Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (184)Книжкові видання та компакт-диски (128)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>A=СТОЦЬК$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Стоцько Р.З. 
Архітектурно-типологічні принципи формування духовних освітніх закладів української греко-католицької церкви в Україні: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.02 / Р.З. Стоцько ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Систематизовано досвід проектування, будівництва й облаштування духовних освітніх закладів в Україні та Європі у період з X - XI ст. і до початку XXI ст. Проведено типізацію існуючих духовно-освітніх закладів різних конфесій, визначено основні типи, на базі яких доцільно створювати новий тип греко-католицького духовно-освітнього закладу в Україні. Проаналізовано основні фактори, що впливають на формування архітектурно-планувальної організації духовно-освітнього закладу Української греко-католицької церкви (УГКЦ) нового типу. Визначено спорідненість різних духовно-освітніх структур УГКЦ та очевидну доцільність їх об'єднання в єдиний комплекс вищої духовно-богословської освіти УГКЦ нового типу, розроблено концепцію архітектурно-планувальної організації такого закладу. Обгрунтовано методичні рекомендації щодо проектування духовних освітніх закладів УГКЦ нового типу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ярославська Ж.М. 
Біологічні особливості деяких видів тропічних орхідних різної морфоструктури: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.75 / Ж.М. Ярославська ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.85-28,022

Рубрики:

      
3.

Ярославська Ю.Ю. 
Етіологія, діагностика та лікування сіалолітіазу (слино-кам'яної хвороби): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ю.Ю. Ярославська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено вивчення етіологічного фактора виникнення сіалолітіазу - персистенції вірусів цитомегалії та мумпус, тропних до залозистих тканин, визначено патогенез захворювання. Здійснено сіалосонографію та імунопатоморфологічні дослідження, результати яких дозволили виявити системність ураження хронічним запаленим процесом усіх слинних залоз за сіалолітіазу. Встановлено діагноз "хронічний сіалоаденіт з сіалолітіазом" з двома формами хронічного запалення в слинних залозах - склерозуючою, викликаною преважанням персистенції вірусу цитомегалії, та ектазійною, обумовленою персистенцією вірусу мумпус. Удосконалено методику комплексного лікування хворих на сіалолітіаз з урахуванням етіологічного фактора та патогенезу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.625.043 +
Шифр НБУВ: РА342193

Рубрики:

      
4.

Стоцький О.Г. 
Зміни вмісту загального білка, ліпідів і протеїназно-інгібіторного потенціалу синовіальної рідини та плазми крові при асептичних артритах у коней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.Г. Стоцький ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 16 с. — укp.

Вивчено активність лужної фосфатази, фракційний склад ліпідів, протеїназно-інгібіторний потенціал синовіальної рідини та плазми крові в динаміці асептичного артриту та при лікуванні хворих коней. Отримані результати досліджень дали змогу рекомендувати для лікування коней, хворих на асептичний артрит, препарат "Імзауф" на 0,5%-ному розчині метилцелюлози, який сприяє нормалізації вмісту загального білка, активності лужної фосфатази, ліпідів і протеїназно-інгібіторного потенціалу синовіальної рідини та периферичної крові, що дозволяє скоротити термін лікування на 6-8 днів порівняно з традиційним (новокаїн з антибіотиком).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-912-7,022

Рубрики:

      
5.

Стоцький В. В. 
Комунікативні технології у політичному дискурсі ЗМІ в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. В. Стоцький ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено роль політичної пропаганди, реклами та РR у політичному дискурсі, яка полягає у наданні можливості політичним акторам репрезентувати своє розуміння головних проблем і шляхів їх вирішення, створенні та підтримки простору демократичного діалогу між владою та громадянами за посередництвом ЗМІ. Обгрунтовано необхідність використання комплексних заходів із використанням комунікативних технологій. Розкрито роль ЗМІ у формуванні політичного дискурсу, визначено фактори, які впливають на даний процес. Показано, що сьогодні комунікативні технології у сфері взаємовідносин гілок влади у посттоталітарній Україні використовуються з метою посилення конфронтації, боротьби за повноваження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ч62 в05 + Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА375216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Релігія   
6.

Стоцький Я.В. 
Конфесійні трансформації у західних областях України (Галицький регіон) в контексті державно-релігійної політики у 1944 - 1964 рр.: автореф. дис... д-ра іст. наук : 09.00.11 / Я.В. Стоцький ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Висвітлено особливості політики Радянської держави щодо чинних релігій у західних областях України (Галицькому районі). На базі архівних джерел і наявної історіографії проаналізовано форми та методи державної політики щодо релігії, реакцію представників церковно-релігійного комплексу на дану політику, а також її наслідки. Роглянуто особливості розвитку чинних релігій та їх конфесій у даному регіоні, а саме: структуру, напрямки діяльності, проблеми, трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр331)36-021.504 + Т3(4Укр331)63-56 +
Шифр НБУВ: РА364886

Рубрики:

      
7.

Стоцька Л.М. 
Порушення антиоксидантної та імунної систем у дітей з набутою неускладненою міопією і їх корекція за допомогою фітотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Л.М. Стоцька ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему медикаментозного лікування дітей з міопією. Вперше патогенетично обгрунтовано доцільність застосування антиоксидантної та імуномоделюючої терапії у лікуванні дітей з набутою неускладненою міопією. У даної категорії пацієнтів залежно від ступеня тяжкості захворювання вперше виявлено інтенсифікацію вільно-радикальних процесів і зниження антиоксидантного захисту організму. Доповнено дані про виснаження стану специфічного та неспецифічного імунітету та аутосенсибілізацію до антигенів тканини ока. Вперше запропоновано для лікування дітей з набутою неускладненою міопією фітопрепарат спіруліни по 0,5 г тричі на день внутрішньо протягом одного місяця. Встановлено, що нормалізація імунологічних та корекція метаболічних порушень, обумовлених дією препарату спіруліни, сприяють активізації компенсаторно-пристосувальних механізмів акомодаційно-конвергентної системи та зорово-сенсорного апарату, що зумовило однонаправлене покращення функціонального стану зорового аналізатора - збільшення некоригованої гостроти зору на 49 % у 96 % пацієнтів і зниження градієнту прогресування міопічного процесу на 33 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.211.2-5 +
Шифр НБУВ: РА345703

Рубрики:

      
8.

Стоцька М.М. 
Провадження в справах про адміністративні проступки у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.М. Стоцька ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено нормативно-правову базу та здійснено систематизацію відомчих актів МВС України щодо охорони громадського порядку та забезпечення безпеки дорожнього руху. Розглянуто принципи, методи, стадії та етапи провадження у справах про адміністративні правопорушення. Проаналізовано правовий статус учасників провадження у справах про адміністративні проступки у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Визначено основні напрямки діяльності підрозділів ДАІ щодо запобігання та припинення зазначених адміністративних проступків. Обгрунтовано положення про необхідність законодавчого закріплення повноважень відповідних органів і організацій щодо здійснення заходів з організації дорожнього руху. Зазначено, що головним критерієм його безпеки й основною причиною дорожньо-транспортних пригод є рівень знань правил, норм і стандартів у цій сфері учасників даного руху. Запропоновано вдосконалення системи вивчення Правил дорожнього руху. Визначено роль центральних органів виконавчої влади у державному регулюванні забезпечення його безпеки, зокрема діяльність підрозділів ДАІ у цій сфері. Сформульовано пропозиції, визначено пріоритети та шляхи вдосконалення провадження у справах про адміністративні проступки у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху з урахуванням досвіду країн з розвинутим рівнем автомобілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + У819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА354658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Ярославцева 
Репродуктивна біологія деяких видів родини Lamiaceae lindley: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Анастасія Дмитрівна Ярославцева ; УААН; Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр. — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.16Lam*696
Шифр НБУВ: РА367354

Рубрики:

      
10.

Стоцька С. В. 
Формування кормової продуктивності конюшини лучної залежно від елементів технології вирощування в умовах Полісся центрального: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / С. В. Стоцька ; Вінниц. нац. аграр. ун-т, Ін-т кормів НААН України. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено чітку залежність формування кормової продуктивності травостою конюшини лучної й якісних показників корму від способів обробітку грунту, систем удобрення в сівозміні та норми висіву ячменю ярого як покривної культури. Встановлено фотосинтетичний потенціал травостою конюшини лучної за фазами росту та розвитку за умов застосування органо-мінеральної системи удобрення з помірними нормами мінеральних добрив і плоскорізного обробітку грунту. Вдосконалено питання формування високопродуктивного травостою конюшини лучної залежно від способів обробітку грунту й удобрення на ясно-сірих грунтах Полісся центрального. Надано комплексне оцінювання енергоощадної технології вирощування конюшини лучної за умов Полісся центрального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.19-4
Шифр НБУВ: РА382150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Стоцький А. О. 
Удосконалення профілактики та засобів терапії за патології дистального відділу кінцівок у продуктивних тварин / А. О. Стоцький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню та розробці комплексного методу лікування та профілактики за патологій дистального відділу кінцівок у продуктивних тварин.Установлено, що деформації ратиць у корів реєструються від 5,96 % –до 20,29 % в господарствах України, і до 23,21 % на МТФ Грузії.У структурі захворювань ратиць гнійно-некротичні процеси діагностуються від 2,55 % до 29,80 % у корів та 38,36 % у нетелів.В обстежених господарствах України найменший відсоток становили: поверхневі гнійні пододерматити від 10,00 до 16,67 %, у Республіці Казахстан від 13,33 % до 24,44 % у Грузії, у нетелів від 22,73 % до 35,71% відповідно, глибокі гнійні пододерматити у 6,67 % корів, і від 9,09 % до 10,71 % відповідно у нетелів.Частіше вражалися тазові кінцівки, при переважанні запалення однієї ратиці.Основними збудниками септичних процесів пальця були моноінфекція в 68,75 % та в 31,25 % їх асоціація, яка була більш чутлива до препаратів групи фторхінолонів.За розвитку гнійно-некротичних процесів пальця у корів реєструється зростання у 2,18 рази кількості лейкоцитів, підвищення вмісту еритроцитів в 1,24 рази, концентрації гемоглобіну в 1,01 рази, зниження гематокриту на 16,6%, зростання ШОЕ в 1,23 рази. У лейкограмі, збільшення відсотку паличкоядерних нейтрофілів, лімфоцитів та еозинофілів, в 1,14, 1,08 та 1,07 рази відповідно, за зниження відсотку сегментоядерних нейтрофілів та моноцитів на 7,9 і 14,3% відповідно.За гнійних процесів пальця у корів реєструвалося зростання вмісту загального білка, за рахунок альбумінової фракції, відсотку α1- та γ- глобулінів та зниження вмісту α2- та β- глобулінової фракції.У сироватці крові хворих корів активність АЛТ зростає в 1,5 рази, АСТ майже вдвічі, α–амілази в 1,3 рази, лужної фосфатази в 1,9 рази. Спостерігається зростання концентрації креатиніну, в 1,19 рази, а глюкози зниження в 1,7 рази. За гнійно-некротичних процесів пальця у крові реєстрували зростання концентрації загального білірубіну в 2,2 рази, зниження прямого на 57% та непрямого на 69,1%. Також зростала концентрація загального кальцію в 1,24 рази та знижувався рівень неорганічного фосфору на 23,00 %.Компʼютерною томографією встановлено набряк оточуючої підшкірної клітковини, набряк капсули копитцевого суглоба в 1,2 рази, потовщення ділянки сухожилку довгого розгинача пальців в 1,3 рази.За результатами вивчення чутливості мікрофлори до антибіотиків у схему лікування включено препарат енрофлоксацин 10%, який вводили підшкірно у дозі 2,5 мл на 100 кг живої маси 1 раз на добу протягом 2-3 днів. У 1-й дослідній групі опромінювали вражену ділянку апаратом для вібраційної терапії з інфрачервоним теплом, виробництва Німеччини, у другій виконували новокаїнової блокади, які виявилися менш ефективним. У першій дослідній групі за привʼязного утримання фібринозно-некротична стадія тривала 1-2 доби, гнійно-секвестраційна – 3-5 та регенеративна – 6-12 діб, за безпривʼязного третя дослідна група 1-3, 3-6 та 7-15 діб відповідно. За безпривʼязного утримання видужання тварин проходило також швидше ніж у групі із застосуванням новокаїнової блокади.За привʼязного утримання та опроміненні вогнища апаратом видужували усі тварини (перша дослідна група) на 13-14 добу, за безпривʼязного - на 16-17 добу у (3-я дослідна група).У другій дослідній групі за привʼязного утримання фібринозно-некротична стадія тривала 1-4 доби, гнійно-секвестраційна – 5-7 та регенеративна – 8-16 діб, за безпривʼязного 4-а дослідна група 1-5, 5-7 та 8-17 діб відповідно. У 4-й групі повне видужання реєструвалося у 3-х тварин на 19 добу і в 9 на 20 (19,75±0,15 діб) при різниці у групах 2,5 доби.У 1-й контрольній групі повне видужання тварин реєстрували на 22 добу у 10 тварин, і у двох на 23 (22,17±0,39 доби).У 2-й контрольній групі, зміна стадій проходила швидше, ніж у 1-й контрольній, видужали на 21 добу 11 корів і одна на 22 (21,08±0,29 дня).Отже, за опромінення враженої ділянки апаратом для вібраційної терапії з інфрачервоним теплом економічна ефективність на одну корову у порівнянні з 1-ю контрольною становила 373,49 грн., у 2-й дослідній групі - 115,09 грн.За привʼязного утримання економічна ефективність ветеринарних заходів на одну тварину у порівнянні з 2-ю контрольною групою становила у 3-й дослідній групі 142,48 грн. і була економічно невигідною у 4-й.Важливим у зменшенні захворюваності ратиць у корів є ортопедична обробка ратиць та застосування антисептичних копитцевих ванн.Прогін корів за безпривʼязного утримання через копитцеві ванни, заповнені 0,2%- ним розчином засобу ДезСану, або обробка ратиць за допомогою акумуляторного обприскувача за привʼязного утримання дозволяло протягом двох тижнів профілактувати хвороби ратиць.При заповнені ванн 2,5 % розчином PEDILINE PRO, або обробка ратиць за допомогою акумуляторного обприскувача за привʼязного утримання обробки проводили у протягом трьох тижнів.^UThe dissertation concentrates on development of a complex method of treatment and prevention of the distal extremities pathologies in productive animals.It is established that deformations of hooves in cows are registered from 5,96% to 20,29% in farms of Ukraine and up to 23,21% in the dairy farm of Georgia.Purulent-necrotic processes in cows are diagnosed from 2,55% to 29,80% and in heifers it's approximately 38,36% as the structure of hoof diseases.The smallest percentage of superficial purulent subdermatitis, from 10,00 to 16,67%, surveyed in farms of Ukraine; in the Republic of Kazakhstan it was from 13,33% to 24,44%; in Georgia heifers had from 22,73% to 35,71%. The 6,67% of deep purulent subdermatitis surveyed in cows, and in heifers had from 9,09% to 10,71% respectively.Pelvic limbs are more likely to suffer if the predominance of inflammation of one hoof.The main causative agents of septic processes were 68,75% monoinfections and 31,25% association which was more sensitive to the fluoroquinolone group.Purulent-necrotic processes lead to an increase in the number of leukocytes in 2,18, erythrocytes in 1,24, ESR in 1,23, hemoglobin concentration in 1,01 times; a decrease in hematocrit by 16,6%.The leukogram showed an increase in the percentage of rod-shaped neutrophils, lymphocytes and eosinophils in 1,14, 1,08 and 1,07 times respectively and a decrease of segmental neutrophils and monocytes by 7,9 and 14,3% respectively.During purulent processes was registered an increase of total protein, due to the percentage of α1- and γ-globulins and a decrease in the content of α2- and β-globulin fractions.In the serum increased the activity of: ALT by 1,5; AST by 2; α-amylase by 1,3; alkaline phosphatase by 1,9 times.There is an increase in the concentration of creatinine by 1,19, but glucose decrease by 1,7 times.In the blood recorded an increase the total bilirubin concentration by 2,2 times a decrease in direct by 57% and indirect by 69,1%. The concentration of total Calcium increased by 1,24 times and the level of inorganic phosphorus decreased by 23,00%.Computed tomography revealed edema of the surrounding subcutaneous tissue and capsule of the hoof joint in 1,2 times, thickening of the tendon of the long extensor fingers in 1,3 times.According to laboratory results on the sensitivity of the microflora to antibiotics for treatment was used «Enrofloxacin 10%». The drug was administered subcutaneously at a dose of 2,5 ml per 100 kg of body weight, 1 time per day for 2-3 days.In the 1 experimental group, the affected area was irradiated with a device for vibration therapy with infrared heat, made in Germany, but the use of Novocaine blockade in the 2 experimental group was less effective.In the 1 experimental group with tethered, the fibrinous-necrotic stage lasted about 1-2 days, purulent-sequestration from 3 to 5, regenerative from 6 to12 days. In the 3 experimental group with loose-housing barn, the fibrinous-necrotic stage lasted 1-3, 3-6 and 7 -15 days respectively.In the loose-housing barn recovery of cows was faster than in the group using Novocaine blockade.All animals of the 1 experimental group recovered by 13-14 days under hardware irradiation and in the tie barn; animals in the loose-housing barn (third experimental group) recovered by 16-17 days.In the 2 experimental group (animals in the tie barn) a fibrinous-necrotic stage lasted 1-4 days, purulent-sequestration stage lasted 5-7 and regenerative stage lasted 8-16 days, in the fourth experimental group (animals in the loose-housing barn) stages lasted 1-5; 5-7 and 8 -17 days respectively.In the 4 group, complete recovery was registered 3 animals by 19 days and 9 animals by 20 days (19,75 ± 0,15 days) with a difference in groups of 2,5 days.Complete recovery of 10 animals was recorded in the 1 control group on 22 and on 23 days in 2 animals (22,17 ± 0,39 days).The change of stages was faster in the 2 control group than in the 1, was recorded 11 cows recovered on the 21 day and 1 on 22 day (21,08 ± 0,29 days).Therefore, the treatment by including irradiation of the affected area by the vibration therapy with infrared heat where the economic efficiency per cow was 373.49 UAH in comparison with the 1 control, and in the 2 experimental group was 115.09 UAH.The economic efficiency of veterinary measures per animal in the third experimental group in comparison with the second control group amounted to 142,48 UAH and was economically unprofitable in the 4 group.The use of antiseptic hoof baths and orthopedic treatment are important in reducing of morbidity.The use a bath with a 0,2% «DesSan» solution for tie-barn animals or treatment with a cordless sprayer for loose-housing barn allowed to prevent hoof diseases for two weeks.The use a bath with a 2,5% «PEDILINE PRO» solution or treatment with a wireless spray for tie-barn animals performed during 3 weeks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ярославський А. О. 
Формування механізму управління економічною безпекою підприємств / А. О. Ярославський. — Б.м., 2021 — укp.

Невід'ємною складовою успiшної дiяльностi та стабільного економічного розвитку вітчизняних підприємств є належний рівень економічної безпеки. Дослідивши наукові погляди щодо сутнісного наповнення економічної безпеки підприємства визначено, що кожен підхід має певні переваги та недоліки, проте жоден з них не відповідає комплексним характеристикам. У роботі запропоновано синергічний підхід до формування мети та функціонування системи економічної безпеки, а також авторське бачення поняття «економічна безпека підприємства». У ході дослідження систематизовано та уточнено функціональну структуру економічної безпеки підприємства, що, на відміну від існуючих підходів, уможливлює здійснення ґрунтовного аналізу та ефективного управління економічною безпекою підприємства. Здійснено аналіз сучасних механізмів управління економічною безпекою підприємства та доведено, що дане поняття, як предметна область загального механізму управління підприємством, не отримало належного трактування та дослідження. У роботі представлено формалізацію дефініції «організаційно-економічний механізм управління економічною безпекою підприємства» та сформовано систeмоутворюючі домінанти механізму управління економічною безпекою підприємств, що дозволило визначити елементи і функціональні та iєрархiчні зв'язки між ними. Так, на основі аналізу фахової економічної літератури, яка присвячена питанням управління економічною безпекою підприємства, запропоновано виокремлювати наступні складові механізму управління економічною безпекою підприємства, а саме: організаційну, економічну, моніторингову, мотиваційну та функціональну. В роботі здійснено оцінку зернопереробної галузі та визначено, що галузь в цілому та зернопереробні підприємства, зокрема, потерпають від ряду фінансових, нормативно-законодавчих та технічних проблем, вирішення яких сприятиме підвищенню рентабельності та інвестиційної привабливості зернопереробної промисловості. Також проаналізовано фінансово-господарську діяльності зернопереробних підприємств Вінницької області і визначено їхні сильні та слабкі сторони. Систематизовано зовнішні та внутрішні фактори, які впливають на економічну безпеку зернопереробних підприємств і виокремлено їх основні підгрупи, що, зважаючи на тенденції та перспективи розвитку економіки країни в цілому та ринку переробки зерна, полегшить процес прийняття управлінських рішень. Досліджено методичні підходи до оцінки економічної безпеки підприємства, охарактеризовано їх значимість, переваги та недоліки. Запропоновано алгоритм проведення оцінювання рівня економічної безпеки підприємств та розкрито особливості формування індикаторів оцінки. Згруповано систему показників оцінювання економічної безпеки підприємств за кожною її складовою, що дозволить виявити проблемні ділянки та деструктивні зміни компонент економічної безпеки, попередити можливі загрози для функціонування підприємства.Розроблено структурну модель механізму управління економічною безпекою підприємства, яка базується на комплексній системі оцінки економічної безпеки і включає інструменти, важелі та методи управління економічною безпекою, що забезпечує ідентифікацію проблем та відхилень у діяльності підприємства на основі запропонованих заходів здійснюють їх усунення або коригування з мeтою наближeння пoточних параметрів oб'єкта до планoвих норм. Удосконалено видові характеристики та порядок формування і реалізації стратегії управління економічною безпекою підприємства, що сприятиме ефективному розвитку підприємства в умовах невизначеності та ризиків. Проведена систематизація видів стратегій дозволила запропонувати стратегії управління за сферами впливу на економічну безпеку зернопереробних підприємств і включити до їх складу: логістичну; ресурсну (матеріально-технічну, енергетичну); організаційну ( географічну, політико-правову); кадрову та фінансову стратегії.Упорядковано сукупність підсистем забезпечення механізму управління економічною безпекою та виокремлено підсистему фінансового забезпечення (самофінансування, кредитування, страхування, державне фінансування, інвестування), нормативно-правового (загальне, спеціальне), кадрового (працівники, підрозділи, служби), інформаційного (внутрішнє, зовнішнє), організаційно-методичного (інструкції, статутні положення, методики оцінки та забезпечення економічної безпеки підприємства) та технічного (комплекс програмно-технічних засобів, що забезпечують функціонування всіх систем механізму).^UAn integral part of successful activity and stable economic development of domestic enterprises is an appropriate level of economic security. Having studied the scientific views on the essential content of the economic security of the enterprise, it is determined that each approach has certain advantages and disadvantages, but none of them meets the complex characteristics. The paper proposes a synergistic approach to the formation of the purpose and functioning of the system of economic security and the author's vision of the concept of "economic security of the enterprise".In the course of the research the functional structure of economic security of the enterprise is systematized and specified, which, in contrast to the existing approaches, allows for a thorough analysis and effective management of economic security of the enterprise.The analysis of modern mechanisms of management of economic safety of the enterprise is carried out and it is proved that this concept, as a subject area of the general mechanism of management of the enterprise, has not received proper interpretation and research. The paper presents the formalization of the definition of "organizational and economic mechanism of economic security management of the enterprise" and formed the system-forming dominants of the mechanism of economic security management of enterprises, which allowed to determine the elements and functional and hierarchical relationships between them. Thus, based on the analysis of professional economic literature, which is devoted to the management of economic security of the enterprise, it is proposed to identify the following components of the mechanism of economic security of the enterprise, namely: organizational, economic, monitoring, motivational and functional.The paper evaluates the grain processing industry and determines that the industry as a whole and grain processing enterprises, in particular, suffer from a number of financial, regulatory and technical problems, the solution of which will increase the profitability and investment attractiveness of the grain processing industry. The financial and economic activity of grain processing enterprises of Vinnytsia region is also analyzed, their strengths and weaknesses are identified. External and internal factors that affect the economic security of grain processing enterprises are systematized and their main subgroups are identified, which, given the trends and prospects of the country's economy as a whole and the grain processing market will facilitate management decisions.Methodical approaches to the assessment of economic security of the enterprise are investigated, their significance, advantages and disadvantages are characterized. An algorithm for assessing the level of economic security of the enterprise is proposed and the peculiarities of the formation of assessment indicators are revealed. A system of indicators for assessing the economic security of enterprises for each of its components is grouped, which will identify problem areas and destructive changes in the components of economic security, to prevent possible threats to the functioning of the enterprise.A structural model of the economic security management mechanism of the enterprise is developed, which is based on a comprehensive system of economic security assessment and includes tools, levers, methods of economic security management, which provides identification of problems and deviations in the enterprise. parameters of the object to the planned norms.Improved species characteristics and the order of formation and implementation of the strategy of economic security management of the enterprise, which will contribute to the effective development of the enterprise in conditions of uncertainty and risk. The systematization of types of strategies allowed to propose management strategies in the areas of impact on the economic security of grain processing enterprises, and to include in their composition: logistics; resource (logistical, energy); organizational (geographical, political and legal); personnel and financial strategy.The set of subsystems for providing the economic security management mechanism has been streamlined and the subsystem for financial support (self-financing, lending, insurance, public financing, investment), regulatory (general, special), personnel (employees, departments, services), information (internal, external) has been singled out. , organizational and methodological (instructions, statutory provisions, methods of assessing and ensuring the economic security of the enterprise) and technical (a set of software and hardware that ensures the functioning of all systems of the mechanism).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Стоцька О. В. 
Біотрансформація відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси: автореферат дис. ... к. т. н. : 03.00.20 / О. В. Стоцька. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесів біотрансформації відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси. В роботі досліджено періодичний та безперервний режим зброджування стічних вод пивоварного виробництва з максимальним ступенем їх очищення та отримання отриманням біогазу і кормової біомаси. Показано переваги ведення процесу метанового бродіння при термофільному режимі у порівнянні з мезофільним режимом. Відпрацьовані параметри ведення метанового зброджування білкового відстою при різних температурних режимах для отримання високого ступеню деструкції гірких речовин. Проведені дослідження амінокислотного складу збродженого відстою показали високий ступінь збагачення незамінними амінокислотами, що надає можливість його використання в кормовиробництві.Розроблено апаратурно-технологічну схему біотрансформації відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси.Здійснено економічну оцінку та обґрунтовано економічну ефективність використання технології метанового бродіння для переробки відходів пивоваріння.^UThe dissertation is subjected for the granting of P.h.d. scientific degree of in engineering science, specialty 03.00.20 "Biotechnology". Institute of Food Resources of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine. Kyiv, 2023. The dissertation is devoted to the study of the processes of biotransformation of brewery waste with the production of biogas and feed biomass. The paper investigates the periodic and continuous mode of fermentation of brewery wastewater with the maximum degree of purification and production of biogas and feed biomass. The advantages of conducting the methane fermentation process in the thermophilic mode compared to the mesophilic mode are shown.The parameters of conducting methane fermentation of protein sediment at different temperature regimes to obtain a high degree of destruction of bitter substances have been worked out.The conducted studies of the amino acid composition of fermented scum showed a high degree of enrichment with essential amino acids, which makes it possible to use it in fodder production.An equipment-technological scheme for the biotransformation of brewery waste with the production of biogas and fodder biomass has been developed.An economic assessment was carried out and the economic efficiency of using methane fermentation technology for the processing of brewing waste was substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Ярославцев С. О. 
Когнітивні порушення при депресивних розладах: автореферат дис. ... д. мед. н. : 14.01.16 / С. О. Ярославцев. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клініко-психологічних, психометричних та патопсихологічних закономірностей формування когнітивних порушень при депресивних розладах різного походження, особливостей суїцидального ризику, когнітивного регулювання емоцій і соціального функціонування цих хворих, виділенню критеріїв діагностики когнітивних порушень при депресивних розладах і розробці комплексної програми терапії та реабілітації хворих цієї категорії.Проведено популяційне дослідження 362 пацієнтів з когнітивними порушеннями при депресивних розладах: 123 пацієнтів з рекурентними депресивними розладами (РДР), 141 хворих з біполярними депресивними розладами (БД) та 98 пацієнтів з пролонгованою депресивною реакцією (ПДР).В результаті клініко-психопатологічного дослідження встановлено, що когнітивні розлади при депресіях окреслені наявністю порушень розумових і мнестичних процесів, виконавчих функцій, уваги, сприйняття і когнітивного регулювання емоцій. Доведено, що різним варіантам депресивних розладів відповідають специфічні порушення пізнавальних процесів. В результаті клініко-анамнестичного аналізу виділені предиктори наявності когнітивних порушень при різних варіантах депресій. У процесі аналізу суїцидальної поведінки було встановлено, що суїцидальна поведінка у пацієнтів з когнітивними порушеннями при депресивних розладах визначалась вираженістю клініко-психопатологічних симптомів депресії, наявністю стресових факторів та їх повторюваністю; анамнестичною обтяженістю; порушеннями комунікативних стосунків; наявністю аутоагресивних предикторів; суперечливим характером суїцидальних намірів; ідеаторними особливостями суїцидальних думок; характеристиками суїцидальної спроби, яка планується. На основі результатів проведеного клініко-психопатологічного дослідження науково обґрунтовано, розроблено та впроваджено у практику комплексну систему терапії когнітивних порушень при депресивних розладах, їх базовим засобом є адекватна психофармакотерапія, ефекти якої зпотенційовані когнітивно-поведінковою терапією та різними видами реабілітаційних втручань (психоосвіта, тренінг когнітивних функцій, тренінг ефективних копінг-стратегій, комунікативний тренінг та техніки саморегуляції).Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі вперше представлено закономірності та механізми формування, а також клінічну феноменологію когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів, визначено їх структуру в залежності від типу депресивного розладу. Встановлено клініко-психопатологічні особливості депресивних проявів у пацієнтів з когнітивними порушеннями, проведено їх порівняльний аналіз та визначений взаємозв'язок клініко-психопатологічних особливостей і вираженості когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів.Вперше систематизовано особливості суїцидального ризику у пацієнтів з когнітивними порушеннями при різних типах депресивного розладу, визначені чинники антиризику суїцидальної поведінки, встановлений взаємозв'язок клініко-психопатологічних особливостей, виразності суїцидального ризику і когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів. Вивчено особливості соціального функціонування у пацієнтів з когнітивними порушеннями при різних типах депресивних розладів.На основі комплексного аналізу результатів дослідження розроблено і впроваджено в практику охорони здоров'я комплексну програму терапії та реабілітації пацієнтів з когнітивними порушеннями при депресивних розладах.Практичне значення одержаних результатів. Практична значущість результатів дослідження визначається розробкою клініко-психопатологічних та патопсихологічних критеріїв діагностики когнітивних порушень при різних типах депресивних розладів, а також комплексної системи лікування та реабілітації таких пацієнтів. На підставі всебічного дослідження когнітивних порушень у пацієнтів з депресивними розладами різного ґенезу розроблено комплексну чотирьох етапну комплексну програму терапії та реабілітації, яка базується на принципах біопсихосоціального підходу, спрямована на редукцію клінічних ознак депресії, поліпшення когнітивних функцій та відновлення соціального функціонування пацієнта. Ефективність розробленої системи терапії та реабілітації є вірогідно вищою при порівнянні зі стандартними схемами лікування.^UThe dissertation is dedicated to the study of clinical-psychological, psychometric and pathopsychological regularities of the formation of cognitive disorders in depressive disorders of various origins, the characteristics of suicidal risk, cognitive regulation of emotions and social functioning of these patients, the selection of diagnostic criteria for cognitive disorders in depressive disorders and the development of a comprehensive program of therapy and rehabilitation of these patients categoriesA population study of 362 patients with cognitive impairment in depressive disorders was conducted: 123 patients with recurrent depressive disorders (RDD), 141 patients with bipolar depressive disorders (BD) and 98 patients with prolonged depressive reaction (PDR).As a result of a clinical and psychopathological study, it was established that cognitive disorders in depression are defined by the presence of disorders of mental and mnestic processes, executive functions, attention, perception, and cognitive regulation of emotions. It has been proven that specific disorders of cognitive processes correspond to various variants of depressive disorders. As a result of the clinical and anamnestic analysis, predictors of the presence of cognitive disorders in various variants of depression were identified. On the basis of the results of the clinical-psychopathological research conducted, a complex system of therapy for cognitive disorders in depressive disorders was scientifically substantiated, developed and implemented in practice, their basic remedy is adequate psychopharmacotherapy, the effects of which are potentiated by cognitive-behavioral therapy and various types of rehabilitation interventions (psychoeducation, training of cognitive functions , training of effective coping strategies, communicative training and self-regulation techniques).The implementation of these programs in psychiatric practice made it possible to reduce the clinical manifestations of depressive disorders (reduction of objective and subjective signs of depression, reduction of internal tension, improvement of sleep and concentration of attention, reduction of apathy, pessimistic and suicidal thoughts, improvement of cognitive functions, reduction of maladaptive cognitive emotion regulation strategies.Scientific novelty of the obtained results. The dissertation presented for the first time the patterns and mechanisms of formation, as well as the clinical phenomenology of cognitive disorders in various types of depressive disorders, and determined their structure depending on the type of depressive disorder.Clinical-psychopathological features of depressive manifestations in patients with cognitive disorders were established, their comparative analysis was carried out and the relationship between clinical-psychopathological features and severity of cognitive disorders in various types of depressive disorders was determined.For the first time, the features of suicidal risk in patients with cognitive impairment in various types of depressive disorder were systematized, anti-risk factors for suicidal behavior were determined, and the relationship between clinical and psychopathological features, expressiveness of suicidal risk and cognitive impairment in various types of depressive disorders was established. Peculiarities of social functioning in patients with cognitive impairment in various types of depressive disorders were studied.On the basis of a comprehensive analysis of the research results, a comprehensive program of therapy and rehabilitation of patients with cognitive impairment in depressive disorders was developed and implemented in health care practice.Practical significance of the obtained results. The practical significance of the research results is determined by the development of clinical-psychopathological and pathopsychological criteria for the diagnosis of cognitive disorders in various types of depressive disorders, as well as a complex system of treatment and rehabilitation of such patients.On the basis of a comprehensive study of cognitive disorders in patients with depressive disorders of various genesis, a comprehensive four-stage comprehensive program of therapy and rehabilitation was developed, which is based on the principles of a biopsychosocial approach, aimed at reducing the clinical signs of depression, improving cognitive functions, and restoring the patient's social functioning. The effectiveness of the developed system of therapy and rehabilitation is probably higher when compared with standard treatment schemes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського