Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (81)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=СТЕФАНЮК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Стефанюк С.К. 
Виховання гуманності підлітків засобами української обрядовості: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.К. Стефанюк ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

У дисертації висвітлюються основні філософсько-педагогічні погляди на виховання гуманності, розглядаються засоби його здійснення, умови творчого використання у школі етнопедагогічної вітчизняної спадщини. Важлива увага приділяється також розумінню духовно-емоційної сфери і творчо-оцінкового середовища, в якому відбувається гуманне виховання підлітка. Встановлено, що засоби української обрядовості є нетрадиційними формами гуманного виховання підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.16

Рубрики:

      
2.

Стефанюк І.Б. 
Державний фінансовий контроль підприємницької діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.Б. Стефанюк ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади державного фінансового контролю підприємницької діяльності, його об'єктивну необхідність і роль у системі державного регулювання економіки, визначено об'єкти контролю за умов ринкової економіки. Проаналізовано організацію державного фінансового контролю підприємницької діяльності в Україні. Розглянуто правові засади функціонування його суб'єктів. Встановлено особливості та тенденції розвитку системи державного фінансового контролю підприємницької діяльності в Україні. Розроблено рекомендації щодо основних напрямків підвищення ефективності державного фінансового контролю підприємницької діяльності в контексті адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1-93-218 + У9(4Укр)261.8
Шифр НБУВ: РА320013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Стефанюк М.Ф. 
Морфофункціональний стан бронхів, зміни загального імунітету та неспецифічного клітинного захисту легень при повторних бронхопневмоніях у військовослужбовців строкової служби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / М.Ф. Стефанюк ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам прогнозування повторного розвитку пневмонії у військовослужбовців строкової служби, розробки рекомендацій з оптимізації лікування, первинної та повторної профілактики цієї хвороби. У праці аналізуються особливості клінічного перебігу, структурно-функціональних змін бронхів, неспецифічного клітинного захисту легень та імунного статусу у хворих повторними пневмоніями. Для порівняння наводяться аналогічні показники хворих на пневмонію без схильності до повторення. Зауважено наявність помітної різниці щодо аналізованих показників у хворих на повторні пневмонії та пневмонії без схильності до повторення. Запропоновано інформативні критерії прогнозування повторного перебігу хвороби, розроблено рекомендації стосовно первинної та вторинної профілактики захворювання у військових з'єднаннях України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.12-25

Рубрики:

      
4.

Стефанюк В.С. 
Правова обумовленість запровадження адміністративної юстиції в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.С. Стефанюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття адміністративної юстиції та її моделей в іноземних державах. Досліджено особливості запровадження адміністративної юстиції в Україні і необхідність створення правових умов з метою реформування структури органів судової влади, створення в її системі Державної судової адміністрації як однієї з гарантій незалежного правосуддя та організаційного забезпечення діяльності судової влади. Розглянуто сучасні види судового контролю за рішеннями, діями чи бездіяльністю органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб, що становлять головний зміст діяльності адміністративної юстиції. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення та прийняття нового законодавства, що є відображенням розробленої концепції запровадження адміністративної юстиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА309025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Стефанюк О.Д. 
Розвиток науково-методичних засад соціально-економічного районування регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.Д. Стефанюк ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні та методичні положення, розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення науково-методичних засад соціально-економічного районування регіону. Розкрито суть понять "регіональна система", "регіон" і "соціально-економічне районування". Формалізовано підходи до ідентифікації регіонів. Визначено основні підсистеми регіональної системи, які є елементами регіону. З метою обгрунтування теоретичних засад соціально-економічного районування, яке дозволяє регулювати відносини між центром і регіонами та формувати адміністративно-територіальний устрій регіону, систематизовано принципи соціально-економічного районування, що дозволяє визначити його цілі. Запропоновано підхід до зазначеного районування з урахуванням індексу спеціалізації господарської діяльності та структурних зрушень соціально-економічного розвитку малих і мікрорегіонів, використання якого дозволить сформувати нові округи за допомогою укрупнення адміністративно-територіальних утворень і виділення їх ядер. Розвинуто підхід до оцінювання соціально-економічного розвитку регіону, який передбачає визначення сукупного індексу, що характеризує рівень розвитку згідно з традиційною спеціалізацією господарської діяльності територіальних утворень. Проведено апробацію підходу до обгрунтування основної спеціалізації господарської діяльності, зокрема пріоритетних напрямів розвитку малих і мікрорегіонів АР Крим. Розроблено проект нового адміністративно-територіального устрою регіону з урахуванням основної спеціалізації господарської діяльності, рівня соціально-економічного розвитку та структурних зрушень даного розвитку малих і мікрорегіонів АР Крим, який є основою для вдосконалення механізмів управління соціально-економічним розвитком і системи регіонального самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА361029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Стефанюк Г.В. 
Шкільництво в Західній Україні під час німецької окупації (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.В. Стефанюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 19 с. — укp.

На підставі ретроспективного аналізу здійснено спробу комплексного дослідження розвитку шкільництва в Західній Україні під час німецької окупації, грунтуючись на архівних джерелах, документах та матеріалах тогочасних періодичних видань. Досліджено роль суспільно-політичних чинників у боротьбі за національну школу, що проходила на тлі загального протистояння між німецькою владою та ОУН, яка виражала погляди та інтереси значної частини українського населення. Проаналізовано освітню політику нацистського режиму, причини реформування системи навчання й виховання. Доліджено діяльність німецьких і місцевих органів влади щодо підготовки педагогічних кадрів та підвищення їх фахового рівня. Розглянуто функціонування народних шкіл у регіоні у взаємозв'язку з політикою окупаційної влади, яка визначала спрямованість навчально-виховного процесу. Здійснено аналіз навчально-виховної системи в історичному та етнополітичному аспектах, зважаючи на місце та роль освіти, навчання та виховання в життєдіяльності суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-7 + Ч33(4УКР3)6 +
Шифр НБУВ: РА332574

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Стефанюк В. Й. 
Управління продукційним процесом за вирощування стевії (Stevia rebaudiana Bertoni) / В. Й. Стефанюк. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження - процеси росту й розвитку та формування продуктивності стевії залежно від погодних умов, сортових особливостей та елементів технології вирощування; фізіолого–онтогенетичний процес формування і реалізації потенціалу сортів культури залежно від дії досліджуваних факторів. Мета роботи - теоретично обґрунтувати та розробити агробіологічні основи інтенсифікації технології вирощування стевії у зонах Лісостепу та Степу України шляхом удосконалення агротехнічних факторів, що забезпечують максимальну реалізацію біологічного потенціалу сортів стевії нового покоління. Методи досліджень: польовий, лабораторний, вимірювально-візуальний, вимірювально-ваговий, розрахунково-порівняльний, математико-статистичний. Для умов Лісостепу і Степу України теоретично узагальнено і науково обґрунтовано вирішення проблеми збільшення рівня врожайності стевії шляхом виявлення особливостей росту, розвитку та продуктивності рослин залежно від методів розмноження, рівня удобрення, водного режиму, погодних умов вегетаційного періоду та інших елементів технології вирощування культури. Встановлено закономірності формування показників продуктивності та якості урожаю стевії залежно від агротехнологічних прийомів вирощування. Удосконалено основні елементи технології вирощування стевії: строки сівби і садіння, норми висіву та стимуляція насіння; критерії підбору сортів і гібридів стевії для методу розмноження. Розроблені наукові засади системи удобрення із залученням органічних та нанодобрив, а також ресурсоощадну технологію вирощування стевії. Галузь використання - сільськогосподарське виробництво та переробна і харчова промисловість.^UObject of research - the processes of growth and development and formation of stevia productivity depending on weather conditions, varietal characteristics and elements of cultivation technology; physiological-ontogenetic process of formation and realization of the potential of cultivars depending on the action of the studied factors. The purpose of the work is to theoretically substantiate and develop agrobiological bases of intensification of stevia cultivation technology in the Forest-Steppe and Steppe zones of Ukraine by improving agro-technical factors that ensure maximum realization of biological potential of new generation stevia varieties. Research methods: field, laboratory, measuring and visual, measuring and weighing, calculation-comparative, mathematical and statistical. For the conditions of the Forest-Steppe and Steppe of Ukraine the problems of increasing the yield of stevia by theoretically substantiating the growth, development and productivity of plants depending on breeding methods, fertilizer level, water regime, weather conditions of the growing season and other elements of cultivation technology are theoretically generalized and scientifically substantiated. Regularities of formation of indicators of productivity and quality of a crop of stevia depending on agrotechnological receptions of cultivation are established. The basic elements of technology of cultivation of stevia are improved: terms of sowing and planting, norms of sowing and stimulation of seeds; criteria for selection of varieties and hybrids of stevia for the method of reproduction. Scientific bases of the fertilizer system with the involvement of organic and nanofertilizers, as well as resource-saving technology of stevia cultivation have been developed. The field of application is agricultural production and processing and food industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського