Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (175)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=СТАРОСТЕНК$<.>+<.>A=ДІАНА$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Старостенко Г.Г. 
Методологія і практика досліджень населення України (регіональний аспект): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / Г.Г. Старостенко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей відтворювальних процесів і здоров'я людей, що проживають у різних умовах. Розроблено ієрархічну теоретико-методологічну схему дослідження, що поєднує вивчення об'єктів різного рівня - національного, регіонального, обласних і районних. Розкрито взаємозв'язок та взаємозумовленість комплексу власне самих відтворювальних процесів із соціально-економічним та екологічним середовищем. Виявлені типи територіальних утворень по ступеню задовільності умов життя населення та соціально-демографічній ситуації даного територіального утворення. Обгрунтовані практичні рекомендації для покращання умов життя, відтворення та здоров'я населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С72(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Старостенко Д.М. 
Правове регулювання межування земель в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Д.М. Старостенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено правову природу та правові ознаки поняття межування земель, визначено місце його правового регулювання в системі сучасного земельного права. На підставі аналізу норм законодавства України доведено, що правове регулювання межування земель є правовим субінститутом правового інституту землеустрою, який характеризується системою норм права, що за допомогою галузевих імперативного та диспозитовного методів правового регулювання впливає на земельно-межові відносини, тобто, відносини, що опосередковують діяльність правосуб'єктних осіб з визначення (проектування, встановлення, зміни, відновлення) й оформлення меж земельного простору, та забезпечує взаємозв'язок правового інституту землеустрою з інститутами права власності на землю, права користування землею та правового регулювання управління в галузі використання й охорони земель. На підставі дослідження земельно-межового законодавства України визначено особливості правового регулювання межування земель з метою забезпечення потреб держави у територіально-просторовій організації, суспільства у сфері національної безпеки, а також фізичних і юридичних осіб у земельних ресурсах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124.1 +
Шифр НБУВ: РА367123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Старостенко О.В. 
Розвиток аудитивних умінь російської мови в англомовних студентів негуманітарних спеціальностей: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Старостенко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано й експериментально перевірено методику розвитку аудитивних умінь російської мови в англомовних студентів негуманітарних спеціальностей. Визначено характерні особливості аудіювання як виду мовленнєвої діяльності. Розкрито зміст поняття "аудіювання", "аудитивне уміння", досліджено вплив лінгвістичних труднощів смислового сприймання повідомлень на слух. Розглянуто психологічні засади аудіювання та випадки інтерференції англійської мови в процесі сприймання студентами-іноземцями російського мовлення. Визначено зміст, оптимальні методи та прийоми навчання аудіювання. Встановлено критерії добору аудіотекстів та описано етапи роботи з ними. Створено лінгводидактичну модель навчання, реалізація якої здійснювалася цілеспрямовано з використанням комплексу аудитивних вправ і завдань. Ефективність запропонованої моделі обгрунтовано теоретично та підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-913.33 +
Шифр НБУВ: РА355395

      
4.

Старостенко Г.В. 
Українсько-німецькі відносини: політичний та безпековий вимір співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Г.В. Старостенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

З'ясовано, що зовнішньополітичний інтерес Німеччини до України, зумовлений її геополітичним значенням для збереження стабільності на сході Європи, посилюється в результаті перетворення України на безпосереднього сусіда розширеного ЄС. Проаналізовано динаміку українсько-німецьких відносин та з'ясовано, що опосередкована залежність України від Росії та зв'язаність Німеччини нормами європейського права і зобов'язаннями у рамках НАТО значною мірою визначають поведінку цих двох держав у їх відносинах. Доведено, що європейські політичні та безпекові організації, членом яких є ФРН і до членства у яких прагне Україна, є особливими механізмами співпраці нашої держави з Німеччиною з метою реалізації завдань української зовнішньої політики. Виявлено пріоритетні напрямки політичного та безпекового співробітництва України з Німеччиною. Запропоновано тезу щодо стратегічного виміру українсько-німецьких відносин як асиметричної пари двох міжнародних акторів, співробітництво між якими є життєво важливим для України. Висвітлено шляхи інтенсифікації відносин України з ФРН за допомогою розробки та підписання між цими державами договору, що має формалізувати стратегічний характер відносин з окремих питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4НІМ) + Ф4(4НІМ)64-(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334258

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського