Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (329)Книжкові видання та компакт-диски (271)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=СТАРОСТ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Старостін А.В. 
Геофізичне моделювання з метою контролю вилучення вуглеводнів у процесі розробки продуктивних порід-колекторів складної будови (на прикладі родовищ ДДЗ): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / А.В. Старостін ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальних питань геофізичного контролю процесу вилучення вуглеводнів з продуктивних пластів, представлених породами складної будови. Доведено можливість уніфікації методики визначення коефіцієнта проникності за геофізичною інформацією на основі ідентифікації порід за структурою порового простору. Встановлено, що показники степеневої функції параметра збільшення електричного опору колектора та коефіцієнта водонасичення залежать від фільтраційних властивостей порід-колекторів. Доведено, що за результатами гранулометричного аналізу порід можна проводити класифікацію порід за ідентичністю зв'язку параметрів розподілу діаметра зерен скелета з фільтраційними властивостями. Удосконалено методику визначення поточного коефіцієнта насичення методом імпульсного нейтронного каротажу на основі просторових схем розподілу часу життя теплових нейтронів у скелеті породи. Розроблено нову технологію використання методу нейтронного каротажу для спостереження за ефективністю закачування та відбору газу з природних сховищ. Створено нову технологію оцінювання впливу цементу та мінералогічної неоднорідності скелета на інтервальний час проходження пружної хвилі. Розроблено фільтраційну модель Пролетарського родовища газу, яка дозволяє раціонально вибрати свердловини, на яких є сприятливі умови для подальшої експлуатації родовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443(45УКР4)42 +
Шифр НБУВ: РА363480

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
4.

Старостенко Г.Г. 
Методологія і практика досліджень населення України (регіональний аспект): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / Г.Г. Старостенко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей відтворювальних процесів і здоров'я людей, що проживають у різних умовах. Розроблено ієрархічну теоретико-методологічну схему дослідження, що поєднує вивчення об'єктів різного рівня - національного, регіонального, обласних і районних. Розкрито взаємозв'язок та взаємозумовленість комплексу власне самих відтворювальних процесів із соціально-економічним та екологічним середовищем. Виявлені типи територіальних утворень по ступеню задовільності умов життя населення та соціально-демографічній ситуації даного територіального утворення. Обгрунтовані практичні рекомендації для покращання умов життя, відтворення та здоров'я населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С72(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Старостіна А.О. 
Методологія і практика маркетингових досліджень в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / А.О. Старостіна ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням методологічних засад та механізму здійснення маркетингових досліджень в умовах сучасної української економіки. В дисертації розроблено методологічні положення про роль маркетингових досліджень як інформаційної бази для прийняття управлінських рішень. В категоріальний апарат маркетингу введено нові визначення сутності "ринку", "маркетингу", "маркетингових досліджень". В роботі наводиться розроблений та апробований у багаточисельних дослідженнях алгоритм здійснення маркетингових досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295

Рубрики:

      
6.

Старостін С.С. 
Мікропроцесорна система керування тиристорним електроприводом з автоматичною настройкою та змінюваним інтервалом дискретності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / С.С. Старостін ; Донец.держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання теоретичного обгрунтування та реалізації мікропроцесорної системи керування тиристорним електроприводом постійного струму з покращеними функціональними властивостями. Запропоновано принцип змінювання інтервалу дискретності регулювання силового струму тиристорного електропривода, що забезпечує стабілізацію динамічних характеристик контура регулювання струму. Отримано закони регулювання струму з максимально можливою швидкодією. Виконано подальші дослідження систем з ідентифікацією та компенсацією навантаження приводу. Досягнуто покращання динаміки процесів регулювання його швидкості. Розроблено алгоритми швидкодіючої автоматичної настройки регуляторів струму та швидкості електроприводу з поширеною галуззю застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.53-05
Шифр НБУВ: РА311736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Старостенко Д.М. 
Правове регулювання межування земель в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Д.М. Старостенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено правову природу та правові ознаки поняття межування земель, визначено місце його правового регулювання в системі сучасного земельного права. На підставі аналізу норм законодавства України доведено, що правове регулювання межування земель є правовим субінститутом правового інституту землеустрою, який характеризується системою норм права, що за допомогою галузевих імперативного та диспозитовного методів правового регулювання впливає на земельно-межові відносини, тобто, відносини, що опосередковують діяльність правосуб'єктних осіб з визначення (проектування, встановлення, зміни, відновлення) й оформлення меж земельного простору, та забезпечує взаємозв'язок правового інституту землеустрою з інститутами права власності на землю, права користування землею та правового регулювання управління в галузі використання й охорони земель. На підставі дослідження земельно-межового законодавства України визначено особливості правового регулювання межування земель з метою забезпечення потреб держави у територіально-просторовій організації, суспільства у сфері національної безпеки, а також фізичних і юридичних осіб у земельних ресурсах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124.1 +
Шифр НБУВ: РА367123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Старостенко О.В. 
Розвиток аудитивних умінь російської мови в англомовних студентів негуманітарних спеціальностей: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Старостенко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано й експериментально перевірено методику розвитку аудитивних умінь російської мови в англомовних студентів негуманітарних спеціальностей. Визначено характерні особливості аудіювання як виду мовленнєвої діяльності. Розкрито зміст поняття "аудіювання", "аудитивне уміння", досліджено вплив лінгвістичних труднощів смислового сприймання повідомлень на слух. Розглянуто психологічні засади аудіювання та випадки інтерференції англійської мови в процесі сприймання студентами-іноземцями російського мовлення. Визначено зміст, оптимальні методи та прийоми навчання аудіювання. Встановлено критерії добору аудіотекстів та описано етапи роботи з ними. Створено лінгводидактичну модель навчання, реалізація якої здійснювалася цілеспрямовано з використанням комплексу аудитивних вправ і завдань. Ефективність запропонованої моделі обгрунтовано теоретично та підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-913.33 +
Шифр НБУВ: РА355395

      
10.

Старостенко Г.В. 
Українсько-німецькі відносини: політичний та безпековий вимір співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Г.В. Старостенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

З'ясовано, що зовнішньополітичний інтерес Німеччини до України, зумовлений її геополітичним значенням для збереження стабільності на сході Європи, посилюється в результаті перетворення України на безпосереднього сусіда розширеного ЄС. Проаналізовано динаміку українсько-німецьких відносин та з'ясовано, що опосередкована залежність України від Росії та зв'язаність Німеччини нормами європейського права і зобов'язаннями у рамках НАТО значною мірою визначають поведінку цих двох держав у їх відносинах. Доведено, що європейські політичні та безпекові організації, членом яких є ФРН і до членства у яких прагне Україна, є особливими механізмами співпраці нашої держави з Німеччиною з метою реалізації завдань української зовнішньої політики. Виявлено пріоритетні напрямки політичного та безпекового співробітництва України з Німеччиною. Запропоновано тезу щодо стратегічного виміру українсько-німецьких відносин як асиметричної пари двох міжнародних акторів, співробітництво між якими є життєво важливим для України. Висвітлено шляхи інтенсифікації відносин України з ФРН за допомогою розробки та підписання між цими державами договору, що має формалізувати стратегічний характер відносин з окремих питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4НІМ) + Ф4(4НІМ)64-(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334258

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лабінська О. М. 
Реалізація екологічної складової у навчанні хімії учнів основної школи Словацької Республіки / О. М. Лабінська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (хімія). – ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Ужгород; Київ, Інститут педагогіки НАПН України, Київ, 2021.У дисертації здійснено аналіз теоретичних підходів до реформування шкільної хімічної освіти задля навчання молодого покоління з високим рівнем екологічної культури, спроможного вийти зі стану екологічної кризи, подолати споживацьке ставлення до природи шляхом формування нового розуміння взаємовідносин між людиною і довкіллям та входженням України в європейський освітній і науковий простір і як наслідок – впровадження зарубіжного досвіду екологізації змісту освіти.У дисертації показано міжпредметний характер екологізації освітнього простору. Підкреслено, що у процесі набуття учнями екологічної компетентності головна роль належить закладам освіти.^UA dissertation for the degree of Candidate of pedagogical sciences in the specialty 13.00.02 - theory and teaching methods (chemistry). - State Higher Educational Institution "Uzhgorod National University", Uzhgorod; Kiev, Institute of Pedagogy NAPS of Ukraine, Kiev, 2021.The relevance of the material presented in the dissertation work is associated with the need to reform school chemistry education to educate a young generation with a high level of ecological culture, capable of getting out of the state of ecological crisis, to overcome the consumer attitude to nature by forminga new understanding of the relationship between man and the environment and the entry of Ukraine into the European educational and scientific space and as a result - the introduction of foreign experience in the greening of the content of education.In the dissertation, a comprehensive analysis of scientific and pedagogical sources is carried out to clarify the content of the conceptual and categorical apparatus of the research; presents the results of studying the scientific works of domestic and Slovak scientists regarding the interpretation of the concepts of "ecological knowledge", "ecological thinking", "ecological consciousness", "ecological behavior", "ecological worldview", etc.The interdisciplinary nature of the ecologization of the educational space is shown. It was emphasized that in the process of acquiring environmental competence by students, the main role belongs to educational institutions. The characteristics of the forms and methods of teaching in the process of implementing the ecological component of teaching chemistry to students of the basic school of the SR is carried out. The effectiveness and relevance of the use of project-based teaching for students'.Methodological materials and methods of their implementation, test tasks for conducting a pedagogical experiment have been developed. In the course of the pedagogical experiment, the expediency of introducing into teaching practice in Ukraine the experience of introducing the ecological component of the content of chemical education in the Slovak Republic was substantiated.The attitude of domestic and Slovak teachers to the greening of the content of school chemistry education, its role in the environmental education of schoolchildren is emphasized; describes an ecological approach in teaching general, inorganic, organic and applied chemistry; the analysis of the ecological component of the content of the homework was made; examples of laboratory work and educational projects of environmental orientation are given. The content of educational tasks of ecological content in the chemistry textbooks of the basic school of the Slovak Republic as the main means of education is analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Староста В. І. 
Адміністративно-правові засади юридичного забезпечення діяльності закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання: автореферат дис. ... к. ю. н. : 12.00.07 / В. І. Староста. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню сутності та розкриттю особливостей адміністративно-правових засад юридичного забезпечення діяльності закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, а також розробленню концептуальних засад, пропозицій та рекомендацій, спрямованих на вдосконалення норм чинного адміністративного законодавства у відповідній сфері.Визначаються методологічні засади юридичного забезпечення діяльності закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання. Надається адміністративно-правова характеристика юридичного забезпечення діяльності закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання. Визначаються напрямки удосконалення адміністративно-правових засад юридичного забезпечення діяльності закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання.^UThe thesis is devoted to defining the essence and disclosing the peculiarities of the administrative and legal framework for legal support of higher education institutions with specific learning conditions, as well as to developing proposals and recommendations aimed at improving the provisions of current administrative legislation in the relevant area.It has been defined the methodological foundations of legal support for the activities of higher education institutions with specific learning conditions. In particular, the author has outlined the tasks and content of legal support for the activities of higher education institutions, established the essence and features of higher education institutions with specific learning conditions as an object of administrative and legal regulation, characterised the legal framework for legal support for the activities of higher education institutions with specific learning conditions and determined the place of administrative and legal provisions among them.The author has provided a general administrative and legal characteristic of legal support for the activities of higher education institutions with specific learning conditions. Namely, the author has defined the types and areas of legal support for the activities of higher education institutions with specific learning conditions, outlined the system of subjects of legal support for the activities of higher education institutions with specific learning conditions and defined the specifics of their administrative and legal status, and has summarised the administrative and legal forms and methods of legal support for the activities of higher education institutions with specific learning conditions.It has been determined the directions of improvement of administrative and legal framework for legal support of higher education institutions with specific learning conditions. In particular, the author has proposed measures to improve the administrative legislation regulating the administrative and legal framework for legal support of higher education institutions with specific learning conditions, summarised the foreign experience of legal support of higher education institutions with specific learning conditions and identified the possibilities of its use in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського