Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (304)Книжкові видання та компакт-диски (310)Журнали та продовжувані видання (180)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)261.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дереконь В.М. 
Аудит як форма фінансового контролю та складова адміністративно-правової інфраструктури детінізації економічних відносин в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Дереконь ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення ефективності аудиту як форми фінансового контролю. Удосконалено нормативно-правове забезпечення інтеграції аудиту в адміністративно-правову інфраструктуру протидії очевидним і неочевидним (тіньовим) адміністративним деліктам, порушенням фінансової дисципліни, детінізації економічних відносин в Україні. Проаналізовано проблемну ситуацію та світовий досвід удосконалення аудиту як форми фінансового контролю. Розкрито його можливості як засобу протидії порушенням фінансової дисципліни та елементу адміністративно-правової інфраструктури детінізації економічних відносин. Обгрунтовано необхідність створення цілісної системи фінансового контролю в державі шляхом включення в неї недержавних форм внутрішнього та зовнішнього аудиту, а також розробки та законодавчого закріплення в комплексному нормативно-правовому акті адміністративно-правових підстав, процесуальних процедур, стандартів і нормативів проведення, документального оформлення та реалізації результатів аудиторської перевірки. Показано доцільність створення адміністративно-правового механізму взаємодії органів державного та недержавного аудиту, внутрішніх та зовнішніх аудиторів, створення адміністративно-правових передумов забезпечення незалежності та об'єктивності недержавних аудиторів під час проведення аудиту, фіксації його результатів, підготовці висновку, досягнення основної мети фінансового контролю - виявлення недостатніх фінансових операцій, звітів, балансів та порушень фінансової дисципліни, очевидних та неочевидних (тіньових) адмінделіктів, інших тіньових проявів. Обгрунтовано необхідність виконання положень Концепції Адміністративної реформи щодо зменшення кількості перевірок за рахунок створення, наприклад, інформаційно-аналітичних систем і баз даних "кабінетного аудиту". Розроблено проект Закону України "Про фінансовий контроль" як комплексний нормативно-правовий акт, необхідний для формування цілісного механізму аудиторського контролю за фінансово-господарською діяльністю суб'єктів господарювання. Розроблено законопроекти щодо внесення змін і доповнень до Закону України "Про аудиторську діяльність" та законодавчі акти України, спрямовані на підвищення ролі аудиту як форми фінансового контролю та елементу адміністративно-правової інфраструктури детінізації економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 + Х829(4УКР)201 +
Шифр НБУВ: РА353734

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Брюшкова Н.О. 
Державне бюджетування з використанням методів фінансового контролінгу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.О. Брюшкова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методологічний підхід до реалізації державного бюджетування з використанням фінансового контролінгу. Проаналізовано суть соціально-економічного розвитку країни. Визначено теоретичні засади управління цим процесом на основі взаємозв'язку державної політики, стратегії та державного бюджету. Удосконалено принципи його формування. Проведено історико-економічний аналіз системи фінансового контролінгу та визначено її місце в системі державного управління фінансовими потоками. Сформульовано основні положення системи фінансового контролінгу, що застосовуються для організації державного бюджетування. Запропоновано метод автоматичного визначення пріоритетів соціально-економічного розвитку з застосуванням закономірностей збереження гомеостазу складних відкритих систем. Розроблено рекомендації щодо визначення пріоритетів соціально-економічного розвитку регіонів і галузей економіки України, а також стосовно організації та використання у процесі державного управління системи моніторингу соціально-економічного розвитку керованих об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4УКР)261.8 +
Шифр НБУВ: РА361398

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Залуцька Н. С. 
Державний контроль в системі оподаткування використання природних ресурсів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Н. С. Залуцька ; Львів. держ. фін. акад. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено державний контроль в системі оподаткування використання природних ресурсів. Розглянуто державний контроль щодо оподаткування ресурсних платежів в сукупності та виділено основні напрями його реформування. Запропоновано формування відповідного органу податкової міліції у складі органів державної податкової служби. Проаналізовано діяльність вугільних підприємств на державному та місцевому рівні та запропоновано схему сплати ними ресурсних платежів. Обгрунтовано необхідність створення фонду ресурсного відновлення територій, де працюють вуглевидобувні підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)261.8
Шифр НБУВ: РА376009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Брехов С. С. 
Державний фінансовий контроль за сплатою податку на прибуток підприємств в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / С. С. Брехов ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено економіко-правову природу, сутність, функції, світовий досвід державного фінансового контролю за сплатою податку на прибуток підприємств. Проаналізовано стан державної системи контролю за сплатою податку на прибуток підприємств, визначено основні інструменти уникнення його сплати. Розв'язано наукове завдання щодо створення ефективної системи державного фінансового контролю за сплатою податку на прибуток за рахунок наділення її здатністю до саморегулювання, що дозволить акумулювати й ефективно використовувати наявні ресурси та потенціал розвитку, сприймати нововведення, виявляти власні недоліки та вживати заходів щодо їх усунення. Завершальними її елементами повинні стати інформаційне наповнення, що може бути досягнуто за рахунок зміни, підходів до відбору, узагальнення матеріалів перевірок ризикових підприємств, інспектування ризиків несплати податку, що дозволить аналізувати одержану інформацію та приймати подальші рішення щодо усунення виявлених недоліків з адміністрування податку на прибуток підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.871 + У9(4УКР)261.8
Шифр НБУВ: РА377136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Стефанюк І.Б. 
Державний фінансовий контроль підприємницької діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.Б. Стефанюк ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади державного фінансового контролю підприємницької діяльності, його об'єктивну необхідність і роль у системі державного регулювання економіки, визначено об'єкти контролю за умов ринкової економіки. Проаналізовано організацію державного фінансового контролю підприємницької діяльності в Україні. Розглянуто правові засади функціонування його суб'єктів. Встановлено особливості та тенденції розвитку системи державного фінансового контролю підприємницької діяльності в Україні. Розроблено рекомендації щодо основних напрямків підвищення ефективності державного фінансового контролю підприємницької діяльності в контексті адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1-93-218 + У9(4Укр)261.8
Шифр НБУВ: РА320013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ващенко І.В. 
Державний фінансовий контроль та його вдосконалення у трансформаційній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.В. Ващенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні питання організації фінансово-контрольної діяльності в Україні. Проаналізовано зміст поняття "контроль" і доведено, що його найбільш визначальною рисою є здатність привести фактичний стан фінансової системи у строгу відповідність до вимог держави. Доведено неправомірність вживання термінів "контроль" та "аудит" як синонімів, оскільки фінансовий контроль є поняттям більш широким і аудит є однією з його складових. Показано, що фінансовий контроль не завжди є органічною складовою процесу управління. Обгрунтовано можливість його здійснення поза функціями управління та використання як альтернативного заходу адміністративного впливу. Проведено дослідження фінансових систем грошових потоків як предмета діяльності державного контролю. Виявлено причини їх тінізації, сформульовано механізми та способи детінізації економіки. Розглянуто організаційно-інституціональну структуру органів державного фінансового контролю й обгрунтовано об'єктивні принципи розмежування сфери їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 +
Шифр НБУВ: РА336325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Жигаленко 
Ефективність податкового контролю в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Ольга Вікторівна Жигаленко ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-218-07 + У9(4УКР)261.8-218-07
Шифр НБУВ: РА366085

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Клімова С.М. 
Інституціональна організація фінансового контролю на центральному рівні державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / С.М. Клімова ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

З'ясовано поняття державного фінансового контролю та розкрито суть трьох його моделей в Україні. Визначено місце та роль системи державного фінансового контролю в державному управлінні, відзначено особливості трьох рівнів державного фінансового контролю. Встановлено відмінності у функціонуванні органів внутрішнього та зовнішнього державного контролю. З метою впорядкування організаційних форм взаємодії даних органів проаналізовано її соціальний та інформаційний аспекти. Запропоновано напрямки вдосконалення організації державного фінансового контролю на центральному рівні в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8-21 +
Шифр НБУВ: РА323722

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шевченко Н. В. 
Механізм оцінки ефективності державного фінансового контролю в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Н. В. Шевченко ; ДВНЗ "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2011. — 21 с.: табл. — укp.

Поглиблено розуміння економічного змісту фінансового контролю. Розширено перелік функцій державного фінансового контролю (ДФК). Узагальнено світовий і вітчизняний досвід розвитку системи ДФК. Систематизовано світовий досвід організації роботи органів ДФК. Визначено концептуальні засади механізму оцінювання ефективності ДФК. Обгрунтовано трикомпонентний критерій оцінювання ефективності заходів ДФК з урахуванням їх економічної діяльності результативності та дієвості. Розроблено систему інтегральних показників для проведення багаторівневого якісного та кількісного оцінювання ефективності ДФК. Визначено шляхи удосконалення правової, інформаційної, організаційної, кадрової складових механізму оцінювання ефективності системи ДФК в Україні. Розроблено механізм дистанційного аудиту бюджетної ефективності на основі ризик-орієнтованого підходу. Розвинуто засади оцінювання аудиторського ризику під час проведення ДФК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8
Шифр НБУВ: РА384806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Рибачук В.Л. 
Механізми вдосконалення фінансового контролю в системі державного управління: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Л. Рибачук ; Рада по вивч. продуктив. сил України НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уточнено та доповнено концептуальні положення формування фінансового контролю в системі державного управління, розглянуто практику фінансового контролю на підставі визначення чинників, які обумовлюють необхідність його посилення за сучасних умов. Обгрунтовано основні напрями удосконалення механізму державного фінансового контролю за використання бюджетних коштів і позабюджетних фондів з установленнням стандартів і процедур контрольних дій, визначенням місця та ролі кожної ланки фінансового контролю у системі державного управління, посиленням координацій їх дій і покращанням інформаційного забезпечення контрольних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 +
Шифр НБУВ: РА369632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сокольська Р.Б. 
Моделювання та розробка комплексної системи фінансового контролю на промисловому підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Р.Б. Сокольська ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 21 с. — укp.

Проаналізовано елементи систем фінансового контролю, визначено його поняття, принципи, основні функції. Обгрунтовано критерії якості інформації та створено математичну модель оптимізації періодичності її надходження. Розроблено деталізовану методику проведення внутрішньої фінансової перевірки. Удосконалено методику аналізу фінансового стану підприємства. Висвітлено організаційне та інформаційне забезпечення системи фінансового контролю на підприємстві. Запропоновано методику оцінки її економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.852.9
Шифр НБУВ: РА312234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Жидєєва Л.І. 
Облік і аудит зовнішьоекономічної діяльності (на прикладі підприємств Полтавської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.І. Жидєєва ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Досліджуються організаційно-методичні аспекти обліку та аудиту зовнішньоекономічної діяльності підприємств та особливості формування витрат. Розроблено методику обліку розрахунків з іноземними партнерами за експортно-імпортними операціями. Запропоновано методику обліку операцій з банківськими платіжними картками. Розкрито особливості аудиту зовнішньоекономічної діяльності підприємства та обгрунтовано необхідність проведення перевірки операцій по суті, в цілому, за кожною господарською операцією. Розроблено методику аналізу операцій в сфері зовнішньоекономічної діяльності, враховуючи курс іноземної валюти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)258 + У9(4УКР)261.82 + У9(4УКР-4ПОЛ)229

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дмитренко Г. В. 
Організація і здійснення державного контролю в Україні (фінансово-економічні аспекти): автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Г. В. Дмитренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано підходи до підвищення ефективності реалізації державного фінансового контролю на основі формування дієвих фінансово-економічних (податковий, казначейський, бюджетний) механізмів. Охарактеризовано критерії ефективності державного фінансового контролю та доведено, що для підвищення його ефективності необхідно внести суттєві зміни в методологічне забезпечення проведення перевірок (ревізій, державного аудиту). Запропоновано модель контролюючої діяльності для формування нового стилю державного управління з урахуванням процесів його децентралізації. Розроблено низку науково-практичних рекомендацій щодо вдосконалення державного фінансового контролю та ряд системних заходів, що дозволяють органам влади стабілізувати фінансово-бюджетну дисципліну на місцевому рівні. Визначено напрями удосконалення системи державного фінансового контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071 + У9(4УКР)261.8
Шифр НБУВ: РА380778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гриценко Р.А. 
Організація та функціонування банківського нагляду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Р.А. Гриценко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розкрито інституційні засади банківського нагляду, досліджено його загальні та специфічні функції. Визначено природу банківського нагляду як особливого інституту банківської діяльності, що включає інститут-обмеження, інститут-організацію, трансакції раціонування й управління. Висвітлено питання підвищення якості та незалежності банківського нагляду. Розглянуто взаємозалежність банківського нагляду за сучасних умов в Україні. Розроблено конкретні напрямки вдосконалення банківського нагляду щодо застосування Базельських принципів ефективного нагляду в Україні з урахуванням національної специфіки побудови банківської системи, законодавства і макроекономічної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.8
Шифр НБУВ: РА317580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чередніченко А.П. 
Податковий контроль в умовах трансформаційної економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.П. Чередніченко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади податкового контролю за умов трансформаційної економіки України як загального системного поняття. Сформульовано практичні рекомендації щодо вдосконалення норм даного контролю, його організації, методики здійснення контрольних процедур та прийняття управлінських рішень згідно до наслідків контролю. Визначено, а також комплексно розкрито функції та складові податкового контролю як системного поняття. На підставі аналізу практичної діяльності та чинного законодавства обгрунтовано необхідність змін у законодавстві стосовно прав і завдань органів Державої податкової служби (ДПС). З метою доведення у правовому полі порушення законодавства й ухилень від податків за схемами з використанням "фіктивних" фірм, введення в українське законодавство визначення термінів "фіктивна" фірма (підприємство), "фіктивні" операції, офіційного визначення ознак фіктивності. Для підвищення ефективності податкового контролю розроблено рекомендації стосовно усунення помилок в актах за результатами податкових перевірок. Установлено взаємозв'язок між кожною формою податкового контролю та властивими їм методами, а саме: загальнонауковими та спеціальними. Наведено засоби забезпечення виконання стратегічних цілей Програми модернізації ДПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-218 + У9(4УКР)261.8 +
Шифр НБУВ: РА341472

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Стреляний В. І. 
Правове регулювання поточного фінансового контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахункових операцій: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. І. Стреляний ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено правову характеристику інституту поточного фінансового контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахункових операцій. Проаналізовано правове регулювання контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахункових операцій, визначено його правову природу, предмет та об'єкт контролю, його методи та методичні прийоми. Встановлено місце контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахункових операцій в системі фінансового контролю України. Розглянуто стадії контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахункових операцій та процесуальні особливості їх здійснення. Розкрито питання щодо оптимізації взаємодії органів державної податкової служби з органами внутрішніх справ за здійснення контролю у сфері обігу готівки. Розроблено ряд пропозицій щодо внесення змін і доповнень у чинне та перспективне законодавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + У9(4УКР)261.8
Шифр НБУВ: РА377744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Калюга Є.В. 
Реформування економічного контролю в Україні (теорія і практика): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Є.В. Калюга ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Визначено економічний контроль як сукупність спостережень та перевірок контролюючими органами дотримання вимог чинного законодавства з метою ефективного використання ринкових принципів у суспільстві. Розроблено методику оцінки помилок і ризику економічного контролю та особливості його впровадження у комп'ютерному середовищі. Розглянуто організаційні аспекти реформування економічного контролю (визнання найвищим органом державного фінансового контролю Рахункову палату, створення на базі ГоловКРУ та семи відокремлених державних контролюючих структур департаментів міністерства державного фінансового контролю). Визначено напрями реформування чинної системи податкового контролю (розширення сфери інформаційної взаємодії контролюючих органів та ідентифікаційного номера платника податку для юридичних (фізичних осіб) та порядку їх реєстрації). Запропоновано підвищити ефективність попереднього та поточного внутрішньогосподарського контролю шляхом застосування роз'яснювальних, прогностичних моделей, нейтралізації впливу інфляцій методом натуральних показників і введення регулярних коригувань вартісних величин, впровадження контролю за місцями формування витрат на підставі принципу подвійного запису на взаємопов'язаних рахунках та використання спеціальних узагальнюючих регістрів. Доведено доцільність проведення ревізій та перевірок (тематичних,камеральних, рахункових, рахунково-аналітичних, аудиторських), як форм економічного контролю. Удосконалено методи проведення комплексної ревізії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8-212.116.1 +
Шифр НБУВ: РА321943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Іващенко Л.А. 
Розвиток державного фінансового контролю в умовах ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.А. Іващенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 21 с. — укp.

Запропоновано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо забезпечення ефективного використання аудиту державних ресурсів як методу державного фінансового контролю. Розкрито економічну суть та надано визначення поняття аудиту державних ресурсів на базі узагальнення дефініцій концепцій економічності, ефективності, результативності як систематизованої, цілеспрямованої, організованої та об'єктивної оцінки досягнення запланованих цілей діяльності та методу виявлення проблем державного сектору. Наведено методичні підходи до аналізу ефективності державного фінансового контролю, базуючись на його двоїстому характері, а саме: ефективності фінансового контролю як керуючої системи та ефективності використання державних ресурсів. Розроблено алгоритм аудиторського дослідження ефективності діяльності підприємств з використанням основних елементів аудиту державних ресурсів. За результатами аудиторського дослідження визначено гіпотези втрати доходів та зростання вартості наданих послуг підприємств житлово-комунального господарства Дніпропетровщини, розроблено пропозиції щодо удосконалення їх діяльності. Запропоновано удосконалення законодавчо-нормативної бази з метою впровадження нових форм і методів державного фінансового контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 +
Шифр НБУВ: РА338601

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Виговська Н.Г. 
Розвиток системи фінансового контролю в Україні: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / Н.Г. Виговська ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено генезис фінансового контролю, виділено історичні передумови його виникнення та розвитку. Обгрунтовано переваги застосування синергентичного підходу до дослідження проблем фінансового контроою. Уточнено предмет і об'єкти фінансового контролю на різних ієрархічних рівнях господарських систем для можливості підвищення ефективності їх функціонування. Проведено моніторинг стану державного фінансового контролю в Україні, виділено межі контролю за умов становлення глобальної світогосподарської системи, розроблено механізм державного фінансового контролю. Досліджено проблеми формування системи внутрішнього фінансового контролю на підприємствах, запропоновано основні регламенти з удосконалення реалізації контролю в акціонерних товариствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8
Шифр НБУВ: РА374109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мамишев А.В. 
Розвиток та вдосконалення контрольно-ревізійної системи в державному управлінні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.В. Мамишев ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми розвитку й удосконалення контрольно-ревізійної системи у державному управлінні. Удосконалено класифікацію контролю у системі управління. Висвітлено суть і призначення даної системи у державному управлінні. Обгрунтовано необхідність виокремлення категорії контролю публічних фінансів і майна. Проаналізовано концептуальні проблеми у правовому й методологічному забезпеченні діяльності суб'єктів державного контролю спеціальної компетенції. Вивчено аспект еволюції та закономірності організації державного фінансового контролю й аудиту за кордоном. Наведено пропозиції щодо закріплення сучасної національної моделі контрольно-ревізійної системи у державному управлінні. Показано необхідність широкого застосування адекватної світовій практиці форми контролю - державного аудиту та прийняття рамкового законодавчого акта "Про державний аудит". З'ясовано рівні відповідальності кожної ланки контрольно-ревізійної системи у державному управлінні. Розглянуто питання щодо незалежності вищого органу державного аудиту та професіоналізму кадрів зазначеної системи. Відзначено необхідність узагальнення системи етичних принципів у Кодексі етики державних аудиторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 + У9(4УКР)261.8-212.1 +
Шифр НБУВ: РА338291

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського