для розв'язку задач оптимального проектування статично невизначуваних конструкцій. Доведено перевагу використання даних балочних скінченних елементів змінної жорсткості в порівнянні зі стандартним методом скінченних елементів. Запропоновано новий, у порівнянні з відомими, метод пошуку оптимального проекту стрижневих систем, які взаємодіють з агресивним середовищем. На базі розв'язків задач оптимального проектування стрижневих систем, які експлуатуються в агресивному середовищі, показано перевагу даного методу оптимізації в порівнянні з іншими відомими методами, адаптованими до розв'язку таких задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н549.12-082.04 +
Шифр НБУВ: РА325551

Рубрики:

      
7.

Солодкий С.Г. 
Оптимальні схеми дискретизації операторних рівнянь: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.07 / С.Г. Солодкий ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Досліджено складності операторних рівнянь І і ІІ роду, що є узагальненням інтегральних рівнянь Фредгольма і Вольтерра. Особливу увагу приділено розвитку проекційних схем дискретизації, що використовують ідею гіперболічного хреста. За допомогою даних схем для широких класів операторних рівнянь обчислено точні порядки інформаційної та алгоритмічної складності. Для некоректних задач (рівнянь І роду з компактними операторами) побудовано оптимальні наближені методи у випадку апріорного та апостеріорного вибору параметра регуляризації. На прикладі рівнянь з операторами соболєвського типу гладкості показано переваги адаптивної стратегії дискретизації у порівнянні зі стандартними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.164
Шифр НБУВ: РА326854

Рубрики:

      
8.

Солодкий С.П. 
Підвищення ефективності плазмового напилення застосуванням електромагнітних дій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / С.П. Солодкий ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

За результатами експериментальних досліджень доведено можливість керування просторовим положенням струменя низькотемпературної плазми в технологічних плазмотронах попередньої дії шляхом магнітного впливу на кінцеву ділянку дуги в каналі генератора плазми. Встановлено, що існує прямий зв'язок між коефіцієнтом використання матеріалу за магнітного керування структурою гетерогенного потоку й якісними характеристиками покриття: збільшується міцність зчеплення покриття з основою та зменшується пористість. Одержані покриття за рахунок покращання структури та фізико-механічних характеристик мають вищу стійкість до абразивного спрацювання у порівнянні з покриттями, одержаними звичайним способоим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.2 +
Шифр НБУВ: РА368115

Рубрики:

      
9.

Солодка А.К. 
Полікультурне виховання старшокласників у процесі вивчення гуманітарних предметів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / А.К. Солодка ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано принципи побудови експериментальної програми полікультурного виховання та способи організації діяльності старшокласників на основі введення інтеркультурної комунікації у процес викладання гуманітарних дисциплін. Визначено основні критерії та показники полікультурної вихованості старшокласників. Розроблено програму полікультурного виховання старшокласників у процесі вивчення гуманітарних предметів. Деякі положення та рекомендації дослідження впроваджено у практику полікультурного виховання загальноосвітніх шкіл Південного регіону України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350.1 + С.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339338

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Солодкий В.О. 
Реформування житлово-комунального господарства регіону (на прикладі Рівненської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.О. Солодкий ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади територіальної організації житлово-комунального господарства, визначено принципи та проблеми сучасного етапу розвитку галузі. Наведено методичні підходи до визначення ефективності реформування житлово-комунального господарства. На базі комплексного підходу до оцінки функціонування житлово-комунального господарства регіону проаналізовано його розвиток з встановленням чинників негативного впливу на ситуацію в галузі. Запропоновано механізм удосконалення управління регіональним розвитком житлово-комунального господарства, розроблено концептуальні засади розвитку галузі, а також визначено та обгрунтовано напрями та заходи його реформування. Визначено суть соціально-економічної ефективності функціонування галузі, та надано регіональний прогноз розвитку житлово-комунального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4РІВ)441.0-183 +
Шифр НБУВ: РА323739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Солодка О.О. 
Фінансовий механізм підвищення ефективності функціонування комерційних банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Солодка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено проблеми ефективності функціонування комерційних банків за умов ринкової трансформації економіки України. Проаналізовано економічну природу, суть, складові та особливості побудови фінансового механізму діяльності комерційного банку за умов розвитку банківської системи. На підставі аналітичної оцінки ефективності комерційних банків визначено фінансові показники в системі даного механізму, які дають змогу визначити ефективність функціонування комерційних банків. Обгрунтовано необхідність та шляхи вдосконалення методів впливу фінансового механізму та підвищення ефективності банківської діяльності. Визначено організаційно-правові засади зазначеного механізму. Змодельовано ефективний фінансовий механізм, якого запропоновано використовувати на базі моделей оптимізації активів і пасивів комерційного банку, а також оптимізації інвестиційної та кредитної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34-07 +
Шифр НБУВ: РА328607

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Турба Ю. В. 
Тріщиностійкість дисперсно-армованого бетону / Ю. В. Турба. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена питанням підвищення тріщиностійкості цементних бетонів шляхом композиційного полідисперсного армування поліпропіленовими фібрами типу “поліарм” та “мікроарм” для покращення їх міцнісних властивостей і силових та енергетичних характеристик тріщиностійкості. Встановлена ефективність дисперсного армування бетонів транспортного призначення. Показано вплив витрати фібр, відношення довжини фібри до максимального розміру зерен крупного заповнювача, коефіцієнта розсуву зерен крупного заповнювача на міцність на розтяг при згині та характеристики тріщиностійкості дисперсно-армованих цементних бетонів.Розроблено та оптимізовано за критеріями міцності, силових та енергетичних характеристик тріщиностійкості склади цементних бетонів з композиційним полідисперсним армуванням поліпропіленовими фібрами типу “поліарм” та “мікроарм” та доведена їх ефективність.Досліджено деформації зсідання та будівельно-технічні властивості розроблених бетонів. Проведено дослідно-промислове їх впровадження та обґрунтовано техніко-економічну ефективність.^UThe dissertation is devoted to the issue of increasing of the cement concretes` crack resistance with the use of composite polydisperse reinforcement with polypropylene fibres of "polyarm" and "microarm" types in order to improve their strength properties and force and energy characteristics of crack resistance. The efficiency of dispersed reinforcement for concretes for transport purposes is established.The influence of fiber consumption, the ratio of fiber length to the maximum grain size of coarse aggregate, the space coefficient of coarse aggregate grains on the tensile strength in bending and the crack resistance characteristics of dispersed reinforced cement concretes is shown.Compositions of cement concretes with composite polydisperse reinforcement with polypropylene fibers of "polyarm" and "microarm" type have been developed and optimized according to the criteria of strength, force and energy characteristics of crack resistance and their efficiency has been proved.Shrinkage deformations, construction and technical properties of developed concretes are investigated. Their research and industrial implementation has been carried out and the technical and economic efficiency has been substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Тіщенко А. В. 
Виховання іншомовної комунікативної культури студентів гуманітарних спеціальностей у закладах вищої освіти / А. В. Тіщенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення наукової проблеми виховання іншомовної комунікативної культури студентів гуманітарних спеціальностей у закладах вищої освіти, що полягає в обґрунтуванні теоретико-методичних засад процесу виховання іншомовної комунікативної культури, розробленні та експериментальній перевірці концептуальної моделі, методики та методичного забезпечення цього процесу.Аргументовано понятійно-категоріальний апарат дослідження, а саме – змістові характеристики понять «іншомовна комунікативна культура», «виховання іншомовної комунікативної культури особистості», «іншомовна комунікативна компетентність». Визначено особливості виховання іншомовної комунікативної культури студентів гуманітарних спеціальностей. Розроблено та обґрунтовано модель процесу виховання іншомовної комунікативної культури студентів гуманітарних спеціальностей у закладах вищої освіти. Відповідно до структурних компонентів іншомовної комунікативної культури визначено критерії та показники вихованості: когнітивний емоційно-ціннісний, поведінковий. Досліджено педагогічні умови організації процесу виховання іншомовної комунікативної культури студентів: упровадження особистісно-орієнтованого виховання ІКК; використання іноземної мови, як інструменту міжкультурної комунікації; створення інноваційно-технологічного простору використання Smart-технологій для виховання ІКК.^UIn the thesis theoretical generalization and solution of the scientific problem of humanitarian students' foreign language communicative culture education in institutions of higher education are carried out.The conceptual and categorical apparatus of the research is distinguished: the characteristics of the concepts "foreign language communicative culture (FLCC)", "FLCC education of an individual", "FLCC competence".The features of FLCC education of humanitarian students are determined. The content of FLCC education determines a young person's ability to evaluate and compare the values of native culture with the values of foreign ones, accept them and communicate effectively. The edvantage in promoting this process is the usage of modern information technologies (Smart-Technologies) creating natural conditions for communication. According to the structural components of FLCC, the criteria and indicators are outlined (cognitive, emotional-valued, behavioral).The pedagogical conditions of organizing the educational process of FLCC of students are determined by: implenetation of personality-oriented education in FLCC; usage of any foreign language as a tool of intercultural communication; creation of innovative-technological space of Smart-technologies use in FLCC education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Солодкий М. С. 
Багатохвильові спектри розсіяння Х-променів та електронів у складних кристалічних з'єднаннях / М. С. Солодкий. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню структурних неоднорідностей напівпровідникових гетероструктур, багатошарових систем, моно- і полікристалів методами багатохвильової Х-променевої дифрактометрії та дифракції зворотно-розсіяних електронів. Запропоновано підходи для визначення профілів деформації з аналізу багатохвильових дифрактограм Х-променів (φ-скани) та електронів (картини Кікучі). Встановлено взаємозв'язок між змінами багатохвильових спектрів з особливостями будови кристалів різного походження.^UThe dissertation is devoted to the investigation of structural inhomogeneities of semiconductor heterostructures, multi-layerd systems, single crystals and polycrystals by the methods of multi-beam X-ray diffractometry and electron backscatter diffraction. Approaches for determining deformation profiles by the analysis of multi-beam X-ray (φ-scans) and electron (Kikuchi patterns) diffraction patterns are proposed. The relationship between changes in multi-beam spectra and structural features of crystals of different origins has been established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Солодкий М. С. 
Багатохвильові спектри розсіяння Х-променів та електронів у складних кристалічних з'єднаннях / М. С. Солодкий. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню структурних неоднорідностей напівпровідникових гетероструктур, багатошарових систем, моно- і полікристалів методами багатохвильової Х-променевої дифрактометрії та дифракції зворотно-розсіяних електронів. Запропоновано підходи для визначення профілів деформації з аналізу багатохвильових дифрактограм Х-променів (φ-скани) та електронів (картини Кікучі). Встановлено взаємозв'язок між змінами багатохвильових спектрів з особливостями будови кристалів різного походження.^UThe dissertation is devoted to the investigation of structural inhomogeneities of semiconductor heterostructures, multi-layerd systems, single crystals and polycrystals by the methods of multi-beam X-ray diffractometry and electron backscatter diffraction. Approaches for determining deformation profiles by the analysis of multi-beam X-ray (φ-scans) and electron (Kikuchi patterns) diffraction patterns are proposed. The relationship between changes in multi-beam spectra and structural features of crystals of different origins has been established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського