Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=СТЕПАНЧУК$<.>+<.>A=ТАТЬЯН$<.>+<.>A=ФЕДОРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Степанчук Т.Ф. 
Алгоритми розв'язання деяких класів оптимізаційних задач, які зводяться до задач оптимального розбиття: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Т.Ф. Степанчук ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано розв'язки задачі застосування та обгрунтування єдиного підходу, що базується на методах оптимального розбиття множин, для розробки ефективних алгоритмів розв'язання задач глобальної оптимізації, побудови оптимальних квадратур та задач групового вибору. Для задач глобальної оптимізації обгрунтовано зведення задачі глобальної оптимізації до задачі оптимального розбиття, а також розроблено новий алгоритм глобальної оптимізації багатоекстремальної функції, заснований на зведенні задачі глобальної оптимізації до задачі оптимального розбиття множин з одночасним пошуком усіх локальних мінімумів функції та їх зон притягання, з наступним вибором глобального мінімуму. Запропоновано нову модифікацію функції штрафу за помилку, що допускається у разі віднесення будь-якої точки з зони притягання одного локального мінімуму до зони притягання іншого. Стосовно задач побудови оптимальних квадратур для функціональних класів, заданих квазиметриками, наведено новий наближений метод чисельного пошуку оптимальних вузлів та оптимальних коефіцієнтів квадратурної формули, а також найкращої гарантованої точності, заснований на зведенні задачі побудови оптимальних квадратур до задачі оптимального розбиття множин на підмножини з пошуком координат центрів цих підмножин, які співпадають з координатами оптимальних вузлів квадратурної формули. Розроблено декілька модифікацій нового алгоритму наближеного обчислення оптимальних коефіцієнтів квадратурних формул як лебегових мір підмножин, на які розбивається вихідна множина. На відміну від відомих результатів, одержаних для випадків, коли вузли оптимальної квадратури, що є центрами оптимального розбиття, співпадають з центрами оптимального покриття, розроблені алгортми вперше для будь-яких функціональних класів, заданих квазиметриками, дали змогу числовоми методами знаходити оптимальні вузли, оптимальні коефіцієнти квадратури та значення для найкращої гарантованої точності для будь-якого числа вузлів квадратурної формули.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112,022
Шифр НБУВ: РА320278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Степанчук Ю.С. 
Діяльність громадських і політичних об'єднань УСРР у контексті соціальної політики більшовицького режиму в 1920-х - на початку 30-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.С. Степанчук ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено діяльність громадянських і політичних об'єднань в УСРР як інструменту у реалізації соціальної політики партії більшовиків у 1920-х - на початку 1930-х рр. На підставі вивчення нових джерел і літератури проаналізовано роль громадянських і політичних організацій у суспільних перетвореннях, зокрема у запровадженні радянською владою контролю та ідеологічного тиску на соціальну структуру населення УСРР. Розкрито особливості більшовицької соціальної політики та висвітлено взаємодію системи компартійних органів і громадянських організацій. Висвітлено процес становлення та розвитку громадських і політичних об'єднань УСРР, з'ясовано причини виникнення, трансформацію та завдання, що покладалися на громадські об'єднання партією влади на різних етапах періоду, що вивчається. Показано вплив даних організацій на здійснення політики індустріалізації та колективізації сільського господарства. Розкрито роль певних організацій у переслідуванні ідеологічно "чужих" груп населення УСРР. Вказано, що конкретні об'єднання сприяли вирішеню проблеми подолання дитячої безпритульності, ліквідації неписьменності, розширювали мережу початкових і середніх шкіл, покращували санітарні умови та здоров'я громадян. Зроблено висновок, що громадські та політичні організації, що існували протягом дослідженого періоду, забезпечували більшовицькому режиму надійний контроль на усім населенням УСРР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-4 +
Шифр НБУВ: РА343927

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Татьяненко О.В. 
Клініко-функціональні критерії обмежень життєдіяльності при гіпертонічній хворобі II стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Татьяненко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Проведено досліження обмежень життєдіяльності в аспекті вивчення проблеми удосконалення медико-соціальної експертизи за гіпертонічної хвороби (ГХ) II стадії. В результаті комплексного обстеження встановлено, що ГХ II стадії характеризується різноманітністю структурно-функціональних змін серцево-судинної системи, що свідчить про клінічну та патогенетичну гетерогенність проявів даної стадії захворювання й обумовлює диференційовані підходи щодо оцінки обмежень життєдіяльності. Уточнено патогенетичні взаємозв'язки, які відображають негативний вплив гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ) на функціонування системи кровообігу у хворих на ГХ. Встановлено, що прогресування ГЛШ супроводжується розвитком автономної дисфункції серця, а у випадку формування даної патології за концентричним типом, у порівнянні з ексцентричним, відзначено вищі рівні артеріального тиску (АТ) за даними добового моніторування та вірогідне зниження часових показників варіабельності серцевого ритму (ВСР). Встановлено, що рівень реакції систолічного АТ на фізичне навантаження у хворих на ГХ поєднаний з рівнем систолічного АТ за даними добового моніторування АТ та зворотно пов'язаний зі статистичними та спектральними параметрами добової ВСР. Виявлено, що на формування обмежень життєдіяльності за ГХ II стадії впливають тривалість захворювання, ступінь і характер артеріальної гіпертензії, ступінь і геометричний тип ГЛШ, а також тип гемодинамічної реакції на фізичне навантаження. Розроблено диференційовані критерії функціонального стану серцевої діяльності, які рекомендовано використовувати під час проведення медико-соціальної експертизи для встановлення оцінки обмежень життєдіяльності хворих на ГХ II стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА336310

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Степанчук О.В. 
Методи створення і ведення транспортно-екологічного моніторингу в крупних і найкрупніших містах (на прикладі м.Києва): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / О.В. Степанчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Запропоновано методи проведення транспортного моніторингу на основі вибіркових обстежень величин інтенсивності дорожнього руху за допомогою аерокосмічної зйомки й експрес-методів визначення основних показників руху автотранспорту. Встановлено зв'язок транспортного та екологічного моніторингу. Наведено шляхи нового вирішення задачі моніторингу стану транспортної системи міста за величинами вхідних потоків автотранспортних засобів у окремі транспортні підрайони. Створено методику визначення та коригування оцінки екологічного стану в підрайоні за допомогою моделювання та обчислення показників за умови відсутності або недостатньої інформації про них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-08-641 + О35-082 н631 +
Шифр НБУВ: РА331709

Рубрики:

      
5.

Степанчук В.М. 
Нижній і середній палеоліт України (ключові проблеми): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / В.М. Степанчук ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Узагальнено матеріали з нижнього та середнього палеоліту України (приблизно 1 млн. - 30 тис. років тому) і проаналізовано ключові проблеми дослідження даного періоду в системі людина - довкілля. Визначено геохронологічні межі нижнього та середнього палеоліту на території країни, розроблено його археологічну періодизацію. Проаналізовано дані абсолютної хронології та динаміки навколишнього середовища. Встановлено закономірності доступності ресурсів життєзабезпечення залежно від глобальних і сезонних кліматичних ритмів. Наведено характеристику джерел з нижнього та середнього палеоліту. Критично проаналізовано гіпотези, що пояснюють варіабельність середнього палеоліту. Обгрунтовано пульсуючу ареальну модель заселення території країни. Доведено принципову подібність універсальних характеристик суспільства традиційних мисливців-збирачів і неандертальців на території України. Наведено узагальнену характеристику способу життя первісного населення. Визначено особливості переходу від середнього до верхнього палеоліту. Основні положення наукового дослідження рекомендовано використовувати під час написання загальних праць з первісної історії України та Східної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА335202

Рубрики:

      
6.

Татьянчикова І.В. 
Особливості формування життєвих орієнтацій в учнів допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / І.В. Татьянчикова ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі формування у розумово відсталих учнів життєвих орієнтацій. З'ясовано психологічний зміст життєвих орієнтацій, визначено їх види, складові і механізми становлення, показники сформованості; виявлено особливості життєвих орієнтацій у розумово відсталих школярів стосовно професійної діяльності, матеріально-побутового добробуту, міжособистісних стосунків, непрофесійної сфери життєдіяльності; розроблено спеціальну систему корекційно-розвивальної роботи, спрямованої на формування вміння планувати життєві перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.241

Рубрики:

      
7.

Татьянченко О.Г. 
Теоретичні основи прогнозування термопружних деформацій осьового інструменту і деталі і їх вплив на точність обробки отворів: Автореф. дис... канд. д-ра техн. наук: 05.03.01 / О.Г. Татьянченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2006. — 35 с. — укp.

Показано можливість підвищення точності обробки отворів осьовим лезовим інструментом за рахунок усунення похибок поздовжнього профілю отворів на підставі нових методів обробки з урахуванням особливостей контактних і термопружних процесів у зоні контакту інструмента та деталі. Розроблено комплексну математичну модель утворення похибки поздовжнього перетину отвору, що вперше враховує нелінійність термопружних деформацій деталі по глибині отвору, а також її пружно-пластичні деформації. За допомогою даної моделі встановлено, що основною причиною виникнення бочкоподібної форми на початку отвору є температурні деформації інструмента, а в середині та кінці отвору - температурні деформації деталі в зоні різання. Вперше запропоновано способи прогнозування форми та розмірів поздовжнього профілю отворів та ефективні методи усунення похибки поздовжнього перетину отворів у разі часткової обробки осьовим лезовим інструментом за рахунок використання прогресивних конструкцій інструмента та керування робочими процесами у зоні різання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.013.4-1 +
Шифр НБУВ: РА348016

Рубрики:

      
8.

Степанчук С. О. 
Формування, використання та перспективи розвитку інтелектуального потенціалу харчової промисловості / С. О. Степанчук. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є процеси формування, використання та розвитку інтелектуального потенціалу харчової промисловості.Предметом дослідження є теоретико-методичні основи і практичні аспекти удосконалення формування, використання та розвитку інтелектуального потенціалу харчової промисловості з погляду національного інтелектуального потенціалу.Методи дослідження. Емпіричні результати дослідження базувались на застосуванні таких методів, як: ретроспективний аналіз, групування та узагальнення, інтерпретація наукових даних, діалектичний метод, синергетика. Для аналізу та оцінки інтелектуального потенціалу харчової промисловості використовувалися: економіко-статистичний, економічний та порівняльний аналіз, інтегральні параметри. Для опису інтелектуального потенціалу як системи, визначення структури та взаємозв'язків між елементами інтелектуального потенціалу застосовувалися: принципи теорії систем та економічної синергетики; закони фундаментального розвитку соціально-економічних систем – для формування структури, характеристик та перспектив розвитку інтелектуального потенціалу харчової промисловості; порівняльний аналіз та методи економіко-математичного моделювання – для оцінювання інтелектуального потенціалу та аналізу ефективності його використання; експертні методи оцінювання та математичного аналізу – для аналізу взаємозв'язків між елементами інтелектуального потенціалу харчової промисловості та їх впливу на подальший розвиток; методи графічного аналізу – для наочного відображення теоретичних положень та емпіричних даних.Удосконалено:- систематизацію ключових факторів впливу на формування, використання та розвиток інтелектуального потенціалу харчової промисловості, які побудовано як багаторівневу структуру і доповнено групою факторів, що враховують особливості харчової промисловості;- структурно-логічну послідовність трансформування інтелектуального потенціалу харчової промисловості в інтелектуальний капітал харчової промисловості через апарат оцінки вартості інтелектуальних ресурсів та здійснення їх правового захисту, що дозволить реалізовувати інтелектуальний потенціал і в процесі його капіталізації отримувати прибуток;Набули подальшого розвитку: - понятійно-категорійний апарат теорії інтелектуального потенціалу у частині визначення понять: «інтелектуальний потенціал харчової промисловості», яке сформовано з погляду національного інтелектуального потенціалу, розглядається як система та враховує особливості харчової промисловості, і виражається через сукупність інтелектуального потенціалу працівників харчової промисловості, структурно-організаційного інтелектуального потенціалу, інтелектуальної продукції та технологій, нематеріальних активів, готових до трансформації в інтелектуальний капітал;«інтелектуальний капітал харчової промисловості» з погляду національного інтелектуального капіталу – як сукупність інтелектуальних ресурсів харчової промисловості, що є в наявності та використовуються в процесі функціонування харчової промисловості, в результаті чого отримується галузевий продукт інтелектуальної праці і забезпечується економічний та інноваційний розвиток, зростання ВВП, конкурентоспроможність суб'єктів харчової промисловості;- загальні принципи розроблення програми розвитку інтелектуального потенціалу харчової промисловості з погляду національного інтелектуального потенціалу, що сформовані на основі результатів PEST-аналізу, адаптовані до особливостей харчової промисловості і виражені через систему чинників впливу з розробленням заходів ефективного використання та стимулювання розвитку інтелектуального потенціалу харчової промисловості;- підходи до розроблення системи заходів стимулювання використання інтелектуального потенціалу харчової промисловості, яку побудовано за ієрархічно-інтегральним принципом як цілісну трьохрівневу систему заходів (макро-, мікро-, мезорівня), на основі чого на мезорівні запропоновано створення галузевих sharing-центрів обміну результатами інтелектуальної діяльності харчової промисловості та запровадження корпоративної освіти, а на мікро-рівні – застосування системи виявлення молодого потенціалу на підприємствах і у ЗВО з метою подальшого кар'єрного росту на замовлення підприємств харчової промисловості, що дозволить активізувати перетворення інтелектуального потенціалу харчової промисловості на інтелектуальний капітал;- теоретико-методичний інструментарій прогнозування впливу результатів реалізації програми розвитку інтелектуального потенціалу харчової промисловості на збільшення величини доходу (роялті) підприємств харчової промисловості, який актуалізовано використанням екстраполяції тренду та врахуванням експертних оцінок із застосуванням GАP-методу, що дозволило зробити прогноз про досяжність стратегічних цілей.Сфера використання: харчова промисловість.^UThe object of research is the processes of formation, use and development of the intellectual potential of the food industry.The subject of the research is the theoretical and methodological bases and practical aspects of improving the formation, use and development of the intellectual potential of the food industry in terms of national intellectual potential.Research methods. The empirical results of the study were based on the application of such methods as: retrospective analysis, grouping and generalization, interpretation of scientific data, dialectical method, synergetics. For the analysis and assessment of the intellectual potential of the food industry were used: economic-statistical, economic and comparative analysis, integrated parameters. To describe the intellectual potential as a system, to determine the structure and relationships between the elements of intellectual potential were used: the principles of systems theory and economic synergetics; laws of fundamental development of socio-economic systems - to form the structure, characteristics and prospects for the development of the intellectual potential of the food industry; comparative analysis and methods of economic and mathematical modeling - to assess the intellectual potential and analyze the effectiveness of its use; expert methods of assessment and mathematical analysis - to analyze the relationships between the elements of the intellectual potential of the food industry and their impact on further development; methods of graphic analysis - for visual display of theoretical positions and empirical data.Improved:- systematization of key factors influencing the formation, use and development of intellectual potential of the food industry, which are built as a multilevel structure and supplemented by a group factors that take into account the characteristics of the food industry;- structural and logical sequence of transformation of the intellectual potential of the food industry into the intellectual capital of the food industry through the apparatus of assessing the value of intellectual resources and their legal protection, which will realize the intellectual potential and make a profit in the process of capitalization;Further developed:- conceptual and categorical apparatus of the theory of intellectual potential in terms of defining concepts:"Intellectual potential of the food industry", which is formed in terms of national intellectual potential, is considered as a system and takes into account the specifics of the food industry, and is expressed through the totality of intellectual potential of food industry, structural and organizational intellectual potential, intellectual products and technologies transformation into intellectual capital;"Intellectual capital of the food industry" in terms of national intellectual capital - as a set of intellectual resources of the food industry that are available and used in the functioning of the food industry, resulting in a sectoral product of intellectual labor and economic and innovative development, GDP growth, competitiveness food industry entities;- general principles of developing a program for the development of intellectual potential of the food industry in terms of national intellectual potential, formed on the basis of PEST-analysis, adapted to the characteristics of the food industry and expressed through a system of influencing factors;- approaches to the development of a system of measures to stimulate the use of intellectual potential of the food industry, which is built on the hierarchical-integrated principle as a holistic three-level system of measures (macro-, micro-, meso), based on which the meso-level food industry and introduction of corporate education, and at the micro-level - the use of a system for identifying young potential in enterprises and free economic zones for further career growth commissioned by the food industry, which will intensify the transformation of the intellectual potential of the food industry into intellectual capital;Theoretical and methodological tools for forecasting the impact of the results of the program of development of intellectual potential of the food industry on increasing the amount of income (royalties) of food industry, which is updated using trend extrapolation and expert assessments using GAP-method, which allowed to forecast strategic goals.Scope: food industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Демиденко О. А. 
Закономірності формування структури та властивостей порошкових композиційних матеріалів на основі заліза та самофлюсивних сплавів багатофункціонального призначення / О. А. Демиденко. — Б.м., 2021 — укp.

Демиденко О. А. Закономірності формування структури та властивостей порошкових композиційних матеріалів на основі заліза та самофлюсивних сплавів багатофункціонального призначення.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.16.06 – порошкова металургія та композиційні матеріали. – Національний технічний університет України «КПІ ім. Ігоря Сікорського», м. Київ, 2021 р.Робота присвячена встановленню закономірностей формування структури, фізико- механічних властивостей та експлуатаційних характеристик композиційних матеріалів залізо – СФЗ отриманих з використанням різноманітних технологій порошкової металургії.В роботі досліджені процеси змочування заліза та його сплавів розплавами самофлюсивних сплавів на основі заліза. Встановлено, що СФЗ змочує залізо і його сплави починаючи з температури 1100 0С, а між сталями та СФЗ відбувається взаємодія з утворенням нових фазових складових у вигляді прошарків.Встановлений механізм спікання досліджуваних матеріалів, згідно якого причиною залишкової пористості в спечених матеріалах є тиск газу в закритих порах, який протидіє діючим лапласівським силам.Найбільші значення фізико-механічних характеристик спостерігаються для матеріалів, що мають каркасну структуру та вміст самофлюсивного сплаву на основі заліза у межах 20 %.Встановлено, що кращі показники зносостійкості та корозійної стійкості мають матеріали з вмістом самофлюсивного сплаву на основі заліза 20 – 30 % та сотовою структурою.^UDemydenko O. Regularities of formation of structure and properties of powder composite materials on the basis of iron and self-fluxing alloys of multipurpose function.The dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of technical sciences on a specialty 05.16.06 - powder metallurgy and composite materials. – Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, Kyiv, 2021The work is devoted to the establishment of regularities of structure formation, physical and mechanical properties and operational characteristics of composite materials iron - self - fluxing multifunctional alloy obtained using various technologies of powder metallurgy.The processes of wetting iron and its alloys with melts of self-fluxing iron-based alloys are investigated in the work. It is shown that the melt of the self-fluxing alloy wets the surfaces of iron and its alloys. Increasing the degree of alloying of steels impairs their wettability, due to the presence of carbides, which are known to impair wettability. Between steels and self-fluxing iron-based alloys there is an interaction with the formation of new phase components in the form of layers, the width of which dependson the temperature and interaction time. Also, the width of the layers is affected by the degree of alloying of steels, with increasing degree of alloying decreases the degree ofinteraction between the components.The presence of interaction is confirmed by the change in the content of elementsnear the transition zones. In self-fluxing alloys based on iron, the content of chromium and nickel changes - it decreases, and in iron and its alloys the content of these elements increases.The processes of compaction of composite material using various technologies of powder metallurgy are studied. It is established that in the materials obtained by pressing followed by sintering in a protective medium, porosity is present as a phase component, caused by the formation of closed porosity at the initial stages of sintering. The mechanism of sintering of the investigated materials is established, according to which the cause of residual porosity in sintered materials is the gas pressure in closed pores, which counteracts the acting Laplace forces.The influence of technological parameters of compaction and composition of composite materials based on iron and self-fluxing alloys based on iron on the formation of the final structure is established. Self-fluxing alloy based on iron, which during sintering is in the liquid phase during crystallization forms layers between parts of the iron powder. With a self-fluxing alloy content of 20% or more, a frame structure is formed. Increasing the content of self-fluxing alloy increases the hardness. The high hardness is due to the fact that in the sintering process there was a self-reinforcement due to the formation of a frame of self-fluxing alloy, which at high hardness has a fairly high impact strength.The study of mechanical characteristics shows that with increasing content of self-fluxing alloy for materials obtained by pressing followed by sintering in a protective environment, the tensile strength decreases, and the tensile strength remains virtually unchanged. It is known that the characteristics of materials largely depend on the quality of the contact surface between the components. On the one hand, increasing the amount of self-fluxing alloy provokes the dissolution of impurities, such as iron oxides, and improving the contact surface, and on the other hand, increasing the content of the brittle component reduces the overall strength of the material and consequently compensates for the properties. The highest values of physical and mechanical characteristics are observed for materials with a frame structure and the content of self- fluxing alloy based on iron within 20%.Some operational properties of materials are studied. It is established that the resistance to wear with a fixed abrasive, in the conditions of gas-abrasive wear, resistance to corrosion depend on the method of obtaining materials, their composition and structure. The best indicators of wear resistance and corrosion resistance have materials with a content of self-fluxing alloy based on iron 20 – 30 % and honeycomb structure.In addition, as mentioned above, when sintering materials, depending on the method of obtaining them in its structure, a framework of wear-resistant self-fluxing alloy is formed, which is an obstacle to the action of abrasives and aggressive media.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського