Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (260)Книжкові видання та компакт-диски (319)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>A=СТОЦЬК$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=СЕМЕНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Стоцько Р.З. 
Архітектурно-типологічні принципи формування духовних освітніх закладів української греко-католицької церкви в Україні: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.02 / Р.З. Стоцько ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Систематизовано досвід проектування, будівництва й облаштування духовних освітніх закладів в Україні та Європі у період з X - XI ст. і до початку XXI ст. Проведено типізацію існуючих духовно-освітніх закладів різних конфесій, визначено основні типи, на базі яких доцільно створювати новий тип греко-католицького духовно-освітнього закладу в Україні. Проаналізовано основні фактори, що впливають на формування архітектурно-планувальної організації духовно-освітнього закладу Української греко-католицької церкви (УГКЦ) нового типу. Визначено спорідненість різних духовно-освітніх структур УГКЦ та очевидну доцільність їх об'єднання в єдиний комплекс вищої духовно-богословської освіти УГКЦ нового типу, розроблено концепцію архітектурно-планувальної організації такого закладу. Обгрунтовано методичні рекомендації щодо проектування духовних освітніх закладів УГКЦ нового типу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
5.

Стоцький О.Г. 
Зміни вмісту загального білка, ліпідів і протеїназно-інгібіторного потенціалу синовіальної рідини та плазми крові при асептичних артритах у коней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.Г. Стоцький ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 16 с. — укp.

Вивчено активність лужної фосфатази, фракційний склад ліпідів, протеїназно-інгібіторний потенціал синовіальної рідини та плазми крові в динаміці асептичного артриту та при лікуванні хворих коней. Отримані результати досліджень дали змогу рекомендувати для лікування коней, хворих на асептичний артрит, препарат "Імзауф" на 0,5%-ному розчині метилцелюлози, який сприяє нормалізації вмісту загального білка, активності лужної фосфатази, ліпідів і протеїназно-інгібіторного потенціалу синовіальної рідини та периферичної крові, що дозволяє скоротити термін лікування на 6-8 днів порівняно з традиційним (новокаїн з антибіотиком).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-912-7,022

Рубрики:

      
6.

Стоцький В. В. 
Комунікативні технології у політичному дискурсі ЗМІ в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. В. Стоцький ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено роль політичної пропаганди, реклами та РR у політичному дискурсі, яка полягає у наданні можливості політичним акторам репрезентувати своє розуміння головних проблем і шляхів їх вирішення, створенні та підтримки простору демократичного діалогу між владою та громадянами за посередництвом ЗМІ. Обгрунтовано необхідність використання комплексних заходів із використанням комунікативних технологій. Розкрито роль ЗМІ у формуванні політичного дискурсу, визначено фактори, які впливають на даний процес. Показано, що сьогодні комунікативні технології у сфері взаємовідносин гілок влади у посттоталітарній Україні використовуються з метою посилення конфронтації, боротьби за повноваження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ч62 в05 + Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА375216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Релігія   
7.

Стоцький Я.В. 
Конфесійні трансформації у західних областях України (Галицький регіон) в контексті державно-релігійної політики у 1944 - 1964 рр.: автореф. дис... д-ра іст. наук : 09.00.11 / Я.В. Стоцький ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Висвітлено особливості політики Радянської держави щодо чинних релігій у західних областях України (Галицькому районі). На базі архівних джерел і наявної історіографії проаналізовано форми та методи державної політики щодо релігії, реакцію представників церковно-релігійного комплексу на дану політику, а також її наслідки. Роглянуто особливості розвитку чинних релігій та їх конфесій у даному регіоні, а саме: структуру, напрямки діяльності, проблеми, трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр331)36-021.504 + Т3(4Укр331)63-56 +
Шифр НБУВ: РА364886

Рубрики:

      
8.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Семенович Т.А. 
Організаційно-економічний механізм стабілізації фінансового стану транспортних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.А. Семенович ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання стабілізації фінансового стану транспортних підприємств. Визначено та досліджено основні умови та фактори впливу на механізм стабілізації фінансового стану та розглянуто питання методичного забезпечення оцінки його стабільності. Здійснено аналітичну оцінку даного стану транспортних підприємств, виявлено тенденції формування показників їх фінансової стійкості, ліквідності, платоспроможності та ділової активності. Визначено й обгрунтовано методи стабілізації фінансового стану підприємства. Запропоновано механізм їх поетапної реалізації. Розроблено метод якісної оцінки зазначеного стану підприємства, що дозволяє визначити лінгвістичні характеристики показників фінансового стану. Обгрунтовано методи обмеження ризику зниження фінансової стійкості залежно від визначених зон фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)371-93 +
Шифр НБУВ: РА340971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Стоцька Л.М. 
Порушення антиоксидантної та імунної систем у дітей з набутою неускладненою міопією і їх корекція за допомогою фітотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Л.М. Стоцька ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему медикаментозного лікування дітей з міопією. Вперше патогенетично обгрунтовано доцільність застосування антиоксидантної та імуномоделюючої терапії у лікуванні дітей з набутою неускладненою міопією. У даної категорії пацієнтів залежно від ступеня тяжкості захворювання вперше виявлено інтенсифікацію вільно-радикальних процесів і зниження антиоксидантного захисту організму. Доповнено дані про виснаження стану специфічного та неспецифічного імунітету та аутосенсибілізацію до антигенів тканини ока. Вперше запропоновано для лікування дітей з набутою неускладненою міопією фітопрепарат спіруліни по 0,5 г тричі на день внутрішньо протягом одного місяця. Встановлено, що нормалізація імунологічних та корекція метаболічних порушень, обумовлених дією препарату спіруліни, сприяють активізації компенсаторно-пристосувальних механізмів акомодаційно-конвергентної системи та зорово-сенсорного апарату, що зумовило однонаправлене покращення функціонального стану зорового аналізатора - збільшення некоригованої гостроти зору на 49 % у 96 % пацієнтів і зниження градієнту прогресування міопічного процесу на 33 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.211.2-5 +
Шифр НБУВ: РА345703

Рубрики:

      
11.

Стоцька М.М. 
Провадження в справах про адміністративні проступки у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.М. Стоцька ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено нормативно-правову базу та здійснено систематизацію відомчих актів МВС України щодо охорони громадського порядку та забезпечення безпеки дорожнього руху. Розглянуто принципи, методи, стадії та етапи провадження у справах про адміністративні правопорушення. Проаналізовано правовий статус учасників провадження у справах про адміністративні проступки у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Визначено основні напрямки діяльності підрозділів ДАІ щодо запобігання та припинення зазначених адміністративних проступків. Обгрунтовано положення про необхідність законодавчого закріплення повноважень відповідних органів і організацій щодо здійснення заходів з організації дорожнього руху. Зазначено, що головним критерієм його безпеки й основною причиною дорожньо-транспортних пригод є рівень знань правил, норм і стандартів у цій сфері учасників даного руху. Запропоновано вдосконалення системи вивчення Правил дорожнього руху. Визначено роль центральних органів виконавчої влади у державному регулюванні забезпечення його безпеки, зокрема діяльність підрозділів ДАІ у цій сфері. Сформульовано пропозиції, визначено пріоритети та шляхи вдосконалення провадження у справах про адміністративні проступки у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху з урахуванням досвіду країн з розвинутим рівнем автомобілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + У819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА354658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:

      
13.

Сергійчук Б. В. 
Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Сергійчук ; Дип. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в українській історіографії всебічно досліджено процес здійснення зовнішньополітичного курсу незалежної України в Чорноморському регіоні в першій чверті ХХ ст. на основі аналізу українсько-турецьких відносин. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, в тому числі й іноземні, що поглиблюють інформацію про розвиток українсько-турецьких відносин. Висвітлено діяльність константинопольської філії Союзу Визволення України в роки Першої світової війни, зусиллями якої відновлено контакти між українським і турецьким народами. Розглянуто діяльність Посольства України в Стамбулі в різних аспектах, викликаних тогочасними реаліями, становище українських біженців, які опинилися в таборах військовополонених на теренах колишньої Османської імперії, та ту допомогу, яка надавалася їм українськими дипломатами. Визначено роль, яку відігравала Українська Дипломатична місія в Туреччині щодо визнання автокефалії Української Православної Церкви. Переглянуто характер відносин між УСРР і керівництвом національно-визвольного руху Туреччини у 1921 - 1922 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(5ТУЕ) + Т3(5ТУЕ)61-6
Шифр НБУВ: РА382130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сергійчук С. І. 
Управління продуктивністю праці в машинобудуванні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. І. Сергійчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено соціально-економічну сутність управління продуктивністю праці (ПП). Досліджено чинники зростання ПП відповідно до етапів розвитку національної економіки, проаналізовано науково-методичні підходи щодо її оцінювання та вимірювання. Проведено оцінювання ПП в контексті макроекономічної трансформації національної екеноміки за умов кризи. Досліджено стан ПП у промисловості. Проаналізовано управління нею на підприємствах машинобудування України. Запропоновано формування інноваційної інфраструктури як передумови підвищення рівня ПП та конкурентоспроможності промисловості. Проведено прогнозування ПП в системі макроекономічних показників за умови впровадження антикризових заходів. Визначено напрями удосконалення механізму управління ПП на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-641-21
Шифр НБУВ: РА380014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Стоцька С. В. 
Формування кормової продуктивності конюшини лучної залежно від елементів технології вирощування в умовах Полісся центрального: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / С. В. Стоцька ; Вінниц. нац. аграр. ун-т, Ін-т кормів НААН України. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено чітку залежність формування кормової продуктивності травостою конюшини лучної й якісних показників корму від способів обробітку грунту, систем удобрення в сівозміні та норми висіву ячменю ярого як покривної культури. Встановлено фотосинтетичний потенціал травостою конюшини лучної за фазами росту та розвитку за умов застосування органо-мінеральної системи удобрення з помірними нормами мінеральних добрив і плоскорізного обробітку грунту. Вдосконалено питання формування високопродуктивного травостою конюшини лучної залежно від способів обробітку грунту й удобрення на ясно-сірих грунтах Полісся центрального. Надано комплексне оцінювання енергоощадної технології вирощування конюшини лучної за умов Полісся центрального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.19-4
Шифр НБУВ: РА382150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Стоцький А. О. 
Удосконалення профілактики та засобів терапії за патології дистального відділу кінцівок у продуктивних тварин / А. О. Стоцький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню та розробці комплексного методу лікування та профілактики за патологій дистального відділу кінцівок у продуктивних тварин.Установлено, що деформації ратиць у корів реєструються від 5,96 % –до 20,29 % в господарствах України, і до 23,21 % на МТФ Грузії.У структурі захворювань ратиць гнійно-некротичні процеси діагностуються від 2,55 % до 29,80 % у корів та 38,36 % у нетелів.В обстежених господарствах України найменший відсоток становили: поверхневі гнійні пододерматити від 10,00 до 16,67 %, у Республіці Казахстан від 13,33 % до 24,44 % у Грузії, у нетелів від 22,73 % до 35,71% відповідно, глибокі гнійні пододерматити у 6,67 % корів, і від 9,09 % до 10,71 % відповідно у нетелів.Частіше вражалися тазові кінцівки, при переважанні запалення однієї ратиці.Основними збудниками септичних процесів пальця були моноінфекція в 68,75 % та в 31,25 % їх асоціація, яка була більш чутлива до препаратів групи фторхінолонів.За розвитку гнійно-некротичних процесів пальця у корів реєструється зростання у 2,18 рази кількості лейкоцитів, підвищення вмісту еритроцитів в 1,24 рази, концентрації гемоглобіну в 1,01 рази, зниження гематокриту на 16,6%, зростання ШОЕ в 1,23 рази. У лейкограмі, збільшення відсотку паличкоядерних нейтрофілів, лімфоцитів та еозинофілів, в 1,14, 1,08 та 1,07 рази відповідно, за зниження відсотку сегментоядерних нейтрофілів та моноцитів на 7,9 і 14,3% відповідно.За гнійних процесів пальця у корів реєструвалося зростання вмісту загального білка, за рахунок альбумінової фракції, відсотку α1- та γ- глобулінів та зниження вмісту α2- та β- глобулінової фракції.У сироватці крові хворих корів активність АЛТ зростає в 1,5 рази, АСТ майже вдвічі, α–амілази в 1,3 рази, лужної фосфатази в 1,9 рази. Спостерігається зростання концентрації креатиніну, в 1,19 рази, а глюкози зниження в 1,7 рази. За гнійно-некротичних процесів пальця у крові реєстрували зростання концентрації загального білірубіну в 2,2 рази, зниження прямого на 57% та непрямого на 69,1%. Також зростала концентрація загального кальцію в 1,24 рази та знижувався рівень неорганічного фосфору на 23,00 %.Компʼютерною томографією встановлено набряк оточуючої підшкірної клітковини, набряк капсули копитцевого суглоба в 1,2 рази, потовщення ділянки сухожилку довгого розгинача пальців в 1,3 рази.За результатами вивчення чутливості мікрофлори до антибіотиків у схему лікування включено препарат енрофлоксацин 10%, який вводили підшкірно у дозі 2,5 мл на 100 кг живої маси 1 раз на добу протягом 2-3 днів. У 1-й дослідній групі опромінювали вражену ділянку апаратом для вібраційної терапії з інфрачервоним теплом, виробництва Німеччини, у другій виконували новокаїнової блокади, які виявилися менш ефективним. У першій дослідній групі за привʼязного утримання фібринозно-некротична стадія тривала 1-2 доби, гнійно-секвестраційна – 3-5 та регенеративна – 6-12 діб, за безпривʼязного третя дослідна група 1-3, 3-6 та 7-15 діб відповідно. За безпривʼязного утримання видужання тварин проходило також швидше ніж у групі із застосуванням новокаїнової блокади.За привʼязного утримання та опроміненні вогнища апаратом видужували усі тварини (перша дослідна група) на 13-14 добу, за безпривʼязного - на 16-17 добу у (3-я дослідна група).У другій дослідній групі за привʼязного утримання фібринозно-некротична стадія тривала 1-4 доби, гнійно-секвестраційна – 5-7 та регенеративна – 8-16 діб, за безпривʼязного 4-а дослідна група 1-5, 5-7 та 8-17 діб відповідно. У 4-й групі повне видужання реєструвалося у 3-х тварин на 19 добу і в 9 на 20 (19,75±0,15 діб) при різниці у групах 2,5 доби.У 1-й контрольній групі повне видужання тварин реєстрували на 22 добу у 10 тварин, і у двох на 23 (22,17±0,39 доби).У 2-й контрольній групі, зміна стадій проходила швидше, ніж у 1-й контрольній, видужали на 21 добу 11 корів і одна на 22 (21,08±0,29 дня).Отже, за опромінення враженої ділянки апаратом для вібраційної терапії з інфрачервоним теплом економічна ефективність на одну корову у порівнянні з 1-ю контрольною становила 373,49 грн., у 2-й дослідній групі - 115,09 грн.За привʼязного утримання економічна ефективність ветеринарних заходів на одну тварину у порівнянні з 2-ю контрольною групою становила у 3-й дослідній групі 142,48 грн. і була економічно невигідною у 4-й.Важливим у зменшенні захворюваності ратиць у корів є ортопедична обробка ратиць та застосування антисептичних копитцевих ванн.Прогін корів за безпривʼязного утримання через копитцеві ванни, заповнені 0,2%- ним розчином засобу ДезСану, або обробка ратиць за допомогою акумуляторного обприскувача за привʼязного утримання дозволяло протягом двох тижнів профілактувати хвороби ратиць.При заповнені ванн 2,5 % розчином PEDILINE PRO, або обробка ратиць за допомогою акумуляторного обприскувача за привʼязного утримання обробки проводили у протягом трьох тижнів.^UThe dissertation concentrates on development of a complex method of treatment and prevention of the distal extremities pathologies in productive animals.It is established that deformations of hooves in cows are registered from 5,96% to 20,29% in farms of Ukraine and up to 23,21% in the dairy farm of Georgia.Purulent-necrotic processes in cows are diagnosed from 2,55% to 29,80% and in heifers it's approximately 38,36% as the structure of hoof diseases.The smallest percentage of superficial purulent subdermatitis, from 10,00 to 16,67%, surveyed in farms of Ukraine; in the Republic of Kazakhstan it was from 13,33% to 24,44%; in Georgia heifers had from 22,73% to 35,71%. The 6,67% of deep purulent subdermatitis surveyed in cows, and in heifers had from 9,09% to 10,71% respectively.Pelvic limbs are more likely to suffer if the predominance of inflammation of one hoof.The main causative agents of septic processes were 68,75% monoinfections and 31,25% association which was more sensitive to the fluoroquinolone group.Purulent-necrotic processes lead to an increase in the number of leukocytes in 2,18, erythrocytes in 1,24, ESR in 1,23, hemoglobin concentration in 1,01 times; a decrease in hematocrit by 16,6%.The leukogram showed an increase in the percentage of rod-shaped neutrophils, lymphocytes and eosinophils in 1,14, 1,08 and 1,07 times respectively and a decrease of segmental neutrophils and monocytes by 7,9 and 14,3% respectively.During purulent processes was registered an increase of total protein, due to the percentage of α1- and γ-globulins and a decrease in the content of α2- and β-globulin fractions.In the serum increased the activity of: ALT by 1,5; AST by 2; α-amylase by 1,3; alkaline phosphatase by 1,9 times.There is an increase in the concentration of creatinine by 1,19, but glucose decrease by 1,7 times.In the blood recorded an increase the total bilirubin concentration by 2,2 times a decrease in direct by 57% and indirect by 69,1%. The concentration of total Calcium increased by 1,24 times and the level of inorganic phosphorus decreased by 23,00%.Computed tomography revealed edema of the surrounding subcutaneous tissue and capsule of the hoof joint in 1,2 times, thickening of the tendon of the long extensor fingers in 1,3 times.According to laboratory results on the sensitivity of the microflora to antibiotics for treatment was used «Enrofloxacin 10%». The drug was administered subcutaneously at a dose of 2,5 ml per 100 kg of body weight, 1 time per day for 2-3 days.In the 1 experimental group, the affected area was irradiated with a device for vibration therapy with infrared heat, made in Germany, but the use of Novocaine blockade in the 2 experimental group was less effective.In the 1 experimental group with tethered, the fibrinous-necrotic stage lasted about 1-2 days, purulent-sequestration from 3 to 5, regenerative from 6 to12 days. In the 3 experimental group with loose-housing barn, the fibrinous-necrotic stage lasted 1-3, 3-6 and 7 -15 days respectively.In the loose-housing barn recovery of cows was faster than in the group using Novocaine blockade.All animals of the 1 experimental group recovered by 13-14 days under hardware irradiation and in the tie barn; animals in the loose-housing barn (third experimental group) recovered by 16-17 days.In the 2 experimental group (animals in the tie barn) a fibrinous-necrotic stage lasted 1-4 days, purulent-sequestration stage lasted 5-7 and regenerative stage lasted 8-16 days, in the fourth experimental group (animals in the loose-housing barn) stages lasted 1-5; 5-7 and 8 -17 days respectively.In the 4 group, complete recovery was registered 3 animals by 19 days and 9 animals by 20 days (19,75 ± 0,15 days) with a difference in groups of 2,5 days.Complete recovery of 10 animals was recorded in the 1 control group on 22 and on 23 days in 2 animals (22,17 ± 0,39 days).The change of stages was faster in the 2 control group than in the 1, was recorded 11 cows recovered on the 21 day and 1 on 22 day (21,08 ± 0,29 days).Therefore, the treatment by including irradiation of the affected area by the vibration therapy with infrared heat where the economic efficiency per cow was 373.49 UAH in comparison with the 1 control, and in the 2 experimental group was 115.09 UAH.The economic efficiency of veterinary measures per animal in the third experimental group in comparison with the second control group amounted to 142,48 UAH and was economically unprofitable in the 4 group.The use of antiseptic hoof baths and orthopedic treatment are important in reducing of morbidity.The use a bath with a 0,2% «DesSan» solution for tie-barn animals or treatment with a cordless sprayer for loose-housing barn allowed to prevent hoof diseases for two weeks.The use a bath with a 2,5% «PEDILINE PRO» solution or treatment with a wireless spray for tie-barn animals performed during 3 weeks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Сергійчук В. В. 
Розголошення державної таємниці: кримінально-правова та кримінологічна характеристика / В. В. Сергійчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням кримінально-правових і кримінологічних засад охорони державної таємниці в Україні.Проаналізовано історію становлення та розвитку кримінально-правової охорони державної таємниці на українських землях від часів Київської Русі до сьогодення, здійснено порівняльно-правову характеристику систем кримінально-правової охорони державної таємниці в деяких зарубіжних країнах (Естонія, Франція, Узбекистан, Туреччина, Молдова і Білорусь). Проаналізовано склад злочину – розголошення державної таємниці, передбачений ст. 328 КК, проведено відмежування його від суміжних злочинів, а також здійснено кримінологічну характеристику цього злочину.У результаті дослідження сформульовано нові положення, висновки та пропозиції, які в подальшому можуть бути використані для розвитку інституту кримінально-правової охорони державної таємниці в Україні, а також запропоновано зміни до КК з метою вдосконалення його положень.^UThe dissertation research is a complex and systematic scientific research of the crime – disclosure of a state secret. The history of criminal-legal protection of a state secret on Ukrainian lands was analysed. It was stated that the criminal-legal protection of a state secret has undergone a difficult path of development since the time of Kievan Rus till nowadays. As a result of the analysis the concept of a state secret in the times of Kievan Rus, the definition of protection of information constituting a state secret in the times of Kievan Rus and the characteristics of a state secret of that time, the list of information that was a state secret in the times of Cossacks and Hetmanate, the XIX – early XX century, and during the period when Ukraine was a part of the USSR were formulated. For the first time, the criminal measures of state secrets protection in the countries such as Estonia, France, Uzbekistan, Turkey, Moldova and Belarus were analysed in complex and compared to the criminal law protection of a state secret in Ukraine. As a result of the analysis, common and distinctive peculiarities of the legal provisions of the criminal codes of these states regarding the system of state secrets protection were analysed, and also indicated some legal provisions that should be incorporated into our national legislation in this sphere.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Сергійчук Р. В. 
Малоінвазивна перкутанна нефролітотрипсія без нефростомії: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Р. В. Сергійчук. — Б.м., 2023 — укp.

Сечокам’яна хвороба є одним із найбільш розповсюджених захворювань.Захворюваність уролітіазом у світі досягає 2-5%, а пацієнти з СКХ складають30-45% всього контингенту урологічних стаціонарів, і з них нефролітіазомхворіють близько 50%. СКХ може перебігати з явищами гострого та хронічногопієлонефриту, частими рецидивами, що у свою чергу призводить довиникнення ниркової недостатності, інвалідизації та смертності .Виходячи з цього, метою нашої роботи стало підвищення ефективностілікування сечокам'яної хвороби шляхом малоінвазивної перкутанноїнефролітотрипсії. Відповідно до поставлених завдань на кафедрі урологіїНаціонального медичного університету охорони здоров’я України ім. П.Л.Шупика в роботі було досліджено 190 випадків захворювання сечокам’яноюхворобою при котрих були виявлені конкременти нирки та верхньої третинисечовода розмірами до 30 мм. Всім пацієнтам було проведено оперативнелікування – міні-черезшкірна нефролітотрипсія на базі урологічного відділенняКиївської обласної клінічної лікарні.Пацієнтів було розподілено на 3 групи: І контрольна група (n = 102), девиконано міні-ПНЛ за стантартною методикою зі встановленням нефростоми,ІІ (n = 47) та ІІІ (n = 41) експерементальні групи, котрим проводили операції забезнефростомною та бездренажною методиками відповідно.Серед всіх 190 пацієнтів чоловіків було 98 осіб, що склало 51,58 %, ажінок 92 осіб, і відповідно, 48,42 %. Вік пацієнтів, котрі були прооперовані,варіював від 18 до 74 років, в своїй більшості хворіло працездатне населення,віком від 18 до 60 років – 154 (81,05 %) пацієнтів.3Обстеження пацієнтів проводилось згідно сучасних стандартів тарекомендаціями Європейської асоціації урологів, і включало в себе дані скаргхворого, збір анамнезу, фізикальний огляд, лабораторні методи обстеження,сонографічне обстеження, променеві методи – оглядова та екскреторнаурографія, комп’ютерна томографія.В даному дослідженні було виконано: 102 (53,68 %) міні – ПНЛ, котразакінчувалась стандартною методикою; 47 (24,73 %) міні – ПНЛ, при котрій невстановлювалась нефростома, а лише JJ - стент; 41 (21,57 %) та міні – ПНЛ,після якої дренування нирки не проводилось. При даних операціяхвикористовувався ендоскопічний інструментарій фірми Karl Storz (Німеччина);УЗ апарат Aloka SSD (Японія); лазерний контактний літотриптор Н-20 Dornier(Франція) та Lumenis Versa Pulse Power Suite 20w (Ізраїль); пневматичнийконтактний літотриктор Karl Storz (Німеччина); цифрова рентгенівська система(Siemens, Німеччина); рентгенпрозорий багатофункціональний операційнийстіл (Mquet, Німеччина).Стандартна методика проведення міні-черезшкірної нефролітотрипсіїнайчстіше проводилась пацієнтам у віці 45-59 (42,16 %), потім по частотіслідували 25-44 (37,25 %) років, далі пацієнти віком 60-74 (15,69 %) років, анайменша по частоті група 18-24 (4,9 %) років. Безнефростомна методикапроведення операції найчастіше проводилась пацієнтам у віці 45-59 (40,43 %)років, потім по частоті слідували пацієнти віком 25 - 44 (27,66 %) років, 60-74(23,4 %) років, а найменша по частоті група 18 - 24 (8,51 %) років. Повністюбездренажна методика виконувалась у найбільшій кількості пацієнтам у віці 45- 59 років (39,02 %) та 25-44 (34,15 %) років, наступним по частоті слідувалипацієнти віком 60 - 74 років (21,95 %), а в групі 18-24 (4,88 %) років проведенонайменшу кількість операцій.На правій нирці було виконано 103 (54,22 %), на лівій нирці – 87 (45,78%) операцій. При цьому конкременти найчастіше знаходились в мисці нирки 80(42,11 %) та в верхній третині сечовода 47 (24,74 %), потім за частотою камені4знаходились в нижній чашці нирки 40 (21,05 %), і були в найменшій кількості усередній та верхній чашках, що склало 12 (6,32 %) та 11 (5,78 %) відповідно.Оперативне лікування проводилось з використанням провідниковоїанестезії у 187 (98,42 %) пацієнтів, або ендотрахеального наркозу 3 (1,58 %)пацієнтів. Операція проводилась в стандартному положенні пацієнта на животіу 185 (97,37 %) пацієнтів, та в пложенні на спині у 5 (2,63 %) пацієнтів.В І групі доступ через нижню чашку виконувався в 65 (63,72 %)випадках, через середню в 25 (24,5 %) і через нижню в 12 (11,76 %) випадках. ВІІ групі доступ виконувався через нижню чашку в 36 (76,59 %), середню 9(19,14 %), верхню 2 (4,25 %), В ІІІ групі доступ виконувався через нижнючашку в 34 (82,93 %) випадках, через середню в 7 (17,07 %), через верхнючашку доступ не здійснювався. Робимо висновок, що у всіх групах доступ донирки здійснювався через нижню чашку, яка є найбільш зручною для хірурга, іпри виконанні пункції ризик травмувань сусідніх органів зводиться домінімуму.^UUrolithiasis is one of the most common diseases. The incidence of urolithiasishas reached 2-5% of the global population, and patients with urolithiasis account for30-45% of all urological inpatients with around 50% of them suffering fromnephrolithiasis. Urolithiasis is manifested by acute and chronic pyelonephritis, andfrequent relapses, which in turn leads to kidney failure, disability, and mortality.Based on the above, the aim of our study was to enhance the efficacy oftreating urolithiasis by using minimally invasive percutaneous nephrolithotripsy. Inaccordance with the goals set at the Department of Urology of Shupyk NationalHealthcare University of Ukraine the study analyzed 190 cases of urolithiasis. Thefindings indicated the presence of calculi of the kidney and the upper third of theureter up to 30 mm in size. All patients underwent operative treatment, namely minipercutaneous nephrolithotripsy at the Department of Urology of the Kyiv RegionalClinical Hospital.Depending on the method of mini-percutaneous nephrolithotripsy, thefollowing 3 groups of patients were distinguished. The main Group I (n = 102),which underwent mini-PNL according to the standard technique with the installationof a nephrostomy, the II (n = 47) and III (n = 41) control Groups, which wereoperated on without nephrostomy and without drainage, respectively.Out of a total of 190 patients, there were 98 men, which accounted for 51.58%,and 92 women, and respectively, 48.42%. The age of the patients who underwentsurgery ranged from 18 to 74 years. The majority of the patients were working-agepopulation aged 18 to 60 years – 154 individuals (81.05%).9Examination of patients was carried out in accordance with modern standardsand recommendations of the European Association of Urologists, and included dataon patient complaints, anamnesis collection, physical examination, laboratorymethods of examination, sonographic examination, radiation methods - inspectionand excretory urography, computer tomography.In this study, the following procedures were performed: 102 (53.68 %) miniPCNL completed with a standard procedure; 47 (24.73 %) mini-PCNLs without anephrostomy tube but with a JJ stent insertion and 41 (21.57 %) total tubeless miniPNLs. During the surgeries the following instruments were used: endoscopicinstruments from Karl Storz (Germany); Aloka SSD ultrasound machine (Japan);Dornier H20 laser contact lithotripter (France) and Lumenis Versa Pulse PowerSuite20w (Israel); Karl Storz pneumatic contact lithotripter (Germany); digital radiographysystem (Siemens, Germany); radiolucent multifunctional surgical table (Maquet,Germany).The standard mini-percutaneous nephrolithotripsy technique was mostfrequently performed on patients aged 45-59 (42.16 %) and 25-44 years (37.25 %),followed by those aged 60-74 years (15.69 %), and least frequently in the 18-24 agegroup (4.9 %). The tubeless procedure was most often performed on patients aged 45-59 (40.43 %), followed by those aged 25-44 (27.66 %) and 60-74 (23.4 %) years, andthe least frequent age group is older than 18-24 (8.51 %). The total tubelessprocedure was performed in the largest number of patients aged 45-59 (39.02 %) and25-44 (34.15 %) years, followed by patients aged 60-74 years (21.95 %), and the 18-24 (18.24 %) age group underwent the least amount of surgeries.103 (54.21%) operations were performed on the right kidney, 87 (45.78%) onthe left kidney. At the same time, calculi were most often located in the kidney bowl80 (42.11%) and in the upper third of the ureter 47 (24.74%), then the stones weremost often located in the lower kidney cup 40 (21.05%) and were in the smallestamount in the middle and upper cups, which was 12 (6.32%) and 11 (5.78%),respectively.10Operative treatment was carried out using conductive epidural or spinalanesthesia in 187 (98.42%) patients, or endotracheal anesthesia in 3 (1.58%) patients.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Стоцька О. В. 
Біотрансформація відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси: автореферат дис. ... к. т. н. : 03.00.20 / О. В. Стоцька. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесів біотрансформації відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси. В роботі досліджено періодичний та безперервний режим зброджування стічних вод пивоварного виробництва з максимальним ступенем їх очищення та отримання отриманням біогазу і кормової біомаси. Показано переваги ведення процесу метанового бродіння при термофільному режимі у порівнянні з мезофільним режимом. Відпрацьовані параметри ведення метанового зброджування білкового відстою при різних температурних режимах для отримання високого ступеню деструкції гірких речовин. Проведені дослідження амінокислотного складу збродженого відстою показали високий ступінь збагачення незамінними амінокислотами, що надає можливість його використання в кормовиробництві.Розроблено апаратурно-технологічну схему біотрансформації відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси.Здійснено економічну оцінку та обґрунтовано економічну ефективність використання технології метанового бродіння для переробки відходів пивоваріння.^UThe dissertation is subjected for the granting of P.h.d. scientific degree of in engineering science, specialty 03.00.20 "Biotechnology". Institute of Food Resources of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine. Kyiv, 2023. The dissertation is devoted to the study of the processes of biotransformation of brewery waste with the production of biogas and feed biomass. The paper investigates the periodic and continuous mode of fermentation of brewery wastewater with the maximum degree of purification and production of biogas and feed biomass. The advantages of conducting the methane fermentation process in the thermophilic mode compared to the mesophilic mode are shown.The parameters of conducting methane fermentation of protein sediment at different temperature regimes to obtain a high degree of destruction of bitter substances have been worked out.The conducted studies of the amino acid composition of fermented scum showed a high degree of enrichment with essential amino acids, which makes it possible to use it in fodder production.An equipment-technological scheme for the biotransformation of brewery waste with the production of biogas and fodder biomass has been developed.An economic assessment was carried out and the economic efficiency of using methane fermentation technology for the processing of brewing waste was substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Сидоренко А. О. 
Культурно-просвітня та наукова діяльність української військової еміграції Армії УНР (1920-1939 роки).: автореферат дис. ... д.філософ : 032 / А. О. Сидоренко. — Б.м., 2024 — укp.

Дослідження за темою дисертації виконувалося протягом 2019 – 2023 рр., відповідно до планів науково-дослідницької роботи кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.Метою дослідження було з'ясувати внесок української військової еміграції Армії УНР у культурну, просвітню, військово-наукову, видавничу, лекційну, музейно-архівну сфери, розкрити проблематику Національно-визвольних змагань 1917-1921 років, організаційно-теоретичних аспектів розбудови української армії та вітчизняної державності у військово-теоретичних та мемуарно-публіцистичних працях представників української військової еміграції.^UResearch on the topic of the dissertation was carried out during 2019 - 2023, in accordance with the plans of the research work of the Department of the History of the World Ukrainians of Taras Shevchenko Kyiv National University.The purpose of the research was to find out the contribution of the Ukrainian military emigration of the Army of the Ukrainian People's Republic to the cultural, educational, military-scientific, publishing, lecture, museum and archive spheres, to reveal the problems of the National Liberation Struggle of 1917-1921, organizational and theoretical aspects of the development of the Ukrainian army and the national statehood in the military-theoretical and memoir-journalistic works of representatives of the Ukrainian military emigration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського