Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (236)Книжкові видання та компакт-диски (229)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=СУХИ$<.>+<.>A=КОСТЯНТИН$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Сухий О.О. 
Іноземне інвестування в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.О. Сухий ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено основні підходи до визначення прямих іноземних інвестицій (ПІІ), порівняно іноземне інвестування в різних економічних системах. Побудовано моделі залучення іноземних інвестицій у країни з різним ступенем економічного розвитку. Виділено основні типи іноземних інвестицій за мотивами здійснення, роллю та впливом на економіку перехідного типу. Розкрито еволюцію теоретичних поглядів на іноземне інвестування. Висвітлено особливості формування інвестиційного клімату за умов ринкової трансформації економіки, формалізовано взаємозв'язки між інвестиційним кліматом країни та обсягами, характером, типами та функціями ПІІ, темпами проведення реформ. Проведено періодизацію іноземного інвестування в Україну з застосуванням комплексного набору критеріїв. Досліджено розподіл підприємств залежно від об'ємів іноземних інвестицій. Побудовано криву залучення іноземного капіталу. Запропоновано шляхи активізації іноземного інвестування в Україну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА330782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Сухицька Н. В. 
Розвиток українського і російського кримінального права у другій половині XVII - XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. В. Сухицька ; Відкр. міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено порівняльний аналіз розвитку українського та російського кримінального права у другій половині ХVІІ - ХVІІІ ст. Проаналізовано праці багатьох дослідників українського та російського кримінального права, з'ясовано його джерела, виявлено зміст поняття злочину, види злочинів, мету та систему покарань. Встановлено характерні закономірності й особливості розвитку українського та російського кримінального права даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-628 + Х2(4РОС)46-628
Шифр НБУВ: РА382299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сухий П.О. 
Спеціалізація сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринку (географічні основи формування на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Сухий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості перебудови сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринкових відносин і методику економіко-географічного дослідження цих процесів. Проаналізовано роль і значення природно-ресурсного потенціалу та соціально-економічних чинників і передумов у формуванні аграрно-ресурсного потенціалу як сучасної агроландшафтної структури території - просторової територіальної бази реорганізації агропромислового комплексу. Досліджено організаційно-структурну географію сільськогосподарського виробництва на території Чернівецької області, вивчено особливості галузевої структури і формування виробничо-територіальних типів різноукладних господарств (колективних, особистих підсобних господарств населення, фермерських). Виявлено територіальні особливості спеціалізації і продуктивності виробництва сільськогосподарської продукції в різноукладних господарствах. Розроблено схему формування і забезпечення ринку продовольчих товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-432 + У049(4УКР-4ЧЕР)632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сухий К.М. 
Структура, молекулярна рухливість та іонна провідність оксіетиленвмісних полііоненів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / К.М. Сухий ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено синтез полііоненів (полімерних четвертинних амонієвих солей) з високими показниками іонної провідності, визначено характер іонної агрегації та його вплив на морфологію та релаксаційну поведінку полііоненів. Розроблено методики синтезу ряду нових оксіетилен-аліфатичних та оксіетилен-алкілароматичних полііоненів різної іонної концентрації. Значення температури склування зростає зі зменшенням довжини оксіетиленового фрагмента. Полііонени з короткими етиленоксидними фрагментами (n = 2 - 9) є аморфними, а за умов зростання кількості елементарних ланок в оксіетиленовому фрагменті до 20 формується кристалічна структура, характерна для поліетиленоксиду. Оксіетилен-аліфатичні полііонени є мікрофазово-розшарованими системами, тоді як для оксіетилен-алкілароматичних полііоненів це не характерно. У діелектричних спектрах оксіетилен-алкілароматичних полііоненів та оксіетилен-аліфатичних полііоненів з низькою іонною концентрацією виявляється дипольна релаксація провідності, пов'язана з локальним рухом молекулярних ланцюгів і релаксацією провідності. Вперше встановлено, що акустичні спектри оксіетилен-аліфатичних полііоненів характеризуються наявністю двох областей структурної релаксації. Полііонени характеризуються аномально низьким рівнем стисливості - величина швидкості ультразвуку збільшується зі зростанням іонної концентрації та складає 1800 - 2100 м / с. З використанням полііоненів як прекурсорів у золь - гель синтезі, було з'ясовано, що введення полііоненів сприяє протіканню процесів гелеутворення у золь - гель системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.11
Шифр НБУВ: РА321057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Сухий В.Д. 
Судово-медична характеристика ушкоджень, спричинених 9 мм еластичними кулями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / В.Д. Сухий ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню морфологічних особливостей ушкоджень тіла людини, які утворюються при пострілах 9 мм еластичними кулями вітчизняного виробництва. В результаті досліджень встановлено, що ушкодження тіла людини, які спричиняються при пострілах 9 мм еластичними кулями, характеризуються комплексом кількісних та якісних морфологічних ознак, які за сукупністю адекватно відображають конструктивні особливості вищевказаних куль та дозволяють встановити їх походження. Аргументовані можливості та складені практичні рекомендації щодо встановлення конструктивних особливостей використаних 9 мм еластичних куль, набоїв, зброї, а також відстані пострілу, виходячи з морфологічних ознак ушкоджень тіла людини та пошкоджень одягу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.244

Рубрики:

      
9.

Сухий П.О. 
Формування та розвиток агропродовольчого комплексу західноєвропейського регіону (суспільно-географічний аналіз): автореф. дис... д-ра геогр. наук : 11.00.02 / П.О. Сухий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Розроблено новий проблемно зорієнтований напрям сучаної економічної та соціальної географії - формування та розвиток агропродовольчого комплексу великого регіону. Розглянуто питання його науково-методичної організації, визначено базовий понятійний апарат та основні принципи дослідження. Досліджено територіальну організацію, особливості інтеграційних процесів, методи та підходи до вивчення агропродовольчого комплексу за умов аграрної реформи та переходу до ринкових форм господарювання. Визначено роль різноукладних організаційно-правових форм господарювання у сільській місцевості, виділено чинники розвитку та трансформації комплексу. Проаналізовано сучасний стан та особливості розміщення сільського господарства як основи формування та розбудови агропродовольчого комплексу Західноукраїнського регіону. Розглянуто територіальну організацію харчової промисловості регіону у сучасній моделі агропродовольчого комплексу. Розкрито соціально-економічні аспекти формування та розвитку агропродовольчого ринку у регіоні. Охарактризовано основні складові формування інтегрального аграрного рейтингу адміністративних районів Західної України й обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення сільськогосподарської спеціалізації та територіальної організації аграрного виробництва та перспектив його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР3)683.20 + У9(4УКР3)320 +
Шифр НБУВ: РА367238

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Атаманюк М. М. 
Економіко-географічна діагностика використання земельних ресурсів Українського Передкарпаття / М. М. Атаманюк. — Б.м., 2019 — укp.

Проаналізовано природно-географічні, соціально-економічні та еколого-географічні чинники формування структури земельного фонду Українського Передкарпаття. Виділено межі території дослідження в розрізі низових адміністративно-територіальних одиниць, здійснено природно-господарське районування та структурно-функціональний аналіз використання земельного фонду.На основі економіко-географічної діагностики регіону дослідження. запропонована методика оцінювання території за впливом екодеструктивних показників та обчислено сумарний рейтинг місць для проведення аналізу території при економіко-географічній та екологічній діагностиці земельних ресурсів. Розроблено рекомендації для раціонального використання земельних ресурсів Українського Передкарпаття.^Uhe dissertation covers the main concepts related to the use of natural resources. The algorithm of research of the chosen subject is substantiated. The time intervals of research conducted in the field of land resources were monitored.The natural-geographical, socio-economic and ecological-geographical factors of formation of the structure of the land fund of the territory of the Ukrainian Precarpathians are analyzed. Based on the analysis of previously carried out schemes of zoning of the territory of the selected region, the boundaries of the territory of the study were distinguished in the context of the lower administrative-territorial units, and the natural-economic zoning was carried out: the region-suboblast-district. According to research results, 1 natural-economic region - Ukrainian Precarpathian region, within which the lower territorial-hierarchical units are located, are 3 natural-economic suboblasts and 11 natural-economic districts.On the basis of the located units of natural and economic zoning, a structural and functional analysis of land use for all categories of land was carried out, the agricultural development of the territory, the level of attraction of land for economic accounting were determined. In addition, the shares in each of the constituent categories of land are investigated and calculated in detail. Series of maps was created.On the basis of economic-geographical diagnostics of the study area, the main indicators of ecological destructiveness of the territory of the Ukrainian Precarpathians, which influence the rational use of land resources, are determined. The proposed method of estimation of the territory for the influence of ecologically destructive indicators and calculated the total ranking of places for the analysis of the territory in the economic-geographical and ecological diagnostics of land resources. Calculations were made for all twelve indicators of ecodesign. Based on the results, four ranges of rating places were identified which allow us to characterize the level of environmental degradation in the territory of the Ukrainian Precarpathians.The obtained conclusions made it possible to develop a block system of recommendations for the rational use of land resources of the Ukrainian Carpathian region. The difference between the optimal and available shares of land in each of the categories is calculated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Романів Т. Б. 
Остап Терлецький у суспільно-політичному житті Галичини останньої третини ХІХ століття. / Т. Б. Романів. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації, на основі вивчення опублікованих та архівних матеріалів (в тому числі зарубіжних), періодичної преси, спогадів, вітчизняної та зарубіжної історіографії висвітлено громадсько-політичну, видавничу, наукову та науково-публіцистичну і правничу діяльність Остапа Терлецького.Розглянуто процес формування світогляду О.Терлецького, який проходив у родинному середовищі, Станіславівській гімназії, Львівському та Віденському університетах. Висвітлено його суспільно-політичну діяльність у молодіжних громадівських організаціях Галичини, віденському товаристві «Січ», а також соціалістичних гуртках Відня і Львова. Показано діяльність О.Терлецького в Русько-Українській радикальній партії та вплив на нього М.Драгоманова, І.Франка, М.Павлика та ін. Висвітлено видавничу діяльність О.Терлецького та його зв'язки з наддніпрянцями.Проаналізовано наукові твори О. Терлецького теоретико-економічного змісту, соціальної проблематики, літературні та літературно-критичні праці. Окремо розглянуто публіцистику; здійснено аналіз його теоретико-правових творів та показано адвокатську діяльність.^UIn the thesis, following on from the published and archive materials (including – foreign – National Archive in Vienna, Vienna University Archive), periodicals, memories, native and foreign historiography there highlighted political, scientific, scientific-promotional and publishing activity of Ostap Terletskyy.The thesis covers the whole process of O.Terletskyy's world view developing that took place in a family circle, Stanislav Gymnasia, Lviv and Vienna Universities. There shown that public and political life of O.Terletskyy started as early as during the gymnasia period, when he took place in organizing a local community – youth structure which was engaged in enlightenment activity. Later he joined the publishing of a newspaper «Zirka» and participated in the first political meetings. He continued the social activity in Lviv university, where he studied in the Department of Law and Philosophy. The next stage of his political work was Vienna Youth Society «Sich». The young politician evolves from the «commons» and enters into socialist clubs in Vienna and Lviv, that caused legal prosecution, arrest and detention in 1887-1888. The thesis shows moving of O.Terletskyy in the 1890s to Ruthenian-Ukrainian Radical party and influence upon him of M.Dragomanov, I.Franko, M.Pavlyk, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Михайлович В. В. 
Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Михайлович. — Б.м., 2023 — укp.

Михайлович В.В. Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія». – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, Чернівці, 2023.Сьогодні діелектричні матеріали відіграють ключову роль у передових електронних пристроях, таких як, конденсатори, суперконденсатори, сенсори, транзистори, тощо. В контексті нинішньої тенденції до мінімізації розмірів, підготовка та функціоналізація нанорозмірних діелектричних матеріалів є одним із пріоритетних напрямків дослідження. Серед широкого спектру діелектриків одним із найцікавіших є матеріали з високою діелектричною сталою, так звані матеріали з високою константою діелектричної проникності (high-k). Одними з найбільш яскравих представників висококонстантних матеріалів є оксидні діелектрики, до яких можна віднести перовскіти барію титанату та шпінелі на основі хромітів. Ці два типи сполук викликають зростаючий інтерес, оскільки вони володіють високою діелектричною сталою, фероелектричною, п'єзоелектричною, піроелектричною та іншими властивостями, що робить їх ідеальними кандидатами для застосування в мікро- та наноелектроніці.В цьому контексті, дана дисертація зосереджується на підготовці, функціоналізації та інтеграції нанорозмірних перовскітів типу BaTiO3 та шпінелей типу ZnCr2O4 у плоскі конденсатори з високим значенням константи діелектричної проникності. Дисертація організована наступним чином;У вступі обґрунтовано вибір теми та актуальність дисертаційного дослідження, вказано його зв’язок з науковими програмами та темами, сформульовано мету та завдання дисертації, вказане її наукове та практичне значення, наведено інформацію про публікації й особистий внесок здобувача, апробацію результатів роботи, її структуру й обсяг.Розділ 1 складається з чотирьох основних частин: (i) сучасний стан досліджень, (ii) властивості нанорозмірних діелектричних оксидних частинок, (iii) методи наноструктурування та організації діелектричних наночастинок у вигляді тонких плівок та (iv) інтеграція діелектричних наночастинок в електронні пристрої в якості активних компонентів. Розділ закінчується висновками. У розділі 2 описано основні методи, що використовувалися для характеристики діелектричних оксидних наноматеріалів. Розділ 3 присвячено синтезу та характеристиці діелектричних наночастинок типу перовскіту. Зокрема, експериментальним шляхом було отримано ряд систем наночастинок титанату барію з контрольованою морфологією та розміром: кубічні наночастинки (середній розмір близько 15 нм), усічені кубоїдальні наночастинки (середній розмір близько 100 нм) та усічених ромбододекаедричних наночастинок (середній розмір близько 110 нм). Слід зазначити, що наночастинки з усіченою ромбододекаедричною та усіченою кубоїдальною морфологією BaTiO3 були отримані та описані вперше. Досліджено вплив морфології частинок на діелектричні властивості наночастинок на основі титанату барію. У розділі 4 описано методику варіювання морфологією систем типу шпінелі та її вплив на діелектричні властивості. Результати експерименту свідчать, що на розмір, ширину забороненої зони та діелектричні властивості отриманих наночастинок шпінелі впливають декілька факторів, зокрема час горіння гелю, температура горіння та ентальпія горіння твердого хелатно-звязуючого агента. Розділ 5 ілюструє, інтеграцію наночастинок типу шпінелі та перовскіту в електронні пристрої. Першим кроком на цьому шляху була функціоналізація поверхні наночастинок з метою отримання стабільних суспензій, які будуть використовуватися для осадження тонких плівок. Для виготовлення тонких плівок були використані два методи, а саме: діелектрофорез та “drop casting”. Незважаючи на те, що метод діелектрофорезу дозволяють отримувати тонкі плівки з високим ступенем впорядкованості наночастинок, цей методи обмежений неперервністю тонких шарів на великих поверхнях. Цю проблему було подолано за допомогою методу “drop casting”. Для наноматеріалів перовскіту та шпінелі товщина отриманих тонких плівок варіюється від 400 нм до 4300 нм. Якість поверхні та елементний склад плівок було досліджено за допомогою скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійного X-проминевого аналізу. Наступним кроком після визначення характеристик тонких плівок було виготовлення конденсаторів. Ефективність виготовлених конденсаторів було досліджено методом імпеданс спектроскопії. Таким чином, ми отримали наступні значення електричної ємності: 1 нФ для конденсатора на основі ZnCr2O4, 200 нФ для конденсаторів на основі усічених кубоїдальних наночастинок BaTiO3 і 2 нФ для конденсаторів на основі усічених ромбододекаедричних наночастинок BaTiO3.^UMykhailovych V. V. Design and production of oxide dielectric materials at the nanometric scale for electronic devices.Thesis on search for the Doctor of Philosophy degree in specialty 104 «Physics and Astronomy». - Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernivtsi, 2023.Nowadays, dielectric materials play a key role in main electronic devices, like for example capacitors, supercapacitors, sensors, field effect transistors, etc. Towards the minimalization trend, the preparation and functionalization of nanoscale dielectric materials are of primary interest. Among a wide range of dielectrics, one of the most interesting are the materials with high dielectric constant (high-k). One of the brightest representatives of high-k materials are oxide-based dielectrics, from which barium titanate perovskites and metal chromite spinels can be figured out. These two types of compounds show a growing interest as they possess high dielectric, ferroelectric, piezoelectric, pyroelectric and other properties, which makes them a perfect candidate for application in micro- and nano-electronics. In this context, the present thesis focusses on preparation, functionalization and integration of nanoscale perovskite-type BaTiO3 and spinel-type ZnCr2O4 in planar high-k capacitors. The thesis is organized as following;The Іntroduction justifies the relevance of the topic of the dissertation research, indicates its connection with scientific programs, plans and topics, formulates the purpose and tasks of the dissertation, emphasizes its scientific and practical significance, presents information about the publications and personal contribution of the recipient, approves the project results, their structure and amount.Chapter 1 is structured in four main sections which consist of (i) state of the art, (ii) properties of nanosized dielectric oxide particles; (iii) nanostructuration and organization methods of dielectric nanoparticles as thin films and (iv) integration of dielectric nanoparticles in electronic devices as active elements. The chapter ends with partial conclusions. Chapter 2 describes the main techniques used for dielectric oxide nanomaterials characterization. Chapter 3 is devoted to synthesis and characterization of perovskite-type dielectric nanoparticle systems. Thus, a series of barium titanate nanoparticles systems have been obtained, with controlled morphology and size: cubic nanoparticles (with the mean size of about 15 nm), edge-truncated cuboidal nanoparticles (with a size about 100 nm) and truncated rhombic dodecahedron (with a size about 110 nm). It has to be mentioned here that the truncated rhombic dodecahedron and cuboidal edge-truncated morphologies for BaTiO3 has been obtained and described for the first time. Chapter 4 describes the methodology of morphology tailoring in spinel type systems and its impact on the dielectric properties. The experimental results strongly suggest that several factors, including the burning time of gel, the combustion temperature, and the enthalpy of combustion of the solid chelating/fuel agents, influence the size, band gap and dielectric properties of the obtained spinel nanoparticles. Chapter 5 is dedicated to the integration of the spinel and perovskites nanoparticles in electronic devices. First step on this road was the surface functionalization of the nanoparticles in order to obtain a stable ink suspensions which will be used for the thin films deposition. Various methods were used for the thin film fabrication, namely drop casting, dielectrophoresis and spin coating. Despite the dielectrophoresis and spin coating methods allowed as to obtain thin films with a high order degree of the nanoparticles, these techniques are limited by the continuity of the thin layers on large surfaces. This issue has been overcome by using drop casting method. For both, perovskite and spinel nanomaterials the thickness of the prepared thin films vary from 400 nm to 4300 nm. The surface quality and elemental composition of the films has been investigated by Field-emission Scanning Electron Microscopy, and EDX analyses. As a next step, after elaboration of characterization of thin films the planar capacitors have been fabricated by deposition of silver electrodes onto the both sides of the dielectric films. The performance of the fabricated planar capacitors was studied by Broadband Dielectric Spectroscopy. Thus, we obtained the following values for the electrical capacitance: 1 nF for ZnCr2O4 based capacitor, 200 nF for cuboidal BaTiO3 based capacitors and 2 nF for the truncated rhombic dodecahedron BaTiO3 based capacitors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Пустовой Г. М. 
Енергоефективний комплекс компресорного чілера з адсорбційним холодильним модулем: автореферат дис. ... д.філософ : 161 / Г. М. Пустовой. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація фокусується на вивченні процесів експлуатації адсорбційного модуля для охолодження повітряного конденсатора парової компресорної машини. Мета дослідження досягається шляхом аналізу експериментальних і розрахункових параметрів для визначення режимів роботи адсорбційного холодильного модуля. Досліджено процеси експлуатації холодильного модуля на основі композитних адсорбентів, визначено основні фактори, які впливають на холодильний коефіцієнт циклу. Обґрунтовані основні вимоги до адсорбційного охолоджувального модуля в холодильній системі, які показали кореляцію між складом адсорбенту та холодильним коефіцієнтом циклу. Показано збільшення холодильного коефіцієнту циклу при зростанні вмісту натрій сульфату на 80% в композитному покритті. Встановлено зростання величини холодильного коефіцієнту при зменшенні різниці температур адсорбенту та температури регенерації ΔТ1. Максимальні значення холодильного коефіцієнта АХМ для охолодження повітряного конденсатора досягаються при різниці температур ΔТ1 = 65°С для композитного покриття , які містять силікагель – 20% та натрій сульфат – 80%. Проведено розрахунок експлуатаційного холодильного коефіцієнта на основі композитного покриття «силікагель – натрій сульфат», що показал залежність від середньодобового значення величини сонячного випромінювання протягом сезону. Встановлено, що максимальне значення експлуатаційного холодильного коефіцієнта АХМ досягається в період з травня по вересень. В цей період добове значення сонячного випромінювання коливається з 20 МДж/м2 до 23 МДж/м2, а тепло підведене до колектора складає 200 МДж - 30 МДж. Збільшення експлуатаційного холодильного коефіцієнта АХМ залежить від рівномірності сонячного випромінювання протягом циклу регенерації.Розроблені заходи зі зниження температури конденсації парової компресорної холодильної установки показали, що при застосуванні адсорбційного охолоджувального модуля, температура конденсації зменшується з 45℃ до 40℃ і це впливає на холодильну систему наступним чином: 1. Відбувається зменшення енергоспоживання холодильної системи при наборі температурного режиму в охолоджувальній камері на 17,88%; 2. Досягнення температурного режиму в холодильній камері з адсорбційним охолоджувальним модулем відбувається швидше ніж без нього на 1 годину; 3. Зменшується енергоспоживання холодильної системи при підтриманні температурного режиму в охолоджувальній камері на 16,99%; 4. Коефіцієнт продуктивності (COP) холодильної системи зростає з 1,28 до 1,50; 5. Збільшились межі застосування фреонів, що працюють на низьких температурах конденсації R449A, R448A.Впроваджено: результати наукової роботи «Енергоефективний комплекс компресорного чілера з адсорбційним холодильним модулем» використані для розробки і впровадження енергоефективного комплексу компресорної холодильної установки з адсорбційним холодильним модулем в промислову систему холодозабезпечення ICOOL S-HGX34-380 для зберігання продуктів харчування у місті Львів.^UThe dissertation focuses on the study of the processes of operation of the adsorption module for cooling the air condenser of the steam compressor machine. The purpose of the study is achieved by analyzing experimental and calculated parameters to determine the operating modes of the adsorption refrigeration module. The processes of operation of the refrigerating module based on composite adsorbents were studied, the main factors affecting the refrigerating coefficient of the cycle were determined.The main requirements for the adsorption cooling module in the refrigerating system are justified, which showed the correlation between the composition of the adsorbent and the refrigerating coefficient of the cycle. An increase in the cooling coefficient of the cycle was shown when the sodium sulfate content increased by 80% in the composite coating. An increase in the value of the cooling coefficient was established with a decrease in the temperature difference of the adsorbent and the regeneration temperature ΔТ1. The maximum values of the AHM cooling coefficient for cooling the air condenser are achieved at a temperature difference of ΔT1 = 65°С for the composite coating, which contains silica gel - 20% and sodium sulfate - 80%. The operational cooling coefficient was calculated based on the composite coating "silica gel - sodium sulfate", which showed the dependence on the average daily value of solar radiation during the season. It has been established that the maximum value of the operational refrigeration coefficient of AHM is reached in the period from May to September. During this period, the daily value of solar radiation varies from 20 MJ/m2 to 23 MJ/m2, and the heat supplied to the collector is 200 MJ - 30 MJ. The increase in the operational cooling coefficient of the AHM depends on the uniformity of solar radiation during the regeneration cycle.The developed measures to reduce the condensation temperature of the steam compressor refrigeration unit showed that when using the adsorption cooling module, the condensation temperature decreases from 45℃ to 40℃ and this affects the refrigeration system as follows: 1. There is a decrease in the energy consumption of the refrigeration system when the temperature regime is set in the refrigeration cameras by 17.88%; 2. Achieving the temperature regime in a refrigerating chamber with an adsorption cooling module occurs faster than without it by 1 hour; 3. The energy consumption of the refrigeration system is reduced by 16.99% when maintaining the temperature regime in the cooling chamber; 4. The coefficient of performance (COP) of the refrigeration system increases from 1.28 to 1.50; 5. The limits of application of freons operating at low condensing temperatures R449A, R448A have increased.Implemented: the results of the scientific work "Energy-efficient compressor chiller complex with adsorption refrigeration module" were used to develop and implement an energy-efficient compressor refrigeration complex with adsorption refrigeration module in the ICOOL S-HGX34-380 industrial refrigeration system for food storage in the city of Lviv.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського