Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (375)Книжкові видання та компакт-диски (246)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=СТУПАК$<.>+<.>A=ФЕДІР$<.>+<.>A=ЯКОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Ступак Ф. Я. 
Благодійність та суспільна опіка в Україні (кінець XVIII - початок XX ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Ф. Я. Ступак ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 40 с. — укp.

Запроваджено поняття "соціальна допомога", "соціальна підтримка", які разом з поняттям "благодійність" складають зміст історичного, соціального, психологічного феномену. На підставі опублікованих і архівних документів, більшість з яких вперше залучена до наукового обігу, проведено конструктивний аналіз наукової літератури з проблеми історії доброчинності та суспільної опіки. Розглянуто процес оформлення суспільної підтримки на основних етапах соціально-історичного розвитку. Прослідковано генезис вітчизняної державної та недержавної форм захисту та підтримки різних категорій нужденних. Виявлено та концептуально обгрунтовано основні історичні тенденції оформлення наукової парадигми соціальної допомоги в Україні. Розкрито особливості соціальної діяльності приказів громадської опіки, земських і міських органів самоврядувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 + Т3(4УКР)5-2 + У03(4УКР)470.278 + У03(4УКР)502.78
Шифр НБУВ: РА377757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ступакова О. В. 
Гендерні особливості ставлення працівників слідчих підрозділів органів внутрішніх справ до соціально-професійного оточення: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.06 / О. В. Ступакова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше охарактеризовано гендерні особливості ставлень до соціально-професійного оточення на усвідомленому та неусвідомленому рівнях та їх зміни у працівників слідчих підрозділів ОВС відповідно до професійного стажу. Виділено типи ставлень до соціально-професійного оточення в гендерному аспекті. Уточнено дані щодо розвитку професійних криз в гендерному аспекті. Дістали подальшого розвитку підходи до оптимізації професійного розвитку працівників слідчих підрозділів ОВС з урахуванням гендерних особливостей. Проведене емпіричне дослідження показало, що слідчі одночасно прагнуть того, щоб усі сфери життя були збалансовані, спрямовані на встановлення позитивних відносин у межах соціальної взаємодії та реалізації своєї соціальної ролі. Сімейні цінності в структурі системи ставлень як чоловіків, так і жінок займають більш значуще місце в порівнянні з цінностями, пов'язаними з виконанням професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.293-7 + Х819(4УКР)112.010.22
Шифр НБУВ: РА383068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Федірко Н.В. 
Державне регулювання доходів населення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні аспекти формування та регулювання доходів населення. Розглянуто шляхи забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінено можливу динаміку показників соціальної сфери на базі розробленої моделі. Висвітлено наукові підходи до необхідності та напрямки державного регулювання доходів населення. Визначено суть і класифікацію доходів населення в аспекті розширеної їх концепції. Вивчено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на підставі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми й особливі критерії їх використання. Здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення України та виділено основні етапи становлення його механізму за умов ринкових перетворень. На підставі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори й обгрунтовано тенденції зміни основних соціальних пропорцій. Надано характеристику впливу економічної політики держави та політики доходів на диференціацію населення за рівнем доходів і ступінь майнового розшарування українського суспільства. Визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на базі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних і вторинних доходів, податків і споживання на довгострокову перспективу, а також оцінено соціально-економічні наслідки від зниження рівня податкового навантаження та тінізації господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01 +
Шифр НБУВ: РА345467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Федірко В. О. 
Діагностика та хірургічне лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / В. О. Федірко ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та хірургічного лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів (НКС ЧН), таких як невралгія трійчастого й язикоглоткового нервів, гемілицевий спазм, синдром Меньєра, пароксизмальна артеріальна гіпертензія, які характеризуються вираженим больовим синдромом або порушенням функції відповідних ЧН за гіперактивним типом, призводять до страждання хворих, професійної та функціональної дезадаптації, з тривалою персистенцією та рецидивуванням, і не мають загально визнаного підходу в лікуванні. На підставі обстеження та лікування 430-ти пацієнтів встановлено необхідність одночасної наявності як мінімум двох факторів для розвитку НКС ЧН. Такими є: судинна компресія корінця ЧН, яка спричиняє локальну ішемію та каскад післяішемічних перетворень, зміни в імунній системі організму депресивного характеру й аутонейросенсибілізацію. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику методи лікування НСК ЧН, які базуються на медикаментозній етіотропній терапії та, за її неефективності, хірургічному лікуванні - операції мікросудинної декомпресії відповідного ЧН з застосуванням нових методів і способів, з урахуванням як виявлених особливостей анатомії задньої черепної ямки, так і мікроанатомії взаєморозташування структур мосто-мозочкового кута. Зазначено, що використання сучасних методів діагностики, в тому числі інтраопераційного електронейромоніторингу, встановлення патогенетичних механізмів розвитку НКС, застосування розробленої тактики та методів лікування дозволили підвищити його ефективність до 96,9 % в ранньому післяопераційному періоді і до 89,2 % - у віддаленому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-4 + Р636.580.62
Шифр НБУВ: РА375809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Федірко П.А. 
Клініко-епідеміологічне дослідження професійних хвороб органа зору у постраждалих в результаті аварії на ЧАЕС (закономірності розвитку, ризики, прогноз): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 ; 14.01.18 / П.А. Федірко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Обстежено 14 731 радіаційно опромінених осіб. Використано когортний метод і метод "випадок - контроль". Виявлено, що у когорті ліквідаторів захворюваність і поширеність очних хвороб вірогідно перевищує контрольні рівні. Доведено, що радіаційний вплив у даному діапазоні доз викликає появу радіаційних катаракт і ретинопатій та, водночас, спричиняє вірогідне дозозалежне збільшення поширеності та передчасний розвиток інволюційної катаракти, макулодистрофії, ангіопатії та ангіосклерозу сітківки. Вперше описано клінічну картину двох форм ретинопатії, що спостерігались у радіаційно опромінених внаслідок катастрофи на ЧАЕС ("синдром каштана" та"синдром дифракційної гратки"). На підставі тривалого спостереження та статистичного аналізу встановлено, що тендітні порушення прозорості кришталика, клінічно не схожі на ленсопатії, у дітей та підлітків - мешканців радіаційно забруднених територій, є наслідком тривалої дії малих доз іонізуючого опромінення. З'ясовано, що зовнішнє опромінення всього тіла у дозах понад 0,2 Гр викликає порушення функції сітківки та зорового нерва навіть за відсутності клінічних проявів офтальмопатології. Виявлено ефект дозозалежного зниження акомодаційної здатності ока у радіаційно опромінених. Одержано нові дані щодо впливу іонізуючого випромінювання на судини ока, простежено формування їх функціональних та органічних змін залежно від величини дози іонізуючої радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА322512

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Федірко Н.В. 
Механізми підтримання кальцієвого гомеостазу в ацинарних клітинах підщелепної слинної залози: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Федірко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 45 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211 +
Шифр НБУВ: РА343393

Рубрики:

      
7.

Ступак Д.О. 
Оптимізація процесу енерговиділення в міжелектродному проміжку для умов електроерозійного дротяного різання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / Д.О. Ступак ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено питання підвищення продуктивності електроерозійного дротяного різання шляхом оптимізації електричних, гідродинамічних і часових параметрів процесу енерговиділення в міжелектродному проміжку. Створено математичну модель, що дозволяє оцінити тепловий стан дротяного електрода-інструмента у разі локалізованої дії гнізда розрядів. Отримано кількісні показники асиметрії іскрового розряду для різних пар матеріалів електродів, показано вплив на них тривалості імпульсу й амплітуди робочого струму. Створено багатофакторні моделі, що визначають оптимальні енергетичні, часові та гідродинамічні параметри електроерозійного різання. Запропоновано послідовність розрахунку оптимальних параметрів реального технологічного процесу різання. Розроблено ефективний генератор технологічного струму з системою керування параметрами енерговиділення, алгоритми роботи якої визначаються наведеними багатофакторними моделями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К553
Шифр НБУВ: РА318532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Ступак О.П. 
Особливості лікування та профілактики кандидозу слизової оболонки порожнини рота у хворих на цукровий діабет типу 1: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.П. Ступак ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматолог. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчені клінічні та патогенетичні особливості кандидозу слизової оболонки порожнини рота у хворих на цукровий діабет (ЦД) типу I. Визначено загальну протеолітичну активність, стан перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту в ротовій рідині. Досліджено мікробіоценоз порожнини рота та ступінь дисбіозу порожнини рота ферментативним методом. Удосконалено патогенетично обгрунтований підхід до комплексного лікування та профілактики кандидозного стоматиту у хворих на ЦД типу I. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень доведено, що запропонований спосіб лікування кандидозного стоматиту у хворих на ЦД типу I через 12 днів покращує клінічний стан у порожнині рота, а через один місяць відновлює функціональну активність слинних залоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р661.220.17 +
Шифр НБУВ: РА367645

Рубрики:

      
9.

Федірко О.А. 
Роль інновацій у формуванні конкурентних переваг національної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти розвитку інноваційної діяльності у контексті забезпечення конкурентних переваг національних економік. Розглянуто теоретичні засади інноваційного процесу та з'ясовано роль національних інноваційних систем у забезпеченні високої конкурентоспроможності державної економіки. Визначено сутність, детермінанти та показники інноваційної спроможності різних країн. Досліджено механізм формування конкурентних переваг високорозвинених країн на основі інноваційної моделі економічного розвитку. Здійснено комплексне дослідження фінансово-кредитних, організаційних та інституційних механізмів регулювання інноваційного процесу. Наведено оцінку рівня інноваційної спроможності вітчизняної економіки, розглянуто основні проблеми та диспропорції національної інноваційної системи. Розроблено рекомендації щодо удосконалення вітчизняної інноваційної стратегії та механізму державного впливу на підвищення інноваційної спроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА337703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Федірко В. В. 
Управління клієнтською базою в системі маркетингу відносин банку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. В. Федірко ; "Українська академія банківської справи Національного банку України", державний вищий навчальний заклад. — Суми, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-211.1
Шифр НБУВ: РА369513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ступакова О.С. 
Ф.Сологуб та Ан.Чеботаревська: проблема творчої взаємодії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.С. Ступакова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Встановлено специфіку та характер творчої співдружності Ан.Чеботаревської та Ф. Сологуба. Вперше даний феномен розглянуто у контексті подібних явищ у російській літературі досліджуваного періоду. Проведено всебічний аналіз спільної творчої спадщини Ан.Чеботаревської та Ф. Сологуба, висвітлено їх внесок у розвиток російської літератури кінця XIX - початку XX ст., зокрема символістської драми та теорії символістського театру. Показано місце творчої співпраці Ан.Чеботаревської та Ф.Сологуба в історії культури взагалі. Досліджено літературно-критичну діяльність Ан.Чеботаревської, розглянуто культурні та просвітницькі проекти творчої співдружності відомого письменника та його дружини. Проаналізовано проблематику та поетику оповідань "Старый дом" (1909), "Путь в Дамаск" (1910) та "Венчанная" (1913), а також драматичних творів "Мечта-победительница", "Война и мир" (1912), "Любовь над безднами" (1913) та "Камень, брошенный в воду" (1915). Простежено основні зміни, які відбулися у концепції світу та людини, в проблематиці, науковій і кольоровій гаммі, у хронотопі та у мові творів. Визначено базові принципи символістської естетики, сформовані у процесі спільної творчої діяльності Ф.Сологуба та Ан.Чеботаревської. У контексті ідейно-художніх пошуків кінця XIX - початку XX ст. розглянуто драматичні твори Ф.Сологуба та Ан.Чеботаревської.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Сологуб,Ф. 417 + Ш5(4РОС)5-4 Чеботаревська,Ан. 417 +
Шифр НБУВ: РА349886

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Федірко М.М. 
Фінансова стійкість лізингових компаній: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.М. Федірко ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження теоретичних засад економічного змісту та суті лізингу, його функцій в економіці, умов і чинників формування фінансової стійкості лізинових компаній. Розкрито суть та доведено необхідність підвищення їх фінансової стійкості. Досліджено її вплив на розвиток та стабільність ринку фінансових послуг в Україні. Запропоновано інструментарій для оцінювання та методичні підходи до забезпечення фінансової стійкості лізингових компаній. Розроблено стратегію цього забезпечення, яка базується на співвідношенні між прибутком і ліквідністю, побудовано економіко-математичну модель оптимізації такого співвідношення. Запропоновано методику керування фінансовою стійкістю лізингових компаній, що має практичне спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31 + У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА325662

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федірець О. В. 
Формування енергетичного менеджменту машинно-тракторного парку сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / О. В. Федірець ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи енергетичного менеджменту (ЕМ) машиновикористання, стан, тенденції та ефективність енерговитрат з використанням машинно-тракторного парку (МТП). Розкрито зміст енергозберігальної політики сільськогосподарського підприємства (СГП), сутність ЕМ МТП. Розроблено теоретичні підходи до формування стратегії ЕМ МТП СГП. Визначено тенденції енергоспоживання з використанням МТП СГП, теоретичні підходи до оцінювання конкурентоспроможності СГП за енергетичним критерієм. Обгрунтовано теоретичні засади проведення енергетичного аудиту МТП СГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571.182.2 + У9(4УКР)321-554.081-212.1
Шифр НБУВ: РА381915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ступак І.В. 
Функціонування системи голосних фонем перед приголосним [r] у підготовленому і спонтанному мовленні (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі німецької мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Ступак ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Функціонування системи голосних фонем перед приголосним [r] розглянуто у синхронічному аспекті, що порівнюється з діахронією. Доведено, що функціонування системи голосних фонем перед приголосним [r] у мовленні відрізняється від кодифікованої норми. Встановлено, що функціонування системи голосних зазнає впливу наступного приголосного [r], у разі чого кожний алофон фонеми /r/ вносить власну специфіку до реалізації кількісних та якісних характеристик голосних. Показано, що функціонування даних фонем перед приголосним [r] може призвести до виникнення нових фонем і перерозподілу системи голосних фонем німецької мови у даному синхронному аспекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-1с5 +
Шифр НБУВ: РА324550

Рубрики:

      
15.

Бражанюк А. О. 
Формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки / А. О. Бражанюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації обґрунтовано проблему формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів; розкрито теоретичні засади означеної проблеми, описано сутність та структуру професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів; обґрунтовано й експериментально перевірено модель та організаційно-педагогічні умови її формування у процесі фахової підготовки; розроблено та апробовано навально-методичний супровід означеного процесу.На основі аналізу наукових джерел встановлено, що формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки є цілеспрямованим впливом на особистість майбутнього фахівця з метою формування ціннісних орієнтацій, професійної мотивації, професійних знань, фахових умінь та навичок, професійно значущих якостей, комунікативних здібностей, здатності до рефлексії та саморозвитку з метою забезпечення ефективної терапевтичної діяльності. У результаті міждисциплінарного дослідження проблеми професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів з позиції культурологічного, аксіологічного, компетентнісного, особистісного, діяльнісного, системного методологічних підходів, розкрито базові поняття та встановлено, що феномен «професійна культура фізичного терапевта та ерготерапевта» є складовою категорійного поля понять: «культура» – «культура особистості» – «культура діяльності» – «професійна культура».У процесі дефінітивного аналізу обґрунтовано авторське тлумачення поняття «професійна культура фізичних терапевтів та ерготерапевтів», яке розглядається як інтегрована характеристика фахівця, що синтезує ціннісні орієнтації, професійну мотивацію, систему фахових компетентностей, професійно значущі якості, які забезпечують високий рівень здійснення професійної діяльності на засадах рефлексії та саморозвитку.Розкрито структуру професійної культури фізичних терапевтів та ерготерапевтів яка представлена через сукупність взаємопов'язаних компонентів: ціннісно-мотиваційного, когнітивно-діяльнісного, особистісно-комунікативного, аналітико-рефлексивного.Для встановлення рівня сформованості професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки до кожного компонента визначено критерії: система ціннісних орієнтацій, професійна мотивація, професійні знання, фахові уміння та навички, професійно значущі якості, комунікативні здібності, здатність до рефлексії та саморозвитку, здатність до оцінювання терапевтичної діяльності та відповідні їм показники.Визначено рівні сформованості професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки (адаптивний, репродуктивний, продуктивний, інтегративний). Встановлено, що перехід від попереднього до наступного рівня сформованості професійної культури фізичного терапевта та ерготерапевта зумовлений кількісними та якісними змінами в змісті компонентів досліджуваного явища. За результатами констатувального дослідження встановлено недостатній рівень сформованості професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів в умовах традиційної системи фахової підготовки у закладі вищої освіти, що й зумовило потребу в розробленні та експериментальній перевірці моделі, організаційно-педагогічних умов формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки.Обґрунтовано експериментальну модель формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки, яка містить чотири взаємопов'язані блоки: цільовий, методологічний, змістово-технологічний, результативний. Цільовий блок включає мету, завдання формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів. Методологічний блок містить методологічні підходи (аксіологічний, культурологічний, системний, компетентнісний, особистісний, акмеологічний) та принципи формування професійної культури (науковості, системності, неперервності, мобільності, диверсифікації; спрямування освітнього процесу на терапевтично-відновлювальну діяльність; здійснення професійної діяльності на рефлексивній основі). Змістово-технологічний блок моделі виступає базовим і включає зміст, форми, методи, організаційно-педагогічні умови формування професійної культури майбутніх фахівців та етапи реалізації цього процесу: ознайомлювально-стимулюючий, навчально-продуктивний, узагальнюючо-корекційний етап. Результативний блок відображає сформованість кожного структурного компонента професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів, критерії та рівні.^UThe dissertation proves the problem of formation of professional competences of future physical therapists and occupational therapists; the theoretical bases of the specified problem are revealed, the essence and structure of professional culture of future physical and occupational therapists are described;the model and organizational and pedagogical conditions of its formation in the course of professional preparation are substantiated and experimentally tested; developed and trained the methodical support of this process.Based on the analysis of scientific sources, it is established that the formation of professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the process of professional training is a purposeful influence on the future specialist in order to form values, professional motivation, professional knowledge, professional skills, professionally significant qualities,skills and abilities to reflection and self-development in order to ensure effective therapeutic activities.As a result of interdisciplinary research for the problem of professional culture of future physical therapists and occupational therapists from the point of cultural, axiological, competence, personal, pragmatic, system and methodological approaches, basic concepts are revealed and it is stated that the phenomenon of “professional culture of physical therapist and occupational therapist”is a part of the categorical field of such concepts as“culture”–“culture of personality”–“culture of activity”–“professional culture”.In the process of definitive analysis, the author's interpretation of the concept of “professional culture of physical therapists and occupational therapists” is proved, which is considered as an integrated characteristic of a specialist reflection and self-development.The structure of professional culture of physical therapists and occupational therapists is shown, which is presented through a set of interconnected components as value-motivational, cognitive-activity, personal-communicative, analytical-reflexive.To establish the level in formation of professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the process of professional training for each component criteria are defined (system of value orientations, professional motivation, professional knowledge, professional skills, professionally significant qualities, communication skills, ability to reflect and self-reflection to evaluate therapeutic activity and corresponding indicators.The levels of formationin professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the process of professional training (adaptive, reproductive, productive, integrative) are determined. It is established that the transition from the previous to the next level of the professional culture of a physical therapist and occupational therapist formation is due to quantitative and qualitative changes in the content of the studied phenomenoncomponents.According to the results of the ascertaining research, the insufficient level in formation of professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the traditional system of professional training in higher education was identified, which led to the need to develop and experimentally test the model and organizational and pedagogical conditions for professional culture of future physical therapists and occupational therapistsinthe professional trainingprocess.The experimental modelfor formation of professional culture of future physical and occupational therapists in the process of professional training is investigated, which contains four interconnected blocks i.e. target, methodological, content and technological, effective. The target block includes the purpose, formation tasks for professional culture of future physical therapists and occupational therapists. The methodological block contains methodological approaches (axiological, cultural, systemic, competence, personal, acmeological) and principles of the professional culture formation (scientific, systematic, continuity, mobility, diversification; direction of educational process on therapeutic and restorative activity; professional activity implementation on the basis of reflexes). The content and technological block of the model is basic and includescontent, forms, methods, organizational and pedagogical conditions for formation of professional culture of future specialists and stages of this processrealization i.e. introductory-stimulating, educational-productive, generalizing-corrective stage. The effective block reflects the formation of each structural component of the professional culture of future physical therapists and occupational therapists, criteria and levels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ступак О. Ю. 
Теорія і практика формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства / О. Ю. Ступак. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт: процес формування соціальної активності молоді. Мета дослідження: теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити систему формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства. У дисертації представлено теоретичні засади вивчення соціальної активності молоді; розглянуто методологічні підходи до процесу формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства; репрезентовано результати експериментального дослідження упровадження системи формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства. Установлено, що сучасні наукові підходи до визначення соціальної активності ґрунтуються на позиції особистісної змістовності, способу діяльності та орієнтації на середовище. Структуру соціальної активності молоді визначено як єдність мотиваційно-ціннісного, змістовно-когнітивного, соціально-діяльнісного, рефлексивно-оцінного компонентів. Визначено, що процес формування соціальної активності молоді передбачає застосування низки методів соціально-педагогічної роботи з молоддю відповідно до напрямів діяльності інститутів громадянського суспільства: проєктна, громадсько-політична, освітньо-наукова, волонтерсько-благодійна, дозвіллєва діяльності, молодіжна політика. Змодельовано систему формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства. Експериментально перевірено ефективність системи формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства та проаналізовано її ефективність. Упровадження системи проходило такі етапи: інформаційний, просвітницький, діяльнісний. Представлено кількісний та якісний аналіз результатів діагностики експериментальної та контрольної групи до та після проведення формувального експерименту, який продемонстрував стійке зростання рівня сформованості соціальної активності молоді в експериментальній групі, що підтверджує ефективність запропонованої системи формування соціальної активності молоді в інститутах громадянського суспільства.^UObject: the process of formation of social activity of youth. The purpose of the study: to theoretically substantiate and experimentally test the system of formation of social activity of youth in civil society institutions. In the thesis theoretical foundations of studying youth social activity are presented; methodological approaches to the process of developing youth social activity at civil society institutions are considered; the results of empirical research of implementing the system of developing youth social activity at civil society institutions are represented. It is defined that modern scientific approaches to determining social activity are based on the position of personal contentment, way of action, and orientation to the environment. In the line of studying the issues of developing youth social activity, the social activity is defined as an integrated personal activity that concerns initiating and implementing socially-oriented actions within their own civil and political awareness, taking into account personal social competence, self-assessment, and modern requirements of the society. The structure of youth social activity is defined as a unity of motivational and value-based, content-cognitive, social and activity-based, and reflexive-evaluative components. Based on the methodological approaches to the process of developing youth social activity at civil society institutions, it is defined that the process of developing youth social activity includes the implementation of some methods in accordance with the activity areas of certain civil society institutions: project activities, civil and political activities, volunteer and charitable activities, educational and scientific activities, youth policy, and leisure activities. The conceptual principles of developing youth social activity at civil social institutions are distinguished; the system-based approach is considered to be the theoretical basis of the research of developing social activity; it is defined that the process of forming and developing youth social activity depends on the level of youth participation in the activities of civil organizations, charitable foundations, youth councils, and youth centers; the technology of developing youth social activity, using of various forms and methods of work with youth at civil society organizations, is presented. The system of developing youth social activity at civil society institutions is modeled as a holistic process that includes a set of interconnected and interdependent components, which are a purpose, an object, a subject, content, directions, forms, and methods of work with youth at the civil society institutions. The thesis presents the experimental research on implementing the system of developing youth social activity at civil society institutions and analysis of its effectiveness. The quantitative and qualitative analysis of results of diagnosing experimental and control group before and after conducting forming experiment shows the sustainable improvement of the level of the development of youth social activity in the experimental group that proves the effectiveness of the proposed system of developing youth social activity at civil society institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Дідух В. В. 
Формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства. / В. В. Дідух. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації дослідженопроблему формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства; проаналізованотеоретичні положенняозначеної проблеми у педагогічній теорії та освітній практиці; розкритосутність та структуру готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства; визначено критерії, показники та рівні її сформованості; теоретично обґрунтовано та перевірено модель формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства;апробованорозроблене навчально-методичне забезпечення в контексті досліджуваної проблеми у процесі професійної підготовки здобувачів освіти за спеціальністю 013 «Початкова освіта».Розкрито структуру готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства через комплекс взаємопов'язаних компонентів (ціннісно-мотиваційний, когнітивно-діяльнісний, особистісно-творчий, рефлексивно-коригувальний), до яких визначено критерії та показники. Визначено рівні готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства: низький (інтуїтивний), середній (репродуктивний), достатній (продуктивний), високий (творчий). З'ясовано, що перехід із одного на інший рівень готовності супроводжується кількісними та якісними змінами, що знаходять своє вираження у змісті компонентів досліджуваної проблеми.На основі констатувального дослідження встановлено недостатній рівень готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства в умовах діючої системи підготовки майбутніх учителів у закладах вищої освіти, що зумовило потребу в розробці та експериментальній перевірці моделі формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства.Розроблено та обґрунтовано модель формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства, яку представлено трьома блоками: методологічним, технологічним та результативним.^UThe dissertation investigates the problem of forming the readiness of future primary school teachers to interact with the participants of the educational process on the basis of partnership pedagogy; the theoretical issues of the specified problem in pedagogical theory and educational practice are analyzed; the essence and structure of the future elementary school teachers' readiness to interact with participants of the educational process on the basis of partnership pedagogy are carried out; criteria, indicators and levels of its formation are determined; theoretically proved and tested the experimental model of forming the future primary school teachers' readiness to interact with participants in the educational process on the basis of partnership pedagogy; the developed educational and methodical support in the context of the researched problem within the professional training of education applicants on a specialty 013 "Primary education" is approved.The readinessstructure of future primary school teachers to interact with participants of the educational process on the basis of pedagogical partnerships through a set of interrelated components (value-motivational, cognitive-active, personal-creative, reflexive-corrective) was presented, to determine certain categories and indicators.The levels of future primary school teachers' readiness to interact with the participants of the educational process on the basis of pedagogical partnerships are determined i.e. low (intuitive), medium (reproductive), sufficient (productive) and high (creative). It was found that the transition from one readiness level to another supports the quantitative and changing ones, which find their vision in the content of the researched problem components.Based on the statement, the lack of readiness of future primary school teachers to interact with participants in the educational process was identified on the basis of pedagogical partnerships in the current system of training future teachers in higher education, which led to the need to develop and improve an experimental model of readiness for primary school teachers with participants of the educational process on the pedagogical partnerships.An experimental model of readiness formation for future primary school teachers to interact with participants of the educational process on the basis of partnership pedagogy is developed and substantiated, which is represented by three blocks as theoretical-methodological, content-procedural and diagnostic-effective.Theoretical and methodological block includes the purpose, scientific approaches (personal activity, competence, axiological, systemic, synergetic), principles (democracy, voluntariness, equality, respect for the individual in compliance with the outlined norms (rules, requirements, responsibilities), each parties values, which provides for active cooperation in the implementation of common educational tasks under the responsibility of everyone for the obtained results)), components (value-motivational, cognitive-activity, personal-creative, reflexive-corrective) readiness formation for future primary school teachers to interact with participants of the educational process based on the partnership pedagogy. The content and procedural block includes content, forms, methods, pedagogical conditions and stages (information-motivational, operational-activity, individual-creative, reflexive-diagnostic) of readiness formation for future primary school teachers to interact with participants of educational process on the basis of partnership pedagogy.The pedagogical conditions of effective readiness formation of future primary school teachers to interact with participants of educational process on the basis of partnership pedagogy are investigated, which include the creation of favorable educational environment for formation of motives and orientation on partnership interaction in future pedagogical activity; the optimization of the content of educational programs, forms and methods of the educational process aimed at forming the readiness components to organize interaction on the basis of partnership pedagogy; the involvement of students in the implementation of partnerships in the educational environment of the school in the process of various types of practical training; the use of personality-oriented technologies aimed at mastering the forms and methods of organizing partnerships; the organization in the process of professional training of cooperation in the "teacher-student" system as a model for partnership interaction of participants in the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Ступак О. С. 
Тепломасообмін в нових енергоефективних технологіях по циклу Майсоценка / О. С. Ступак. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена теоретичному й експериментальному дослідженню тепло- та масообміну в каналах непрямого випарного охолодження, а також розробці нових енергоефективних технологій по М-циклу, включно з системами опалення та кондиціювання, новими конструкціями елементарної комірки тепломасообмінного апарату з капілярно-пористими стінками вологих каналів, а також регенеративним субатмосферним циклом Брайтона.^UThe dissertation is devoted to theoretical and experimental research of heat and mass transfer in channels of indirect evaporative cooling, and also to development of new energy efficient technologies on M-cycle, including heating and conditioning systems, new designs of an elementary cell of the heat and mass exchange device with capillaries and porous also the regenerative subatmospheric cycle of Brighton.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ступак К. Є. 
Розвиток системи іншомовної освіти у Фінляндії (друга половина ХХ - початок ХХІ ст.): автореферат дис. ... д.філософ : 011 / К. Є. Ступак. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації досліджено історико-педагогічні аспекти розвитку системи іншомовної освіти Фінляндії, практику навчання іноземних мов у цій країні в другій половині ХХ - на початку ХХІ століття та визначено елементи досвіду, яку можуть бути використані при розбудові системи іншомовної освіти в Україні. Наголошується, що джерельна база дослідження включає різновидові, різнопрофільні та різножанрові праці: нормативно-правові документи: офіційні документи Фінляндії та офіційні документи України; праці теоретико-методологічного характеру; науково-методичні джерела; статистичні звіти й аналітичні матеріали. З'ясовано сутність ключових понять ("освіта", "система іншомовна освіта", "мультилінгвізм", "мовна політика"). У процесі здійснення ретроспективного аналізу історії розвитку системи іншомовної освіти у Фінляндії встановлено, що двомовність цієї країни є наслідком її історичного розвитку, а у визначених хронологічних межах виявлено три етапи: 1950-1969 рр. – підготовчий – підготовка до суттєвих якісних змін в освіті Фінляндії, іншомовній у тому числі; 1970-1999 рр. – модернізаційний – період реформування освітньої системи, диверсифікація мовної пропозиції та впровадження ідей зарубіжної лінгвістики, психолінгвістики, соціолінгвістики та ін. у методику іншомовної освіти Фінляндії; 2000 р. – 2018 рр. – уніфікаційно-сертифікаційний – вирішення проблем у сфері багатомовності об'єднаної Європи, багатомовного навчання, методики інтегрованого навчання. Встановлено, що передумовами становлення та розвитку системи іншомовної освіти Фінляндії є: геополітичне становище, що зумовило необхідність вивчення громадянами Фінляндії іноземних мов; прагнення до диверсифікації економічних, культурних зв'язків та забезпечення комунікації в усіх сферах життя; поглиблення міжнародного співробітництва, попит на ринку праці; перехід країни від аграрного, орієнтованого на внутрішній ринок, до високо розвиненого індустріального суспільства; входження до складу ЄС, підтримка Фінляндією його мовної політики, що орієнтована на культурну й лінгвістичну багатомовність народів Європи, попит на мови як наслідок глобалізації й інтеграції Фінляндії в європейський і світовий економічний, політичний, освітній та культурний простір; врахування перспектив розвитку інтеграційних процесів у світі та місця в них Фінляндії.У дослідженні розкрито підходи та методи навчання іноземних мов, особливості практики іншомовної освіти у Фінляндії, проаналізовано можливості використання елементів позитивного досвіду цієї країни в удосконаленні викладання і вивчення іноземних мов на різних ступенях освітньої системи України. Іншомовна освіта Фінляндії розглядається як складова системи освіти цієї країни; реалізація лінгвістичної політики у Фінляндії здійснюється поєднанням формальної та неформальної освіти. Встановлено, що характерною рисою сучасної фінської ІО є еклектичність, змішання різних підходів і методів до навчання. Визначено корисні для використання в Україні елементи фінського досвіду, серед яких: впровадження третьої іноземної мови ще у межах шкільної освіти; моніторинг якості ІО на різних ступенях системи освіти; урізноманітнення можливостей для опанування іноземної мови поза закладами системи освіти; формування в учнів потреби у вивченні іноземної мови та саморозвитку упродовж життя; удосконалення професійної підготовки вчителів іноземної мови.^UThe dissertation examines the historical and pedagogical aspects of the development of the foreign language education system in Finland, the practice of teaching foreign languages in this country in the second half of the 20th - the beginning of the 21st century, and identifies the elements of experience that can be used in the development of the foreign language education system in Ukraine. It is emphasized that the source base of the research includes various, multi-disciplinary and multi-genre works: regulatory and legal documents: official documents of Finland and official documents of Ukraine; works of a theoretical and methodological nature; scientific and methodical sources; statistical reports and analytical materials.The essence of key concepts ("education", "foreign language education system", "multilingualism", "language policy") has been clarified. In the process of conducting a retrospective analysis of the history of the development of the foreign language education system in Finland, it was found that the bilingualism of this country is a consequence of its historical development, and three stages were identified within certain chronological limits: 1950-1969 - preparatory - preparation for significant qualitative changes in education of Finland, including a foreign language; 1970-1999 - modernization - the period of reforming the educational system, diversifying the language offer and introducing the ideas of foreign linguistics, psycholinguistics, sociolinguistics, etc. in the methodology of foreign language education in Finland; 2000 - 2018 - unification and certification - solving problems in the field of multilingualism of the united Europe, multilingual and integrated education. It has been found that the prerequisites for the formation and development of the foreign language education system in Finland are: the geopolitical situation, which necessitated the study of foreign languages by citizens of Finland; striving for diversification of economic and cultural ties and ensuring communication in all spheres of life; deepening of international cooperation, demand on the labor market; the country's transition from an agrarian, domestic market-oriented, to a highly developed industrial society; joining the EU, Finland's support of its language policy, which is focused on the cultural and linguistic multilingualism of the peoples of Europe, the demand for languages as a result of globalization and Finland's integration into the European and world economic, political, educational and cultural space; taking into account the prospects for the development of integration processes in the world and Finland's place in them.The study revealed the approaches and methods of teaching foreign languages, the peculiarities of the practice of foreign language education in Finland, analyzed the possibilities of using elements of the positive experience of this country in improving the teaching and learning of foreign languages at various levels of the educational system of Ukraine. Foreign language education in Finland is considered as a component of the country's education system; the implementation of language policy in Finland is carried out through a combination of formal and informal education. It has been established that a characteristic feature of modern Finnish IE is eclecticism, a mixture of different approaches and methods to learning. Elements of the Finnish experience have been identified as useful for Ukraine, including: the introduction of a third foreign language even within the framework of school education; monitoring the quality of educational institutions at various levels of the education system; diversification of opportunities for learning a foreign language outside the institutions of the education system; forming in students the need to learn a foreign language and self-development throughout life; improvement of professional training of foreign language teachers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського